MAISQN GERRITS Schagerbrugger- Paardenloten KOOPT Zomer sproeten SPRUTOL VARKEVISSER - MIDDENMEER. SALON DE COUIFFURE SALON DE BEAUTÉ Tel 457. Spoorstraat 104106. DEN HELDER. het publiek, zich zoo gaarne met de scheids rechterlijke beslissing willen bemoeien, welke naar hun inziens dan is partijdig, stom, fou tief enz. enz. En inderdaad, een scheidsrechter maakt fouten, hoe kan het anders Het is een heel gewoon mensch net als allen, dat wil dus dus zeggen, met fouten en gebreken, net als leder mensch op onzen aardbodem. Het ware te wenschen, dat we zoo'n man niet noodig ware. Maar dat komt ook al weer door de fouten en gebreken van voet balspelers, welke het soms met sportiviteit niet zoo nauw nemen. Zondag J.l. had ik het genoegen hier ter plaatse een wedstrijd bij te wonen. De strijd was het volle aanzien waard, het publiek volg de in spanning de wedstrijd tot zich plotse ling het geval voordeed, dat onze vereeniging een punt maakte, wat volgens het publiek een zuiver punt was, een geweldig gejuich Ik zeg volgens het publiek, immers de scheidsrechter kende het punt niet toe, wat zeer juist was gezien, want het volgende was het gevaltoen de Successpeler de bal in het doel kopte, duwde hij meteen onbewust een speler der tegenpartij met zijn handen om laag. Volgens spelregel 9 is dit een overtre ding, welke luidthet duwen, haken, vast houden, het laten vallen van een tegenstan der moet gestraft worden met een vrije schop voor de tegenpartij. De tegenpartij was in dit geval M.L.D ziedaar de zuiverste beslissing. Wij kunnen best begrijpen, dat dit een groote teleurstelling was men ziet zijn club gaarne winnen. Een deel, welke de overtreding niet gezien kon hebben, ging schreeuwen, schelden, uit fluiten (had men zeker eens gelezen) aan het adres van den scheidsrechter, terwijl de man de juiste, eerlijkste beslissing nam, gestel was hetgene aan de andere zijde gebeurd, zoodat M.L.D. een punt maakte en de scheids rechter handelde dan precies eender (dus goed), dan was men het er allen over eens geweest, dat die man toch maar de juiste man was, zeer kundig zelfs. Neen, mannen langs de lijn, ga als toeschou wer naar de wedstrijd, moedig de club welke je lief is, op gepaste wijze aan, maar doe het op zoo'n wijze, dat niemand daar aan stoot aan heeft en in geen geval de scheids rechter, welke dat ook voor zijn plezier doet Het moet een lust worden voor alle veree- nigingen om op Wieringen te voetballen, ze moeten kunnen zeggen tegen Succes spelen, een fijne dag, jongens en een publiek, nee maar zoo zie je het zelden, reuze lui, in één woord. De sport is er mede gediend en „Succes" in 't bijzonder. M. d R. nogmaals dank. Hoogachtend C. METSELAAR Pz. Scheidsrechter N.H.V.B., Wieringen. GEMEENTE WIERINGEN. UITSLAG AANBESTEDING weg Ponipsteeg tot aan den Slingerweg. De volgende biljetten waren ingekomen P. van Dok, Oudesluis f 2750. W. H. Klos, De Haukes f 2340. A. Doves, Wieringen f 2124. K. Blokker, Wieringen, f 1989.— Gebr. Bugel, Wieringen, f 1953.80 R. Pais, Wieringen f 1764. F. Brakenhoff, Wieringen f 1650, C. de Wit, Kolhorn f 1600.— O, J, Bosker, Wieringen f 1590. Het werk werd den laagsten inschrijver ge gund EERSTE PRIJS. Onze muziekvereeniging Harmonie behaalde Donderdag op liet concours te Heerhugowaard in de afdeeling Uit muntendheid een eerste pi ijs met 154!^ punt. Waar Harmonie nu twee jaar achtereen een eerste prijs in deze at'dee ling heeft behaald, gaat zij thans over in de eere - afdeeling. Het wordt steeds moeilijker; maar gezien de ijver van directeur en leden zal Harmonie zich ook in deze hoogste afdeeling wel een eerste plaats trach ten te veroveren. Alle hulde aan directeur en leden CONCERT „HARMONIE." Wioensdag a.s. des 's-avonds 81/* uur geeft de mu ziekvereeniging „Harmonie" haar eer ste openbaar concert in de muziektent UITSLAG HUIZENVEILING M.U.Z. Zaterdagavond werd een gedeelte van de onroerende MUZ-eigendommen in veiling ge bracht. De veiling had plaats in de groote zaal van Hotel De Haan. De belangstelling hiervoor was zeer groot. De uitslag van de verkooping was als volgt No. 98. Heerenhuis, 11.05 aren. Hoogste bie der Br. Kat, f 2550. Kooper C. ten Bokkel f 2580 no. 58 Burgerwoonhuis, 1.37 aren hoogste bieder en kooper Zoetelief f 1325 No. 60 Burgerwoonhuis 1.41 aren. Hoogste bieder en kooper B. H. Kraan en Co. f 1350.-. No. 62, 64, 66, 68, 70 en 72, blok van zes huizen, resp. groot 92, 89, 91, 89, 91 en 93 cen tiaren. Hoogste bieders en koopers, S. P. Nieuwland f 1000 S. Rempt f 975 L. Raven f 900 H. v. Sabbe. f 900 Zoetelief f 900 en C. Vermeulen f 925 No. 74 en 76, twee bur gerwoonhuizen, resp. groot 1.44 en 1.45 aren. Hoogste bieders, Zoetelief f 1020 en W de Vries f 1035. Bij iedere lotendebitant verkrijgbaar. TREKKING 17 JUNI. In combinatie afgemeind door J. de Zwart f 2065.—. De uitslag verkooping van keeten is No. 899. Volkskeet, h.b. D. van Duin f 135 kooper Jb. Lont Czn f 136 Radiohok, kooper N. Mulder f 19 W. C. gebouwtje f 1. D. van Duin. Een houten woonhuis, h.b. K. Kuiper, f 185 kooper Jb. Bruul f 200 Dagkeetje, S. P. de Vries f 12 Directiekeetje, J. de Kreij ger f 30 Dagkeetje S. P. de Vries f 15 W.C. gebouwtje F. IJerf 1.50Magazijngebouwtje met W.C., N. Kaan f 32 Magazijngebouwtje J. Eekhoff 35.-. Volkskeet, h.b. Br. Kat, f 150 kooper S. P. de Vries f 159.-. De staat van koopers is aldus Perc. 1. C. ten Bokkel f 2850,—. 2. Zoetelief e.a. f 1325,—. 3. Kraan en Klein f 1350,—. 4. van Nuland f 1000, 5. S. Rempt e.a. f 975, 6. L. Raven f 900, 7. v. Sabben f 900, 8. Zoetelief e.a. f 900, 9. C. Vermeulen f 925, Perc. 10-11 Jb. de Zwart f 2065, Totaal f 12920,—. NED. HERV. KERK Donderdag 1 Juni 's av. 8 uur Herv. Zuster- kring te Oosterland. DOOPSGEZ. GEMEENTE Vrijdagavond 2 Juni 'sav. 8 uur Doopsgez. Jongerenkring. verdwijnen spoedig door een pot Bij alle drogisten. „De Heks van de Boschhut." Zaterdagavond heeft het kinderkoor „Jong Leven", onder lei ding van den heer Jb. I. Hovenier in „Con- cordia" een reprise gegeven van de operette „De Heks van de Boschhut". Wederom was een bevredigende belangstelling te consta- teeren, hoewel dergelijke uitvoeringen door een veel grooter publiek bijgewoond moest worden. Het vele werk wat aan dergelijke uitvoe ringen vooraf gaat, het enthousiasme waar mee kinderen spelen en zingen op tooneel, verdiend volle zalen. Ook Zaterdagavond stond de uitvoering op hoog peil en was men vol lof over het gebo- dene. Misschien is het mogelijk dat volgend jaar wat vroeger in het seizoen kan worden be gonnen en dan voor stampvolle zalen. v.V. SUCCES-NIEUWS. Zondag speelde Succes I voor de Bonds-kampioenwedstrijden een wedstrijd tegen Westzaan I, kampioen afd. A. Deze wedstrijd werd door Succes gewonnen met 64, wat een heel mooien uitslag voor Succes is. PROTESTVERGADERING van een greot gedeelte der landbouwende bevolking op Wieringen. Maandagavond was de achterzaal van den Heer Lont geheel gevuld met protesteerende boeren, die eene vergadering hadden doen beleggen om uiting te geven aan hunne grie ven, endie waren er vele. In de eerste plaats ging het tegen de hef fing in den vorm -van botermerken, die zoo zoetjesaan het schandaal der Zuivel-Crisis- centrale begint te worden. De opbrengst der heffing wordt voor een zeer groot deel verwerkt in salarissen van administreerend en controleerend personeel, speciaal door dit lichaam aangewezen, voor een ander gedeelte gestort in een fonds, welks bestemming niemand schijnt te weten, men spreekt reeds van een „potje" tot dekking der kosten van het afmaken van vee (men be doeld vermindering veestapel) ende rest dient tot toeslag op de melk, die door de boeren aan de Zuivelfabrieken wordt geleverd. Dat die toeslag het nul-komma-nul-punt begint te naderen, na al deze aftrekken, spreekt van zelf. Wanneer de fabrieksbestu ren hunne boekhouders behoorlijk zouden betalen voor al de administratie aan het uit betalen dezer „toeslag" verbondendan bleef er in het geheel geen toeslag meer over. Ook de heffing werd heftig onder de loupe ge nomen. Zij die inderdaad de wetten en gebo den als eerlijke en ordentelijke menschen wenschen te eerbiedigen, worden hier het slachtoffer. Menschen die de risico van boe ten en hechtenis op te loopen, er voor over hebben, als men maar kan saboteeren en ont duiken, al is het ook dan ten koste van den naastiglijk boterbonnen toepassenden buur man, varen er wel bij. Er zijn er zelfs die nog geen pond boter, voorzien van een behoorlij ken zegel, hebben verkocht. De Heer Bosker, die trachtte de gemoederen wat te kalmeeren, het woord nemende, zeidc dat het niet voor de eerste maal is, dat men in opstand komt. Reeds op de vergaderingen van den Hollandsche Maatschappij van Land bouw, die hij bijwoonde in Den Haag, Am sterdam en Alkmaar, hoorde men precies de zelfde klachten. Wat echter is het geval De besten onzer Bonds-bestuurders hebben betaalde baantjes gekregen, in welken vorm ook, en sparen voor het meerendeel het heilige huisje, waar in de „man van het laadtje" zit van waaruit in de eerste plaats de kosten worden gedekt van het legertje „administratief" en „con trole", de laatste catagorie pas nog vóór verleden week, door den Minister van revol vers voorzien (men heeft het in de bladen kunnen lezen) zeker om reclatante boeren te kunnen neerschieten Ik ben zelf geen zuivel-producent, aldus de voorzitter van de landbouwafdeeling. maar, als ik het was, zoo ging de Heer Bosker voort, zou ik de kosten, verbonden aan het toepas sen van boterbonnen mij getroosten en mij niet scharen aan de zijde van hen die boeten welke, wanneer blijkt, dat de ontduiking reeds langen tijd gaande was, in de honderden zul len loopen, en zelfs hechtenis, niet tot de on mogelijkheden behoort, maar zonder meer risceeren. Dit dagelijks te risceeren moet in dezen tijd van druk en ellende, aldus spr., toch tot de ondragelijkste last worden. De Heer Kooij wil die menschen die ont duiken met rust laten, al past hij zelf de mer ken nauwkeurig toe. De Heer Bosker zegt, dat Kooij tot de be leggers dezer vergadering behoort en zich in dezen nu niet moet terugtrekken. Allen mer ken toepassen of niemand merken toepassen. Het laatste echter levert voor de kleine mas sa, die dit èn block zou gaan toepassen veel te veel gevaar op. Hiertoe moet men de gehee le zuivelwereld in Holland in het geweer roe pen om deze bedroevende en totaal mislukte maatregel zoo spoedig mogelijk uit den weg te doen nemen. Men moet zich wenden tot den bond waarbij men is aangesloten. Ter vergadering blijkt echter dat de fabriek te Westerland bij geen enkele bond is aange sloten. Dus wéér parasiteeren op de kosten van anderen. Het niet aangesloten zijn van fabriek bij een der zuivelbonden, geeft het zelfde beeld van „het anderen laten betalen" als de ontduikende botermerkers. Langs welken weg moeten deze protestee rende leden dezor fabriek nu protesteeren Het bestuur begrijpt nog niets van het tee- ken des tijds, waarin het nog slechts mogelijk is in vereeniging op te trekken. De Heer Bosker zegt toe een en ander bij het Hoofdbestuur van de Hollandsche Maat schappij van Landbouw aanhangig te zullen maken. De wel aangesloten fabrieken moeten zich zoo spoedig en zoo gedocumenteert mogelijk wenden tot hunne bonden. Daarna komt aan de orde de „biggen-mer- kerij-misère." Ook hier komen weer tal van klachten naar voren omtrent de weinig soepele toepassing der wet. Ook hier weer schijnt de brutaalste mensch de halve wereld te bezitten. Het zijn de heeren Lont en Koorn en nog vele ande ren die inderdaad tot de gedupeerden schij nen te behooren. De heer Bosker merkt op, dat bij de afdee ling zoo juist een schrijven is ingekomen van de gewestelijke controleur, de Heer Böh- mer uit Koegras, waarin medewerking wordt verzocht, tegen de weinig medewerkende boe ren. Spr. heeft echter den indruk dat het hier meer ligt aan de houterige wijze waarop men hier de wet vermeent te moeten toepas sen, dan aan de tegenwerking der boeren, al kan niet worden ontkent, dat hier elementen rondloopen die in totaal alles tegenwerken. En dit gaat ook niet. De gedupeerden moeten zich opnieuw met hunne grieven wenden tot het landbouw-secretariaat, dan zal worden overwogen wat voor deze menschen is te doen. Spr. zal niet aarzelen, wanneer de boe ren inderdaad „geplaagd" worden, hieraan op afdoende wijze een einde te maken. De functionarissen zijn er om de boeren stand uit het moeras te helpen en de boeren hand is er niet om zich van deze uit-eindelijk door hen zelf betaalde menschen tot haar eigen verdriet te laten ringelooren. Uiteindelijk komen tal van boeren, vooral van Westerland en Hippolytushoef met een regen van klachten naar voren, omtrent de behandeling van de aannemers der wegen door de hoogte van Westerland en Wester- klief, vooral door de hoogte van Westerland. Hunne landerijen zijn gedurende meer dan een half jaar ingesloten geweest door geheele dijken van graszoden en eenvoudig „verzoo- pen." Wie betaald hier de schade Vragen geeft niets. De opzichter maakt er zich maar wat van af en de aannemers la chen je nog uit op de koop toe. De een krijgt een hek,, dat eigenlijk voor een villa behoort, de ander krijgt een hek dat nu al in de lucht hangt te swabberen. Aanstonds gaan de aannemers weg, aldus de Heer Rotgans en wij zitten met de gebak ken peren. Waarom doet de afdeeling niets Waarom, aldus de Heer Kooij, doet het Heemraadschap niets Men wordt steeds bedreigd in de meest elementaire uitoefening van zijn bedrijf op de koop toe. Waarom gaat de Heer Bosker hier niet meer achter De Heer Bosker antwoord, dat hier door sommige landeigenaren zelf veel is bedorven geworden. Door dat sommigen niets wilden is van een systematische toepassing van het aan brengen van scheidingen, dammen enz., zoo goed als niets terecht gekomen. De toestand is deze. De betrokken Ingenieur bij de Spoorwegen was inderdaad geneigd de zaak in behoorlij ke banen te leiden en te zorgen voor behoor lijke toegangen, afrasteringen enz. Toen kwam van zekeren zijde het sein tot het voeren van oppositie die zoo ver werd doorgedreven, dat de sfeer waarin weder zijds kon worden getracht om te komen tot een redelijke oplossing geheel werd veran derd in een strijd tot het uiterste. Spr. heeft dat betreurt, want zoo iets loopt altijd uit op een tegenstelling van bevoorrechten en gedu peerden en ten slotte een eindelooze onte vredenheid. Laat dit de immer oppositie-voerenden nu eens tot een les zijn. Het bestuur zal echter des-niet-te-min een onderzoek instellen wat er te doen is. De heer Lont brengt hierbij nogmaals ter sprake den toestand van den afrit op Dam. (De overgang kort voor de afsluitdijk.) Deze wordt nog hoe langer hoe slechter. Wie dit bedacht heeftenz Ook hiernaar wordt een onderzoek ingesteld. De Heer Bosker heeft inmiddels een schrij ven opgesteld met bestemming de zuivelbon den het oordeel der vergadering kenbaar te maken en onmiddellijk zal worden afgezon den. De vergadering wenscht nogmaals in de gelegenheid te worden gesteld op deze punten verder te gaan. De heer Doves, die de leiding dezer verga dering op zich had genomen, sluit de verga dering. GEMEENTE ANNA PAULOWNA. Arbeidsbeurs. Geplaatst binnen Gem. 5 landarb. Staan nog ingeschreven 1 vissclier, met inbegrip 135 werkversch W).-Meer, 144 landarb., 1 opperman 1 waker, 1 metselaar, 1 timmerman. Aanvragen ofca arbeidskrachten. Voor 's Gravenhage voor verschil lende werkgeefsters aldaar dienstbo den. Aanbiedingen arbeidsbeurs, Prin segracht 63. Voor Venlosche fabriek van Heeren- kleeding Parallelweg, broeken naai sters L. A. Verstegen, kleermakerij Hengelo (G.) bekw. kleermaker voor Groningen: bij Ph. Ivnorringa bekw. etaleur-decorateur (dames-modema gazijn voor Rotterdam accountants kantoor Frankenhuis, Mathenesser- laan 238, accquisiteurs voor aanwer ving nieuwe leden Breda: Mevr. Wen sink, Ilortensiastr. 14, dienstbode voor 1 Juli a.s. F. Joschman, kapper, Nrd- wolde, kappersbediende voor Ruur- lo A. J. Masman, wijk B 140, bekw. kapster voor Hertogenbosch Mevr. Jhr. Mr. G. de Kuyper, Postelstraat 42, keukenmeid Mevr. Fokkelman, Vught, (N.Br.) keukenmeid Waal wijk, Grootestr. 125, Mevr. Janssen- ONS WIERINGERMEERHOEKJE. Een succesvolle en goedgeslaagde avond. Uit kan gezegd worden van de opvoering der Kinder-operette „Lente bloemen" j.l. Zaterdag in de concert zaal van Hotel Sjnit te Slootdorp. De goed bezette zaal gaf reeds bij het openingswoord een gezelligen aanblik. Maar de stemming bereikte haar hoog tepunt door de mooie tafereelon van de operette door de jeugdige spelers en zangers voor het voetlicht gebracht.. Een dankbaar applaus was telkens het loon voor het gegevene. Een groot deel van het succes kwam zeker ook toe aan den leider, den heer T. Nooit- gedagt. We weten hoeveel werk voor de instudeering noodig is, hoeveel ge duld. Een voldoening daarom ook le meer voor den leider, dat alles zoo uit nemend is geslaagd. Ook de aanvullings-zangnuminers vielen zeer in de smaak. Het muzikale gedeelte van den avond werd verzorgd door Mej. N. Kooy (pian) en den beer D. Radëcker (viool). Hun mooie muziek vormde een pracht afwisseling in het programma. We gelooven wel, dat ook de 1'inan- cieele zijde van den avond (ten bate van de kinderherstellings- en vacan- tie-oorden) is (meegevallen. En 'n sehit terend resultaat was het ook, dat zich 'n 13-tal aanwezigen opgaven als lid van de Vereeniging „Kinder-Herstel- lings-Vacantie Kolonies." Vestiging van Diensten. De Directie van den Wieringermeer- polder deelt mede dat met ingang van 1 Juni 1933 in de Wieringermeer de volgende diensten zijn gevestigd I. Cultuurmaatschappij „de Wie ringermeer". Slootweg 10, Slootdorp. Telefoon No. 3, Slootdorp. Giro No. 181740 Alkmaar. a. exploitatie der gronden. b. aannemen van landarbeiders. II. Domeinkantoor. Slootweg 3 en 4, Slootdorp. Telefoon No. 5, Slootdorp. Giro 164795, Alkmaar. a. uitgifte van gronden. b. vergunningen. c. onderhoudsdienst der gestichte gebouwen. d. toezicht op den bouw der land bouwschuren. III. Algemeen Bestuur. Dorpshuiis Middenmecr. Telefoon No. 1, Middenmeer. Kohlman, dienstbode voor Vugt, dienstb., F. Paymans Martiniaan 1; voor Hertogenbosch: Mevr. Schade van Westrum Vugtherstr. 123, dienstb Hertogenbosch Mevr. Wed. v. Sons- beek v. Rijckevorsel, Nieuwstr. 29, dienstb.-keukenmeid. Schoolpret. Voor de jeugd viel he den Dinsdag te genieten daar de Keer Lakkeman van Amsterdam aan school kwam met levendige en geprepa reerde dieren. Dus een genotvolle en tevens leerzame dag. Breezand. Concert Muziekvereen. „Concordia". Onder groote belangstel ling gaf Zondagmiddag, genoemde ver eeniging een concert in de tent alhier. Een klein kansje. Een juffrouw wo nende alhier, bemerkte in Den Helder, waar zij inkoopen wilde doen, dat zij haar portemonnaie had verloren, in houdende 'n bedrag van ongeveer f 80 Tot nu toe is deze nog, niet teiuggevon den of niet in eerlijke banden terecht gekomen K. N. A. L. Het bestuur van deze amusementsclub deelde ons mede, dat op Zaterdag 17 Juni in de groote tent van Veerburg een feestelijke slot- avond zal worden gegeven; seizoen 1932/'33. met een goed verzorgd pro gramma. Het belooft zeer zeker een ge noeglijke avond te zullen worden. Postduivensport. Zondag j.l wed vlucht vanaf Compiegnes afstand 418 K.M. In concour waren 32 duiven. Dui ven los 9.39 uur. De eerste duif werd geconstateerd om 5 uur 9 min. 7 sec. De laatste duif of prijswinnaar om A. Secretariaat der Dorpscom missie. Administratie en exploitaie van het Bouwbureau „de Wieringer meer". Giro: 191050. Secretariaat van „de Wieringer- meerscholen". Giro 122282. Secretariaat van de Commissie voor de Volksgezondheid voor de Wieringermeer. Giro 111202. B. Landbouwhuishoudkundige tevens woninginspectrice. cursussen, maatschappelijk werk, opgave reparaties. C. Technische Dienst der Dorps- werken. De Secretaris der afdeeling Alge meen Bestuur tevens in zijn functie, van Burgemeester van Medemblik houdt spreekuur in de vergaderzaal van liet Dorpshuis te Midden- meer, des Dinsdags van 2 tot 4 uur. Alle bovengenoemde kantoren zijn geopend van 8.30--12.30, en van 1.30-- 5 uur, Zaterdags van 8.30--1 uur. Prachtige resultaten- De diverse commissies, die donateurs en kunst lievende leden zouden aanwerven voor „WieringermeeUs Fanfare," hebben prachtige resultaten bereikt. Er is zeer druk op de lijsten geteekend en tot aanschaffing van eenige instrumen ten kan thans worden overgegaan. Er is echter zeer veel noodig eer het in ventaris „compleet" kan worden ge noemd. Daarom nog; een opwekking aan hen, die zich eerst nog wat willen beden ken. Steunt ook U de vereeniging in in haar jonge levensdagen. Nu juist bij bet begin is dat liet allemoodigste. Treedt toe als donateur of kunstlie vend lid. Met inbegrip van de leerlingen telt ons corps reeds 20 werkende leden. Mr. Kamp heeft het beschermheer schap aanvaard. Het gaat dus „Excelsior". Gaat voor uw KRUIDENIERSWAREN, DROGISTERIJ - ARTIKELEN, SCHRIJFBE HOEFTEN KASTPAPIER en RANDEN naar Varkevisser. CONCURREERENDE PRIJZEN TELEFOON No. 11. 5 uur 59 min. 41 sec. De prijzen vielen als volgt G. de Boer 1 en 6. N. Spigt 2 Gebr. van Steijn 3, 4 en 8 P. de Vries 5 W. BJaauboer 7. Loop der bevolking-. Ingekomen G. Speets van Haarlem Mej. S. spruit van Schagen Mej. C. C. Revers 'van Schagen N. en A. Ge luk van Valburg Mej. J. E. Scholten van Schagen J. J. Preijde van Heemstede. Vertrokken H. A. v. d. Berg en echtgenoo- te naar Den Helder Mej. S. Vogel naar Den Helder F. Wiersma naar DuntumadeelW. W. Turk naar Haarlemmermeer. BRGERLIJKE STAND. Geboren Gerrie Jacoba, d.v. J. D. Keppel en G. Hegeman Gijsbertus Maria Johannes, z.v. G. J. Dorrestein en M. M. Mol. Getrouwd J. Doef en A. C. Dekker S. Wilms en T. Knol. Ondertrouwd A. Bakker en A. Zeeman C. H. v. d. Berg en A. C. Veul. Overleden Wed. M. C. Koning-Bossen, 63 jaar. Politie Gevonden een notitieboekje, een kinderportemonnaie met inhoud. Verloren een handschoen, een rijwielplaat je. GEMEENTE ZIJPE. OUDESLUIS. Zondagavond hield de Zangvereeniging „Nieuw Leven" al hier een feestvergadering ter gelegen heid van haar tien-jarig bestaan. De plaatselijke vereenigingen en de Heer van der Loo, als Hoofdbestuurslid van de Noord'-Hollandschen Zangers- bond en de vorige waarnemende direc teur, de Heer v.d. Meij, uit Den Hel der, waren mede aanwezig. De groote zaal van den Heer Buis man, die zich uitstekend lecru voor De Vlieter „gedicht." Het was j.l. Zondag 28 Mei een historische datum. Immers een jaar geleden was toen het groote moment aangebroken, dat het laatste sluitgat „De Vlieter" werd gedicht. Ofschoon de verjaardag ongemerkt is voorbijgegaan willen we toch een deel van dit moment als een herinnering daaraan, hierboven in beeld weer gegeven.

Wieringer courant | 1933 | | pagina 2