NKOOPEN S. COLTOF KAR PETTEN 24e JAARGANG DINSDAG 20 JUNI 1933. No, 4© ül? NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR WIERINGEN EN OMSTREKEN OM HET GOUD. hWIERINGER courant zri,-z. VERSCHIJNT ELKEN DINSDAG en VRIJDAG. ABONNEMENTSPRIJS per 3 maanden 1. UITGEVER CORN. J. BOSKER, WIERINGEN. BUREAU Hlppolytusheef Wlerlncea. Telefoon Intercomm. No. 19. AD VERTENTIëN. Van 1—5 regels Iedere regel meer f 0.50. f 0.10. BINNENLANDSCH NIEUWS. EEN SCHILDER, DIE SCHILDERIJEN STEELT. Een opzienbarende schilderijendiefstal, die onder de schilderskolonie te Blaricum en La ren heel wat stof deed opwaaien, werd Vrij dag voor de Amsterdamsche Rechtbank be handeld. Geruimen tijd na den dood van den beken den Blaricumschen schilder Evert Pieters kwam er een catalogus uit van een te hou den verkooping van schilderijen. Tot groote bevreemding van de nabestaanden van den heer Pieters kwamen hierop schilderijen voor van P. P. onder titels, die zij niet kenden en die door P. tijdens zijn leven nooit waren verkocht. De familie stelde een onderzoek in en het bleek, dat het hier een groot aantal zeven-en-veertigdoeken betrof, gesto len uit een schuur, die door P. als atelier en bergplaats werd gebruikt. Al spoedig had de politie den dader opgespoord, het bleek de Blaricumsche kunstschilder M. Z. te zijn. Hij legde een volledige bekentenis af. Zijn zaak paradeerde reeds eenige weken geleden op de rol, doch moest toen worden afgevoerd, om dat de sluiting van het vooronderzoek niet op de juiste wijze was geschied en verd. in de meening verkeerde, dat zijn zaak niet verder vervolgd werd. Thans kwam hij weer met het verzoek om uitstel om voor een verdediger te kunnen zorgdragen, doch de president vond het nu welletjes „U bent in dit opzicht een echte artist, u hebt de zaak maar op haar beloop gelaten maar u hebt nu toch tijd genoeg gehad." Tijdens het verhoor vertelde verdachte, dat hij dikwijls kwam in de garage van F. aan het Achterom te Blaricum. Door een deur kon hij dan in de schuur komen, waar P. zijn bergplaats had. Op zekeren dag in Maart van het vorige jaar was hij er binnengegaan, hij zag toen drie rollen schilderslinnen. De ver leiding was hem te machtig geworden. Hij en zijn gezin verkeerden in behoeftige omstan digheden en geld om materiaal te koopen was er niet. Thuis gekomen zag hij, dat het 47 schilde rijen' waren. „Ik schrok van de kwantiteit en van de kwaliteit," aldus verd. Stuk voor stuk had hij ze, voor betrekkelijk weinig geld ver kocht. De eenige getuige in deze zaak, de heer J. E. Pieters, koopman, en zoon van den over leden schilder, vertelde, dat verd. zijn uiter ste best heeft gedaan, de schilderijen terug te koopen toen de zaak uit was gekomen. Op 4 na waren ze allemaal terug. Getuige be twijfelde echter, of de schilderijen wel opge rold hadden gestaan, dat is geen schilders gewoonte. Verdachte zeide in onderhandeling te zijn over de vier nog ontbrekende stukken. Hij had zeer moeilijke dagen gehad, ook al omdat zijn eigen werk niet zoo bijzonder in trek is. De Officier van Justitie, mr. Versteeg, vond de feiten wel zeer ernstig, temeer daar verd. thuiskomende met het weggenomen „schil derslinnen" en bemerkende, dat het schilde rijen waren, alle gelegenheid had gehad om ze weer in de schuur terug te brengen. Later heeft hij weer veel goed gemaakt, door ze te rug te koopen, al was dit dan ook niet met eigen middelen. Voorts nam spr. in aanmer king, dat verd. nooit eerder is veroordeeld. Hij vorderde tenslotte een voorwaardelijke gevangenisstraf van zes maanden, met een proeftijd van drie jaar. Vonnis 28 Juni. ZWEMMEN IN HET IJSSELMEER. Het bestuur van V.V.V. te Hindeloopen ziet zich genoodzaakt de aanhoudende geruchten van verontreiniging van het IJsselmeerwater met klem te moeten tegenspreken. Het be stuur doet dit, gebruikmakende van ambte lijke gegevens, waaruit blijkt, dat alle geruchten op louter fantasie berusten. Van ziekteverschijnselen is geen sprake. FEUILLETON. c 11. 't Is al meer dan een uur geleden, dat zij weg is gegaan, mompelde de arme goo chelaar en zij wilde heel gauw terugkomen. Geduld maar, zij zal nu wel dadelijk verschij nen. Valentin, die doodsbleek was geworden, liet Trompelet los en woelde met zijn handen door zijn haar. Zij komt niet meer terug jammerde hij in radeloosheid. Zij komt nooit meer te rug IV. Er ontstond een oogenblik van pijnlijke stilte. Onder deze omstandigheden verloor de markies zijn tegenwoordigheid van geest niet. August en Trompelet zagen elkaar met bezorgdheid aan en Valentin rood van opge wondenheid, scheen een zenuwtoeval te zul len krijgen. Ik geloof, heeren, bracht Norbert in het midden, dat wij ons onnoodig beangstigen. Voorloopig hebben wij nog geen reden om zoo ongerust te zijn. Waarschijnlijk zullen wij binnen een paar minuten juffrouw Ga- brielle met haar inkoopen zien terugkomen en dan zal zij ons wel de natuurlijkste ver klaring van de wereld weteh te geven voor een onwillekeurig oponthoud. Maar met saamgeklemde tanden en woe dende blikken bleef Valentin onveranderlijk naar de deur staren en achtte hij het zelfs de moeite niet waard om Norbert-s geruststellende De berging van de Lutine-scliatten. Prof. J. A. van der Kloes te Delft wijdt in het Juni-nufmmer van het waterbouwkundig tijdschrift O.T.A.R., officieel orgaan van de Vereeniging voor Technische ambtenaren van den Rijkswaterstaat, een artikel aan de voorbereidingen voor de berging van den schat der Lutine, waarin vooral gewaarschuwd wordt tegen het plaat sen van den ijzeren toren op het wrak. Na een en ander uit het, over dit plan verspreide drukwerkje geci teerd te hebben, schrijft prof. Van der Kloes Het ziet er inderdaad betrouwbaar uit en toch voorzie ik een mislukking,, een omval op groote schaal. Ik hoop van harte, dat ik ongelijk zal hebben, want er kan veel, er kunnen ook men- schenlevens mede gemoeid zijn. De schrijver wijst dan op een voorval dat zich in het begin van deze eeuw heeft afgespeeld bij den bouw van een brugpijler ten dienste van den N.O. Lokaalspoorweg, in de Vecht bij Haandrik. Deze rivier heeft een groot verschil in waterstand en een bodeim, die tot tientallen meters diepte uit zand bestaat, precies als de Noordzee ten Noorden van Terschelling en ook het zand is precies gelijk. De fundeering van den pijler, een houten vloer op palen was om onbe kende redenen, wellicht bij vergissing, 1 M. dieper ontworpen dan alle ande re kunstwerken in denzelfden spoor weg. Men spoot de palen in, baggerde het zand er tusschen weg, zaagde de boven-einden over een paar M. lengte onder water af, zette er een kistdam omheen en ging aan het uitpompen en drooglegging van de ruimte daar binnen, doch dit bleek onjnogelijk; door den waterdruk van buiten werd het zand er binnen tot drijfzand men plaatste een wijderen en zwaarderen kistdam en die ging eveneens teniet. Het liep tenslotte uit op herbesteding voor rekening van den in verzuim ge- achten -- aannemer en er traden zoo waar aannejners op, ook onkundig op het punt van loopzand, die nog een grooteren en zwaarderen kistdam zet ten en dien over den kop pompten als de vorige. Toen werd het bouwplan gewijzigd. Na dit voorval gememoreerd te heb ben, vervolgt prof. v. d. Kloes De natuurwetten zijn sindsdien niet veranderd. De beide zandbodems zijn dezelfde gebleven. Wat is nu te ver wachten Denken wij vooreerst het gunstig ste geval, het dek van het wrak pl.m. 18 M. breed en waterpas liggende, den onderrand van den toren 12 M. mid dellijn midden daarop neergekomen. Zoodra er door het water en zand pom pen genoeg verschil in peil binnen en buiten is bereikt, raakt de zandmassa los en komt in beweging, er ontstaat een krachtige opwaartsche stroom en de vele tonnen zware lichajnen, die er door omringd zijn, gaan telood de diepte in, alles in evenwicht. Maar hoe als (wat waarschijnlijker is) de beweging van het drijfzand een zijdig zal zijn Scheefzakken, orntui- melen, wat al niet meer Het, is te hopen, dat men intijds het pompen zal staken. En wat dan Lezer, het ligt niet op mijn weg ongevraagd als raadsman op te treden. Maatregelen ter zuivering van de Marine. Reeds een kleine honderd man nen ontslagen. Bij het korps mariniers te Rotter dam zijn deze week negen mariniers en een korporaal-timmerman ontsla gen. Naar de commandant van de afdee- ling mariniers, kol. J. Oele, meedeelde houden deze ontslagen verband met gegevens omtrent manschappen, waar uit bleek, dat zij er minder juiste op vattingen op na zouden houden. Hierover is rapport uitgebracht aan den minister van defensie, die daarop de mannen heeft ontslagen. Ter zuivering onder de marine zijn in totaal een kleine honderd menschen bij de marine in den laatsten tijd ont slagen. De blauwe wimpel van de Zuiderzee. Op initiatief van het K.N.M.C. lid II. W;. de Voogt heeft de Koninklijke Nederlandsche Motorclub ingesteld „De blauwe wimpel van de Zuiderzee" een wisselprijs voor de snelste vaart tusschen de uiterste punt van de Noor delijke remming der Oranjesluizen en den kop van de haven van Lemmer (of omgekeerd). De bedoeling is een Wimpel in te stellen voor vier categoriën van vaar tuigen en wel 1. voor alle soorten bedrijfsvaartui- gen, als vracht- en passagiers-boo ten, sleepbooten, voor de vaart op de Zuiderzee bestemd en gebezigd, of be stemd om die vaart als normale vaart te omvatten, van ten minste 12 m. lengte en 7 ton waterverplaatsing. 2. Voor kajuitszciljachten mei hulp motor, met een waterverplaatsing van minstens 4 ton. 3. Voor zeewaardige kajuitmotor jachten met minstens 10 m. lengte en 5 ton waterverplaatsing en daarmee (gelijkgestelde vaartuigen, directieboo ten, politievaartuigen enz. 4. Voor uitzonderlijke vaartuigen of vaartuigen met uitzonderlijk vermogen als torpedo-opzoekvaartuig:en der Ma rine, zeewaardige wedstrijdmotorboo- ten, etc. Het een en ander is natuurlijk onder worpen aan diverse bepalingen, die bij den secretaris der jury, den heer Voogt, Zonnclaan 12 Haarlem verkrijg baar zijn. Het tijdschrift „De Water sport" waarin alle bepalingen zijn op genomen bevat tevens een aantal gege vens over den „blauwe wimpel van den Oceaan", waaraan deze Zuiderzee record-wedstrijd ontleend is. BOTSING TE BOXMEER. Zaterdag is in de Spoorstraat te Boxmeer een hevige botsing geschied tusschen een per sonenauto, bestuurd door den veearts Guinée, en een motorrijwiel, waarop de 21-jarige J. Doeven, wonende te Horst (L.) en tijdelijk verblijvende te Boxmeer gezeten was. De botsing was zoo hevig, dat de motorrij der eenige meters ver werd weggeslingerd. Hij bewering te beantwoorden. Mijnheer heeft eigenlijk gelijk, meende nu Trompelet. Valentin windt zichzelf en ons veel te veel op. We moeten toch eerst den natuurlijken loop der dingen afwachten en niet dadelijk beginnen met het ergste te veronderstellen. Afwachten ja, afwachten herhaalde Valentin, wiens nagels diepe groeven maak ten in de palm zijner hand, zonder dat hij het wist. En wie zegt u, wat er gebeurt, ter wijl wij hier in werkeloosheid onzen tijd zit ten te verbeuzelen Ja, zoo iets te beantwoorden zou aanlei ding geven tot een twist om den keizer zijn baard, nam de markies het woord. Is het u ook bekend of mijnheer Bertara soms vijan den heeft Hij Vijanden riep Valentin. De braaf ste en zachtmoedigste man van de wereld Bovendien is hij arm en nagenoeg onbekend; het zou derhalve dwaasheid wezen hier aan vijandelijke handelingen te denken. Om vij anden te hebben, moet men rijk en machtig wezen Wie zou er in 's hemelsnaam eenig belang bij hebben, om vader Bertara iets kwaads te doen Geen schepsel Wat juffrouw Gabrielle betreft, antwoord de de markies hierop, zoo moet ik u zeggen, mijnheer Valentin, dat ik uw angstige ver moedens niet kan deelen. Ja, ik heb wel niet het geluk door haar bemind te worden, maar toch meer vertrouwen op haar dan gij Zij komt ongetwijfeld spoedig terug. Waarlijk, een jong meisje is toch niet verloren, omdat zij zich misschien een uurtje bij een harer buren heeft opgehouden. Die opmerking was niet ongegrond, maar bij den tot het uiterste opgewonden jonge man, die bovendien zeer verliefd en zeer ijver zuchtig was, sprak het gevoel luider dan allo mogelijke wijze redeneeringen. Valentin schudde ongeloovig het hoofd, maar besloot niettemin te blijven wachten daar hij er niets beters op wist te vinden. De markies bleef heel bedaard. Hij rolde een sigaret, bracht die tusschen die lippen en ging welbehaaglijk zitten rooken. August en Trompelet spraken ,bij den haard staande, op gedempten toon met elkander en verloren Valentin uit het oog, die met het hoofd tegen het venster gedrukt, onverander lijk bleef uitkijken in de rue d'Allemagne. Men hoorde in het vertrek weldra niets an ders dan het regelmatig getik van het kleine klokje op den zwarten schoorsteenrand. Hoe meer evenwel de tijd versteek, des te meer begon zich de in die kamer heerschen- de onrust te openbaren. Trompelet en August waren uitgepraat. Het was hier onmogelijk zich met andere on derwerpen bezig te houden en zelfs het ruime veld van gissingen scheen eindelijk voor hen uitgeput te zijn. Valentin zag nu eens naar de klok, dan weer uit het venster. Op zijn gelaat was geen kleur meer te bekennen. Een half uur was op die wijze vborbijge- gaan, dat vermeldde de ééne slag van het uurwerk. Langzaam kroop de eene minuut na de andere voorbij. Daar sloeg het negen uur. Valentin wierp zich op een stoel neder en drukte zijn handen tegen de opgezwollen 00- gen. Er is een ongeluk gebeurd riep hij met stokkende stem, ik verzeker u dat er een on geluk gebeurd is gebeurd Het kan niet an ders Norbert rookte de eene sigaret na de andere. 't Begint werkelijk al heel vreemd te worden, betuigde hij tusschen twee rookwol ken. Vader en dochter gelijktijdig Het is, of althans, het wordt verschrikkelijk - Gabrielle Gabrielle mompelde Valen tin, alsof hij zoodoende het geliefde meisje bij zich kon roepen. Aan vader Bertara dacht hij ternauwernood meer, zoo was zijn geheele ziel vervuld met haar die hij aanbad. - Ik houd het zoo niet langer uitriep hij van zijn stoel springend. Ik moet weten, wat er gebeurd is Misschien komen wij reeds to laat. Een zonderling lachje plooide Norberts mond. bleef bewusteloos en hevig bloedend op de straat liggen. Direct werd het slachtoffer in een naburige maréchaussée-kazerne binnen gedragen, waar een geneesheer een zware schedelbreuk en inwendige kneuzingen con stateerde. Na voorloopig verbonden te zijn werd de jongeman naar het ziekenhuis ver voerd. Zijn toestand is hoogst zorgwekkend. De auto en het motorrijwiel bekwamen aan zienlijke schade. BUITENLANDSCH NIEUWS. Onbekende veeziekte. Uit Artigas (Argntinië) wordt ge meld, dat een onbekende pestziekte ware slachtingen aanricht onder het vee. Op één onderneming zijn in en kele dagen tijds 900 stuks vee tenge volge van deze ziekte overleden. ENGELAND. GELUKKIGE HEREENIGING VAN MAN EN VROUW. Na rouw over zijn „dood." Een jonge vrouw uit Brighton die geloofde dat zij haar echtgenoot Dinsdag begraven had, was Vrijdag overgelukkig toen zij ont dekte dat hij nog in leven was. Tien dagen geleden, spoelde het lijk van een man aan bij Fairlight, en de vrouw ging naar de politie daar zij vreesde dat de doo- de haar man was. Het was haar niet moge lijk, wegens den staat van ontbinding het lijk te identificeeren, maar nadat ze een sleutel en een paar manchetknoopen had gezien die in de kleeren gevonden waren, was zij over tuigd dat het lijk dat van haar echtgenoot was. Ofschoon de sleutel paste op het slot van haar huisdeur was de politie niet over tuigd, en op haar instructies werd de man begraven als een „onbekende man die aange spoeld was." De „weduwe" was tegenwoordig bij de begrafenis. Vrijdag ontving de vrouw bericht dat een man, van wien verondersteld werd dat het haar echtgenoot was, in een hotel te West Ashling, in Sussex werkte. Zij haastte zich daarheen en daar vond een gelukkige heree- niging plaats tusschen man en vrouw. Haar man had 4 maanden geleden de echtelijke woning verlaten. De politie tracht nu de identiteit van den begraven man op te sporen. Het raadsel van den sleutel en de manchetknoopen is waar schijnlijk te verklaren uit de mededeeling van de vrouw dat zij eenige kleeren van haar man aan een handelaar had verkocht. PORTUGAL. INBOORLINGENOPSTAND IN ANGOLA. Men meldt uit Lissabon Volgens hier ont vangen berichten bevindt zich de oorlogzuch tige stam derMoeskoeben in het achterland van het gebied van Mossamedes in Portu- geesche autoriteiten. De stamleden trachten de Europeesche kolonisten te overweldigen. De stam bestaat uit 8000 krijgslieden, die ge wapend zijn met moderne geweren. Portugee- sche ambtenaren, die in de dorpen der inboor lingen willen binnendringen werden ver moord. De Moeskoeben hebben geheele dor pen in brand gestoken en geplunderd, ande re inboorlingen neerschoten en kudden vee weggedreven. VEREENIGDE STATEN. BENDELEDEN OVERVALLEN GEVAN- GENENTRANSPORT. Vijf dooden. Te Kansas City in den staat Missouri heeft een schietpartij plaats gevonden tusschen gangsters en de politie. Vier agenten hadden opdracht, een ontsnapten gevangene naar het tuchthuis terug te brengen. Toen zij uit den trein stapten, zagen zij tegenover zich een zwaargewapenden troep bandieten, die trachten den gevangene te bevrijden. Toen deze poging mislukte, grepen zij naar de wa- DOET UW BIJ KANAALWEG DEN HELDER. Prima vloerzeil52 Prima linoleum, Krommenie 1.15 Inlaid- of Graniet 2-25 Groote sorteering Bouclé-, Wilton-, en Deventer penen en wondden twee agenten, waarop de politie het vuur beantwoordde. Nadat meer dan 100 schoten waren gelost, waarbij vier agenten en de gevangene werden gedood, ontkwamen de gangsters. Op het station, waar een groote drukte heerschte, ontstond een paniek. Slangenplaag in Turksch dorp. Het dorp Koesoedjoevel bij Mcrsina is door duizenden slangen overvallen, die alle huizen en gebouwen binnen drongen. De bewoners stonden geheel machteloos tegenover deze plaag en een paniekstemming maakte zich van hen meester, toen eenige gebetenen stierven. Ook de politie van Mersina en andere steden stond machteloos toen zij ter hulp snelde. Het dorp werd ontruimd en men ging kilometers ver in de open lucht overnachten. Ontvoering van een kind verhinderd. Een der daders neergeschoten Te Weenen is naar V. D. meldt een opzienbarende poging tot het ont voeren van een kind gedaan. Vier chauffeurs hadden besloten het kind van een rijk groothandelaar, Moritz Pollack, te ontvoeren. De politie had echter de lucht gekregen van dit plan en eenige rechercheurs begaven zich naar de standplaats der chauffeurs, om hen te arresteeren. Toen een hun ner de ambtenaren opmerkte,, trok hij een dolkmes en viel hen aan. Deze maakten in noodweer van hun vuur wapenen gebruik en schoten hem neer. De drie andere chauffeurs wer den gearresteerd. Bij fouilleering werd op hen gevonden een flesch chlo roform en wat touw. Zij hadden ook reeds een brièf ontworpen, dien zij na de ontvoering aan den vader van het kind wilden sturen en waarin zij een losgeld eischten van 20.000 Schilling. Bierbrouwer ontvoerd. William llamm een rijke bierbrou wer uit St. Paul, (Minnesota), is ont- voerd. De ontvoerders dreigen hem Niemand bemerkte dat. Valentin, die daareven nog de wanhoop na bij scheen, was opeens uiterst bedaard gewor den. Hij had zijn mannenkracht teruggevon den en er kwam weder licht in zijn staalgrij ze oogen. Kom mee, Trompelet, riep hij op bijna bevelenden toon, wij moeten gaan zien, gaan onderzoeken, wat er gebeurd kan zijn Au gust, gij moet hier blijven, voor het geval Ga brielle of haar vader thuis komt om onze afwezigheid te verklaren. Met Norbert bemoeide hij zich in het ge heel niet. Ik bied u mijn diensten aan, verklaarde laatstgenoemde. Het zou mij ook vreeselijk treffen zoo er iets mocht gebeurd zijn met hen, die ik lief heb Hij bood Valentin zijn hand, om die in vriendschap aan te nemen. Valentin maakte werkelijk in het jeerste oogenblik een beweging alsof hij Norberts hand wilde grijpen en drukken, maar opeens bedacht hij zich en keerde hem den rug toe. Neen dat gaat mijn krachten te boven! riep hij uit. Ik kan iemand, dien ik haat, niet een hand van vriendschap geven. Valentin verliet haastig het vertrek, op den voet door Trpmpelet gevolgd. Dat jongemensch is ijverzuchtig en wraakzuchtig, mompelde de markies. Ja, antwoordde de clown kalmpjes, even trouw in zijn haat als in zijn vriendschap, j dapper als een held, een helder hoofd en een hart van goud Geloof mijniet zonder reden zijn wij hem zoo hartelijk genegen, dat wij I voor hem ons leven zouden laten als het noo- dig was. Norbert haalde minachtend zijn schouders op en mompelde voor zich heen Och, het is nog een kwajongen Waarom dan bevreesd te zijn Dat zou immers al te bespottelijk wezen Waarom had de markies voor zichzelf die verzekering noodig en op welke onuitgespro ken vragen doelde zijn antwoord Trompelet en Valentin waren inmiddels de voordeur genaderd. Gelijkvloers was een wijnhandel. Daar stond de winkelier in den post van zijn deur en ge noot van de frissche avondlucht, terwijl hij met een pijpje in den mond een praatje hield met een zijner buren. Zeg eens, Lestibont, sprak Valentin hem aan, hebt gij Gabrielle niet gezien Jawel, om zeven uur, gaf de wijnhande laar zonder bedenken ten antwoord. Zij ging de deur uit met een mandje onder den arm en ze zei nog tegen mij, dat zij het een en an der moest gaan halen voor een huiselijk feestje, omdat ze vandaag jarig was. Verbeeld u, ze is nog niet terug De winkelier scheen zeer verrast. Hij was niet van zijn toonbank weg geweest en hij had het meisje moeten zien terugko men, als zij zijn winkel voorbij was geloopen. Hij wist zeker, dat Gabrielle slechts een paar boodschappen wilde doen, want dat had zij hem gezegd en er nog bijgevoegd Mijnheer Lestibont, als u venavond wat tijd over hebt, kom dan bij ons boven een glas wijn op mijn gezondheid drinken. Natuurlijk gaf ik daarop een toestemmend antwoord, vervolgde de spreker. Juffrouw Ga brielle is zoo'n lief en braaf kind, dat er niet één huurder in het heele huis bestaat die haar iets zou kunnen weigeren. Valentin luisterde reeds niet meer. Hij had slechts één gedachte, die hoe langer hoe vas ter bij hem werd, namelijk dat Gabrielle niet zou terugkeeren. Vooruit maarvoegde hij Trompelet toe. Gabrielle haalt altijd haar brood bij Llngard, de bakkerij op de hoek van de rue des Ardennes en wat zij verder noodig heeft bij Lantoume, den kruidenier in de volgende straat. Misschien kunnen wij bij den een of den ander wel iets omtrent haar vernemen. Zij waren spoedig ter bestemder plaatse. De bakker zat achter zijn toonbank. In een paar woorden had Valentin hem meegedeeld, wat hij weten wilde. (Wordt vervolgd.)

Wieringer courant | 1933 | | pagina 1