MAIS8N GERUITS Doorzitten Denkt U om ZATERDAG 24 JUNI? ZONNESTRAALDAG SALON DE COIFFURE! SALON DE BEAUTÉ! VARKEVISSER - MIDDENMEER. rw AD VERTENTIËN Slechts één keer kunt ge een dubbeltje uitgeven. Be steedt het daarom goed en koopt er een rol orlgineele KING Pepermunt voor. KING verschaft U een heerlijk genot door de fijne smaak en geur, maar brengt U tevens in een opgeruim de stemming, door de opwekkende en verkwikkende eigenschappen. KING Pepermunt. BUITENLANDSCH NIEUWS. keerds, bewijzen zij uitstekende diensten. Wanneer intusschen de leek aan de hand van de hierboven gegeven wenken een aan vankelijk succes heeft bereikt, is dat nog geen reden om medische hulp achterwege te laten. Daarvoor is een vergiftiging te ernstig om onaangename gevolgen te voorkomen en den polsslag en de ademhaling weer op het goede peil te brengen, is de hulp van een arts on misbaar. BINNENLANDSCH NIEUWS. PENNINGMEESTER VOORTVLUCHTIG Het bestuur van een jeugdbond te Amster dam heeft de politie van het bureau Over toom in kennis gesteld van het vermoeden, dat de penningmeester van die organisatie plotseling verdwenen is. Het schijnt dat hij een bedrag van f 1200 heeft meegenomen. De man zou in Duitschland zijn, meent de Tel. OPLEVING. Geen crisiswerkloozen meer te Langerak. De N.B. Betonbuizenfabriek te Langerak, die in het voorjaar slechts op halve kracht kon werken wegens het ontbreken van orders, is thans zoo ruim daarvan voorzien, dat een tweeploegenstelsel is ingevoerd, waardoor thans wordt gewerkt van 's morgens 5 tot 's avonds 11 uur. Als gevolg van deze ople ving zijn er in de gemeente Langerak en Nieuwpoort op het oogenblik geen crisiswerk loozen meer. DOOR HOOIWAGEN OVERREDEN. Woensdag is de landbouwer A. Rovers te Uden tijdens werkzaamheden op het hooiland onder een hooiwagen geraakt en overreden. Met ernstige inwendige kneuzingen en twee gebrok enribben is het slachtoffer opgenomen. Gegevens voor stennverleening Voor een evcntueele strafver volging is invulling van het aanvraagformulier door den werklooze zelf noodzakelijk. Bij steunverleening moet de betref fende werklooze een aanvraagformu lier invullen, waarop verschillende ge gevens worden verstrekt welke noo (lig zijn voor de berekening van het steunbedrag, terwijl op het verstrek ken van verkeerde inlichtingen een strafvervolging, moet volgen. Nu is echter gebleken, dat strafvervolging op grond van verkeerde inlichtingen door werkloozen verstrekt, veelal practisch is uitgesloten door de om standigheid, dat het betreffende aan vraagformulier in de meeste gevallen niet door den werklooze zelf wordt in gevuld, doch door een bestuurslid van zijn vakverecniging. In dergelijke ge vallen voert men meestal later aan, dat een misverstand bij de invulling plaats vond, waardoor het bewijs van het valscheiijk opmaken bezwaarlijk of zelfs onmogelijk te leveren is. In het bovenstaande heeft de Minis ter van Sociale Zaken aanleiding ge vonden te bepalen, dat de werkloozen voortaan zelf het aanvraagformulier moeten invullen, terwijl zij evcntueele wijzigingen, welke van invloed zijn op de hoegrootheid van het steunbedrag, schriftelijk moeten indienen. Twee dooden bij botsing onder Lunteren. Motorfiets, die voor oversteken de kinderen uitweek, tegen een boom gebotst. Twee meisjes bovendien gewond. Dinsdagavond ongeveer zeven uur heeft zich op den asfaltweg Lunteren Ede een motor-ongluk afgespeeld waarvan de gevolgen zeer betreurens waardig zijn. Op dat oogenblik reden nabij de z.g Goorsteeg, halfweg Ede-Lunteren, twee meisjes, de 12-jarige Jansje Mei link en de 12-jarige Hendrika v.d. Weyde, beiden woonachtig te Ede. De meisjes wilden mot den fiets den weg oversteken en gaven daartoe een tee- ken met de hand. Toen naderde met vrij groote snelheid de motorrijder T. Bakker uil Utrecht, bij wien B. Lager- wey uit Lunteren, op de duo was ge zeten. Zij hebben hoogstwaarschijnlijk de signalen van de beide meisjes niet opgemerkt, althans eerst op het aller laatste oogenblik hebben de mannen de fietsende meisjes ontdekt. De bestuurder trachtte uit te wij ken, doch kon een aanrijding niet meer voorkomen. De meisjes werden met fiets en al tegen den grond gesmakt de motor botste tegen een langs den weg staande boom. De beide motor rijders werden van den motor geslin gerd. Zeer zwaar gewond bleven zij, buiten bewustzijn, op den weg liggen. Artsen uit Lunteren verleenden de eerste hulp.Niet lang na het ongeval bezweek de ongeveer 35-jarige T. Bak ker uit Utrecht aan de gevolgen van zijn wonden. De 35-jarige B. Lagcr- wey uit Lunteren lag stervende op den weg; zijn toestand was zeer zorgwek kend. Het 12-jarig meisje Jansje Mei link werd met een hersenschudding en verschillende wonden opgenomen, terwijl het andere meisje, Hendrika v.de Weyde, licht gewond werd. De motor was zwaar beschadigd beide fietsen totaal vernield. In den loop van den avond is ook de tweede motorrijder, de duopassa gier Brand Lagerwey uit Lunteren op de plaats van liet motor-ongeluk aan de gevolgen van de wonden overleden De nieufwste anecdoie. Te Moskou is de volgende anecdote in omloop Stalin heeft besloten vast ie stellen, hoe groot de gehoorzaamheid der Rus sische bevolking is. Hij beval een zij ner secretarissen, van het mausoleum van Lenin uit naam van de Sowjet- Regeering bekend te maken, dat voort aan slechts elke tiende inwoner van Moskou een broodrantsoen zou krij gen. ,.Hoe hebben de menschen op je aankondiging gereageerd vroeg Stalin zijn secretaris. „Met geen woord" antwoordde de secretaris. Den volgen den dag beval Stalin zijn scretaris be kend te maken, dat slechts iedere bon derdste inwoner van Moskou een broodrantsoen zou krijgen. Doch ook hierbij bleef het volk zwijgen. Er kwam geen protest, ook toen de secretaris uit naam van de sowjet-regeering ver klaarde, dat in het vervolg niemand brood zou krijgen. „Maak aan de inwoners van Moskou bekend", zei hij tegen zijn secretaris, „dat zij morgen allen gefuseleerd zul len worden". Toen de secretaris ook dit bevel had uitgevoerd, vroeg Stalin „En hoe hebben de inwoners van Mos kou deze bekendmaking ontvangen „Zij stellen zich al in rijen op om in goede volgorde terechtgesteld te wor den", antwoordde de secretaris. HINDOEBIJGELOOF. Huwelijk met een boom. Onder de Hindoes in sommige deelen van Britsch-Indië heerscht het bijgeloof, dat, in dien een man voor de derde maal met een vrouw trouwt, hij onmiddellijk daarna zal sterven. Teneinde dit onheil af te wenden, wordt het derde huwelijk voor den vorm ge sloten met een boom. Het leven van den man zal dan gespaard worden en hij kan daarna een vierde huwelijk aangaan met een werke lijke bruid. De boom, die wordt gekozen, is gewoonlijk een plataan of een sami (een soort mimosa.) Hij wordt omwonden met katoendraad, drie maal met water besprenkeld en vrouwenklee- ding wordt aan den voet gelegd. Evenals bij een gewoon huwelijk wordt een scherm geplaatst tusschen den bruidegom en de boom-bruid, en het halssnoer, dat iedere getrouwde vrouw draagt, wordt door den bruidegom aan den boom gehecht. Na de plechtigheid wordt de boom omvergehakt en verbrand. ZONDERLING GEVAL. Een neger, die blank werd. In de Petit Parisien deelt dr. Jean Marsan, directeur van den gezondheidsdienst in Mo naco mede dat een neger blank is geworden. De „ontkleurde" neger is een man van 63 jaar, Isméon Dauphin geheeten. Hij zou blank zijn geworden tengevolge van een behande ling ter genezing van de asthma, waaraan hij lijdende was. Een buurman had den neger, die reeds allerlei middeltjes had geprobeerd, aangeraden poeders in te nemen bereid uit net zaad van een vlinderbloemachtige klim plant, die op Haïti veel voorkomt en daar „roiry" wordt genoemd. lederen dag moest hij een zeer kleine dosis van het poeder innemen. De neger dacht als hij ineens een groote do sis nam sneller te zullen genezen. Hij slikte daarom de poeder, bereid uit twee zaadkorels ineens in. Het gevolg van deze daad had hij niet verwachthij werd volslagen bewuste loos en bleef dat gedurende vijf dagen. Om hem tot bewustzijn terug te brengen gaf men hem een thee te drinken, gemaakt van blade ren van een bepaalden boom, waaraan men natriumsulfaat toevoegde. De man kwam in derdaad bij, doch bleef ca. twee maanden vol komen blind en leed dien tijd aan alle moge lijke kwalen. Langzamerhand herstelde hij echter, doch tot zijn groote verbazing con stateerde hij dat zijn eertijds donkere huid blank was geworden. Het „roiry"-poeder had van hem, den kleurling, een blanke gemaakt Dr. Marsan wil nu een uitgebreid onderzoek instellen en heeft telegrafisch gevraagd hem wat „roiry"-zaad te zenden ten einde het chemisch te onderzoeken. PROVINCIAAL NIEUWS. len worden aangewend te bevoegder plaats, om nog wat tegemoetkoming te ontvangen. PAARDENFOKKERIJ In NOORD HOLLAND. Men schrijft ons: De premie- en stamboekkeuringen voor warmbloedpaarden zijn weer ach ter den rug. En tal van premiën zijn weer uitgedeeld tot steun der paarden fokkerij, en waardoor dit deel van den landbouw zonder verlies kan plaats vinden! cu js nog te weinig bekend, maar een Vu^kbeeld zal het belang der premiekeuring duidelijk maken. Stel men koopt een tweejarige merrie van stapiboekouders van goede kwaliteit en type en met goede, vlotte gangen voor f 275.-. Dat is heel wat geld, maar op de premiekeuring dien zomer krijgt het paard, laten we zeggen een tweede premie of we f 30.- hetgeen ruim 10 proc. rente van het in het paard gestoken kapitaal beteekent. We veronderstellen, dat de eigenaar een verstandig man is en de tweejarige in den herfst niet te zwaar laat werken. Dat is zeer gevaarlijk voor de achter- beenen en den rug. We nemen ander zijds ook aan dat de eigenaar van tijd tot tijd (om de 6 a 7 weken) de ijzers laat verleggen of vernieuwen of (en) de hoeven bijsnijden. Zorg; voor de voeten in dezen tijd geeft kans op goeden stand en goede gangen op lateren leeftijd. Op driejarigen leeftijd heeft 't paard na een jaar in het bezit van dezen eige naar te zijn geweest, niet zooveel ge kost, want hij heeft gewerkt en geeft 10 proc. rente Afschrijving behoeft men vóór zijn 8ste jaar er niet op Als drie-jarige komt het paard voor de stamhoekkeuring om te worden op- genojnen in het stamboek. Dit kost f 5.-, doch het paard kan nu verder aan alle premiekeuringen gratis deelnemen. (Men heeft zich slechts op te geven.) Als de merrie niet achteruit is ge gaan veronderstellen we, dat ze als driejarige weer een tweede premie krijgt, die ditmaal f 40.- is Dus een rente van ongeveer 30 proc, terwijl het paard nu vrijwel voor een volwassen paard kan werken en gedekt moet wor den. Brengt de .merrie als vierjarige nu een merrieveulen, dan kan dat ook aan de premiekeuring, deelnemen en een kleine bijdrage verkrijgen, terwijl de oude merrie tot haar 7 a 8ste jaar premiën kan verwerven. Dit kleine voorbeeld toont duidelijk aan, dat goed fokmateriaal het betrek kelijk hooge aanschaffingskapitaal ruimschoots terugbrengt, terwijl men een stal beste dieren krijgt, die op zich zelf weer meer geld waard zijn. Dit jaar was er-voor de primeering van tuigpaarden f 3200.- ruim ter be schikking. Wie raden daarom ieder aan: koopt jong vrouwelijk fokmateriaal, goede hengsten zijn er Wel in Noordholland. Het secretariaat der prov. regelings- comjnissie voor de paardenfokkerij in Noordholland en van het stamboek, p.a. W. Slob, Heemstede zal gaarne al le gewenschte inlichtingen verstrekken. GEMEENTE WIERINGEN. BEVERWIJK. Aardbeien-export Dinsdagavond is de eerste exportmarkt gehouden. Prijzen, zoowel als kwali teit vielen tegen, vooral het eerste. Alleen voor Duitsche Evern is nogal interesse en wel door de fabrikanten. Per 100 K.G. werd betaald voor de vroege f 17.50—f 21 voor de late f 12— f 20.50. BEVERWIJK. Door een Beverwijk- sche N.V. Bioemb. kweekerij an han del is voor de som van f 8509 aange kocht een aan den weg naar Wijk aan Zeee staand heerenhuis en bloemhol- lenopslagplaats, welke in 1927 ge- öouwd zijn voor rekening eener ande re N.V. voor de som van ruim f 32.500 op bloejnbollengebied. KOEDIJK. In de Maandagavond ge houden vergadering van de vrouwen der S. D. A. P., is ernstig besproken het eringe loon, dat Zaterdagavond is uit gekeerd aan de arbeiders werkzaam tan den Reekerdijk hetwelk in werk verschaffing geschiedt. Dit loon was slechts f 7.71 en de vorige week ruim 10, daar kan toch zeker geen huis vrouw mee rondkomen. Pogingen zul- Tel. 457. Spoorstraat 104106 DEN HELDER. Heden Zaterdag is het te Wieringen: „Zonnestraaldag Helpt allen mede en draagt door het koopen van een bloempje een steentje hij, om de t.b.c. te bestrijden en hen die lijden te trachten genezing te brengen. Jonge dames, die genegen zijn bloem pjes te verkoopen, gelieven zich spoedig op te geven bij Mevr. de Haan-Bosker, Nieuwstraat, H.hoef. POLITIE. Verloren een pakje, inhoudende twee boeken. Gevonden een dop van een ben zinetank van een auto. Inl. bij den Gemeen tebode. Schoolfeestreisjes. Voor de O.L. en Bijz. Scholen te Den Oever zullen dit jaar de schoolfeestreisjes plaats hebben op 4 en 11 Juli a.s. De kinderen der 5e 6e en 7e klasse gaan 4 Juli naar Gaasterland en die der le, 2e, 3e en 4e klasse gaan 11 Juli naar Bergen en Schoorl. De reizen gaan met de autobussen uit garage Boersen. Onderhandsche Verkoop. Men deelt ons mede dat de zes van de nog niet verkochte personeelswoningen der M.U.Z., staande in het M.U.Z.-park te Oosterland thans onder- handsch zijn verkocht. Overwerkvergunning. Door den Hoofdin specteur van den Arbeid, Hoofd van het 6e district der Arbeidsinspectie te Haarlem is aan de M.U.Z. vergunning verleend in het tijdvak v. 21 Juni5 Juli 1933, arbeid te mo gen verrichten ten behoeve der in uitvoering zijnde Geniewerken in twee ploegen, elke ploeg gedurende 8V« uur per dag en 48 uur per week. BURGERLIJKE STAND Gem. Wieringen (16 t.m. 22 Juni 1933. Geboren Hermanus Theodorus, z.v. H. Boersen en E. Kromjnedam Maria, Gerda, d.v. P. Rotgans en A. Smid Bregtje Cornelia, d.v. J. Nieuwenburg en G. Kieft Willemijntje, d.v. P. Bons en C. J. Visser Martje, d.v. C. Visser en C. Whgenmaker Cornelis Hendrik z.v. J. H. Korstanje en E. v.d. Schans. Gehuwd A. v.d Welle en L. Wes- terbeke J. Bakker en M. Bakker. ONS WIERINGERMEERHOEKJE. Het Hotel te Middenmeer. Het be richt in ons vorig nummer, omtrent de inbedrijfsstelling van het hotel te Mid denmeer is eenigszins foutief. Wij heb ben n.1. gemeld, dat de heer Smid van Groningen de exploitatie ter hand zou nemen; dit moet echter zijn de ons wel bekende directie Smit van het hotel te Slootdorp. En we verheugen ons daar over. Immers, nu weten wij hij voorbaat, dat de directie in goede handen is en al les in de uiterste puntjes zal worden verzorgd. Bij de groote toevloed van vreemdelingen is een krachtige leiding in zulk een zaak noodjg. Eenige dagen geleden had het hotel te Slootdorp nog een lunch te verzorgen van 500 man en ook nog een van 150 menschen. Dat zijn cijfers die spreken, maar alles liep vlot van stapel en de hoteldirectie had alle lof in ontvangst te nemen. Zoo 'n buitengewone drukte is ook te wachten in Middenmeer en een goede verwelkojming en een goed maal zegt alles. En bij den heer Smit zijn we daar niet bang voor. De directie alle succes toegewenscht. Middenmeer. Politie. Gevonden Auto-deken. Terug te bekomen bij de politie, Havenstraat. Slootdorp 20 Juni. Oprichting Afdee ling N. B. G. „De Wieringerineer". Hedenavond was in het gebouw voor Maatschappelijk Werk, uitgaande van het Nederlandsch Bijbel-Genootschap, gevestigd te Amsterdam, eene verga dering belegd. De leiding van dezen avond berustte bij Ds Poeke van Haarlem, Secretaris voor het Binnen land. Nadat deze de vergadering opent met gebed begon Zijn Eerw. met uit een te zetten doel en de beteekenis en de arbeid van het N. B. G. zoowel hier als in Indië. Voor Indië wordt de Bijbel thans gedrukt in 30 talen. In Nederland zijn 245 afdeelingen die in eigen kring; de verspreiding van Bij bels en gedeelten van den Bijbel be vorderen. Voor een luttel bedrag, zoo zeide spr. ontvangt U een Bijbel en hierdoor wordt de Heilige Schrift, die den weg aanwijst ter zaligheid tot het volk gebracht. Velen, die in hun kind- sche jaren nog hoorden lezen en ver tellen, leven heden ver van de Schrift af en zeer velen grijpen er nooit meer naar. Ook in Noordholland kennen et telijke -menschen den Bijbel niet meer. De Bijbel terug naar ons volk, dat wil het N. B. G., aldus spr. Gedurende de pauze werden diverse bijbeluitgaven bezichtigd. Hierna werd een afdeeling opgericht met de omlig gende dorpen gecombineerd, t.w. Mid denmeer en Kolhorn. De afdeeling draagt de naam: „De Wjieringermeer" en telt aanvankelijk 120 leden. Als bestuursleden werden gekozen Cand. v.d. Veen, Hulpprediker der Ger. Kerk Kolhorn, Voorz., J. S,mit, Sloot dorp, Secretaris, H. Thalen, Midden meer, Penningmeester, Ds. K. O. Fin- kensieper te Middenmeer, Bibliotheca ris. Verzocht zal worden aan de WelEer- waarde heeren Ds. Fischer te Sloot dorp, Ds. v.d. Veen te Barsingerliorn, Cand. C. v.d. Vliet Hulppr. Slootdorp, en de heer Boeserooy te Wieringer- waard om eveneens zitting te willen nemen in het bestuur. Het rayon der afdeeling omvat dus Slootdorp, Middenmeer, Kolhorn, Bar singerliorn, Wieringerwaard, Aarts woud en Winkel. Aanvragen om bij bels en inlichtingen gelieve men te doen aan Ds. K. O. Finkensieper, Toren straat 9, Middenmeer. Aan het eind sprak Ds. Boeke zijn vreugde uit over het welslagen van de zen avond en sloot met dankgebed. Voor DROGISTERIJ ARTIKELEN, SCHRIJF BEHOEFTEN enz. tegen billijke prijzen is uw adres TELEFOON No. 11. KERKDIENSTEN WIERINGERMEER. ZONDAG 25 JUNI. R.K. KERK SLOOTDORP. Zondag 7Vï en 10 uur H. H. Missen. In de week Dinsdag, Woensdag en Zater dag H. Mis te 7'/t uur. Zaterdagav. 68 uur Biechtgelegenheid. Katechismus Dinsdag 2e, 3e en 4e klas Woensdag 5e, 6e en 7e klas Zaterdag le klas en bovendien de kinderen, die nog geen eerste H. Communie gedaan hebben. MIDDENMEER Zondag 7'/ï en 10 uur H. H. Missen. In de week Maandag, Donderdag en Vrijdag:' H. Mis te V/t uur. Zaterdagav .6—8 uur Biechtgelegenheid. Katechismus Maandag le klas en boven dien de kinderen, die nog geen eerste H. Com munie gedaan hebben. Donderdag 2e en 3e klas. Vrijdag 4e, 5e, 6e en 7e klas. NED. HERV. GEM. Slootdorp v.m. 10 uur Ds. Fischer. Onderwerp Het geluk. Middenmeer geen bus. EVANGELISATIE Slootdorp n.m. 3.30 uur Ds. Finkensieper. Middenmeer 'sav. 7 uur Ds. Finkensieper GEREF. KERK Slootdorp v.m. 9.30 uur Cand. v. d. Vliet. Slootdorp nam. 3 uur Leesdienst. MIDDENMEER, GEREF. KERK. Middenmeer v.m. 9.30 uur Leesdienst. Middenmeer nam. 3 uur Cand. v. d. Vliet. BRGERLIJKE STAND. Medemblik m. inbegr. ged. Wieringerm. van 15 - 22 Juni 1933. Geboren: Geene. Ondertrouwd: Pieter Poepjes en Gee- sien Kruithof. Gehuwd: Geene. Overleden: Dina Klopper, 62 jr. ongeh. Middenmeer. Vreemde Bijenwoning. Een der bewoners der Havenstraat heeft voor zijn honingbijën een zeer bij zondere verblijfplaats uitgezocht n.1. in een slaapkamer. Of de omwonenden erg gesteld zijn op de zoemende buren die af en toe met hun steekangel dreigen „ZONNESTRAAL - COLLECTE" Heden Zaterdag werkt ieder Wïerfn- germeerbewoner mede aan de t.b.c.-be strijding en koopt een bloempje. Aan de huizen wordt slechts éénmaal gecollecteerd, COMMISSIE VOOR TUINAANLEG. Een advertentie in dif^kondigt den verkoop van éénjarige ^klanten aan. De voorraad is groot, vele liefhebbers voorzien kunnen worden. De prijs is uiterst billijk, n.1. 1 cent per stuk. Iedere Wieringer- meerbewoner is nu in de gelegenheid voor weinig geld een tuin vol bloemen te hebben. De Minister van Waterstaat op be zoek. De minister van Waterstaat, ir. J. A. Kalff, heeft Woensdag, begeleid door den directeur-generaal van den rijkswaterstaat, dr. ir. Ringers en de leden der Wieringermeerdirectie, irs. Smeding, Mesu en Roebroek, een be zoek gebracht aan de Wieringermeer. Van de openbare gebouwen en van de Brink te Slootdorp woei de driekleur Vol belangstelling nam Z. E. een en ander in oogenschouw. In hotel Smit werd de lunch gebruikt en de heer Smit had een compliment over zijn zaak in ■ontvangst te nemen. Ook in het Doiïps*» huis te Middenimeer werden eenige oo genblikken vertoefd. PREMIE VOOR NIEUWE ABONNÉ'S. Allen, die zich vanaf 1 JULI op dit blad abonneeren krijgen een boek van 192 pagina's „LANGS DONKERE WEGEN", door Liliau M. Anderson, CADEAU. voor dit blad kunnen opgegeven worden bij onze agenten de Heer THEUNISSE Slootdorp, en de heer HEERSCHAP, Middenmeer. Zonnebrand en Stukloopen van Huid en Voeten verzacht en geneest Het GEBOUWEN - COMPLEX van deVEREENlGlNG „ZONNESTRAAL „ZONNESTRAAL" - DAG. DE STERKEN VOOR DE ZWAKKEN. Zaterdag, 24 Juni a.s. komt de Vereeniging „Zonnestraal" een beroep doen op aller offer vaardigheid, voor haar werk in dienst der tuberculose-bestrijding. Zooals bekend mag worden geacht, verpleegt deze vereeniging in haar, eenige jaren geleden te Hilversum ge sticht en geheel naar de eischen des tijds in gericht sanatorium voor Arbeidstherapie, tu berculoselijders van alle gezindten en uit ge heel het land, om deze patiënten, met hun passenden arbeid, het noodige weerstands vermogen bij te brengen, om weer als gezon de menschen en valide werkers in hun ge zinnen en de maatschappij terug te kunnen keeren. Deze methode van verpleging geeft, blijkens de opgedane ervaring, schitterende resultaten en dit werk verdient, niet alleen om zijn idieële bedoeling, maar zeker ook om zijn practische en nuttige maatschappelijke beteekenis ieders sympathie en daadwericë- lijken steun, welke, naar het Comité voor de collecte dan ook vast vertrouwt, de ingezete nen onzer gemeente in klinkende munt zullen willen toonen. Ieder zal dus zeker de collec- trices en de collectanten, die op den collecte dag met de „Zonnestraal"-bussen rondgaan en die dit geheel onbaatzuchtig en uitsluitend om het goede doel te dienen, doen, met een gave in de bus verblijden, opdat er een mooie opbrengst worde verkregen als een toonbeeld van den hier levenden prachtigen zin tot helpen aan hen, die door de t.b.c. ge grepen zijn en op „Zonnestraal" herstel zoe ken.

Wieringer courant | 1933 | | pagina 2