)>M'i2onnebrand WIERINGER COURANT STERFT HET ZEEGRAS HIT? RADIO PROGRAMMA rWEEDE BLAD. VRIJDAG 23 JUNI No. 50. Heden Zaterdag is het „ZONNESTRAAL" - DAG. DE STERKEN VOOR DE ZWAKKEN. Evenzoo mogen soc.-dein. bladen en tijdschriften niet meer worden mtge- gegeven. Het vermogen van de S.P.D. en haar onder-organisaties wordt, voor zoo ver het niet reeds in veband met de ontbinding der vrije vakverenigingen is geconfiskeerd, in beslag genomen. Met het landverraderlijk karakter van de S.P.D. - zoo eindigt het be richt - is het lidmaatschap van amb tenaren, beambten en arbeiders, tlie uit openbare middelen salaris, toon of pensioen ontvangen, van deze parit] natuurlijk onvereenigbaar. Doos 30 en 60ct. PROVINCIAAL NIEUWS. UITZONDERING. De meneer hing netjes het plakkaat voor het raajnpje van zijn deur. Ilij ging ervoor staan. Knikte tevre den. Eindelijk rust verzuchtte hij. Minstens tienmaal had men hem dien morgen naar de deur gebeld, al lemaal colporteurs of andere monschen die hejn iets wilden verkoopen. Doch nu zou het afgeloopen zijn Hij had toch niets vergeten? Nog eens las hij zijn proclomatie door „Aan alle Colporteurs, Agenten, Rei zigers, enz. enz. Hiermede heb ik de eer U het vol gende mede te deelen Ik ben voorzien van radio, stofzuiger en naaimachine. Al deze artikelen zijn van voortreffelijk fabrikaat. Doe gieen moeite mij te overtuigen, dat ze niet deugen en dat uw toestel beter is. Ik ben voorzien van auto, rijwiel ka no en kinderwagen. Ik ben voorzien van briefpapier, schoenveters, garen en band, lucifers, schoensmeer, natuurboter, margarine, versche eieren, gerookte paling, schuur papier, zand enz. enz. Ik ben verzekerd tegen brand- en waterschade, tegen aardbevingen en natuurrampen, alsmede tegen inbraak Mijn leven is solied en hoog genoeg verzekerd. De betrokken maatschap pijen zijn volkomen betrouwbaar en u behoeft zich daaromtrent geen zor gen te maken. Mijn auto en .mijn rij wiel zijn verzekerd tegen diefstal, on gelukken en wettelijke aansprakelijk heid van derden. Ik ben verzekerd te gen gevolgen van ziekte en tegen on gelukken, tegen levenslange invali diteit, tegen hagelschade, tegen ge broken ruiten, tegen het verlies van reisbagage en waschgoed. Ik ben voorzien van bloemen, vogel zaad, kattenvoer, hondenbrood, goud.- visschenvoer en verdelgingSimiddelen voor ratten. Ik ben voorzien van een encyclopae- die. Van een complete uitgave van Vondel, Van de Klop op de Deur en overigens kies ik de boeken, welke ik lezen wil, zelf. Indien gij dus een der bovenstaande artikelen hier slijten wilt, bespaar u dan de moeite op de bel te drukken, bespaar u de energie en ons beiden de tijd. Mocht gij mij toch lastig vallen, zoo riskeert gij op eigen verantwoor ding groote onaangenaamheden. De Bewoner". Ziezoo verkneuterde de schrij ver zich, ze moeten knap zijn en lef hebben, als zij mij nu nog lastig val len. Hij sloot de deur. Nauwelijks een kwartier later be trad een koopman zijn portaal. Zijn gezicht betrok, toen bij de proclomatie ontdekte, doch naar mate hij verder las, ontspanden zich zijn trekken. Resoluut drukte hij; op den schel knop. De oogen van den Bewoner puil den hem bijna uit het hoofd, toen hij den koopman ontdekte. Hij stond op het punt om, zooals men dat noemt in woede uit te barsten, doch het man netje zei 't Staat 'r lieusch echt niet bij, meneer Moet u er niet eentje Ze zijn zoo fijn van dit jaar Met uitnoodigend gebaar wees hij op z'n koopwaar echte nieuwe Holland- sche haring Nadenkend loensde de ander naar het emjmertje. De toorn week van zijn gelaat, en hij sprak Geef me er dan maar eentje Geef me er dan maar eentje nee, twee BUITENLANDSCH NIEUWS. Soc.-Democratische Partij in Duitschland. verboden Met name moeten alle leden der soc. dem. partij, die thans nog deel uitma ken van de volksvertegenwoordigingen en gemeenteraden, terstond van de verdere uitoefening van hun functie worden ontheven. De vei^oeding zal hun, zooals van zelf spreekt, niet meer worden uitbe taald. De soc.-democratie kan ook niet meer in staat worden gesteld op eeni- gerlei wijze propagandistische actie te voeren. Vergaderingien van de soc.-dem.- partij, van haar neven- en „Ersatz"- organisaties zullen niet meer worden toegestaan. ALKMAAR. Woensdag werd ten stadhuize door de Arbeidêrswoningbouwvereeniging „Rochdale", onder architectuur van den heer P. J. van der List, aldaar, aanbesteed het bouwen van 62 arbeiderswoningen, een win kelhuis en vijf bergplaatsen op een terrein aan den Bergerweg. Het hoogst was ingeschreven door het Aan ncmersbedrijf Jansen en Moens te Haarlem met f 189.925, het laagst door den heer P. Doorn te St. Maartensbrug met f 142.600. In dien uitsluitend Alkmaarsche werklieden worden genomen, verhoogt laatstgenoemde zijn inschrijvingssom met f 400. Er waren 30 inschrijvingsbiljetten ingeko men. De begrooting bedraagt f 165.000. De gunning werd aangehouden. ZWAAG. De prijs van de kruisbessen be draagt hier slechts f 4.20 per 100 K.G. Dat voor dezen prijs de teelt allerminst loonend is, kan men zich voorstellen, als meii weet, dat van dezen prijs nog moet worden betaald vracht, emballage, huur en marktgeld. In verschillende bedrijven zal dan ook de pluk wel worden gestaakt. HOORN. Gedurende den laatsten tijd wordt de aalvisscherij op het IJsselmeer van belang. Door een 12-tal vaartuigen werd ruim 500 pond aangevoerd, de burgerij. Laten we hopen, dat allen, die 'n hart voor het kind hebben en die ervan overtuigd zijn, dat zij den kinderen een vreug devollen dag bereiden, niet zullen schromen hun beurs te openen en dqt de bijdragen het dan mogelijk zullen maken, de reisjes goed te doen slagen. ZIJPE, 21 Juni 1933. 't ZAND. Donderdagmiddag had alhier een auto-ongeval plaats. Door het springen van een band sloeg een luxe chevrolet over den kop, zoodat de auto deerlijk gehavend werd en de inzittenden zeer belangrijke verwon dingen opliepen. De wagen is later door de firma de Moor te Schagerbrug weggesleept. SCHAGERBRUG. Donderdagmiddag werd de hulp van de alhier gestationneerde motor brandspuit ingeroepen voor ee- orand, welke was uitgebroken op de boerde van den heer Jb. v. d. Oord in de kort Jelkmerweg te Burgerbrug'. Hoewel als gewoonlijk de spuit zeer spoe dig ter plaatse was, behoefde men aan blus- schen niet meer te denken, daar het perceel reeds aan den grond lag. Echter werd een schuur, welke onmiddellijk in de nabijheid stond, behouden en heeft men zich voorts be paald met de brandende resten te blusschen voor het gevaar voor de tegenovergelegen boerderij.. GEMEENTE ZIJPE. De heer Van der Oord welke nog een radio- toestel wilde redden, had het ongeluk zich nogal te verwonden. De oorzzaak is onbekend. Verzekering dekt de schade. KEINSMERBRUG. Alhier had Donderdag middag een aanrijding plaats tusschen een groote luxeauto, komende uit de richting De luxe auto naar Huisduinen. Was men thuis weemoedig: gestemd over de dik wijls talrijk vallende regendruppels, de jeugdige reizigers hadden daar niets on der te doen en genoten met volle teu gen. Behouden en hoogst voldaan kwa .men allen des avonds weer thuis. Een dankwoord voor de goede zorgen Ier geleiders mag zeker wel worden gesproken. Dat was zoo niet bedoeld. Terwijl in het voorst dezer week de heer Kuijs, wonende te Middenweg bezig was land vuil te verbranden, geraakte, vermoede lijk door vonken hiervan, plotseling 'n rietschelf in brand. Hoewel de heer K. en toegeschoten buren met emmers water het vuur trachtten te do oven, kon men de vlammen niet meester wor den en moest men ten slotte toezien dat de schelf riet, welke niet was verzekerd een prooi van het vuur werd. Een Jubileum. Zaterdag viert de Gymnastiekvereeniging D.O.K.E.V. van Anna Paulowna in de zaal van den Ihcer Borst haar 25-jarig bestaan. Voor Succes staat er dus een uitne mende kracht te wachten. EXAMEN GEDAAN EN NIET GESLAAGD Kennis voldoende, maar te nerveus geweest. Waarom niet tijdig inijnhardfs Zenuwtablet ten gebruikt Hierdoor blijft men kalm en helder van geest. Ze zijn verkrijgbaar bij Apoth. en Drogisten in kokers van 75 cent. MARKTBERICHTEN. Officieel. DIENSTPLICHT. WENSCHEN OMTRENT INLIJVING. De ingeschrevenen voor den dienstplicht, die hun wenschen met betrekking tot de in lijving niet reeds bij de keuring hebben op gegeven of die iets anders zouden wenschen dan zij toen hebben medegedeeld, hebben tot 15 Juli gelegenheid, hun voorkeur op te ge ven aan den comma'ndant van het indeelings district. Het verdient in het algemeen aan beveling dit schriftelijk te doen. Deze voorkeur kan betreffen zoowel de in deeling bij de zeemacht of bij een bepaald korps als het garnizoen, den 'tijd van op komst en de opleiding tot officier of onder officier. Voor sommige gevallen zijn bij de keuring bijzondere aanwijzingen verstrekt omtrent de wijze van aanmelding. Voor deze gevallen moeten die bijzondere aanwijzingen stipt worden opgevolgd, ook al wijken zij af van hetgeen hierboven is te kennen gegeven. De hierbedoelde bijzondere aanwijzingen hebben voornamelijk betrekking op vervroegde inlij ving, indeeling bij den motordienst en oplei ding tot reserve-officier-vlieger of reserve officier-waarnemer bij de luchtvaartafdee- ling. Belanghebbenden behooren er rekening mede te houden, dat niet aan ieders wen schen kan worden voldaan. De burgemeester voornoemd, J. DE MOOR. SCHAGERBRUG. Schoolfeest. Woensdag avond vergaderde de Commissie voor het schoolfeest te Schagerbrug in een der lokalen van het schoolgebouw. Na opening door den voorzitter, den heer S. Jaring, werd het woord gegeven aan den penningmeester, den heer V. Bakker tot het doen van rekening en verantwoording. De fi- nancieele bescheiden werden nagezien door de heeren Bijl en Kingma. Bij monde van den laatste werd medegedeeld, dat alles in orde bevonden was. Onder dankzegging dooi de voorzitter, ,werd de penningmeester daar op van zijn verantwoording ontheven. Na eenige bespreking werden de schoolreis jes vastgesteld. Per autobus zullen beide reis jes plaats vinden. De laagste klassen gaan, zcoals vorige jaren, naar Schoorl, Bergen en Egmond aan Zee op Vrijdag 30 Juni. De hoog ste klassen bezoeken in Amsterdam de dier gaarde met het aquarium en het Muiderslot bij Muiderberg. Het reisje heeft plaats op Vrijdag 7 Juli. Een zevental dames en heeren werden bereid gevonden de lijsten te presen teeren. Hiermee zal direct een aanvang wor den gemaakt. In bespreking kwamen vervolgens een twee tal vragen, die op de laatste Ouderavond ge steld waren, doch bij de regeling van de schoolreisjes thuis behoorden. De eerste be helsde het houden van een werkelijk school feest" voor de jongere leerlingen, d.w.z. het organiseeren van spelen e.d. bij en in de school inplaats van het uitstapje naar Schoorl en Bergen. De tweede vraag ging over het medenemen van leerlingen, die pas van school gegaan waren. De vergadering was het er over eens, dat de tot nu toe gevolgde wijze van het or ganiseeren der schoolreisjes de beste was en dat daarvan niet afgeweken diende te wor den. Bij de rondvraag deelde de heer Bakker mede, dat hij zijn functie als penningmees ter neerlegde. Zijn kinderen waren allen reeds van school. Keinsmerbrug heeft nu een an deren vertegenwoordiger gevonden in den Heer Nieuwland, daarom achtte spr. den tijd gekomen om zijn werk aan anderen over te dragen. De voorzitter drukte er zijn spijt over uit, dat de heer Bakker zich uit de Commissie terugtrok. Meer dan zeven jaar heeft spr. met den vertrekkenden penningmeester voor het schoolfeest samengewerkt en reeds meer dere jaren heeft de heer Bakker in het be lang van de schooljeugd zijn belangrijke taak vervuld op een volstrekt eerlijke en onbaat zuchtige wijze. „We zullen u missen op onze reisjes", aldus spr., want dikwijls hebben uw kwinkslagen de vroolijkheid ten top doen stijgen. Spr. meent uit naam van velen te spreken als hij den heer Bakker hartelijk dank zegt voor zijn werk gedurende vele ja ren in het belang van het schoolfeest ver richt. (Instemming der vergadering) Als penningmeester wordt nu aangewezen de heer Jb. Nieuwland te Keinsmerbrug die zich zijn benoeming laat welgevallen. Hierna sluiting. In de komende dagen zal dus een beroep worden gedaan op de offervaardigheid van GEMEENTE WIERINGEN. PREDIKBEURTEN WIERINGEN. ZONDAG 25 JUNI. NED. HERV. GEM. Keins en een der autobussen der H.A.B.O., j Westerland 'sav. 7'A uur Ds. Van Beek. welke uit de richting Oudesluis kwam.. j 29 Juni 's av. 8 uur Herv. Zusterkring O.'land. Dit ongeluk bepaalde zich tot materleele Kapel Den Oever v.m. 10 uur de heer Franck. DOOPSGEZ. GEM. schade. SCHAGERBRUG. Met ingang van 2 Juli wordt onze plaatsgenoot J. J. de Winde, amb tenaar bij de Ned. Spoorwegen, overgeplaatst naar Alkmaar, SCHAGERBRUG. De zangvereenlging „Kunst na Arbeid" alhier, zal Zondag deelnemen aan het te Noord-Scharwoude te houden zang concours. Wij wenschen de vereeniging veel succes toe, SCHAGERBRUG. Donderdag had ten over staan van Dijkgraaf en Heemraden van het Waterschap „Zijpe en Hazepolder", de aanbe- Doopsgez. Zusterkr. Dinsdagav. 27 Juni 8 uur EVANGELISATIE H.-hoef v.m. 10 uur de hr. O. Deen. Verdwijnende vischsoorten. Verschillende laboratoria aan de Europee- sche kusten hebben den laatsten tijd vastge steld, dat het zeegras voortdurend minder voorkomt. Men spreekt zelfs van een gevaar steding plaats van het gewone JaarliJksche ™or uitsterven van deze plant. Een microsco onderhoud van bovengenoemd Waterschap. Het werk is gegund aan de laagste inschrij vers, n.1. het timmerwerk aan den heer C. Dekker te Schagerbrug en het schilderwerk aan den heer Baltus te 't Zand. BURGERLIJKE STAND. Gem. ZIJPE van 1622 Juni 1933. Geboren en Ondertrouwd Geene. Getrouwd Willem Zwaan, oud 27 jaar, landarbeider, en Gerardina van der Vlies, oud 21 jaar, zonder beroep, wonende beiden alhier. Overleden Pieter van Eeten, oud 92 jaar, weduwnaar van Duifje Huiberts. PREDIKBEURTEN ZIJPE, ZONDAG 25 JUNI. NED. HERV. KERK Schagerbrug, Burgerbrug, Callantsoog en Pet ten geen dienst, Oudesluis nam. 2.30 uur Ds. Witkop. St. Maartensbrug v.m. 10.30 uur Ds. Witkop. DOOPSGEZ. GEM. Oudesluis v.m, 10.30 uur Ds. R. v.d. Veen. EVANGELISATIE. Schagerbrug 's avonds 7.30 u. Ds. Bosma. Schagen, voorm. 10Vü uur, Ds. ter Linden van Amsterdam. 's Avonds geen dienst. Breezand, voorm. 10 uur, de heer Boon. Breezand nam. 3'/a uur, de heer Boon. GEMEENTE ANNA PAULOWNA. Arbeidsbemiddeling Anna Paulowna. Geplaatst geen. Staan nog ingeschreven 1 visscher, 106 landarbeiders met inbegr. werkverschaffing W.-'meer 1 kindermeisje, 1 schilder. Buiten de Gemeente kunnen nog geplaatst worden voor Confectie-atelier, directrice fotograafbediende, bekend met ontwikkelen enz., loon naar bekwaamheid, tusschen f 20 en f 30 per week R.K. dames- en heeren kapper l of 2 bekw. plakkers voor Regenjas senfabriek voor tricotagefabriek breisters spoelsters, naaisters enz.slagersknecht bakkersknecht 1820 jaar, die kan chauffee- ren meisje, kunnende tafeldienen. BURGERLIJKE STAND. Geboren Lucas, z.v. D. A. Groenleer en G. Kooij Gerardus Cornelis Martinus, z.v. D. Angevare en J. W. van Gijlswijk Pieternella, Anna, d.v. J. Koster en F. Kranenburg Bau- ke, z.v. A. v. d. Stelt en W. Jeeninga Ritske, z.v. S. Elzinga en T. v. d. Meer Hemmo, z.v. H. J. Hemmes en F. Rieks. Getrouwd A. Harder en E. C. M. van der Vlies. Loop der bevolking. Ingekomen Mej. T. Knol van Wieringen Mej. G. Kort van Wie- ringenMej. B. Kasperek van Dinslaken (Duitschland), A. C. Kapiteijn van Den Hel der. Vertrokken Mej. M. v. d. Berg naar Am sterdam H. Vermaat en gezin naar Bergen. POLITIE. Gevonden een sleuteltje, en een tabakszak. Verkooping. Ten overstaan van notaris P. H. Hilbrand te Obdam werd Dinsdag in café Alkemade verkocht een renteniershuis met schuur, erf en tuin, groot 22 A. 25 c.A., be- hoorende tot de nalatenschap van de wed. C. Heddes en gelegen aan de Molenvaart. Bii afslag werd niet gemijnd, zoodat de heer J. Heddes te Den Helder door z'n bod van f 3440 eigenaar werd. Aanbesteding, Door Dijkgraaf en Heemra den is aanbesteed de vernieuwing van de brug met het sluishoofd van „de kleine sluis". In schrijvers waren J. Hesselman en Zoon te Noordscharwoude f 15500 J. Faus. Nieuwe Niedorp f 13500 A. Droog Kz., Kolhorn f 13300 O. Hamstra, De Rijp f 12600 F. We- beLing en C. Dekker te Anna Paulowna Wieringerwaard f 12377 J. Kuipers, Zurich f 11240 J. J. de Groot, Alkmaar, f 10950 N.V. Aann. Mij. v.h. Matser en Hamstra, De Rijp f 10743 C. Kossen Kz., Anna Paulowna f 9788. Het werk is aan den heer C. Kossen Kz.. alhier, als laagsten inschrijver, gegund. Schoolfeest. Onder slechte weers- c/nstandigheden maakten. Woensdag de kinderen van de R.K. en Openbare Scholen hun jaarlijksch schoolreisje. I)o oudsten, ruim 100, gingen naar de hoofdstad en hebben vanzelfsprekend vele bezienswaardigheden in Amster dam mogen bewonderen. Een 400-tal ging per autobus gezellig naar Schoorl, Castricum en Alkmaar pisch onderzoek heeft aan het licht gebracht, dat de planten door een ziekte zijn aange tast, waartegen men nog geen middel kent. Men kan slechts hopen, dat de ziekte ver dwijnt, voordat het geheele gebied, waar het zeegras voorkomt, is aangetast en dat dan de natuur weder de voortplanting zal bevorderen. Het eerst is de vermindering van het zeegras vastgesteld twee jaar geleden van St. Servant in Frankrijk. Sedert heeft men het verschijn sel aan alle deelen van de Europeesche kust waargenomen en onlangs ook aan de Ameri- kaansche kust. De schade, hierdoor aange richt is zeer groot, te meer daar tegelijk met het uitsterven van het zeegras ook verschil lende vischsoorten uitsterven of ten minste verdwijnen. In Frankrijk heeft men b.v. een vermindering van de garnalen opgemerkt, zoodat de garnalenprijzen sterk zijn gestegen. Ook zes of zeven andere soorten van visschen en schaaldieren zijn aan het verdwijnen. Aan sommige kuststations is de laatste maanden de oQgst van zeegras tot 200 ton toe geringer geweest dan vroeger. In 1870 heeft een derge lijk verschijnsel zich reeds aan de Europee sche kust voorgedaan. Ook toen is de ziekte overgeslagen naar Afrika en Amerika. Eerst na jaren verdween de ziekte en kon het zee gras opnieuw terrein winnen. Zooals men weet, is ook het zeegras op de Waarden benoorden Wieringen geheel weg, en de regeering gelooft ook aan 'n ziekte. Immers ze wilde aan de pachters geen ver mindering van pacht toestaan, omdat de re geering geen risico voor ziekte draagt. De visschers echter dragen de overtuiging, dat 't zeegrqs nooit meer komt, waar de stroom op sommige plekken de plant en wor tels geheel medevoer't, en op andere plekken geheel verzanden. Daarbij komt,, dat dan de kruikel- en pa- lingvisscherij ook te niet zullen gaan. Een en ander beteekent hier een ramp voor de visscherij. SUCCES-NIEUWS. Donderdagavond werd op het Succesterrein een oefenwedstrijd ge speeld tusschen Succes I en II. Tevens moest deze wedstrijd dienen om voor de Elftalcom missie nieuwe spelers uit te kiezen voor Suc ces I daar dit den laatsten tijd nogal eens iets te wenschen overliet. Er werd een aardi ge partij voetbal gespeeld welke door S, I werd gewonnen door 63. Na de wedstrijd werd door er Elftalcom missie vergaderd gn werd het volgende elftal opgesteld R. Blaauboer. A. Schotting N. Koorn D. Nieuwbuurt, A. Grootemaat, Jn. Lont Jb. Smit, H. Ran, A. Smit, Rijkers, D. Kuiper. Met deze opstelling zal Zondagavond 7 uur gespeeld worden tegen Andijk I. Belangrijk bericht voor de Zuiderzec- visschers. Belanghebbenden, die met de reeds bekend gemaakte regeling der gelde lijke tegemoetkoming van- de Zuider- zee-steumvet accoord gaan, moeten be slist een geteekende verklaring vóór 24 Juni 1933 des 's-avonds 8 uur inge leverd hebben op de Arbeidsbeurs te Hippolytushoef. De betreffende verklaringen zijn kosteloos te verkrijgen aan voornoem de Arbeidsbeurs. Zij, die een verklaring inleveren en die nog geen geldelijke, tegemoetko ming ontvangen of aangevraagd heb ben, .moeten dit alsnog aanvragen, Formulieren daarvoor zijn koste loos te verkrijgen aan voornoemde Ar beidsbeurs. Personen >vien reeds een geldelijke tegemoetkoming is toegekend of die reeds formulieren ingeleverd hebben ter bekoming van een geldelijke tege moetkoming en die geen verklaring wenschen te teekenon voor de afgeslo ten Zuiderzee, zijn verplicht een ver klaring te teekenen, dat zij niet heb ben of zullen aanvragen een vergun ning voor de afgesloten Zuiderzee voor het vischseizocn 1933/34. Deze verklaringen zijn ook kosteloos te bekomen aan voornoemde Arbeids beurs. Een aanwinst voor „Succes. De heer Klaas v. 't Hof, een bekend keeper van de voetbalclub K.F.C. te Koog ad Zaan en van de proefelftallen van den N.1I. V.B., zal zich, wegens werkzaamheden SCHAGEN, 22 Juni 1933. Op de he den gehouden weekveemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt 3 Pink- stieren f 40-f 80; 121 Geldekoeion (mag) f 80-f 120; 90 Geldekoeien (vette) f 130- f 210 45 Nuchtere kalveren f 5- f 12 181 Schapen (vette) f 10-f 13.50 158 Lammeren f 0-1 10; 20 Varkens (vette) per K.G. 32-34 cent 139 Biggen f 10- f 14.-. Eiervciling, Helder, 22 Juni 1933. Aange voerd 16466 Kipeieren. Prijzen als volgt 52 54 Kg. f 2.20 a 2.30 55-57 Kg. f 2.20 a 2.40 58-60 Kg. f 2.30 a 2.60 61-63 Kg. f 2.60 a 2.70 318 Eendeieren f 1.45 a 1.60. Eiervciling, Schagen, 22 Juni 1933. Op de heden gehouden Eiervelling werden aange voerd 108.00 Kipeieren. Prijzen als volgt 52—54 Kg. f 1.80 55—57 Kg. f 1.80 a 2.20 58—60 Kg. f 2.10 a 2.40 61—63 Kg. f 2.20 a 2.40 64—67 Kg. f 2.40 a 2.50 Kleine Eieren f 1.70. 5000 Eendeieren f 1.30 a 1.40. Een 100-tal kleintjes mochten per metterwoon op Wieringen vestigen. ZATERDAG 24 JUNI HILVER8UM Golflengte 298 M. V. A. R. A. 3.01 Oramofoonmuilek. fi.30 Concert. V. P. R. O, 10.00 Morgenwijding. V. A. R. A. 10.15 Uitzending voor de arbeiders in de Con tinubedrijven. 12 30—2.00 Middagconcert. 2.00—2.30 n.m. Gramofoonplaten. 2.50 n.m. Beoefening huismuziek. 3.10 n.m. De Flierefluiters. 4.40 n.m. Letterkundig overzicht door A. M. de Jong. 4.50 n.m. „De Notenkrakers." 5.00 n.m. Volksliederen door „De Wielewaal." 6.01 n.m. Kinderuurtje. „Op het booze eiland." 7.00 n.m. Amsterdamsch Salon Orkest. 7.30 n.m. Uitzending voor den Alg. Nederi. Bond van Arbeid(sters) in het Bakkers-, Chocolade- en suikerbewerkingsbedrljf. 8.00 n.m. Bonte Avond. ±9.40 n.m. Vaz Dias. 9.45 Gramofoon - muziek. 10.00 n.m. Vervolg Orkest. '1.0012.00 Oramofoonmuslek. HUIZEN Golflengte 1875 M, K. R. O. 15—9 30 Morger.concerl. 9.45—10.30 Reportage van de T.T. Races Assen 1 3012.00 Gooadiwuiüg halfuurtje door L. H. Perquln. 11.4512.30 n.m. Laatste ronden en finish van de ochtendraces. 12.15—2.00 n.m. Middagconcert. 2.00—2.30 n.m. Halfuurtje voor de rijpere jeugd. 2.20-3.00 n.m. Reportage der T. T. Races Assen 3.00—4.00 n.m. Relais van den Phohizender. 4.004.25 Uitzending voor de kinderen. 4.255.15 Reportage T.T. races Assen. 5.55—6.15 n.m. Zwemcursus door S. Borsten. 6.20—6.40 n.m. Paul de WaartJournalistiek weekoverzicht. 6.45—7.10 n.m. Het K.R.O.-Orkest. 7.15—7.35 n.m. J. Rens „Hoe een eenvoudige tuin aan te leggen en te beplanten. 7.45—8.00 n.m. Leo Speet„De H. Rok van Trier." 8.0111.00 n.m. Gevarieerd avondprogramma 10.1510.30 n.m. Nieuwsberichten Vaz Dias. 10.3011.00 n.m. Gramofoonmuziek. I V--12.00 Oramofoonmuslek f ZONDAG 25 JUNI HILVERSUM. Golflengte 296 M. V. A. R. A. 8.30 Tuinbouwhalfuurtje door S. S. Lantlnga. 9.30 n.m. Orgelspel door Joh. Jong. V. P. R. O. 10.30 Kerkdienst uit de Doopsgez. Kerk te Hilversum. A. V. R. O. 12.151.30 n.m. Concert. I.001.30 n.m. Radio-Rede uit te spreken door Rechter J. F. Rutherford van New York over het thema „De Stabillseering der Wereld." 2.102.30 n.m. Boeken en schrijvers. 2.303.00 n.m. De Tielsche Mannenzang- vereeniging „Zang en Vriendschap." 3.00—4.00 n.m. Aansluiting met het Kurhaus te Scheveningen. V. A. R. A. 5.10 n.m. V.A.R.A.-Mandollne-Ensemble. 6.01 n.m. Volksliederen door „De Wielewaal." 6.50 Uitz. Bond v. Handels en Kantoorbed. 7.10 n.m. Amsterdamsch Salon-Orkest. A. V. R. O. 8.018.15 Nieuws- en Sportberichten van van Vaz Diaz. 8.159.15 n.m. Aansluiting met het Kur haus te Scheveningen. 9.159.45 n.m. Radio-Tooneel. Studio opvoe ring van „Mondschein Sonate." 10.1011.00 n.m. Kavacs Lajos en zijn orkest. (Refreinzang Bob Scholte.) II.0012.00 Gramafonnmuïlek. HUIZEN. N. C. R. V. 8.30—9.30 Morgenwijding. K. R. O. 9.30—1 Orgelbespeling. 11.0012.30 nam. Pontificale Hoogmis uit de Kathedrale Basseliek van st. Jan te 's-Hertogenbosch. 12.00—12.15 n.m. Middenstandskwartiertje. 12.00—1.30 Lunchmuzlek door KLR.O. trio. 2.102.30 n.m. Henk Kuitenbrouwer be spreekt „Ze zinken" en „Cirkelgang." 2.30 - Gramofoonmuziek 4.005.00 n.m. Ziekenlof uit Bloemendaal. N. C. R. y. 5.00—6.40 n.m. Kerkdienst uit de Ned. Herv. Kerk te Vlaardingen. 6.50—7.45 n.m. Gewijde muziek. K. R. O. 7.458.10 „Religieus Socialisme" door Pater Dr. J. v. Gestel O.P. 8.10 Het K.R.O.-orkest. 9.059.40 n.m.Llederen-recital. 10. 0 Concert. i0.30 Persberichten Vaz Dias. 10.40—11.00 Epiloog door het Klein Koor.

Wieringer courant | 1933 | | pagina 3