VARKEVISSER - MIDDENMEER. Een. moedig zee-oflicier. Zooals bekend, aldus de „Locomotief" worden er op het Marine-vliegkamp Morokrembangan te Soerabaja gere geld nachtvluchten gehouden, waarbij geoefend wordt in het manoeuvreeren zonder dag-oriëntatie. Een deel dier oefeningen bestaat in het uitwerpen van parachute-lichten. Dit zijn licht bommen met Bengaalsch vuur gevuld, welke, aan een parachute bevestigd, een zelf-óntbrandingsmechanick heb ben. De tijd, welke verloopt tusschen hét' uitwerpen en de ontbranding, kan door middel van een verstelbare pin ge regeld worden. Onlangs steeg wede)1 een Dornier op tot. hei houden van een nachtelijke oefening, waarbij ook met parachute- lichten gewerkt zou worden. Door een ongelukkige toeval viel het licht, niet snel genoeg, daar de touwen der para chute hieven haken. Dit werd natuur lijk in het toestel niet bemerkt. Doch toen de tijdsduur verstreken was voor ontbranding, bleek de vlam zich niet onder of achter het toestel te bevinden maar aan den uitersten punt van den rechtervleugel. De waarnemer, een jong-officier, zag dadelijk het gevaar hiervan in. In vol le tegenwoordigheid van geest, greep hij een touw, bond zich dat om 't mid del, terwijl hij het andere einde ach ter de zitplaats van den bestuurder be vestigde. Zoo kroop hij door den nau- wen doorgang naar de plaats van den marconist, klom over hem heen en begaf zich op den rechtervleugel. Aan het uiterste puntje aan een der span ten, bleek inderdaad een der parachute touwen verward te zijn geraakt. Zich vastklemmend aan den hoogen kant, schoof de officier naar de gevaarlijke plek, terwijl het toestel door de nacht joeg. Even later zag hij het licht vallen en wist hij dat liet gevaar voor vlam vatten geweken was. Toen na afloop der oefening de Dor nier op het water neerstreek, was er daar aan boord een daad verricht, die van koelbloedige tegenwoordigheid van geest sprak. 170 Kuikens geroofd. Dezer dagen bespeurde de kippeti- fokkcr D. te Loosdrccht, dat ei- 's nachts 170 kuikens waren geroofd veeren lagen op het. erf. D. ging den volgenden nacht met een geweer op den loer lig gen. Tegen middernacht kwam de rooverhende opzetten vijf egels en vier ratten. Eén rat wist te ontkomen, de andere dieren werden neergescho ten. Vele gedoode kuikens zijn nabij de fokkerij in den grond gevonden, zoodat de dieven klaarblijkelijk voor raad wilden opslaan. Werkverschaffing le Ilpendam stopgezet. De arbeiders weigerden zich aan de leiding te onderwerpen. Daar de arbeiders in de werkver schaffing zich niet wilden omlci wer pen aan de leiding, heeft het gemeente bestuur te Ilpendam de werkverschaf fing in handen gegeven van de Heide maatschappij. Ook aan deze leiding wil den de arbeiders zich niet onderwerpen De werkverschaffing is 1111 stopgezet. De houding der arbeiders is, naar ge meend wordt, aan com.munistischon invloed toe te schrijven. Twee mare- chausseés zijn aangekomen om zoo noodig in te grijpen. BRAND BIJ WILTON. De schade niet meer dan een millioen. Vermoedelijk oor zaak kortsluiting. Naar de directie van Wilton mededeelt, komt haar een schade van f 1.500.000 wat overdreven voor. Vermoedelijk zal deze zich beperken tot ongeveer f 1.000.000. welke voor een groot deel veroorzaakt wordt door het verloren gaan van zeer kostbare speciale ma- chines voor houtbewerking, die hier in bedrijf! waren. Want de verwoeste timmerloods was een der mooiste in Europa. Als vermoedelijke oorzaak wordt kortslui ting aangenomen. De tijdens den brand ge hoorde ontploffingen zijn veroorzaakt door het uiteenspringen van zuurstofcylinders. Nader blijkt, dat de bij de blussching ge wonde brandweerman, de 53-jarige van Schijndel, brandwonden heeft gekregen van zoo zwaren aard, dat hij in het ziekenhuis moest worden opgenomen. PRODUCTIE LIMB. MIJNEN. De totale netto-productie van alle Limburg sche mijnen bedroeg over Mei j.1. 1.088.858.005 ton f vorig jaar Mei 997.476.70 ton». Het totaal aantal arbeiders bedroeg op 1 Juni j.1. ondergronds 23.660. bovengronds 10.874, totaal 34.534 (vorig jaar op 1 Juni 36.771.1 WEER EEN EERSTELING. Aan de Alkm. Exportveiling is Vrijdag door den heer S. de Geus te Oudorp de eerste roode kool aangeevoerd. DE WEGEN NAAR DEN AFSLUITDIJK. De A. N. W. B. en de K. N. A. C. hebben zich met een adres gewend tot don minister van waterstaat waarin zij mededeeien dat zij zich op 20 Juni 1932 tot Zijner Excellenties voorganger hebben gewend met het verzoek, in het belang van het doorgaande verkeer te bevorderen, dat de aanleg en verbetering van de op den weg over den afsluitdijk van hot TJselmeer aansluitende wegen van het rijks wegenplan zoo spoedig mogelijk zouden wor den voltooid, op welk verzoek zij nog geen antwoord mochten ontvangen. Intusschen is gebleken, dat verschillende werken aan deze wegen zijn uitgevoerd of nog onderhanden zijn (weg van Ewijcksluis de Kooy, weg over Wieringen, een eerste be gin met den nieuwen weg AmsterdamLam- bertschaag) maar dat deze werken toch van ondergeschikt belang zijn ten opzichte van de geheele wegverbetering zoowel aan de Westelijke als aan de Oostelijke zijde van den afsluitdijk, waardoor het nuttig effect van den belangrijken verkeersweg over dezen dijk vooralsnog niet tot zijn recht kan komen. Daarom hebben voornoemde vereenigingen in het belang van het steeds toegenomen landverkeer den minister verzocht het daar heen te leiden, dat de aan den afsluitdijk van t' IJsselmeer aansluitende hoofdverbin dingen voor doorgaand verkeer met motorrij tuigen zoo spoedig als doenlijk zal zijn, zul len worden verbeterd c. a. aangelegd. BUITENLANDSCH NIEUWS. OVERSTROOMING BIJ ALMELO. Veel schade aan de Reggewerken aangericht. Ten gevolge van den hevigen regenval ge durende de laatste dagen der vorige week zijn de beeken in de omgeving van Almelo zoo gezwollen dat Zaterdag de Weezebeek overstroomde, waardoor enorme schade aan de ontwateringswerken van de Regge veroor zaakt werd. Ten einde de Weezebeek te kunnen ver- breeden en de stad Almelo van het vervuilde water der Loolee te kunnen bevrijden waren er eenige dammen in de Wallee en in de Den- neboomerlee gelegd teneinde het water om te leiden. Zaterdagmiddag ongeveer één uur is een dezer dammen bezweken, nadat men nog alle pogingen had gedaan om hem te versterken. Hét gevolg was, dat de Weezebeek en de Sumpl over een afstand van vele km onder water heeft gezet. Een groote hoeveelheid materiaal van de Heidemaatschappij is ver nield door. het water. Een moeras van 70 ha. dat mede tot de, ontwateringswerken behoort en geheel is droog gelegd, staat thans weer blank. Als gevolg van dezen doorbraak zullen on geveer duizend arbeiders, die in de werkver schaffing aan de beek werkzaam waren, waarschijnlijk een a twee weken hun arbeid niet kunnen voortzetten. De §chade, aan de werken toegebracht, be draagt vele duizenden guldens. Daar ook de Loolee zeer veel water kreeg, te verwerken vreesde men nog een oogenblik voor overstrooming van de stad. Gelukkig is dat echter niet gebeurd en kon men door een dijk door te steken op de de grens van Al melo een overstrooming der stad voorkomen. Grafschennis te Munchen Op last van liet gemeentebestuur van Munchen moeien de grafstcenen van Kuil Eisner, die in 1919 Beiersch minis Ier-president was, en van Gustav Lan dauer, een communistisch leider die veilmoord is, worden verwijderd, liet stoffelijk overschot zal worden gege ven aan de joodschc kerkelijke autori teiten. Als roden voor de verwijdering wordt opgegeven, dat een complot ontdekt is om het graf van Eisner in de lucht te laten vliegen. Alle communisten naar een eiland. De Japanscho Regeering heeft vol gens V. D. besloten alle communisten te verbannen naar een eiland, om hen volkomen buiten te sluiten van het politieke leven. Blijkens cijfers van den minister van justitie zijn er in het afgéloopen "jaar in verband mot de bestrijding van het co,mmunisme 2499 personen ver oordeeld en bevinden er zich op bet oogenblik 6701 in hechtenis. Geheimzinnige ziekte in Zuid-TiroL In hot plaatsje Villandore in Zuid- Tirol nabij Bolzana (Bozen) zijn, in den tijd van een week vijf personen aan een geheimzinnige ziekte overleden. De patiënten kregen plotseling zeer hooge koortsen en stierven -4 a 8 uur latr. De medici staan voor een raadsel. Kerken'en scholen zijn gesloten en de autoriteiten hebben zooveel mogelijk voorzorgsmaatregelen getroffen om verdere besmetting tegen te gaan. Bcerenonlusten in Galicië. Zes boeren en een agent ge dood. Donderdagmiddag is het in Grodzisk (Polen) gedurende een godsdienstoefe ning, vóór de kerk, waar een groote menigte verzameld was, tot een bloedi ge hotsing tusschen politie en boeren gekomen. Twee agenten zijn. dooi- boe ien overvallen, oen van hen werd on middellijk gedood, do ander zwaar gewond. De menigte nam een dreigen de houding aan, de politie maakte van haar vuurwapenen gebruik en zes boeren werden gedood. Verarmde Prins. Prins Percia, do laatste telg uii een oud Hongaarseh aristocratisch ge slacht, beeft aan hetgemeentebestuur te Boedapest het verzoek gericht om opgenomen te worden in het tehuis voor arbeiders. De prins, die vroeger ontzaggelijk rijk was, heeft millioenen verloren in Ilongaarscho en Oco^erMiksldienKirlogs- ieeningen en zijn familie-bezittingën zijn na den oorlog geconfisceord. ZOUTZUUR IN BRIEVENBUSSEN. In een aantal brievenbussen te Weenen is zoutzuur geworpen, waardoor de daarin aan wezige brieven vernietigd zijn. PAINLEVE ERNSTIG ZIEK. Toestand baart zorg. Reuter meldt uit Parijs dat de oud-premier Paul Painlevé ernstig ziek is en dat zijn toe stand zorgelijk is. GEMEENTE WIERINGEN. Een ernstig ongeval. Door het uitspatten van een stuk ijzer in de smederij van de frm. O. J. B. te Den Oever kwam de heer E. Half- weeg chauffeur bij den heer B. te vallen en verwonde daarbij zijn been. De wond was zoo erg dat H. naar 't ziekenhuis te Den Helder werd overgebracht waar bleek dat zijn been boven den enkel was gebroken. Opgehouden. Het huis met erf van den heer L. Kuiper aan de Gesterweg j.1. Zaterdag door notaris Obreen in 't café Zomerdijk te Den Oever publiek gepresenteerd werd opgehou den voor f 2375. Een bloemenwinkel. Aan de Zwinstraat te Den Oever zal voor rekening van den heer H. Houwing een nieuwe bloemenwinkel wor den gebouwd. Daar te Den Oever een derge lijke zaak nog niet bestaat is dit de eerste die er verschijnt en zal zeker wel recht van be staan krijgen. Gegund. Dcwcianleg van 't electrisch licht enz. in de niMwe bioscoopzaal van de N.V. Gebr. de Haan te H.-hoef is bij inschrijving gegund aan den laagste inschrijver de heer P. D. Spaander te Den Oever voor f 525. Het maken van de Centrale verwarmings installatie en luchtververschingskanalen werd opgedragen aan de frm. Harhof en Thonon te Amsterdam voor f 6500. Voor 't verkrijgen van electr. stroom besloot de directie met het oog op de hooge tarief- kosten van het P.E.N. een eigen licht-centrale te bouwen, zoodat de nieuwe bioscoop de eer ste in onzen provincie is die met eigen stroom voor licht en kracht werkt. Overwerkver£unningen. Door den lieer TIoofdiiisporJNjiir van den Arbeid •e Haarlem is overwerk vergunning verleend t.in. 16 September a.s. aan de Fa. Gebr. G. en W!. Draispia, ten behoeve van den Kerkbouw te Midden- meer. Tot tijdelijk onderwijzer aan de 0.1, School te llippolytushoef is benoemd de lieer J. G. W inter, te Alkmaar. Dienstplicht. De ingeschrevenen voor den dienstplicht voor de lichting 1934, die hun wenschen met betrek king tot de inlijving niet reeds bij de keuring hebben opgegeven of die iets anders zouden wenschen dan zij toeri hebben opgegeven, hebben alsnog ge legenheid luin voorkeur op te geven aan den commandant van het indoe- lingsdistrict te Haarlem. Verloting. Door Burgemeester en Wethouders is aan de muziekvereni ging „Harmonie" alhier vergunning verleend tot het houden van een ver loting op 31 Augustus a.s. Sterrit A. N. W. B. Ter gelegenheid van bet 50-jarig bestaan van den A.N.W.B., Toeristenbond voor Neder land, zal op 29 en 30 Juni a.s. een ster- rit worden gehouden naar Schiphol bij Amsterdam, waaraan zoowel deelge nomen kan worden te voet, per rijwiel, rijwiel .met hulpmotor, motorrijwielen, auto's, te paard, met paard en rijtuig, per kano, zeil- roei- of motorboot, trein (stoomboot) en vliegtuig. De deelnemers zullen in den morgen van Donderdag 29 Juni a.s. kunnen vertrekken en moeten Vrijdag 30 Juni tusschen 10 en 112'uur op Schiphol zijn aangekomen. Voor dezen rit is ook te Wiieringcn een controle-post ingericht en wel in Hotel do Haan te llippolytushoef, dat voor deze gelegenheid dag en nacht geopend zal zijn. Meerdere deelnemers die ter plaat- ■e onbekend zijn zullen de controlepos ten niet gemakkelijk kunnen vinden. De A.N.W.B. nu zou het zeer op prijs dellen als ieder in voorkomend ge val .medewerking zou willen verlee- )imi om den deelnemers aan den Ster- (jc lil. den. kort sten weg naar den post te wijzen. De deelnemersAzijn duidelijk ken baar door een armband in blauw en witte kleuren mei het „A.N.W.B. Ster tocht 1883-1933" en de automobilisten hebben een w itten doek over den radia tem waarop dezelfde woorden in blau we letters., SUCCES-NIEUWS. Zondagavond 7 uur werd voor de Bondskampioenwedstrijden een wed strijd gespeeld tusschen Succes I en Andijk I en wij hebben kunnen genieten van een wed strijd zooals in wekén niet op het Succester rein is gespeeld, 't Was een wedstrijd vol spannende oogenblikken, en de gasten heb ben 't zwaar te verantwoorden gehad, doch hebben een prima wedstrijd gespeeld en kun nen trots op haar elftal zijn, vooral haar ach terhoede was in topvorm, hoewel soms 't ge luk hen wel eens een handje mee hielp, 't Succeselftal daarentegen was met deze op stelling vooral niet minder en zorgden er voor dat de bezoekers 't lang niet gemakkelijk hadden, 't Nieuwe backstel met keeper lever den mooi spel en wisten in vele gevallen han delend op te treden. De voorhoede was ook lang niet voor de poes en maakten 't de An- dijkkeeper zeer lastig doch deze was voor zijn werk berekend, en liet schitterende staaltjes Van keeperskunst zien. Over de wedstrijd ?t volgende Succes trapt voor de wind af en weldra werd de eerste tot corn verwerkt welke echter niets, opleverde. Aan de andere kant wordt de nieuwe Succes keeper eens aan den tand gevoeld en kreeg een hard schot te verwerken, wat hem even wel heel goed af ging. Ran lost intusschen een harde kogel opr het A.-doel doch keeper was op zijn post en maakte 't handig onscha delijk. Succes zit5 er "géweldig op en is dan ook steeds de meerdere en maakten 't de An dijkers zeer lastig, doch konden het A.-doel niet doorboren. Niettemin wist Andijk toch nog al eens een doorbraak te onderscheppen, welke soms zeer gevaarlijk was, en zoo kwa men de doelen om beurten in gevaar, doch voor rust bleven doelpunten uit en ging de rust met een blanco stand in. In de tweede helft ging 't spel al weer even vlug en na eenigen tijd lost J. Lont een hard schot, de'bal springt van de A.-keeper het veld weer in en .Albert zorgt voor de rest 10. Hier heeft Succes niet lang plezier van want bijna direct hierop maakt de A.-midvoor ge lijk 11. Even hierna wordt een hard schot van Ran net over de lat gewipt. Aan de an dere kant wordt een goede aanval onderno men en weet Andijk de leiding te veroveren door middel van haar rechtsbuiten, welke met een mooi schot 21 maakt en zelfs tot 2 min. voor het einde toe weet te behouden, en nu is het weer dé S.-midvoor die de gelijkmaker in het net deponeert 2—2 onder daverend ge juich. Hiermede is de wedstrijd voor de Bond beslist. Echter was nog een massief zilveren beker voor de winnaar uitgeloofd door „Her wonnen Levenskracht" en werd daarom de wedstrijd een kwartier verlengd, 't Geluk was nu met Succes, welke dan ook 't winnende punt wist te maken, zoodat Succes in het be zit kwam van de mooie beker. POLITIE. Bij iemand aan komen loopen een hondje. Inl. bij den Gem. Bode. H.-hoef. ONS W1ERINGERMEERHOEKJE. Middenin eer 24 Juni, Eerste steen legging Ger. Kerk, Onder trieste natte w eei-gesteldheid had hedenmiddag met aanvankelijk geen groote belang stelling, (vermoedelijk door liet vroege uur van den dag) de eerste steenleg ging plaats van het nieuwe in aan bouw zijnde Gereformeerde Kerkge bouw door Ds. Schoenmaker van Kampen en voorzitter der Deputalen Gei* Synode. Aanwezig waren voorts Kerkelijke en Burgerlijke autoriteit waarvan wc noemen de Classieale De putalen Ds. de Vries van Medomblik,' Ds. Hoek van Enkhuizen, caiul. v.d. Vliet, Ilulppr. te Slootdorp. Ds. K. O. Finkenssieper. B. en \V. van Meücnv- blik. De Directie van de W'iei inger- meer was vertegenwoordigd dooi Mr. Kamp. Ds. Schoenmaker ging alvorens over te gaan tot de officieele plechtigheid voor in gebed en zegt vervolgens de Directie Wieringermeer, het college B een \Y. van Mede.mblik, Dep. Giassis Alkmaar, Kerkeraad Slootdorp en |MedembIik dank voor hunne aanwe zigheid. Wij mogen dankbaar zijn, al dus spr., voor de zegen die God reeds gaf, en zijn gedachtig aan Gen. 4 26 „Toen begon men den naam des 1'Iee- i en aan te roepen". In de dagen van Enos, de kleinzoon van Adam was ei' reeds behoefte cm Zijn naam aan te roepon. Zeer zeker ook weten w ij dat Ilabel en Seth «en ook Ilenoch dit wel deden en hébben dan al dezen dus de eerste opperzalen 'Gods' tot voorbeeld, op gewijde wijze benut. Sindsdien is er behoefte geko men op den rustdag Gods' naam te loven en te zoeken. Gelijk de Heilige Geest in de vergadering der g'eloovi- 'gen, zoo is deze ook daar, waar Gods' jvolk Zijn naam aanroept. Hiervoor 'moet een opperzaal, een Kerk zijn, en het verheugt ons, dat ook le Midden- 'jneer een Kerk gesticht wordt.. We 'zijn verblijd, dat we ook hier met on- 'zeh arbeid zijn gezegend, niet alleen Ide Deputatie of Kerkeraad of Directie, Idoch vooral onzen God zijn we dank- jbaar. Wij hopen bij eventueele voltooi- |ing dat er ook vele behoeftige zielen mogen gesterkt en bemoedigd worden. Hoewel hel mijn opgedragen taak is do eeisle steen le leggen, zien w e dal Ui» niet de eerste steen, dóch slechts een gangbare uitdrukking is. Hierop verricht Zijn WvdEerw. do plechtigheid en richtte zich vervolgens tot den Architect, den heer Dirkmaat, waarbij spr. opmerkte dat deze om- moering onder gelijke omstandigheden niet de eerste is. Ook van het sierlijke kelkgebouw te Slootdorp, waarvan «le ïeciilógging plaats vond door Dr. Cu- lijn, waart gij architect, en omdat dat weik aan al onze wenschen voldeeo, kwamen we l andermaal vragen. Van harte geluk gewenscht met Ue aanvankelijke voorspoed. Tot den aan-] nemer, den heer Draaisma werd ook de wensch geuit dat ook zijn arbeid jdoor God mag worden gezegend. God zij met l! zoo zcide spr. -- en allen die aan dit gebouw arbeiden. Hierop 'overhandigde i)s. Schoenmaker gen enveloppe met inbond bestemd voor. de 'werklieden. Zich tot de aanwezigen richtend zei- do spr. We hebben gezien, dat liet volk Gods in de dagen van Ilenoch voor het eerst samenkwam. Zoo doen ook wij, want „Die in oprechtheid 011 waai beid den naa,ni Gods aanroept zal zalig worden". Mogen wij dan allen wor den levende stcenen en Geestes kinde ren. Dan zullen zonde en disharmonie niet meer ons deel zijn en zal 11ij alles zijn in allen. Ds. Hoek, Scriba der Do- putaton, besloot deze plechtigheid met. dankgebed. Hierna begaf men zich naar het Gym- p.astiekgebouw, alwaar door do ge- noodigden de thee werd gebruikt. Ca ml. C. v.d. Vliet dankte de aanwezi gen in een aardige speech, waarmede deze bijeenkomst was afgéloopen. Van het in aanbouw zijnde KerkgebdVfw wapperden de nationale dundoeken. N'ED. IIERV. GEM. Slootdorp v.m. 10 uur Ds. Fischer. Bus 9.45 uur te Middenmeer. Diverse soorten LEVERTRAAN zijn verkrijg baar bij VARKEVISSER. Wat wij heden niet zouden hebben leveren wij U den volgenden dag. Beleefd aanbevelend. Z.Ex. Minister Kalff, die vorige week poseert in gezelschap van dc directie- Dorpshuis te Middenyneer voor onzen Woensdag! onzen polder bezocht, leden der Wieringermeer voor het fotograaf. Wouingbouvvvereeniging „Beter Wonen." Bij den raad der gemeente Wieringen is door bovengenoemde vereeniging een verzoek ingediend, om een voorschot te mogen ont vangen, ten bedrage van f 29.305.-. voor den bouw van 12 woningen aan de Klieftstraat. Dit verzoek ging vergezeld van een bouw plan. ontworpen door de architecten Peters en Baanders, een memorie van toelichting, berekening van stichtingskosten, alsmede een exploitatierekening. De berekening is, dat een tweetal type hui- I zen gebouwd zullen worden, n.1. 5 woningen van het type A., welke een huurprijs zullen moeten doen van 4.- per week en 7 wonin gen van het type B. van f 3.75 per week. In de stichtingskosten is ook de aankoop van den grond begrepen. „Zang- en Vriendschap." De gemengde zang vereeniging „Zang- en Vriendschap," direc teur de Heer Jb. I. Hovenier, behaalde op het bondsconcours te Noord-Scharwoude in de 2e af deeling een eerste prijs met 306 punten. Weer een prachtig succes voor het koor en haar eminenten directeur. „Zang en Vriendschap" is de vierde Wie- ringer vereeniging, die dit jaar de naam van ons oud-eiland aan de „vaste wal" hoog heeft gehouden. Directeur en leden onze hulde en felicitatie. Jongerenkring. Vrijdagavond 8 uur bijeenkomst. 1 BEKENDMAKING. HOOIBROEI. De Burgemeester van Wieringen waarschuwt do landbouwers, dat bij eenig vermoeden van liooibroei daar van onmiddellijk aangifte behoort te 'worden gedaan ton raadhuize, alwaar 'een peilijzor ter beschikking staat. I Wieringen, 26 Juni 1933. De Burgemeester voornoemd, l L. C. KOLFF. GEMEENTE ANNA PAULOWNA. Openbare vergadering van den Raad der Gemeente Anna Paulowna op Vrijdag, 30 Juni 1933, des namiddags te drie ure, ten raadhui- ze. Punten van behandeling 1. Notulen. 2. Mededeelingen a. de op 27 Jan. 1933 vastgestelde verorde ning regelende de eischen van benoem baarheid en d? bezoldiging van de veld wachters is bij Kon. besluit, d.d. 21 April d.a.v., no. 64, goedgekeurd Ged. Staten hebben, d.d. 19 April j.1., nö. 190. de ontvangst bericht van de veror dening tot aanvulling van de Algemeen? Politieverordening het besluit tot verlenging der geldigheids duur van de verordeningen op het beheer van de gemeentebedrijven is door Ged. Staten goedgekeurd, d.d. 26 April j.1., no. 66 van den Heer H. Crum is een dankbetui ging ontvangen voor de hem toegekende gratificatie van f 100. de op 7 April j.1. vastgestelde suppletoire begrooting voor 1933 is tloor Ged, Staten goedgekeurd, d.d. 3 Mei 1933, 110. 80 van Z. E. den Minister van Binn. Zaken is onder dagteekening van 28 April j.1., 110. 2587. bericht ontvangen, dat geen vrijheid kan worden gevonden een huur- verlaging voor de tewerkgestelden bij de werkverschaffing in te voeren van den heer V. Kaan is bericht ontvan gen, dat hij zijne benoeming als lid van het Burgerlijk Armbestuur aanneemt aan deze gemeente is een voorschot ver leend. groot f 5305.- ter uitbetaling van het door H. Brommer en A. Raven benoo- digde bedrag ter bekoming van een plaats je ingevolge de bepalingen van de Land- arbeiderswet ingekomen is een verslag over 1932 van den Vleeschkeuringsdienst Kring Barsin- gerhorn en van de Gezondheidscommissie gezeteld te Schagen door Ged. Staten is d.d.24 Mei j.1., no-. vastgesteld het bedrag over het reke ningsjaar 1930, in aanmerking komend om tot grondslag te dienen voor de uit- keering per inwoner uit 'sRijks kas; proces-verbaal van kasopneming bij den Gemeente—Ontvanger. Verzoek van Jb. Roos om een voorschot tot bekoming van een plaatsje ingevolge de Landarbeiderswet. Verzoek van de Vereeniging Sportlust om teruggave van f 116.60. zijnde het bedrag- door de gemeente ontvangen aan belas ting op openbare vermakelijkheden ter gelegenheid van door die vereeniging in 1932 gehouden sportfeesten. Verzoek van C. Slikker Cz. om verlaging van zijn aanslag in het vergunningsrecht. Voorstel betreffende afwikkeling van een Akkerbouwvoorschot. Verzoeken om ontheffing van aanslagen in het schoolgeld.

Wieringer courant | 1933 | | pagina 2