PARIJSCHE MODEBRIEF. Van nature bent U vroolijk VARKEVISSER - MIDDENMEER. harer oprichting tot lid en voorzitter: W. Warnaar, te Sassenheim tol leden Jac. Bijvoet, te Haarlem J. Hylkcjna, lid van de Ka mer van Koophandel voor Haarlem en Omstreken ir. J. G. W. Ignatius, te Naaldwijk; E. II. Krelage, te Haarlem; A. C. van der Schoot, te Hillcgo'm mr. M. van Toulon van der Koog, te Haarlem J. Volkering, te Kimmen A. Verduyn Jr., te Lisse Th. van Wa- veren, te Benncbroek en H. van Zonne veld, te Leiden, lid van de Kamer van Koophandel voor Rijnland. Nederlandsche Bloomhollen- kweekers-cen trale. De Minister van Economische Za ken heeft benoemd in het bestuur van de vereeniging „Nederlandsche Bloem bollenkweekers-centrale" gevestigd te Haarlem, te rekenen van den dag ha rer oprichting tot lid en voorzitter mr. dr. F. A. Bijvoet, te Haarlem tot leden Chr. Egging, te Voorschoten ir. J. G. W- Ignatius, te Naaldwijk D. W. Fefeber, te Lisse A. J. Loerakker, te Haar lem G. Lovink, te Anna-Paulowna; J. P. Nijsen, te Santpoort J. van Rijn M.zn., te 's-Gravenzande S. Schone- veld, te Rijnsburg en ir. K. Volkersz, te Lisse. toiletjes met vroolijke Schotsche kragen of schouderstukken van kleurige bayadère-stree- pen, ofwel met een wit vestje, of ook wel met kraag en manchetjes van smalle Valencien- nes. Op deze wijze is zoo'n jurk in het geheel niet somber en zal zeker op menig kouden dag goed van pas komen?5*1- WILHELMINE. HEBT U REEDS EEN „VIJF UUR - JAPON" Toiletten voor koude en regenachtige zomerdagen. Gaat U wel eens laat in den middag uit, zoo tegen een uur of vijf Ik bedoel natuur lijk niet om boodschappen te doen of een brief op de post te brengen, maar voor meer „ele gante" doeleinden. In dat geval heeft U, wat men noemt, een „vijf-uur-japon" noodig. Deze japon is ge kleed en toch weer niet overdreven elegant. Ze is betrekkelijk kort, mag niet onder den namiddagmantel, dien men er bij draagt, uit komen. Enfin, ze vormt het midden tusschen een gewoon wandeltoilet en een avondjapon. Gewoonlijk zijn dit soort japonnen zeer soepel en echt vrouwelijk van lijn. Men kiest er crêpe marocain voor, satijn en zware crêpe de chine. Door een afwisselend gebruik van glanzende en matte stof, weet men soms heel bijzondere effecten te sorteeren. Maar ook evenzeer door een kleinigheid in sprekende, contrasteerende kleur hetzij door een bree- de, roode of licht-blauwe ceintuur op een zwarte japon, een motiefje van rose veerén aan de halsuitsnijding, of b.v. een groote strik van roode crêpe aan den schouder van een wit met blauw genopte japon. Is voor sport- en wandel japonnen eenvoud een vereischte, deze vijf-uur-japonnen mógen niet eenvoudig zijn. Jp,, ze kunnen zelfs niet eenvoudig zijn, want'dan verliezen ze hun karakter en zijn het geen vijf-uur-japonnen meer. Een moeilijk geval blijft het, te zorgen, dat deze toiletten niet te veel op namiddag- en al even min te veel op avond toiletten gaan lijken, maar juist het midden houden. Om dit doel te bereiken, maakt men gebruik van bolero's, ca pes, pelerines en allerlei soorten kragen. We ga- gen b.v. een zwart sa tijn japonnetje met een grooten kraag van witte mousseline, bestaande uit vier rijen van bloem- bladvormige slipjes on der elkaar Deed men dezen kraag af, zoo was men hoe paradoxaal het ook klinken mag meer gekleed. Men maakt ook gebruik van losse mouwen en kleine vestjes, die drukkertjes bevestigd zijn, terwijl ook dikwijls de snit van de japon zelf verschillende wijzigingen toelaat, slip pen aan de halsopening b.v., die men naar be lieven hoog of laag sluiten kan, enz. De halsafwerking van deze elegante toilet ten is nieuw. De puntige uitsnijding komt bijna niet meer voor. Ze sluiten zeer hoog, terwijl de punt alleen op den rug voorkomt. Eigenaardig is het, dat bijna alleen donkere tinten gebruikt wor den, voor het meerendeel zwart, maar ook donkerrood, heliotroopkleur, donker hyacinth- blauw, bruin een heel veel grijze tinten. Dikwijls is de vijf-uren-japon met een en kei, zeer bijzonder en kostbaar byjou versierd, een groote broche aan den hals om een plooi vast te houden of het corsage te sluiten, een artistieke gesp aan de ceintuur, een mooie robijnen speld om een draperie te bevestigen, enz. Men ziet dus, dat het niet zoo gemakke lijk is, om vijf uur uit te gaan, als het wel lijkt Wie van den mer naar buiten gaat, dient degelijk te overleggen, wat ze zal meenemen. De ruimte in een koffer is helaas be perkt en we moeten dus onze reisgarde- robe zeer verstan dig samenstellen, voor alle gebeurte lijkheden, zooals we bijna eiken mer weer ervaren, Wanneer we daar niet op berekend zijn, bederven we ons heele vacantle- genoegen. Het beste is dus maar, ook een warm wollen japonnetje in te pakken, ook al lijkt het ons nóg zoo wlntersch. Japon nen van wollen jersey zijn voor dit doel uiterst geschikt Ze zijn soepel en licht en nemen niet maar dat U soms neerslachtig en nerveus bent, komt alleen, doordat U een eenvoudig dagelij ksch middel ter opwekking en verkwikking mist U hebt iets noodig, dat U nieuwe energie geeft, dat Uw geest frisch houdtU hebt behoefte aan KING Pepermunt. De origineele KING is geen „pepermunt" zonder meer. Neen, door het edele natuurproduct, waaruit het bereid is, vormt het een lekkernij pn medicijn tegelijk I KING Pepermunt. BEKENDMAKINGEN. MINISTERIE VAN WATERSTAAT. GESLOTEN RIJKSWEGEN. De Minister van Waterstaat Gelet op de Motor- en Rijwielwet, het Mo tor- en Rijwielreglement en het Rijkswegen reglement Gezien de ingekomen ambstberichten Heeft goedgevonden 1. het voor het algemeen rij verkeer be stemde gedeelte van den weg de Kooy—van Ewijcksluis (Rijkswegenplan 1932, no. 10a). voor zooveel betreft het wegvak, gelegen tus schen de Kooysluis en van Ewijcksluis, geslo ten te verklaren voor het berijden in beide richtingen met rijwielen 2. het voor het algemeen rij verkeer be stemde gedeelte van den weg HaarlemVelsen Alkmaarvan Ewijcksluis Wieringen - Zurig—HarlingenLeeuwarden (Rijkswegen plan 1932, no. 9),.voor zooveel betreft het Verpleegsters ontslageiï. Wegens het dragen vuri fla nellen heerenpantalons Te Lekjester (Engeland) zijn twee verpleegsters van een ziekenhuis ont slagen omdat zij zich in het openbaar hadden vertoond met flanellen hoeren pantalons aan. Zij waren al eenmaal door de directrice gewaarschuwd die de dracht in strijd achtte niet de waar digheid van de instelling waaraan zij verbonden waren. Tóen zijniettemin recidive pleegden, volgde ontslag. De zaak zal voor liet besüww van het zie kenhuis worden "gebracht. Honderd schapep gedood. In ravijn gestort in ItaliÖ. Reuter meldt dat een kudde van ruim duizend sc,hapon, die op een bergachtig terrein aan het grazen wa llen, plotseling van iets 'schrokken, [waardoor de dieren wlid weirfen cn in een ravijn stortten. De herdpr, die hen wUtle tegenhou den, werd zelf ook in het ravijn gewor pen, doch viel bovenop de schapen, waardoor zijn leven werd gered, of schoon hij bijna -nras gestikt.- Meer dan 100 schapen werden ge dood, Bruggen in de Wieringermeer. De directeur-generaal der Zuiderzee werken heeft aanbesteed het bouwen van twee vaste bruggen in gewapend beton in den Rijksweg no. 7 nabij Den Oever, binnen de Wieringermeer. Het Ia'Agst werd ingeschreven door de N.Y. Nederl. Bouw- en Aannemings Maatschappij te Bussum voor f 48.890. ONS WIERINGERMEERHOEKJE. Diverse soorten WIJNEN en LIMONADES in verschillende smaken leveren wij U tegen zeer billijke prijzen. Aanbevelend Tel. No. 11. Modernisatie van pantserschepen in de Vereenigde Staten. De wedloop in bewapening. Swanson, de minister van marine, verklaarde volgens Reuter, dat do ma rine 77.000.000 zal vragen voor de modernisatie van pantserschepen, waardoor dé Vereen. Staten een pant- servloot zullen krijgen, gelijkstaande aan elke andere, welke ook. liet fonds Voor openbare werken zal het geld verschaffen. Het program zal omvatten de moder nisatie van de .pantserschepen Califor- nia, Wfcst-Vfrginja, Maryland, Colo- rado-en Tennisse en de verhooging der wegvak, gelegen tusschen de brug. over het elevatie van-de kanonnen van de pant serschépen New-York en Texas. Schatten in een pakhuis. Reuter meldt uit Sjanghai De schatten vair hetvroegere Kei zerlijk Paleis; te Peking zijn thans op geslagen in een pakhuis in Sjanghai. De waarde hiervan \v:ordt op puim dertig millioen géschat. Het 'meest waardvolle stuk ijs wel.een oude q.ncy- clopidic uit de Ching-dynastie. Het. werk bestaat uit raa^ dan 100.000 deèlen en alles,wat toen van de wetenschap bekend"W$s, staat.er in opgeschreven. Oorspronkelijk beston den vier exemplaren van dit werk, doch twee; Zijn do$; brand vernield cq de derde staat in een museum te Moek den. - m Verder bestaan de schatten uit edel st eenen, wapens "én wapenrustingen, tapijten, .vafeen e.cR Balgzandkanaal en den Lonjeweg, gesloten te verklaren voor het berijden in beide richtin gen met rijwielen 3. het onder 1 omschreven weggedeelte gesloten te verklaren gporjiei verkeer in bei de richtingen met rij-;en yoertuigen, geen motorrijtuigen of rijwtélëif zyïïüé'. 's Gravenhage, 5 Juli 1933. De Minister voornoemd, Kalf. INDEELING RIJKSWEGEN. De Minister van Waterstaat Gelet op de Motor- en Rijwielwet en het mo tor-en Rijwiëlreglement en het Rijkswegen reglement Gezien de ingekomen ambstberichten Heeft goedgevonden de volgende wegen in te. deeltib in 4e eer ste klasse a. den weg de Kooi$—van (Rijkswegenplan 1932, no. 10a) b. van den weg HaarleihVelsen—Alk maarvan Ewijcksluis—Wieringen Zurig Harlingèri.. Leeuwarden (Rijkswegenplan 1932, nor9), het wegvak, gelegen tusschen de- brug over het Balgzandkanaal en den Lon jeweg. 's Gravenhage, 5 Juli 1933. De Minister voornoemd, Kalf. Wieringermeer's Fanfare. De leve ring. van muziekinstrumenten is opge dragen, aan- de firma Kessels te Den I-Iaag. De vereeniging ontving de heuge iijke tijding, dat de gemeente Medem- blik f 50.- subsidie schonk. Straatverlichting. De eerste sympto- nen voor de straatverlichting te Mid denmeer hebben we ontdekt. De kunst- marmeren palen zijn n.1. gearriveerd en we vertrouwen dan ook, dat, voor hot herfstseizoen zijn intrede doet, de straten 's avonds van electrische ver lichting zijn voorzien. Diner op de Terp. Een gezelschap e.xcursisten vanuit Medemblik (pl.m. 200 menschen) zullen naast een trip dpor den polder, genieten van het mooie panorama, dat de W&eringer- jméer en omstreken bieden vanaf de hooge terp. Ze zullen daar dan ook de lunch gebruiken en aan Hotel Smit is de zorg opgedragen, dat 't de gasten aan niets _?al ontbreken. l |le eer- vi|jïksluis PERSBERICHT, Contingenteering van. Zakdoeken en Overhemden. Bij de Kamer van Koophandel voor Hollands Noorderkwartier zijn aan: vraagformuliren verkrijgbaar voor in voervergunningen voor de verlengde contingenteering van zakdoeken en overhemden; Belanghebbenden worden er op at tent gemaakt, dat thans alle soorten sporthemden en boezeroenen, ook die met vasten boord gecontingenteerd zijn PERSBERICHT De Noord-Hol landsclic Centrale Cri sis Méïkcommissie verzoekt ons lc willen jnodedeelcn, dat de halfvrijwil- lige regeling van de C.Z.C. voor de consumptiemelk alleen zal kunnen worden ingevoerd voor die gemeenten, waarvoor een desbetreffend verzoek bij deze commissie worden ingediend. Dit verzoek moet worden ingediend na mens de beide groepen, welke er bij betrokken zijn, dus zoowel namens de consumptie-melkveehouders, als na mens de melkslijters in de betreffende gemeente, en wel uiterlijk' Voor Woens dag, 12 Juli a.s., aan het adres Van don Secretaris der N.H. C.M.C., Dr. Mol, Gebouw van den Keuringsdienst voor Wjaren te Alkmaar. BUITENLANDSCH NIEUWS. Slechte tijd voor ontvoerders in de Vereenigde Staten. Losgeld verlaagd. De bende te Cliicago die den ban kier .Tacob Factor ontvoerden, hebben besloten, blijkbaar met het oog op de slechte tijden, hun eisch van 100.000 als losgeld te verminderen. Factor's zoon, Jcrome, heeft een telefonisch bericht gekregen waarbij men hem meedeelde dat hij 40.000 moest beta len in bankbiljetten van een klein be- rag. Hij weigerde echter te zeggen of men hem een plaats van samenkomst had genoemd. Hij twijfelde eraan of het hem zou gelukken het bedrag op te nemen. ZONDERLINGE MANIER VAN BELASTING BETALEN. De groote Parijsche chocoladefabrikant Meunier heeft zijn belasting van 200 millioen francs stipt betaald, heeft echter de grap uit gehaald te betalen met stukken van 25 centi mes uit zijn chocolade-automaten. Hiertoe was een geheele trein van vrachtauto's noo dig, want 200 millioen francs aan 25 centimes stukken hebben een gewicht van 40.000 K.G. veel plaats in den De fiscus heeft er van afgezien het geld na koffer in. Men heeft op dit gebied allerliefste te tellen, doch heeft het slechts nagewogen. Inschrijvingen Handelsregister te Alkmaar. Van 27 Juni tot erf met 3 Juli 1933 werden in het Handelsregist^f te Alkmaar de volgen de opgaven ingeschreven Nieuwe zakem: Café Restaurant „Centraal" (eig. C. G. T. M. Winter) Den Helder, Kanaal- weg 97 firma Dekker en Lont, aanhèméts van bouwwerken, Wieriiv^n,,,Hippolytushoef,, VeïmaningssteegPinazza èn Valmas^Öni, fabricatie van en handel in consumptieijs, Alkmaar, Vroüwenstraat 2t>N.V. Bloembol- lenkweekerij en handel voorheen P. J. Tim mer. Anna Paulowna, Zwarteweg No. 19. Wijzigingen': Gebr. Faber, Handel in brand stoffen, Den Helder, Jlartestraat 16, Vennoot schap ontbonden err 'omgezet in een naaih- looze vennootschap onder firma P. Faber Zonen S. P. van Nuland, winkel in manufac turen, Den Helder, zaak verplaatst naar Anna Paulowna, Zwarteweg 25a, filiaal gevestigd te Den Helder, Loopuitpark 9, Julianadorp „Zij-, per Wapen," (eig. C. Grinvis), liotel, café en restaurant, Alkmaar, Ged. Nieuwesloot 55, zaak overgenomen van P. Kramer-; R.K. Zie kenfonds „St. Martinus", Oude Niedorp, be stuurswijziging N.V. Alkmaarsche Bouwma- terialenhandel, Qude^racht 261, Alkmaar, be stuurswijziging Wed. A. van der Linde, café bedrijf, Den Helder, 2e Schagerdwarsstraat 5. Benoemd tot gevolmachtigde V. A. van der Linde W. F. Labout, sigarenwinkel, Den Hel der, Koningstraat 56.. Thans ook aannemer van bouwwerken M.' Verberne, groenten- fruithandel, Den Helder, Hoofdgracht 46. Zaak overgenomen van H. J. van Borkum. Ontheffingen Hotel Trompenberg, (eig. S. T. Hoppener), hotel, pension, café en res taurant, Egmond aan Zee, Pompplein 11 J. H. ter Burg, cafébedrijf, Warmenhuizen, Kanaalkade 2. Alkmaar, 3 Juli 1933. Ons Lichaam en onze Gezondheid. Bestaat er een „rustige slaap De leek is over het algemeen van meening, dat een verkwikkende slaap rustig moet zijn, waarmee hij dan be doelt, dat de slaper stil blijft liggen. Systematische waarneming van sla pers aan do universiteit van Pittsburg heeft aan het licht gebracht, dat een dergelijke slaap niet h£§laat. Ook de gezondste mensch, die 7 a 8 Uren ach tereen doorslaapt, maakt in dien tijd nog 20 a 50 bewegingen. Dat de proeven bewijskracht heb ben, blijkt wel uit het feit, dat ze twee jaar werden volgehouden op 200 men schen. Ze werden mertSMisch gecontro leerd, om zeker te zijn van het resul taat. Aan de bedden der proefperso nen waren toestellen aangebracht, die bij de minste beweging een - foto-toe stel in beweging brachten. Na een mi nuut volgde automatisch een tweede opname ter verdere controle. Met den slaper werd tegelijkertijd een klok ge fotografeerd, zoodat men nauwkeurig kon nagaan, met welke tusschenpoo- zen de slaper zich bewogen had. Als regel bleek dit 12 minuten te zijn. KERKDIENSTEN WIERINGERMEER. ZONDAG 9 JULI. R.K. KERK SLOOTDORP. Zondag 7»/s en 10 uur H. H. Missen. In de week Dinsdag, Woensdag en Zater dag H. Mis te V/s uur. Zaterdagav. 68 uur Biechtgelegenheid. Katechismus Dinsdag 2e, 3e en 4e klas Woensdag 5e, 6e en 7e klas Zaterdag lé klas en bovendien de kinderen, die nog geen eerste H. Communie gedaan hebben. MIDDENMEER Zondag V/s en 10 uur H. H. Missen. In de week Maandag, Donderdag en Vrijdag: II. Mis te Vis uur. Zaterdagav .6—8 uur Biechtgelegenheid. Katechismus Maandag le klas en boven dien de kinderen, die nog geen eerste H. Com munie gedaan hebben. Donderdag 2e en 3e klas. Vrijdag 4e, 5e, 6e en 7e klas. NED. HERV. GEM. Middenmeer v.m. 11 uur Ds. Fischer. Vertrek bus kwart voor 11 van Slootdorp. EVANGELISATIE Slootdorp n.m. 3 uur Ds. Hoek van Den Helder Doopdlenst. Er rijdt een bus via Aartswoud, Middenmeer, die om kwart voor drie bij het nieuwe café Smit zal zijn. GEREF. KERK Slootdorp v.m. 9.30 uur Leesdienst. Slootdorp n.m. 3 uur cand. v. d. Vliet. MIDDENMEER, GEREF. KERK. Middenmeer v.m. 9.30 uur Cand. v. d. Vliet. Middenmeer n.m. 7 uur Leesdienst. BURGERLIJKE STAND MEDEMBLIK inbegrepen ged. Wieringermeer. Geboren Hendricus, Jacobus, z.v. Antonius Geusebroek cn Maria Schoen Cornelis Johannes, z.v. PietCr Vijse laar on K taartje Langewis Elizabeth, d.v. Willem Perdok en Jantje Vissclier Jantje, d.v. Gerrit Smid en Janna Moesker Alida Barbera, d.v. Nicolaas Ruiter en Alida Maria de Jong. Ondertrouwd, Getrouwd en overle den Geene. Het doel van de bewegingen was kennelijk bet ontzien van de wervel kolom, die aan elke beweging deel nam en telkens van «tand veranderde. Het rustjgst wpivn de slapers, die op den buik. lagen. .Bij eenzelfde houding hadden de rus t'igste slapers 's-juorgens dikwijls last van vermoeidheid en stijfheid in de le dematen. De bloedsomloop in armen en beenen was pnvoldoentle geweest, doordat de slaper'zich niet voldoende had bewogen. Sommige weefsels, spie ren en gewrichten waren overvérmoeid •injfl'aats Van'te-zijh uitgerust.; l^en ikan di^s ook te „rustig" slapen. Uit iieVbóve'iistaaiKle blijkt ook, dat 't bed zoodanig moet zijn, dat bet li chaam er zich gemakkelijk in-'kan be- Veel muggen van den zomer ZMdlV W:Jj dezen zomer deel last krjjgenvan de muggen Dat is een vraag, dié? 'iedereen interesseert, voor al iyjs bet gast oon de stekende muggen die lïï warme en Vochtige zojners in groote ■izvf'érmen ons lage tand over vallen. Iïet. antwoord hangt érvan af, oH fegenéuren èri hooge temperaturen Op zoodanige wijze mét elkaar samen werken, dat zij de vermenigvuldiging van deze insecten sterk bevorderen. Hun eieren ontwikkelen zich n.1. slechts" in stilstaand water en wel te sneller, naarmate het water' warmer iSi Uit dit oogpunt beschouwd is het voor muggen dus geen erg gunstig jaar. Tijdens hét léggen van de .eieren be hoeft er nog geen water aanwezig te zijn, want zij zijn tamelijk ongevoelig voor de invloeden van buiten. Of wij echter inderdaad veel lalt "van de mug gen krijgen, is" nog dé vraag. De stand van het grondwater, die van het. grootste belang is voor de ontwikke ling van de muggen, moet normaal ge noemd worden en ook liet aantal ge legde muggeneieren schijnt niet groo- ter dan normaal te zijn. Als het den lastigen insectjes nu verder een wei nig tegenloopt, kan ons dit jaar een muggenplaag in den eigenlijken zin van het woord bespaard blijven. meente 198 waarvan 147 in de werkver schaffing waren geplaatst. Begroetings - avond. Zaterdag a.s. zal de Vrije Socialistische Jeugdvereen. Kunst na Arbeid" een propaganda en begroetingsavond organiseeren in de zaal van Scheltus te II.hoef in verband met de thuiskomst van den dienstwei geraar G. Hoekstra. Als spr. treedt op~ de hr. L. Cönsttandse uit Den Haag. Ver der zang, muziek, jeugddansen en een tooneelstuk in twee bedrijven. Overgang van Zaken. Wij verne- A men, dat 't Hotel Lont te H.hoef over enkele weken zal overgaan in handen van den heer S. Kaan Pz. Op cle Schoolreis. De kinderen van de drie hoogste klassen van de 0;L. scholen te Oosterland en Den Oever en die der Chr. School te Den Oever maakten j.1. Dinsdag een reisje naar Gaasterland. Het behoeft nauwelijks gezegd te wor den dat in de speeltuinen en in de bos- schen jloor de kinderen naar hartelust is genoten. Ook de rit door het overige Friesclic landschap was een prettige en tevens leerzame tocht. Een .woord van dank aan de milde in teekenaars op de lijsten, aan het ijveri ge schoolfeestbestuur en aan de gelei- ders(sters) is hier zeker op zijn plaats. Geen herbouw. In een vergadering van Doopsgezinde gemeente-leden te Wieringen werd besloten de afgebrand- de kerk te Stroe niet te herbouwen. GEMEENTE ANNA PAULOWNA. GEMEENTE WIERINGEN. DE AFSLUITDIJK. De directeur-generaal der Zuiderzee werken heeft aanbesteed het onder houd van 10 Juli 1933 af tot en mét 31 December 1934 van de kunstwerken in den afsluitdijk te Den Oever en Korn- werderzand, benevens eenige bijko mende werken. Laagste inschrijver was J. de Vries te Heemstede voor f 112.500. Geslaagd. Voor het toelatingsexamen R.H. B„S. te Den Helder slaagde de jongeheer .S.'-ff. Veerdig,leerling van den heer H. N. Cornelissen .te Westerland en de jongeheer Hermann Luscher, pleegzoon van den heer Franck, leerling van de Christ. School te Den Oever. Beroep aangenomen. Ds.- Meijhuizen heeft, het beroep naar de Doopsgezinde gemeente- te Wieringen aangenomen. Burgerlijke Stand van30 Juni - 6 Juli. Geboren: Cornelus Hermanus, z.v. C. II. Steigstra en W. Dalmulder; Leni Bertina, d.v. A. Gielis en M. Schwede. Ondertrouwd: G. T. Lim en T. J. Kieft. Overleden: Catharina Anna Minnes 17 jr. d.v. M. Minnes en G. de Vries. Arbeidsbeurs Anna Paulowna. Geplaatst binnen de Gemeente 8 landar beiders buiten de gemeente 5 idem Staan nog ingeschreven 1 visscher, 76 landarbei ders, met inbegriip van 60 werkverschaffing Wieringermeer1 kindermeisje, '1 timmer man. Buiten de Gemeente kunnen nog; "geplaatst worden voor Tricot- en Kunstzijdefabriek: 3 bekw. tricotwevers, f 30 p. weekreizigers: voor roestwerend artikel, in verschillende districtenvoor Haardenfabriek emailleerder; agentessen of colportrices in witte goederen voor schoenfabriek een uitpoets- en finish- meester verder dienstboden, keukenmeiden enz. Zonnestraal. Dc opbrengst der Zon nestraalcollecte bedroeg f 90.40. Politie: Verloren: een portemonnaie met inhoud. Gevonden: eenige manu facturen en een zakmes. Geslaagd. Voor het toelatings - exa men der R.II.B.S. te Den Helder slaag de de jongeli. Rinus Wissekerke, leer ling van de O.L.S. I, alhier. Burgerlijke Stand: Geboren: Johan nes Jacobus Bernardus, zoon van Ch. Ilense en D. II. Ogier. Gerardus Petrus, zoon van J. A. Smit en A. M. Kroonen- burg. Ondertrouwd: C.Cornelissen en T. van Stipriaan. Overleden: C. de Boer, oud 80 jaar. Loop der bevolking. Ingekomen: P. Steging van Epe. Mej. A. Doves van Den Helder; L. A. A. Ivorver van Vel sen; Mej. R. Jonker van Ooststelling werf; J. van Doorn van Velsen; J. Schoo- nebeek van Anloo. U. Hempenius en ge zin van Leeuwarden; A. W. Lascarïs van Heythuijsen. Vertrokken: II. Davidson en echtge- Werkverschaffing. Op 1 Juli j.1. be-noote naar Zijpe; J. C. Kos en gezin n. droeg het aantal werklóózen in deze ge Wieringen.

Wieringer courant | 1933 | | pagina 2