WIERINGER COURANT DE GEHEIMZINNIGE HAND. i n tmim i r oa nrnTr»«nrn TWEEDE BLAD. VRIJDAG 7 JULI No. 53. GEMEENTE ANNA PAULOWNA. Het Ouden, van Daflen-feest. Zooals we al in ons vorig nummer schreven, over 't vertrek van de auto's, stonden de oude gezichten in blijde stemming. Dit was niet te verwonderen, want dit was huh dag, die eens in 't jaar voor hun wordt georganiseerd door bestuur der afd. Bond voor Staatspensionnee- ring Anna-Paulowna), pnet medewer king van de autobezitters in de eerste plaats en verder de geheele burgerij, liet verloop van den tocht was als volgt des morgens 10 uur werd afgereden van af Kleine Sluis over Ewijcksluis naar Kornwerderzandv Bij aankomst aldaar te 11.30 werd in de cantine aldaar wat gebruikt en gepauzeerd. Verder ging het over Zurich, Harlingen, Midlum. Herbaijum, Franeker en Dronrijp naar Leeuwarden, waar men aankwam te 2 uur en 'n uurtje vertoefde. Toen ging 't over Goutum en Deersum naai Sneek. In de stadsherberg, eigendom van onze vroegere plaatsgenoote Mej M. Ozinga is fijn gegeten, en deze juf frouw komt beslist een woord van dank toe voor de keurige bediening. Vandaar werd afgereden ruim 6 uur ,en ongeveer 9 uur arriveerde men we der aan Zaal Kossen alhier, waar de oudjes nogmaals werden onthaald. Nog enkele woorden werden toen ge sproken door den EdelAchtbare Heer Lovink (die tevens de tocht heeft mee gereden) en door den voorzitter den Heer Ter Burg. Het dankwoord voor de oudjes werd gebracht door Mevr. Buij. Het is een schitterend geslaagde dag geworden. Van de 49 wagens heeft niet een wagen pech of narigheid ge had. De regeling van rijden was schit terend, de wagens waren genummerd en daar is op gereden. We willen een driewerf dankwoord plaatsen, voor al len die hebben medegewerkt (vooral de autobezitters, en chauffeurs in de eerste plaats) het bestuur der afd. en de milde gevers. naar en Jantje Nelly Smit. Alida JJ- lianna, d.v. Petrus Veeken en Cornelia Konijn Trijntje Maria, d.v. Jacob Besse en Wilhelmina Doorn. Ondertrouwd Johannes Christiaan Sweerts, 24 jr., slager, te Enkhuizen en Maartje Raven, 24 jr., zonder be roep, te Zijpe. Getrouwd Geene. Overleden Geene. SCHAGERBRUG. Onze plaatsgenoot de heer A. N. Nap, schrijver ter gemeen te - secretarie te Alkmaar, afd. financi ën, is bevorderd tot klerk bij deze afdee ling. GEMEENTE ZIJPE. SchaserbruiO. Ongeval. Tijdens den hooibouw geraakte een paard, gespan nen voor een harkmachine, van den veehouder G. v. S. alhier te water. Het paard kwam op den rug; op de machi ne te liggen. Paard en machine kon den slechts door middel van de red dingswagen van de garage de Moor al hier op het droge worden gebracht. Het paard bleek door de scherpe tan den van de machine vrij ernstig aan de nek verwond te zijn. Het ongeval werd veroorzaakt doordat het paard, dat een oogenblik onbeheerd was gelaten, achteruit was geloopen en daarbij in de nabij gelegen sloot terecht kwam. Scliagerbrug. Donderdagmiddag om streeks 4 uur, had bij het bloembollen- bedrijf van de firma Sonneveld en Phi- lippo een aanrijding plaats door een auto. De heer J. van Eeten, arbeider op bovengenoemd bedrijf, kwam, op zijn rijwiel gezeten de poort uit, om zich naar huis te begeven. Terwijl hij den weg wilde oversteken, kwam een auto uit de richting Callantsoog, be stuurd dooi' den heer De Haan uit Alkmaar en kon niet voorkomen dal de heer Van Eeten werd aangereden. De heer Van Eeten kwam met zijn rijwiel recht voor de radiateur van de Ford, zoodat hijzelf in de graskant werd geworpen, en het rijwiel in de wegsloot terecht kwam- Iemand van de Eerste IIulp bij Onge lukken was spoedig aanwezig, terwijl een drietal doktoren ter plaatse ver schenen. I)e getroffene had uiterlijk niet veel geleden, hoewel hij zeer veel pijn had, zoodat de doktoren overbrenging naar het ziekenhuis te Alkmaar noodzake lijk oordeelden. De politie maakte van een en ander proces-verbaal op, terwijl de auto in beslag werd genomen. BURGERLIJKE STAND ZIJPE van 30 Juni t.m. 6 Juni 1933. Geboren Johan, z.v. Pieter Mole Fred(! Fred, wordt toch eens wakker Ja, wat is er Sst Luister Ze zat rechtop in bed in de hut, die gewoonlijk slechts door boeren en herders gebruikt werd, daarginds in de prairiën van Argentinië. Hoor je wat Hij maakte een gebaar, dat hij luis terde. Den vorigen dag hadden ze samen het pachtgeld opgehaald van de boer derijen, die door een erfenis hun eigen dom geworden waren. Een massa geld; de zak, die aan het hoofdeinde van de krib stond, was vol. -- Ik ben zoo bang Maud fluisterde het haar man in het oor. Zij had er op aangedrongen in die hut te overnachten te midden op de prairie. Het was zoo iets romantisch Ik ben zoo bang Hij nam haar hand en drukte die. Gespannen luisterde hij. Een zacht knarsend geluid verbrak de stilte, alsof iemand aan 't zagen was. 't Zou zoo'n wonder niet zijn als zij overvallen werden Alle boeren eri herders wisten immers, dat zij veel geld bij zich hadden. -- Verroer je niet Maud, en zeg BURGERLIJKE STAND der gemeente SINT-MAARTEN over JUNI. Geboren Arie, z.v. Gerrit Jongens en A- driaantje GroetJannetje, d.v. Pieter Kiste- maker en Antje Appel. Ondertrouwd Petrus Schuit, oud 34 jaren en Anna Christina Zutt, oud 23 jaren Evert Barten, oud 24 jaren en Grietje Hemmer, oud 22 jaren. Gehuwd Petrus Hubertus Hufkens, oud 21 jaren en Aagje Burger, oud 25 jaren. Echtscheidingtusschen Cornelis Paarl- berg en Trijntje Schoorl, wonende te Alkmaar. Overleden Elisabeth de Vos, oud 78 jaren, weduwe van Jacob Smit. GEMEENTE WIERINGEN. BENOEMD. Door de Commissie van District 3 is belast met de inventarisatie van het Rundvee in de Gemeente Wieringen de Heer P. Veerdig te Westerland. Ontvreemd Bij den veehouder Jb. Kool te Oosterland worden 2 varkens a 150 pond per stuk vermist. Aangifte bij de politie is ge daan. SUCCES-NIEUWS. Zondag a.s. is het een drukke dag voor Succes. Om 11 uur spelen de S.-adspiranten een wedstrijd tegen de B.K.C.- adsp. Om 2 uur speelt Succes II een vriend schappelijke wedstrijd tegen B.K.C. I. Om half vier zullen 2 dames-elftallen el kaar bekampen. In den regel geven dames elkaar weinig toe, dit zal nu Zondag ook wel het geval zijn.- P? elftallen zijn als volgt sa mengesteld Elftal A. T. Polet N. Oden G. Everts M. Polet J. Hollander L. Bartelson Nel Bakker, Annie Bruul, Truus Kort Raddie Kort, Sijtje Lont. Elftal B. Tr. de Haan T. Luijt B. Luijt G. Kaan Trien Blaauboer Corry Esinga Rieka Bergsma, Geertje Lont, Marie Klaassen Jane Doves, Guus Doves. Een paar pracht elftallen. De dames wor den er op attent gemaakt op tijd aanwezig te zijn en alle te verschijnen in voetbalteneu. Elftal A speelt in Succes sjirt, terwijl elftal B in witte sjirt speelt. Des avonds speelt Succes I tegen Helder I Dit is èen zeer zware tegenstander voor Suc ces en belooft dus wat te worden. Voor deze wedstrijd zijn twee lauwerkran sen beschikbaar gesteld, welke in de etalage van den heer Nieuwbuurt zijn te bezichtigen. De ontvangsten van Zondag komen ten bate van de vereeniging van T.B.C.-bestrijding „Zonnestraal." Dat de loop naar het Succes terrein groot mag zijn. POLITIE. Gevonden een boodschappen- tasch. Inl. bij den Gem. bode. PREDIKBEURTEN WIERINGEN. ZONDAG 9 JULI. NEI). HERV. GEM. H.-hoef v.m. lO'/a uur v.m. Ds. v. Beek. Den Oever nam. 2Vü uur Ds. v. Beek. DOOPSGEZ. GEM. H.-hoef v.m. half elf Ds. van Giessen van Graftdijk. Ooopsgez. Zusterkring Dinsdagav. 8 uur. EVANGELISATIE Kapel Den Oever v.m. 10 u. de heer Deen. H.-hoef nam. 4Vï uur de heer O. Deen. PROVINCIAAL NfEUWSl nog 1399 aanslagen open tot een bedrag van f 20.659 van den dienst 1933 omvattend 63.935 aanslagen tot een bedrag van f 966.720 zijn ontvangen 10475 aanslagen tezamen f 88.030. De vergadering besloot beroep in cassatie in te stellen tegen het arrest van het Amster- damsche Gerechtshof, waarbij het Hoogheem raadschap is veroordeeld, om aan den polder Oostzaan te betalen het bedrag der kosten enz. wegens ingevoerde wegverbeteringen op den aan dien polder behoorenden Oostzaner- zeedijk. Auto van. den dijk gestort te Broek op Langendijk. Juffrouw springt te water om een aanrijding te voorkomen. Woensdagmiddag omstreeks half (wee reed J. B. uit Heerhugowaard met een vracht aardappelen op den Waard dijk. Daar achter kvfam met een luxe auto, chauffeur Iv. B. uit Zuid-Schar- woude. Plotseling, schoot deze den vrachtwagen op zij om te passeeren, niet bemerkende dat daar juist iemand liep. Deze, mej. N. B. uit Broek op Lan gendijk, ziende dat een aanrijding met haar niet te voorkomen was, Uad de tegenwoordigheid van geest achteruit te springen, waarbij haar geen andere keus gelaten werd dan te water te springen. Daar de weg ter plaatse zeer smal is, kon geen aanrijding voor komen worden mot den vrachtauto van B., waardoor deze, in het gras te recht komende, zijn evenwicht ver loor en tweemaal over den kop sloeg de onderdijk in, in zijn val een telefoon paal meenemende, welke als een riet afknapte. Vrachtrijder B., die met zijn zoon in de cabine zat, had gelukkig geen noemenswaardig letsel opgeloo- pcn, zoodat het ongeval alleen beperkt bleef tot materieele schade, welke door verzekering werd gedekt, en een nat pak van mej. B., die met den schrik vrij kwam. NOORD-HOLLANDS NOORDERKWARTIER. In de Woensdag in het Gemeenlandshuis te Alkmaar gehouden vergadering van het Hoogheemraadschap Noord-Hollands Noor derkwartier deelde de dijkgraaf, de heer C. Wijdenes Spaans mede, dat aan Ged. Staten van Noord-Holland nogmaals een schrijven was gericht, waarin met aandrang verzocht wordt de lasten van het Hoomheemraadschap te verminderen door de Watersnoodkosten (van 1916) geheel voor rekening van de pro vincie te nemen, althans de uit dien hoofde van het Hoogheemraadschap te vorderen bijdrage sterk te verminderen en wel zóó tij dig, dat deze verlaging haar invloed nog in 1934 zal kunnen doen gelden. De penningmeester, de heer Groot, deelde mede, dat van de 62.889 aanslagen over '31 tot een bedrag van f 1.162.620 nog 159 aan slagen tot een bedrag van f 2365 openstaan van den dienst 1932 omvattend 63.504 aansla gen tot een bedrag van f 1.101.198 staan niets Een manestraal drong door een spleet van het dak binnen. Fred greep zijn revolver en ging overeind zitten. Toen zag hij op een kleinen afstand van den grendel in de deur het staal van een zaag schitteren. Even vlug verdween het weer. Het hout van de leur kraakte en plotseling verscheen jen lichtschijnsel op de vloer van de huf. De bandieten hadden een opening in de deur gezaagd om zoo den grendel op te kunnen lichten. Maud zag het ook en kroop bevende tegen haar man aan. Buiten hinnikten paarden. Met zijn hoevelen zouden ze zijn En wat, als ze binnenkwalen Als Fred alleen was, zou hij het wel weten. Hij zou zijn geld tot het laatste toe verdedigen, maar wat zou er van zijn vrouw worden Diepe stilte. De stralen van cfe maan schenen door het cirkelvormige gat in de deur naar binnen en Maud en Fred zagen het roestige ijzer van den grendel, die hen moest beschermen. Maar in dat lichte gat bewoog zich iets. Een harige forsche hand met tas tende vingers, die zich nu weer slo ten tot een ijzeren vuist, werd lang zaam naar binnen gestoken. Weer hinnikten de paarden huiten. BEKENDMA KIN G E N Kostelooze Rijwielmerken. De Rijksontvanger te Anna-Paulow- na zal zitting houden te zijnen kan tore Molenvaart no. 122 voor het behan delen van aanvragen van kostelooze rijwielmerken op Donderdag 20 Juli, 27 Juli en 3 Augs. 1933 van 's-najniddags 7 tot 9 uur. Zaterdag 22 Juli, 29 Juli en Augs. 1933 van 's-namiddags 3 tot 5 uur. De aanvragen kunnen óók in de ge wone kantooruren worden gedaan. BINNENLANDSCH NIEUWS. Het zegelen van Qu&ntanties. Zooals destijds is gemeld werden aan de Kerkvoogdeij der Ned. Herv. Ge meente te Heerenveen (Schoterland) door den ontvanger der Registratie en Domeinen twee boeten, elk van f 100 opgelegd wegens het afgeven van on- gezegelde quitanties voor betaalden noofdelijken o.msiag betreffende bedra gen boven 10 gulden. Omdat de Kerkvoogden op grond van vroeger verkregen inlichtingen -- van meening waren, dat bedoelde kwijtingen ongezegeld mochten zijn, hebben zij in dezen de beslissing van den minister gevraagd. Het antwoord van den minister, thans ontvangen, berichtte, dat de mi nister -- blijkens missive van 26 Juni 1933 beslist heeft, dat quitanties wegens betaalden kerkdijken om slag van bedragen boven 10 gulden, ge zegeld moeten zijn. Zijn cude mceder mishandeld. Te Lienden heelt Dinsdag de 37-jari ge A. v. d. B. getracht zijn 73-jarige moeder door worging van het leven te berooven, aldus meldt „De Telegraaf". De dader is gearresteerd en voor den officier van justitie te Tiel geleid. Door het vreeselijk gejammer van de oude vrouw werden de huren des morgens ongeveer vijf uur er opmerk zaam op gemaakt, dat moeder en zoon, zooals herhaaldelijk gebeurt, twist jnet elkaar hadden. Men begaf zich in allerijl naar de woning en zag door de vensters, dat de zoon zijn moe der met een touw aan een stoel had gebonden en haar ergerlijk mishandel de, terwijl hij haar een strop om den hals had gedaan. Toen hij zag, dat men hem gadesloeg, heeft hij zijn moeder aan het om haar hals gebonden touw over den vloer naar het achterhuis ge sleept. De buren hebben toen onmid dellijk den burgemeester en de politic gewaarschuwd, die zeer spoedig ter plaatse waren. Aan liet hevel, om do woning te ontsluiten, werd niet vol daan, zoodat de politie zich door ver breking van een deur toegang moest verschaffen. Onder verzet van den da der werd deze gearresteerd en voor- loopig in het arrestanten-lokaal opge borgen. Bij verhoor door den burge meester, hulpofficier van justitie, heeft hij een gedeeltelijke bekentenis afgelegd. Zoowel moeder als zoon staan als zonderling hekend. DE VALSCHE RENTEZEGELS. 50.000 zegels gedrukt en 20.000 uitgegeven. Verleden week Donderdag werd bij den Raad van Arbeid te Rotterdam ontdekt, dat op kaarten valsche rentezegels waren geplakt van 60 cent. De kaarten zijn afkomstig van de Scheepvaart Maatschappij, die de zegels gekocht bleek te hebben van een sleepboot onderneming aan de Boompjes. Deze onder neming had ze weer gekocht van een man, wonende aan de Wolphaertbocht. Deze werd aangehouden en hoewel hij ontkende, in het Huis van Bewaring opgesloten. Maandag wer den te Vlissingen aangehouden twee Rotter dammers, die in het bezit waren van tien duizend valsche zegels. Zij probeerden eerst de politie met een zeer fantastisch verhaal om den tuin te leiden, maar moesten tenslot te een bekentenis afleggen. Zij zeiden, zegels van een drukker in Rotterdam te hebben ontvangen om deze uit te geven. In de druk kerij werd een inval gedaan, waarna de bei de firmanten werden gearresteerd. De cli chés voor het maken van de valsche zegels bleken van een clichéfabriek te Rotterdam afkomstig te zijn, waarvan de chef werd ge arresteerd. Deze had de cliché's buiten mede weten van zijn personeel en directie op eigen houtje vervaardigd. In totaal zijn {jQ.QOO valsche zegels gedrukt, wa.arY&U «f ÜÓOQO in omloop zijn gebracht. VEEL ANJERS IN HET WESTLAND. In den laatsten tijd is de teelt van Ameri- kaansche anjers in het Westland sterk uitge breid. Vroeger werd deze bloemsoort in deze streek matig geteeld, doch thans zijn groote warenhuizen vol geplant met anjers. Aan de Centr. Westl. Bloemenveiling te Honselersdijk werden in de vorige week onge veer 62.000 stuks apjers verhandeld. Over het algemeen vindt deze bloemsoort een vlot afzetgebied, terwijl de prijzen gun stig zijn, er wordt tot f 6 per 100 stuks be taald. Bijen als conservenfabrikanten. Het is algemeen bekend, dat vele die ren van hun voedsel een voorraad ma ken. De bij echter drijft dit nog veel verder door, en zamelt het voedsel niet alleen op, maar conserveert het boven dien. Van nat ure is het bloemen nec tar niet zoo samengesteld, dat het een tijdlang bewaard zou kunnen worden integendeel zou liet tamelijk gauw tot gisting overgaan. Omdat nu de hij den blocmenhoning als voedsel geduren de de winter bewaart, moet het dier tje er voor alles voor zorgen dat er geen gisting kan ontstaan. Hiervoor wordt dan ook in de puntjes zorg ge dragen. Voordat de hij de cellen af sluit, waarin zich de honig bevindt, giet zij in ieder celletje een druppel van het gif, dat zij hij zich draagt. Het bijengift 1111 bestaat voor een groot deel uit een zuur, dat evenals sulicyl iiet gisten tegenhoudt, en op deze wij ze is de honig dus een volstrekte con- serve geworden. Hierdoor komt het dat de honig, die uit dichte cellen ge nomen is, langen tijd bewaard kan wor den, terwijl de honig uit de open cel len eerst een bewerking moet onder gaan, wil men hem kunnen goed hou den. Behalve den honig bereidt de bij ook nog een ander voedingsmiddel voor den winter, 11.1. het z.g. bijenbrood. Ons Lichaam en onze Gezondheid. Nieren. De meest voorkomende oorzaak van nierziekte is overwerken, gelijk dat met liet hart hel geval is. Om zich in de nieren te kunnen ontdoen van ovcr- ollig water en schadelijke afvalstoffen moet het bloed er doorheen stroomen onder zekeren druk. Wórdt die druk verhoogd, dan wordt er meer water ioor geliitreerd en zoo zijn de nieren ook vooral nuttig, doordat zij de druk- King in de bloedvaten zooveel mogelijk op één hoogde helpen houden. Maar ils zij maanden en jaren onder ver- loogde drukking harder moeten wer ken, dun leggen zij het wel eens af, dat zal niemand haar kwalijk nemen. Men kan gemakkelijk aantoonen, dat de ver noogde drukking vermeerdering der urinevorming teweegbrengt. Wie veel drinkt, ziet spoedig het gevolg daarvan en de grootere hoeveelheid urine, die dan wordt verwijderd, bestaat niet uit het zooeven gedronken water, zoo snel gaat het niet. Maar het gedronken wa teer wordt wel snel uit. maag en dar men in hot bloed opgenomen en de op die wijze vermeerderde bloedmassa staat dan onder hoogeren druk dan straks. Nu ziet men het gevolg, liet is juist als wanneer men tegen een rij aaneen liggende knikkers een anderen knikker laat hotsen de laatste knik ker der rij wordt weggestooten, om dat die vrij ligt, en zoo wordt ook het water, dat juist de nieren passeerde, verwijderd terwille van het water, dat in de maag komt. Evenals terwille van ons hart, moe ten wij dus ook terwille van onze nieren streven naar eenvoud en gelijk .matigheid in onze wijze van voeding. Fred stootte zijn vrouw van zich af, zoo dat ze achterover op bed viel, waar ze haar hoofd onder het kussen ver borg. Fred heeft ineens aan een spijker in den mum- een lasso zien hangen van dun, sterk touw. Hij grijpt die en wacht een gunstig oogenblik af. Steeds verder dringt de harige hand naar binnen, de halve arm steekt nu al door de opening, een sterke gespier de arm. Fred zit met de lasso in de hand, plot seling werpt hij ze en trekt haar toe. Het dunne touw heeft zich om hen arm gewikkeld en de knoop wordt bij den pols steeds vaster toegetrokken. De tastende vingers sluiten zich kramp achtig van pijn. Fred trekt uit alle macht en Maud, die ondanks haar angst, toch van onder haar kussen ge gluurd heeft, trekt mee. De paarden hinniken buiten, steeds verder wordt de arm de hut binnenge trokken, de huid is er af geschaafd en hier en daar het vleesch er af gereten. De opening wordt te nauw voor het dikkere gedeelte van den arm. De vin gers gaan om beurten open en dicht. Fred bindt het eind van de lasso om een paal in het midden van de hut die het dak moet ondersteunen. Hij trekt en sjort met hovenmenschelijke kracht en steeds maar gaat de hand De „Wieringer Volenüammer" Wereldreizigers gaven ons een kort resumé van hun tocht. Nog steeds zijn ze op tournee door Holland en zijn vol lof over de bejeging, die ze overal ondervinden. Alleen Amsterdam zijn ze met stille trom doorgetrokken, waar ze daar noch mochten staanblijven, noch muziekmaken. Na de tocht door Noord- en Zuid-Holland zijn ze nu in Noord Brabant en hopen heden Zaterdag Zundert te bereiken. 't Wagen-woonhuis houdt zicht goed aiieen de liarmonika was zoo aan slijtage onderhevig, dat een nieuw instrument moest worden aangekocht. krampachtig open en dicht. Buiten hinniken de paarden. De hand gaat open, de vingers bal- len zich tot en vuist, dan ontspannen Le zich en blijven onbeweeglijk. Buiten klinkt hoefgetrappel van weg ijdende paarden. Fred is klaar met het vastbinden van net touw aan den paal en nu is ook nij hang voor die onbeweeglijke hand en dien gespierden arm, hang voor de stilte. Hij buigt zich over zijn vrouw heen, noemt haar naam. Ze geeft geen antwoord. - Maud Langzaam gaan haar oogen open en ze vragen Zijn ze weg en beweegt die hand nog -- Neen, lieveling. Ze richt zich op, ziet den hebloedcn ontvleeschden arm, de onbeweeglijke hand en Fred moet zijn hand op haar mond leggen om haar niet te doen gilleii> Om hen heen is het bijna volslagen duister. De maan schijnt niet meer, misschien hangt er een wolk voor. - Hoor je wat Nee, ik hoor niets meer. - Zouden ze weg zijn Hoeveel waren er - Ik geloof niet, dat ze weg zijn, zei Fred. In ieder geval zullen ze best nog eens terugkomen om het op een andere manier te probeeren. \\\aaiom zijn we hier ook van nacht gebleven y 1 is iiiJjn schuld, snikte Maud. Toe, wees niet boos btii zaten ze bij elkaar, tot de dag aannrak. Maar het daglicht liet hen nu eerst goed de onbeweeglijke hand en den arm zien die bioeuue. Ga eens huilen kijken, zei Maud. Fred ging naar de deur, daarbij op een aisianu van de hand blijvend. Ilij maakte den grendel los en de deur ban open. Tegelijker tijd gaf hij een rauwen schreeuw. Maud snelde toe en keek ook, muar deinsde doodsbleek en niet verwilderde oogen achteruit. Buiten in het sche merlicht van den aanbrekenden dag hing aan den arin, die aan den ande ren kant van de deur door de lasso werd vastgehouden, het doodc lichaam van een herder. En op dat lichaam zat geen hooid meer. De bandieten hadden hun makker onthoofd om hem onherkenbaar te maken, opdat men hen, als zijn ka meraden, niet zou kunnen achtervol gen. Het gaat daar ruw toe, op de prai riën in Zuid-Amerika.

Wieringer courant | 1933 | | pagina 3