gesloten. Dubbeltjes van dubbele waarde. PARIJSCHE MODEBRIEF. JAC. BROER, ANDIJK-OOST SPAART BIJ DE BOERENLEENBANK „WIERINGERMEER." VARKEVISSER - MIDDENMEER. ZATERDAG 7 UUR NET MEISJE zoekt betrekking meldt, als eerste boven Cartwright. Na eenigc malen boven de haven te heb ben gecirkeld, streek het op het water neer. Op onderling korte afstanden volgden de andere toestellen, welke zonder ongelukken daalden. De roode, groene, gele en witte boeien waren zoo danig aangebracht, dat de vliegtuigbe stuurders de ankerplaatsen zonder eenigc moeilijkheid konden vinden. Om 22 uur 20 lagen alle 24 Italiaan- sche vliegtuigen in de haven van Cart wright vastgemeerd. Op den tocht van Reykjavik naar Cartwright is het eskader van gene raal Balbo eenige malen gesignaleerd. Het eerst door het Deensche inspectie vaartuig „Fylla", dat kruiste in de De- nemarkenstraat (tusschen IJsland en Groenland). Het schip seinde aan Reykjavik dat om negen uur 's-mor- gens de eerste vliegtuigen van het es kader in zicht kwamen en dat in don loop van ZY2 uur alle Italiaansche vliegtuigen voorbij trokken. Daarna werd een "radio-bericht opgevangen van een schip dat 13.45 Grcenwichtijd het eskader in het. zicht kreeg, ten Z.O. van de zuidpunt van Groenland. Een uur later meldde de Italiaansche duikboot „Milleüra" dat het eskader de Zuidpunt van Groenland naderde, terwijl volgens een van hel Italiaan sche eskader ontvangen radio-bericht alle vliegtuigen om 10 uur 05 Grcen wichtijd de Zuidpunt van Groenland gepasseerd waren. Geen slechte benzine. V. D. maakt melding van een commu niqué van de American Petroleum Cy., waarin wordt gezegd Een bericht omtrent hei eskader Balbo meldde, dat het uitgestelde ver trek uit Reykjavik veroorzaakt werd door de slechte kwaliteit der brand stof. Uit nadere bericht -i evenwel blijkt, dat de kwaliteit der brandstc;' geens zins aanleiding tot eenige klacht gege ven heeft en de American Petroleum Compsgny A 1' C.) st.;lt er prijs op, dat deze van allen grond ontbloote geruchten onil."( nt de kwaliteit der Stanavo-vliegtuigbenzine tegengespro ken worden. Zooals bekend, wordt over de geheele route Stanavo-vliegtuigbcnzine gebe zigd, welke brandstof juist door het eskader-Balbo gekozen werd, aange zien zij over de geheele wereld een uni forme samenstelling heeft. De reden van het niet opstijgen was gelegen in het te rustige water. Een watervliegtuig, vooral wanneer het zwaar beladen is, kan moeilijk losko men, wanneer het wateroppervlak glad is en in sommige gevallen wordt zelfs kunstmatig door motorbooten of andere vliegtuigen „golf" gemaakt, ten einde het opstijgen mogelijk te maken. waarbij zelfs ivoor en parelmoer een rol spe len. Wanneer men later over onze eeuw en onze meubels zal spreken, zoo zal men ze ker niet vergeten te vermelden, dat er heel Er zijn dubbeltjes die tien cent waard zijn, maar er zijn er ook, die de dub bele waarde vertegenwoordigen. Dat zijn die, waarvoor een rol KING gekocht wordt, want de origlneele KING Pepermunt verschaft niet enkel een genot, doch verkwikt bovendien Uw geest door de opwekkende eigen schappen, die het bezit. KING Pepermunt. Strijd tegen de nonvlinders. Vliegtuigen strooien in Oost- Pruisen vergift op de aange taste hoornen. Do uitgestrekte pijnboombosschen in Oost-Pruisen worden op het oogenblik met volkomen verwoesting bedreigd door de zoo gevaarlijke nonvlinder. Kilometers ver kan men door de bos schen loopen, men ziet niets dan kaal gevreten boomen, een beeld van ont roerende leegheid. Gelukkig heeft de moderne weten schap middelen gevonden om de plaag tegen te gaan. Een leger van arbeiders is te werk gesteld, die met pulverisa- tors de rupsen met vergift bespuiten. Doch daar deze werkwijze niet ratio neel genoeg gebleken is, zijn tien vlieg tuigen gecharterd, die over de bosschen vliegen en de aangetaste boomen he spuiten Het is interessant het effect gade te slaan van het door vliegtuigen uitge strooide vergift. De rupsen zijn als ver schroeid zij sterven onmiddellijk en vallen bij duizenden op den bodem, welke vooraf met lakens bedekt is. Men telt er meer dan 600 per vierk. Meter. Na verloop van vicr-en-twintig uur blijken alle rupsen in het door vliegiui gen bestreken, gedeelte onschadelijk ge maakt te zijn en is het bosch gered. Het lijkt dan alsof de natuur weer adem haalt, terwijl hoven het terrein van den strijd nog een wolk van het insec- tënpoeder blijft hangen. veel gras in de constructie gebruikt werd. Het feit dat er in deze tijden meubels van glas en metaal vervaardigd worden, zal la tere aardbewoners boekdeelen vertellen over onze zeden en gewoonten, over onze manier van leven, onze opvattingen, ons karakter zelfs. Moet de vrouw, die zich tusschen de stati ge gebeeldhouwde meubels bewoog, niet een geheel aadere geweest zijn dan die zich op de nuchtere stalen stoelen zet aan een glazen tafel En toch.... ook op deze laatste, zeer mo derne wijze, kan men een kamer gezellig in richten. Een mooi gekleurd vloerkleed, gezel lige kussens en andere kleinigheden nemen veel van de zoogenaamde „kilte" weg. En ver der moet men natuurlijk een beetje aan het vreemde en nieuwe wennen. Minder koel doen de meubels, die uit glas en hout zijn samengesteld. We bedoelen hier vooral de losse, kleine tafeltjes, die men hier en daar bijschuift, die één of meerdere tafel bladen vertoonen en die, al naar het nut of de gezelligheid het vraagt, hier of daar in huis een plaatsje vinden. In vroeger jaren koos men hiervoor voor namelijk elegante meubeltjes in Franschen stijl, oud-Hollandsche tafeltjes en dergelijke. In een moderne woning, in een hall, een stu deer- of heerenkamer, doen de moderne ta feltjes alleraardigst. Ze zijn zeer solide en stevig, vallen niet spoedig om, terwijl de gla zen tafelbladen niet te lijden hebben door vlekken of kringen. Iets bijzonders op dit ge bied is een rond glazen tafeltje, rustende op een zware glazen zuil, die van binnen verlicht is en z'n stralen uitzendt naar de onderzijde van het tafel blad. Waar zul len dergelijke geheimzinnig lichtende tafel- feitjes wel het beste tot hun recht komen In een café-zaal misschien of in een zomerschen avondtuin De smaak van glas neemt toe. Kunstenaars we ten er steeds meer gebruik van te maken. We zagen een dinertafel, ge dekt met een kristallen eet servies. Het stond glanzend en rijk. De borden waren vierkant van vorm. Men moet ze zich voorstellen als dikke kris tallen platen, die vlak op de tafel liggen en in het midden een ronde inzinking vertoo nen voor de spijzen. Hierbij behoorden gla zen op vierkante voetstuk. Mes, lepel en vork hadden kristallen heften, die aan het uit einde rechthoekig waren afgewerkt. Van de mode in meubels en serviezen, die evengoed een mode is als elke andere, maken we nu nog even een kort uitstapje naar de mode in reiskleedifig. Een prettig en gemakkelijk reiscostuum een beige en bruin geruite rok, een effen bruin manteltje met opslagen, revers en cein tuur van bruin suède, een slappe bruine vilt- hoed in het moderne heerenmodel. Ofwel een dunne wollen japon, in twee tinten grijs geweven, en daarbij een effen lakensch cape- je in de donkerste tint. Bij een tweed-costuum draagt men een taschje van dezelfde stof met een metalen sluiting, waarop een monogram is gegraveerd. En op een effen linnen jurk steekt men tegen woordig als corsage een eenvoudig veldbou quetje in bonte kleuren. Zelfgehaakte of gebreide sjawls kosten een kleinigheid en zijn buitengewoon practisch voor de vacantie. Men kan er mantels en ja ponnen tot in het oneindige mee variëeren en bovendien geven ze een warme omhulling op koele zomerdagen. Maakt men er van dezelfde wol nog een mutsje of taschje bij, zoo heeft men een van die garnituurtjes die we zoo langzamerhand bijna onmisbaar achten. WILHELMINE. In de eerste dagen wordt, voorname lijk door het onttrekken van water aan het lichaam, een belangrijke gewichts- vermindering bereikt. In de eerste 3 dagen hangt het ^ucccs voornamelijk hiervan af, dat de patiënt behalve twee liter water slechts z.g. rauwen kost gebruikt en volstrekt niets doet wat hem ook maar ecnigszins inspant Alleen dan zal ook het hart rust kun nen krijgen. Voor^geregelde ontlasting wordt zoo noodig door lavementen ge zorgd. In deze eerste drie dagen kan de gewrichtsvermindering, die na tuurlijk afhankelijk is van het gestel, soms acht pond bedragen. Na de eerste drfc dagen wordt een rustpoos van 24 uur ingeschakeld en daarna hangt zéér veel af van het dagelijksch dieet. Voor dit dieet kun nen geen algemeen geldende regels worden aangegeven met uitzondering van dezen eenen, dat de afwisseling in het dieet zoo groot mogelijk moei zijn. Wel kan men bijv. twee dagen achtereen vethoudend of twee dagen achtereen vetvrij voedsel gebruiken, maar dat is dan ook de uiterste con cessie. Ook in dit verdere verloop van de kuur zijn rauwe kost en water van groot belang, terwijl meelspijzen en suiker tot het einde van de kuur ver meden moeten worden. Boter en aard appelen mogen over het algemeen in beperkte hoeveelheden worden gebruikt Eens per weck wordt weer een dag rust genomen. Wanneer de kuur streng wordt onder houden, bereikt men in den loop van drie maanden een gewichtsverminde- ring van 24 a 26 pond, zonder dat dit ook maar de geringste ongunstige uil- werking heeft op het hart. Het duur zame succes wordt door niets meer ge schaad dan door een behandeling vol gens een star schema. Voortdurend moet er rekening worden gehouden met de bijzondere omstandigheden van elk geval. Do kuur maakt niet alleen een einde aan de vetzucht en de daardoor veroor zaakte hartkwaal of de verergering ervan, maar ook aan de bijkomende verschijnselen, zooals kortademigheid en waterzucht. Natuurlijk blijft ook in het gunstigste geval de reeds aamvezi- lanlcg voor hartaandoeningen be staan, doch wanneer men diee: en le venswijze ook na de kuur zorgvuldig blijft regelen en niet te veel van zijn krachten vergt, bestaat er in dat op zicht geen reden tot ongerustheid. ONS WIERINGERMEERHOEKJE. BINNENLANDSCH NIEUWS. Zes menschen in een moddersloot. Onder een lading hooi. Bij het overbrengen van een lading hooi van Willemstad naar Made ver loor de chauffeur L. zijn opperlast, waarop gezeten waren de landbouwer M. v. O., zijn zoon en dochter en een zoon en dochter van den landbouwer L. S., allen uit Made, terwijl L. S. naast den chauffeur had ptaals geno men. De hoven op het hooi gezeten per sonen vielen in een sloot en kregen de lading hooi op het lichaam. Het ge lukte tenslotte de drenkelingen uit hun benarde positie te bevrijden. Drie van de zes personen, die in een rijwiel, dat zich ook op de lading bevond, ver- ward waren geraakt, hadden reeds het bewustzijn verloren en werden door kunstmatige ademhaling bijgebracht. Zij brachten op hevel van den genees heer den nacht door in café Van Sprun- del, daar zij niet mochten worden ver voerd. De dochter van S. heeft zware pleuritus opgeloopen. M. v. O. is in middels overleden. GEMEENTE WIERINGEN. GLAZEN MEUBELEN EN REISKLEEDING. Wat thans ultra-modern is. Wanneer we, hetzij bij een antiquair of in een museum, de meubels uit vroeger eeuwen bekijken, zoo zien we. dat elk tijdperk z'n eigen versieringen had. Nu eens versiert men kasten en tafels met prachtig snijwerk, in andere tijden geeft men den voorkeur aan een versiering met koper of brons, of aan rijkjzijn kwaal en inlegwerk van verschillende houtsoorten, toe brengen niet door te zetten, Ons Lichaam en onze Gezondheid. Vetzucht en hartziekten. Reeds de gewone verschijnselen van vetzucht zijn voor den patiënt onaan genaam en moeilijk uit den weg te ruimen. Transpiratiekuren, gymna stiek, honger, tabletten en theeën ver gallen zijn leven en hebben slechts tij delijk resultaat, terwijl zenuwen en weerstandsvermogen er onder te lij den hebben. Vele ontvettingskuren hebben zelfs zeer schadelijke gevolgen, wanneer de leek ze op goed geluk door voert. Hoeveel moeilijker nog is een ver mindering van het lichaamsgewicht te bereiken hij hartpatiënten De me dische wetenschap is 'er meer en meer toe overgegaan, in dergelijke gevallen haar toevlucht te nemen tot een ver hooging van de hormonale functies. Vermagering en bestrijding van de hartkwaal moeten hand in hand gaan. De kuur heeft in de eerste dagen ver schijnselen tengevolge, die den leek toeschijnen als een verergering van hem er daardoor licht Xostelooze Rijwielbelastiugmerke n. Namens den Ontvanger der directe belastingen te Anna-Paulowna zal zitting worden gehouden tot aanvrage van kostelooze rijwielplaatjes en wel te Hippolytushoef, Oude School: Op Zaterdag 15 Juli n.m. 4—6 uur op Maandag 17 Juli n.m. 7-9 uur op Woensdag 26 Juli nm. 7—9 uur en te Den Oever, Politiewacht op Donderdag 20 Juli n.m. 6—8 uur Buiten deze uren zal men zich heb ben te vervoegen ten kantore van boven genoemden Ontvanger. Opgemerkt wordt dat in aanmerking voor uitreiking van een kosteloos rij- wielmerk komen, zij, die hoofd zijn van een gezin, een rijwiel voor hun werk noodig hebben en voor het loo- pendc belastingjaar niet in de Rijksin komstenbelasting zijn of zullen worden aangeslagen. De aangekondigde tocht van inwo ners (sters) van Wieringcn van 65 jaar en ouder wordt met veel symphatie begroet. Reeds 'n tiental autobezitters gaven zicli op, dat zij hun wagen en zichzelf disponibel stelden. Dit is echter nog niet genoeg, want wij gelooven. dat de aanvragen om de rit mede te maken velen zullen zijn. Gevallen doen zich voor. dat er echtparen zijn. waarvan één van beiden nog géén 65 jaar is. Fch ter, zoo nauw wordt er niet gekeken en dezulken kunnen zich gerust opge ven. Wij stellen ons voor dat de tocht zal zijn heen Wieringcn - De Kooij - Schoorl - Bergen - Castricum terug: ITciloo - Alkmaar - Heerliugowaard - Nieuwe-Niedorp - Winkel - Kolhorn - Wieringermecr - Wieringen. Dit programma moet echter nader worden vastgesteld, alsook de dag, Excursie voor Wieringermeersche Huismoeders. Het ligt in het voorne men binnenkort voor de vrouwen van landarbeiders te Slootdorp en Midden- meer bij voldoende belangstelling een tochtje te organiseeren. Om op de hoogte te geraken van de hiervoor bestaande belangstelling zal te Slootdorp in „Maatschappelijk Werk" op Dinsdag 18 Juli en Middenmeer in het Dorpshuis op Woensdag 19 Juli. des avonds om 7 uur een bijeenkomst worden gehouden, waar een en ander- onder leiding van mej Olsder zal wor den besproken. Zegt het voort en komt allen I De Jaarvergadering van de afdeeling Noordholland Noord van den Bond van Sociaal-Democratische Gemeente- raads- en Statenleden. Zondag, 9 Juli werd bovengenoemde vergadering in Hotel Smit gehouden. De Voorzitter de heer- W. van dei- Val 1 van Alkmaar, opende de vergade ring en hoopte dat ook deze weer zou staan in het teeken van kameraad schap, dat de vergaderingen dezer ver eeniging steeds heeft gesierd. Het jaarverslag lokt eenige bespre kingen uit. Mw. Everhard-Dik van Zaandam vindt dat dit verslag te sober is. Ook de heer Betlem van Hoorn is van gelijk oordeel. Van de demonstra tieve vergadering over de Welterplan- nen te Amsterdam vorig najaar, staat te weinig in het verslag vermeld. Uit het verslag van den penningmees ter, den heer P. Zeeman, blijkt dat de afdeeling naast een kassaldo van f 109.27, nog een tegoed heeft bij de Lan delijke Vcreeniging van ongeveer f130 zijnde contributie over 1932. Dit bedrag zal grootendeels noodig zijn voor de fi nanciering dezer vergadering. De aftredende bestuursleden werden allen herkozen. De Voorzitter wekte in zijn sluitings woord allen op om pal te staan voor de socialistische beginselen en hij wensch- te allen tevens nog een prettige excur sie- Na de koffiemaaltijd werd in het gebouw op Wieringerwerf onder leiding van den heer Poot een film vertoont o- ver de Zuiderzeewerken, droogmaking en in cultuurbrenging van de Wierin germecr. Van een en ander werd dooi de aanwezigen zeer genoten. Middenmeer. J.l. Woensdagavond hield de Muziekvereen. „Wieringer- meer's Fanfare" in het gymnastiekge- bouw hare eerste ledenvergadering on der presidium van deh heer v.d. Wal. Deze opent de goed bezochte vergade ring met een hartelijk welkomstwoord, in het bijzonder den beschermheer Mr. IKamp. Hierop volgt lezing notulen der 'laatstgehouden openbare vergadering welke zonder bemerking werden goed gekeurd en vastgesteld. Daarna werd overgegaan tot de be handeling van het Huishoudelijk Re glement, en hetwelk na voorlezing werd vastgesteld. Bestuursverkiezing. Gekozen werden de H.H. E. v.d. Wal, J. Varkevisser, Iv. Kok, G. Meindersma te Middenmeer en L. Looze te Slootdorp. Allen namen de benoeming aan en de functies wer den verdeeld als volgt: v.d. Wal Voorz. Meindersma Secr., Varkevisser Pen- ningm., Kok bibliothecaris, Looze Alg. Adjunct. Mr. Kamp bracht hierna in een har telijke speech dank aan de Heeren van het voorloopig comité voor hunne be moeiingen inzake oprichting dezer Mu ziekvereniging, deelde voorts mede dat van zekere zijde liet op hoog.cn prijs zou worden gesteld indien de „Wtieringermeer Fanfare" op a.s. Pol derdag 21 Aug. zich zou doen hooren. Besloten werd de repetitie's op Woons dagavond te doen plaats hebben en al- zoo volgende Woensdag aanvangende, althans wanneer de instrumenten zul len zijn gearriveerd. Later kon mede gedeeld worden, dat a.s. Dinsdag door de firma Kessels de benoodigde instrumenten zullen worden afgeleverd Hierop sloot de voorzitter Van dei- Wal deze vergadering met dank voor de goede opkomst. Een aanrijding. Op het wegtraject Slootdorp-Middenmeer werd de heer II. te Slootdorp, terwijl hij liep te wan delen, dusdanig aangereden door eenl autobus der H.A.B.O. dat hij zich onderl heelkundige behandeling moest stel-| len. Gelukkig is een en ander nog gi afgeloopen. Opvallend snel wordt ech-1 ter met vele bussen gereden en het I baart verwondering, dat er niet mecr| ongelukken gebeuren. Moge dit ongeluk een les voor de| chauffeurs zijn. Uitslag Aanbesteding. Vanwege del Directie der Zuiderzeewerken is Woens| dag aanbesteed de aanleg van klinker wegen in secties C en D van de Wierin-I germeer, over ruim 9 K.M. lengte. Laag I ste inschrijver was C. Klos te Amster-1 dam voor f 127.740.- BURGERLIJKE STAND. Medemblik m. inbegr. ged. Wieringerm. van 6 tot 13 Juli 1933. Geboren: Annie. d.v. Albert Tienkamp I en Trijntje Best. Paula Maria, d.v. Ce- rille Burm en Emelie Blok. Martha, d. v. Hendrikus van Ilouts en Cornelia Manshande. Jasper, z.v. Berend Zuide- ma en Maaike Vellema. Catharina The- resia, d.v. Gerardus Petrus Schoutsen en Aaltje Wittenberg. Gehuwd: Pieter Poepjes en Geesien Kruithof. KERKDIENSTEN WIERINGERMEER. ZONDAG 16 JULI. R.K. KERK SLOOTDORP. Zondag 77a en 10 uur H. H. Missen. In de week Dinsdag, Woensdag en Zater dag H. Mis te 7l/s uur. Zaterdagav. 68 uur Biechtgelegenheid. Katechismus Dinsdag 2e, 3e en 4e klas Woensdag 5e, 6e en 7e klas Zaterdag le klas en bovendien de kinderen, die nog geen eerste H. Communie gedaan hebben. MIDDENMEER Zondag 7'/s en 10 uur H. H. Missen. In de week Maandag, Donderdag en Vrijdag: II. Mis te 77a uur. Zaterdagav .68 uur Biechtgelegenheid. Katechismus Maandag le klas en boven dien de kinderen, die nog geen eerste H. Com munie gedaan hebben. Donderdag 2ë en 3e klas. Vrijdag 4e, 5e, 6e en 7e klas. NED. HERV. GEM. Slootdorp v.m. 10 uur Ds. Fischer. Bus 9.45 u. vertrek van Middenmeer. EVANGELISATIE Middenmeer v.m. 9.30 uur de hr R. C. Franck. Slootdorp n.m. 3.30 uur de heer R. C. Franck GEREF. KERK Slootdorp v.m. 9.30 uur cand. v. d. Vliet. Slootdorp 'sav. 7 uur ds. J. L. Wielenga. MIDDENMEER, GEREF. KERK. Middenmeer v.m. 11 uur Leesdienst. Middenmeer n.m. 4 u. Cand. v. d. Vliet. (GEDIPL. KOORLEIDER EN GEDIPL. OR KESTDIRIGENT, geeft tegen billijk tarief, LES IN ORGELSPEL, MUZIEKTHEORIE en HARMONIE. Belast zich tevens met de levering van ORGELS, PIANO'S, ETC. adviezen kosteloos. Corresp. adres als boven, of, desgewenscht Havenstraat 6, Middenmeer. Zitting Dinsdags van 7 tot 8 1/2 uur. Kleinste inlage één gulden. BEWONERS VAN MIDDENMEER en OM GEVING wij leveren uw benoodigdheden in Kruidenierswaren, Drogisterijen - Artikelen, Wijnen, Limonades, Bezems, Borstelwerk, Aardewerk, Schrijfbehoeften enz. tegen con- curreerende prijzen. Aanbevelend Tel. No. 11. Wegens familieomstandigheden G. KROEZE, Kapper Slootdorp. waarop de tocht moet plaats hebben. Heden Zaterdag worden alle autobezit Iers, die zich en hun wagen beschikbaar stellen, alsook degenen die voor de inzameling van gelden enz. zich wil len interesseeren tot een vergadering verzocht des avonds 8 uur in het eer ste lokaal der Oude School te IL-Hoef. Inzamelen van gelden hooren we vragen. Ja, we zullen toch onze gaston onderweg niet op 'n droogje kunnen laten zitten, dus we rekenen op de bur gerij. dat ,men ons ook in deze terwille zal zijn. Laten we in grootcn getale dus Zaterdagavond in de Oude School pre sent zijn en blijk geven, dat we de ou derdom eeren en 't gevoel hebben, dat 't ook voor ons zelve een praebtdag zal worden. Ten slotte zal ons niets aangenamer zijn, dan, dat iedere oude van dagen, 't zij van Oost of van West zich spoe dig opgeeft deze tocht mede te willen maken. Laat niemand zich weerhouden door de gedachte, dat hij of zij er niet bij- hoort ieder is van harte welkom. Schoolfeest Westerland. De kinderen te MIDDENMEER of SLOOTDORP, voor dag of dag en nacht, zelfstandig kun nende werken. Adres CHR. SPRIK SLOOTDORP. van de twee laagste klassen hebben Dinsdag een reisje gemaakt naar Huis duinen waar de Speeltuin en de Donke re Duinen werden bezocht. Er werd daar zeer door de kleinen genoten. De kinderen van de 3e, 4e. en 5e klas se gingen op den zelfden dag naar Ber gen en Schoorl en het behoeft niet te worden gezegd, dat ook dezen hoogst voldaan thuiskwamen. De kinderen van de hoogste klassen maakten zelfs Woensdag en Donderdag een tweedaagsche tocht en wel naar Friesland en Drenthe. Het weer was somwijlen niet aanlokkelijk, maar de blijde stemming werd daardoor niet in het minst bedorven. De mooie land schappen en steden, welke men door ging vormden een genotvolle en leerza me tocht. Een dankwoord aan de mil de inteekenaren op de lijsten, en aan do geleiders en geleidsters mag hier wel weerklinken. Geslaagd. Onze plaatsgenoot R. D. Scliouwvlieger leerling der M.U.L.O.- school te Den Helder slaagde te Alk maar voor het eindexamen. Eveneens onze vroegere plaatsgenoote Sjoukje Windsma te Den Helder.

Wieringer courant | 1933 | | pagina 2