HUIDUITSLAG. Vrijdag 21 en Zaterdag 22 Juli a.s. EXTRA AANBIEDING ZOMERSTOFJES J. VOS MIDDENMEER. UW ADRES VOOR: VARKEVISSER, MIDDENMEER - Telef. No. 11 JAC. BROER, AND1JK-00ST Tandtechnische Inrichting J. KOSTER KUNSTTANDEN -GEBITTEN Ouden van Dagen-rit Wieringen. We staan aan den vooravond van den grooton dag, want reeds Donder dag u.s. zal het gebeuren. De deelname aan de tocht is groot 57 namen moch ten we noteeren, en we zullen hopen, dat heerlijk zomerweer en blijde ge zichten het een dag vol zonneschijn zal doen worden. Door milde inteekenaars op de lijs ten is het comité ook in staat de ma gen der gasten van tijd en wijle op peil te houden. Doch auto's hebben we nog niet ge noeg. Er zijn er 1 doch dit moet noo- dig 20 zijn. Doch niet gewanhoopt. Voor de dag er is, zal ook dit getal wel in orde zijn. Donderdagmorgen o,m negen uur precies wordt vanaf 't Kerkplein te Ilippolytushoef de tocht begonnen. (De deelnemers van Oost en West wor den voorop afgehaald.) Dan is de verdere tocht (wijziging natuurlijk voorbehouden) Slootdorp- Wlicringerwaard - Oude Sluis - 't Zand- Schoorldam - Schoorl-Bergen - (koffie drinken) Egmond - Castricum - Bever wijk- Velsen- Velscrbeek- (eten.) Dan naar Zandvoort - en vandaar de terugreis over Velsen- Beverwijk- Castricum - Limmen - Ileiloo - Alk maar - N.H. Kanaal - de Kooij - Wie- ringen. Omstreeks half acht weer te Ilippo lytushoef, waar „Harmonie" in de Belt klaar zal staan om de stoet in te halen en rond het dorp te begeleiden naar Ilotel de Haan, waar nog iets wordt gepresenteerd en afscheid wordt genomen tot volgend jaar. De deelnemers krijgen bericht thuis hoe laat present en in welke auto. De chauffeurs vergaderen heden avond 8 uur in de oude school te Hippo om een en ander vast te stellen. Werkverschaffing. Door Z.E. den Minister van Sociale Zaken is toege staan dat aan bij de werkverschaffing in den Wieringeimeerpolder tewerk gestelde vakarbeiders (machinisten, stokers e.d.) die, omdat zij vreemd staan tegenover grondwerk, niet in staat zijn reeds van den aanvang af het vastgestelde basis-uurloon te ver dienen, een afloopende trainingstoe slag wordt gegeven en wel 8 cent per uur voor de eerste- week, 6 cent per uur voor de 2de week, 1 cent per uur voor de 3e week en 2 cent per uur voor de 4de week. Deze regeling is ingegaan op Maan dag 17 Juli j.1. Aangeslotenen Waterleiding. Op 31 December 1932 bedroeg het aantal aan geslotenon aan de waterleiding 1282 tegen 1071 in het jaar daarvoor. Tijdelijk Onderwijzeres. Ter vervan ging van Mevr. C. Eden Roskam, aan wie ziekteverlof is verleend, is tot tij delijk onderwijzeres aan de O. L. School te Hippolyt.ushoef benoemd Mej. J. J. Mulder te Alkmaar. Demonstratie Hondendressiiur. Uitgaande van de Koninklijke Ne- derlandsche politiehonden-verecniging vond Zaterdagmiddag op het terrein van Jb. Bruul te Hippolytushoef een demonstratie plaats van hondendres- suur. Voor deze demonstratie bestond vrij groote belangstelling en werd o.a. bijgewoond door den Burgemeester van Weeringen, de Heer L. C. Kolff en die dan ook na afloop zich als eer ste opgaf als lid van de vereeniging. De leiding was deze middag in han den van den Heer E. B. Misboek, secre taris van bovengenoemde vereeniging afdeeling Noord-Holland. Gewerkt met een viertal honden be staande uit drie aanvalshonden en één. verdedigingshond. Nadat de springnummers waren ge demonstreerd werden de verschillen de opsporingen en arrestaties gede monstreerd. De demonstratie werd be sloten met het laten zien van opspo ren van verschillende voorwerpen welke aan een persoon behoorden die gearresteerd was hiervoor werden voorwerpen zooals sleutels, zakmes enz., welke van de arrestant waren, met soortgelijke voorwerpen uit het publiek vermengd. De politiehond die het eigendom van den Rijksveldwacht is vond dit geen bezwaar om de goede voorwerpen er uit te zoeken, ook wer den alléén voorwerpen van het pu bliek neergelegd, doch dan kwam ge noemde politiehond met niets terug. Na afloop van de demonstratie hield de Heer Misbeek in het café van den Heer Ilalfweeg een rede waarin hij het doel en oprichting van de ver eeniging naai- voren bracht, waarna een negental personen zich als lid van de vereeniging opgaven, waarmee het eindresultaat was bereikt van deze goed geslaagden middagdemonstratie. NALATIGE KIEZERS. Naar wij vernemen is tegen een 10-tal kiezers uit deze gemeente, die bij de op 26 April j.1. gehouden kamerver kiezing hunne verplichtingen niet zijn nage komen. een vervolging ingesteld. VLEESCHKEURINGSDIENST. Aan het jaarverslag van den Keuringsdienst van vee- en vleesch in den kring Den Helder ontleenen wij de volgende gegevens In 1932 werden in deze gemeente geslacht 440 runderen. 1698 varkens. 19 vetkalveren, 38 graskalveren, 177 nuchtere kalveren, 176 schapen, 5 geiten en 2 paarden. In 1931 be droegen deze cijfers respectievelijk 349, 1694, 19. 32. 151. 54. 2 en 6. Afgekeurd werden in 1932 25 varkens, 2 vette kalveren, 11 graskalveren, 52 nuchtere kalveren. 37 schapen. 2 geiten en 1 veulen. Voorwaardelijk goedgekeurd werd het vleesch van 1 vetkalf en 4 schapen. 3580 3133 6713 Overleden 18 15 33 3562 3118 6680 Vertrokken 245 182 427 Bev. op 1 Juli 1933 3317 2936 6253 Voorts werden uit deze gemeente recht streeks naar de verwerkingsinrichting te Schagen vervoerd 20 runderen, 1 paard en 1 varken. V.C.J.B. Donderdag 20 Juil V.C.J.B, Ooster- land. Loop der bevolking over het 1ste halfjaar 1933. Bevolking op*l Januari 1933 M. V. Tot. 3360 2964 6324 Geboren 39 48 87 Gevestigd 181 121 302 Alzoo een vermindering van 43 m. en 28 vr., totaal 71. Successen. De muziekvereeniging „Harmonie alhier behaalde Zondag op het Nationaal Concours te Heiloo een tweede prijs met 278 p. in de eerste afd. Fanfare. De muziekvereen. „Apollo" Den Oe ver behaalde op het zelfde concours 'u 2e pr. in den marschwedstrijd met 47 p. en een 2e pr in de ttweede Afd. Har monie met 255 p. Wasch de aangedane plaatsen met warm water en Purolzeep, droog daarna voorzichtig af, doe er dan wat Purol op en strooi daar overheen nog wat Purolpoeder. Herhaal dit eiken dag, zoolang het noodig is. OP REIS I Den oudjes van dagen op Wieringen Wordt een verrassing bereid, Zij gaan met z'n allen, zoo las ik van daag, Een dagje eens fijn aan de rijd Dat deed me g;enoegen, dat deed me plezier, Ik las dat berichtje met, vreugd 't Bewijst dat men ook aan de oudjes nog denkt, Al is het. de eeuw van de jeugd. En, oudjes van dagen, wat zegt U ervan Is dat nu geen aardig idéé Zoo'n dagje, gezellig, in auto's op stap; U gaat immers allemaal mee Let wel hoor, wij willen niet dwingen of zoo, Het blijft een wélmeenendc vraag, Maai- aarzelt ook niet als het. éventjes kan, Wij hebben het allen zoo graag, liet is 'n verzetje, nóg kunt U het doen, Een heerlijke dag zal het zijn, Wij brengen in 't leven der oude van dagen Zoo gaarne wat zonneschijn. Tenslotte nog een kleine vraag Aan dames en aan heeren, Bezitters van een auto, die Bekwaam zijn in 't chauffeeren. Ik vraag beleefdelijk en vrij Of zij misschien hun wagen, Beschikbaar willen stellen om Deez' tocht te helpen slagen. Gij rijdt dan met een kostb're last Door Iïollandsch schoone dreven, Dat is het mooiste wat U thans De oudjes nog kunt geven. Het is voor U een kleinigheid Tóch zal 't. de moeite loonen, De oudjes zullen U gewis Hun dankbaarheid bctoonen. (Nadruk verboden.) NIEK. GEMEENTE ANNA PAULOWNA. BREEZAND. Verkoopingen. Ten overstaan van notaris F. J. M. Pinxter te Schoorldam, zijn Donderdagmiddag in café Borst verkocht Twee burger woonhuizen met erven, gelegen aan de Molenvaart, eigendom van de Wed. en erven van den heer II. Pennekamp Door den heer D. J. C. van Dijk Je Alkmaar ingezet op f 1300 en f 20o0 werd door denzelfde gemijnd resp. op f 25 en f 50, zoodat de opbrengst dezer huizen dus f 1325 en f 2100 was. Door denzelfden notaris werden daarna verkocht de eigendommen van de N.V. Bloembollenkweekerij en han del v.h. E. P. Zwager te Breezand. Het heerenhuis met erf daarvan was inge zet op f 2560 de bloembollenschuur met afdak en erf op f 2100 twee ar beiderswoningen ieder op f 1500 en de perceelen bollengrond op f 2000, f 2500, f 2000 en f 1500. Nadat vele combinaties waren toe gepast, werd tenslotte het geheel, groot 6.78.65 H.A. dat dus op f 15660 stond, hij afslag op f 1 gemijnd door Mr. C. A. Kingma. Succes van D.O.K.E.V. Op de Zondag gehou den wedstrijden ter gelegenheid van het 50- jarig bestaan der Gym. „Sparta" te Winkel behaalde D.O.K.E.V. 3 prijzen, n.1. 2 medail les, een lauwerkrans en tevens een legmedail- le aangeboden door H. M. de Koningin en ook een. aangeboden door het Provinciaal bestuur van NoordHollan-d. Deze bijzondere legme- dailles worden alleen bij een 50-jarig bestaan geschonken, voor het hoogst aantal punten. De 3 gewonnen nummers waren 1ste prijs. Vrije oefeningen 51Vs punt3e prijs Drie kamp Dames 2e graad 73'/° punt1ste prijs Driekamp Dames le graad 79 punten. Een pracht succes, van onze dames, maar bovenal ook voor den leider den Heer Sie- werts. VAN EWIJCKSLUIS. Naar we heden ver nemen is de toestand van den 21-jarige jon geman Hijman, die Donderdag met het mo torrijwiel van zijn broer tegen de ophaalbrug botste, naar omstandigheden redelijk wel. DE GROOTE AARDAPPEL HUMOR. Een winkelier van de Kleine Sluis teelde dezer dagen in zijn tuintje een Schotsche muis van ruim 6 ons en stond vol trotsch met de aard appel op de hoek, toen er een Duitscher pas seerde. „Ja zegt onze winkelier, zulke groote aard appelen telen jullie niet in het land van Hit- Ier." Nee, zegt de Duitscher, maar wij hebben in Duitschland een groote pannen fabriek voor groote pannen. Waarvoor vraagt onze aardappelteler Om jou groote piepers in te koken, lachte de Duitscher, en liep door. Vergadering van Hoofdingelanden van Anna Paulowna op Zaterdag j.1. in het Polderhuis. Afwezig met J^minisgeving de heeren A. de Graaf, 1). Stammes, W. Komen en Onderwater. Na opening, voorlezing en goedkeu ring (lei- notulen, volgen mededealin- gen: dat Ged. Slaton hebben goedgekeurd de tijdelijke verlagingen van salarissen van Dijkgraaf, secr. en Heemraden; dal de auto voor den opzichter gehuurd is bij garage Visser voor f 364.- per jaar dat ruiling van grond is geschied m. H. Jonker met toehetaling van 1' 4000.- door den polder dat vernieuwing v.d. brug aan ed KI. Sluis is aangenomen door G. Kossen voor f 9788.- dat aan den polder een bijdrage werd verleend van f 8000.- voor wegen verbetering, waaronder begrepen kos ten vernieuwing brug Zandvaart-Mn- lenvaart tot een bedrag van f 4821.95. Alles voor kennisgeving aangenoimen Vaststelling; Kohier van omslag 1933. Het voorstel van het bestuur: f 27.- per H. A. met een totaal Hectaren van 4517 H.A. en 88 Are en 11 cA. opbrengst belasting in totaal f 121982.72, wordt goedgekeurd. Vervaldag le term. 5 Aug.; 2e 9 Sept.. 3e 28 Oct, Het contract met het P.E.N. omtrent elec- trisehe bemaling pomp I en II aan de Kleine Sluis en pomp III en IV aan de Van Ewijck- sluis werd goedgekeurd. Het eontr. loopt tot 30 April 1951. De machinist Van Gijn krijgt geheel voor rekening van den polder telefoon met door verbinding. De heer Lovink brengt een klacht naar vo ren omtrent het soms geheel uitblijven van gesprekken bij doorverbinding. Zal worden onderzocht. Aanbeveling voor benoeming Heemraad (va cature P,J. Waiboer die niet voor herbenoe ming in aanmerking wenscht te komen) Werd no. 1 geplaatst de hr. Rezelman. Als no. 2 werd candidaat gesteld de heer Van Balen Blanken en als no. 3 de heer D Stammes. Hierna Sluiting. DE WALVISCHVANGST. Een oud bedrijf met moderne hulpmiddelen. Beer waarschijnlijk hebben de Seandinavi sche volken tot de eerste walvischvaarders behoord. De ligging van hun land geeft tot deze meening alle aanleiding, doch daar het jachtgebied van den walyjsch op het Noor delijk half rond zich vroeger veel zuidelijker uitstrekte dan thans, kwamen ook andere volken ertoe, zich met de jacht op walvisch- schen bezig te houden. De Basken worden reds in de 12de eeuw en vroeger als walvisch vaarders genoemd. Ook de Hollanders waren op dat gebied geen onbekenden en vooral na de ontdekking van Spitsbergen werd de wal- vischvangst voor ons land van groote betee- kenis. Den 27sten Januari 1614 werd in ons land de Noordsche Compagnie opgericht met als doel het uitoefenen van de walvischvangst van Nova Zembla tot Straat Davis. Nog in hetzelfde jaar vertrokken 13 schepen onder convooi van 3 oorlogsschepen naar Spitsber gen, waar een traankokerij werd gevestigd er waar de gevangen dieren van het spek wer den ontdaan. Langzamerhand verrees op het eiland Amsterdam, aan de N.W. kust van Spitsbergen, een klein dorp met eenige koke rijen, loodsen en barakken, welke nederzet ting den veelzeggenden naam Smeerenburg droeg. De Nederlandsche regeering deed al het mogelijke, om de walvischvangst te bescher men. Zoo was het verboden aan buitenlan ders voorwerpen te verkoopen, waarmee de visscherij werd uitgeoefend. Vreemde sche pen mochten hier niet worden uitgerust ei? aan Hollanders was deelneming in buiten- landsche maatschappij ten strengste verbo den. Geen Hollandsche walvischvaarder, wiens onderhoorigen mochten dienst nemen bij vreemdelingen. Waar verschillende naties Engelschen, Denen, Noren, Hollanders, Franschen en Duit- schers (Hamburg) zich met de walvischvangst bezighielden, konden in die dagen botsingen van belangen dikwijls niet uitblijven. Als van ouds hadden de Hollanders het nogal eens met de Engelschen aan denstok. In 1617 ver nielden dezen een traankokerij op Spitsber gen, maar het volgend jaar namen de Hollan ders wraak, door een Engelschen walvisch vaarder op te brengen. De Engelsche koning was hevig verontwaar digd over deze brutaliteit en liet zijn gezant in Den Haag scherp protesteeren. Voor dc Staten-Generaal was het een onaangenaam geval en men haastte zich verontschuldigin gen aan te bieden. Geleidelijk kwam ongeveer de geheele wal vischvangst in onze handen en in 1680 be schikten de Hollanders over 260 schepen en 14.000 zeelieden. Gedurende den bloeitijd wa ren aan de Zaan tal van bedrijven gevestigd, die met de walvischvangst in verband ston den. Daar waren ook de traankokerij en voor de schepen, die het spek niet op Spitsbergen afleverden, doch het in tonnen hierheen voerden. In traankokers werd het afgekookt en met een goot werd de traan in andere ton nen overgebracht. De Groenlandsche pakhui zen op de Prinsengracht te Amsterdam her inneren nog aan den gouden tijd der Holland sche walvischvangst. Het bloeitijdperk hield aan tot aan de Na poleontische oorlogen, hoewel nu en dan ook afgewisseld door ongunstige jaren. Dat kon ook haast niet anders, want onder de walvis- schen werd een geweldige slachting aange richt en meer en meer trokken de dieren zich terug naar het hooge Noorden. ONS WIERINGERMEERHOEKJE. Herinnering Wieringermeer Excursie! Wij herinneren aan het bericht in ons vorig nummer, waarin mededeeling werd gedaan van de excursie, welke hij voldoende deelname gehouden zal worden voor vrouwen van landarbei ders te Slootdorp en Mïddenjneer woonachtig. De bijeenkomst is (e Slootdorp Dinsdag 18 Juli, om 7 uur in Maatschappelijk Werk (e Middenmcer Woensdag 19 Juli, om 7 uu]' in het Dorpshuis. Komt allen en brengt Uw buurvrouw mee Zegt het voort I -- Opruiming „Alpha". Deze kleine houten woning met nu juist geen aan genaam klinkende naam, en naar men zegt de eerste heet, die in de Wierin germeer werd geplaatst, is dezer dagen gesloopt, 01' het nu kwam vanwege het feit, dat deze de eerste was en al- zoo benut werd als hoofdkwartier we ten we niet doch vreeselijk was de voorraad ratten, welke zich hieronder hadden geherbergd. Dc moderne Alpha-legioenen sloegen voorzoover ze niet werden verdelgd, haastig op de vlucht. Lichtstoring. Heden Zondagavond was er in de lichtlciding van het elec- trisch net wellicht een klein defect. Geheel Middenmcer maakte te pl.m. 10 uur een volkomen Egyptische duis ternis mede, gelukkig slechts eenige minuten. Toch kwamen de olicpitters en petroleumlampen nog even te voor schijn, ter ondervanging der donker heid. Eer dezen echter intact waren, was het defect, hersteld en opgeruimd werden weer de reserve-lampen. Huis moeders pruttelden, dat zooiets 's-Zon dags-avonds niet te veel moet voor komen. HET NIEUWE HOTEL TE MIDDENMEER. Zaterdag- en Zondag zal men in ons dorp het interieur van het nieuwe hotel kunnen bewonderen, dat dan officieel wordt geopend, en waarbij ter opluistering het bekende or- chest van „Batavier" is geëngageerd. Wij hebben alreeds gemeld dat de exploita tie in handen is van de Directie hotel Smit te Slootdorp. Dat de zaak keurig voor elkaar zal zijn, behoeven we dus niet te zeggen. Het hotel ijvert, wat de inrichting betreft, met de modernste zaak in de stad. Schitterend inventaris, ruime zalen, cen trale verwarming, rumie frissche slaapka mers met stroomend water, het is alles een lust voor de oogen en het is zeker een onmis bare schakel in het drukke tourisme, dat op het oogenblik in onzen polder plaats vindt. Bij de opening zal het publiek wel in groo- Cen getale van zijn belangstelling blijk geven. De directie veel succes Schoolreisje. A.s. Donderdag staat voor de schoolgaande jeugd vau Sloot dorp en Middenmeer (hoogste klassen) een prachtdag voor de deur. Een reis je naar groot Moku,m of te wel Am ster dam staat dan op '1 programma. Mogen de weersgesteldheden zooda nig zijn, dat alles zonneschijn is. We wenschen jeugd en onderwijzend per soneel dan ook gaarne een genotvollen dag. Weder een nieuwe zaak. Zaterdag is te Middenmcer „De Kleine Toko" geopend. Inderdaad mochten wij in de stofvrije etalages zooveel verschillende artikelen ontwaren, dat hier sprake is van 'n warenhuis in 't klein. Verpakte levensmiddelen, wijnen, heeren-modeartikelen, email le-waren, Weck's inmaak apperaten, - alles za gen we naast elkander uitgestald. De winkel, welke een keurig aanzicht geeft, werd ontworpen door architect A. Kok, gebouwd door de firma Van Oeveren, terwijl het schilderwerk weid uitgevoerd door de fa. Bondsma. Wij wenschen den heer Plancius veel succes met z'n nieuwe zaak. naar VOS, MIDDENMEER. LAGE PRIJZEN - DAGEN. van alle en andere artikelen, waaronder WERKMANS- OVEUHEMDEN, ONDERPAKKEN. Beslist een koopje Witte katoenen Meisjes- en Jongenshem den van maat 40 voor 20 cent, grootere maten iets stijgende. Jongens shirtings maat 0 50 cent, grootere maten iets stijgende. Lakens f 1.25, Sloopen 37 cent, (goede kwali teit. DAMES KOUSEN, extra voordeelig, VILTCAPS voor f 1.15. Dames- en Kinderjurken, extra koopje. ALLES a CONTANT. Zoekt uw voordeel Aanbevelend De moderne v/alvisclivangst verschilt heel wat van die uit de 17de eeuw. Toen bleven de groote schepen bij Spitsbergen liggen en met een sloep, waarin 4 a G man, onder be vel van een noold-harpeonier, werden de die ren in de baai gevangen en naar den wal gesleept. In tic tweede hell'c der vorige eeuw werd door aen Noor Svend Foyn niet nieuw soort narpoen uitgevonden, die m het inwendige van aen waiviseh tot ontploffing kon worden gebracht, net dier is nu vlugger dood dan op ue oude manier, welke bovendien niet zon ot-r gevaar was voor de bemanning van de Kieine boot, wanneer de kolossus, die razend was van pijn, met een vaart naar de diepte dook en ae harpoenlijn achter zich aan sleepte. Tegenwoordig keeren de schepen niet meer zoo spoedig naar hun basis terug. De gedoode aieren worden met lucht opgepompt en blij ven dan drijven. Men voorziet ze van een vlag ol een merk en later worden ze verza meld en naar de traankokerij gebracht. Ook aeze laatste zijn veranderd. Het zijn nu drij vende fabrieken, waar het geheele proces met den walvisch wordt afgewikkeld, in de Noordelijke IJszee is de walvischvangst steik verminderd en ze heeft zich geleidelijk verplaatst naar het Zuidelijk halfrond, waar net eiland Zuid-Georgië een van de drukste stations voor de waivischvaart is. Ver in het Zuiden van den Atlantische Oceaan, dicht- oij het Zuidpool-gebied, leiden de walvisch vaarders hun eentonig bestaan. Het zijn bij na uitsluitend Noren, die daar hun bedrijf uitoefenen en siechts eens per jaar een maand naar hun vaderland terugkeeren. De jacht op walvisschen geschiedt om de producten, weike het dier oplevert, vooral iiaan en balein. Bovendien bevat het darm- Kanaal van den potvisch, welke behoort tot de tandwalvisscnen, amber, dat in de parfu merie industrie wordt gebruikt. Volgens berichten in Noordsche bladen neeft men onlangs een systeem bedacht, waar door ook het walvischvleesch aan boord der schepen tot een soort vleeschmeel kan wor den vermalen, waarvan men dan vervolgens in Noorwegen een zeer fijn vleeschextract weet te produceeren, dat, naar men hoopt, van even groote waarde zal blijken te zijn als de walvischtraan. GEMEENTE Z1JPE. Gemeenteraadsvergadering. Do Burgemeester der Gemeente Zijpe N.-ll.) maakt bekend, dat een Open bare Vergadering van den Raad dier Gemeente is belegd tegen Donderdag, den 20 Juli 1933, des namiddags te 2 ure •(pfi'1 aAvnaiu) ZIJPE (N.-H.), den 14 Juli 1933. De Burgemeester voornoemd, J. DE MOOR. SCIIAGERBRUG. Zaterdag 1.1. slaagden voor het eindexamen H.B.S. te Alkmaar, onze plaatsgenooten C. S. de Moor en P. J. Ott en J. de Geus te St. Maartensbrug. SCIIAGERBRUG. Aan de 40 K.M. afstands- marsch georganiseerd door de Heldersche Politie sportvereeniging werd door een 4-tal personen van hier deelgenomen, n.1. de da mes A. Troost, A. Thomasz te Schagerbrug en T. Borst te De Keins en den heer W. J. v. Loe- nen alhier. Avelke allen den tocht hebben vol bracht en het uitgeloofde herinneringskruis voor de prestatie verwierven. Moge bij een volgende keer meerdere liefhebbers van hier aan deze gezonde sport deelnemen. bezems, dweilen, borstels, stoffers, sponzen, zeemen, vuilnisblikken, bordekwasten, nagel borstels, mattenkloppers, enz. enz. is (GEDIPL. KOORLEIDER EN GEDIPL. OR KESTDIRIGENT, geeft tegen billijk tarief, LES IN ORGELSPEL, MUZIEKTHEORIE en HARMONIE. Belast zich tevens met de levering van ORGELS, PIANO'S, ETC. adviezen kosteloos. Corresp. adres als boven, of, desgewenscht Havenstraat 6, Middenmeer. GEMEENTE WIERINGEN. Uitslag verloting Mandoline-vereen. „O. K. K." te Wieringen. Lot No. 565 Mandolinetasch 578 een pijp 2 theelepeltje 59 koffiemo len 510 theelichtje 294 wekker 316 heeren-portemonnaie 22 likeur- stel 89 lepel en vork 324 scheer-ap- paraat 500 schemerlamp 108 thee- zeef en lekbakje 123 doos zeep ;r: 366 ets 595 etui m. suiker en thee- schepje 206 scheerkwast 138 acte- tasch 170 chocoladekan 373 linole umsnede; 75 jampotje; 432 bloemvaas; 175 fietstasch; 419 damesportemonnaie 573 broodzaag 535 scheerapparaat 173 zaklamp 354 25 sigaren 327 doos eierdopjes 569 waterstel 235 pijp 297 wekker 55 tafelschuier en blik 440 6 tafelmesjes 487 rijwiel 267 tandenborstel. Doopsgez. Jongeren Kring. Vrijdag avond des 's-avonds 8 uur bijeenkomst. POLITIE WIERINGEN. Gevonden 'n bank biljet van f 10.-; een kinderportemonnaie en een fietspomp. Inl. Gem. Bode. Geslaagd voor het eindexamen MULO- schoo te Den Helder Mej. Dina de Haan alh. MARKTBERICHTEN. Alkmaar 17 Juli In de heden gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 92 Vete koeien f 95 a 225.-; handel matig 15 Vette kalveren f 25 a 60.; vette kalveren per K.G. 40 a 70 ct.; 39 Nucht. kalv. slacht f 4 a 14.-; 4 Vette Schapen f 11 a 13; 254 Vette var kens zw. per K.G. 32 a 36 cent. Handel goed. Afsluitdijk moet open... De Bond van be drijfsautohouders in Nederland (B.B.N.) heeft tot den minister van waterstaat het verzoek gericht, de zeer spoedige algeheele o penstelling van den afsluitdijk van de Zuider zee te bevorderen. Plantsoen Schafen. SpreekuurDagelijks van 19 tot 1 en van Z tot 4 uur. Speciaal adjres voor

Wieringer courant | 1933 | | pagina 2