Prijsvermindering KANAALWEG 156 DEN HELDER. ONDER DEN VUURTOREN. VARKEVISSER - MIDDENMEER. ALLEEN MET DE W. A. C. O. „DE EERSTE" E. VAN DER WAL. GROOTE van MANTELS, COSTUUM-BLOUSE ROKKEN en HOEDEN. Groote sorteering FALCON DAMES- en HEEREN REGENJASSEN, LOODENJASSEN, enz Onze winkels zijn Zondags tot 2 uur geopend. Hoogseizoen te Texel en Bergen. De Wicringermeer wordt niet verge ten. Vanity fair. De badplaatsen op Texel nemen nog gere geld in bekendheid toe en het aantal bezoe kers schijnt dezen zomer grooter dan ooit te zulen worden. Door de Propaganda-Commis sie der V.V.V.'s zijn tot nu toe dit jaar bijkans 1200 aanvragen behandeld tegenover in het heele vorige jaar pl.m. 600. Of Texel ook in het centrum der belangstelling van uitgaand Nederland staat Van kampeeren of logeeren op een boerde rij gaat voor menig stadsmensch een groote bekoring uit. Dit bewijzen de velen, die hun tenten opsloegen op het strand of logies be stelden bij een boer. Zoo juist weer hebben vijf en tachtig leerlingen van de Goudsche H.B.S. op het strand te De Koog een kamp betrokken. Een der tenten trekt door haar grootte de aandacht, terwijl een andere als keuken dienst doet. Te Bergen, waar thans volgens de officieele badlijst niet minder dan 3341 gasten vertoe ven, organiseerde de V.V.V. Woensdag j.1. een verlichtingsavond in het centrum van het dorp en de omgeving van de Kerkruïne. Tien duizend oranje-lampions hingen in het groe ne bladerendak van het boomenrijke dorp, terwijl twee muziekkorpsen muzikale rond wandelingen maakten. Ouder gewoonte zijn weer duizenden bewoners van ons gewest naar Bergen gekomen om te genieten van de sprookjesachtige aanblik. Het bloemencorso, waarvoor Bergen terecht een zekere vermaardheid verwierf, wordt dit jaar op 9 Augustus gehouden. Aanvang des middags drie uur, in het Van Reenenpark. Ook dit jaar belooft het bijzonder mooi te worden. In de vereenigingsrubriek schreven reeds negen vereenigingen voor een nummer in, w.o. een die uitkomt met de 24 vliegtuigen van generaal Balbo. Voorts schreef een rui- tergroep van 26 personen in, terwijl twee mu ziekcorpsen het corso zullen opluisteren. Het corso is nationaal, de deelname gratis. Ook voor auto's is er een afzonderlijke rubriek. Gemeentebestuur, V.V.V., diverse vereenigin gen en particulieren stellen prijzen beschik baar, zoodat de dag van het bloemencorso de gloriedag voor de badplaats belooft te wor den. Hij geniet de belangstelling van geheel Noordholland. Het vorig jaar vervoerde alleen de tram 26000 passagiers naar Bergen, terwijl het aantal auto's en wielrijders legio was Texel zoowel als Bergen beleven dus op het oogenblik gouden dagen speciaal de laatste badplaats schijnt hoe langer hoe meer in trek te komen van de Friesen en de Groningers, die dan op weg daarheen en passant een be zoek brengen aan den Wieringerineer. Nu het is ongetwijfeld voor de vele bezoekers van heinde en verre een interessant uitstapje, er valt genoeg te kijken. De bedrijvigheid in den nieuwen polder is thans tenminste groot vele van de nieuwste landbouwmachines zijn en worden aangevoerd en het vreemdelingen verkeer neemt steeds toe. Zaterdag werd te Middenmecr het nieuwe, groote hotel geo pend (gelijk aan dat te Slootdorp) tevens werden een flinke rijwielzaak en een slagerij in werking gesteld. Waar het verkeer en vervoer thans in zoo sterke mate is toegenomen en de gewoonte om vacantie-uitstapjes te maken ongetwij feld zienderoogen toeneemt, hebben velen als hun verwachting uitgesproken, dat het kermisvermaak hiervan de gevolgen zou moe ten ondervinden, omdat vele jonge menschen het bijeengespaarde geld zouden gebruiken om er tusschen uit te trekken naar bosch en hei, meer en strand. Inderdaad zijn er ver schijnselen en voor andere streken van ons vaderland geldt dat in bijzondere mate die in deze richting wijzen. Wanneer wij echter terugdenken, aan de kermissen, die dit jaar in onze omgeving gehouden zijn, b.v. in Oudesluis en Kleinesluis, dan herinneren wij ons, dat deze festijnen nog steeds op ou- derwetsche wijze zijn gevierd en dat van ver loop of verval niets viel te bespeuren. Oude gewoonten kunnen maar niet zoo een, twee drie uitgeroeid worden en een oud vermaak, een klassiek geworden vorm van ontspanning drukt zijn stempel op de volksziel en men zal het zoo lang mogelijk trouw blijven. Er is geen provincie, waar zoo algemeen en zoo intens kermis wordt gevierd als Noordholland. En Wieringen blijft daarbij zeker niet achter. Hier draait, drinkt, smult, schommelt, zweeft, enz. op dit oogenblik een bonte menigte en probeert aldus voor enkele dagen dien ande ren „kermis der ijdelhcid, de groote wereld met al zijn kleinere en grootere zorgen, te vergeten, te midden van dat wonderlijke we reldje van coulissen en klatergoud. OBSERVATOR. BINNENLANDSCH NIEUWS. Doodslag te Vlijmen. Kuzie om een postduif de aan leiding- Bij een vechtpartij, die ontstaan was ten gevolge van een twist over een postduif, is te Vlijmen (N.-Br) een man doodgestoken. 't Gebeurde midden in het dorp, dat Dinsdagavond omstreeks negen uur in een der straten drie mannen ruzie met elkaar kregen bij een gesprek over postduiven. Toen aan een der mannen verweten werd, dat hij van iemand een duif zou hebben weggelokt, werd hij kwaad en trok een mes. De twee anderen haalden toen ook hun jnessen te voorschijn. Eerstgenoemde, genaamd J. Hees been, kreeg een steek, die een der slag aderen raakte. De man, die dronken was, strompelde weg. Na ongeveer honderd meter zakte hij in elkaar, Door bloedverlies was hij geheel uitge put. Ecnige oogenblikken later stierf hij. De dader, die als een oppassend joil geman bekend stond, kon in arrest go* nomen worden. Het geval veroorzaakte in het dorp groote opschudding. In geen veertig jaren was er een zoodanige misdaad voorgevallen. Ongeluk op den overweg. Twee braed_ers door den trein gedood. Woensdagmorgen werden de gebroe ders Steen die per wagen den overweg nabij Kesterbroek (Gr.) overstaken, overreden door den trein, die om 6.03 uit Goningen naar Nieuweschans ver trekt. Een der broeders werd onmid dellijk gedood. De andere leefde nog. Hij is met den trein naar Groningen overgebracht, waar hij in het zieken huis is overleden. Het paard was eveneens dood en de wagen totaal ver nield. Het uitzicht op den overweg is vrij, doch er hing een lichte mist. De trein heeft 20 minuten vertraging ge had. Relletjes te Zaandam. Na afloop van een vergadering van fascisten, die te Koog aan de Zaan in de fabriek van de firma Ivamphuys en Oly was gehouden, is het te Zaandam op de grens van deze gemeente en Koog aan de Zaan tot een botsing ge komen tusschen communisten, die de naar huis gaande fascisten achtervolg den, en de politie. Zoodra de Zaandam sche fascisten de brug over het Smalle gat waren gepasseerd, begonnen de communisten op te dringen. De poli tie sommeerde hen achteruit te gaan en toen zij hieraan niet spoedig genoeg gevolg gaven, heeft de politie de sa bel getrokken en werden er eenige ra ke klappen uitgedeeld. Daarna werden de fascisten onder bescherming van een aantal politiemannen dooi* de Westzijde geleid, steeds gevolgd door een aantal communisten, die hun te genstanders allerlei scheldwoorden naar het hoofd wierpen. De politie wil Je de Wilhelminasluis afzetten, om verder volgen te keeren toen ook hier de communisten begonnen op te dringen, heeft de politie een waarschu wingsschot in de lucht gelost, waarna de achtervolgers op de vlucht sloegen Hiermede was het. incident afgeloo- pen. Mislukte brandstichting. Daders en opdrachtgever ge arresteerd. Op het erf van den schillenboer H. Moen wonende aan de Zwetskade, na bij den Abcouderstraatweg (gem. Weesperkarspel) is eenige dagen ge leden des nachts een poging tot brand stichting gedaan, welke gelukkig ver ijdeld is kunnen worden. Het gezin M. had zich reeds ter rus te begeven, toen men 's nachts werd opgeschrikt door &en hevigen knal. Onmiddellijk werd een onderzoek in gesteld en toen bleek, dat de houten schuur, welke dichtbij het huis staat, in brand stond. Daar de brand nog maar in een beginstadium verkeerde, konden de bewoners er in slagen, zon der behulp van de brandweer, het vuur te blusschen. Terwijl men daar mede bezig was, werd een bus met benzine ontdekt, welke aan den bui tenkant van een der houten wanden van de schuur was neergezet. Nu was de oorzaak van den luiden knal ook verklaard. Klaarblijkelijk was de ben zine in brand gestoken en was hierop een explosie gevolgd. De bewoners twijfelden er geen oogenblik aan, of hier was misdaad in het spel, waarom zij dan ook den ge meente-veldwachter waarschuwden. Deze stelde de marechaussee met een en ander in kennis, waarna gezamen lijk een onderzoek werd ingesteld. De naaste omgeving van de woning van den schillenboer werd nauwkeurig af gezocht en toen ontdekte men in het nachtelijk donker, juist aan den berm kant nabij de sloot, een auto, waarin twee mannen zaten, die gewekt moes ten worden, want zij waren in slaap gevallen. Later bleek, dat zij, ver moedelijk om zich moed in te drin ken voor het volvoeren van de misda- lige plannen, tevoren een hoeveel heid drank hadden ingenomen. De marechaussees arresteerden de beide mannen, genaamd G. Cli. J. S. en A. .1. S. en afkomstig van Amster dam.. Zij werden overgebracht naar le marechaussee-kazerne aan de Ivruislaan te Amsterdam. Bij het hun afgenomch verhoor, hebben de beide mannen bekend, hand langers te zijn van den eigenaar van het huis, waar het gezin van H. M. woont. De opzet was in het bezit te komen van de assurantiegelden. De Amsterdammers hadden de bus met benzine in het nachtelijk uur tegen den wand van de houten schuur ge plaatst en zij hadden verwacht, dat, door het in brand steken van de ben zine, zoowel de schuur als de woning een prooi der vlammen geworden zou zijn. Op het oogenblik van de brand stichting sliepen in de woning H. M. en zijn vrouw, benevens vijf kinderen. Aan de omstandigheid, dat de brand stichting tevens eei^ explosie van de benzine tengevolge had, waardoor de luide knal werd veroorzaakt, is het te danken, dat de misdadige op zet geen slachtoffers Leeft geëischt. Op grond van de verklaringen, afge legd door de beide handlangers, die inmiddels overgebracht werden naar het Huis van Bewaring te Amsterdam, hebben de marechaussees den eige naar van het huis van H. M„ den han delaar in benzine en olie, J. \V. gearre steerd. Hij woont aan don Abcouder straatweg in 't voormalige tolwachters- huis. Ook hij is achter slot en grendel gezet in de marechaussee-kazerne te Amsterdam: ONS WIERINGERMEERHOEKJE. Diverse soorten LEVERTRAAN zijn verkrijg baar bij VARKEVISSER. Wat wij heden niet zouden hebben leveren wij U den volgenden dag. Beleefd aanbevelend, TELEFOON No. 11. De Vrijzinnig Godsdienstige belangen in den Wieringermeerpolder. De commissie voor de Vrijzinnig- godsdienstige belangen in den Wie ringermeerpolder, ingesteld door de Vereen, van Vrijz. Herv. in Noord- Holland, doet een beroep op den steun der vrijzinnig-godsdienstigen in Ne derland, omdat op den duur de arbeid te uitgebreid wordt voor den reeds aan gestelden hulpprediker ds. J. C. Fisclier Reeds zijn er twee bevolkingscentra in don Wieringermeerpolder, Sloot- dorp en Middenmeer, terwijl een der de Wieringerwerf in voorbereiding is. De omzendbrief draagt een aanbeve- veling van de professoren v. d. Berh van Eysinga, Eerdmans, Knappert, Lindeboom, Van Mourik, Broekman, Schermerliorn, minister P. J. Oud en verscheidene andere hoofdmannen in de vrijz.-herv. beweging. Het adres van den penningmeester is J. D. de Bruyn, Mr. Cornelisstraat 16, Haarlem. Ongeluk in speeltuin te Weesp. Op de speelplaats van de Speeltuin- vereen iging te Wieesp had de 11-jarige II. t. B. 't ongeluk van het hooge punt van een glijbaan te vallen. De knaap brak daarbij een der armen en werd door een dokter voorloopig verbonden Deze achtte opname in het Burger Zie kenhuis noodzakelijk. Aldaar bleek, dat de gebroken arm afgezet moest worden. Zulks is ook geschied, doch de knaap is aan de gevolgen dezer ope ratie overleden. Gemeente Koedijk in nood. Steun aan het Rijk gevraagd De gemeente Koedijk, waar de tuin bouw hoofdbron is van bestaan, heeft, als alle dergelijke gemeenten bijzonder veel te lijden onder de gevolgen van de crisis, die financieele offers van haar vraagt, welke ver boven hare draagkracht uitgaan. Om aan een voorschot te komen, werden vele maanden geleden reeds eenige zware voorwaarden van Ged. Staten geaccepteerd. Intussclien is nu de nood zoo hoog gestegen, dat een verzoek van het burgerlijk armbestuur om verhooging van subsidie den ge meenteraad in zijn Dinsdag gehouden vergaderin aanleiding gaf om zonder discussie in te gaan op een voorstel van B. en W. om een aanvrage tot de Kroon te richten om een bijdrage van het Rijk in de kosten van de huishou ding der gemeente. Burgemeester W. C. Ninaber heeft het voorstel den raad sterk aanbevo len, ofschoon hij zich niet verheelde, dat het eventueel besluit pijnlijk zou zijn, daar het beteekent, dat de ge meenteraad zich als een groep onmon digen onder toezicht van de Regeering stelt. Neder landsche toeristen verongelukt. Bij auto-ongeval in de Vogezen Zondagavond is nabij Bains-les- Bains een open auto geslipt en omge slagen, waarin baron en barones d' Aulnis de Bourouill uit Haarlem, be nevens een chauffeur gezeten waren. Baron d'Aulnis was op slag dood, de barones en de chauffeur werden zwaar gewond. Het Haarlemsch echtpaar was mei vacantie te Gérardmer en maakte een auto-tocht langs de verschillende bad plaatsen in de Vogezen. Aan de Telegraaf wordt nog gemeld: De wagen waarin de familie d'Aul nis de Bourouill gezeten was, reed Zondagmiddag met matige snelheid op ongeveer 4 a 5 Iv.M. van Bains-les Bains, toen op de door een onweersbui natten straatweg het voertuig slipte. Het voorloopig onderzoek heeft aan getoond, dat de rem gebroken is, ver moedelijk toen de bestuurder poogde, den wagen alsnog tot staan te brengen De auto sloeg daarop omgekeerd in een greppel langs den weg en de in zittenden kwamen er onder. De baron, wien de borstkas werd ingedrukt, was op slag dood de barones liep een hevige hoofdwonde op, terwijl de chauffeur een been brak. Door een andere auto, die toevallig passeerde, werden het stoffelijk over schot van den baron, evenals de beide gewonden, naar het stedelijk zieken huis van Epinal, een 30 K.M. van de plaats des onheils. overgebracht. Aldaar bleek, dat bij de barones de schedel gelicht moest worden. Deze ope ratie werd in den loop van den nacht Voor 2.50 heen en terug naar Amsterdam. Vraagt gratis dienstregeling bij onze agen ten DE HAAN en TIMMERMAN, H.-hoef verricht. Volgens de laatst ontvangen berichten is haar toestand zeer ernstig doch niet hopeloos. GEMEENTE WIERINGEN. Huldiging muziekvereeniging „Apollo." Zaterdagavond 1.1. werd door bovengenoemde vereeniging een concert gegeven in haar tent aan den Gasthuisweg. In de afgeloopen week was door enkele inwoners van Den Oever het plan opgevat om deze vereeniging, in verband met hare successen behaald op het nationaal concours te Heiloo op Zondag 16 Juli ,te hul digen. In de pauze nam de heer M. J. Bosker namens de burgerij van Oost-Wieringen het woord. Spr. feliciteerde vereeniging en direc teur met hunne mooie resultaten en sprak den wensch uit dat Apollo nog steeds in groei en bloei zou toenemen. Hierna werden de vereeniging bloemen aangeboden, die be stonden uit het versieren van de tent waar drie mooie bakken met bloemen waren aan gebracht. Den directeur, den heer Joh. v. Glabbeek werd een keurige bloemenmand aangeboden. Hierna bedankte de directeur alle inwoners van Oost-Wieringen hartelijk voor de hen zoo spontaan gebrachte hulde. Spr. zei dat hij nog nimmer een dergelijke medewerking van de burgerij had ondervonden. Al werd finantieele hulp, die al in zoo ruime mate was geschonken, zeer gewaardeerd, ook moreele hulp is zeer noodig om een vereeniging in stand te houden. Spr. hoopte dan ook dat het vertrouwen in de vereen, en hem gesteld, niet zou worden beschaamd. Na een driewerf hoera van het zeer talrijke publiek was de plechtigheid afgeloopen. Vervolgens werden nog enkele nummers muziek ten gehoore gebracht, waarna een rondgang door Den Oever werd gemaakt. Op deze rondgang werd halt gehouden bij het café-restaurant van den heer S. Zomerdijk aan de Zwinstraat die de leden hartelijk fe liciteerde en hun een glas wijn aanbood. Door aen voorzitter, den heer C. Koorn Vzn., werd de heer Zomerdijk bedankt voor zijn aardige attentie, die door allen zeer op prijs werd ge steld. Excursie. Zaterdag maakten de leerlingen van den" Landbouwwintercursus te H.-hoef eèn excursie onder leiding van den heer He- rink, naar de stikstoffabriek bij Velsen, de Mekog, naar den IJpolder en Haarlemmer meer. De reis werd 's morgens half acht aan vaard met 28 leerlingen per autobus van de Haan. Allereerst werd bezocht de bovenver melde fabriek, waar onder geleide van twee deskundigen de fabricatie van verschillende stikstoffen werd bezichtigd, dit was zeer in teressant en leerzaam. Nadat de koffie was gebruikt werd afgere den naar de boerderij van den heer Biesheu vel in den IJpolder, waar de stal Oldenburger stamboekpaarden werd bezichtigd. Vervolgens ging de reis naar de boerderij van den heer de Ridder, waar als hoofdzaak werd bezich tigd de zeer moderne behuizing. Men zou kunnen zeggen hier is alles van alle gemak ken voorzien. Als zeer practisch was te noe men de groote vorstvrije aardappelbewaar plaats en de keurig ingerichte graanopslag- plaatsen. Daarna werd bezocht de boerderij van den heer Geertsema in den Haarlemmermeer, waar de zeer vele verschillende gewassen wei den bezichtigd. Hier was in de practijk veel leerzaams te zien. Nadat de thee was gebruikt, ging men naai de boerderij van den heer Hazelooper, waai de modern ingerichte stallen, schuren, opslag plaatsen en machines werden bezichtigd. Als laatste punt ging men nog naar de boer derij van den heer Meerbeek, voor bezichti ging electrisch melken en de bijzonder inge richte stallen. Hier was de ronde stal waar het vee langs den kant kan staan, met een groote ruimte in 't midden. Men was juist be zig met electrisch melken, zoodat dit werk in de praktijk kon worden gadegeslagen. Na zooveel te hebben bezichtigd, werd de terugreis aanvaard, na in Haarlem nog even te hebben vertoefd. Te ongeveer elf uur des avonds kwamen allen zeer voldaan over het verloop der excursie weer thuis. Het was een zeer interessante en leerzame dag, die nog langen tijd in de herinnering der leerlingen zal blijven voortleven. NIEUWBOUW. Aan den aannemer de heer J. C. Klein is de bouw van een burgerwoon huis voor den heer H. Grootemaat aan den Zwinstraat te Den Oever, opgedragen. Cand. P. Robbers te Den Oever komt voor op het tweetal als predikant bij de Ger. Ge meente te Zuidland. Een nieuwe praktijk. Ingang 1 Aug. a.s. gaat de heer J. Hovenier, dierenarts, ons ver laten om zich alsdan te vestigen te Hauwert. alwaar hij de practijk van een ander collega heeft overgenomen. De heer Hovenier welke hier een zeer ge- TABAK- en SIGARENMAGAZIJN Middenmeer. Diverse merken SIGAREN o:a: KAKEL I WILLEM II HENDRIK HUDSON DUC GEORGE ARGUS enz. enz. Ruime keuze in Tabakken en Sigaretten. Beleefd aanbevelend zien veearts is krijgt te Hauwert een zeer uitgebreide en groote practijk zoodat het voor hem een groote verbetering is en wen- schen hem dan ook veel succes. In zijn plaats komt de heer Dr. L. Hoede- maker van Bergschehoek, welke per 1 Juli j.1. de practijk heeft overgenomen en zoodoende reeds in functie is. Vakschool voor Meisjes voor Den Helder en Omstreken. 2-jarige voorbereidende culrsus. Bevorderd van het. eerste naar het 2e leerjaar G. van Aalsburg; L. Bais; J. Bakker; N. Bakker, Wieringen; B, de Boer, T. Bogaard, G. Borkert, J. Bosselaar A. Brink; C. van Doorn; C. Dortmundt; A. Egner; N. Everhar- dus; II. Felkers; M. Forrer; T. Free- ken; G. Geeriigs Callantsoog; R. Gem ier; C. Geus; B. Goedhart; N. van der Gocs Breezand; J. Groen; M. Ilalm; A. Hebbink; T. Hejnmers; A. van der Hert; C. van der Holst; J. Iloupper- mans; E. Kalksma; A. Kikkert Texel; J. Koole Anna Paulowna; W. Kramer; i'. Kroone; J. Kwast; W. Labohn; M. de Lange; A. van Leeuwen; II. London; J. Lugtenburg; R. Manshanden, C. Mons; T. Mulder; T. Ox; B. Pompert! f. van der Put; L. Reppel; R. Reuvers; Y. Reyers; W. Schmidt; L. Schot; A. Slikker; A. Sprengcrs! A. Stroband; C. van Strijen; D. Timmerman; L. Timmerman; S. Troost; A. Tydeman; J. de Vlieger; D. Wit; M. van Zeylen Texel. Niet bevorderd 6. Het bewijs van het met vrucht door loopen van het 2e leerjaar ontvingen N. van Balen Blanken Anna PauIow: na; S. Boers; M. Boenderjnaker; M. de Gier; A. de Graaff; M. la Grange; A. van Heiningen Klinkert; C. Heylenrijk A. Jongman; A. Jordes; J. L. Leistikow R. W. Leistikow; G. Lont Wieringen E. van Menen; M. Meyer; C. Mink; N. Nieuwland; S. van Nimwegen; J. v. Pelt; M. van Pelje; M. Polier; C. Por- tegijs; G. Rump; N. Sirach; D. Smink Ali Smit; Annie Smit; J. Smit Texel V. Sfmit; G. van Twuiver; M. Verfaille; L. Verhage; E. Visser Wieringen; M. Wiggerts; A. Woud; J. van Zandber gen; M. van Zandbergen; A. van Zand wijk; T. Zwolsman. Opleiding Huisnaaister. Bevorderd ban het le naar het 2e leerjaar A. Bakker, B. ter Bruggen A. Bruyn; S. van Dok; N. van Garde- ren; J. Geus; M. de Haan; J. Jongman J. Kater Wieringerwaard; E. Kerck- hof; T. Klok; C. van der Laaken; Ti Postmus A. Rooker D. Muntjewerf Anna Paulowna R. Smak; L. Smid G. Swierts; G. van Vliet; J. de Vries. Niet bevorderd 1. Bevorderd van het le naar het 2e leerjaar J. de Beurs Texel; C. van ITam Wieringerwaard, C. van der Kolk Wieringerwaard A. Krul; J. van der Leek, T. Venema. Het diploma werd uitgereikt aan E. Beek; C. Borscherding; A. Bruin A. Hoppe; A. Polling, T. Schraa; J. Ver schoor. Opleiding Huishoudster. Bevorderd van het le naar het 2e leerjaar T. Bosker Wieringen, T. Dok ter, B. Epe Texel; M. Gakeer; J. Geer iigs Callantsoog; N. Groot; D. Harder; Vnna-Paulow na; J. Hoveling; H. Key- ser Texel; A. Stenekes; C. Taylor; B. van Twuiver; A. Waiboer Aniia-Pau- lowna. Niet bevorderd 2. Het diploma werd uitgereikt aan G. T. Griinwald, H. T. Grunwald; C. Kokelaar; A. Kootstra; A. Kruik; J. M. II. van Noorden; D. J. J. Paap; P. F. S. Strobel; N. Tiess; Den Burg Texel. EEN MOEDER DIE HAAR KIND VERKOCHT. De rechtbank te Palermo (Italië) veroor deelde volgens V. D. Dinsdag een zekere Nina Bellomonte tot drie jaar en acht maanden gevangenisstraf omdat zij verleden jaar haar dochtertje, dat kort geleden geboren was, had verkocht voor 125 lire. Tot een gelijke straf werden veroordeeld de vroedvrouw, die de transactie mogelijk had gemaakt, en het echtpaar, dat, omdat het zoo graag een kind wilde hebben, het pas geboren wicht had ge kocht en onder hun naam had laten in schrijven.

Wieringer courant | 1933 | | pagina 2