Voor h warmte gemeente wieringen. de veste weg w. a. c. o. gemeente anna paulowna. gemeente zijpe. binnenlandsch nieuws. VARKEV1SSER - MIDDENMEER. Aanbevelend E. VAN DER WAL. marktberichten. DE STREEK. Met den aardappelhandel blijft het hier nog treurig gesteld. Aan de vei ling van den Tuinbouw blijft geregeld 2/3 van den aanvoer onverkocht. Het „aardappel- kerkhof' bevat reeds meer dan 120.000 baal of meer dan 600 spoorwagens. CAMPERDUIN. In zee verdronken. Te Camperduin is Zondagmiddag, 'n 24-jarige jongeman bij liet zwemmen in zee verdronken. De zwemmer, de hr. Kraakman uit Warmenhuizen, wilde om den nieuwen dam, die in zee ge bouwd is, zwemmen. Hij werd gewaar schuwd, aangezien bij dezen dam een zeer..sterken stroom staat. Ondanks die waarschuwing probeerde K. het toch, om de elementen te overwinnen, wat hem helaas mede door vermoeidheid, mislukte. Het ongeluk gebeurde op het vrije strand, waai- men niet onder toe zicht zwemt en baadt. Het lijk is Zondagavond om halfne- gen aangespoeld. DE OPENSTELLING VAN HET ZWEMBAD „»t AMSTELBAD." Grootc belangstelling voor de keurige demonstraties van de Helderschc zwemvereeniging en Reddingsbrigade. De wensch, dat het nu eindelijk eens echt zomerweer zou zijn j.1. Zondag is in vervulling gegaan. En de verwachting, dat het er dan t>an het Amstelbad gezellig naar toe zou gaan, is eveneens bewaarheid. Een ongekend aantal menschen heeft Zondag aan deze ide ale waterpartij een bezoek gebracht en met groot enthousiasme de keurige demonstraties gevolgd van de Heldersche Zwemvereeniging, welke vereeniglng op luisterrijke wijze de openstelling van het zwembad heeft inge wijd. Het was Zondag echter tevens een prach tige propagandadag voor de zwemsport. Ve len zal uit de demonstratief zijn gebleken, dat zwemmen of zwemmen nog een groot verschil maakt, waarvan het redden van drenkelingen een zeer voorname factor is. Doch laat ons het programma van den „dag" op den voet volgen. De als waarschijnlijk aangekondigde kano wedstrijd voor jongens is doorgegaan. Een bewijs dat deze tak van sport, welke men voorheen nimmer bijna op Wieringen zag, al tal van beoefenaars heeft gekregen. Twaalf jongens van 9—14 jaar hadden zich hiervoor aangemeld en verschenen allen aan de start en hebben elkander onder leiding van badmeester Ruys, (die al aardig op weg is, om 'n populair iemand te worden aan Lut je) bekampt. Het was natuurlijk nog een wedstrijd in optiina forma er werd geen tijd opgenomen, bovendien werd de wedstrijd in ondiep water gehouden, wat met het oog op het niet zwem men kunnen van sommige deelnemers zeer logisch was, toch werd er door verschillende jongens zeer handig gepagaaid. Nadat de verschillende serie's waren afge werkt bleef een drietal over, welke voor de finale in aanmerking kwamen, waarvan de einduitslag was le pr. L. Bood, 2e pr. H. Garrelse, 3e pr. J. Meijer. De prijzen hiervoor bestemd bestonden uit nuttige gebruiksvoorwerpen en werden in het theehuis uitgereikt. Om half twee 's-middags vonden de aange kondigde demonstraties plaats van de H.Z.V. Zoo langzamerhand begon de groote trek van het publiek te komen ook de Burge meester en Dr. de Groot deden van hunne belangstelling blijk geven en toen de veree- nigingsvlag van H.Z.V. eenmaal aan de stok van het theehuis was geheschen, had zich een groote schare van toeschouwers rond èn in het water opgesteld. Aangevangen werd met water-polo-wed- strijd van een combinatie H.Z.V. en H.Z.V. II. Voor de meeste bezoekers was dit een spel, wat zij nog nooit gezien hadden. Het spel wordt ongeveer op dezelfde wijze gespeeld als voetbal, met het groote verschil natuurlijk, dat men geen vaste grond onder de voeten heefthet vereischt dan ook uitstekende zwemmers bovendien wordt het niet met de voeten beoefend maar met de handen. In- plaats van twee elftallen, zijn het zeven-tal len die tegen elkaar spelen. Wanneer wij dus zeggen, dat het overeenkomst heeft met voet bal, bedoelen wij hiermede, dat de spelregels hiermede overeenkomen de doelen zijn on geveer op dezelfde wijze en ook hoorden wij uitdrukkingen als corner e,a., welke bij voet bal ook zijn. De scheidsrechter bevindt zich niet in het veld, doch staat hoog verheven op de toren, „zijn lakens" uit te deelen. De spelers zijn uit elkander te houden door gekleurde kapjes, in dit geval wit en blauw, terwijl de doelbewakers een rood kapje droe gen. Er werd gespeeld 2 x 7Vs minuut, en de wedstrijd werd gewonnen door de spelers met het witte kapje met 5 tegen 3. Na deze zeer interessante wedstrijd werden verschillende zwemslag en gedemonstreerd, o.a. de schoolslag, cruwl, propeller en andere zwemslagen, allen de bedoeling hebbende om zich in het water drijvende de houden. Hierna een komisch nummer, n.1. „Redding op afbetaling", wat op het volgende neer kwam Een vader met zoontje gaan uit vis- schen, de vader is als alle vaders zeer be zorgd voor zijn spruit en het zoontje is als alle zoontjes zeer ongezeggelijk, vooral aan de waterkant en doet allerhande dingen, die hü niet mag doen, met het gevolg dat hij te water tuimelt. De vader wil hem helpen, trekt eerst onderscheidelijke kleedingstukken uit, maar treedt niet daadwerkelijk in zijn reddingspogingen op, om de eenvoudige re den, dat hij niet kan zwemmen, wanneer de jongen dan tenslotte na veel hulpgeroep naar de diepte verdwijnt, wordt hij door een dame met een fiksche duik weer naar de opper vlakte gebracht, waar hem een pak slaag van zijn vader wacht en wat hij ook inderdaad onder groote hilariteit van de toeschouwers in ontvangst neemt. Dit nummer was dus, hoewel komisch in el kaar gezet een uitstekend stukje propaganda voor de zwemsport, en uit het applaus op te maken, viel het zeer in de smaak van het pu bliek. De aangekondigde zwemwedstrijd is ons eerlijk gezegd wat tegengevallen, niet wat de wedstrijd zelf betreft, doch de deelname. Niet één Wieringer heer of dame verscheen aan de start en het is toch een bekend feit dat vooral de mannelijke bevolking van Wie- ringen onderscheidene goede zwemmers telt. Nu kwamen alleen maar leden van H.Z.V. in de gelegenheid om hun kunnen te toonen, waarvan enkele zich niet erg druk maakten. Door de geringe deelname had deze wedstrijd gauw haar beslag, waarvan de uitslag was als volgt Dames 50 meter vrije slag, le pr. A. Pasier, 34 3/5 sec.2e pr. A. Vermeulen 35 sec. Heeren 100 meter, vrije slag, le pr. Tege laar, 1 min. 19 sec.2 pr. Wirth, 1 minuut 19 3/5 sec 3. D. Libert, 1 min. 19 4/5 sec. Het slotnummer van deze demonstratief was het duiken en springen, van plankier en toren. Dit was een waar glansnummer, de verschillende manieren van duiken en sprin gen werden uitmuntend gedemonstreerd. Een omroeper zorgde bovendien voor een verkla ring van de benaming. Het was een prachtig slot van dit buitengewoon geslaagde water festijn. Wij hebben na afloop aan verschillende heeren van H.Z.V. hun opini gevraagd over dit zwembad. Allen waren vol lof over de in richting en gaven als hun meening te kennen, dat het een ideale gelegenheid is om de zwem kunst te beoefenen, waar hun inziens pers pectief in moet zitten. Ook wij willen niet nalaten de ondernemer de heer J. Vos te feliciteeren met het tot stand komen van het zwembad, de lang ver beide gelegenheid om in diep water, onder toezicht bovendien, naar hartelust te zwem men, duiken en springen is er nu. Mogen er nog veel mooie dagen komen, het restant van de zomer, die goed maken wat in het eerste deel verloren is gegaan. Doopsgezinde Jongerenkring, Vrijdagavond 8 uur. Intrede Doopsgcz. Predikant. Ds. Meihuizen, welke voor kort het beroep naar de Doopsgez. Gem. te Wieringen heeft aangenomen, hoopt Zondag 10 September a.s. zijn intrede te doen. Doopsgcz. Gemeentedag te Texel. De N. Holl. Gemeentedag zal 2 en 3 Sept. a.s. op Texel gehouden worden. Ook de Wieringers worden weder uitgenoodigd en kunnen zich vooraf opgeven bij Mej. A. P. Keijzer, Koogerstraat, Den Burg (Texel.) Treurig ongeluk. Vrijdagmiddag werd liet 8-jarig dochtertje van den hr. G. W oudenberg, dat bij het M.U.Z.-park te Oostorland plotseling de drukke vei keersweg aldaar overstak door een be stelauto van de fa. van de Plaats uit Bolsvvard overreden. Ernstig verwond werd de arme kleine het huis van de familie Vcrmaat., waar het kind logeer de binnengedragen en geneeskundige hulp ingeroepen. Dr. de Groot oordeel de onmiddellijke overbrenging naar 'L marinehospitaal te Den Helder noodza kelijk. Helaas, alle pogingen voor le vensbehoud zijn vruchteloos geweest den volgenden dag is het meisje aan de bekomen verwondingen overleden. Diep tragisch is het. tevens waar de moeder het kind enkele uren van te vo ren te Oosterland had gebracht om daar te logeeren. De moeder was alwe der vertrokken en moest worden ach terhaald, om haar de treurige tijding te brengen. Ook de vader (de familie Woudenberg woont te Kornwerder- zand) werd gehaald en van de droevige slag op de hoogte gebracht. Arme kleine, maar bovenal ook ar me ouders, die zoo plotseling in rouw werden gedompeld. Zwaar weer. In den nacht van Zon dag op Maandag ontlastte zich boven Wieringen een zwaar onweder. De blik sem sloeg te Hippolytushoef op een drietal plaatsen in, gelukkig zonder brand of persoonlijke ongelukken te veroorzaken. Achter het huis van den brigadier, den heer Bergsma werd de stam van een boom totaal gespleten en dikke tak ken er af gescheurd en weggeslingerd; in het transformatorgebouwtje van 't P.E.N., wat vlak bij dien boom staat, werd de telefoon vernietigd. In de Mekkenstuinweg werd bij den heer P. Kooy het radiotoestel vernield, en het behang in de kamer verschroeid; bij een aantal andere bewoners in dien weg sloegen de zekeringen van het e- lectrisch net kapot. Militaire vooroefeningen. Zij, die bestemd zijn voor de dienstplicht gebo ren In 1915, kunnen zich opgeven voor bovengenoemde oefeningen Dinsdag 8 Augustus of Vrijdag 11 Augustus a.s van 7 tot 10 uur in Concordia te II.hoef. De oefeningen zullen aanvangen 1 October a.s. en worden gehouden te Hippolytushoef. Politie: Gevonden: een rijwielplaat je; een notitieboekje; een schroeven- sleutel; een koffer, inhoudende heeren en dajneskleeding. Verloren: een damesschoen. Bij ie mand aan komen vliegen een postduif. Inl. bij Gem. Bode. Uitvoeringen. De mandoline ver- oeniging „Oost Wiieringen" zal Zondag avond a.s. een uitvoering geven in de zaal van den hr. Jurrie Lont te Den Oe ver. Medewerking zullen verleenen de hier zoo bekende cabarettiers Daan Pool en zijn partner Tommy Bonman. Een genotvolle avond is dus op til. In de danstent van den heer C. Schel lus te 11. Hoef geeft Harmonie Zondag 13 Aug. een concert, Na afloop is het groot bal. en 15. P. de Vries 2 en 12. Gebr van Steijn 4 en 14. K. Verver 5. 7. en 10; W. Blaauboer 6. en 10; N. Spigt 9. J. A. Waiber 10 en 13. R. Geeringsl7. Zaak verkocht. Naar we vernemen heeft de heer Bruinsma zijn goedbeklan te brood-, koek- en banketbakkerij uit de hand verkocht. Toestand nog ernstig. De heer Da- vid, die het laatst der vorige week bij het zwemmen in het Oude Veer bijna zou zijn verdronken, heeft, zooals we vernemen, longontsteking gekregen. Zijn toestand is ernstig. Onweer. Maandagmorgen heeft 't boven onze gemeente vrij zwaar geon- I woerd. Bij den ht Van Wiel ingen werd een jonge koe gedood, terwijl aan jde Kleine Sluis enkele electrische ge lleidingen en radio-centrale het moes ten ontgglden. Draverij a.s. Zondag, Kleine Sluis: De volgende paarden zijn ingeschre ven: 1. Miss Zelda Peter, eig. S. v.d. Oord, Haarlemmermeer; 2. Ore Zet- mer B., eig. M. Hofland, Beverwijk. 3. Nott.erman B. eig. J. Schoon, Meaem- blik4. Miserin, eig. W. de Graaf, Oost zaan; 5. Grettchen H., eig. N. Silver, Oudesluis. 6. Madrigal, eig. C. Wieehui zen, Amsterdam; 7. Lady Bond, eig. v. Veen, Haarlem; 8.Queen Ethel, eig. als voren; 9. Othella, eig. A. Borst, Wieringerwaard. 10. Sally Harvester eig. M. Hofland, Beverwijk; 11 Petiti- on, eig. J. Haan, Beemster; 12. Pieter nel, eig. W. Vessies, Beverwijk; 13 New Bold, eig. S. v.d. Oord, Haarlem mermeer; 14 Odessa, eig. J. Borst Castricum. 15. Peter Kerigan, eig. als voren. 16 Uniform, eig. als voren; 17 Iris de Coofie, eig. De Vlieger Haarlem mermeer; 18 Wilhelm, eig. als voren. Gezien de pracht collectie dravers, belooft het een spannende wedstrijd te worden. POLITIE. Verloren een portemonnaie met inhoud een zwart manteltje een wegenbe- lastingkaart voor motorrijwieleen stuiver tjesarmband een schroef dop van benzine tank (Fordauto.) Gevonden een portemonnaie met inhoud. Loop der bevolking. Ingekomen R. A. Da- vid en gez. van Koewacht. Vertrokken S. de Hoop en gez. naar Wie ringerwaard. Burgerlijke Stand. Geboren Adriaan Ma- rinus, zoon van H. C. van der Werf en M. R. S. Wallbaum Helena Hendrica Margaretha, dochter van C. W. v. d. Ploeg en M. P. Berk hout Anthonius Nicolaas, zoon van G. N. Berbee en P. A. Mooijman Marijtje, dochter van C. Hooimeijer en M. van Bostelen Pieter Cornelis, zoon van A. Kranenburg en G. P. v. d. Berg Jan Gerrit, zoon van T. Hoep en M. Zwaan. Ondertrouwd A. Pool en J. Braaf. Getrouwd J. Schouwenaar en G H. van Dijk. BREEZAND. Geslaagd. De heer G. H. v. d. Molen, onlangs geslaagd voor het praktijk diploma boekhouden, na examen afgenomen door de vereeniging van leeraren, slaagde eveneens voor het praktijk-diploma boekhou den op het Federatie-examen. is niet alleen de snelste, maar ook de goed- koopste.Reist daarom per W.A.C.O. naar Amsterdam. De zomer komt op gezelschaps- reizen zijn wij 't best ingericht. Wachtkamers Breed 35, HOORN. Tel. 184. Postduivensport „Altijd Verder. Zon dag j.1. werd een wedvlucht gehouden vanaf Vilvoorden; afstand 22z K.M. Duiven los 7.30 uur. In concours wa ren 67 duiven. De eerste duif is gecon stateerd om 10.30.27 uur; de laatste prijswinnaar om 10.5549 uur. De prij zen vielen als volgt: G. de Boe 1, 3, 6 SCHAGERBRUG. De Heer S. Jaring, Hoofd der school alhier, slaagde Maandag op het te Utrecht gehouden examen voor de acte Fransch L. O. BURGERBRUG. Ernstig ongeluk. Zondagmorgen te ongeveer half tien is te Burgerbrug een ernstig motoronge luk gebeurd. Een motorrijder met duo passagier, beiden uit Amsterdam, kwam plotseling te slippen, waarschijn lijk door bet losse grint., dat op den pas geteerden weg lag. De motorrijder kneusde zijn been, terwijl de duorijder een zijner beenen brak. Per ziekenauto zijn de gewonden naar het ziekenhuis te Amsterdam o- vergebracht. SCHAGERBRUG. Hevige hooibroei, In de boerderij „Ananas" van den hl*. Glas aan den Ruigeweg alhier, broeide Vrijdag bet liooi zoo hevig, dat de brand spuit werd gealarmeerd. Vanaf smor- gens 10 uur tot Zaterdagmorgen 10 uur dus niet minder dan 24 uur, is de brandweer in actie geweest. Gelukkig is men er in geslaagd de boerderij te behouden, doch de groote voorraad hooi uit de schuur is vrijwel geheel verbrand. Niet alleen het uitgespitte hooi dat naar buiten werd gereden geraakte op de wagen in brand, dooh ook het hooi in de schuur vatte van tijd tot tijd vlam. De gloeiende hooimassa kon geen moment uit het oog worden ver loren, daar ieder oogenblik de vlam men weer konden verschijnen en inder daad ook verschenen. Pas in den morgen van Zaterdag j.1. was liet gevaar geweken. Verzekering dekt de schade, DE TOREN DAALT. Spoedig kan het wrak van de „Lutine" bereikt zijn. Maandag is men opnieuw begonnen den toren, welke op het wrak van de „Lutine" is geplaatst, leeg te zuigen om het dieper te doen zakken. De toren is thans ongeveer twee meter ge daald. Heden zal men bij gunstig weer den tweeden cylinder op den toren plaatsen. Het is nu een quaestie van eenige dagen, indien het weer althans gunstig blijft, dan heeft de toren het wrak van de „Lutine" be reikt. Het geheele werk verloopt precies zooals de heer Beckers zich dit had voorgesteld. ONS WIERING ERMEERHOEKJE. BURGERLIJKE STAND MEDEMBLIK inbegrepen ged. Wieringermeer. van 27 Juli—3 Augustus 1933. Geboren Cornelis, z.v. Johannes Bernar- dus Nieuwenhuis en Elisabeth Catharina van Velzen. Ondertrouwd, gehuwd en overleden geene. INGEKOMEN PERSONEN MEDEMBLIK met inbegrip Gedeelte Wieringermeer 1 Juli—1 Augustus 1933. Maria H. A. Karskens rk. van Zaandam Petronella C. van Oers rk. van Hilvarenbeek; Christiaan van der Vliet gk. van ZeistJaco- bus van Strien rk. van Raarmsdonk Suzan- na M. Goedhart v. Middelburg Elisabeth Duivenvoorden rk. van Noord wij kerhout Holkje de Jong dg. van Leeuwarden Louise Scharwz van Schagen Jonkheer H. J. van Kertschmar van Veen en geain nh. van Scha gen Gerrit Zwart en gezin van Schagen Geert Scholtens en gezin nh. van Barsinger- horn Renske Bobeldijk nh. van Venhuizen; Geertruida P. Lindenbergh nh. van Haren- karspel Gerhard van Aacken rk. van Zand- voort Jan Herman en gezin nh. van Barsin- gerhorn Constant C. den Decker van Am sterdam Christianus L. van Strien en gezin rk. van Schagen Yke Marius de Jong van Barsingerhorn Martje Slim gk. van Odoorn; Wilhelmus G. A. en Theodorus J. M. en Jo hannes H. J. Egbers van Egmond-Binnen Cornelis Klare en gezin van Hoogwoud Pie ter Geervliet van Den Helder Pieter Poep- jes nh: van Schoterland Harm Musch nh. van Vlagtwedde Johannes Butzelaar rk. van Hoogland Wyke Sterkenburgh nh. van Won •seradeel Volgerius Jozef de Wit rk. van Bo- venkarspelAntonia J. M. Schellart rk. van UtrechtTrijntje Herman dg. van Barsinger horn Pieter Kasten van Zuid-Scharwoude Heiman Lezer ni. van Barsingerhorn Willem Hoes en gezin nh. van Barsingerhorn Sake R. Kloosterman en gezin rk. van Wieringen Johannes Nouwen en gezin nh. van Barsinger horn Jan G. van der Veer nh. van Wierin gen Wubbe Meijer en gezin van Opperdoes Reinder Hulsebos nh. van Finsterwolde Ja- cob Kingma nh. van Westdongeradeel Ga- briël Hoek nh. van Sint-Maartensdijk Jan Schoonbeek dg. van Andijk, Cornelis Kes nh. van Marken Corn. de Groot nh. van Mar ken Sijmen Zeeman nh. van Marken Cor nelis W. Baas rk. van Grootebroek Maria Wolf rk. van WervershoofPieter Verburg van Barsingerhorn Albert L, de «.Vies nh. van Houten Petrus W. Hagedoorn nh. van Beverwijk Johannes Th. Droog rk. van Beem ster Petrus Kindts rk, van Schoondijke Berend Perdok n.h. van Termunten Klaas Vos gk. van Bieren Johannes C. de Wit rk. van Purmerend Neeltje Schoon rk. van Ob- dam Geert Bakker en gezin van Lonneker; Cornelis J. Visee rk. van Zoelen Geertruida A. A. Beers rk. van Amsterdam Matha J. Brayé van Hoorn Derk R. Smit en gezin van Rotterdam Adriaan Griep veg. van Etten c.a. Maria G. Weller nh. van Voorburg Pe trus Spitters rk. van Pijnaart c.a. Meint Dijk stra gk. van LeeuwarderadeelTjitte Land man rk. van WymbritseradeelJan Hartland en gezin nh. van Wieringen Abraham Ro bijn nh. van RetranchementJosephina G. Bont nh. van Andijk Constantinus Roeland rk. van Hoofdplaats Jacobus C. Blaakman rk. van HoofdplaatKornelis Melis nh. van Biggekerke Thomas Koole nh. van Wissen- kerke Roelfke Luppes nh. van Ede Krina G. Versteeg van AmsterdamKlasina Gra-i ver nh. van Uithuizermeeden Jan Blok nh. van 's-Heerenhoek Lambertus en Johannes de jong nh. van Dei! Helena C. M. Laagland rk. van Schoterlapd Anthonie W. Unkel nh. van Den Helder Jan Kuipers nh. van Lem- sterland Grietje van Dijk nh. van Ferwer- deradeelJacob 'yan der Laan nh. van Scheemda Cornelius F. Huft van Scheemda; Jarmis Goossen nh. van Cadzand Siemen van Huizen van BaarderadeelJohannes A. Kievith nh. van Beusichem Meeme Schol- OP 'T KANTJE AF. Twee dames in zee door den stroom medegesleurd. Voorbeeldige houding van het publiek. Door den sterken stroom werden gisteren te Castricum aaan Zee, een uur na elkander, twee dames bij het baden medegetrokken. Bij de eerste liep het vrij goed af, de tweede, die voor oogen van haar man werd medegesleurd, werd bewusteloos in de roeiboot van den bad- wacht naar het strand gebracht, Twee leden van de afd, Amsterdam van de Roode Kruis Transportcolonne, toevallig aan wezig, pasten de kupstmatige ademhaling toe en kon dep haar weder bijhrengen. Het publiek werkte hier zeer mede door een groo ten kring te vormen, zoodat geen last van opdringen werd ondervonden. Dit moge tot voorbeeld strekken voor andere ongevallen OP AVONTUUR. Het voorbeeld van Mariene Dietrich een vrouw in mannenkleeren. Zondagmorgen heeft de rijksveldwacht te Middelaar bij Mook aangehouden een 25-ja- rig meisje uit Hilversum, wier opsporing ver zocht was als verdacht van diefstal, oplich ting enz. Dit meisje was tpr beschikking van de re geering gesteld, doch voorwaardelijk vrijge laten. Zij maakte zich echter daarna weder om schuldig aan het wegnemen van een spaar bankboekje van een vriendin en vluchtte in mannenkleeding. Bij haar arrestatie was zij dan ook gekleed in lange grijze broek en een blauwe jas, verder had zij een pet op en een hoornen bril, zoodat zij vrijwel niet te her kennen was. Alleen haar eenigszins manke gang heeft haar verraden. Zij had te Mook bij een kunstsschilder intrek genomen. Toen de rij ksveld wacht daar kwam, vluchtte zij door de achterdeur doch werd later in een tentenkamp in de buurt aangehouden en naar Hilversum overgebracht. Strenge Maatregelen jegens te werk gestelden. Ongeschikte elementen worden verwijderd. Naar het Ned. Correspondentiebureau meldt is met stelligheid te verwachten, dat in verband met molestatie en ongere geldheden, welke zich den laatsten tijd op verschillende werkverschaffingen hebben voorgedaan, met de meeste ge strengheid zal worden opgetreden. Elementen, die ongeschikt blijken te zijn en den geest bederven, zullen on verwijld worden verwijderd, 't Spreekt vanzelf dat werkloozen, die om derge lijke reden uit de werkverschaffing worden verwijderd, ook geen aan spraak kunnen maken op uitkeeringen ingevolge de steunregeling. tens gk. van Onstwedde Neetje Schoon en gezin gk. van Broek op Langendijk Tjeert Huizing nh. van Roden. SLOOTDORP. Nieuwe bewoners. Kan men in onze polder te water en te land reeds on derscheiden dier- en vogelsoorten ontwaren, Thans heeft een onderaardsche bewoner zich Zaaraan toegevoegd. Was voorheen de „mol" hier een onbekende,we hoorden nu, dat ze op een tweetal plaatsen is ontdekt. Of deze nieuwe bewoner erg gewild is, betwijfelen we, maar ze hoort nu eenmaal in Hollands Oor den. U ONGELUK. De paardeknecht B. had het ongeluk met zijn duim bekneld te geraken tusschen rijlijn en wegenwiel. Dit had zooda nige gevolgen dat het lichaamsdeel zwaar werd verwond en hij zich onder geneeskundi ge behandeling moest stellen. MUSEUM IN DE WIERINGERMEER. De dorpscommissie van de Wieringermeer zal stappen doen om te Middenmeer of Sloot- dorp een museum te stichten, waarin dan zullen worden ondergebracht de onderschei dene voorwerpen, welke in de Wieringermeer bij de droogmaking zijn opgegraven. Ze worden op het oogenblik bewaard in musea te Hoorn en te Leiden. Alkm. Cour. Uitslag aanbesteding Boerderijen. Maandag 7 dezer werd de houw van 32 boerderijen in de Wieringermeer aanbesteed: De uitslag was als volgt: Groep I. (elf boerderijen) laagste inschr. fa. R. A. van Batenburg, Amersfoort voor f 123675.—; Groep II (zeven boer derijen) dezelfde voor f 79575.—; Groep III (vijf boerderijen) S. S. de Boer, Drachten voor f 56330.-; Groep IV (ze ven boerderijen) J. Krijtepburg voor f 81200.—; Groep V (twee boerderijen), fa. Ivoorn en de Jong, Medemblik voor f 21734.—. De gunning is aangehou den. Deze boerderijen zijn voorbestemd, om in pacht te worden uitgegeven. Gaat voor uw KRUIDENIERSWAREN DROGISTERIJ - ARTIKELEN, SCHRIJFBE HOEFTEN KASTPAPIER en RANDEN naar Varke visser. CONCURREERENDE PRIJZEN Beleefd aanbevelend, TELEFOON No. 11. een heerlijke flesch LIMONADE 45 en 55 ct. Limonade Gazeuse 10 ct. per flesch. Groote flesch18 ct. Hero Perl 16 ct. per flesch. Vruchten bowl, Victoriawater, Anna- nas, enz. enz. Middenmeer. HET BRITSCHE RIJK. BADCOSTUUMS IN DEN SCHOUWBURG. Een medewerker van de „Evening Stan dard" vertelt dat hij Woensdagavond in een Londensch theater twee dames en twee hee ren inbadcostuum de stalles zag betre den. De costumes waren weliswaar discretelijk: bedekt, bij de heeren door lichte overjassen,, bij de dames door een soort kimono, maar het viertal had toch maar het waagstuk volbracht, in badpak in theater te verschijnen I PORTUGAL. DORP DOOR EEN BOSCIIBRAND BEDREIGD Vuurzee over 21/- km afstand. Een hevige boschbrand, die acht dagen ge leden uitbrak, bedreigt een dorpje van 300 inwoners, dat in de nabijheid van Lissabon te midden van pijnboom-aanplantingen ligt.. De bosschen staan over een lengte van ruim 2'h km in brand. Troepen zijn uitgezonden om hulp te verleenen bij het blusschen. De toestand ter plaatse is des te erger, doordat de landstreek lijdt onder een hitte-golf. DE GRAANMARKT. Alkmaar, 4 Aug. 1933. Op de Vrijdag gehou den Graanmarkt waren in totaal 229 H.L.'s aangevoerd als 10 H.L. tarwe f 4.75 12 H.L. gerst. ehev. f 4 a 4.75 89 H.L. haver f 4 a 4 257 H.L. boonen w.o. bruine boonen f 10 a 16citroenboonen f 9; duivenboon enf 10 witte boonen f 10 a 11 3 H.L. mos terdzaad 41 H.L. karwijzaad (nieuwe) f 26 a 27.60 1 H.L. blauwmaanzaad 66 H.L. erw ten, w.o.groene erwten (kleine) f 8.75 a 10; groene erwten (groote nieuwe) f 17 grauwe1 f 11 nieuwe f 22 vale nieuwe f 2 Alles per 100 K.G. Handel matig. DE KAASMARKT. Alkmaar, 4 Aug. 1933. Op de Vrijdag gehou den kaasmarkt waren in totaal 72 stapels, wegende 139000 Kg. kaas aangevoerd waarvan de prijzen als volgt Fabrfekskaas 48 sta pels Kleine f 20 1 stapel Commissie f 17.50 Boerenkaas 11 stapels Kleine f 18 en 12 sta pels Commissie f 19.50. Alles met rijksmerk. Handel matig. De Veemarkt. Alkmaar, 7 Aug. 1933. Op de heden gehou den veemarkt waren aanvoer en prijzen als: volgt103 Vette koeien f 115 a 200 handel matig 26 Vette kalveren f 30 a 75 vette kalveren per K.G. 50—70 cent 51 Nuchtere kalveren (slacht) f 6 a 14 4 Vette Schapen f 12 a 14 416 Vette varkens (zware) per K.G. 30—34 cent. MARKTOVERZICHT der vorige week inge zonden door Firma Jac. Knoop, Makelaars in aardappelen, groenten en fruit, Nassaukade 158 telef. 81431, Amsterdam. De handel in aardappelen is hier te Am sterdam verleden week beter gegaan, dan eenige weken terug. De aanvoer was veel min

Wieringer courant | 1933 | | pagina 2