24e JAARGANG DINSDAG 22 AUGUSTUS 1933. No. 67 NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR WIERINGEN EN OMSTREKEN FEUILLETON OM HET GOUD tWIERINGER COURANT VERSCHIJNT ELKEN DINSDAG en VRIJDAG. ABONNEMENTSPRIJS per 3 maanden f 1. UITGEVER CORN. J. BOSKER, WIERINGEN r (pk BUREAU Hlppolytosheef Wlertnjrrn Telefoon Intercomm. No, 19. AD VERTENTIëN. Van 15 regels Iedere regel meer 0.30. t 0.10 BINNENLANDSCH NIEUWS. BIJ EEN BOTSING GEDOOD. Zaterdag is te Onstwedde de heer K. Senne- ma, bouwkundig opzichter uit Musselka- naal, met zijn motor in botsing gekomen met een groote expeditie-auto. Den Heer Senne- ma werd de borstkas ingedruktde dood trad onmiddellijk in. DRIE BOERDERIJEN AFGEBRAND. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag te gen 1 uur is te Dalen bij Coevorden brand ontstaan in een schuur, staande tusschen de boerderijen van de landbouwers H. Bou wers en R. Kiers. De beide boerderijen wer den spoedig door het vuur aangetast. Daarna °loeg het vuur over op het pand, bewoond door den landbouwer W. Kaspers. De drie kapitale boerderijen werden in korten tijd een prooi der vlammen. Het vuur greep in de met riet bedekte gebouwen zoo snel om zich heen, dat de bewoners in nacht gewaad moesten vluchten, terwijl van de in boedels zoo goed als niets gered werd. De brandweer wist tenslotte uitbreiding van den brand te voorkomen. De inboedels alsmede de pas geoogste hoeveelheden koren en een varken gingen verloren. Verzekering dekt de schade. De oorzaak is onbekend. BRUINE „OPMARSCHEN" NIET WEN- SCHELIJK GEACHT. Mevrouw mr. B. Bakker—Nort, lid van de Tweede Kamer, heeft den minister van Bin- nenlandsche Zaken gevraagd Is de minister niet van oordeel, dat een po litieke optocht van Nederlandsche nationaal- socialisten, vergezeld door Duitsche geestver wanten in uniform, zooals onlangs is gehou den van de Nederlandsche grens naar een vergaderlokaal in Nijmegen, in strijd is met de regeeringscirculaires, die hieromtrent zijn uitgegaan aan de hoofden der gemeenten En acht de minister het niet noodig in de zen streng op te treden, opdat herhaling in de toekomst zooveel mogelijk vermeden wordt Draadversperring te Leeuwarden, Conflict tusschen de gemeente en een bouwondernemer. Reeds langer dan een jaar is de ge meente Leeuwarden in conflict met een bouwondernemer aldaar, die twee blokken woningen heeft gebouwd aan den weg naar Lekkum, waarvoor de laatste bouwvergunning had gekregen van de randgemeente Leeuwardera- deel. Thans heeft, naar „De Telegraaf" meldt, het gemeentebestuur van Leeu warden twee rijen palen met draadver sperring voor beide huizenblokken la ten aanbrengen. Bordjes werden ge plaatst met het opschrift „verboden toegang" en een politie-agent bewaakt sedert enkele dagen den nauwen toe gang, die aan het einde van elk der huizenblokken is opengelaten. De be woners zijn nu gedwongen den tame lijk langen weg voor de huizen langs te nemen, teneinde op den openbaren weg te geraken. De zaak is deze. De gemeente Leeu warden heeft op grond van de randge meente een straat geprojecteerd, welke uit zal komen op den Lekkumerweg, die eigendom van het Rijk is, maar door Leeuwarden wordt beheerd. Van dit uitbreidingsplan staat officeel echter nog niets vast en de goedkeu ring van Ged. Staten op dit plan is steeds niet verkregen. Daarom wil de randgemeente van 'n (29. Hét is vreemd, hervatte de clown, Eerst was het een benauwd en zwaar geluid als van iemand die stikt of geworgd wordt en nu hoor ik niets meer. Zou men daarbinnen iemand vermoor den vroeg Trompelet. De wind sloeg hen den regen in het gezicht en verhinderde hun iets te zien, hoewel de nevel optrok en het nachtelijk duister eenig- zins verminderde. Het klagend geluid drong niet meer tot hen door. Zij waren de kroeg genaderd en klopten aan de deur. Ze was niet gesloten en ging gemakkelijk genoeg open. Het was daarbinnen nog donkerder dan buiten en ver rast bleef ons tweetal een oogenblik op den drempel staan. Een eigenaardig gedruisch van gedempte menschelijke stemmen bereik te thans hun oor. In de kelders alleen wordt getapt, zei Trompelet. We moeten ook naar beneden dunkt me. Ze hadden heel wat te zoeken en te tasten, eer zij het luik en den daaraan bevestigden ring gevonden hadden. Vanbinnen bleek het luik gegrendeld te zijn. August stampte twee maal zeer hoorbaar op den houten vloer. Het rumoer beneden hen hield plotseling op. Ha zoo, mompelde Trompelet. Het schijnt, dat de heeren, die zich daar in hun sociëteit bevinden, minder op vreemde bezoe kers gesteld zijn. Zware voetstappen dreun den op de steenen trap, het valluik werd op gelicht en eenige mannen vertoonden zich. Een geel, walmend licht van een meegebrach te muurlamp wierp 'n schijnsel op dit eigen aardige tooneel. Wat moet jelui hier klonk de niet aan-i moedigende vraag, die met een ruwe stem ï'gelijke straat niets weten en heeft zij den bouwondernemer een bouwvergun ning gegeven op den grond, dien hij heeft gekocht. De rooilijn van deze hui zen is indertijd vastgesteld door Ged. Staten, zoodat de bouwondernemer meent recht te hebben met het bouwen van de huizen door te gaan. Het gemeentebestuur van Leauwar den, dat lang gedraald heef, voordat 't tot handelen overging, heeft nu plot seling den bouwondernemer gelast den nieuwbouw te staken. Deze weigerde dat en ging voort met bouwen. Daarop heeft het gemeentebestuur palen in den grond laten slaan, teneinde den bouw ondernemer en zijn werkvolk den uit gang op den Lekkumerweg te beletten. Toen de adviseur van den bouwonder nemer dreigde, dat hij de draad zou doorknippen, zoodra deze was aange bracht, is er politiemacht gekomen om dit te beletten. Daarbij kwam het tot 'n heftige woordenwisseling tusschen den adviseur der bouwfirjna, een architect en den gemeente-architect. De eerste voerde zijn bedreiging niet uit, doch klom over de draadversperring heen, met de bedoeling een proces uit te lok ken. Het proces-verbaal van den gejneen- te-architect is niet geaccepteerd door den officier van justitie vermoede lijk wil men eerst eens het kort geding afwachten, dat door den bouwonder nemer en zijn adviseur aanhangig is gemaakt. Donderdagmiddag heeft de Burge meester van Leeuwarden een comité uit de bewoners van den Lekkumerweg ontvangen, die van haar ontstemming over deze daad van het gemeente-be stuur heeft doen blijken. De burgemees ter gaf toe, dat de jnanier van doen voor de betrokken bewoners niet aan genaam was en hij zou daarom B. en \Y. voorstellen, de versperringen te laten wegnemen. Naar men meldt, is de politie-bewa- king ingetrokken. Een gewaagde ontsnapping. Die bovendien mislukte. Dezer dagen brachten twee mare chaussees per trein een Belg naar de grens om als ongewenschte vreemde ling te worden uitgewezen. Nabij Zeven bergen begaf de man zich naar het toilet. Hij kroop daar door de trechter van de W.C. en liet zich uit den trein vallen. De roekelooze ontvluchting liep voor den Belg zonder arm- of beenbreu ken af. Wat versuft en met eenige lich te ontvellingen aan het hoofd kwam hij er af. Maar hij lag vlak voor een wachtpost. De dienstdoende baanwach ter was aanstonds bij de hand om den reiziger, dien hij verongelukt waande, hulp te verleenen. Op de vraag hoe hij zoo plotseling uit den trein vandaan kwam, gaf de Belg voor, uit den coupé te zijn gevallen. Deze mededeeling wek te eenig wantrouwen. De volgende vraag van den baanwachter gold daar om het kaartje van den „verongelukte" Maar dat had papa, die in den voor sten wagen van den trein zat. Gauw 'n telefoontje naar Oudenbosch, waar de trein moest stoppen. 's-Baanwachters verslag van het gebeurde gaf aanlei ding tot een onderzoek en daar vond tot August en Trompelet werd gericht. De mannen uit de kelderruimte waren op geschrikt en omringden nu onze beide vrien den. Hun voorkomen was ruw en terugstoo tend, hun kleeding vuil en ordeloos, alles ver ried, dat zij met schier alle betamelijke ge bruiken eener welgeordende maatschappij hadden gebroken. Wat drommel antwoordde Trompelet lachend. We hebben dorst en we willen wat drinken en als het ons gepermiteerd wordt, willen wij tevens voor het geëerde gezelschap een kleine voorstelling geven. Wacht even, riep er een uit den hoop, dat is de goochelaar van de buitenwijken. Komt maar naar beneden met je beidjes en vertoont ons dan je mooiste kunststukken. Als we hier maar net even gemakkelijk uit, als in komen fluisterde Trompelet zijn vriend in het oor. August maakte hierop een beweging van zorgeloosheid. De tafels waren redelijk goed bezet en een dikke tabaksdamp had zich tegen de gewel ven gezet. De drinkers schonken den beiden nieuwe lingen in hun kring al zeer weinig aandacht. De meesten hadden blijkbaar reeds te veel geestrijk vocht gebruikt, om nog eenigen argwaan aan den dag te kunnen leggen. Achter in het eerste lokaal zag het tweetal achter de toonbank de vrouw van Laguyane zitten, die zij aan haar litteeken op de wang onmiddellijk herkenden, maar de reus zelf scheen hedenavond niet tot het gezelschap te behooren. Mijne heeren nam nu Trompelét het woord, ik zal de eer en het genoegen hebben, het geëerde gezelschap met eenige kunstver richtingen van eigen vinding te amuseeren. Is er ook iemand onder de heeren, die mij voor een paar minuten een stuk zilvergeld wil leenen Ik heb mijn beurs vergeten, ook zou men allicht kunnen denken, dat mijn geld stukken op een bijzondere wijze waren gepre pareerd. Weest omtrent het lot van uw geld maar niet beducht, mijne heeren, ik zal de eer hebben het aan u weder ongeschonden men de twee marechaussees, die nog steeds de wacht hielden voor het deur tje, waarvan het opschrift „bezet" hen in de overtuiging hield, dat hun arre stant nog altijd, binnen was. Valsche rijwielplaatjes in Rotterdam. Een partij van duizend stuks medegebracht uit Ilamburg.- Het plan bestond er 20.000 te maken. -- De stempels te Phorz heim in beslag genomen. Het H.bld. meldt Op 1 Aug. is het nieuwe belastingjaar voor de rijwielbelasting ingegaan en dit jaar was nauwelijks eenige dagen oud, toen reeds bleek dat er vele val sche rijwielbelastingrnerken in om loop waren. De exemplaren, die onder de oogen der politie-ambtenaren kwa men, bleken buitengewoon goed te zijn nagemaakt. Op 8 Augs. hebben recher cheurs van de rivierpolitie in samen werking, met de rechercheurs van de centrale recherche in verband met een andere zaak twee mannen aangehou den aan de Waalhaven, die op de komst van de politie-ambtenaren een pakje wegwierpen, dat een aantal valsche plaatjes bleek te bevatten. In den avond van den 7 Aug. kwam een man de centrale recherche waar schuwen, dat hem belastingplaatjes waren aangeboden, ver onder de waar de. De aanbieder, een Duitscher, had verteld reeds 12 plaatjes te hebben af geleverd. De politie stelde een onder zoek in en haar bleek, dat deze Duit scher was een man die aan den Schie- damschen dijk woont en zijn kost ver dient met het venten van gebrande nootjes op den Coolsingel. Hij werd aan gehouden op het oogenblik, dat hij in een café aan de Karrensteeg 50 val sche plaatjes afleverde. De man had van een waterstoker een kamertje ge huurd in de Zwanensteeg, een zijstraat je van den Schiedamschen dijk, waar hij zijn nootjes brandde. De huur van zijn kamertje had hij met 'n valsch plaatje betaald. Voorts had hij er nog een in zijn bezit. Onder het dak van het kamertje aan de Zwanensteeg vond de politie 'n pak met 46 valsche plaatjes. Nader is gebleken, dat ook een aan lager wal geraakte stuurman, die met den' aangehoudene in hetzelfde loge ment aan den Schiedamschen dijk woont, plaatjes in omloop had gebracht en bij een kastelein aan den Schiedam schen dijk werd een pak met 742 val sche plaatjes gevonden. Na een gron dig verhoor bekende de aangehoudene dat de plaatjes gemaakt waren door zijn in Phorzheim wonenden vader, die ze naar Hamburg had gezonden, waar hij ze in ontvangst genomen heeft. Het pakje met ongeveer 1000 plaatjes, die hij in zijn kleeren verborgen had, heeft hij zoo naar Rotterdam gebracht. Een van de rechercheurs, die naar Hamburg ter onderzoek vertrok vond er 3500. De vader van den aangehoude ne, een werkloos goudsmid, had zelfs de stempels vervaardigd. In totaal zijn 4500 plaatjes gemaakt. Het plan was om er 20.000 aan te maken. De stem pels konden op een koperpletterij in Phorzheijn in beslag genomen worden. BUITENLANDSCH NIEUWS. ter hand te stellen. August plaatste een klein tafeltje voor den goochelaar en stak twee meegebrachte kaar sen op. Het tweetal stond nu op een behoorlijken afstand van het publiek, beschouwde van daar alle aanwezigen met de grootste oplet tendheid, waarbij zich menig gelaat schier onuitwischbaar in hun geheugen prentte. Zooveel is zeker, dacht August, dat de benauwde kreet, dien ik daareven heb ge hoord, niet van hier is gekomen. Zekere metalen, mijne heeren, hervatte Trompelet zijn toespraak, zekere metalen smelten slechts bij een zeer hooge tempera tuur onder meer ook het goud. Het goud, mijne heeren, heeft ongeveer een hitte noo dig van duizend graden, om in vloeibaren toestand te geraken. Wanneer evenwel het metaal, hetzij dan koper, zilver of goud, eerst aan zekere magnetische inwerkingen is onder worpen geweest, biedt zelfs de vlam eener kaars een voldoende warmte aan, om het vloeibaar te maken. Hij was voornemens een soort van weten schappelijke demonstratie met hoogdravende woorden van stapel te laten loopen, maar een zenuwachtige trilling, die hem eensklaps door het lichaam voer, deed den stroom zij ner welsprekendheid stuiten. Neen, neen, dacht hij, August heeft zich daareven niet vergist. Nu heb ikzelf dat ake lige geluid ook gehoord En bij het ingespan nen luisteren vergat hij de voortzetting zij ner rede, ja zelfs de plaats, waar hij zich bevond. De deugnieten, die hem omringden, vonden de afdwaling van den goochelaar zoo weinig streelend voor zijn toehoorders, dat zij hem kameraadschappelijk een paar geduchte rib- bestooten toedienden, om hem zoodoende aan zijn plicht te herinneren. - Zeg eens, potsenmaker, waaraan sta je te denken riep een heesche stem achter zijn rug. Trompelet wendde zich om en beefde. Ach ter hem stond een zwaargebouwde kerel, die zoo groot was, dat hij niet alleen met zijn Duizenden boeren verdronken in China. Door overstroorning van »Je Gele Rivier. Bij de o verstrooiingen van de Gele Rivier in Noord-China zijn, volgens te Sjanghai ontvangen berichten uit Iïan kau, 5000 Chineesche boeren verdron ken. De meesten hunner zijn 't slacht offer geworden van een vloedgolf, die na een dijkdoorbraak honderden hui zen overstroomde en vernielde. Ban dieten maken van de gelegenheid ge bruik en overvallen de reeds zoo zwaar bezochte bevolking, aldus Y.D. Op de vlucht doodgeschoten. Twee communisten, die gearresteerd waren, onder verdenking een S.A. man uit W'anne-Eickel te hebben doodge schoten, trachtten te ontvluchten. De een werd doodgeschoten, de an der zwaar gewond. Verbod dreigt blauwhemden. Volgens een Reuter-telegrarn uit Du blin heeft de Minister van Justitie van den Ierschcn Vrijstaat een verklaring gepubliceerd waarin staat dat, indien de blauwhemden van ü,Duffy gewa pend of in uniform parade maken, de organisatie onwettig verklaard zal worden. Razia in Duitschland. Het W.B meldt uit Aken dat het de politie aldaar bekend geworden was, dat de communisten er een nieuwe or ganisatie wilden oprichten. Er werd een groote razia gehouden en 30 com munisten, waaronder de leiders, wer den gearresteerd. Voorts nam de poli tic wapenen, munitie en drukmateri- aal in beslag. Gced afgeloopen. In het Reuzengebergte kreeg een schooljongen, die op zijn fiets een hel ling afreed, een razende snelheid. Hij trachtte te remmen, doch sloeg over den kop. Door de vaart werd de jon gen in de hoornen geslingerd. Hij kwam zoo gelukkig op een paar tak ken terecht dat hij ongedeerd naar beneden kon klauteren en er alleen met een paar kleerscheuren is afgeko men. Moordenaar bekent na 26 jaar Te Lintz aan den Donau is een 7S- jarig grijsaard gearresteerd. Hij had bekend in 1907 iemand te hebben dood gestoken en dacht dat het delict reeds was verjaard. Vechtpartij in een rechtszaal. Voor de Rechtbank te Berlijn ont- tond een woordenwisseling tusschen een beklaagde en een getuige, waarbij de beklaagde zich zoodanig opwond, dat hij over de balustrade van de be klaagdenbank sprong en den getuige begon af te ranselen. Gerechtsdienaars moesten van gummiknuppels gebruik maken om de vechtenden te scheiden, waarop de beklaagde met handboeien aan naar de beklaagdenbank werd te ruggebracht. Bekend berggids verongelukt. De bekende Zwitsersche berggids Franz Dochmatter uit St. Niklaus is met een Amerikaanschen toerist ver ongelukt. Zij daalden van den 4512 meter hoogen Weishorn af en stor ten in een afgrond van ongeveer 400 meter diep. Een troep gidsen is op weg om de lijken van de verongelukten te bergen. Boschbrand in Spanje. In de Spaansche gemeente Salva- tierra dicht bij Saragossa is brand uit gebroken in een pijnboomenbosch. Het vuur plantte zich snel voort, zoodat thans een oppervlakte van 4.000 11.A. in vollen gloed staat. Men heeft nog steeds het vuur niet kunnen bedwingen Opstand in Amerikaansche gevangenis In de Deer Island-gevangenis nabij Boston is een opstand uitgebroken on der de gevangennen, die echter spoe- lig kon worden onderdrukt. De op stand was klaarblijkelijk voorbereid, want toen de 1200 gevangenen zich in de eetzaal bevonden, sprongen zij plot seling, op een gegeven signaal, op de bewakers toe, keerden de tafels om en probeerden door de ramen te springen. Spoedig hadden de bewakers echter gewapende versterking gekregen, die op de gevangenen vuurde, zonder dat iemand werd gewond. Slechts twee gevangenen slaagden erin te ontsnap pen, doch toen zij over den buitensten muur sprongen, sprongen zij in de ar men van gewapende bewakers, die hen opvingen. Na korten tijd was de orde in de gevangenis hersteld. Legendarische royaliteit. De rijkste vrouw der wereld, de erf gename van de miliioenen van VVool- worth, de vroegere Amerikaansche mis9 Hutton, maakt op het oogenblik haar huwelijksreis door Europa met prins Alex Mdvani. Tijdens hun verblijf te Venetië hebben de jonggehuwden zich buitengewoon populair gemaakt. De kcllners, die hen bedienden kregen min stens een fooi van honderd dollar. Men begrijpt, hoe de gondeiiers, de mando line-spelers, de gidsen, de obers, de kamermeisjes en de schoenpoetsers hun best deden, het rijke echtpaar te mogen bedienen. Wanbof van een inbreker. Een ongewoon ongeluk is een inbre ker overkomen, die in het Saksische stadje Kroptewitz, had ingebroken bij een spekslager. Toen hij zijn buit bin nen had, deed hij nog een snoer savi- cyjes om zijn hals en stopte zijn zakken vol met potjes paté de foic gras, ottn eens lekker te smullen. Toen hij ech ter door een tuimelraam boven de win keldeur was geklauterd, om het terrein van zijn roof te verlaten en op den grond wilde springen, bleven de sau- cysjes vatshaken. Het snoer trok dicht om 'mans hals en den volgenden mor gen vond de slager den dief hij was den verstikkingsdood gestorven. hoofd, maar zelfs met zijn schouders boven hem uitstak. Die kolossus was gekleed met kiel, vest en broek van fluweelachtige stof en met een paar handschoenen. Wie kon het anders zijn dan Laguyane De goochelaar wisselde een snellen blik met den clown. De twee vrienden hadden elkaar begrepen. Om den mond van Trompelet speelde een zegevierend lachje, terwijl hij vergenoegd zijn handen wreef. Daarop hervatte hij bedaard en op onderrichtenden toon Deze wrijving mijner handen, mijne hee ren, heeft ten doel, het voor mijn kunststuk benoodigde magnetisme te verwekken. Ik laat thans in mijn linkerhand een macht van electriciteit ontwikkelen. Uitmuntend, 't Gaat magnifiek Ik geloof, dat de wonderschoone toer prachtig gelukken zal, want het munt stuk is voldoende verzadigd van magnetisme, om zeer vloeibaar te worden. Hij hield de linkerhand gesloten boven de vlam der kaars en bewoog speelsgewijs de vingers, om het stuk geld. dat hem uit de palm der hand gleed, daarmede te grijpen, maar zijn hand beefde geweldig. Voor de tweede maal trof de gedempte kreet van angst zijn luisterend oor en thans meende hij in dat geluid Valentins stem te herkennen. - Ziet gij, mijne heeren, dwong hij zich zelf om voort te gaan, ziet gij wel hoe het muntstuk week en zacht wordt, als het me taal in aanraking komt met de vlam. Ziet ge niet, hoe het vloeibaar wordt? Ongelukkig genoeg was Trompelet sedert een paar seconden van zichzelf niet meer ze ker. Het zilveren muntstuk, dat hij, naar het scheen, in de linkerhand moest hebben, viel hem in zeer vasten toestand uit de rechter hand, klinkende op tafel. Een smadelijk gelach ging er op, gemengd met bedreigingen. De dronken gasten liepen op den goochelaar toe, maar August stelde zich altoos nog lachend voor hem in de bres en onder die omstandigheden was het, dat de beide vrienden enkele woorden wissel den, terwijl zij van alle kanten met schimp BOEXBESPREKING „De Wandelaar". Zooeven verscheen bij den uitgever A. G. Schoonderbeek te Laren de Augustus-aflevering van ,Dc Wandelaar" maandblad, gewijd scheuten werden overladen. Ik heb aan den achtermuur een lage deur ontdekt, fluisterde August, en het ge luid kwam van dien kant. Het was juist die vreeselijke zucht, die mij zoo in de war bracht, antwoordde Trom pelet. Ik meende daarin de stem van Valentln te herkennen. Het is vreemd, maar mij ging het even zoo, betuigde August. We moeten zekerheid hebben, het koste, wat het kost Ja, maar hoe, vroeg de clown. Laat mij begaan, antwoordde Trompelet. Eén vraag slechts Zoudt gij het in het wor stelen tegen Laguyane durven op nemen In het belang van Valentin stellig. Goed, ga dan naar uw plaats terug. In dit oogenblik schreeuwde Laguyane. die naast de vrouw had plaats genomen, Trom pelet toe Hoor eens, kereltje je moet mij eens be wijzen, dat jij wel degelijk een goochelaar en geen spion van de politie bent, vat je dat Als je dat niet kunt, dan kom je ook niet le vend hier vandaan. En de gewezen galeiboef bracht zijn slagers mes te voorschijn en stak het voor zich met de punt in de met zink bekleedde toonbank. Jelui moet namelijk weten, wendde La guyane zich tot de andere aanwezigen, dat onze waardin vanavond gevolgd is geworden door twee vermomde kerels van de politie en nu dienen wij zeker te zijn, dat deze twee grappenmakers niet eveneens tot de politie behooren. Er was nu een diep stilzwijgen ontstaan onder de gasten. Het woord „politie" door Laguyane genoemd, had zelfs op de half be nevelde mannen zijn uitwerking niet gemist en al de boosdoeners in toorn doen ontsteken. Op een gegeven oogenblik waren Trompelet en August van alle kanten omsloten, terwijl reeds in menige voortvarende hand het drei gend gehouden mes flikkerde. (Wordt vervolgd.)

Wieringer courant | 1933 | | pagina 1