VARKEVISSER - MIDDENMEER. Verlof B. Burgemeester en Wethou ders dezer gemeente hebben in hunne vergadering van 25 Augustus j.1. in gewilligd het verzoek van den lieer Jb C. Fronck te Oosterland om een ver lof B voor 2 kamers en één veranda van het door hem bewoonde perceel Akkerweg 10. op het gebied van paardensport. Opeens is 't daar uit 't mulle zand Op het terrein aan de Zwinstraat had zich'op Sclioolukkcr verrezen '1 groen den ook een groote schare toeschouwers langs ;wit gestreept circus met H zce|r0ene de afzetting opgesteld. Onder de aanwezigen merkten wij de Bur- meester L. C. Kolff van Wieringen en Burge meester Breebaart van Barsingerhorn op, die beiden resp. voorzitter zijn van de landelijke- rijvereen, welke demonstreerden. Onder algemeene leiding van den instruc- zeildak en de twee masten, waaraa; Hollandsche vlaggetjes wapperen. Circus Amanda Boberti Do Ginniksche jeugd leeft in koorts achtige verwachting. Zij zijn gaan (zien, de jongens en meisjes en ook de FLORA'S 27e FEEST. Goed geslaagde feesten te Den Oever begunstigd door prachtig zomerweer. Op de laatst gehouden jaarvergadering van de bloemenvereeniging „Flora" werd het denkbeeld geopperd om eens een proef te ne men, om de jaarlijksche tentoonstelling eens wat vroeger in don tijd te houden, aangezien liet weer meestal in September de ooi-zaak was dat de Florafeesten minder goed slaag den. Men besloot dan ook dit eens te wagen en warempel de proef is geslaagd althans voor dit jaar, hoewel Flora door het oog van een naald is gekropen, want aanvankelijk was de datum gesteld op 19 Augustus doch de mu zickvcreenlging Apollo was verhinderd op dien datum haar medewerking te verleenen, wat achteraf gebleken is, een graot geluk te zijn geweest daar het vorige week al bijzon-I der slecht weer was. Toch is de kans op mooi weer in Augustus altijd grootcr dan in September, zoodat we mogen veronderstellen, dat men het als een geslaagde proef zal beschouwen. Er is dit jaar weer zeer veel werk van de feesten gemaakt, naast de tentoonstelling welke traditie-getrouw weer in de Kapel wordt gehouden, is een complete kermis op gesteld aan de Gasthuisweg. Bovendien stonden Zondag en Maandag in het teeken der paardensport, uitvoeringen van Apollo" bij Lont en Tijsen, terwijl in de café's overal muziek was. De officicclc opening. Zaterdagavond half acht werd de tentoon stelling officieel Ingeluid. Dat het tegen halfnegen is geworden, zal wel aan allerlei omstandigheden geweten moe ten worden, doch ingeluid is ze en op waar dige wijze. Apollo voerde hierbij weer de boventoon. Onder aanvoering van haar directeur, de heer Joh. v. Glabbeek, werd een rondgang ge maakt door dit kwieke corps, voorafgegaan door een achttal tamboers met een tamboer- maitre. Nadat hiermede den volke kond was ge daan, dat het feest zou beginnen arriveerde men in de Kapel, waar intusschen reeds zeer veel publiek aanwezig was en werd een korte welkomsrede uitgesproken door den heer C'. Tijsen, welke als volgt ongeveer luidde Geacht publiek, Als voorjaar weer in 't land is, als de na tuur alom ontwaakt, als de milde zonnestra len de aarde weer beschijnen, dan ver wachten de leden van Flora hun vercenigings planten allen weer thuis. Flora voldoet dan aan haar plichten en reikt een groot aantal teere kleine plantjes uit, die de leden zorgvol zullen opkweeken om dan tegen het einde van den zomer ze hier ten toon te stellen. Wij zijn hier dan weer bijeen om dit festijn te vieren ik roep u een hartelijk welkom toe en bovenal de muziekvereeniging Apollo die dit jaar onze feesten weer op zal luisteren. Dat wij hierbij de muziekvereeniging niet kunnen missen bewijst wel dat wij de ten toonstelling er een week om uitgesteld heb ben. Hiermede verklaar ik de tentoonstelling voor geopend. Do tentoonstelling-. Het is met de inzendingen zoo gesteld het cene jaar komen er wel eens meer inzendin gen als het andere doch nimmer kan men zeggen „er is gebrek aan inzendingen ten toonstelling is overbodig." Ook dit jaar is een keur van bloemen en planten door de leden ingebracht, niet alleen de officièele Floraplanten, doch ook de ru briek cacteeën en vetplanten is ruimschoots de moeite van het bekijken waard. Een groote voorraad Bladbegonia's is aan wezig. Dat hier een groote strijd gestreden moest worden bewijst wel, dat 12 prijzen wer den beschikbaar gesteld. Dit was vrijwel de grootste rubriek van Floraplanten, welke wa ren ingezonden. De heer J. van Amersfoort» verrichtte ook dit jaar wederom de keuring wat o.i., gezien 1 de keurig verzorgde inzendingen welke alge-f meen waren, en dus in kleinigheden ver-' schil gezocht moest worden, lang niet mak kelijk was. Niettemin heeft de heer van Amersfoort zich van deze moeilijke opdracht weer uit stekend gekweten, en werden de prijzen als volgt toegezegd De uitslag Bladbegonia's le pr. en eere-prijs (aan geboden door J. Posthumus) Mevr. Ringeling- Köning 2e pr. J. Brouwer 3e pr. Jb. de Haan, 4e pr. K. Kuit, 5e pr. P. Bakker Ez., 6e pr. pr. Wed. Keijzer, 7e pr. M. Gorter, 8e pr. J. Metselaar Jbz., 9e pr. M. Tijsen, 10 pr. J. Metselaar Jbz., 11e pr. P. Poel, 12e pr. D. Lont. Fuchsia le pr. Wed. Klaver, 2e pr. C. Tij sen, 3e pr. C. Maars. Begonia-Sempcrflorensle pr. P. Helling maan, 2e pr. A. Bakker, 3e pr. N. Stadig. 4e pr. J. Kaleveld, 5e pr. Maartje Klein, 6e pr. C. Maars, 7e pr. C. Wagemaker. Pelargonium Zonale le pr. D. Bakker Jhz., 2e pr. P. Halfweeg, 3e pr. A. Hoogvorst, 4e pr pr. P. Hermans, 5e pr. C. Rotgans. Plialangium le pr. J. Wiegman. 2e pr. P Rotgans, 3e pr. P. Klein. 4e pr. Mevr. Rlnge- ling-Köning, 5e pr. A. Terpstra. Seduna Sicbahlie le pr. A. Kok, 2e pr. C. Kool Jbz., 3e pr. P. Smit. 4e pr. S. Bakker Jz. Azalea Siebaldie le pr. C. Bais, 2e pr. J. van Ginkel, 3e pr. G. Rotgans, 4e pr. J. Met selaar. Bouquctten (Schoolkinderen) le pr. J. Rotgans, 2e pr. N. Rotgans Ez., 3e pr. D. Rot gans, 4e pr. A. van Os, 5e pr. A. Heijblok 6e pr. N. Rotgans. Groepen, div. planten le pr. S. Kooij, 2e pr. D. Verfaille, 3e pr. J. Kuiper, 4e pr. D. Bak kor Johz., 5e pr. S. Zomerdijk, 6e pr. J. Pop pen, 7e pr. J. Boersen, 8e pr. D. Bakker Dz., 9e pr. H. Grootemaat. Mooiste gekweekte plant le pr. P. Poel, (Asp. Springerie) 2e pr. Mej. A. Tijsen, (As pidistra) 3e pr. 4e pr. S. Bakker, (Asp. Sprengerie; 5e pr. S. Bakker, (Bladbegonia» 6e pr. S. Bakker, (Bladbegonia); 7e pr. J. Bakker Johz. (Bladbegonia» 8e pr. 9e pr. J. Bakker, (Opentia Cactus.) Cacteeën (groepen) le pr. J. Poppen, 2e pr. Mevr. Ringeling-Köning, 3e pr. J. Koorn, 4e pr. S. Zomerdijk. De tweede dag (Zondag). Was het Zaterdag niet overdruk aan Den Oever, waar het polderfeest in de Wleringer- meer wel eenigszins oorzaak van zal zijn ge weest, Zondag was het een topdag. Het prach tige zomerweer lokte een ieder naar buiten en waar zou men dan anders heen gaan als naar het groote ruiterfeest van de landelijke rfjvereenigingen „Wieringen" en Barsinger horn, die een reeds gevestigde naam hebben teur de heer His Wilms, hebben beide veree-'te menschen van Ginneken Ze nigingen weer prachtige staaltjes van paar- dendressuur te bewonderen gegeven. .staan dicht tegen de houten, onge- 1 verfde balustraden, die de I win tig i woonwagens omrastert. 't Is een klein dorp in 'n dorp, dal Wat zouden wij al niet op moeten noemen,! de parade, het carousselrijden, Tally Ho, hek- springen, stoelenrace, de gestoorde theevisi te (een kluchtig springnummer) kortom men daar plots, in één nacht, uit heelt echte mooie paardensport te zien gege-|grond is geschoten. Tusschen die af- ven. Het kunnen van een boerenpaard, watrastering leeft 'n gestadige, rustige in de week moet wei-ken, met groot geduld'dnlkte XVoer is mild, de avond-zon opgeleid in vr«e uren, dwong bewondering af.kl Daarom O, zeker, er mislukte bij het springen wel, »VCI61CI lU7A "K eens een oefening, doch het ongewone voor.'iantR cr waschgOtd te drogen, daai- sommige paarden, veel menschen, muziek en|°m staan alle wagondeuren open. Je wapperende vlaggen zal hier wel niet vreemd ziet 't witte fornuis met nikkel. De bed- van geweest zijn. den en matrassen zijn naar buiten Jammer dat het paard van mej. Bets Dek- (gesleept en op de ijzerdraden te luch ker bij den aanvang in glas trapte hierdoor werd zij geducht gehandicapt. Wanneer wij echter de uitslag van de di verse wedstrijden overzien dan heeft Wierin gen, hoewel klein In aantal ruiters, geen slecht figuur gemaaktalleen in het sprin gen moest men de meerdere in Barsingerhorn erkennen. De uitslagen hiervan waren als volgt Tally IIo (een driekamp, 100 meter stap, draf en galop)) le pr. Jb. Mulder, (W.) 2e pr. Jb. Kistemaker (B) 3e pr. mej. A. Bruul (W.) 4e. pr. G. Blaauboer (B.) ten gehangen, 't, Clowntje, 't minia- tuurmenschje, dat ons straks zal doen schateren om z'n kopje-duikelen in z'n slipjas en met z'n puntbaard tot over z'n ooren, heeft 't verbazend druk. Hij trippelt trap-op, trap-af, wagen-in en uit. Daar galoppeeren opeens twee zeer kleine ponney's 't groenige deel van Schoolakker op. Ze hebben kans gezien den tentstal te ontvluchten. Al de nieuwsgierige kijkers hollen ONS WIERINGERMEERHOEKJE. stoelenrace. le pr. A. Bruul (W.) 2e pr.jnaar dit onverwacht kijkspel, want de W. Kooij (W.) 3e pr. H. Kistemaker (B) circusmannen gaan op de vangst, te 4e pr. J. Mulder (W.) voet en zonder lasso. Maar de poney's Sringcn. (Ind.) le pr. G. Blaauwboer (B.) zjjn gedresseerd ook in eigen koppig- *e ür' ,ï»pr' J" Schenk (B beid en duiken onder de handen van e pr. is erna ei de mannen weg, onder luid gelach van Nu afloop werden de paarden beloond met een roset aan het hoofdstel welke met een felicitatie voor den ruiter werden aangehecht door Burgemeester Kolff. In optocht, Apollo voorop, trok men vervol gens naar de zaal van den heer Jurrie Lont, alwaar de ruiters een koffiemaaltijd stond te wachten. Het publiek verspreidde zich op de kermis en tentoonstelling en de jeugd op de dans vloer. De derde dag (Maandag.) In ons overzicht van Zaterdag en Zondag hebben wij iets vergeten wat de tentoonstelling betreft. Behoudens het groote aantal inzen dingen van de leden van „Flora", vie len nog een paar keurige stands te bewonderen van onze beide bloemis ten, Alb. Lont en J. Posthumus, eerst- de kijkers en onder deze gratis voorstelling, deze kalme jacht in het Wild-West van Ginniken, oefent de kapel van het circus zich in 'n grooten wagen. De gesmoorde viool- en trom pet- en clarinet-tonen deinen over 't stoffige veld Er worden Turksche trqmmen uit een wagen gedragen, circus-held-in.-werktenue zit onver stoorbaar in 'n boek te lezen Een andere, ook in werktenue, beschilderd 'n wit reclame-hord. In den stal hinnikt 'n paard. Ge heimzinnige geluiden dringen door 't doek. De jeugd beluistert die harts tochtelijk. Zouden er wilde beesten zitten Er klinken commando's in het Duitsch „Max, komm her n Aanhangwagen wordt gelost ge- genoemde is een oude getrouwe op de Flora-tentoonstelling, deze stand tinkel van kettingen, neerploffen van trekt dan ook altijd zeer veel belang- balken. Twee geweldige halters liggen 'n reuzen-tractor Er zit iets stelling. De heer J. Posthumus heeft een prachtcollectie dhalia's ingezonden, welke uit eigen kweekerij komen, ook leze inzending trekt veel publiek. De eere-prijs welke de heer Posthu mus beschikbaar heeft gesteld voor deze tentoonstellling bestond uit een zilveren vaas. Het ringsteken. Het werd ge geworden. op aantrekkelijks in dat wereldje-apai l in dat bohème gedoe, omdat .,'t lijkt", dat al wat in die omrastering leeft, geen zorgen kent. Dat leven schijnt te zeggen wij eten, drinken, 1 DE DERDE POLDERDAG. Zonneschijn, Vreugde. Zoo rijdend langs goede gebaande wegen, begrensd door uitgestrekte korenvelden, waar aan de vlakte wordt verbroken door ontelba re graanhokken en mijten, in de trillende verten de dorpen zich afteekenend tegen den gezichtseinder, dan kan men. ofschoon men het weet, zich er geen denkbeeld van vormen, dat drie jaar geleden dit gebied de zeebodem vormde, die zich, van het zilte nat ontdaan, aan ons oog vertoonde als een volkomen moerassige woestenij, waarvan wij ons mis troostig afwendden, omdat cr „niet goeds" in te vinden was. De jarige. Nu is de „drie-jarige" Wieringermeer als een gezonde lachende boy, die met de krach tigste voeding groeit en tiert, dat het een lust is voor de oogen. En de bevolking, die z'n „Meer" verzorgt, is daar niet weinig trotsch op en de derde verjaardag werd door jong en oud in feestelijke stemming herdacht. Het feestelijk aanzien der dorpen te sober. Vanzelfsprekend haden we verwacht, dat op dezen polderdag van ieder woning de Hol landsche drie kleur zou wapperen,.... maar daarin werden we teleurgesteld. Op Slootdorp telden we. behalve 't dundoek op de Brink, slechts 'n viertal vlaggen en te Middenmeer een gelijk aantal. Als verontschuldiging werd aangevoerd „ja, we hebben er geen," Maar tegenwoordig zijn vlaggen en vlagge- stokken zoo goedkoop, dat aanschaffing daar van wel onder het bereik van ieders beurs is. Voor het feestelijk aanzien is de driekleur nu eenmaal onontbeerlijk, dat bewees wel het imposante feestterrein te M.-meer en de met oranjewimpels en lampions opgetuigde schui ten, waarvoor 'n eveneens versierd motor sleepbootje vroolijk tufte, en die 's middags de juichende kinderschaar van Slootdorp naar Middenmeer vervoerde. Daar wachtte hun de Jan Klaassenkast. Een goede gedachte van de feestcommissie is het geweest des middags de Oud-Holland- sche poppenkast te laten komen, want dit is voor kinderen altijd weer nieuw en de talrij ke uitroepen uit de kindermonden en het dikwijls uitbundig schaterlachen bewezen wel, dat de kleinen met de vertooning me deleefden. De wedstrijden voor grooteren op het feest terrein waren niet minder een succes. Het scheen dat gansch Slootdorp en Middenmeer was uitgeloopen, om in de feeststemming te deelen. De feestcommissie, waarvan aan het hoofd burgemeester Peters en Mr. Kamp hadden het druk met de regeling, maar alles liep vlot van stapel. Een pracht terrein kleeding vol schakee ring. Laten we voorop zeggen, dat het terrein met zijn zacht grastapijt en goede afraste ring bij uitstek voor de wedstrijden geschikt is, en als wij daarom heen zagen het publiek, waarvan vele dames in origineele kleeding uit rusten, waar en wanneerjjwij willen, wij ken nen niet dien alledaagschen romp slomp, die jullie neerdrukt. Elke dag brengt ons 'n nieuwe emotie Ook ringsteken wat Maandagmiddagjdit is 'n illusie '11 Circus is 'n groot 1 gehouden is een groot succesrollend huis, dat öp tijd z'n belasting- 'biljetten thuis krijgt, dat als elk dorps kruidenierswinkeltje eiken avond he' d. Horstoverigen bij loting. Wedloop met hindernissen, le pr. W. v. d. Berg, 2e pr. Hoogeboom, 3e pr. Kl. de Jong, 4e pr. Venema, 5e pr.B. van Dronglen, 6e pr. C. Rikart, 7e pr. P. de Wit, 8e pr. J. Moes, 9e pr. E. de Jong, 10 Eichner en 11e pr. Hak. Ballen kruien, le pr. Mevr. Claren, 2e pr. Mej. T. Venema 3e pr. C. Smenk4e pr. T. Vos, 5e pr. Mej. Woldering, 6e pr. G. de Jong, 7e pr. N. Lindenberg, 8e pr. Mej. van Oeveren, 9e pr. A. Meierink en 10e pr. T. Var- kevisser. Touwtrekken le pr. groep I Kort2e pr. groep n W. v.d. Veen 3e pr. groep III P. van Ós 4e pr. groep IV J. Moes. Het touwtrekken was een waardig slot van de wedstrijden, want er werd geweldig getrok ken door de partijen en als 'n kluwen pakte het publiek er zich omheen, om de mannen aan te vuren, en om maar geen moment van' de spanning te verliezen, en 'n gejuich ging op, als een der partijen de prijs had „vero verd." Nadat Burgemeester Peters de prijzen in het Dorpshuis aan de winnaars had overhan digd volgde de laatste nummers van het pro gramma goocheltoeren, film en vuurwerk. Het optreden van den amateur-goochelaar den heer Sikkens van Amsterdam mag met eere worden genoemd. Het was dan ook zeker een „amateur"-eerste klas, want zijn staaltjes van goochelkunst waren verbluffend en hij had dan ook telkens een krachtig applaus in ontvangst te nemen. De daarop volgende komische film „Wie was er gek", was een groot lachsucces. En clan kregen we het vuurwerk. Een hartelijk woord van dank voorop aan de feestcommissie, aan hen die de middelen daartoe verstrekten voor zulk een prachtig en waardig slot. Vol bewondering sloeg de groo te menigte de mooie stukken gade, die wer den afgestoken. En als de vurige letters „Leve de Polder" als slotnummer verschenen, dan steeg er een gejuich op als van een bur gerij, bij wien het saamhorigheidsgevoel ui termate was opgewekt, die voelden, de belan gen van de Wieringermeer te moeten dienen tot in lengte van dagen. „Het was een pracht-dag." (Tot onzen spijt zijn de cliché's van het feest niet tijdig gereed gekomen en zullen dus in volgend nummer verschijnen.) Rest ons nog te melden, dat de vroolijke feeststemming in hotel Smit werd voortgezet, waar het geweldig druk was en waar men zoch tot laat in den avond op het bal ver maakte. BURGERLIJKE STAND MEDEMBLIK inbegrepen ged. Wieringermeer. Geboren C.ornelia Francisca Vin- centia, d.v. Joannes Theodorus Wil helmus Josephus Ver;molen en Catha- rina Geertruida Maria Beers. Gebuwd: Henri Theodoor Vlasbloem en Geertruida Alida Anna Beers. Overleden Taede Alkema, 59 jr., de provincie van herkomst, dan vormde dit alles een tooneeltje, reeds een gang naar dit gehuwd met Willemina Hos. Polderfeest waard. Heeft het ringsteken met karren ,i,,.Jlaaclje natelt, dat last heeft van on- u -> 1 dat te kam een bijzondere bekoring, onde» 'en, geeiti,j situatie's,'P(in heeft met alfe dagelijksche erger- vooral als hel paard moer slaat alsjnlssen. Maar alleen de circusmen- Jravon wil. schen slaan die kleine ergernissen met ïr bestond voor deze sportmiddag bewonderenswaardige luchtigheid van g zich af. zooals zii de vliegen van hun Er bestond voor deze spo. mmuag z00als zij d°e vliegen van hun :p oote liela. gste l.ng l et fslaan. Moll ,eest niet rustig zomerweer zorgde voor bijzondere luister. Niet minder dan 28 paarden namen deel, een aantal wat. ongekend is voor dit. soort ringsteken. Precies vijf uur had deze wedstrijd haar beslag gekregen, waarvan de uit slag was als volgt le pr. J. Hotgans, f 25-; 2e pr. Aunie Bruul f 15.-; 3e pr. J. Bakker Sz. f 10.-; 4e pr. J. Halfweeg, f 5.-; 5e pr. M. Iiey- blok, f 2.50. Des avonds gaf als gewoonlijk „Apollo" haar uitvoeringen in de za len van de heeren Jurrie Lont voor de leden en hij D. Tijsen voor niet- leden. Een uitgebreid programma werd uitgevoerd, zoowel muzikaal, als too- neel en voordrachten. Bij Jurrie Lont puilde de zaal uit, zoo vol als het was, doch ook hij Tij sen troffen wij een goed bezette zaal aan. liet behoeft geen betoog dat beide uitvoeringen een groot succes zijn ge worden. Heden Dinsdag wordt de tentoon stelling gesloten met concert van de Mandolineclub Den Oever in de Kapel, dit bij uitstek Oevers feest behoort dan weer tot het verleden en we mogen volmondig zeggen, het is uitstekend geslaagd. Cursufc rijpere jeugd. Naai- wij vernemen worden pogin gen in het werk gesteld, om ook dit jaar weer een cursus voor de rijpere jeugd (14-17 jaar) te organiseeren. De zelfde commissie welke verleden jaar zulke prachtige resultaten heeft be reikt met deze cursus, zal in overleg treden met het gemeentebestuur. paa 'n roman, als er vlak naast je hal ters van twee honderd kilo in 't. zand ploffen, als er achter je rug poney's ge vangen worden, of je moet. 't le ven breed bekijken. Achteruit daar "schiet 'n reclame auto voorbij, volgeplakt met biljetten, rood en geel. en groen Circus A Ro- berti Een heele ris specialiteiten zul len optreden. Sterren der lucht Ca- nadeesche worstelaars Iloog-dres- suur Wild-West Wlereld-vermaar- de clowns De zomeravond daalt onmerkbaar over dit. kleine ros-roode en zee-groene wereldje. Zacht hinniken in den stal gesmoorde stemmen in de wagens, 'I rochel-blaffen van 'n hond. 't Circus raakt in slaap 'n Stuk traditie, 'n brokje folklore Laat ons hopen, dat we 't lang mogen houden, Wordt vervolgd. Wedstrijden vol afwisseling. De vlotte afwikkeling der wedstrijden bracht geregelde spanning bij het publiek. Men moest eigenlijk oogen van voor- en ach ter hebben, om alles goed te volgen. Zoo gingen ringrijden en hardloopen met hindernissen gelijktijdig. Uit den aard der zaak was dit laatste een attractie, die ge regeld lachsalvo's deed losborsten het komi sche springen door autobanden en het krui pen onder 't geweldige zeil, waarbij botsingen niet uitbleven, vormden dol vermakelijke si tuaties. Laten wc nu even de uitslagen vermelden. Mastklimmen le pr. Hoogeboom. (De vol gende prijswinnaars van deze rubriek konden we niet te weten komen. Wellicht melding in 't volgend nummer.) Wedloop door Middenmeer le pr. B. van Drongelen, Wisselbeker, in 7 min. 10 sec., 2e pr. J. Thijs 3e pr. Varkevisser 4e pr. Voe ten 5e pr. B. Dieleman 6e pr. v. d. Berg 7e pr. Zuidema 8e pr. Post. Ringsteken, le pr. J. Zuidema, 2e pr. P. v. afstand Ouverain 293 K.M. Duivzn los uur 35 min. In concours waren 54 duiven. De eerste duif werd geconsta teerd om 12 u. 14 m. 16 sec. De laatste duif om 12 uur 29 m. 33 sec. De prijzen vielen als volgt P. de Vries 1, 4. 6 en 12 N. Spigt 2 Gebr. v. Steijn 3 en 10 W. Blaauboer 5 G. de Boe 7, 8 en 11 Jac. Corne- lissen 9 K. Verver 13. Straatverlichting Middenmeer. Zaterdagavond j.1. op den Polder-, dag is ook de Electrisclie Straatver- liething in ons dorp in werking gesteld Een vroolijk aanschijn gaven nu de straten, ,maar wat meer zegt, nu de donkere herfst-avonden op komst zijn, hebben we 't veilig gevoel geen hot singen meer op te loopen, zooals jmeer malen in de duisternis 't. geval was. Politie Middenmeer. Gevonden 2 mandjes gemerkt B. en C., een grijze pet. Inlichtingen Politie Middenmeer Voor DROGISTERIJ ARTIKELEN, SCHRIJF BEHOEFTEN enz. tegen billijke prijzen is uw adres Tel. No. 11. PROVINCIAAL NIEUWS. CIRCUS AMANDA ROBERTI weder te Wieringen. Het echt genoeglijke paarden spel nog in eere. Vrijdag 8 Sept. openingsvoorstelling, Zaterdag en Zondag 9 en 10 Sept. 2 voorstellingen. Over Circus Amanda Roberti schreef de bekende auteur Henri 't. Sas, toen het Circus in Breda was de volgende artikels in „Het Dagblad van Noord Brabant" over de opbouw van het cir cus en over het programma „De Opbouw". GEMEENTE ANNA PAULOWNA. De groote Koninginnestook. De jeugd loopt al bijna een maand, op te halen vooi- de Koninginnestook op 31 Aug. Als de avond hiervan mooi is zal het groote vreugdevuur ver in den omtrek te zien zijn. BREEZAND. Niet gelukkig. Toen de heer Vinck van hier Zondag ee.n fietstochtje had gemaakt, bemeekte hij bij zijn terugkeer tot zijn groote schrik, clat zijn gouden horloge met ketting, vermoedelijk ter hoogte van Van Ewijcksluis verloren had. Daar de heer V. dit kostbaar kleinnooo 20 jaar geleden van zijn moeder heeft gekregen, begrijpt men, dat eventu eel terugvinden, door hem bijzonder op prijs zou worden gesteld. „Altijd verder". Postduivensport. Zondag j.1. hield bovengenoemde vereeniging 2 wedvluchten en wel den eerste vanaf Ouden Bosch, den 2den van Ouverain, afstand 145 K..V1. Dui ven los 8 uur. In concour waren 63 duiven. De eerste duif werd geconsta teerd om 10 u. 06 m. 23 sec. De laatste prijswinnaar om 10 21. 02. De prijzen vielen als volgt Gebr. v. Steijn 1. 8. 9 en 13; W. Blaau boer 2, 6, 11 en 14 P. de Vries 3 N. Spigt 4, 5 en 12 J. Peutte 7 en 16 J. A. Waiboer 10 Wieringerwaard. De uitslag van de Zondag gehouden prijzen-draverij lste prijs f 100, Gretchen II. eig. X. Silver, Oude Sluis, berijder R. v. Wie ringen 2e pr. Minnie M. eig. J. A. Bakker, Wieringerwaard, berijder K. Bakker. 3e pr. Noma B. eig. N. Kaan, berijder R. v. Wieringen. De Directeur van het P. T.T. Kantoor te Schagen vestigt er de aandacht op dat op Don derdag 31 Aug. a.s. de kantoren voor den Postdienst na 14 uur gesloten zul len zijn. Geldzaken, behalve zegelverkoop, worden op Donderdag 31 dezer niet behandeld. Uitgezonderd zijn telegrafische post wissels, spoedbehandeling van stor tingen en cheques en zaken de Rijks postspaarbank betreffende. Draverij Zaandam. oor de a.s. Woensdag-di-averijl,- waarvan de eer ste prijs f 1000 is, zijn 44 van de snel ste paarden ingeschreven. Het belooft een felle kamp te worden. GEMEENTE ZIJPE. de Floralia-tentoonstelling alhier te openen. De schoolkinderen hebben hun eigen Flora's kinderen te zien in het mooie geheel, dat de firma Kruyt uit Schagen er ongetwijfeld van zal weten te vormen. De firma Groot uit Schagen zal we derom voor radio- en gramophoon- muziek zorgen. Enkele attracties als koekhakken en sjoelbak vroolijgen de tentoonstelling op, die voor een kwar tje kan bezichtigd worden, terwijl kin deren half geld betalen (uitgezonderd de bovengenoemde Zaterdagmiddag.) Veel particuliere inzendingen van rui kers en planten geven de groote zaal van den Heer Buisman ongetwijfeld een zeer feestelijk en schoon aanzien. Zaterdagavond van 8u. 30 (N.T.) tot plm. 10 uur hoopt het Bestuur een gondeltocht te laten houden in de Groote Sloot van kano's en andere vaartuigen en -tuigjes. De muziek- vereen. „Concordia" zegde reeds be reidwillig haar welwillende mede werking toe, hetgeen op hoogen prijs werd gesteld. Verlicht door Ben gaal sch vuur kan het een mooi effect geven, indien het weer- zich goed houdt. Verschillende dames en heeren heb ben direct de taak van jury-lid op zich genomen, dus de medewerking belooft alles goeds voor deze twee feestelijke dagen. Zondagavond is men van plan de verloting te houden en tot slot een op gewekt bal met verrassingen. OUDESLUÏS. Het renpaard „Gret chen" van don heer N. Silver alhier behaalde op den 1.1. Zondag 27 Aug. gehouden harddraverij te Wieringer waard den lsten prijs groot f 100. Scliagerbrug. Onze plaatsgenoot, de heer J. Broer, behaalde vorige week met een wedstrijd op transport-rijwie len, gehouden te Bussum, een 2e prijs. Politie. Verl. een bruin kinderman teltje en een zilveren broche. Inl. bij den Gem.-Bode. OUDESLUÏS. Het Bestuur van 'l Nut Jac. Cornelissen 15 is voornemens Zaterdagmiddag 3 uur MARKTBERICHTEN. MARKTOVERZICHT der vorige week inge zonden door Firma Jac. Knoop, Makelaars in aardappelen, groenten en fruit, Nassaukade 158 telef. 81431, Amsterdam. Afgeloopcn week was de aanvoer van aardappelen niet groot en de prij zen stijver. Oorzaak hiervan is, dat de

Wieringer courant | 1933 | | pagina 2