Landbouw Loten WIERINGER Fa. Jac. Knoop WIERINGER DE RESTAURATIE VAN DEN KERKTOREN TE HIPPOLYTUSHOEF. HAANTJES KOSTGANGERS RADIO PROGRAMMA 4 SEPTEMBER 1933 AFWEZIG GEMEENTE WIERINGEN. V.V. SUCCES,,' Zaterdagavond hield de V.V. ..Suc ces" een algeplee ne ledenvergadering in „Concordia". De* belangstelling van de leden was vrij groot. Nadat de voorzitter, de heer D. Oden, met een kort woord de ver gadering heeft geopend, leest de secre taris, de heer G. v.d. Wal de notulen, welke onveranderd worden goedge keurd. Ingekomen stokken. Ingekomen was een schrijven van do N.H.V.B. in verband met de gere zen kwestie van het laten verspelen van de Schager-Beker. Deze beker is verleden jaar door „Succes" gewonnen en werd dit jaar door Schagen terug gevraagd. „Succes" beroept zich op een arti kel van het reglement betreffende de wedstrijden voor dezen beker, dat be paalt, dat dezelfde wedstrijden weer gespeeld zullen moeten worden als de eerste maal. Schagen schijnt zich ech ter daar niet aan te houden, wat tot ge volg heeft gehad dat „Succes" nog steeds de beker in haar bezit heeft Aangezien Schagen nog niets van zich heeft laten hooien, wacht het be stuur maar rustig af. Vervolgens is een schrijven ingeko men van de K. N. V. B. naar aan lei ding van een rapport van den liuofd- consul van dezen bond, inzake het terrein van „Succes." In dit schrijven worden verschillen de wenken en voorwaarden gegeven en gesteld. Aanmerking wordt o.a. gemaakt op de verkleedgelegenheid welke niet op het terrein aanwezig is. Het honds- bestuur eischt, dat een behoorlijke schuilgelegenheid op het terrein ge maakt zal worden, waar spelers cn scheidsrechter hun overjassen neer kunnen hangen cn waarin bij het eventueel staken of onderbreken van een wedstrijd, wegens regen of plotse linge sneeuwval, in geschuild kan wor den. Indien deze gelegenheid wordt ge maakt, dan kan het bondsbestuur goedvinden, dat de eigenlijke kleed lokalen niet op het terrein staan. De voorzitter zegt, dat de leden al len weten waarom de kleedlokalen niet op het terrein staan ihi do K. N. V. B. echter eischt dat nog een schuilgelegenheid wordt ge.maakt, heeft het bestuur eenige prijsopgaven gevraagd bij de aannemers. Gebleken is, dat de firma Dekker en Lont de laagste is voor f 59.-- kan zij< het maken. Over deze kwestie wordt nog al eenige discussie gevoerd, het voor en tegen wordt gewikt en gewogen, waar na men tenslotte besluit om een derge lijke schuilplaats te laten maken. Rekening en verantwoording. De voorzitter zegt, dat in de vorige vergadering geen rekening kon worden overgelegd, aangezien de boeken nog niet waren nagezien. De controle-commissie heeft een en ander nu nagezien, en gebleken is, dat er een fout in is geslopen. Teneinde de praatjes van den laatsten tijd de kop in te drukken is door het bestuur een ingezonden stukje in de courant ge plaatst. De heer Zwanink heeft het tekort onmiddellijk aangezuiverd, zoodat hij volledig gerehabiliteerd kon worden. Gebleken is echter, dat de heer Zwa nink niet de goede administrateur is |geweest het bestuur heeft in zijn plaats aangewezen de heer Ran als pen ningmeester. Spr. hoopt dat hiermede, aan de on verkwikkelijke geschiedenis een eind is gekomen, en dat zij zoo langzamer hand zal doodbloeden. De heer Ban deelt mede, dat de in komsten en uitgaven van het vorig jaar ruim f 1800.-- zijn geweest. Over het loopende boekjaar moeten nog eenige rekeningen betaald wopdeji, wat uit de nieuwe contributie, welke nu wordt opgehaald kan gebeuren. De heer -L Bosker Ozn. wil er op wij zen, dal het gebcele tekort slechts f 95.- was en niet zooals ppeds werd be weerd f 800.- of meer. (Geroep het bestuur heeft toch zelf deze praatjes in de werf lil gebracht.) De voorzitter maakt aan JioJ ondei- lingl gediscuseer, wat nu ontstaat, een einde on zegt dat nu dp zaak in het reine Is gekomen zonder schatle voor „Succes" er beter IRÖftr niet meer over gesproken moet worden. Afgevaardigden Alg. Verg. Met meerderheid van stemmen wor den benoemd tot afgevaardigden naai de Alg. Verg. de heeren J. Jioskei' Ozn. en D. Nieuwbuurt, bij verhindering de heer G. v.d. WW. De Competitie. De voorzitter deelt mede dat 6 elftal len dit seizoen competitie-wedstrijden zullen spelen, t.w. le elftal in de 4e klas K. N. V. B., het 2e, 3o en 4e elftal resp. le, 3e en 4e klas N. II. V. B. Bovendien 2 adspiranten-elftallen A en B. De voorzitter zegt dat dit slechts kan gebeuren als op alle spelers gerekend kan worden. Spr. hoopt dat het be stuur niet teleur gesteld zal worden. Aangezien de heer N. Halfweeg be dankt heeft voor de elftal-commissie, wordt in zijn plaats benoemd de heer C. Kroon. Vervolgens zegt de voorzitter, dat met den heer C. S. do Haan een voor- deelig K.M.-tarief is gecontracteerd oor de uitwedstrijden. Besloten wordt den bode der veree- niging, den heer D. Kooy. een grati ficatie te geven voor extra werkzaam heden den laatsten tijd verricht voor een goede administratie op te zetten. Rondvraag. De heer J. Doesburg vraagt inlich tingen over het betalen in de autobus sen bij uitreizen. Dit heeft tengevolge, dat breedvoerig wordt gediscusseerd over controle en vertrouwen, met als gevolg, dat een ander systeem gevolgd zal worden. De heer D. Hollander, vraagt, waar om gesproken wordt over lasterpraat jes van het publiek. De praatjes kun nen toch niet anders als door het be stuur de wereld ingebracht zijn. De heer C. Duinker beaamt dit als de bestuursleden hadden kunnen zwij gen, zooals het controlelid Kooy, was er niets uitgelekt. Spr. betreurt, dat en kele bestuursleden niet hebben kun nen zwijgen. De voorzitter zegt dit ook te betreu ren maar het is nu eenmaal gebeurd. Do Jieer C. Duinker vraagt, niet om dat hij de geschiedenis nog eens wil ophalen die de laatste maandün do ge moederen bezig hield, wat voor maat regelen. het bestuur denkt te nemen of reeds heeft genomen, ter voorkoming of herhaling. De kwestie vap var? Qf wantrouwen kan hierbij huiten be schouwing blijven ephter bij een slap pe controle komt zeer spoedig noncha- lancp. De voorzitter geeff, foe dat c|e P9ilr trole zeer slap is geweest. Voortaan z^l iedere 8 maanden de kas gecontro leerd wordpn, terwijl bovendien de penningmeester iedere maand rapport bij het' bestuur niopf. pjtbrongen. Ook de K. N. V. B. verlangt iedere maand een opgave van d£ stand van zaken, waarvoor de noódige boeken en bescheiden reeds zijn ontvangen. Aan één en ander zal stipt de hand worden gehouden. De beer Slikker acht liet vangnet te laag bij den Rijksweg. Besloten wordt dit nog 1 M. te ver- hoogen. Besloten wordt, dat spelers, welke hun dame meenemen op uitwedstrijden hiervoor vrij reizen kunnen bedingen. Hierna volgde sluiting. Beëedigd Makelaars in Aardappelen, Groenten en Fruit, Nassaukade 158, Amsterdam. Tel. 81431. Los- en Verkoopplaats Aardappelen- en Groentemarkt Marnixstraat, Amsterdam, achter perceel 200. Uitsluitend Commissieverkoop. Oud vertrouwd adres. Onkosten, Commissie, losloon en marktgeld 32 cent per 70 K.G. Direct na verkoop afrekening en geld per giro of bij een Bankier op Uw plaats. Per telefoon te spreken 's morgens van 910 uur, 's middags van 12 uur, 's avonds van 67 uur. 's Maandags van 12—1 uur, in Hotel COOMANS, Rotterdam. Bovenstaande firma, bied ook haar bemiddeling aan voor het zen den van Uien naar Engelsche Markten, voor de landbouwers, af Rotterdam of Amsterdam. Vraagt inlichtingen en condities. COÖPERATIEVE BOERENLEENBANK WIERINGEN. Zitdagen van den Kassier te DEN OEVER MAANDAGAVOND van ZEVEN tot ACHT UUR. Te HIPPOLYTUSHOEF WOENSDAGMIDDAG van HALF DRIE tot HALF VIJF. Goedgekeurd bij Min. Besluit van 1 Juli 1933 No. 863. De zoo gunstig bekende LANDBOUW-LOTEN (ter gelegenheid van de tentoonstelling 1933) zijn van heden af verkrijgbaar. Voor hen, die zich met den verkoop dezer loten wen- schen te belasten, is het noodzakelijk zoo spoedig mogelijk opgave te doen van het aantal loten welke men in depót wenscht te ontvangen. Opgave te zenden aan den Hoofd-Depothouder P. C. DE HAAN, Nieuwstraat Hippolytushoef. „Zoo doet Jan. Klein het niet", Pe torenspits te Hippolytushoef wordt gerestaureerd. Ruim dertig jaren geleden liet Glim de metselaar in den toren hangen. Burgemeester Van Kempen verloste hem. liet \vas ons officieus reeds medege deeld, dat de aannemer J. Klein op dracht heeft gekregen o,mde toren spits van de N.H. Kerk te Hippolytus hoef te restaureeren, Nu bet officieel bekend is, dat dit in derdaad spoedig zal gebeuren, hebben wij eens een praatje aangeknoopt met den aannemer, die dit niet makkelijk werkje gaat uitvoeren. Er moet, voordat wij gaan metse len heel wat werk aan vooraf gaan, al dus de heer Klein. Veiligheid voor het personeel, wat daar straks moet werken, is nummer één. Een plankier, als om een molen zal ter hoogte van het vlaggegat aange bracht moeten worden. Hierop moet een solied steigerwerk gebouwd wor den, voldoende afgeschut met hek werk, zoodat men volkomen veilig en rustig kan werken. Menschen die op een stoof reeds .misselijk worden kun nen we daarboven niet hebben. De brandweerladder uit Alkmaar, die jelui op 1 April in de courant hebt gehad, heb ik niet noodig en we met selen er weer netjes een spits op, zoo dat er geen plat dak met alleen een bliksemleider op komt, voegt hij er la chend aan toe. Over en bliksemleider gesproken pen jaar of tien geleden heb ik er eens een nieuwe op propten zetten. pat was ook een heel karwei, en dat ging zonder steiger, zoomaar met een ladder uit bet vlaggegat. Sirppn Pek-I panklaar in alle prijzen, D. DOVES, Tel. 51, Hoofdstraat 16, Hippolytushoef, kei- heeft hem er toen aangeschroefd, met een touw onder zijn armen vast, Glim, die ook meedeed, werd een beetje duizelig. Voor den timmerman Jan Glim zil nog een aardige herinnering aan den toren. Ruim dertig jaar geleden is de toren rondom geheel ingevoegd. Hiervoor werd ook geen steiger gebi-uikt, doch 'n z.g.n. zweefstelling. De metselaar ging dan naar boven in een groote hak, welke met een lier naar boven werd geheschen. Glim zou de lier bedienen, waar de metselaar mee omhoog werd gedraaid. Op een goeden dag had hij 's-mor- gens de metselaar J. Lont, de vader van de bekende metselaarsfamilie te Wielingen, met zijn spullen naar zijn verheven zitplaats gedraaid. Of het nu kwam dat Glim in die da gen een meisje had, waar zijn hoofd van vol was; wat het preqjes geweest is, weet ik niet, maar wel weet ik, dat Glim op een avond naar huis ging en de metselaar in den toren liet hangen. Dank zij Burgemeester Van Kempen, die zag, dat de metselaar daar ganscli verlaten in den toren hing, werd hij verlost. ..Potverdikkie", zei Glim, toen zij hem van huis haalden, „deer had Jan Lont temet naar kooi moeten in de kalkbak." Andere plaatsen hebben hun verge ten schoolkinderen, „Wielingen heeft dank zij Glim dertig jaar geleden zijn vergeten metselaar reeds gehad". E11 hiermede eindigde ons onderhoud met den heer Klein, die wij inmiddels veel succes met dit werk toewenschen. GEVRAAGD 2 nette bij M. STEINFORT, Brink 49, SLOOTDORP, WOENSDAG 30 AUGUSTUS HILVERSUM Golflengte 1875 M. V. A. R. A. «.00 Gr amotoonm UMlek. •9.00 n.m. VARA-Orkest o.l.v. Hugo de Groot. V. P. R. O. 10.00 Morgenwijding. V. A. R. A. 10.15 Uitzending voor de arbeiders ln de Con tinubedrijven. R.V.U. 11.00 Mej. Dra S. C. J. ten Dam Ham „Ont staan en ontwikkeling der Vrouwenbewe ging." V. A. B. A. 11.30 Gramofoonplaten. 12.502.00 Middagconcert. 3.00 n.m. V.A.R.A.-tooneel. Voor de kinderen. 5.30 n.m. Loe Cohen's Muziekdoos m.m.v. Bet- ty Bienfait, zang. 6.00 Voordrachtavond door het VARA-orkest R.V.U. 6.30 n.m. Cursus „Het Leven in de Natuur." V. A. R. A. 7.. n.m. Actueel Allerlei uit de Arbeidersbe weging. 7.00 n.m. De Notenkrakers. 8.018.05 n.m. Nieuwsberichten Vaz Dias. 8.17. n.m. VARA-Orkest. 9.00 n.m. Dubbelmaannenkwartet „Arti." 9.30 Cello-concert. 10.00 n.m. Liedjes bij de luit door Henny Otar- Sprate. 10.20 Omroeporkest. 10.30 n.m. Jan Lemaire draagt voor. 10.50 Orchest. 11.00—12.00 Gramofoonmuziek. HUIZEN Golflengte 296 M. I. O. R. V. 8.008.15 Schriftlezing. 9.45 Gramofoon - muziek. 10.30 uur Morgendienst. 10.15—11.00 Gramofoonmuziek. 11.00 - 12.00 Gramofoonmuziek. 12.151.30 n.m. Concert. 2.003.30 n.m. Gramofoonplaten. 3.00—5.00 n.m. Concert. o.Ol n.m. Kinderuurtje. 6.00—6.30 n.m. Gramofoonmuziek. 6.30—7.00 n.m. Onderwijsfonds voor de Bin nenvaart. 7.15—7.30 n.m. Persberichten van Ned. Chr. Persbureau. 7.45—8.00 n.m. Enkrateia-kwartiertje. J. J. Smit„Een taak voor jongeren." 8.00—10.30 n.m. Stafmuziek van het 6e Regi ment Breda. 10.45—12.00 Groote taptoe ter inleiding van den verjaardag van H.M. de Koningin. DONDERDAG 31 AUGUSTUS. HILVERSUM. Golflengte 1875 M. A. V. R. O. 8.018.30 Beiaardconcert ter gelegenheid van den verjaardag van H.M. Koningin Wil- helmina op het carillon van de Kathe drale Basiliek van de St. Jan te 's-Herto- - genbosch. 8.30—9.00 Groot Huldebetoon ter eere van Ha re Majesteit De Koningin op den Cool- singel vóór het Stadhuis te Rotterdam. Door 2500 zangeressen en zangers en een koor van 500 kinderen. 10.0110.15 Morgenwijding. 10.30 Concert (vervolg.) 11.0011.30 Voordracht. 12.15—2.00 n.m. Middagconcert. 2.002.30 Gramofoonmuziek. 4.00—4.30 n.m. Halfuur voor zieken en ouden van-dagen. 5.00- n.m. Radiotooneel voor de Kinde- 5.3000 n.m. Dinerconcert door Paul God- win en zijn orkest. 6.30 Sportpraatje door H. Hollander. 7.00—7.30 n.m. Concert door Paul Godwin en zijn orkest. 7.308.00 n.m. Lezing door Majoor W. G. de Bas „Onze nationale vlag." 8.018.15 n.m. Nieuwsberichten Vaz Dias. 8.30 n.m. Concert. 10.30—11.00 n.m. Apotheose van een Nationale Feestdag. Ooggetuigeverslag van het vuurwerk te Scheveningen. 11.00 n.m. Persberichten Vaz Dias. 11.10 n.m.12.00 Gramofoonmuziek. HUIZEN. Golflengte 296 M. K. R. O. 8.00— Concert K.R.O.-Orkest. N. C. R. V. 10.15—10.45 Morgendienst. 10.45 njn. Concert. K. R. O. 11.3012.00 Godsdienstig halfuurtje door L H. Perquln. 12.152.00 n.m. Middagconcert. N. C. R. V. 2.00—3.00 n.m. Carillonbespeling op het ca rillon van het Koninklijk Paleis, te Amster dam door J. Vincent. 3." -4.00 Gramofoonmuziek. 4.00 Bijbellezing. 5.30 n.m. Concert. 7.157.30 n.m. Persberichten Ned. Chr. Pers bureau. 7.308.00 n.m. Weekoverzicht„Wat er op de wereld gebeurt." 8.15 n.m. Het N.C.R.V. Dameskoor met orgel begeleiding. 10.30 Persberichten Vaz Dias. 10.30—11.30 njn. Gramofoonmuziek. VRIJDAG 1 SEPTEMBER. HILVERSUM V. A. R. A. 8.01 Gramofoonmuziek. V. P. R. O. 10.00—10.15 Morgenwijding. V. A. R. A. 19.15 Voordracht door Janny van Oogen 10.30 n.m. VARA-Orkest, o.l.v. Hugo de Groot. 11/ Voordracht door Janny van Oogen. 11.30—12.00 n.m. Zangrecital. A. V. R. O. 12.012.00 n.m. Het AVRO-Klelnorkest. 2.00—2.30 n.m. Gramofoonplaten. 2.403.00 n.m. Modepraatje door Mevr. de Leeuw van Rees. 3.30 n.m. Concert. 8.30±10.15 n.m. Aansluiting met het Kur- haus te Scheveningen. V. A. R. A. 4.00 n.m. De Notenkrakers o.l.v. Daaf Wins. 4.50 n.m. Na schooltijd. Janny van Oogen vertelt sprookjes. 5.30 n.m. VARA-klein-orkest. 6.30 n.m. Zwarte slavernij en vrijheid. Uitzen ding gewijd aan de zwarte arbeiders van Amerika. V. P. R. O. 8.00 n.m. Ds. D. Mulder „Persoonlijke onster felijkheid." 8.30 n.m. Onderbreking van het programma. (A.V.R.O.-uitzending van het Kurhaus- concert.) 10.00 Persberichten van het Vrljz. Godsdien stig Persbureau. ±10.15 n.m. Prozafragmenten door Jo Stern- heim. ±10.45 n.m. Gramofoonmuziek. V. A. R. A. 11.0012.00 Gramofoonmuklek. HUIZEN. Golflengte 296 M. S. O. B. V. tf.OG8.15 Schriftlezing. 0.159.30 Gramofoonmuziek. 10.30—11.00 Morgendienst. 11.0012.00 Bespeling van het Studio-orgel door Louise Lauenroth. 12.15 Lunchconcert. j 2.30 Gramofoonmuziek. 3.30 n.m. Vervolg concert. 4.30—5.00 n.m. Halfuurtje voor jeugdige ama teur-fotografen. 5.00 Orgelconcert. 6.307.00 n.m. A. J. Herwig „Het oogsten en bewaren van appel en peer." 7.15—7.30 n.m. Persberichten Ned. Chr. Pers bureau. 8.00—10.15 n.m. Concert in de Dierentuin, te Den Haag, door de Kon. Militaire Kapel. 10.40—11.30 n.m. Gramofoonmuziek. Accountant en Beëedigd Makelaar SCHAGEN, Laan E 67 ls tot Vanaf Donderdag 7 September a.s. weder eiken Donderdag van 26Vï uur zitting bij N. KOK, Nieuwstraat te Hippolytushoef.

Wieringer courant | 1933 | | pagina 4