in de Elftstraat, H.-hoe( O. SMIT "WTE'Rlin i" PARIJSCHE MODEBRIEF. BKllNUfcK u vj i\ n 11 i TWEEDE BLAD VRIJDAG 1 SEPTEMBER No. 69. GEMEENTE ANNA PAULOWNA. BREEZAND. Maandagavond onge veer 10 uur, stortte van een oude boe renwoning, bewoond door het gezin Boekei aan de O. Zandvaart, plotseling de achterzijde geheel in. De bewoners, hoewel erg geschrokken, wisten de wo ning zonder verwondingen opgeioopen te hebben, te verlaten. Deze woning was er toch zeker wel aan toe onbe woonbaar verklaard te moeten wor den. Koninginnefeesten. Anna-Paulowna. Al zeer vroeg waren de kindoren van alle scholen aan de Kleine Sluis aanwezig- en werd in optocht geirnar cheerd naar de woning van den WelEd. achtb. Heer Lovink, burgemeester. Na dat eerst, hartelijke woorden werden gesproken, werden de kleinen onthaald Onder zeer bijzonder mooi weder ging elk daarna weer naar eigen terrein. We laten hier de uitslag volgen School wedstrijden Spoorbuurt. Meisjes le klas. Ie pr. Co Kramer 2e Trein Huiberts; 3e Mien Stolte 4e Annie Preijde 5e Cor v.d. Holst. 2e klas Meisjes, le pr. Ketti Prins 2e Ida van Oosten; 3e Trien Smiers 4e Gaat Janson. 3e klas Meisjes, le pr. Loevie Verver 2e Maria Rus tenburg 3e Rika v. Kessel; 4e Jo Kun nen 5e Annie Neuvel. 4e klas Meisjes, le pr. Marie de Koning; 2e Maria Kun nen 3e Ria Harmsen; 4e Jeanne v.d. Berg 5e Janne Kaptein. 5e klas Meisjes. Ie pr. Marie Knijs 2e Marie v. Kes sel 3e Leni Brinkman 4e Joop Smit 5e Truus Harmsen. 6e klas meisjes le pr.d .E Huibers 2e Toni Zwager3e An Alkemade 4e Annie v.d. Peet 5e Annie Prins. le klas Jongens le pr, Nico Koning 2e Johan Smit 3e Bernard Iwers 4e Jo v.d. Berg 5e Gerrit Konijn, 2e klas jongens le pr. Jaap v. Kes sel 2e Willy Bruinsma 3e Kees Rozenbroek 4e Maarten v.d. Hoek 5e Toon v. Nul and. 3e klas jongens le pr. Jan Knijs 2e Dirk Meijer 3e Corrie Koning 4e Nie Brinkman 5e Gerrit Tuin Jongens 4e klas le pr. Tijs Verloon 2e G. Philipsen 3e KI. Bruinsma 4e Camil David 5é Cor Vroone Jongens 5e kl. :1e pr. Bernard Tuin 2e Wtm Tuin; 3e Frans Mevissen; 4e Bernard Zwager 5e Jan Smit. Jongens 6e klas le pr. Toon Ruiten berg 2e M. v.d. Voort 3e Bertus v. Kessel 4e Paul Neuvel 5e Janus Noppen. Jongens 7e klas le pr. Han Smiers 2e P. v. Kessel 3e N. Verder ie Jan Mevissen 5e Wim Kunnen. De uitslag Kleine Sluis. Jongens lepr. B. Zon 2e D. Groen leer 3e Cor Glim troostprijzen A. Braaf Daan Kaan J. ter Burg S. Hoogmoed J, Speets T. Staal. Meisjes le pr. Toos Hoogesteger 2e Bets Meereboer 3e Corri Houilos- ser 4e Jo Klap. Troostprijzen Sjaike Gouma; M. Koeten T. v. Duin M. van Dreu. Jongens le pr. G. van Balen 2e C. Hoogmoed 3e M. Wissekerke 4e S. Kaptein 5e S. Lips. Troostprij zen J. Molenaar Cor Buth P. Kos- sen Th. van Teulingen P. Hemmes Meisjes le pr. Ali Bakker:; 2e Fie de Schipper 3e Anni Dekker 4e Anni Crum 5e Annie ICorstanje 6e P. v. Teulingen. Troostprijzen Corri Haverhoek Lammie Schui ling Elrie Boogaards Ali Bulder Gerie ter Burg Nelie Sinke. Jongens le pr. L. Loer 2e Klaas Roos 3e Co Korthuis. Troostprijzen Volkert Gouma L. Kamst Joop Schuiling. Meisjes le pr. M. de Vries 2e D. v. Twijver 3e G. Hemmes ie M. Sikke lerus. Troostprijzen G. Kuiper M. Klay A. v. Keppel Jac. Groenleer. Jongens le pr. R. de Vries 2e Y. Tal ma 3e Ab. Kuiper 4e L. de Jong. Troostprijzen J. Bijpost Y. Pol W. Swiers. Meisjes le pr. C. Koopman 2e G. ter Burg 3e E. de Graaf 4e A. Kaan 5e A. Bakker 6e M. Gijsbertsen. Troostprijzen Aafje Groet; H. Wilms Gerda Keppeï Zus Jansen, Versierde Wielen, le pr. Daan Kaan 2e pr. P. Muntjeswerf; 3e A. v.d. Goes 4e S. Kooij 5e A. Lemstra 6e A. de Graaf 7e C. Kuiper; De uitslagen Kinderspelen Breezand Jongens 7-8 jaar le pr. Roel v.d. Vaart 2e R. Wastman 3e G. Kra- neburg 4e L. de Bruin. Jongens 9-10 jaar le pr. C. Schra- ma 2e Th. Ligtendag 3e P. Schen kels 4e C. Wisse. Jongens 11 -12 jaar. le pr. J. Braam; 2e C. van Dalen 3e H. Koster 4e Joh. Vos. Jongens 13 jaar. le pr. D. Plaatmeijer 2e L. Schouten 3e P. Bergman 4e C. Geluk. Meisjes 7-8 jaar. le pr. Nelly Walra ven 2e Nelly Brommer 3e Rietje Braam 4e Annie Moeijes. Meisjes 9-10 jaar. M. van der Berg 2e J. de Laat 3e R. Meilink 4e J. v.d Wal. Meisjes 11-12 jaar. le pr. Tr. Mosk 2e L. Blauboer 3e Annie v. IJzen- doorn 4e Annie Bent. Meisjes 13 jaar. le pr. Putje Klerk 2e Rensie Pet ter 3e Corri Keuris 4e Fokje Jenega. Stoelendans dames; le pr. M. Straat hof 2e Pop de Jager 3e L. v.d. Berg Touwtrekken heeren. le p.r S. de Jong 2e R. Conpanje; 3e D. v.d. Wal. Wedstrijd versierde fietsen, le pr. Jb. Beerse 2e Pieterse 3e Van Oos ten 4e P. Bergman. Ringsteken paren. Dames le pr. M. van Balen-Blanken 2e Dora Al- ders 3e A. Nuij. Ringsteken paren. Heeren. le pr. A. Boer G. van Stein; 3e J. de Ruiter Verspringen Jongens 14-16 jaar. le pr. J. Smit 2e P. Koster 3e A. v. Duin 4e H. Hijman. Boegspriet Heeren. le pr. C. Prins 2e J. de Schipper 3e T. Post. Loop der bevolking. Ingekomen M. Boon-T'euk eu kind van Rotterdam P. Schaatsenberg van Texel P. v.d. Stelt van Sassen- neim Wed. M. Kok-de Boer van Alk maar. Vertrokken L. van Dijk en E. Voort huijsen-Keuris naar Zijpe P. Stins en gezin naar Barsingerhorn G. Jan sen naar Heiloo; S. Dobma naar Zijpe J. Koopmans naar Texel. BURGERLIJKE STAND. Geboren Geertje, dochter van J. Groet en A. Leijen. Ondertrouwd W. C. Kortekaas en E. M. van Kampen. Politie. Gevonden: een nummerbord van een auto een mes in schede. Verloren een bril in étui. BREEZAND. Uitslag van de gehouden droge bloembollenveiling op Dinsdag 29 Aug. te Breezand. Enkele vroege tulpen Diana 12op f 1.40 ld. 11—12 f 1 Rijzende Zon 10—11 f 0.95 Augusta zll f 1 Louis Pasteur f 0.90 Cou leur Cardinal llc.m. f 1 Witte Duc Max Hop f 1 Dubbele vroege tulpen Murillo zll f 1 Oranje Nassau f 1.70 Mr. v. d. Hoeff f 1.40 Vuurbaak Hop f 1 Aralea 9'/a f 0.75. Enkele late tulpen. Inglesc. Yellow zl2op f 0.90 ld. zllop f 0.65 Leda f 1.05 Alcme- ne f 1.05 Picotee zlO f 0.50. Darwin tulpen. Will Pitt zl2op f 0.90 ld. zll—12 f 0.65 Clara Butt zllop f 0.65 ld. zlO—11 f 0.50 Pr. Elisabeth zl2op f 0.90 ld. zll—12 f 0.70 ld. zlO—11 f 0.55; Sieraad v. Flora zl2op f 0.90 Roi d' Islande zl2op f 0.90 ld. zll—12 f 0.075 Bartigon zl2 f 0.90 ld zll—12 f 0.65 ld. zlO—11 f 0.50 Will Cop land 12op f 0.90 ld. 10—11 f 0.50 Farnc. Sanders zl2op f 0.90 Prof. Raruwenhoff zl2op f 0.90 ld. zll—12 f 0.65 Pride of Haarlem zl2op f 0.90 Moralis f 1.10 Rev. Ewbank zll12 f 0.65 Victoire d' Oliviere zll—12 f 0.75 ld. zlO—11 f 0 65 E. N. Sir Watkin I f 0.90 ld. II f 0.65 Albo Pleno f 0.65—1 Bic Victoria f 1. GEMEENTE WIERINGEN. SUCCES-NIEUWS. Zondag a.s. 3 Septem ber belooft voor de sportliefhebbers sveer eens een echte ouderwetsche voetbaldag te wor den, er zullen dan n.1. 5 wedstrijden op het Succes-terrein gespeeld worden, dus er valt heel wat voor onze jongens te doen. Om half tien beginnen de wedstrijden reeds en komen dan in het veld Succes aHeld. Boys a. Half elf Succes 4Held Boys 2. 1 uur Succes 2Held. Boys 1. Om pl.m. half drie opstelling der dames- ell'tallen bij café Concordia, om daarna met muziek van „Harmonie" naar het terrein te marcheeren. Om drie uur zullen de dames-elftallen el kander wederom bekampen. De elftallen zijn als volgt Elftal A T. Polet N. Oden M. Polet G. Everts, J. Hollander Bets Visser Nel Bakker, Raddy Kort, Truus Kort Geertje Snooij, Sijtje Lont. Elftal A speelt in witte sjirt. Elftal B. B. Lont A. Kaan G. Kaan Alie Dekker, T. de Haan. Corry Esinga Geertje Lont, Geertje Doves Marie Klaasen, Jane Doves, Riek Bergsma. Elftal B speelt in Succes sjirt. Om 4 uur komen Succes IE.V.C. I (uit Edam) in het veld. Dit laatste elftal speelt ook in de 4e kl. K.N.V.B., dus kan als een ge lijkwaardige tegenstander beschouwd wor den, en wij twijfelen er dan ook niet aan of dit zal een mooie wedstrijd worden. Voor deze wedstrijd is. een zilveren medaille beschikbaar gesteld. De wedstrijden worden opgeluisterd door de muziekvereeniging Harmonie. Na de wedstrijden groot bal in Concordia. EEN PLEZIERTOCHT. Was het te "Wierin- gen op 31 Augustus zoo stil, als was de Ko ningin niet jarig, de dame* der Hervormde Zusterkring te H.-hoef bleven niet bij de pakken nederzitten, en ontvloden 's morgens reeds te half acht per autobus het „stugge" land, om elders feestvreugde en Otranjegenoe- gens op te zoeken. Een der dames was zoo bereidwillig ons de lotgevallen van den dag te verklappen, op getogen als ze was, over het genotene. Allereerst gaf ze een compliment aan den chauffeur, die 't waagde met. 24 dames op stap te gaan. De rit ging eerst langs de mooiste plekjes van onze provincie Petten, Kamperduin, Schoorl, Bergen, de Egmoncfen en zoo naar Velsen, waar in Velserbeek. koffie werd ge dronken en een band 't in zijn hoofd kreeg lek te worden. Doch Tinus had een reserve en toen de koffie en koek naar binnen was geslagen, stond ook de bus weer gereed om het vroolijk gezelschap verder te voeren. Langs Heemstede en door Haarlemmermeer ging het naar Schiphol en Tinus hield de dames voor wèl de machines te bekijken, doch niet aan de lust toe te geven om mee te vliegen, want zei ie „de meesten van jul lie zijn getrouwd en ik ben verantwoordelijk, dat allen weer behouden bij man en kroost wederkeeren." Schiphol is werkelijk interessant, en toen we bij acht tegelijk onder geleide de lucht reus „de Adelaar", die in 5'/a dag de reis naar Indië doet, mochten bekijken, voelden we, dat Tienus' vermaning niet overbodig was ge weest, want onwillekeurig komt men onder de bekoring van de mooie cabine en zoo ge makkelijk zittende stoeltjes. De geleider wist ons nog te vertellen, dat deze machine behalve het personeel, 20 pas sagiers kan medenemen, en per uur 100 liter benzine verstookt. We mochten nog de landing van 'n vlieg tuig uit Parijs gadeslaan en 't vertrek van 'n machine naar Londen. En de passagiers stap ten uit- en in-, als gold het 't doodgewoon ste fietstochtje ter wereld. Onze bus stond alweer gereed, en verlan gend waren we nu in Amsterdam te komen, waar niet alleen alles in feestgloed stond, maar waar ook een stevig maal ons wachtte. Eén teleurstelling van winkelen was geen sprake, zelfs waren zaken ter afwering van al te dolle feestvreugde van plankier voorzien. Geen japonnetje, geen hoedje dus te bekij ken, en we waren werkelijk blij, zonder door de geweldig hossende menigte platgedrukt te zijn, het restaurant te bereiken. Alle eer aan de hongerige magen, want er werd reuzig ge consumeerd. Na het diner ving de terugtocht aan over Volendam, (waar natuurlijk ook werd aange legd) en Hoorn, verder door de Wierlngermeer, en kwamen we *e halftien In onze „heimat" aan waar we door de respectievelijke achter geblevenen met open armen werden ontvan gen. Het was een „reuze-dag." KONINGINNE-DAG TE WIERINGEN. Beperkte de viering van de verjaardag van H.M. de Koningin zich op Wieringen voorheen tot het uitsteken der vlag van openbare ge bouwen, de laatste jaren is hier eenige ver andering gekomen, door de activiteit van de Chr. Oranje vereeniging. Dit jaar heeft men te Den Oever de 53e verjaardag van onze Landsvrouwe op bijzon der feestelijke wijze gevierd. Het weer heeft gezorgd dat de kinderfees ten bij uitstek prachtig geslaagd zijn. De Commissie welke de feesten voor de leerlingen der Chr. School hebben voorbereid kunnen met voldoening hierop terug zien. Het was een frlsch en fleurig gezicht daar aan de Zwinstraat, het groene grastapijt, op gezet met de nationale driekleur, waarop een groote groep, bewegelijke kinderen getooid met Oranje en Rood-wit-blauw. Voordat met de spelen een aanvang werd gemaakt, ging het in optocht door Den Oever, Apollo voorop, welke vereeniging ook op het terrein voor de muzikale opluistering zorg droeg. Een groote groep ouders en belang stellenden sloegen met enthousiasme de ver richtingen van de kinderen gade. De tractatie vormde wel het hoogtepunt van den middag. De uitslagen der wedstrijden luiden als volgt Eierrapen (Meisjes) le pr. E. IJzer, 2e R. Juisting, 3e F. Haitinge, 4e A. v. Veen. Houtjesrapen (Jongens) le pr. A. Zijl, 2e J. Guldemeester, 3e N. Takes. Blinddoek loopen, (Meisjes) le pr. S. Mul der, 2e A. Zijl, 3e A. Vrieling. Blinddoek loopen (Jongens) le pr. J. v. Wijn gaarden, 2e K. Schimmel, 3e A. v. Houten. Ballen op borden dragen. (Meisjes) le pr. P. v.d. Kreeke, 2e T. Landolt, 3e F. IJzer. Zakloopen. (Jongens) le pr. H. Volkerts, 2e W. Steiginga, 3e H. Vrieling. Koekhappen. (Meisjes) le pr. S. Gulde meester, 2e pr. J. Erkelens. Haal de trein, (Jongens) le pr. P. Zijl, 2e Anne Terpstra, 3e W. Meijer. Kussen huppelen (Meisjes) le pr. J. Klip, 2e P. v. Wijngaarden, 3e B. Geuzebroek. Zakloopen, (Jongens) le pr. J. v.d. Zwaag, 2e G. v.d. Starre, 3e Kl. Terpstra. Wedloop met hindernissen. (Meisjes) le pr. G. Wit, 2e H. Jansen. Hoogspringen le pr. O. Ellens, 2e J. Terp stra, 3e C. Laan. Melkflesch leeg drinken le pr. J. Terpstra, Des 's avonds werden de feestelijkheden voortgezet in het tehuis voor Zuiderzeewer- kers. De zaal van dit gebouw was geheel gevuld en gaf een f eestelij ken aanblik, op de tafels prijkten de goudbloemen in' vaasjes. De avond werd geopend door den heer Rob bers met gebed. De zangvereenigingen Hosan na uit Hippo en Land in Zicht uit Den Oever zongen verschillende liederen onder leiding van den heer Juisting. De heer Jb. Schoustra (viool) en de heer Robbers gaven mooie mu ziek te hooren, de heeren Juisting en W. Jan sen reciteerden eenige voordrachten, en de heer Deen sprak een mooie feestrede uit, over „Vrijheid en Oranje." Nadat door de aanwezigen staande het Wilhelmus was gezongen werd deze goed geslaagde avond met gebed gesloten doon den heer Franck. PREDIKBEURTEN WIERINGEN. ZONDAG 3 SEPTEMBER. NED HERV GEM Oosterland nam. 2'/2 uur Ds. Fischer van Slootdorp. Hippolytushoef 'sav. V/t uur. Ds. Fischer. DOOPSGEZ. GEM. H.-hoef nam. half drie Ds. Smidts, van Den Helder. EVANGELISATIE Kapel Den Oever v.m. 10 u. de heer Deen. H.-hoef nam. 41/» uur de heer O. Deen. (v.h. Garage Veltman) de REPARATIE - INRICHTING, MOTOR- en RIJWIELHANDEL van Aanleg waterleiding en sanitair. Beleefd aanbevelend. GEMEENTE ZIJPE. Officieel. DIENSTPLICHT. Vrijstelling wegens kostwinnerschap, uitstel van eerste oefening, enz. Aan den ingeschrevene voor den dienstplicht, die tot gewoon dienst plichtige bestemd is, zal vermoedelijk omstreeks einde September kennis worden gegeven omtrent het korps, het korpsonderdeel, enz. of den dienst, waaraan hij is toegewezen, alsmede omtrent het tijdvak waarin hij zal worden ingelijfd. Vrijstelling wegens kostwinnerschap. Vrijstelling wegens kostwinnerschap wordt verleend aan hem, door wiens verblijf in werkelijken dien9t voor eer ste oefening voldoende middelen tot levensonderhoud aan andere perso nen ontbreken of zouden komen te ontbreken. Onder deze personen wor den uitsluitend "begrepen a. de echtg«noote van den inge schrevene h. zijn bloed- en aanverwanten in de rechte linie c. zijn andere bloed- en aanver wanten in den tweeden graad d. zijn pleegouders o. degenen, in wier onderhoud do ingeschrevene ingevolge rech terlijk vonnis moet voorzien. Geldt het iemand, die reeds is inge lijfd, dan wordt de vrijstelling niet verleend, zoo de belangen van den dienst het wenschelijk maken, haar niet te verleenen. Vrijstelling wegens persoonlijke on misbaarheid wordt verleend aan hem, door wiens verblijf in werkelijken dienst voor eerste oefening onoverko melijke bezwaren zouden ontstaan voor de instandhouding der middelen van bestaan van personen, als hier boven onder a-e bedoeld. De vrijstellinng wegens kostwinner schap of wegens persoonlijke onmis baarheid wordt aanvankelijk voor een jaar verleend. Blijkt ook bij de daarna te nemen beslissing nog grond voor vrijstelling aanwezig, dan wordt de vrijstelling voorgoed verleend. Door of vanwege de ingeschrevene, die vrijstelling verlangt om een van de genoemde redenen, moet bij den burge meester aanvraag worden gedaan bij voorkeur mondeling - tot het op maken van een staat van inlichtingen. Deze staat vermeldt de omstandig heden, die voor de beoordeeling van het recht op vrijstelling van belang kunnen zijn, en wordt door den burge meester gezonden aan den minister van defensie, die op aanvraag beslist. De aanvraag moet geschieden om streeks drie maanden vóór het tijd stip, waarop de ingeschrevene zal wor den ingelijfd. Ton aanzien van hen, wier inlijving moet plaats hebben bin nen 3 maanden na ontvangst van de kennisgeving betreffénde den tijd van opkomst, moet de aanvraag geschie den binnen 14 dagen na ontvangst van die kennisgeving. Ontstaat de reden van vrijstelling eerst na den hier aan gegeven tijd, dan moet de aanvraag geschieden binnen 14 dagen nadat de reden van vrijstelling is ontstaan. Ten aanzien van hem, die tijdelijk is vrijge steld en opnieuw vrijstelling verlangt, moet de aanvraag daartoe geschieden binnen den door den minister te be palen tijd. Zij, die kostwinner zijn en niet bin nen den daarvoor gestelden termijn vrijstelling- vragen, loopen kans na op ^vomst in werkelijken dienst geen vrij stelling meer te kunnen verkrijgen. Tevens wordt dan ter zake van hun verblijf in werkelijken dienst geen kostwinnersvergoeding toegekend. Uitstel van eerste oefening. Wie uitstel van eerste oefening wenscht aan te vragen, moet dit in het algemeen doen omstreeks 3 maan den vóór het tijdstip, waarop hij deze oefening zou moeten aanvangen. Bij de aanvraag die aan den minister van defensie moet worden gericht, maar door tusschenkomst van den bur gemeester kan Worden opgezonden -- behoort, zoo mogelijk, een stuk te wor den overgelegd, waarin de reden wordt gestaafd, welke voor het uitstel wordt aangevoerd. ZIJPE (N.-H.) 31 Augustus 1933. De Burgemeester van ZIJPE (N.-H.) J. DE MOOR BURGERLIJKE STAND. Gem. ZIJPE van 25 t.m. 31 Aug. 1933. Gebeier Dina, d.v. Hendrik Nabel* n van Cornelia Hendrika Mereboer. Cornelia Elisabeth, div. Jacob Bleijen- laal en van Maria de Vries. Ondertrouwd Pieter Lourens Rens oud 25 jr.. bloernistknecht, alhier en Baafje Keunje Bakelaar, oud 18 ji., zonder beroep, alhier. Getrouwd Pieter Eriks, oud 26 jr. landbouwer, te Barsingerhorn en Elisa beth Molenaar, oud 19 jr., zonder be roep. alhier. Overleden Sijvert Rentenaar, oud 69 jr., zonder beroep alhier, echtge noot van Alida Broekhuizen. Sckagerbrug. Nog een week en het jaarlijksche feesf. de kermis, zal hier weder worden gevierd. De voorteeke nen. in den vorm van allerlei biljet ten, met aankondigingen, prijken reeds hier en daar. Naast allerlei vermake lijkheden, wordt des Maandags weder eene landbouwtentoonstelling gehou den, waaraan men dit jaar een Flora- lia-tentoonstelling heeft verbonden. Des namiddags, na afloop der tentoon stelling, zal de zoo gunstig bekende rijvereeniging „West-Friesland" welke deze week te Groningen met lauwe ren is overladen, een uitgebreid pracht programma uitvoeren, wat voor lief hebbers van paardendressuur altijd een zeer welkom nummer is. Des Dinsdags wederom een groote harddraverij, met f 425.- aan prijzen. Tot heden zijn reeds een 12-tal van de best bekende diavers uit ons land in geschreven. In de café's zal het ook aan afwisse ling niet ontbreken. Bij den heer v.d. Poll zal het gezelschap Zwanenburg zich doen hooren. Bij den heer Modder treedt Maandagavond de heer Daan Pool op, in samenwerking met Tommy Bouwman en in het hotel van Mej. de Wed. Broer zal Maandagavond het ge zelschap Noiret optreden, terwijl ge durende den geheelen kermi9 aldaar de Hamburger Stimmungs-kap. bezoekers op mooie muziek zal halen. Verder het traditioneele da. sen, met Jazz-muziek. Al met al dus geen gebrek aan afwisseling. Des Woensdagsmiddags hij Mej. de Wed. Broer biljartwedstrijd en 's-avonds gc- costumeerd bal. Zoo men ziet aan afwisseling geen gebrek en wij wekken allen op een be zoek aan Schagerbrug te brengen en op gepaste, vroolijke wijze kermis tc vieren. Een paar dagen van vroolijke jolijt brengt afwisseling ten goede in een tijd van veel misère. Een paar da gen zijn zorgen vergeten en men gaat na afloop met frissche moed weer ver der. Lachen en gezonde sport is onont beerlijk voor een mensch. PREDIKBEURTEN ZIJPE. ZONDAG 3 SEPTEMBER. NED. HERT. KERK Schagerbrug n.m. 2.30 uur Ds. Vorstman. Burgerbrug v.m. 10.30 uur Ds. Eikema. Oudesluls. St. Maartensbrug. Petten en Cal- lantsoog geen dienst. Kolhoni v.m. 10.30 uur Ds. Vorstman. EVANGELISATIE. Schagen, v.m. 101/» uur. Ds. de Geus. van de Bilt. Maandcollecte. 's Avonds geen dienst. Breezand, voorm. 10 uur, de heer Boon. Breezand nam. 3V* uur. de heer Boon. NU HET ZOMERSEIZOEN TEN EINDE LOOPT De mooiste kinderjurken zijn de eenvoudigste F EN heerlijke zomer, een ouderwetsch- warme zomer zuchten we met behagen. En het verveelt ons niet. dat eiken dag weer stralend de zon schijnt en de lucht zich steeds maar van z'n beste, d.w.z. blauwe zij de laat zien. Natuurlijk zijn er altijd moppe raars, die zich met veel vertoon het voorhoofd afwisschen en volgens hun zeggen het leven alleen maar dragelijk vinden, zoolang ze onder een koude douche staan. Maar aan dezulken moet men zich niet storen Tot de heerlijkheden van een warmen zo mer behoort het dragen van dunne toiletjes. Wat beleefden we de laatste jaren weinig genoegen van onze zomerjurken Zeldzaam waren de gelegenheden dat we ze, zonder te hui veren dragen konden. Ver schillende mijner kennis sen schaften zich reeds geen zomergarderobe meer aan, daar ze het. voor die enkele mooie dagen, niet de moeite waard vonden. En ziedaar Hoe genie ten we dezen zomer van dunne katoentjes, van koe le linnen stoffen, van rag fijne voile en organdi. Ja. als sprookjes zijn deze toiletjes van organdi, 'p beelderige, tecr-i—.c unt, met witte ballonmouwtjes, een ingezette pllssée-baan van voren, benevens cein tuur van sneeuwblanke or gandi. Jong en frisch, al® een tak amandelbloesem, is deze wolk van van. roze en wit. Of een ander ja ponnetje, in princessc- vorm, wan witte mousse line, van onderen met een breede strook van roze organdi afgezet en om de schouders een korte kraag van dezelfde stof. Zeer modern Is overigens een enorme strik met lange einden van roze gepiqueerde organdi, een strik, die bijna de helft van den rok bedekt en aan de japon iets heel bijzonders geeft. Mouwen van organdi staan bijzonder goed bij gebloemde japonnen, juist door het groote contrast van de kleurige stof en de teere, blanke mouwen. En dan de avondjaponnen van organdi, die zoo bekoorlijk staan op mooie zoele zomer avonden We zagen ze ook van katoen en linnen, maar organdi spande de kroon. Trou wens zijn dergelijke dunne stofjes, die door een nopje en een weinig stijfsel al hun oor spronkelijke kleur terugkrijgen, voor een warmen zomer zooals we dien nu beleven zeer aan te bevelen. Natuurlijk zagen we ook kostbaarder stof fen, zijden tulle en piqué, alleraardigste Schotsche tafzijde, mat en glanzend satijn in allerlei gebloemde zoowel als geometrische figuren enz. Zeer in den smaak zijn weer ruches van tulle, van lint en llnon. Ze geven aan het eenvoudigste toiletje Iets aparts, zoo als ge op onze eerste teekening kunt zien. Hier vindt ge een simpel dinerjaponnetje van zwarte zijde met roze gebloemd bovendeel en bolero van dezelfde stof. De mouwen zijn met breede zwarte ruches afgewerkt. Op een blauw gebloemd toilet zagen we een dergelij ke ruche van effen blauw satijn, rondom den geheelen schouderkraag. Nog slechts korten tijd en ik ga u al weer de nieuwtjes van de herfstmode vertellen. Ik heb er verschillende in petto, maar nu. voor het laat-st, haal ik mijn hart nog eens op aan al de heerlijke, luchtige zomerdlngen die ik

Wieringer courant | 1933 | | pagina 5