VARKEVISSER - MIDDENMEER. hutten gebouwd van ruwe boomstam men. Dat zijn de sennehutten, waarin dc herders een schuilplaats vinden bij ruw weer. Het zijn eenvoudige, vierkante ge bouwtjes piet een eenigszins schuin dak, dat aan dc voorzijde tamelijk ver vooruitspringt en door een paar palen wordt ondersteund. Bij slecht weer vinden dc koeien er beschutting en worden daar ook gemolken. Het dak is gewoonlijk met zware steenen bedekt, om het afwaaien te beletten. Het kun soms geweldig stormen in het gebergte, zoodat een dergelijke voorzorgsmaatregel niet overbodig is. De noodigc werkzaamheden in ver band met de boter- en kaasbereiding vinden in de hut plaats. Op een zol dertje onder het vooruitspringende dak slapen de herders op een paar bossen stroo. Overal, waar Alpenweiden zijn treft men zulke sennehutten aan. Zij bieden niet alleen een schuilplaats aan mensch en vee en een geschikte werk ruimte, maar dienen tevens voor berg plaats van boter en kaas, die eerst in den nazomer naar het dal worden ge bracht. Het vervoer is te meeilijk, om de producten geregeld elke week naar nellen tebrengen. Den geheelen zomer leven de herders in de eenzaamheid woeste bergnatuur. Alleen Zondags bij gunstig weer komt er bezoek het dal. De eigenaars der koeien men dan eens een kijkje nemen, het staat met de boter- en kaaspro ductie. De familie-leden en kennissen komen op bezoek. Dan is er feest. Er wordt gegeten en gedronken en men vermaakt zich den ganschen dag on der vroolijk gejodel en het blazen op den alpenhoorn. De clown, de paljas, de August is weer een heel apart levend mensch- stuk. Hij is de rosette in liet knoops gat van den directeur maar onmis baar. 'n Circus zonder clown.is een cufé zonder vergunning. Die van Cir cus Roberti heeft zijn ervaringen, z'n routine^ z'n wijsheid en hij vertelt er van in z'n rusttijd in 'n kring van jon geren. IIij exerceert met 'n lat, haalt '11 militaire herinneringen op jonieren luisteren en lachen Clown is 'n stuk humor tegelijk. de weemoed koe van de uit ko- hoe En nu de Openingsvoorstelling. Wij verklaren eerlijk en met de hand op 't harte dat we hoogst zelden in binnen- of buitenland zulk 'n pracht programma's met variété-stukken. Dat is nog eens dressuur Paarden de circus-directies overladen haar dressuur. De grootste en meest beken- programma's met variété-stukksn Hier niet. Hier is alles even beschaafd, alles even ..af'. De costuums decent en frisch. Vlot wordt er gewerkt. Pracht- paarden worden voor gebracht. Er zijn jockey's van wereldberoemdheid o.a. Erich Iïubert en Miss Itsebor. Zijn salteinortales voor- en achteruit zijn meesterstukken van paard-acroba- tiek. Wij weten niet, welk nummer we het meest moesten roemen. Ze zijn alle een en twintig even schitterend. Wij geven er den Koninklijken Circus van Brussel graag voor cadeau. Wie de voorstelling niet gaat zien, mist veel, zeer veel en zal 't zich beklagen. lieiiri 't Sas. GEMEENTE WIERINGEN. Tijdelijke onderwijzer. Ter vervanging van den heer H. de Jong die voor herhalingsoe feningen onder de wapenen moet komen is als tijdelijk onderwijzer aan de O. L. School te Hippolytushoef benoemd de heer G. O. Kleimeer. Loop der bevolking over Augustus 1933. ingekomen T. de Wit en echtgenoote uit Wijngaarden M. Rotgans uit Norg B. T. Bisschop en gezin uit Wonseradeel F. J. El- dering en gezin uit Rotterdam D. Marees en gezin uit Den Helder K. de Jong en ge zin uit Westdongeradeel Mw. A. Steenber gen uit Oldenzaal B. Burema uit Veendam J. Groeneveld uit Nw. Pekela Mw. IJ. de Jong uit Terschelling J. Roos uit Wijdenes; H. v. d. Schaaf uit Leek A. Leenknegt uit Hengstdijk. Vertrokken J. Weerelts en gezin naar ZwijndrechtD. Steigstra naar Amsterdanf; M. Hoogesteger en gezin naar Purmerend P. Godschalk en gezin naar Barsingerhorn J. Boer en gezin naar Huizen J. Hovenier en eclitgen. naar Nibbixwoud W. G. Huls man en gezin naar Berg en Terblijt (L.) J. Metzelaar Kr. Kater H. Jippes. Mand met losse bloemen le pr. Mevr. de Wed. W. Metzelaar. Eerv. verm, H. C. Velt man. Niet bloeiende kamerplanten le pr. Mevr. Jb. Mosk; 2e Mw. A. Buisman; e II. Jippes; 3e Mw. Jb. Mosk; 3e J. Slikker; 3e Mw. Jn. Kater 3e Mevr. K. Paarlberg. Eerv. verm. P. Klok 't Buurtje Jn. Silver. Bloeiende buitenplaiUen le pr. II. Jippes 2e II. Jippes; 3e Mevr. Wed. G. van Doorn. Eerv, verm. P. Kreijger Joh.zn. Bloeiende kamerplanten, le pr. P. Klok 't Buurtje 2e Mevr. C. Kos- scn 2e J. Everts 3e J. Everts 3e T. Schagen Wl-Wuard. Eerv. verm. Jb. Blaauboer. Ruikers le pr. Mw. J. Nobel 2e Mw. J. Everts 3e pr. Mw. J. Nobel Eerv, verm. Mw. A. Rens. De tentoonstelling werd om 2 u. 30 geopend en 't bezoek was reeds den eersten dag bevredigend. Alles was keurig door de Firma Kruijt, geholpen door de dames Groot en Asjes en Jon ker niet te vergeten den Heer II. C. Velt man gerangschikt, zoodat liet geheel een waarlijk schoonen aanblik Opleverde. s-Avonds te 8.30 uur, werd er Gon del-optocht gehouden. Onze Harmonie voer voorop. De gebroeders Van Vliet hadden hun motorschuit belangloos (er beschikking gesteld. Gevolgd door een negental fijn versierde schuitjes was het een magnifiek gezicht, dat honderden nieuwsgierigen trok. De Jury, bestaande uit Mevr. Kr. Kater W.-Waard en de Heeren N. Silver en BURGERLIJKE STAND. j. \\r Mei zeiaar kende de volgende van 17 t.m. 31 Augs. 1933. prijzen toe Geboren Anionius Johannos. z.v, le pr. f 5 de dames Jonker en Kor- A. A. Zijlmans en van J. A. M. van der ver 3q punten 2e f 2.50 de dames Made Jantje Jantina, d.v. J. Ba ving B(dSy Delver, Anny Delver; Gré Schenk en M. H. Roossien Maria Guurtruida pj(,p priks en Guus Bos, 23 punten; d.v. Th. Boersen en A. Klein Jannis 3e pr f 1r)0 de Heer M de Vries en /o Cornelis, Z.v. I. Datthijn en A. Duijn- n(l|lj gg punten 4c pi-. l.-Mw- Nannis ker; Jantje, d.v. F. Pomp en A. Bont pUnten. v. B. Boerema en J. C. vd,j .\jje deelne;ners(sters), de Muziek, de Heide Inez Cornelia Geertruida, d.v. .jUry, kortom allen die medewerkten J. Boon en B. P. Swart IIcrmanu>, werden door den voorzitter hartelijk J. W. Ras en A. II. C, Seranobedankt vóór de gulle, aangename ONS WIERINGERMEERHOEKJE. INSCHARING VAN VEE EN STAND VAN DE GEWASSEN IN DE WIERINGERMEER- POLDER. (Vervolg.) z.v. Volkje, d.v. W. Pijlman en M. Nieuwen 'medewerking, die aanspoort om wee' burg Geertruida Ilfldegonda, d.v J. Bakker en D. G. Timmerman. Ondertrouwd R. v.d. Velde en D. A. Grin J. Oedzes en M. Janszen. Overleden E. Rotgans, m. 09 jr„ echtgenoot van J. Ilalfweeg. O ver werk vergunning Aan de di rectie der N.V. Ncderlandsche Bouw en aannemings Mij. is ton behoeve van den bouw van 2 bruggen in den Wie- ringermeerpolder ovemerkvergun ning verleend van 31 Augustus tot 16 September a.s. Bevestiging en Intrede. Zondagmid dag a.s. zal de niéuwe predikant der iets dergelijks op touw te zetten. De heer \V. Slikker heeft een 700- tal loten verkocht, de laatste loten wei den Zondagavond aan den man ge bracht. In de door den Heer Wl Slikker ver kochte loten vielen de le prijs een kastje niet cacteeën, gewonnen dooi den Heer R. Hoogland en een Clivia, als 2e prijs, winnares Mw. T. Gouwen. Het non-stopbal werd druk bezocht, de geheele zaal was gevuld, de stem ming opgewekt, 't Bestuur van Flora- lia verdient den dank van velen, die genoten hebben van deze beide vioolij- ke en aardige dagen. Meihuizen, in zijn F. Kelch en gezin naar Beuningen ;G. Schim nÜOpSg;ez Gemeente te Wielingen, mei en gezin naar Medemblik L. H. Kerck- 'j^ hoffs en gezin naar Barsingerhorn E. Kui- j per naar Schagen W. G. van Vliet naar Middenmeer J. C. Boeschoten naar Wasse naar H. Letema naar BellingwoldeC. Sturm naar Wissenkerke J. Addens naar Medemblik G. K. Huisman naar Sleen. ambt worden bevestigd door Ds. Vis van Arnhem, terwijl in dezelfde dienst daarna Ds. Meihuizen zijn intrede zal preeken. Doopsgez. Jongerenkring. Vrijdag avond a.s. 8 uur bijeenkomst. GEMEENTE ZIJPE. Verlofaanvrage. Ingevolge de Drankwet is door den Heer Jb. Kuit een verlof B. aange vraagd. Overgang naar de aanvullingsreserve. De dienstplichtigen der landmacht van de lich ting 1918 zullen op 1 October a.s. overgaan naar de aanvullingsreserve. De tijd waarop de militaire kleeding moet worden ingeleverd zal nader worden bekendgemaakt. SUCCES-NIEUWS. Zooals in ons vorig num mer vermeld werd zou het de afgeloopen Zon dag op het Succes-terrein een drukken dag worden en dit is inderdaad ook zoo geweest. Om half tien rolde de voetbal reeds over het veld en kampten de Succes-Junioren te gen die van Held. Boys. De Held. Boys waren voor onze ads. veel en veel te zwaar waardoor Gre Bos de S.-ads. dan ook een gevoelige nederlaag poer en Jippes. kregen van 9—1. Geranium's le pr. Annie Kater Daarna spoelde Succes 4—Held. Boys 2. Ook pi Vlies- 3e Afra Huiberts. deze wedstrijd werfdoor de Successers verlo- |~™erv^Arie OUDESLUIS. Meer dan 350 inzendin Igen van planten waren ingezonden, toen Zaterdagochtend de Jury, be staande uit de dames T. Asjes en A. Buisman en den Heer Kruijt de prij zen voor de Floralia-tentoonstelling be paalden en wel als volgt Afdeeling voor Schoolkinderen Fuchia's le pr. Pieter de Vries Rz., 2e Paul de Vries 3e Arie Muntjeweri Ezn. Eervolle vermeldingen Jb. Ras Anna Paulowna Cor Blaau- BURGERLIJKE STAND. gemeente Sint-Maarten over Augustus 1933 Geboren geene. Gehuwd Johan Frederik Ferdinand Möl- ler, oud 29 jaren en Maria de Pee, oud 29 ja ren. Overleden Siemon Stoop, oud 77 jaren, echtgenoot van Elisabeth Visser Clara van der Tal, oud 80 jaren, echtgenoote van Lou- rens Schager. SCHAGERBRUG. Arbeidsbemiddeling. Ge meente Zijpe over de maand Augustus. Geplaatst in de Gemeente 15 Landarbeiders, buiten de Gemeente 4 landarbeiders. Staan nog ingeschreven 83 Landarbeiders-grond- werkers, 26 dijkwerkers, 1 metselaar, 1 lood gieter, 1 opperman, 1 timmerman, 1 smid. ren en wel met 20. i Om 1 uur kwamen in het veld Succes 2JMuntjewerf Wzn., C. Silver Heldersche Boys l. Deze wedstrijd ging al Silver weer heel wat beter dan de vorige wedstrij den en er werd door de Successers goed par tij gegeven. Succes 2 was overwegend iets sterker en wist dan ook een overwinning behalen van 42. Jzn.; C. Nz.; Jb. Stammes Jzn. Begonia's: Eerv. Verm. C. Silver Nz, Volwassenen. Geranium's le pr. J. \V. Metzelaar; 2e H. C. Veltman; 3e H. C. Veltman 'Eerv. Verm, C. Kossen H. Jonker. Ster v. Bethlehem le pr. Al ie Krai 3e Mevr. J. Kater, Mw. Peetoom; Hierna verschenen onder vroolijke to( nen van de muzlekvereeniging Harmonie in het veld onze dames elftallen. Voor deze wedstrijd 2e Mevr. Kr. Kater was tamelijk veel publiek aanwezig en het Lobelia le pi", viel op te merken dat de dames toch al wat pj». j. Kossen. beter speelden dan In de vorige ontmoeting.! Afrikaan, le pr. J. W. Metselaar 2' Elftal A was de gelukkige en wist met een 2lT r- f overwinning uit den strijd te komen. r'T Als laatste wedstrijd stond op het program- Y'. el*m' Biemond, ma Succes IE.V.C. I uit Edam. Deze wed-| Fuchia s le pr. C. Kossen alhier 2 strijd werd in een zeer vlug tempo gespeeld H. Jippes. en was de moeite waard om aan te zien. Knolbegonia. le pr. C. Kossen 2' Deze wedstrijd werd gewonnen door Succes I dames Korver 3e pr. Mw. II. de Car met 5—1. E.V.C. beschikte ook over een pri- pen tier ma elftal en gaf goed spel te zien, doch kon Eerv; y Joh g H Jippes; absoluut met door de Succes-achterhoede rv heen komen. Alles belande in de veilige han- Ontleend aan het Driemaandelijks Bericht betreffende de Zuiderzeewerken.) Inscharing. De finantieele resultaten in 1932 van het inscharen van schapen en lam meren waren van dien aard, dat besloten werd in 1933 geen schapen en lammeren in te scharen. De kosten van toezicht, afheinen en verpleging bedroegen meer dan de op brengst van het weidegeld. De inscharing voor 1933 werd dus beperkt tot jongvee. Teneinde de aangifte van vee te bevorderen, werd gebruik gemaakt van de bemiddeling van secretarissen van landbouworganisaties, die tegen een billijke vergoeding bereid waren hunne medewerking te verleenen bij de aan gifte van de dieren, het merken en schetsen, transport, enz. De aangiften waren overstelpendkort voor het sluiten van den aangifte-termijn werden dagelijks enkele honderden dieren aangegeven, zoodat een deel moest worden afgewezen. Bovendien moesten alle inschaarders, die niet voor eigen stier zorgden, worden afgewe zen. In totaal zijn ruim 3700 dieren inge- schaard. Hoewel in samenwerking met het Veeartsenij kundig Staatstoezicht is zorgge dragen, dat slechts vee uit onbesmette omge ving werd aangevoerd, werd op een der boo ten uit Zwammerdam bij aankomst in den polder mond- en klauwzeer geconstateerd. Op de boot was vee afkomstig van een groot aantal landbouwers, zoodat bij terugzending de besmetting over vele boerderijen zou wor den verspreid. In overleg met het Veeartsenij kundig Staatstoezicht werd daarom besloten het vee op afzonderlijke kavels te lossen daar de verspreiding zoo goed mogelijk tegen te gaan. De ziekte was goedaardig en heeft zich niet buiten de besmette koppels ver breid, zoodat de polder weer vrij van mond en klauwzeer is. Voor zoover de ingeschaarde dieren met runderhorzelbulten bezet blijken, worden zij met runderhorzelzalf of derrispoe- der behandeld het beste middel gaf uitne mende resultaten, vooral bij vroegtijdige aan wending. Hooien. Einde Mei werd begonnen met het maaien van het hooiland ongeveer 700 ha zal worden gehooid. Teneinde meer onafhan kelijk te zijn van weersinvloeden wordt het hooi zoo spoedig mogelijk op ruiters geplaatst. Aan het einde van de verslagperiode was het maaien afgeloopen en het hooi op ruiters ge plaatst. Een deel was reeds aan de mijt gere den. Stand van de gewassen. Grasland. Ondanks het droge voorjaar is de grasgroei zeer behoor lijk en heeft het ingeschaarde vee volop voed selde hooge gedeelten hadden te lijden van de brandende Pinksterdagen en de daarop volgende droogteperiode. De witte klaver ontwikkelt zich over het algemeen zeer goed. Eene uitzondering op den gunstigen toe stand maakt de nazomerzaai 1931 het mee- rendeel daarvan zal gescheurd en opnieuw ingezaaid moeten worden. Op veie van de gehooide kavels stond een zwaar gewas van uitstekende kwaliteithet hangt natuurlijk in hooge mate van het weer af hoe het hooi gewonnen zal worden. Roode klaver. De geënte roode klaver zaai 1933 vertoont een uitstekende stand de on geënte is veel te hol, al ontwikkelden de af zonderlijke planten zich buitengewoon. Op sommige kavels zijn zieke planten geconsta teerd, welke aangetast bleken door klaver kanker (overgebracht door zaaizaad?). Ten einde uitbreiding tegen te gaan is de eerste snede vroeg gemaaid. De dit voorjaar zonder dekvrucht gezaaide roode klaver vertoont eene goede opkomst de ontwikkeling der jonge plantjes is door de droogte in Mei en begin Juni 1933 vertraagd. Alle zaad is dit jaar geënt. Lucerne. Evenals de roode klaver vertoont ook de geënte lucerne zaai 1932 een zeer goe den stand en blijft de ongeënte ver achter en hol. De verschillen worden echter steeds ge ringer al kunnen de holle plaatsen natuurlijk niet gevuld worden. De dit voorjaar zonder dekvrucht gezaaide luceme is allemaal ge ënt zij vertoont eene goede opkomst, maar heeft ook van de droogte te lijden gehad. Wikken. Bij wijze van proef is een kavel met wikken gezaaid zij vertoonen een goe de opkomst. Voederbieten. De stand was langen tijd ma tig de regens in Juni 1933 hebben evenwel zeer veel goed gedaan. Er is slechts één kavel voor eigen gebruik ingezaaid. Koolzaad. Tengevolge van het droge voor jaar is het koolzaad over het algemeen zeer kort van stroo gebleven ook de bloei was onregelmatig. Niettegenstaande deze nadee- len vertoont ongeveer 20 100 ha) een besten stand, ruim 50% (±300 ha) een mati gen, terwijl 30 150 ha) een slechten stand vertoont. Gerst. De wintergerst vertoont op voldoend cntzilte en niet slempige kavels een besten stand en neigt tot legeren. Op de onvoldoend ontzilte en slempige kavels is de stand zeer ongelijk terwijl plaatselijk het gewas mis lukt is. Ook hier hebben de brandende Pink sterdagen met de daarop volgende droogte periode groote verwoestingen aangericht. Dezelfde verschijnselen doen zich ook bij de zomergerst voor. In de gerst komt veel roggeopslag van stuifrogge voor. Tarwe. De tarwe vertoont overal in de sec ties B en G (over het algemeen voldoende ontzilt) een zeer goeden stand. In het noord oostelijk kwelgebied (secties J en L) is de stand zeer ongelijk en komt over groote op pervlakten de verdachte doffe blauwgroene kleur te voorschijn (te hoog zoutgehalte) plaatselijk is zij aan het afsterven. Rogge. De rogge vertoont over het algemeen een goeden stand dit gewas schijnt wel het meest resistent tegen droogte en zout te zijn. Haver. Ook in de haver hebben de warme Pinksterdagen en de daarop volgende droog te schade aangerichthet gewas vertoont een ongelijken stand al naarmate de grond meer of minder voldoende ontzilt was. Noodmengsel. Niettegenstaande het droge voorjaar en den drogen voorzomer ontwikkelt het noodmengsel op de zoute en slempige ka vels zich uitstekend. Vooral op de plaatsen der zoete wellen in het Nieuwe en het Lage Land staat het gewas welig. (Wordt vervolgd.) MALARIA-FILM. „Wij herinneren er aan dat heden, Dins dagavond om half negen de Malaria-film zal worden vertoond te Middenmeer in het gym- nastieklocaalde film zal ook hier worden toegelicht door den geneeskundig inspecteur der Volksgezondheid dr. J. J. Th. Doyer uit Hilversum. Gratis toegang voor volwassenen." PROVINCIAAL NIEUWS. GEMEENTE ANNA PAULOWNA. Wandelaars. Zondagmiddag werd onze Gemeente bezocht door 'n 4oo wandelaars, die vanaf Den Helder langs de Duinweg over 't Zand Oudesluis, door Anna Paulowna en Breezand de terugweg namen. In de zaal van den heer Slikker werd een kwartiertje gepau zeerd. Deze groote optocht had veel bekijks. Meer geluk dan wijsheid. Door den heer Vinck werd kort geleden een horloge verloren ongeveer aan de Van Ewijcksluis. Het is de huisgenooten den volgenden dag 'smiddags gelukt het horloge, dat nog ongeschonden la; terug te vinden, wat wel een groote boffer kan worden genoemd. Athletiek. Zooals we vernemen zullen a.s. Zondag op het sporterrein van den heer Slik ker Athletiek-wedstrijden plaats vinden, waar aan verschillende vereenigingen deelnemen, en wel, die als zeer goed bekend staan. BINNENLANDSCH NIEUWS. INBRAAK in een Kerk te BLARICUM. Maandagmorgen kwam de koster van de 4 K. kerk te Blaricum tot de ontdekking dat De slager, die lil arrest gesteld BURGERLIJKE STAND der gemeente Harenkarspel over de Aug. 1933. Geboren Geertruida, d.v. Charles Fran- ciscus Kloprogge en Jantje Bais Maria Cor nelia, d.v. Adrianus Tijm en Cornelia Maria Kramer Catharina, d.v. Pieter Wit en Maria Cecilia HoedjesCatharina Agatha, dochter Jan Stoop en Afra Geertruida KlaverGeer tje Pietje, dochter van Hendrik Hosper en Aafke HuismanMargaretha, dochter van ^ornelis Smit en Elisabeth Smit. Ondertrouwd Petrus Bakker en Alida Groen Johannes Hubertus Kaandorp en En- gelina Blankendaal. Getrouwd Johannes Theodorus Borst er Guurtje van der Stoop Cornelis Gerbran dus Duijves en Julia Gustave Petronella Lu-I cassen Johannes Hubertus Kaandorp en Engelina BlankendaalPetrus Bakker Alida Anna Groen. Overleden Dieuwertje Blaauw, oud zeven en zestig jaren, echtgenoote van Reijer de MoeiAlbertus de Vries, oud acht eri twintig jaren, ongehuwd. BINNENLANDSCH NIEUWS. Wij kunnen U leveren KATOENPITTEN voor Petroleumstellen en lichten, alsmede petrolcumlichtjes, lampenglazen enz. TELEFOON No. 11. BON. KINDERKAART Circus AMANDA ROBERTI. Hippolytushoef, bij café Bruul. Tegen inlevering van deze bon aan de cir cus-kassa betalen KINDEREN op ALLE RANGEN (BANKEN) slechts 20 CENT ter bijwoning van de voorstelling van ZATER DAGMIDDAG, aanvang 3 uur. Duur van het circus-programma ruim 21/* u. In de pauze gelegenheid ponnie te rijden tegen 10 cent per rit. Zonder bon bedraagt de toegangsprijs voor de middag-voorstelling 30 cent. Begeleiders 60 cent. Ook verkrijgbaar loge-plaatsen en stoelen Kinderen 60 cent. Begeleiders f 1,20, belasting inbegrepen. Een slager, die zelf zijn vleesch keurde Gebruikte een stempel, dat hij uit de tasch van den keurmces ter nam- Bij een slager te Zaandam vond men gekeurd vleesch, dat niet door den keu ringsdienst kon zijn gekeurd en de po litie vertrouwde het zaakje dan ook niet erg. Er werd gedacht aan valsche keurmerken, waaijnee men den ge meentelijken keuringsdienst misleidde. werd, den van den Heer v. Hof. Wanneer de Suc cessers zoo blijven spelen, zien wij dan ook de komende competitie met geruststelling te gemoet. CIRCUS AMANDA ROBERTI weder te Wieringen. De fantasie van de circusmensclien gaat soms zoo ver, dat ze tegen hun collega's in vollen ernst vertellen, dat ze op een of andere kermis, op één dag zeven uitverkochte voorstellingen heb hen gegeven. Ze hoeven slechts een prachtpaard te zien en ze kojnen thuis en ze hebben 't gekocht. Tegen 't volgend seizoen hebben ze de beroemd ste jockey's van de wereld geëngageerd Die jockey's komen alleen op de vleu gelen der fantasie. Ze weten van el kaar dat ze graag opsnijden en ze ver geven elkaar van harte. Jn. Kater. Cacteeën verzamelingen le pr. G, Schagen, Wieringcrwaard 2e J. W. Metzelaar, Wieringcrwaard 3e J. W. Metzelaar id, Eervolle Verm. D. van Duiken, A. Paarlberg Wed. G. van Doorn, J. W. Metzelaar en Jn. Kossen. Vetplanten le pr. J. Metzelaar, e J, Wl Metzelaar 2e M. Paarlberg 3e Wed. Buik. Eerv. verm. P. Groot en Janny Groot.. Losse Cacteeën le pr. Mw. Kr. Ka ter, Wieringcrwaard 2e J. W. Metze laar, id. ee J. W. Metzelaar id.; 2e P. Slikker 2e G. Leenberg (tijdel. hier verblijvend.) 3e P. Slikker 3e R. Slik ker; 3ë Mw. D. van Duiken. Eerv. verm, J. Wl Metzelaar. Begonia le pr. C. Kossen; 2e Jn. Kossen 3e M. de Vries. Eerv. Verm, H. C. Veltman; E. Muntjewerf; J. W. inbraak was gepleegd. Het tabernakel op het kwam na een aanvankelijk vrij altaar was geforceerd. Verder bleek het offer blok van den St. Pieterspenning leeggehaald te zijn. De dader heeft zich waarschijnlijk Zondagmiddag op het koor laten insluiten en is vertrokken door de hoofdpoort. Docdelijke ongelukken op den weg. Wielrijder, verkeerende onder den invloed van alcohol, te Eist gedood. Te Eist (Betuwe) is een 31-jarige on gehuwde wielrijder, die vermoedelijk onder den invloed van alcohol ver keerde, even over den overweg onder Eist in den Rijksweg Arnhem-Nijme- gen aangereden door een auto, be stuurd door een reiziger uit Voorburg. De man werd over den weg geslingerd en dennate gewond dat hij op de plaats stierf. De auto reed in een sloot, waar uit de verschrikte bestuurder onge deerd kon ontkomen. Het ongeval ver oorzaakte vele stagnatie in het verkeer loofwaardig verhaal met de waarheid voor den dag, dat hij kans gezien had om een stempel van den keurmeester uit diens tasch te nemen. Hiermee had hij een half varken gekeurd, om het keurloon te verdienen. BUITENLANDSCH NIEUWS. Mevrouw Sarasani overleden. Naar „De Telegr." verneemt, is de echtgenoote van den circus-directeur Sarasani na een zeer smartelijk lijden Vrijdag te Breslau overleden. Voor de onderneming is de dood van deze vrouw een zwaar verlies, daar zij de verzorgster der dieren was. 's-Morgens was zij steeds het eerste in de stallen en 's-avonds laat na de voorstelling was zij de laatste die een rondgang langs de hokken van de dieren maak te. Zij was een ware dierenbescherjn- ster. EEN ATTRACTIE VOOR DE KINDEREN VAN ONZE LEZERS. Voor verminderden prijs naar Circus Amanda Roberti. Aandachtige lezers en lezeressen, beste kinderen, ziet nauwkeurig de advertentieko lommen door. U zut er een bon in aantreffen die de kinderen onzer lezers met slechts twee dubbeltjes bijbetaling toegang verleent Zater dagmiddag tot de uitgebreide, ruim 2l/s uur durende kinder- en familie-voorstelling van Circuss Amanda Roberti, dat te Hippolytus hoef op het terrein van Bruul zijn tenten heeft opgeslagen. Ouders, laat er uw kinderen van profitee- ren, zij zullen voor weinig geld eenlge uren van kostelijk vermaak genieten. Kinderen, 20 cent heb je maar noodig, benevens de in onze courant afgedrukte bon, om een onverge telijken dag te hebben. Denk er echter om, dat elke bon slechts aan één kind recht op re ductie geeft. Onze courant echter wordt bij na huis aan huis verspreid. Vraag, wanneer jullie meer bonnen noodig hebt, vrienden en kennissen van je ouders die de bon niet zelf noodig hebben, of je deze hebben moogt. En nu beste kinderen: Zaterdagmiddag in Circus Amanda Roberti veel plezier. Mis schien zien we elkaar wel. De Redactie. MARKTBERICHTEN. De Veemarkt. ALKMAAR, 4 Sept. 1933. Op de he den gehouden veemarkt waren aan voer en prijzen als volgt 93 Vette koeien f 110-f 212.50 handel redelijk; 26 Graskalveren f 37-f 67 vette kal veren per K.G. 65-80 cent 23 Nuchtere kalv. (slacht) f 5-f 14 297 Vette Var kens (zware) per K.G. 33-36 cent. Han del goed,

Wieringer courant | 1933 | | pagina 2