COIFFEURSZAAK KAPPERS-SALON WACO AUTOBUSDIENST. Opening SLOOTDORP. ZATERDAG 9 SEPT. G. KROEZE. VARKEVISSER, MIDDENMEER - Telef. No. 11 zelfs, dat wij viermaal achter elkaar dorst kregen, en naar vier verschillen de boerderijen gingen. Men schijnt hier in het geheel bijna geen water te drin ken, wij kregen dan ook viermaal appel wijn, maar toen wij naar de vijfde toe gingen, kregen wij werkelijk water, en onze dorst was plotseling meteen ver dwenen en wc zijn verder gegaan. Wij reden een bakkerswagen achter op. Het zijn hier bijna allemaal nog van die ouderwetsche jachtwagens, met een paard, of een ezel ervoor, bakkers auto's ziet men hier heel weinig. Toen wij vlak bij hem waren viel er een brood van de wagen, ,maar hoe 'n brood? Hier worden bijna geen kleiner brooden gebakken als van vier tot vijf kilo dat wil dus nog al wat zeg gen En dan nog alleen maar wit brood bruin brood wordt hier niet gebakken, maar het brood wordt hier allemaal per Kilo verkocht. Wij waren zoo dicht achter hem, dat wij niet meer konden voorkomen dat een wiel van het karretje over het brood heen ging, en dit natuurlijk onbruik baar werd, daar het toevallig ook op een hoop vuilnis gevallen was. De bak ker, dat een arm mannetje scheen te zijn, stopte oogenblikkelijk en riep „men Dupeng" „men Dupcng", wat mijn brood, mijn brood, beteekende. WÜj kregen medelijden met hem en besloten hem maai' de helft van het brood te vergoeden hoewel wij er ab soluut niets aan te doen. Tegen zes uur 's-avonds waren wij dicht hij de stad Saumex, toen ons een fietser achterop reed na een oogen- blik dicht achter ons gereden te heb ben, vroeg hij plotseling in zuiver IIol- landsch of wij Hollanders waren. Wij hoorden er erg van op, dat iemand ons in onze landstaal aansprak, vooral omdat dit de eerste was, en dat wij er blij om waren, om weer eens vlot met iemand te kunnen spreken. Iïij vertel de ons, dat hij al 23 jaar in Frankrijk woonde en de laatste vier jaar in Sau- mer, waar hij als violist werkzaam is. Hij bood ons aan, om onder zijn geleide de stad eens te gaan bezichtigen, daar Saumer een mooie en ook rijke stad is, omdat hier vele rijke wijnhande laars wonen. Vlak aan de rand van de stad boven op 'n berg, stond een prach tig kasteel, waar hij, ons eerst heen bracht het kasteel dateerde uit het jaar elfhonderd en was de laatste dertig jaar niet meer bewoond. Maar was evengoed best onderhouden, vooral van binnen zag alles er nog prachtig uit. Het werd de laatste ja ren alleen gebruikt voor vreemdelin gen om te laten bezichtigen, en daar werd een druk gebruik van gemaakt. Na het kasteel bekeken te hebben, nam hij ons mee de stad in, en liet ons het oude raadhuis zien, dat dateerde uit 't jaar twaalfhonderd, een oud gebouw dus, maar het wordt tot nog toe al tijd nog gebruikt. Vervolgens noodigde hij ons uit om bij hem thuis te komen eten. Daar waren wij wel voor te vin den, omdat wij dien dag al een heel stuk gefietst, en bijna den geheelen avond in de stad rondgeloopen hadden Bij hem thuis aangekomen, maakten wij kennis met zijn vrouw, maar zij sprak gebroken ITollandsch, zoo erg zelfs, dat wij moeite hadden om haar te begrijpen. Maar wij konden er toch uit wijs worden, dat haar zoon op het oogenblik in Holland onder dienst was, en anders bij de Fordservice af deel ing in Den Haag als monteur werk zaam was. Na nog een paar glazen wijn gedronken te hebben, dat hier zoo goed als niets waard is (voor twee frank vijftig heeft ,men al een flesch heel goede), zijn wij om 10 uur na hartelijk afscheid genomen te hebben, onze tent gaan opzoeken. Den volgen den dag zijn wij de stad gaan verlaten, maar schreven wij de vorige keer, dat wij een pruimeboom en enkele drui- venstronken zagen staan, hier zitten wij met recht in het land van de drui ven. Zoover als jnen kan zien, is 't hier alles druivengaarden, voorname lijk langs de berghellingen aan de kant waar de meeste zon is. Ook wordt hier veel hars verzameld, daar men hier nog vele woeste stukken grond aantreft, waar sparrenboomen staan men hakt dan een lang stuk van twee meter van de bast af, en daar onder aan een bakje, waar de hars zich van zelf in verzameld. Het is hier ook een eigenaardig iets, dat men hier het land bewerkt, niet door middel van paarden maar van ossen, die de zware ploeg voorttrekken niet in een gareel maar gewoon aan hun koppen. Tegen den avond zagen wij van verre groote rookwolken. Wij dachten direct aan een boschbrand, omdat op de plaats waar wij op het oogenblik reden, alles bosch was. Maar na hard gereden te hebben bleek het een stuk heide te zijn, dat in brand stond. Maar men was de brand al zoo goed als meester, daar er twee motorspuiten aanwezig waren en één er van nog maar dienst deed. Wij konden uit het gepraat wijs worden, dat de brand waarschijnlijk door vonken van een tram ontstaan was, daar er dicht in de nabijheid een tramlijn liep. Na er een oogenblik gekeken te heb ben, zijn wij verder gegaan, daar het al donker begon te worden. De duis ternis valt hier namelijk zoo snel in, dat als de zon onder is het binnen een half uur donker is. Wilden wij dus nog een goed plaatsje voor onze tent zoe ken, dan moesten wij opschieten.. Maar wij vonden het gelukkig spoedig niet ver van de stad Parthënay. W. Hollander. J. Polet. BINNENLANDSCH NIEUWS. AARDAPPEL - STEUN WET. De aardappelsteunwet is Maandag van kracht geworden en zoo is van die datum af het vervoeren van aardappelen bij hoeveel heden, grooter dan 10 Kg. verboden, wanneer daartoe geen vervoerbewijs is afgegeven. Het vervoer van 10 Kg. of minder is vrij, maar onder de nadrukkelijke voorwaarde, dat deze aardappelen vervoerd worden naar een gezin, dat ze voor de consumptie zal bestem men. Wie overigens aardappelen zonder vervoer bewijs vervoert, stelt zich aan inbeslagname der partij bloot. De minimumprijzen voor de consumptie aardappelen worden nader vastgesteld. Men heeft de aardappelen in vier groepen ver deeld. Voor iedere groep geldt een prijs. De kooper dient minstens deze prijs te betalen. Is het gewoonte franco laadplaats te leveren, zoo blijft deze gewoonte gehandhaafd, anders geldt de prijs af-boerderij, al naar plaatselijk gebruik. Daarnaast dient hij te betalen f 2. per 100 Kg. aan heffing. Ook dient hij aan marge-restitutie te betalen naar gelang de plaats van bestemming. Bovendien is voor het plombeeren van zakken plombegeld ver schuldigd. De bedragen zullen nader bekend gemaakt worden. Als voorbeeld vermeldt het officieele schrijven, waaraan we deze bizon derheden ontleenen, het volgende Minimum Restitutie Groep (voorbeeld) heffing Totaal Marge I 3.2.— 5.— 0.40 II 2.— 2.— 4.— 0.40 III 1.50 2.— 3.50 0.40 IV 1.25 2.— 3.25 0.40 Per 100 KG. Totaal te Bedrag zon- Groep plombe-geld betalen der de prijs I 0.20 5.60 2.61 II 0.20 4.60 2.60 III 0.20 4.10 2.60 IV 0.20 3.85 2. Het totale bedrag van de laatste kolom moet in ieder geval aan de Organisatie be taald zijn, alvorens vervoerbewijs mag wor den afgegeven. Bij wijze van overgangsmaatregel zullen voorloopig, tot nadere aankondiging, geen restitutiemarge en plombégeld worden ver langd en wordt de heffing op 1.- gebracht. De aandacht wordt er op gevestigd, dat ge leverd moet worden 35—60 mM. vierkante maathormaat of rooster van 33 mM. is hiermee gelijk te stellen. Tot groep I behooren Duinzandaardappe len, Bravo, Bonte, Blauwe en De Wet. Tot groep II Eigenh., blauwe Eigenh Roode en Bonte Star, Bevelander, Furore, le en 2e vrucht Eigenh. van dalgrond, Koh I Noor, Souvenir en Noordeling. Tot groep III Present, Industrie, Alpha, Triumf, Eersteling, Bintje, Ideaal, Gelkaragis, Friso, Erdgold, King Edward, Royal Kidney, Majestic, Great Scot, Monograat en Wilde Duke. Voederaardappelen, exportaardappelen, door de Ned. Alg. Keuringsdienst (N.A.K.) goedgekeurde pootaardappel enof eventueel te re-expedieeren aardappelen zijn vrij van dat recht, mits de verzenders zich aan de daarvoor geldende bepalingen onderwerpen. Vervoervergunningen zullen slechts aan door de Ned. Aardappel Centrale erkende handelaren worden verstrekt. Voertuigen mogen consumptieaardappelen slechts in geplombeerde zakken onder bege leiding eener vervoervërgunning vervoeren. Vervoer van de boerderij of bewaarplaats naar een nabijgelegen laadplaats moet even eens door vervoerbon gedekt zijn. Aardappelen, bestemd voor veevoeder, moe ten worden gedenatureerd. SOC.-DEMOCRATISCHE RAADSLEDEN IN ONGENADE. Afdeeling Zaandam der S.D.A.P. verlangt het bedanken van vier raadsleden, waaronder twee wet houders. Bij de behandeling van de bezuinigings voorstellen van B. en W. in den gemeente raad van Zaandam hebben met de burger lijke raadsleden ook vier soc.-democratische leden, waaronder de beide wethouders Prins en Kelder, vóór deze voorstellen gestemd, niettegenstaande de partij vergadering der plaatselijke afdeeling van de S.D.A.P. met groote meerderheid van stemmen zich tegen deze voorstellen had verklaard. Als gevolg hiervan is Dinsdagavond in het gebouw „Ons Huis" wederom een vergadering gehouden van leden der afdeeling Zaandam der S.D.A.P., waar het onorganisatorisch op treden der vier raadsleden het onderwerp van bespreking was. Het bestuur van de afdeeling had het voor stel gedaan aan bedoelde raadsleden te ver zoeken hun mandaat ter beschikking van de partij-afdeeling te stellen. De vergadering, die zeer druk was bezocht en o.m. werd bijgewoond door dr. F. M. Wi- baut uit Amsterdam, heeft het bestuursvoor stel met 201 tegen 123 stemmen aangenomen. Van de vier soc-democratische raadsleden, wie de zaak betrof, waren alleen de heeren Verbeek en Visser aanwezig. De beide wet houders, de heeren Prins en Kelder, lieten verstek gaan. GEHEIMZINNIGE VERDWIJNING VAN TWEE MEISJES. Sinds de vorige week Zondag, worden de beide ca. 20-jarige dochters van de veenar beiders P. en v. d. W. te Dalen (Drente) ver mist. Het is gebleken, dat de beide meisjes inder daad met vooropgezette bedoelingen haar woonplaats hebben verlaten, niet alleen wer den kleedingstukken vermist, doch bovendien trof men een brief aan, waaruit bleek, dat de jongedames eens iets meer van de wijde we reld wilden zien en niet van plan waren, in het ouderlijk huis terug te komen. Het politie-onderzoek heeft tot nu toe geen resultaat opgeleverd. Men vreest, dat de avonturiersters in ver keerde handen zijn beland en in ongewensch te omgeving zijn terecht gekomen. den worden verkocht, omdat zij te klein waren. De groei laat over het al gemeen op de Grevclingen nog veel te wenschen over, terwijl ook dit jaar zich kenmerkte, door abnormaal veel „groente", een waterplant, die op de mosselperceelen drijft en waaronder de mossolen verstikken. In de afgeloopen week was er reeds veel vraag en werden veel mosselen verzonden, o.a. naar Ierseke, waar sommigen voor eigj^i rekening recht streeks naar Parijs zenden en ook naar Tholen ,waar de Antwerpsche koop lieden de mosselen met vrachtauto's komen halen. De groote vraag naar mosselen uit Bruinisse in het begin van het seizoen herhaalt zich ieder jaar en vloeit voort uit het feit, dat de mosselen uit de Grevelingen minder van de verzentiing hebben te lijden. Mag dus de afzet op liet oogenblik be vredigend worden geacht, de prijs is dat allerminst. De voornaamste Ant werpsche firma bood 20 francs per ton. Een dergelijke prijs is ca. 50 pCt. te laag om loonend te kunnen worden genoemd. De ondervinding heeft even wel geleerd, dat het practisch onmoge lijk is in het mosselkweekersbedrijf prijsregelend op te treden, de naijver tusschen de visschers van de verschil lende Zeeuwsche visschersplaatsen on derling is daarvoor te groot. Acht dooden bij een vliegongeluk. Jlooge Russische ambtenaren omgekomen. Reuter meldt uit Moskou Ten Zui den van Rodolsk in de nabijheid van Lopasnia is een vliegtuig neergestort welk ongeluk aan acht personen het leven heeft gekost. De plaatsvervangende volkscommis saris voor de groote industrie, Bara- now, zijn echtgenoote, het hoofd van de centrale administratie der luchtvloot, Goltzmann, de directeur van fabriek 122, Gonbonnov, het adjudantshoofd van de centrale administratie der lucht vloot, Petrov, het lid van de staats commissie voor economische ontwer foen Zarzar, benevens de chef-vliegtuig bestuurder Dorfman en de werktuig kundige kwamen om. Volgens Vaz Dias is officieel mede gedeeld, dat een motordefet oorzaak is van de ramp. De verslagenheid in geheel Rusland over dit ongeluk is zeer groot. In ge' n vijf jaar had de val van een vliegtuig zulke noodlottige gevolgen gehad. De vijf omgekomen hoogere ambte naren waren alle autoriteiten op het gebied van de luchtvaart. Baranov is vroeger hoofd geweest van den militai ren vliegdienst in Rusland. Zarzar was de aanvoerder van het eskader, dat in dertijd de vlucht Moskou-Peiping-Mos- kou maakte. Ons Lichaam en onze Gezondheid. BUITENLANDSCH NIEUWS. ,HET MOSSEL SEIZOEN. Afzet bevredigend, de prijs aller jminst. Met de verzending van mosselen, door de Antwerpsche kooplieden, naar Parijs, hetgeen opnieuw zal geschie den, wordt tevens gerekend, dat het mosselseizoen weer ten volle aanvangt. De kwaliteit van de mosselen voor het komende seizoen is te Bruinisse goed, voor zoo ver het mosselen be treft. die eigenlijk reeds verleden jaar voor consumptiemosselen hadden moeten dienen doch die toen niet kon Voedingstof voor zenuwachtige personen. Zenuwachtigheid hangt vaak samen met den lichaamstoestand, vandaar dat zenuw achtige menschen, die te dik zijn, er steeds goed aan doen, wanneer zij magerder pro- beeren te worden, terwijl bij magere men schen de zenuwachtigheid vaak verbetert, wanneer zij wat dikker worden. Er zijn echter eenige dingen, die voor alle zenuwachtige menschen van belang zijn, en daartoe behoort in de eerste plaats een dieet, dat veel vitaminen bevat en verder ook leci- thine, een stof, die speciaal op zenuwachtige menschen een zeer gunstige uitwerking heeft. Vitaminen vindt men, zooals bekend, in versch fruit, sla, tomaten, komkommers, enz. maar ook in melk, karnemelk, joghurt en kaas, terwijl citroensap zeer rijk aan vitami nen is en bij allerlei gerechten kan worden gebruikt. Veel vitaminen bevat ook lever traan, doch het innemen hiervan staat som migen zoo tegen, dat hun zenuwen er meer door geschaad dan gebaat worden. De zoo belangrijke lecithine vindt men het meest in den gelen eidooier 7.2%, verder noemen wij hersenen en kaviaar 2 a 3 linzen 1.7 sojaboonen 1.6 erwten 1 champignons 0.9 boonen 0.8 paddestoelen gemiddeld 0.6 rogge 0.6 boekweit 0.5 gerst 0.4 tarwe 0.4 mais 0.25 boter 0.6 pCt. en melk 0.05 Melk is echter om andere re denen voor zenuwachtige personen zeer aan te bevelen. BEZOEKT VOLENDAM EN EDAM, het gaat heel gemakkelijk per Voorziet U daarvoor van een Rondritbiljet a f 2.50. 1 dag geldig op alle W.A.C.O.-lijnen Ondergeteekende maak,t het geachte pu bliek bekend, dat hij HEDEN zijn moderne, geheel naar de eischen des tijds ingerichte DAMES- en HEEREN AAN DE BRINK, SLOOTDORP, zal openen. Vakkundige bediening. (Annex Tabak- en Sigarenhandel.) Billijke prijzen en tarieven. Beleefd tot een bezoek uitnoodigend. Aanbevelend, ONS W1ERING ERMEERHOEKJE. BEPLANTING EN SOCIALE MAATREGELEN IN DE WIERINGERMEER. (Ontleend aan het driemaandelijksch Bericht betreffende de Zuiderzeewerken. Beplantingen. Tijdens het plantseizoen van 1933 werd door het Staatsboschbeheer een aanvang gemaakt met het aanbrengen van beplanting langs de wegen en in de dorpen van den Wieringermeerpolder. Voor de dor pen geschiedde dit naar de ontwerpen van Dr. Ir. J. T. P. Bijhouwer, adviseur van de Directie. In verband met het zoutgehalte van den bodem kwamen slechts poldersecties A en E in aanmerking voor wegbeplanting, benevens de Slootweg van Slootdorp naar Middenmeer en enkele aangrenzende terreinen. In totaal werd hier geplant een 6000-tal poten en jon ge boomen, grootendeels van wilg en populier benevens 150.000 struiken, waaronder vele die, opgroeiend in de luwte van de wilgen, in de toekomst deze als boom zullen vervangen. Daar bij bemonstering bleek, dat de gron den te Middenmeer voldoende waren ontzilt, werd dit dorp, met inbegrip van de groote bosch-begraafplaats, geheel beplant voor zoo ver de bouw-werkzaamheden dit toelieten. Meer dan 5000 boomen en 12.000 heesters wer den geplaatst, zoodat spoedig eenige beschut ting zal kunnen worden verkregen. Gezien de lichte grond, die in de omgeving van het dorp zelfs tot fijn zand overgaat, do- mineeren in Middenmeer berken- en eiken soorten, abeel, lijsterbes-soorten, vogelkers en acacia, terwijl als proef jeneverbessen en brem zijn aangeplant op terreintjes die daar voor in aanmerking kwamen. In Slootdorp was de zouttoestand minder gunstig in den noordoosthoek van het dorp werden nog betrekkelijk hooge zoutgehalten aangetroffen, zoodat belangrijke terreinen onbeplant bleven. Als proef werd de Wester- Terpweg tusschen Brink en den Den Oever- schen weg beplant met populieren, teneinde na te kunnen gaan hoe deze reageeren op uiteenloopende zoutpercentages. Daar de bodem te Slootdorp onder de bouw voor grootendeels uit zavel bestaat, met zwaar dere en lichtere plekken, bevat het aange plante sortiment naast papierberken ook ve le linden, esschen, zilver-eschdoorn, rotskers (Amelanchier), meidoorn, elzen, Japansche kersen, hazelaar en Spaansche tak. Bijna 2500 boomen en 8000 heesters werden hier ge plaatst. Ondanks de vele ongunstige factoren, de la te planttijd, het droge voorjaar en plaatselijk het zoutgehalte van den bodem, mag het re sultaat bevredigend worden genoemd, Het percentage van het plantmateriaal, dat niet is aangeslagen, bedraagt nauwelijks meer dan bij normale beplanting op grooteren schaal, terwijl de laanboomen in de dorpen, mede door de goede zorgen er aan besteed door de dorpsbrandweer, zeer weinig uitvallers ver- toonen. ALGEMEEN BESTUUR. A. Organisatie van de afdeeling. De afdeeling Algemeen Bestuur werd op 23 Mei 1933 overgeplaatst naar Middenmeer en gevestigd in het Dorpshuis, een houten ge bouw, waarin een localiteit voor kantoor en een voor vergaderdoeleinden aanwezig is. Het ligt in de bedoeling, wanneer het hoofddorp Wieringerwerf gereed is, daarheen de zetel van het openbaar bestuur te verplaatsen. Behalve de afdeeling Algemeen Bestuur zijn tevens in het Dorpshuis gevestigd a. administratie en exploitatie van het bouwbureau „de Wieringermeer" het secre tariaat van de stichting „de Wieringermeer- scholen", de Commissie voor de Volksgezond heid en de Dorpscommissie b. de Landbouwhuishoudkundige, tevens woninginspectrice de technische dienst van de dorpswer- ken. B. Sociale maatregelen. Overzicht van de provincies van herkomst van de landarbeidersgezinnen, die zich op 1 Juli 1933 in den polder gevestigd hadden. Provincie. Slootdorp. Middenmeer. Totaal. Groningen 24 11 35 Friesland 16 22 27 Drenthe 2 6 8 Overijssel 1 3 4 Gelderland 3 3 Noordholland 6 7 13 Zuidholland 5 5 Zeeland 6 18 24 Noordbrabant 13 6 19 71 67 138 Volksgezondheid. a. E.H.B.O. In overleg met het Oranje-Kruis werden in den polder twee meldingsposten gevestigd voor eerste hulp bij ongelukken. In den afgeloopen winter werden twee cur sussen georganiseerd onder leiding van den Wieringermeerarts, doch voortgekomen uit particulier initiatief. b. Malariabestrijding. De Commissie, ingesteld door de vereeni- ging „Malariabestrijding door de Bevolking", verstrekte de Directie over het eerste halfjaar 1933 enkele gegevens waaraan het volgende wordt ontleend Geregeld werden controle- en propaganda- tochten naar den polder gemaakt, zoowel door de leden van de Commissie als door den propagandist. Het bleek, dat alle woningen te Middenmeer in de slaapvertrekken voorzien zijn van gaasbescherming. Ook werden paar denstallen gecontroleerd. Brochures en propagandamateriaal werden in ruime mate beschikbaar gesteld, terwijl van de gelegenheid om kosteloos verdelgings materiaal te verkrijgen op voldoende wijze werd gebruik gemaakt. Van de gaasbescherming wordt vrijwel in alle woningen gebruik gemaakt. De propagan dist beijvert zich om het doelmatig gebruik er van te bevorderen. Bij de noodwoningen aan Wieringerwerf en bij eenige boerderijen werden malaria muggen aangetroffen. Sommige bedrijfsboe- ren in de richting van het Amstelmeer heb ben voor eigen rekening horren laten aan brengen, in de benedenkamers. Dit acht de commissie een verheugend feit, dat ook op Slootdorp kon worden geconstateerd. Voor zoover de Commissie bekend, heeft zich geen geval van malaria in den polder voorgedaan. (Wordt vervolgd.) Schoolreisje. Hedenmorgen vertrok ken mei zes autobussen de kinderen van de le, 2e, 3e en 4e klasse der scho len te Middenmeer en Slootdorp om een reisje te maken naar Bergen aan Zee. liet mooie weer deed de goede stem ming er al direct inkomen en onder vroolijk hoerageroep werd de reis aan gevangen. Ernstig ongeluk. Een schippersvrouw werd gisteravond in het Ivwelkanaal zoo ernstig door een lier getroffen, dat onmiddellijk de hulp van Dr. Hoogka mer en de zuster moest worden inge roepen. Slootdorp. Nieuwe Zaak. lieden Za terdag zal de heer Kroeze, hier wel be kend, omdat hij al geruimen tijd zijn bedrijf uitoefende in hotel Smit, zijn jiieuwe kapperswinkel openen-. Wij hebben al een kijkje in de mooie ruime salon genomen en kunnen hij ooi-haat verzekeren, dat deze sierlijke zaak een groote aanwinst voor 't dorp is. Wij ko,mcn er nader op terug. Zie advertentie. Uitslag aanbesteding. Vanwege de directie der Zuiderzeewerken is Dondo*' dag j.1. aanbesteed het aanleggen én be traten van een wegvak, lang 3.7 K.M. van den Schagerweg in Sectie-G'., Wie ringerjneerpolder. Raming f So.OOO. Het laagst werd ingeschreven dooi de N.V. P. Daalders's Aann. Bedrijf te Alkmaar voor f 22.785. Aanbesteding. Eind September zal worden aanbesteed het maken van een dijksdoorgang te Medemblik. Raming f 10.000. BURGERLIJKE STAND MEDEMBLIK inbegrepen ged. Wieringermeer. 31 Augustus - 6 Sept. 1933 Geboren Wilhelmina Mart je, doch ter van Jacob Kruize en Annechien Dijkstra Arie en Dirk, zoons van Dirk Poot en W'ïepkje Knopperts. Overleden Alida Klinkenberg, 96 jr. weduwe van Cornelis Middelkamp. Vuiinisdienst. De vanwege de dooi de Dorpscommissie ingestelde Vuilnis ophaaldienst is deze week in wer king gesteld. In den vervolge zal dus wekelijks in de dorpen Sloot dorp en Middenmeer het huisvuil wor den opgehaald. Dat deze instelling, vooral door de huisvrouwen wordt ge apprecieerd, laat zich begrijpen. - Een recordcijfer. Door de dorsch- machine, ondernemer de heer W. Pop ken, van wien meerdere garnituren hier in den Polder in bedrijf zijn, werd in één dag niet minder dan 408, zegge vierhonderd acht H.L. Tarwe ge- dorscht. Zeer zeker een recordcijfer -- De malariafilm. Uitgaande van de Commissie voor de Volksgezond heid werd j.1. Dinsdag in het gymna- stiekgebouw bovengenoemde film ver toond voor een vrij groot publiek. Waar de vertooning eenige dagen tevoren reeds was aangekondigd en door omstandigheden niet kon door gaan, excuseerde Burgemeester Peters in den aanvang hiervoor, sprak voorts zijn dank uit voor de goede opkomst, heette inzonderheid welkom Dr. Doyer van Hilversum, welke voordat de ver tooning begon, eengige nuttige opmer kingen gaf. Gedurende de vertooning der uit 3 acten bestaande film gaf Dr. Doyer op zeer bevattelijke wijze toelichting. Gewezen werd op het groote nut van uitroeien der malariamug alsmede de larven, zooodat wij, aldus Dr. Doyer allen bestrijders moeten worden der onwelkome en zeer gehate malariamug Eveneens werd sterk aanbevolen het bespuiten der woon- en slaapvertrek ken met Shel-Tox, en soortgelijke ver- delgings,middelen. Na afloop bracht Burgemeester Pe ters hartelijk dank aan allen voor de goede aandacht, aan Dr. Doyer voor de practische en duidelijke toelichting, en verhond hieraan de wensch dat allen de nuttige raadgevingen in praetijk mogen brengen. Middenmeer. Drukke Scheepvaart. Momenteel is hier in den polder een enorm drukke scheepvaart merkbaar. Dit vindt zijn oorzaak vooral in het drukke afleveren van stroo en granen. Ettelijke schepen ziet men dan ook tegelijk onder lading. Een en ander geeft veel bedrijvigheid. KERKDIENSTEN WIERINGERMEER. ZONDAG 10 SEPTEMBER, R.K. KERK SLOOTDORP. Zondag 7Va en 10 uur H. H. Missen. In de week Dinsdag, Woensdag en Zater dag H. Mis te 7'/2 uur. Zaterdagav. 6s uur Biechtgelegenheid. Katechismus Dinsdag 2e, 3e en 4e klas Woensdag 5e, 6e en 7e klas Zaterdag le klas en bovenalen de kinderen, die nog geen eerste H. Communie gedaan hebben. MIDDENMEER Zondag 7'/° en 10 uur H. H. Missen. In de week Maandag, Donderdag en Vrijdag: H. Mis te 7Va uur. Zaterdagav .6—8 uur Biechtgelegenheid. Katechismus Maandag le klas en boven dien de kinderen, die nog geen eerste H. Com munie gedaan hebben. Donderdag 2e en 3e klas. Vrijdag 4e, 5e, 6e en 7e klas. NED. HERV. GEM. Slootdorp v.m. 10 uur Ds. Fischer. Gratis bus om 9.45 uur van Middenmeer. EVANGELISATIE Middenmeer nam. 3.30 uur Ds. Finkensieper. Middenmeer nam. 7 uur Ds. Finkensieper. GEREF. KERK SLOOTDORP Slootdorp v.m. 9.30 uur Cand. v. d. Vliet. Nam. 3 uur Leesdienst. MIDDENMEER, GEREF. KERK. Middenmeer v.m. 9.30 uur Leesdienst. Middenmeer nam. 3 uur Cand. v. d. Vliet. Gaat voor uw KRUIDENIERSWARE^ DROGISTERIJ - ARTIKELEN, SCHRIJFBE HOEFTEN KASTPAPIER en RANDEN naar Varke visser. CONCURREERENDE PRIJZEN

Wieringer courant | 1933 | | pagina 2