E.VAN OER WAL WIERINGER COURANT LIEFHEBBERS van een le klasse DINSDAG 12 SEPT. a.s. SCHAGERBRUG M1DDENMEER - Wieringermeer. ZUIVELPRODUCTEN. E K- IV* UËK I TWEEDE BLAD. VRIJDAG 8 SEPTEMBER No. 71. brengt een bezoek aan van de beste dravers staan ingeschreven. GEMEENTE WIERINGEN. der Lichting 1918, zal dit jaar plaats helmus Cornelis, z.v. L. Kortekaas en vinden op 13 October a.'s. in het oude' Schoolgebouw te llippolytushoef. Ook het najaarsonderzoek wordt op dien datum op genoemden plaats ge houden. BEKENDMAKING. De Burgemeester van Wieringen maakt namens het dagelij ksch bestuur der Gewes telij ke-Tarwe-Organisatie, belast met de uit voering der voorschriften van de Nederland- sche - Aardappel - Centrale bekend aan alle aardappeltelers en verkoopers dat op 13 Sep tember 1933 van 9 tot 3 uur te Hippolytushoef in hotel Lont gelegenheid zal worden gege ven, opgave te doen van beteelde oppervlakte van de verschillende soorten. Wieringen, 6 September 1933. De Burgemeester voornoemd, L. C. KOLFF. Aanrijding te Oosterland. Woensdagmorgen pl.m. zeven uur heeft een tamelijk ernstig motor-ongeluk plaats gehad te Oosterland. De 33-jarige J. Jansonius, smid bij de M.U.Z. welke zich zoo als gewoonlijk met zijn motor op weg naar zijn werk begaf, reed met een kalm gangetje het MUZ-park uit en kwam hierbij in botsing met een juist pas- seerende luxe Fordauto. De heer J. werd van zijn motor geslingerd en bleef bewusteloos liggen. Dr. Beeker welke spoedig ter plaatse was, constateerde een zware hersenschudding en een tweetal hoofdwonden. Auto zoowel als motor waren deerlijk ge havend. Politie-onderzoek wees uit dat de remmen van de auto goed functionneerden. De toestand van den Heer J. is bevredi gend, er moet echter nog bij hem gewaakt worden. Naar de schuldvraag wordt een on derzoek ingesteld. SUCCES-NIEUWS. Voor a.s. Zondag staat er wederom een mooie partij voetbal op het program. Zondag is het de laatste Zondag voor de a.s. competitie en heeft 't Succesbe- stuur gemeend 't eens tegen een zeer sterke tegenstander te probeeren en 't is haar wer kelijk gelukt om een uitstekende ploeg oï) bezoek te krijgen en nog wel op eigen terrein. Het zal Z.F.C. 2 van Zaandam zijn welke Succes I Zondag zal bekampen, een elftal met uitstekende reputatie. Z.F.C. 2 speelt n.1. re serve eerste klasse K.N.V.B. Vorig jaar behaalde zij glansrijk het kam pioenschap van de Res. eerste klasse. Dat Succes Zondag dient aan te pakken behoeft verder geen betoog. Wat zij echter de laatste weken gepresteerd hebben mag ook uitste kend genoemd worden. De wedstrijd vangt aan om half drie precies, dus verzoeken wij het publiek vooral tijdig aanwezig te zijn om vooral niets te missen want het belooft span nend te worden. Vermeld dient nog te worden dat door den heer S. Halfweeg voor bovengenoemde wed strijd een prachtige zilveren lauwertak is be schikbaar gesteld voor de winnaar. Succes 2 en Succes 3 gaan Zondag op be zoek naar Schoorl I en H. Vertrek 12.15. Dit zijn ook de laatste oefenwedstrijden voor de ze elftallen. Zondag 17 September begint het groote competitierad te draaien. Successers tracht nog iets te leeren. CIRCUS ROBERTI. De arriveering van het circus Roberti te Hippolytushoef bracht he den Vrijdag een gezellige drukte in het dorp. Reeds gister was een transport met de tent aangekomen, en in minder dan geen tijd stond het ruime tweemaster „zeildoekgebouw" overeind. Vrijdagmorgen kwamen onder volle muziek paarden en artisten het dorp binnenrijden, begeleid door vele groote en kleine bewonde raars. Wat het circus presteert hebben we reeds uitvoerig in vorige nummers beschreven en wij twijfelen dan ook niet of de openingsvoor stelling zal vandaag (Vrijdag) wel spoedig uitverkocht zijn. Wij wenschen het circus „veel succes." Ouderhandsche Verkoop. De lieer Jb. Mooi te Noord-Stroe heeft van den C. Russelman uit de hand gekocht een aan hem behoorend woonhuis staande aan de Gemeenelandsweg. Nieuwbouw. De heer P. Glim Jz. heeft voor den bouw van een nieuw woon huis een perceel bouwterrein van Mej. de Wed. J. Dekker gelegen aan de Koo- gerweg te IT.-Hoef aangekocht en den bouw van voornoemd woonhuis opge dragen aan den aannemer de heer J. C. Klein alhier. DE AFSLUITDIJK OPEN. Op 25 September. Tevens onthul ling van het monument. Naar wij vernemen, is de minister Van Waterstaat voornemens, den af sluitdijk op 25 dezer officieel te openen op welken datum tevens de aanbieding aan den Staat zal geschieden van het door de Mij. tot Uitvoering van Zuider zeewerken opgerichte monument. BURGERLIJKE STAND. 1 tot en met 7 September. Geboren: Aart, z.v. P. v.d. Herik en J. M. Petrie. Johannes, z.v. J. Reyerse en G. J. A. Flipse. Overleden: S. Everts, vr., 57 jr., echt- genoote van C. Lont (Vet). Inlevering van Rijksgoederen. Het inleveren van militaire goederen der dienstplichtigen van de Landmacht Tusschen de schaafmachine. Woens dagmorgen geraakte de houtbewei ker J. K., in dienst bij de M.U.Z. bij het verrichten van zijn werkzaamheden tusschen de schaafmachine, met het gevolg dat *t eerste lid van de midden vinger werd afgerukt. Gelukkig voor den man, is het be richt, wat in een ander blad (Schager Courant) over dit ongeval werd gelan ceerd onjuist. In dit bericht werd n.1. gejneld, dat hem twee vingers moesten worden geamputeerd. Blijkbaar hoort deze berichtgever de klok wel eens luiden, maar weet ook niet altijd de klepel te hangen. PREDIKBEURTEN WIERINGEN. ZONDAG 10 SEPTEMBER. NED. HERV. GE.V1. Westerland nam. 2 uur Ds. Fischer. van Slootdorp. Den Oever Kapel, 'sav. 7.30 uur Ds. Fischer. DOOPSGEZ. GEMEENTE H.-hoef nam. half drie hoopt Ds. Meihuizen, na bevestiging door Ds. Vis van Arnhem zijn intrede te doen. EVANGELISATIE H.-hoef v.m. 10 uur de heer Franck. Den Oever nam. 4Vs uur de hr. Franck. GEMEENTE ANNA PAULOWNA. Benzinetank gesprongen. In de ga rage Naastepad is Woensdagmiddag een benzinetank van een auto, die men was aan het repareeren, uitelkaar ge sprongen. Een geheel zijschot werd van de auto vernield, doch wonder boven wonder, werd niemand van het personeel, dat er vlak bij aan 't werk was, gewond. In de slcot. Donderdagmiddag ge raakte de heer Wit van hier, met zijn auto in de Molenvaart. Naar de heer W. verklaarde was een defect aan de stuurinrichting de oorzaak. De wagen kantelde tweemaal over de kop. De Heer Wit en diens zoon bekwamen geen letsel. De auto is door de reddings wagen van de firma Broers op het droge gebracht. Gebroken vooras van auto. Over de vr ij hooge brug, nabij de Heer Haver, reed Woensdagmiddag een luxe auto met flinke snelheid, toen plotseling een vooras brak. Na een geweldige slin gering wist de bestuurder spoedig te stoppen. Men moest de wagen laten overnachten. Esperanto. De plaatselijke Esperanto vereeniging „La verda Stele" organi seert dezen winter een cusus voor be ginners. Eveneens zal er hij voldoende deel name een gratis, cursus voor werkloo- zen gegeven worden. Bij voldoende deelname zal aan het Gemeentebe stuur een verzoek gericht worden de boeken te verschaffen. Opgave en inlichtingen vóór 15 Sept. bij J. Pranger, Schorweg 61 Breezand. Postduivensport lijn Wafe, afstand 220 K.M. In con cours waren 54 duiven. Duiven los 8 uur 35 m. De eerste duif word gecon stateerd om 12 uur 11 m. 46 sec. Do laatste prijswinnaar om 12 uur 27 m. 40 sec. De prijzen vielen als volgt Jac. Cornelissen 1 en 9 N. Spigi 2, 4 5 en 13 Gebr. van Steijn 3 en 8 P. de W,1t 6 en 10 W. Blaauboer 7 en 11 J. A. Waiboer 112. Politie. Gevonden: een portemon- naie met inhoud; 'n paar handschoenen Bevorderd. Voor het herexamen 3e klasse H.B.S. te Den Helder slaagde Anneke Gronoman, alhier. Loop der bevolking. Ingekomen C. A. Groene woud van Monnikendam, J. Andringa en gezin van Den Helder, Mej. W. v.d. Laan van Bergen. Vertrokken J. A. Kroon naar Lange weg (N.-B.), A. Nieuwland naar Ylis- singen, Mej. J. A. Prinsen naar Am sterdam, C. Middelie en gezin naar Den Helder, J. C. Roijakkers naar Was senaar, A. Koopman en gezin naar Den Helder, D. de Boer naar Papen- drecht. BREEZAND. Dinsdag 5 September hield de Coöp. Bloembollenveilingvereen. „Breezand" weer een veiling van droge bloembollen. De prijzen waren als volgt Enkele vroege tulpen Gen. de Wet zl2op f 1.40 Cram. Brillant 11-12 f 1 Couleur Cardinal 12op f 1.40 ld. 11 f 1 ld. zl0-ll f 0.75 King of the Yellow 10-11 f 0.75 Pr. v. Oostenrijk z 10-11 f 0.75 Rose Gris de Lin 11-12 f 1 Artis 11-12 f 1 ld. 11-11 f 0.75. Dubbele vroege tulpen Theeroos 10 f 0.75; Murillo 11-12 f 1 ld. 10-11 f 0.75 Enkele late tulpen. Moorlight zll f 0.65 Oranje King z9'/2 f 0.55 Inglesc Yellow zll f 0.65 Picotee zll f 0.65 ld. zlO f 0.50. Darwin tulpen. Will Pitt zll-12 f 0.65 ld. zlO—11 f 0.50 Clara Butt zll—12 f 0.65 Will Copland zl2op f 0.90 ld. zll-12 f 0.65 Rev. Ewbank zll-12 f 0.65 Pr. Elisabeth zll-12 f 0.70 Loveliness zll f 0.65 Bartigon zll-12 f 0.75 Brt. Plutarchus zll f 0.65 ld. zlO f 0.50 Koster f 1.10 Emperor f 0.80 D.N. Von Sion Wilberforce zl0-ll f 0.60 E.N. Poetaz Laurens I f 1.15. BURGERLIJKE STAND Geboren Aaltje Willielmïna, d.v. II. van Bostelen en S. H. Horsman, Theo- dorus Martinus Antonius, z.v. J. M. Verdegaal en J. C: Alkenmade Wil- A. C. Romijn Alie, d.v. T. Pranger en T. A. v.d. Molen. Getrouwd J. Oele en G. Vos W. Jansen en W. v.d. Laan L. van Zand wijk en J. S. de Schipper C. L. van Oosten en Th. M. Molenkamp. Overleden P. Nieuwland, oud 59 jr. GEMEENTE ZIJPE. TENTOONSTELLING SCHAGERBRUG. De tentoonstelling van de afd. „Zijpe en Omstreken" van de Holl. Mij van Landbouw, welke op Maandag 11 September a.s. alhier zal worden gehouden, geeft blijken van een verheugend opleven. De inzendingen over treffen die van het vorige jaar met ruim 30 nummers, wat zeker voer de ijverige Com missieleden een voldoening mag zijn. De afdeeling paarden bevat 34 nummers, hoornvee 39. wolvee 44. pluimvee en konij nen 73. terwijl bloemen en planten met 20 nummers aanwezig zullen zijn. Verder zijn nog verschillende nummers ter opluistering opgegeven. Daarbij komt nog de inzending gestaan, van Floralia, met meer dan 100 inzendingen.! In de bloemenwinkels van Moskou Wij kunnen dus gerust spreken dat het a.s.[en Leningrad, die aan de t.rus: loebc- Maandag een zeer belangrijke tentoonstelling hooien, zullen de inwoners iu Januari passagiers. In totaal in Juli en Aug. van dit jaar ruim 10.000 personen meer dan in dezelfde maanden van 1932. liet aantal door Staatsboschbeheer hier uitgereikte kampeervet-gunningen bedroeg 400, dat is 50 pCt. meer dan vorig jaar. Nederl. bloembollen uaar Rusland. In ruil voor Russische goede- nen. Volgens „Wotsjernjaja Moskwa" heeft de Nederl. firma Lefeber met een trust te Moskou 'n overeenkomst ge sloten inzake de levering van '2 mih oen bloembollen (hyacinten, tulpen en narcissen.) De bollen worden geleverd in ruil voor Russische goederen 500.000 bol len gaan naar de Moskousche kassen, 500.000 bollen zullen in de Moskousche parken worden geplant, terwijl 1 mil- lioen bollen aan Leningrad worden af zal zijn, die het bezoek overwaard zal zijn. Tenslotte herinneren wij er aan dat des namiddags een zeer mooi programma gege ven zal worden, door de Rij vereeniging „West Friesland", welke vorige week te Groningen met zooveel succes een demonstratie heeft gegeven, ten aanschouwe van duizende be zoekers. Harddraverij Schagerbrug. De gewone jaar lij ksche harddraverij alhier te houden, geor ganiseerd door de harddraverij vereeniging „Voorwaarts", blijkt ook een gevestigde naam te hebben, daar voor deze draverij 23 van de allerbeste paarden staan ingeschreven. Voor liefhebbers van goede paardensport zal a.s. Dinsdag een hoogst belangrijke dag zijn en wij wekken allen op deze draverij te bezoeken. BURGERLIJKE STAND. der Gemeente Zijpe van 1 t/m 7 September. Geboren Alida, d.c. Jan Doorn en van Saartje Jacoba Geense. Ondertrouwd Antonius Johannes Hurk- man, oud 26 jaar, landbouwer, en Maria Pe- tronella Heijne, oud 24 jaar, zonder beroep, beiden alhier. Getrouwd Pieter Rietvink, oud 25 jaar, vrachtrijder, te Callantsoog en Trijntje Dek ker, oud 22 jaar, zonder beroep, alhier. Overleden Geene. Officieel. 1934 versche narcissen en tulpen kunnen koopen, hetgeen in Ruslaml de laatste 16 a 17 jaar onmogelijk was. BUITENLANDSCH NIEUWS. Inlevering van Rijksgoederen. In opdracht van den Minister van Defensie roept de Burgemeester van ZIJPEL N.-H.) de gewone dienstplichti gen der landmacht, die op 1 October 1933 naar de aanvullingsreserve over gaan, op, om de aan hen. verstrekte rijksg cederen - met uitzondering van haarkam, roskam en spons - in te leve ren, voor zoover de inlevering van deze goederen niet reeds heeft plaats gehad. Tot de hierbedoelde dienstplichtigen behooren .1 ie zijn ingelijfd voor de lich ting 1918, met uitzondering van hen, 'die de eerste oefening hebben beëindigd h. zij, die zijn ingelijfd voor een an dere lichting dan die van 1918, doch met deze lichtng de eerste oefening hebben beëindigd, met uitzondering van hen, die reeds eerder naar de aan vullingsreserve zijn overgegaan. Do inlevering moet, voor zooveel deze gemeente betreft, plaats hebben te Schagen in de oude O. L. School aan de Zondag j.1. wedvlucht'vanaf SL^ak'E00,: .Wocnst|ag 25 October a.s.. ('«s r., voor,middags 10'.2 uur. ZIJPE (N.-H.) 5 Sept. 1933. De Burgemeester voornoemd, J. DE MOOR. PREDIKBEURTEN ZIJPE. ZONDAG 10 SEPTEMBER. NED. HERV. KERK Oudesluis v.m. 10 uur Ds. Witkop. Schagerbrug, St. Maartensbrug, Burgerbrug en Petten geen dienst. Callantsoog v.m. 10.30 uur ds. Vorstman. EVANGELISATIE. Schagen, v.m. IOV2 uur de heer Prinsen van A.dam. Nam. 5''2 uur de heer Prinsen. Breezand, voorm. 10 uur, de heer Boon. Breezand nam. 3'.2 uur. de heer Boon. BINNENLANDSCH NIEUWS. Zestig personen vergiftigd. Zestig deelnemers aan een bruilofts maal. te Rochechouart bij Parijs zijn ziek geworden na liet eten van krabben en vleeschpastoitjcs. Bij zeer velen van waren de vergiftigingsverschijnselen zoo ernstig, dat men het ergste vrees de. Nadat medische hul]) was verleend konden echter de meeste gasten naar hun woningen terugkeeren. Eenigen verkecren nog in levensgevaar. MUIZEN IN SILEZIë. De muizenplaag in Silezië, waar over reeds is bericht, neemt aldoor grootere afmetingen aan. Door de over beid zullen maatregelen genomen moe ten worden. Hoe ontzaggelijk groot het aantal veldmuizen is in sommige streken, blijkt wel uit het feit, dat de wegen door de velden en de greppels levend schijnen te zijn geworden. Toen te Kocheldorf een veld {niet den siooni- jploeg werd bewerkt, konden de kin deren in anderhalve!) dag c.a. 11000 muizen doodslaan. I KIND VERMORZELD. Onder de oogen van de moeder Eon droevig ongeluk heeft zich te Igornes, gehucht van Charolles voor gedaan. De haanwachter Levitte, moeder van vijf kinderen, bemerkte korten tijd voor het voorbijrijden van een trein, dat haar jongste zoontje, oud 17 maanden, die op liet spoor speelde, een voetje in de rails vastgewerkt had Zij liep om te trachten het kindje te bevrijden. Niettegenstaande haar wanhopige inspanning kon zij daarin niet slagen. Op dit zelfde oogenblik kwam de trein aangereden. Juffrouw Levitte ging haar vlag halen om den trein tegen te houden, maar zij liep in de tegenovergestelde richting van den machinist. Het kindje werd onder de oogen dei- van smart zinnelooze moeder afzich telijk vermorzeld. ONGEWONE DALING. Een politievlieger te Weenen, die met twee passagiers een rondvlucht uitvoerde, ontdekte een motordefect, toen hij zich juist hoven den Stephans- toren bevond. Daar er geen andere mogelijkheid tot landen bestond, daal de hij neer op bet Donau-kanaal. Kort voordat het. vliegtuig op het watcl' daalde, sprong 'n passagier in het water en bereikte zwemmend den oever. De tweede passagier werd door (den slag van het water uit het vlieg tuig geslingerd, doch kon, evenals de 'piloot, dooi- de brandweer worden ge red. Het vliegtuig zonk in de diepte. VANDAAL OP DEN WEG. Rijdt een fruitkar aan stukken, verwondt een vrouw zwaai* en maakt zich uit de voeten Na afloop van de kermis te Almelo begaven zich in den vorigen nacht dc 20-jarige juffrouw M. van der Hoek en haai- broer, met een -venterskar huis waarts. Op den Wierdenschen straat- weg kwam hen een auto achterop, die aan den verkeerden kant wilde passee ren. Gevolg was, dat de fruitkar in stukken werd gereden. Mejuffrouw Van der Hoek werd tegen den grond gewor pen. Zij liep een zware hoofdwonde op MARKTBERICHTEN. Eierveiling Schagen 7 September. Aanvoer 70.000 kipeièren. Prijs 55-57 kg. 3.60 a 3.70; 58-60 kg. 3.60 a 3.1)0 61 - 63 kg. 3.70 a 4.10; 64 - 67 kg. 3.90 a 4.20. Klein 2.10 a 2.60 500 Eendeieren 3.20 a 3.50 per 100. Schagen 7 Sept. 1933. Op de heden ge houden weekveemarkt waren aanvoel en prijzen als volgt: 3 Pinkstieren f 55 h f 90; 36 Gelde koeien mag. f 70 a 120 100 Gelde koeien vette f140 a 240; 6 en werd naar het Algemeen Ziekenhuis Pinken f 40 a f 52.50; 5 Graskalveren te Almelo overgebracht. Haar toestand is zorgwekkend. De broer van het slacht offer kwam met den schrik vrij. De bestuurder van de auto, een in woner van Borne, was na de aanrijding doorgereden, doch was naderhand ge dwongen te stoppen wegens een ge sprongen band. Drie der inzittenden zijn toen in het boscli gevlucht, t.w. de bestuurder, een vriend van dezen en een meisje. Het andere meisje bleef in de auto achter. Het gezelschap is later opgespoord en tegen hen is procesver baal opgemaakt. De chauffeur en zijn passagiers waren onder den invloed van sterken drank. Hoe druk Texel bezocht werd. Texel is gedurende het zomerseizoen van dit jaar drukker bezocht dan ooit te voren. Door de N.V. T.E.S.Ö., welke de communicatie van Texel met Den Helder onderhoudt, werden in Juii f 22 a f 23; 18 Nuchtere kalveren f5 a f 14; 125 Schapen vette f 10 a f 18; 179 Lammeren f 3.50 a f 8.-; 4 Bokken en Geiten f 1.50 a f 3.-; 25 Varkens mag. f 14 a f 21; 42 Varkens (vette) per K.G. £3 a 35 cent; 75 Biggen f7 a f 11; 14 Konijnen f 0.25 a f 1.; 32 Kippen f 0.30 a f 0.75; 22 Kalkoeneieren f 4.IK) a 5.10 Hanen 15 a 60 cent. Hccrn, 7 Sept. 1933. Op de heden ge houden kaasmarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 12 stapels kleine fa briekskaas f 19; 24 stapels kl. boeren kaas f 20; 1 stapel boeren cojnm. kaas f 18.- Aanvoer 25896 Kg. Handel goed. Stichting „Heldersche Eierveiling". Noteering van 7 Sept. 1933. Aangevoerd 17205 Kipeieren. 52-54 K.G. 330-350 55-57 K.G. 310-360 58-60 K.G. 350-41)0; 61-63 K.G. 400 eieren 2e soort 300 Kleine eieren 200-240 eendeieren 300. MARKTOVERZICHT der vorige wwk inge zonden door Firma Jac. Knoop. Makelaars In aardappelen, eroenten en fruit. Nassaukade 158 telef. 81431. Amsterdam. Aan de Amsterdamsche Markt liggen veel Zeeuwsche aardannelen. en blijven de prijzen iets vaster, met bet ook on de Reecorlnes- maatreeelen. hlerdood werden Zaterdag 1.1. veel aardappelen van dc Markt cehaald en hadden ook de winkels het drukker. Blanke Drentsehe zand Eieenh. welke puik best zijn en niet stuk koken en waarvan de kleur extra blank ls werden aan flinke prij zen verkocht. De hoofdhandel Kaat te Am sterdam voornamelijk om Bonten, daar het verschil in prfjs van Bonten en Eigenh. niet zoo bijzonder eroot is. Bovenstaande firma bied ook haar bemid- deline aan. voor het zenden van uien en wortelen naar Eneelsche Markten, voor de landbouwers, af Amsterdam, of Rotterdam. Vraaet. inlichtingen en condities. Vorige week werden de voleende nriizen Gemaakt per 100 Kg.Zecuwsche Bonten f 3.20 a 3 60 Td Blauwen f 3 n 3 60 ld. BI. Eigenh. f 2.20 a 2.40 ld. Poters f 2.20 a 2.40 Td. Bonten Eieenh. f 2.40 a 2 80 Westland- scbe Muizen f 1.60 a 2: Katw'ikiier zand f 3 a 4 Blanke Drentsehe zand Eieenh. f 3.50 a 4 IJpolder cn Hrl.-mecr Bonten f 3 20 a 3.40 ld. Blauwe Eieenh. f 2 a 2.40 ld. Eieenh. f 2 a 2.40 ld. Diverse noters f 2 a 2 40 Noord Holl. Muizen f 1.60 a 2: ld. Bl. Ei genh. f 2.20 a 2.40 Hillegommerzand f 3 a 4. Maandag 4 September zijn de ReKeerings- maatreeelen beeonnen. De handelaren moe ten voor Z. Bonten en Blauwen f 3.50 per 70 Kg. maken, voor Eieenh. f 2 80 De verkoop "ine heel moeilijk, daar de winkeliers nog voorraad hebben van de vorige week teeen lagere prijzen, waar ze thans nu 1 ct. per Kg. van moeten betalen. Circa 50 controleurs bestaande uit Grossiers en winkeliers zijn 4 Sept. met auto's er op uit- geweest, om de voorraden bij de grossiers en winkeliers op te nemen, waar dan zooals boven reeds ge zegd 1 ct. per Kg. van moet worden betaald, daar op deze aardappelen de winst van de Groothandel reeds betaald was. De prijzen in het land zijn bepaald op Z Bonten en Blau wen f 3.- d. 100 Ke. Eiecnhelmers en Blauwe Eigenh. f 2 - per 100 Kg., volgens de berich ten in de bladen, moet de landbouwer hier van 1/4 afstaan aan het crisisbureau, welk bedrag later, indien er een flinke kas is. wordt terugbetaald. Dus de landbouwer ont vangt direct in handen via het Regeerings- bureau voor zijn afgeleverde aardappelen Z. Bonten en Blauwen 3 '4 van f 3.per 100 Kg., is f 2.25. Eigenheimers en Blauwe Ei genheimers 3/4 van f 2.- per 100 Kg., is f 1.50. Dit is voor de landbouwers een onbillijke re geling. waar de meesten toch reeds zeer schraal bij kas zitten. De mooie grove drie lingen mogen niet verzonden worden, ter wijl er juist nu een mooie prijs voor te ma ken is cn er goede vraag voor is, al werden ze maar met 50 ct. per 100 Kg. belast. De groote van Consumptie aardappelen is 35 mM. tot mM. en de lengte ls 8 c.M. Hormaat of rooster van 33 mM. is hier mede gelijk te stellen. Directe verkoop van Teler aan klein handelaren kan slechts met inachtneming van alle voorschriften, en betaling van ver schuldigde heffingen en grossiers toeslagen, anders worden geen vervoerbewijzen afgege ven. Ook over de Firma Jac. Knoop kunnen via Amsterdam alle aardappelen verzonden worden, welke firma ook bereid is de crisis- lasten voor de landbouwers voor te schieten. Wij gelooven. dat er nog veel aan deze crisis maatregelen glad geschaafd moet worden, om producent en handelaar tevreden te stel len. Fa. Jac. Knoop. POLITIE SLOOTDORP. Verhuisd veldwach ter Hoek van Kerkstraat naar Postkantoor Slootdorp. TABAK, SIGAREN, SIGARETTEN. BOEKHANDEL. Wi/ hebben weer een schitterende collectie PIJPEN ontvangen. Komt U eens kijken Doet uw voordeel GEMEENTE WIERINGEN. 18869 pasagiers vervoerd, in Aug. 27794 Alles per 100 stuks. RAAD VAN WIERINGEN. Hedenmiddag kwam de Raad in vergade ring bijeen. Aanwezig alle leden. Na opening volgt voorlezing der notulen, welke onveranderd worden goedgekeurd. Medcdeelingen en ingekomen stukken. Ingekomen zijn van Ged. Staten beslui ten tot goedkeuring van aankoop van grond aan den Slingerweg en Viervoetspad, aan de Koningstraat en het M.U.Z.-park goedkeu ring van de gewijzigde verordening tot vast stelling van het maximum aantal verloven ingevolge de Drankwet en de gewijzigde win- kelsluitings-verordening de mandaat der Zeegras Exploitatie over Juli verkocht zijn 340 pakken verslagen over 1932 van den keuringsdienst van vee en vleesch te Den Hel der, van den Warenkeuringsdienst te Alk maar en van de N.V. Spoor (Tram-) weg Wie- ringen-Schagen. Al deze stukken worden voor kennisgeving aangenomen. Adressen van verschillende Wieringer groen tenhandelaren om de venters van buiten dc gemeente te weren van het Instituut voor Arbeidersontwikkeling om flnancieele mede werking voor den cursus voor de z.g. rijpere jeugd en van de Vereeniging voor Vreemde lingenverkeer voor Wieringen en de Wierin germeer om subsidie, worden om prae-advles gesteld in handen van B. en W. De heer P. Kooij zegt, naar aanleiding van het ingekomen verzoek van het Instituut over de cursus zelf niet te zullen praten. Daar de Commissie echter gaarne half October met de cursus zou willen aanvangen, zou spr. gaarne willen dat dit adres in deze vergade ring werd behandeld. De heer Jn. Lont dat er dan wel eenige haast mee gemaakt mag worden, maar mis schien willen B. en W. eerst nog één en an der onderzoeken. De voorzitter zegt, dat eenige commis sieleden in een vergadering van B. en \Y. zijn geweest, om voor dit verzoek te

Wieringer courant | 1933 | | pagina 3