VARKEVISSER, MIDDENMEER - Telef. No. 11 ONS GESLAAGD. De heer K. de Boer, alhier, is te Amsterdam geslaagd voor het examen ter verkrijging van het politiediploma. Water-tankboot gezonken. Wellicht door een aanvaring zonk alhier een waterboot, eigendom van de firma De Vries. Gelukkig lag het gezonken vaartuig aan de walkant, zoodal de vaargeul vrij bleef en voor de scheepvaart geen stagnatie optrad. Nadat met een mo- torpQjmp de schuit was leeggepompt, kwam ze weer vlot en kon de reis weer worden aanvaard. Middenmeer. Naar het Koninkl. Hul digingsdefilé. Zooals duizenden en tienduizenden in den lande opgingen naar Amsterdam om H.M. de Konin gin aldaar een grootsche hulde te bren gen, zijn ook uit onzen polder een 15- tal jongelingen en een 3 tal meisjes per autobus („De Haan") naai* de hoofd stad geweest om voor onze Lands vrouwe te defileeren. De 15 jongelin gen waren leden der Ger. Jongelings- Vereeniging Slootdorp en Hippolytus hoef. Te bijna middernacht kwamen ze behouden en welgemoed weer thuis. -- Een uitstapje. Met een zestal autobussen maakten de scholieren van Middenmeer en Slootdorp (de le, 2e, 3e en 4e klasse) een uitstapje naar Ber gen aan Zee. Dank zij het prachtige zomerweer mochten de kleinen, zeer genieten aan he^, schoone strand met de wijcle zee. Bij de thuiskomst pl.m. 7 uur bleek duidelijk uit het vroolijk gezang en hoera-geroep uit de kindermonden hoe men genoten had. Den geleiders en zij, die mede het initiatief na,men tot dit doel, een woord van welverdienden dank. Middenmeer. Mond- en Klauwzeer. Ofschoon geruimen tijd onzen polder van de gevreesde veeziekte het mond en klauwzeer is vrij geweest, is thans opnieuw deze ziekte weer geconsta teerd. Onmiddellijk zijn alle voor- zorgs-maatregelen getroffen, om uit breiding tegen te gaan. De besmette ka veis zijn voorzien van speciale waar schuwingsborden. Vreeseijk. Het 12-jarig zoontje van den bedrijfsleider, den heer Bruins, kwam zoo ongelukkig te vallen, dat hij en op een betonvloer te vallen, dat hij bewusteloos moest worden opgeno men. Dr. Hoogkamer, die onmiddellijk werd ontboden, constateerde een om gezien de vrouw niet hebben kon, dat de man in gezelschap van een andere vrouw naar Bazel zou gaan. De man kreeg een diepe snijwond over den linkerwang en bij de afwerende bewe ging. die hij maakte, een snijwond aan de rechterhand. In de verwarring wist de daderes te ontkomen. De arres tatie van de vrouw, wier naam en adres bekend zijn, kan spoedig wor den verwacht. GEMEENTE ANNA PAULOWNA. stige hersenschudding. Zonder tot bewustzijn te zijn geko men is het arme kind Zondagavond overleden. Men kan zich de smart der ouders voorstellen, die zoo onver wachts in zwaren rouw werden ge dompeld. Mededeeling. Aan mijn Zondags schoolkinderen en leerlingen van de cathechisatie wil ik graag het volgen de mededeelen. Laten ze dit goed lezen. Voor de kinderen te Middenmeer zal er Zaterdag 16 September gelegen heid zijn om hun plantje ten toon te stellen. Zij moeten daarvoor Zaterdag voor middag hun planten naar het Dorps huis brengen. Van 10 tot 10.30 uur kunnen zij ze daar afgeven. Elke plant moet voorzien zijn van een kaartje of net papiertje met naam, 't welk met een draadje aan de plant moet zijn verbonden. Zaterdag nam- 4 uur is er voor kin deren, ouders en belangstellenden ge legenheid. de tentoongestelde plan tjes te bezichtigen. Bij elke plant ligt dan een prijsje^ terwijl er 8 hoofdprij zen zijn (4 voor de jongens en 4 voor de meisjes.) Om 6 uur is de tentoonstelling ge sloten en kunneu de prijzen met plan ten worden afgehaald. Voor de kinderen te Slootdorp geldt precies hetzelfde, alleen met deze ver andering voor hen is Zaterdag 23 Sept. de dag, en de plaats in de Con sistoriekamer. Ook hier zijn 8 hoofdprijzen en dan precies dezelfde prijzen als te Midden meer. Daar van enkele kinderen buiten hun schuld de plantjes mislukt zijn, en deze daardoor niet kunnen mede dingen. moeten zij daarvoor elk een mooi bouquet bloemen inleveren in 'n vaas. Ook die worden dan beoordeeld en komen voor een prijs in aanmer king. Het spreekt van zelf, dat deze bloemen ook van oen naam moeten voorzien zijn. Dit laatste geldt voor Slootdorp en Middenmeer. Ds. Fischer. Diverse soorten WIJNEN en LIMONADES in verschillende smaken leveren wij U tegen zeer billijke prijzen. id. 6e J. Raven id. Verspringen le pr. J. Raven 5.08 M. 2e J. Boon 4.96 M. 3e J. Fransen 4.74 M. 4e R. Baarda 4.72 M. 5e J. Vethman 4.26 M. Meisjes. 60 M. hardloopen. le pr. G. Slot, 8 4/5 sec. 2e G. Blaauboer 9 1/5 sec.3e G. Eriks 9 1/3 sec. 4e S. M. Eriks geen tijd. Hoogspringen le pr. S. M. Eriks 1.30 M. 2e G. Eriksl.22'/2 M. 3e G. Blaauboer 1.20 M. 3e G. Slot 1.20 M. Rectificatie. In ons vorig nummer schre ven we, van een ontploffing in garage Naas tepad en dat daarbij een zijwand van een au tobus werd vernield. Dit laatste is niet juist en moet zijn een zijwand der benzinetank. van voor een paar ecuwen terug. Deze schrijver bezit de gave, de sfeer te scheppen in zijn werk, zoodat men volkomen de romantiek beleefd, welke eigen was aan dien tijd. Nog altijd trekken komedianten voorbij, van stad tot dorp, nog altijd krijgt ieder gehucht op gezette tijden zijn portie amusement, hetzij in too- neel, circus of anderen vorpi. De tijd van hoepelrokken, pijpekrul- krullen, witte pruiken, open kalles sen, hoog bepaktee diligence waar voor muildieren, is reeds lang voorbij Tegenwoordig reist een komediant, met moderne vervoermiddelen, auto en tractor. En toch, wanneer men Vrijdag de troep van het Circus Roberti Wierin- gen zag binnentrekken, kwam onv ille keurig het tafereel voor oogen wat Fabricus in het bovenaangehaald werk beschrijft. Romantiek blijft er aan een circus, in wht voor tijd men ook leef', dii komt. door de eigen gemeenschap die men hier heeft, waar een buiten staander nimmer tusscheu komt. Een troep artisten is één groote fa milie, overal waar zij komen, worden zij beschouwd als iets bijzonders, soms welwillend, soms onwelwillend ontvangen, (men denke aan de beleve nissen in Hoofddorp.) Wicringen heeft Amanda Roberti op zeer toeschietelijke wijze ontvangen, wat begrijpelijk is, dit circus heeft hier een goede naam, en deze goede naam heeft zij weten te behouden, zoo niet te verbeteren. Op werkelijk brillante wijze, heeft zij gedurende een viertal dagen een programma van verscheidenheid laten zien, waarin de paardendressuur domineert. Vier dagen circus is voor Wieringen op het oogenblik zelfs te veel, ook hier gaat de crisis klappen uitdeden, en wanneer wij het bezoek van Zaterdag en Zondagavond bezien, dan mag dit lang niet slecht genoemd worden. Wat zouden wij al niet moeten noe men uit het uit ruim 20 nummers be staande programma, waarvan ieder nummer op zich zelf een voorstelling is. Er kan slechts hier en daar een greep gedaan worden, noemen wij de voortreffelijke vrijheidsdressuren van Mr. Carlo met de hengst „Roland", de de soldaten— en walspaarden, de hooge schoolschimmel „Walzertraum" gere den door Roberti Jr., Mevr. Roberti als Par-Force Amazone en de Jokcy- «ict met de geweldig rijder Erich llu- bert, zijn alle schitterende staaltjes van paardendressuur. Doch ook de andere nummers kun nen de toets der critiek ruimschoots doorstaan, het drievoudig rek-act van Allis Kohier, de gez. Linz als kunst- wielrijdsters. Ilans Siegfried, de krachtmensch, die met zijn halters jongleert als ware het een peulschil, geven het programma een eerste klas gehalte. Ook de clownerie, wat onafscheide lijk bij een circus behoort, is van goed gehalte, Bimbo de snelteekenaar is nog. altijd een nummer apart. In de kindervoorstellingen werd 'n geheel voor kinderen geschikt j&ggram ma vertoond, wat een paar succesvol le middagen bleken te zijn. Maandagavond ging de laatste voor stelling, waarna het circus naar Den Helder trekt, om opnieuw lauweren te oogsten. BEVESTIGING EN INTREDE VAN Ds. MEIHUIZEN. Het was voor de Doopsgezinde Gemeente te Wieringen een hoogtij dag. Nadat toch de Gemeente een vijftal jaren vacant is geweest mocht zij thans weder een herder en leeraar krijgen en geen wonder dus, dat Zondag de sobere en toch zoo vriende lijke Vermaning te Hippolytushoef nauwe lijks het groot aantal belangstellenden kon bevatten die getuigen wilden zijn van- en medeleven met de plechtige dienst, dat Ds. Meihuizen zou worden bevestigd en zijn in trede zou doen. Zelfs waren vele vrienden en kennissen van den nieuwen predikant per extra autobus van Weesp en Hilversum naar hier gekomen, om den dienst bij te wonen. Onder de aanwezigen merkten we onder meer op de Doopsgez. predikanten Ds. Smidts van Den Helder, (consulent), Ds. Vis van Texel (voorz. van den Ring) en Ds. v.d. Veen van Barsingerhorn de Ned. Herv. Pred. Ds. Fischer van Slootdorp en Ds. Vorstman van Anna Paulowna. Nadat Ds. Vis van Arnhem de kansel had beklommen en de Gemeente had gezongen Gez. 265 vers 2, werden gelezen eenige verzen uit de brief van Paulus aan die van Korinthe en deed het zangkoor het mooie lied hooren „Alle volken looft den Heere". En als de laat ste klanken van het koor waren geëindigd ving dominee Vis zijn gloedvolle predikatie aan naar aanleiding van den tekst 1 Petrus 1: 25e vers Maar het woord des Heeren blijft in der eeuwigheid. Spr. deed vooral uitkomen, dat het woord des Heeren niet is van menschelijke wijsheid, maar datgene wat God geopenbaard heeft. Door de persoon van Jezus Christus, Zijn kracht en Zijn Geest komt het woord recht streeks tot ons. Het is niet de vraag of wij bepaalde leerstellingen aanhangen, maar of wij ons door Christus van God bewust zijn geworden. God schreef door Christus in uw ziel. Zoo komt ook de voorganger tot de Gemeen te, om Gods woord te prediken, en nu moet het niet de gedachte van ieder voor zich zijn ik had de predikant graag zoo en een ander weer zoo, maar men hoore naar „het woord, des Levens, dat is en blijft tot in eeuwigheid", en treedt hem zoo tegemoet, als een, die met U naar Gods vraag omtrent zijn en uw leven wil luisteren. Het is, aldus spr., met groote dankbaarheid, dat ik de nieuwe predikant mag inleiden, om dat wij samen tot dat geloof hebben gezocht en gewerkt en wij, in de getuigenis naast el kander staan. Gij verlangt dat woord des Heeren te ver kondigen, aldus wendt spr. zich tot den nieu wen leeraar, maar dan gaat het er om zich zelf te verstaan, niet wat de een graag hoort, en een ander dat liever zou hebben, maar om één ding, het woord des Heeren te brengen. En op de vraag of het den nieuwen predi kant zijn heilig verlangen was en hij op menschelijke wijze wilde bevestigen, het woord des Heeren naar krachten te willen doorgeven, antwoordde deze plechtig „dat is het, ja van ganscher harte." Door de Gemeente werd nu gezongen Ge zang 210 het le en 2e vers. Thans was het oogenblik daar, dat Da. Mei huizen voor het eerst het woord tot zijn ge meente zou richten. Spr. dankte allereerst Ds. Vis, dat deze hem hier had willen beves tigen en sprak daarna naar aanleiding van het 11e hoofdst. uit het Evangelie naar Lukas het le vers „En het geschiedde, Joen Hij in een zekere plaats was biddende, als Hij op hield, dat een van Zijne discipelen tot Hem zeide Heere leer ons bidden." Bidden is zich stellen voor God, aldus spr., en in het bedehuis, op cathechisatie en in de huiskamer moet vele malen het gebed worden gedaan „leer ons bidden." Want de eene mensch kan den ander niet leeren bid den het moet door Jezus in ons hart worden gelegd, zooals wij ook van Hem vragen „leer ons gelooven, zobals Gij gelooven kunt!" Er zijn er velen die zeggen te gelooven, maar nooit bidden doch van degenen die kunnen bidden is men zeker, dat zij gelooven. Een Hollandsch spreekwoord zegt„nood leert bidden." En inderdaad brengen zulke omstandigheden ons dikwijls nader tot God. Ook liefde leert bidden, want als het gaat om hen, die ons 't liefste zijn, dan roepen wij dikwijls in alle ootmoed God aan. Doch het hoogste gebed, dat Jezus aan Zijn discipelen leerde is het Onze Vader„Uw naam worde geheiligd." Daarom, om onder alle omstandigheden te kunnen bid den, en dit is noodig, dan dienen we ons tot Jezus te richten met de bede „Heer, leer ons bidden". Hier brak spr. zijn rede af en werd door Mej. A. Koorn-de Beurs met begeleiding van het orgel het „Onze Vader" gezongen. Innig mooi werd dit schoone lied door de zachte sopraanstem voorgedragen. Daarop richt de nieuwe predikant zich tot zijn Gemeente met de woorden laat ons ge zamenlijk leeren bidden tot versterking van ons geloof, tot opbouw onzer Gemeente. Aan den Kerkeraad brengt spr. dank voor het op hem uitgebrachte beroep ook richt hij vrien delijke woorden tot organist, voorzanger, kos teres, het zangkoor, de Zuster- en Jongeren kring, en hoopt op aller steun en samenwer king. Spr. dankte verder den voorzitter van den Ring, Ds. Vis van Texel voor zijn tegenwoor digheid en tevens den consulent Ds. Smidts van Den Helder, die al die jaren van vaca ture de belangen der Gemeente heeft ver zorgd. Spr. hoopt verder, dat naast het Gemeente lijk contact, ook het persoonlijke contact ruimschoots zijn vrouw en hem ten deel zal vallen. De deur van de pastorie staat voor ieder open. Spr. is dankbaar, dat zijn vader, zijn schoonouders en vele vrienden hier aanwezig zijn en getuige van deze blijde en plechtige stonde. Het koor zong nu de Lofzang tot God, waar na de consulent, Ds. Smidts, de heer en mevr. Meihuizen toesprak en hoopte dat zij hier veel vreugde in 't ambtelijk- en gezinsleven zou den mogen ondervinden. Ook de Gemeente wenschte spr. geluk met den nieuwen herder en leeraar. De voorzitter van den Ring, Ds. Vis sprak in gelijken zin en heette tevens Ds. Meihui zen van harte welkom in den Ring. De Gemeente zong tenslotte staande psalm 103, het le vers, en nadat dan de zegebede is uitgesproken, komen bijna alle aanwezigen naar voren om dominéé en mevrouw Meihui zen de hand te drukken. Het was een middag van groote wijding, die voorzeker én leeraar èn Gemeente tot voldoening zal hebben gestemd, en een voor teeken mag zijn van een opbloeiend Gods dienstig Gemeenteleven. BEKENDMAKING. De Burgemeester van Wieringen maakt namens het dagelijksch bestuur der Gewestelijke - Tarwe - Organisatie, belast met de uitvoering der voor schriften van de Nederlandsche-Aard- appel - Centrale bekend aan alle aardappeltelers en verkoopers dat op Woensdag 13 September 1933 van 9 tot 3 uur te Hippolytushoef in hotel LONT gelegenheid zal worden gege ven, opgave te doen van beteelde oppervlakte van de verschillende soorten. Wieringen, 6 September 1933. De Burgemeester voornoemd, L. C. KOLFF. SUCCES-NIEUWS. Zondag was het voor de Succes-elftallen een minder gunstige dag want al onze elftallen hebben verloren. Suc ces II en III waren op bezoek naar Schoorl I en II en konden het daar niet bolwerken. S. II, hoewel niet volledig verloor met 52. Succes III was er al even slecht aan toe en verloor eveneens met 64. Susces I speelde op eigen terrein en had deze keer een zeer zware concurrent, n.1. Z.F.C. 2 uit Zaandam. Deze wedstrijd werd onder groote belangstelling gespeeld en de gasten maakten 't de Successers geducht las tig. S. kon het dan ook niet tot een overwin ning brengen en werd geklopt met 42. Kotelvergunning. Bij Gedeputeerde Staten van Noord-Holland is een ver zoek ingeko.men om een hotel-vergun- ning van dt N.V. „De Bron" (hotel Smit) te Slootdorp. Drankwet. Door den Commissaris der Koningin is aan de Middenstands vereeniging „Wieringen" ajhier ver gunning verleend, tot den verkoop van zwak-alcoholische dranken zonder verlof, in het jaarbeursgebouw van de a.s. Landbouw-tentoonstelling. Uitstel van herhalingsoefeningen. Aan de dienstplichtigen G. Visser, P. Bons, C. v. Kalsbeek, S. C. Tijsen is vrijstelling van herhalingsoeieningen verleend tot een nader te bepalen da tum in 1934. Werkloosheid. Ook in deze gemeen te is een flinke afneming van het aan tal werkloozen te constateeren. Aan het einde van de maand Augustus stonden 265 personen als geheel werk loos ingeschreven tegen 318 aan het einde van Juli. Van deze 265 werkloozen waren 209 tewerk gesteld in de vvérkverschaf- fing. Bazar. Het Bestuur der Evangelisa tie vereeniging in en ten bate der Ned. Herv. Gemeente te Weeringen heeft bij het Gemeentebestuur vergunning ge vraagd tot het houden van een bazar met daaraan verbonden verloting op 21, 22 en 23 November a.s. Bouwvergunningen. Door Burge meester en Wethuders dezer gemeente zijn de volgende bouwvergunningen verleend Aan J. Takes Nz. tot het bouwen van een woonhuis aan den Akkerweg Aan M. Tijsen Mzn. tot het bouwen van een woonhuis aan de Zwinstraat; Aan C. ten Bokkel tot het verbouwen van een dubbel woonhuis aan den Ge- jneenelandsweg Aan M. Mostert Jbzn. tot het bouwen van een garage aan het Viervoetspad Aan ,1. Smit Jbzn. tot het oprichten van een bergplaats aan de Hofstraat. Politie Gev. een zwart, dames- jasje, een fietsplaalje in etui, een hco- renhoed en een dameshoed. Verl. een bruine portemonnaie en een gebreid kindertaschje. Inl. bij den Gem,-Bode, PROVINCIAAL NIEUWS. Be inbraak te Winkel. Twee verdachten gearresteerd Toen Zaterdagmorgen de inbraak in het kantoor van de Coop. Vereen. „De Tijdgeest" bekend werd, deelde de heer de Reus mede, dat hij des nachts omstreeks half één een vreemden au to aan benzine had geholpen en waar van hij het nummer wist. De heer J. Mantel was dien nacht langs den Wést frieschen dijk gekomen en had ge zien, dat er op den dijk een auto stond waaraan werd gemarteld om hem weg te krijgen, wat niet gelukte. In het hel dere maanlicht had hij ook personen kunnen onderscheiden. Het autonummer voerde naar een auto-verhuurinrichting te Amsterdam en daar bleek, dat Donderdag j.1. de au to was gehuurd door 2 personen en nog terug verwacht werd. In de garage heeft de politie de terugkomst afgewacht en Zondagmor gen vroeg arriveerde de auto. Eenmaal in de garage is deze gesloten en zijn beide personen gearresteerd en naar W inkel overgebracht, waar zij voor den burgemeester zijn geleid, die het eerste verhoor heeft afgenomen. De aanwijzingen waren van dien aard, o.a. de herkenning door hen die in dien nacht iets van den auto had den gezien, dat er aanleiding bestond beiden in voorioopige bewaring te houden en over te brengen naar het Huis van Bewaring te Alkmaar. Het is te begrijpen dat dit een heele drukte was op Zondagmorgen en drom men van menschen in de omgeving- van het raadhuis bijeen bracht. GR AFT. In de afgeloopen week hebben in deze gemeente zes veehouders aangifte ge daan van mond- en klauwzeer onder hun vee. Ook in de naburige gemeente De Rijp is mond- en klauwzeer geconstateerd. BINNENLANDSCH NIEUWS. Overbodige vrees. Een rijke inwoner van New York, die onlangs te Reno is overleden, is al tijd bang gweest, dat hij het slachtoffer zou worden van een moordenaar. Bij het openen van zijn testament bleek, dat hij een bedrag van 15000 dollar be schikbaar had gesteld, om een onder zoek naar de oorzaak van zijn dood te doen instellen. Bovendien heeft hij 'n bedrag uitgeloofd van 60.000 dollar, als belooning voor ieder die aan wijzin gen geeft, welke leiden tot aanhouding van zijn moordenaar. Bij de lijkschouwing kwam evenwel vast te staan, dat hij aan alcohol-ver giftiging is overleden. Bruiloft die in een vechtpartij eindigde Na een bruiloft te Geesteren bij Tub bergen (Overijsel) raakten in de nacht van Donderdag op Vrijdag de gasten slaags. Aan de vechtpartij werd door ongeveer 30 personen deelgenomen. Een aantal personen werden min of meer ernstig, gewond. De gebroeders W'eoiink werden in hot bijzonder toe getakeld. Zij kregen wonden, die wer den toegebracht met mes, een bijl en een schop. J. W'eerink kreeg over het gelaat een snede, toegebracht met een schop, die 15 c.M. lang en 1 cM. diep was. Een van zijn armen is tengevolge van een slag met een bijl verlamd. II. Weerink kreeg een snede in hei achterhoofd. De politie stelt een onder zoek in. Jongedame bewerkt baar ex-veiloofde met een scheermes. Zondagmorgen tegen 8 uur is op het eerste perron van het Centraal station te Amsterdam een jonge vrouw haar ex-verloofde met een scheermes te lijf gegaan. De oorzaak van dit geweldadig optreden, zou moeten worden gezocht in een wraakneming uit jaloezie, aan- UITSLAGEN van de op 10 September 1933 te Anna Paulowna gehouden Athletiek-wed- strijden van de Turnkring „Hollands Noor derkwartier." Heeren. 100 M. Nieuwelingen, le pr. S. Spigt P.P. Den Helder 12 2/5 sec. 2e S. Prins idem, 12 3/5 sec. 3e pr. J. Godschalk idem geen tijd 4e W. Oostdijk D.O.K.E.V. Anna Paul. id. 5e C. Herman Kolhorn U.D.I. id. 100 M. Cracks, le pr. K. Schenk Olympia Wieringerwaard 12 1/5 sec. 2e G. Plunjé P.P. Den Helder, 12 2/5 sec. 3e H. U. Enklaar, O. K.K. Den Helder 12V2 sec. 400 Meter, le pr. A. Veen P.P. Den Helder, 56 sec. 2e J. Schellinger id. 59 sec. 3e J. v. Balen Blanken, Olympia W.-waard 61 2/10 sec. 1500 Meter, le pr. S. Spigt P.P. Den Helder, 4 min. 57 1/5 sec. 2e E. Coenen O.K.K. Den Helder 4 min. 57 4/5 sec.3e J. Swart id. g.t. Verspringen (Nieuwelingen) le pr. H. Kil- jan P.P. Den Helder 6.14 M. 2e G. Plunje, id. 5.95 M. 3e S. Spigt id. 5.70 M. 4e A. Kaan, Olympia W.-waard 5.51 M. Hink-stap-sprong le pr. H. Kiljan, P.P Den Helder 12.36 M. 2e A. Nottelman, Z.S.C. Burgerbrug 12.27 M. 3e H. A. Enklaar, O.K.K. Den Helder 12.16 M. Buiten mededinging K. Schenk, W.-waard 13.32 M. Hoogspringen le pr. K. Schenk, Olympia W.-waard 1.65 M. 2e pr. G. Plunje, P.P. Den Helder, 1.60 M. 3e pr. H. U. Enklaar, O.K.K. Den Helder 1.60 M. Heeren. Discuswerpen le pr. K. Schenk, Olympia, WK-waard 34.42 M. 2e C. Pronk, Z.S.C. Burgerbrug 29.93 M. 3e H. v. d. Brink Olympia W.-waard 28.10 M. Kogelstooten le pr. H. A. Enklaar, O.K.K. Den Helder 10.91 M. 2e J. Daalder D.O.K.E.V. Anna Paulowna, 10.61* M.C. Pronk Z.S.C., 10.31 M. Estafette 4 x 100 Meter le pr. P.P. Den Helder 49 3/10 Sec. 2e Olympia W.-waard 50 sec. Dames. 100 M. Nieuwelingen le pr. P. Pool S.S.S. St. Maartensbrug 15 Sec. 2e J. Glas, O.K.K. Den Helder 15 1/10 sec. 3e Mej. Grif fioen idem 15 2/10 sec. 100 M. Cracks, le pr. Mej. Brinkman, O.K.K. Den Helder 14 3/10 sec.2e R. Eriks Z.S.C Burgerbrug 14 4/5 sec. Verspringen. Nieuwelingen le pr. T. v. d. Kolk, Olympia W.-waard 4.64 M. 2e Mevr. Boonen-Joustra O.K.K. Den Helder 4.13 M. Hoogspringen le pr. T. v. d. Kolk 1.40 M. 2e Mevr. B. Schenk-Bakker 1.35 M., beiden Olympia W.-waard. Duitsche driesprong, le pr. R. Eriks Z.S.C. Burgerbrug 9.46 M. 2e M. Delver id. 9.44 M. Balwerpen le pr. Mevr. B. Schenk-Bakker Olympia W.-waard 25.39 M. 2e A. Bakker- Smit idem 22.50 M. Estafette. 4 x 100 Meter le pr. Olympia W.-waard 59 1/10 sec. 2e Z.S.C. Burgerbrug 59 3/10 sec. Jongens. 80 M. hardloopen le pr. R. Baar da 10 4/5 sec.2e J. Vethman 11 sec. 3e J. Franzen geen tijd 4e J. Boon id 5e F. Kruit Ernstig ongeluk... Vrijdagmiddag is in den Oost Polder bij den landbouwer W. Kaan een ernstig ongeluk gebeurd bij een dorschmachi ne. Een arbeider, die boven op de dorschkast stond geraakte met zijn eene been in de z.g. grijper en dit lichaamsdeel werd totaal ver splinterd. Op Dr. Olree's advies is de ongeluk kige naar het ziekenhuis te Den Helder ver voerd, waar het been nog des avonds boven de knie is afgezet. De ongelukkige, een Belg van geboorte, woont reeds vele jaren te Anna Paulowna. „De Vlas- en Korenbeurs. Het hotel de Vlas- en Korenbeurs, dat eenigen tijd is geslo ten geweest, is thans weder bewoond en wel door den nieuwen huurder, den heer J. Daal der. De zaak is echter, wegens een kleine verbouwing, nog niet heropend. Bioscoop Kcssen. Naar we vernemen heeft de heer Kossen plannen a.s. Zondag weder 'n wekelijksche Bioscoopvoorstelling te houden. Zie verdere berichten in volgend nummer. MARKTBERICHTEN. DE KAASMARKT. ALKMAAR, 8 Sept. 1933. Op de ge houden Kaasmarkt waren 72 stapels, wegende 13800 K.G. kaas aangevoerd, waarvan de prijzen als volgt Fa- briekskaas 47 stapels Kleine f 20 2 stapels Commissie f 20. Boerenkaas 13 stapels Kleine f 19 en 10 stapels Commissie f 19. Alles jnet rijksmèrk. Handel matig. De Graanmarkt. ALKMAAR, 8 Sept. 1933. Op de ge houden Graanmarkt waren in totaal 1873 H.L.'s aangevoerd, waarvan soort en prijzen als volgt: 10 voertarwe f 4.50 154 gerst chav. f 4.75- f "5.25 549 haver f 5-f 6 261 boonen, w.o. brui ne boonen f 8, nieuwe f 18 citroen- boonen f 10, nieuwe f 18 duivenboo- nen f 9-f 9.50 witte boonen f 12- f 18; nieuwe witte boonen f 23 20 geel mostertzaad waarvan de prijzen niet zijn genoteerd 60 karwijzaad f 26.50- f 28.50 19 blauwmaanzaad f 19.75- f 20 800 erwten, w.o. groene kleine f 9-f 11 groote f 18-f 21 grauwe f 14- f 28 en vale f 16-f 26 Tuinboonen f 11 alles per 100 K.G. Handel goed., De Veemarkt. ALKMAAR, 11 Sept. Op de gehou den veemarkt waren aanvoer en prij zen als volgt 135 Vette koeien f 70- f 230 handel stug 25 Graskalveren

Wieringer courant | 1933 | | pagina 2