WIERINGER COURANT DE LANDBOUW- EN MIDDENSTANDSFEESTEN. TWEEDE BLAD. VRIJDAG 15 SEPTEMBER No. 73. Ondanks de zorgvolle tijden grootsch van opzet. W1ER1NGEN. Organisatie beter als in 1930.. Veel inzendingen. is vooral zeer interessant. P. Jongkind heeft, 'n groote ruimte noodig voor al de artikelen die z'n zaak kan leveren; een groote partij gereedschap pen op alle gebied zijn hier te bewonderen Stand Jannes Bosker, radio en Electr. Huishou delijke artikelen is ook heurig verzorgd. Het arti kel stofzuigers verdient een aparte vermelding. De Heer S. Jongkind (manufacturen) besluit de rij van deze winkelstraat; de veelzijdigheid van deze expositie demonstreert op duidelijke wijze dat deze zaak er zijn mag. Op het terrein. De inzendingen koeien, schapen, varkens, paar den en fokvee kan zeer bevredigend genoemd worden. Pluimvee, konijnen geiten doen hier niet voor onder. Uit alle inzendingen is op te maken, dat ondanks de crisis de landbouwer zijn zaken niet heeft verwaarloosd. Dit de heele linie te con stateeren. Op dit terrein exposeeren nog de navolgende firma's: de Vereenigde Touw- en garenfabrieken van Gouda, waar de heer J. Scheltus agent voor is P. Kreijger met een prachtcollectie landbouw werktuigen; S. Asjes met auto's enz.; D. Smit met motorrijwielen, enz.- Ook deze stands moch ten allen zich in groote belangstelling verheugen. Als vanzelfsprekend werd een en ander door de muziekvereeniging „Harmonie" opgeluisterd. DE FOUTENWEDSTRIiD. De Middenstandsvereeniging heeft als bijzondere at tractie voor het publiek een foutenwedstrijd georgani seerd. In de verschillende etalages der winkeliers staat een kaart „Zoekt de fouten". In de etalages zijn een of meerdere fouten in de opstel ling gemaakt welke het publiek moet zoeken en noteeren. Deze fouten moet enin gesloten couvert ingeleverd wor den bij de secretaris der middenstand, den heer C. Duijn- ker. Voor het aanwijzen der meeste fouten worden mooie prijzen beschikbaar gesteld. Over het al of niet doorgaan der Landbouwtentoonstel ling zijn heel wat woorden gevallen in de verschillende vergaderingen, die gehouden zijn, het aantal wat echter voor niet doorgaan was, heeft steeds in de minderheid geweest, algemeen was men het er over eens, als er half de kans voor was, dan moest het doorgaan. Deze halve kans heeft men benut, ondanks de zware en zorgvulle tijden, hebben Landbouw- en Middenstand, dit jaar een tentoonstelling georganiseerd, die wat opzet betreft niet onder behoeft te doen voor die van 1930. Wanneer men de voorbereiding van nabij heeft mogen waarnemen, dan kan men slechts bewondering hebben, voor wat is aangedurft en wat tot stand is gekomen. Zou men allen willen opnoemen welke hebben meege werkt aan de voorbereiding, wij zouden een lange lijst van namen krijgen en mogelijk nog velen vergeten, één naam mag echter genoemd worden, die van den heer O. J. Bosker, want dit is dit man geweest, die gezegd heeft de tentoonstelling moet doorgaan. Hij heeft zijn terreinen en gebouw beschikbaar gesteld, zoodat boven dien een prachtig geheel werd verkregen. Dat vervolgens de organisatie zoo vlot is verloopen, komt door de goede samenwerking die er van begin af aan geweest is, toen eenmaal een regeling was getroffen. Een en ander heeft tot gevolg gehad dat een keurig programma is samengesteld voor een drietal dagen. En wat zou het weer doen Op het oogenblik dat we dit schrijven ziet het er prachtig uit, laat ons hopen dat het bestendig zal zijn. Dat de tentoonstelling moreel en finantieel een succes moge zijn. De officieele opening. Plm. tien uur maakte de muziek vereeniging „Harmonie" een rondgang door Hippolytus- hoef, waarna zich een groot gezelschap vereenigde in het najaarsbeursgebouw van de middenstand,alwaar de ten toonstelling officieel geopend zou worden. Onder de talrijke aanwezigen merkten wij o.a. op het volledige dagelijksch bestuur der Gemeente, de Gem. Secretaris, Ds. van Beek, Ds. Meihuizen, Dr. de Groot, Dr. Beeker, Notaris obreen, ir. Ringeling (Z.Z.W.) ir Al ma (M.U.Z.), Pastoor de Wild, de veearts Dr. Hoedema- ker en het bestuur van de afd. Wieringen, Holl. Mij van Landbouw, bestuur Middenstandsvereeniging en vele an deren met hunne resp. dames. De Heer C. J. Bosker, voorzitter van de Middenstands vereeniging spreekt hierop de volgende rede uit Geachte Dames en Heeren, Een droeve schaduw hangt over deze zoo mooi begon nen dag, dat ik hier de plaats inneem van de voorzitter van de Holl. Mij van Landbouw, vindt zijn oorzaak in het feit dat deze wegens droeve familieomstandigheden is verhinderd hier aanwezig te zijn. De droeve mare gewerd ons vanmorgen dat de heer N. Koorn, bestuurslid van de Middenstandsvereeniging in de afgeloopen nacht is overleden. De heer Koorn heeft jarenlang zijn besten krachten gegeven in het belang van onze vereeniging, jaren is hij Secretaris geweest, verleden jaar heeft hij zijn ontslag als zoodanig geno men. Het is mijn eenige wensch dat zijn vrouw en kin deren deze zware slag zullen kunnen dragen. Hij ruste in vrede. Dames en heeren, ik heet U allen dan ook hartelijk welkom, en dank de dames en heeren van het eerecomité voor hun bereidwilligheid om hierin plaats te nemen, ook de juryleden en Commissarissen, ik hoop dat U allen getuige moge zijn van een goed geslaagd feest. Gaarne geef ik thans het woord aan de Edelachtbare heer Burgemeester die als eere-voorzitter de tentoonstel ling zal openen. Openingsrede Burgemeester. Dames en Heeren, Ik sluit mij gaame aan bij de woorden van den heer Bosker, gesproken ten opzichte van den heer N. Koorn. Het is jammer dat dit feest begint met een droeve tij ding, en het is bijzonder jammer hierdoor, omdat de ziel van deze tentoonstelling, de heer O. J. Bosker nu verhin derd is er verder aan deel te nemen. Hij heeft van deze tentoonstelling iets bijzonders we ten te maken door alles op één terrein samen te bren gen, hetgeen dan ook buitengewoon goed geslaagd mag heeten. Het doet mij zoo'n groot genoegen dat door samenwer king een prachtig geheel is verkregen. Mijn verwondering gaat ook naar de landbouwers op Wieringen, die trots de malaise het hoofd niet laten hangen, ook de Midden stand getuigd van een krachtigen wil, voelen dat ze nog idealen hebben en niet bij de pakken moeten gaan neer zitten. Dank breng ik aan Harmonie en O.K.K. voor hun mu zikale opluistering. Moge wij allen op een goed geslaagd feest terugzien. Hiermede verklaar ik deze tentoonstelling voor geopend en werd een dronk gewijd en op het bestuur van de landbouw. Een rondwandeling. Na de officieele opening van de tentoonstelling maakte het gezelschap een rondwandeling over het terrein en door de gebouwen. In de gebouwen wordt men onmiddellijk ge troffen door de keurige versiering, welke overal is aangebracht. In het eerste gebouw zijn de land- en tuinbouw producten, fruit en bloeinen ondergebracht, wel ke zeer overzichtelijk zijn opgesteld onder deskun dige leiding van Mej. Gr. Bosker. Tevens hebben onze beide plaatselijke bloemis ten, de heeren Hoogvorst en Posthumus hier hun beste beentje voorgezet. In het aangrenzende lokaal heeit men de zui velproducten van onze dagfabrieken. Ook hier is het beste van het beste ingezonden. De volgende twee lokalen zijn geheel gevuld met de oudheidkundige verzameling van den hr. O. J. Bosker. Dit gedeelte van de tentoonstelling zal zeker niet het minste bezoek trekken. In het tweede gebouw is een aparte stand inge richt door de Coop. Zuivelfabriek „West Fries land" van Lutjewinkel een zeer mooie exposi tie van de producten dezer bekende fabriek. Vervolgens vinden hier tevens onderdak de Zuiderzeewerken en de Wieringermeerdirectie, wier expositie ook de moeite van een grondig be kijken waard is. De Middenstand. De Middenstand heeft een plaats gevonden in het groote houten gebouw van Scheltus. Het ge bouw heeft door de prachige versiering een zeer gezellig aanzien gekregen. Doch ook de winkel straat die men heeft aangelegd met aanbouw, ziet er keurig uit. Een 9-tal stands kan men hier be wonderen. Hier vindt men de fa. Joh. Takes Tz. met een afdeeling costumes en ledikanten en bed stellen, alles op een overzichtelijke wijze opge- sttld. De heer J. C. de Haan staat hier naast met een pracht collectie rookartikelen De fa. D. Minnes, (galanterien, meubelen, enz) beslaat met zijn stand een groote ruimte. Deze expositie mag er wezen. De heer Alb. Lont (fruit en groenten) heeft wat men zou kunnen noemen de gezonde o- potheek. Al de heerlijke vruchten zijn vakkun- dig opgesteld. Fa. Corn. J. Bosker, Drukkerij en Kantoorboekhandel Een heel mooie stand, weLke in oranje en zwarte kleur gehouden, een groote verscheidenheid van artikelen biedt, keurig ge- etaleerd. Een pracht collectie drukwerk siert een der wanden. Met een speciale verlichting is hier een prachtig geheel verkregen. D. Engel, in scheeps- en visscherijbehoeften, heeft de zaak op flinke wijze aangepakt. De miniatuur vischkamei» Namen der inzenders en prijswinnaars. KOEIEN, SCHAPEN VARKENS. Keurmeesters de Heeren E. KOSTER Dz., Jn. ZIJP, N. D. KAAN, Ir. L. DE VRIES, Jb. JIMMINK Hz. en JOCH. BLAAUBOER. AFD. RUNDVEE, Ongecontroleerd. No. 1 I Een twee-en-half-jarige stier le pr. 5. idem 2e pr. 2.50 le pr. P. Veerdig, 2e pr. Jb. Tijsen Cz. No. 2 II Een anderhalfjarige stier le pr. 7.50 idem 2e pr. 5. le pr. M. Bakker, 2e pr. Wed. D. N. Mulder. No. 4 IV Een melkkoe geb. vóór 1931 le pr. 7.50 idem 2e pr. 5.— idem 3e prijs Eervolle vermelding, le pr. S. Russelman, 2e pr. N. Lont, 3e pr. Jb. Wagema- ker, 4e pr. Eerv. Verm. A. Keizer. No. 5 V Een melkkoe geb. in 1931 le pr. 7.50 idem 3e prijs Eervolle vermelding, le pr. D. P. Lont, 2e pr. C. Ruiter, 3e pr. D. Lont Sz. No. 6 VI Een vette koe le pr. 7.50 idem 2e pr. 5.— idem 3e prijs Eervolle vermelding, le pr. S. Russelman, 2e pr. M. Bakker, 3e pr. S. Russelman No. 6a. Vette Vaarzen geb. 1931 le pr. 7.50 idem 2e pr. 5. idem 3e prijs Eervolle vermelding, le pr. M. Bakker, 2e en 3e pr. D. P. Lont. No. 7 I Een Herfstkalver (drachtig) le pr. 7.50 (1933 kalven) idem 2e pr. 5.— idem 3e prijs Eervolle vermelding, le pr. C. L. Wiegman, 2e pr. J. Doves, 3e pr. P. Mulder. No. 8 II Een kalfschot (1931 geb) le pr. 5. (zichtbaar dragend) idem 2e pr. 2.50 idem 3e prijs Eervolle vermelding, le pr. C. L. Wiegman, 2e pr. Jn. Doves, 3e pr. P. Mulder. No. 9 III Een Pink (1932 geboren) le pr. 5. idem 2e pr. 2.50 idem 3e prijs Eervolle vermelding, le pr. P. de Jong, 2e pr. V. Koorn, 3e pr. D. Lont Sz. No. 10 IV Een Kalf (1933 geb.) le pr. 4.— idem 2e pr. 2.— idem 3e prijs Eervolle vermelding, le en 2e pr. N. Lont, 3e pr. W. Snooij. No. 10a. IVa Een vet kalf le pr. 4. idem 2e pr. 2. idem 2e pr. 5.— idem 3e prijs Eervolle vermelding, le en 2e pr. A. Keizer,3e pr. Jb. Wagemaker. OOST- EN WEST WIERINGEN. (Staten overleggen.) AFD. 1 VROUWELIJK FOKVEE. No. 11 I Melkgevende koeien ingeschreven in het fokregister le pr. 7.50 idem 2e pr. 5. idem 3e pr. 3. idem 4e pr. 2.— le pr. M. Bakker, le pr. Wed. D. N. Mulder, Twee 2de pr. Wed. D. N. Mulder, 3e pr. P. C. Lont. No. 11a. II Zichtbaar dragende, niet melkgevende Koeien in geschreven in het Fokregitesr le pr. 7.50 idem 2e pr. 5.— idem 3e pr. 2.50 le pr. Wed. D. N. Mulder, 2e pr. P. Hellingman, 3e pr. M. Bakker, Eerv. verm.M. Heijblok en S. Rotgans. No. 12 III Kalfschotten, afstammende van registerkoeien le pr. 7.50 idem 2e pr. 5. idem 3e pr. 2.50 le pr. N. Bakker, 2e pr. Wed. D. N. Mulder, 3e pr. P. Lont. No. 12a IV Melkgevende Vaarzen geb. in 1931 ingeschreven in het Fokregister le pr. 7.50 idem 2e pr. 5.- idem 3e pr. 2.50 le pr. P. C. Lont, 2e pr. P. Veerdig. No. 13 V Hokkelingen afstamm. v. registerkoeien geb. tusschen 1 Nov. 1931 en 1 Febr. 1932 le pr. 5. idem 2e pr. 2.50 idem 3e pr. 1.50 le pr. Wed. D. N. Mulder, 2e en 3e idem; 3eb. D. Veerdig. No. 14 VI Hokkelingen afstamm. van register koeien, geb. na 1 Febr. 1932 le pr. 5.- idem 2e pr. 2.50 idem 3e pr. 1.50 le pr. Wed. D. N. Mulder; 2e pr. M. Bakker; 3e. D. Veerdig No. 15 VII Ingeschreven kalveren geboren tusschen 1 Nov. '32 tot 1 Febr. 1933 le pr. 5. idem 2e pr. 2.50 idem 3e pr. 1.50 Verguld zilveren medaille aangeboden door de Vereen, voor Vreemdelingen-Ver keer Afd. WieringenWierin- germeer voor de mooiste collectieve inzending vaarzen van één eigenaar. Medaille aangeboden door de Slagersvereeniging „Wie ringen" voor de beste vette koe. Zilveren medaille aangeboden door G. Poppen voor de mooiste melkkoe al- of niet ingeschreven. Verguld zilveren medaille aangeboden door de Fa. T. Takes Johz., voor de mooiste collectie melkgevende koei en al of niet ingeschreven. le pr. P. Hellingman; 2e D. Veerdig; 3e. Wed. D. Mulder. No. 16 VÜI Ingeschreven kalveren geboren na 1 Febr. 1933 le pr./ 5.— idem 2e pr. 2.50 idem 3e pr. 1.50 Zilveren medaille aangeboden door Redactie Held. Courant voor de beste melkkoe. le pr. Wed. D. Mulder; 2e pr. M. Bakker; 3e pr. D. Veerdig AFD. II MANNELIJK FOKVEE. No. 17 IX Stierkalveren geb. na 1 Januari 1933 afstammende van Registerkoeien le pr. 5. idem 2e pr. 3. idem 3e pr. 2. le pr. Wed. Mulder. Zilveren medaille aangeboden door de Fa. H. G. Rump voor het beste stierkalf. geregistreerd vee le pr. 7.50 idem 2e pr. 5. idem 3e pr. 2.50 Zilveren medaille aangeboden door Muziekvereeniging „Harmonie" voor de mooiste collectie rundvee en paar den van één eigenaar. PAARDEN. Keurmeesters de heeren C. BLAAUBOER, D. STAMMES, K. J. KAAN, Anna Paulowna en G. SCHOORL, Slootdorp. AFD. PAARDEN, ongeregistreerd, (warmbloed) No. 18 I Een werkpaard (zw. wagenslag le pr. 7.50 idem 2e pr. 5. idem 3e pr. 2.50 idem 4e pr. Eervolle vermelding, le pr. A. Klein; 2e pr. M. Bakker; 3e pr. D. Lont; E.v. J. Bakker Jz. No. 18a Een werkpaard (licht wagenslag) le pr. 7.50 idem 2e pr. 5.— idem 3e pr. 2.50 idem 4e pr. Eervolle vermelding, le pr. Jb. v. Zweden; 2e A. v.d. Welle; 3e S. Russelman. E. verm. J. v. Zweeden; S. Rotgans, W. Mostert; S. Lont No. 19 II Een twee en een half jarig paard le pr. 7.50 idem 2e pr. 4. le prijs N. Rotgans; 2e pr. J. Veerdig. No. 20 III Een anderhalfjarig paard le pr. 5. idem 2e pr. 2. le pr. J. Bakker en 2 eerv. verm. 2e pr. D. Blaauboer; E.v. M. Heijblok. No. 21 IV Een Veulen le pr. 4. idem 2e pr. 2. le pr. P. C. Lont; 2e pr. S. J. Koorn. No. 21a IVa Hitten le pr. 2.50 idem 2e pr. 1.50 le pr. A. de Wit; 2e pr. P. Kistemaker. 21 b. Extra Veulen gereg. le pr. P. de Jong; 2e. J. Kooij Cz AFD. PAARDEN, ongeregistreerd, (koudbloed) No. 22 V Een werkpaard le pr. 7.50 idem 2e pr. 5. idem 3e pr. 2.50 idem 4e pr. Eervolle vermelding, le pr. H. Bais; 2e J. Veerdig; 3e Wed. D. Mulder; 4e C. L. Wiegman. No. 23 VI Een twee en halfj. paard le pr. 7.50 idem 2e pr. 4. No. 24 VII Een anderhalfj. paard le pr./ 5. idem 2e pr. 2, No. 25 VIII Een Veulen le pr. 4.— idem 2e pr. 2. AFD. PAARDEN, ongeregistreerd (halfbloed) No. 22a IX Een werkpaard le pr. 7.50 idem 2e pr. 5. idem 3e pr. 2.50 idem 4e pr. Eervolle vermelding, lepr. Wed. P. Rotgans. 2e A. v.d. Welle. 3e pr, C. Klein. Eervolle Vermelding A. v.d. Welle. No. 23a X Een twee en halfj. paard le pr. 7.50 idem 2e pr. 4.— le pr. C. Lont Czn„ 2e pr. C. Tijsen Jz. No. 24a XI Een anderhalfjarig paard le" pr. 5. idem 2e pr. 2.—- le pr. P. Kistemaker, 2e pr. M. Mulder Czn. No. 25a XII Een Veulen le pr. 4. idem 2e pr. 2. le pr. Adr. v. d. Welle. Paarden ingeschreven in een Stamboek of Veulenboek. No. 26 I Paarden 3 jaar en ouder le pr. 7.50 idem 2e pr. ƒ5. idem 3e pr. 2.50 le pr. P. de Jong, 2e pr. Jb. Lont Cz., 3e pr. D. Jac. Mul der, 4e pr. Eerv. Verm. Gebr. Dekker. No. 27 II Tweejarigen, ingeschreven in het veulenboek le pr. 7.50 idem 2e pr. 4. le pr. N. Rotgans Johzn. No. 28 Eenjarigen, ingeschreven in het veulenboek le pr. 5 idem 2e pr. 2.— le pr. Gebr. Engel, 2e pr. P. C. Lont. No. 29 IV Collectieve inzending (moeder en kinderen van één eigenaar) prijs 7.50 Stamboekbewijzen overleggen. Zilveren plaquette aan J. van Zweeden. Zilveren medaille aan J. van Zweeden. Verg. Zilveren Medaille aan Adr. v. d. Welle. Groot N. Zilveren plaquette aangeboden door Redactie Wier. Courant voor de mooiste collectie paarden van één eigenaar. Zilveren medaille aangeboden door den heer P. Kreijger Verguld zilveren medaille aangeboden door den Weled. Heer Notaris Obreen voor het beste veulen. AFD. VARKENS, (geregistreerd.) No. 30 I Een zeug met biggen le pr. 7.50 idem 2e pr. 5. idem 3e pr. 2.50 le pr. D. Blaauboer; 2e P. Veerdig; 3e S. Koorn. No. 31 II Een drachtige zeug le pr. 7.50; idem 2e pr. 5.— idem 3e pr. 2.50 le pr. W. S. Mostert; 2e. J. Kooij; Cz. 3e J. Kooij Cz. AFD. VARKENS, ongeregistreerd.) No. 30a Ia Een zeug met biggen le pr. 7.50 idem 2e pr. ƒ5.— idem 3e pr. 2.50 le pr. Jb. Lont 2e pr. J. de Jong, 3e pr. Wed. D. Mulder. No. 31a Ha Een drachtige zeug le pr. 7.50 idem 2e pr. 5. idem 3e pr. 2.50 le pr. D. Blaauboer, 2e pr. S. Lont (vet), 3e pr. J. Lemker. No. 33 IV Een vet varken le pr. 5. idem 2e pr. 2.50 le en 2e pr. J. Kooij Cz. No. 33a IVa Een dekbeer (ger. of onger. le pr. 5. idem 2e pr. 2.50 le en 2e pr. P. Laan. Verguld zilveren medaille aangeboden door den heer J. Poppen voor de mooiste zeug met biggen. AFD. SCHAPEN, (gekruist Texelsch Ras.) No. 34 I Een gekruiste Ram (1932 of vroeger) le pr. 5.— idem 2e pr. 3.— idem 3e pr. 1.50 le pr. C. Mulder. 2e pr. D. Jac. Mulder. No. 35 n Een gekruiste Ram (1933) le pr. 5. idem 2e pr. 2.50 idem 3e pr. ƒ1. le en 2e pr. C. Mulder, 3e W. Mostert, E.V. C. Mulder. No. 36 III Twee schapen le pr. 5 idem 2e pr. 3. le pr. J. Kooij Cz.. 2e pr. D. Veerdig, 3e pr. M. P. Lont. Eerv. Verm. N. Kool en E. Everts. No. 37 IV Twee Lammeren (1933) le pr. 2.50 idem 2e pr. ƒ1. le pr. C. Mulder, 2e pr. M. P. Lont. Verg. zilveren medaille aangeboden door Voetbalver- eeniging „Succes" voor de mooiste collectie schapen van één eigenaar. AFD. GEITEN. No. 38 I Een melkgevende geit le pr. 2. idem 2e pr. 1.— le pr. J. Lenker, 2epr.K. de Jong. Medaille aangeboden door den heer P. C. de Haan voor de beste geit. AFD. PLUIMVEE. Hoenders, toornen 1 haan en 2 hennen. Keurmeester de heer A. HENSTRA. Hilversum. No. 39. Hollandsche hoenders. Hollandsche blauwen. Rhode Island. Barnevelders. Wyandotten. Welsumers. Leghorns, wit. Leghorns, andere kleuren. Ancona. Hermelijn Susex. Orpingtons. Niet genoemde rassen, le pr. J. Takes. 2e pr. A. Duljnker. le A. Duijnker, 2e D. Dirks, 3e pr. J. Takes. 2e pr. S. Koorn. le pr. P. Tijsen 2e pr. P. Mulder, le G. Nieuwenburg. 2e P. Mulder. KRIELEN, 1 Haan en 2 Hennen. No. 40. Hollandsche Krielen. Engelsche Vechtkriel. Java. Wyandotten. Leghorns. Goud Sebricht. Zilver Sebricht. Niet genoemde soort of rassen, le en 2e pr. P. Mulder, le pr. C. Tijsen. Medaille aangeboden door den Heer D. D. Lont voor de mooiste inzending kippen. EENDEN. No. 41. Noordh. spreeuwkop J-2. Loopeenden 1-2. Khaki Campbell 1-2. le en 2e pr. P. Mulder, le pr. J. Bakker Pz., 2e D. Dirks. Voor iedere soort Eenden en Kippen le pr. 1.50 idem 2e pr. ƒ1. Verg. Zilv. Memaille aangeboden door den Weled. Heer Dr. Beeker voor de mooiste inzending eenden. AFD. KONIJNEN. No. 42. Voor de beste Ram. Vlaamsche reuzen, wit Vlaamsche reuzen, andere kleuren. Lotharingers. Weeners, wit en blauw. Havana's. Black and tan. Russische Brandneuzen. Hollandsche. alle kleurslagen. Angora's. Chincilla's. le pr. H. Ottens, 2e D. Mulder. 2e pr. P. Mulder, le en 2e pr. P. Mulder, le pr. D. Dirks. 2e pr. P. Mulder, le pr. J. Gielis. No. 43. Voor de beste Voedster. Vlaamsche reuzen, wit. Vlaamsche reuzen, andere kleuren. Lotharingers. Weeners, wit en blauw. Havana's. Black and tan. Russische Brandneuzen. Hollandsche, alle kleurslagen. Angora's. Chincilla's. Niet genoemde soort of rassen. 2e pr. S. Kaan. le en 2e pr. P. Mulder. 2e pr. P. Mulder. No. 45. Voedster met jongen, middel rassen. 2e pr. Jn. Gieles. No. 46. Voedster met jongen, kleine rassen. Voor iedere soort Konijnen le pr. l. 2e pr. 0.50. le pr. J. Eekhof. le pr. P. Mulder. Medaille aangeboden door den heer Daan Nieuwbuurt, voor de mooiste inzending konijnen. LANDBOUWGEWASSEN Keurmeesters de Heeren A. VOGELENZANG, J. V. KOORN en P. KAAN. AFD. VELDGEWASSEN. No. 47. I Een Vs H.L. Witte Tarwe le pr. 2. idem 2e pr. 1.— le pr. J. van Zweeden, 2e pr. C. Wagemaker. No. 48. II Een '/s H.L. Winterrogge le pr. 2. idem 2e pr. 1.— le pr. J. C. Kooij, 2e pr. C. Tijsen. No. 50 IV Een Va. H.L. Zomergerst le pr. 2. idem 2e pr. 1.— le pr. Wed. Mulder, 2e pr. S. Jac. Mulder. No. 51 V Een H.L. Haver le pr. 2. idem 2e pr. 1.— le pr, P. Mulder, 2e pr. J. Veerdig. No. 52 VI Een tiende H.L. Groene Erwten le pr. 2.— idem 2e pr. 1.— le pr. J. Veerdig, 2e pr. C. Lont. No. 53. VII Een tiende H.L. Witte Erwten le pr. 2. idem 2e pr. 1.— le pr. M. Lont, 2e pr. P. Mulder. No. 54 vni Een tiende H.L. Grauwe Erwten le pr. 2.— idem 2e pr. L— le pr. W. de Jong, 2e pr. M. P. Lont. No. 55 IX Een V* H.L. Paardeboonen le pr. 2. idem 2e pr. 1.— le pr. J. C. Kooij. No. 56 X Een '/i H.L. Duiveboonen le pr. 2. idem 2e pr. l.— le pr. M. Mulder. No. 57 XI Een */- H.L. Karwijzaad le pr. 2. idem 2e pr. 2e pr. Jn. van Zweeden. No. 58 XII Een tiende H.L. Bruine Boonen le pr. 2. idem 2e pr. 1.— le pr. S. Stapel. 2e pr. w. Jansen. No. 59 XIII Tien stuks Roode Kool le pr. 2.— idem 2e pr. 1.— le pr. C. Tijsen, 2e pr. W. Jansen. No. 60 XIV Tien stuks Witte Kool le pr. 2. idem 2e pr. 1.— le pr. C. Tijsen, 3e pr. J. C. Kooij. No. 61 XV 10 stuks Savooije Kool le pr. 2. idem 2e pr. 1.— le pr. J. C. Kooij. No. 62 XVI V4 H.L. Tuinbieten ie pr. 2.— idem 2e pr. 1.— le pr. M. P. Lont, 2e pr. N. Mulder. No. 63 XVn H.L. Wortelen le pr. f 2 idem 2e pr. 1.— le pr. J. C. Kooij, 2e pr. W. Jansen. No. 64 XVIII Een tiende H.L. Uien le pr. 2. idem 2e pr. 1.— le pr. C. Tijsen. No. 65 XIX Een HL. Aardappelen le pr. 2. idem 2e pr. 1.— le en 2e pr. D. P. Lontle pr. N. Mulder, 2e pr. W. de Vries le en 2e pr. M. Mulder le en 2e pr. Wed. D. N. Mulder 2e pr. Wed. D. N. Mulder. No. 67 XXI H.L. Koolrapen le pr. 2.— idem 2e pr. 1.— le pr. W. Jansen, 2e pr. N. Mulder.

Wieringer courant | 1933 | | pagina 3