\T ASPIRIIr Rijdt met de W. A. C. O. - B U S S E N UW ADRES VOOR: VARKEVISSER - MIDDENMEER. EXTRA AANBIEDING!! „KLEINE WINST" J. VOS MIDDENMEER. aowm met hoofdpijn te blij ven tobben? Iedereen weef, dat Aspirin een product van vertrou wen is, volkomen on schadelijk voor het organisme, dat elke, ook nog zoo hevige pijn doet verdwijnen. Uitsluitend verkrijgbaar in de oranje-bandbulsjes van 20 tabl. 70 ets. »n oranjezakjes van 2 tab!. A 10 Os. DE MILLIOENEN-NOTA. Tekort van. f 267 millioen. Door handhaving van enkele belastingen teruggebracht op f 190 millioen. f 106 millioen nieuwe belastingen. Reorganisatie en bezuiniging moeten f 84 millioen opbrengen Salariskorting Rijiksambteaa- ren van 5 procent. Minister Oud „Hoven het belang der afzonderlijke groepen, staat het belang van ons geheele volk." Hoe de Regeering het tekort denkt te dekken, liet tekort bed '•aagt f *267.000.000 Nieuwe lasten J. Omzetbelasting f 85.000.000 2. Couponbelasting, Crisis- inkomsten belasting, ver booging tabakaccijns enz - 20.000.000 3. Wijziging tarief inkom stenbelasting - 1.500.000 4. Handhaving, tijdelijke heffingen - 76.400.000 f 182.900.000 Bezuinigingen 1. Onderwijs f 15.500..000 2. Defensie - 12.000.000 3. Vermindering spoorweg tekort f 20.000.000 4. Financiering bruggen bouw en wegenaanleg - 3.500.000 5. Iloogere opbrengst uit Wegenfonds - 9.000.000 6. Verminderde uitkeering uit Gemeentefonds L 151.7501000 - 84.150.000 ZUIDERZEEWERKEN. Voortzetting van de inpoldering. Ingediend is het wetsontwerp tot vaststelling van de begrooting van in komsten en uitgaven van het Zuider- zeefonds voor het dienstjaar 1934 Bij de behandeling van de ontwerp- begrooting van het Zuiderzeefonds voor 1933 beeft de Regeering in de Tweede Kamer verklaard, dat zij be reid was, om, hangende het onderzoek naar en de instelling van den doelma- tigsten vorm van uitvoering der in- polderingswerken, er voor te zorgen, dat de voorbereidende werkzaamhe den met kracht ter hand genomen worden en in den loop van 1933 zoo ver beëindigd zouden worden, dat de weg vrij zou zijn om in 1934 de inpol deringswerkzaamheden zonder vertra ging te kunnen voortzetten. Het nieu we kabinet heeft onder d c oogen ge zien in hoeverre het volgens deze richtlijnen zou kunnen voortwerken. De inpolderingsarbeid is onderno men, niet in het. minst om tegemoet te komen aan de groote behoefte aan cul tuurland voor binnenlandsclie koloni satie. De toestand in tien Nederland- sclien landbouw is op het oogenblik weinig bemoedigend. De toestand is zelfs van dien aard, dat hier en daar de meening verkondigd wordt, dat landbouwgrond een negatieve pacht waarde zou hebben. De vraag is dus gewettigd of het juist is om voort te gaan met kostbaren arbeid tot het verkrijgen van meer cultuurland, waaraan wellicht geen behoefte be staat. Wordt met dien arbeid begonnen, dan ligt het voor dc hand, dat hot cul tuurland niet dadelijk, doch eerst na vele jaren ter beschikking: is, hetgeen wel in het oog dient te worden gehou den, daar de conjunctuurverhoudin gen op het oogenblik van den aanvang van den inpolderingsarbeid niet de eenige richtlijnen mogen zijn bij het nemen van beslissingen. Blijven de vooruitzichten even onzeker als op dit oogenblik, dan zal de Xedoriandschc landbouw meer aandacht moeten gaan besteden aan de teelt van gewas sen voor binnenlandsclie consumptie en daarmede noodgedwongen terug- keeren op het eenmaal verlaten pad. Wanneer dit noodzakelijk zal zijn voor ons zelfstandig volksbestaan en ook voor het behoud van een gunstige handelsbalans zullen do cultuurlan den, welke door de verdere indijkingen in het IJsselmeer beschikbaar komen voor de teelt, juist van de gewenschte producten een zeer begeerlijk en gezien den te geringen omvang van de bestaande voor die teeli geschikte oude cultuurlanden bijna niet te missen bezit blijken, te zijn. Bovendien kan ook afgescheiden van deze noodzakelijkheid, die uit econo mische toestanden zouden kunnen voortvloeien, het bezit van de genoem de cultuurlanden in bepaalde tijden van onschatbare waarde zijn voor de gemeenschap, zooals do distributie in oorlogsjaren duidelijk heeft aange toond. Ziet men de toekomst evenwel niet zoo donker in, dan zal ongetwij feld de waarde van het argument, geie gen in de behoefte van cultuurland, zijn kracht blijven behouden, want. bij den opbloei van den landbouw zat de vraag naar grond in versterkte mate herleven. Een ander argument ligt in de werk verruiming in het heden en in de toe komst als eenmaal de polders tot eco nomische rijpheid zijn gekomen. De Regeering wil met den inpolderingsar beid doorgaan, althans wanneer deze arbeid geldelijk binnen practische mogelijkheden ligt. Het ligt voor de hand, dat de toestand van 's lands fi nanciën het gebiedend noodzakelijk maakt om de grootste voorzorg in acht te nemen. Bij het opmaken van het definitieve plan van den N. O. polder kan geen rekening worden gehouden met hetgeen nuttig of wenschelijk is, maar zal zoo goed als uitsluitend die nen gelet te worden op hetgeen nood zakelijk is, teneinde de aanlegkosten zoo laag, mogelijk te houden. In de nota betreffende de kosten van een algemeen plan voor de droogma king van den Noord-oostelijken polder en de financiering daarvan, wordt me degedeeld, dat jaarlijks rond 5000 ar beiders op de werken of elders te werk worden gesteld. Dit cijfer werd verkre gen door het aannemen van de stelling dat omstreeks 50 pCt. van de jaarlijk- sche uitgaven, die aanvankelijk gemid deld op 11 millioen gulden werden ge raamd, als arbeidersloon is te beschou wen. Aannemende nu, dat deze 11 mil lioen zouden kunnen worden terugge bracht op 9 millioen, dan zou het aan tal arbeiders op omstreeks 4000 kun nen worden gesteld. Zooals het thans met de werkloosheid gesteld is, zul len deze 4000 man allen bij niet-uitvoe- ring van de inpoldering werkloos zijn en dus gesteund moeten worden. Door zetting van de indijking beteekent dus, dat deze 4000 man aan productieven economischen arbeid kunnen worden te werk gesteld. Men mag onder die omstandigheden den kostprijs van den poldergrond berekenen door dezen steun in mindering te brengen van de aanlegkosten. De vraag is thans of mor. aftrek van dezen steun het practisch mogelijk is, om de productiekosten van 1 hectare cultuurland terug te brengen tot een bedrag, dat niet lioo- ger ligt dan f 2500. Het risico, dal nog aan dit bedrag vastzit, is niet zoo groot, dat 't niet verantwoord zou zijn, om dit risico ten laste van de geheele gemeenschap te nemen. De kosten dev werken aan den Noord-Oostpoldec zijn aanvankelijk geraamd op 144 millioen gulden. Deze raming is wegens de verla ging van prijzen, loonen en door ge bruik te maken van de met die droog legging verkregen ervaring, Wel lot 120 millioen te veminderen, terwijl ook nog wel door de uiterste soberheid te betrachten, het niet onmogelijk zal zijn om ook nog dit bedrag tol een klei ner afmeting terug te brengen, stel 110 millioen. De Minister van Waterstaat meent, dat een en ander een mogelijke oplossing biedt, doch hij wenscht, al vorens met definitieve voorstellen te komen, het oordeel van den nieuw in dienst in te winnen. Daar men echter thans op een be langrijk punt is aangekomen in de ge schiedenis van de afsluitdijk en ge deeltelijke droogmaking der Zuilerzee, omdat meer dan voorheen het land- bouw-economisch en kolonisatie-ele ment op den voorgrond gaat neden. terwijl dc eigenlijke civiel-ingenieurs- werkzaamheden niet meer overhecr- schend zijn, acht de Minister een reor ganisatie van de diensten, aan welks tot dusver het Zuiderzeewerk is opge dragen, wenschelijk en stelt hij zich voor, die te bereiken door instelling van een enkelen „dienst voor de. staats inpolderingen in het ïJsclmeer". Aan dezen dienst zullen dan worden opge dragen a. alle werken in den Wieringer- meerpoldèr b. de voorbereiding en uitvoering der plannen voor de overige polders c. alle landbouwkundig onderzoe kingswerk, inclusief de proef polder, terwijl voorts aan dezen dienst zal worden opgedragen nader studie te maken van de omzetting van dezen dienst in den vorm van een bedrijf. PROVINCIAAL NIEUWS. Harddraverij te Medemblik. Maandag werd te Medemblik de groote kampioen-draverij om bet kam pioenschap van Noord-Holland met Ï7 deelnemers gehouden. Uitslag le pr. Daria, eig. II. Men- sinh te Groningen, ber. H. Mensingh 2e pr. Nordeck, eig. W. Bolhuis te Ma- rendermolen, ber. B. Bolwijn 3e pr. Miss Everharda, eig. P. Koster te Jisp, ber. P. Koster 4e pr. Anlezy, eig. I. v.d. Zijp te Garijp (Fr.), ber. M. Side- rius. RijkslandbouwwinterscHool te Schagen Hij het op 19 September gehouden toelatings-examën voor de eerste klas se slaagden [S. C. Bakker, Oosterland Wieringen P. den Engelsen, Wieringermeerpokier K. Frans, St. Maarten R. J. D. Hart kamp, Alkmaar D. Kater, Wicringer waard J. Kooger, Den Helder; I). Ot- zen, Lutjewinkel A. J. Smit, Den Helder; N. Vos, Amsterdam. De lessen vangen aan op Woensdag 27 September 1933. SCHAGEN. Woensdag tijdens een kort maar hevig onweder sloeg de bliksem in de boerde rij van den heer C. Gootjes te Tjallewal Scha gen. Boerderij en schuur brandden tot den grond toe af. Bewoners waren afwezig. Ver zekering dekt de schade. VEE GEDOOD DOOR DEN BLIKSEM. Woensdagmiddag half vier brak boven Ber gen eveneens een hevig onweer uit. In het weiland van den heer J. de Graaf werden 4 koeien en 2 pinken door den bliksem getrof fen. Hierdoor werd het overige vee wild, zoo dat de inmiddels ontboden veearts het noo- dig oordeelde dat de getroffen beesten op den openbaren weg verder zouden worden afge maakt. Van den heer J. Bos uit Alkmaar werd een koe getroffen, terwijl van den heer Peper kamp eveneens uit Alkmaar, een paard het slachtoffer werd. Al deze getroffen beesten zijn naar het slachthuis overgebracht. NOODWEER BOVEN DIRKSIIORN. Een windhoos vernielt een pluim- veebedrijf. Men schrijft uit Dirkshorn Woensdagmid dag woedde boven de gemeente Harenkarspel een langdurig, hevig onweder. Felle bliksem lichten en ratelende donderslagen, gepaard met zware regenvlagen, tot wolkbreuken toe. Tijdens de bui dreef een windhoos over Dirkshorn, waardoor groote boetdeuren van den heer J. Brommer, benevens eenige kip- penboeten van den heer C. Vader werden verwoest. Planken en platen vlogen door de lucht tot op een afstand van ruim 100 M. Verscheidene kippen kwamen hierbij om het leven. Welk een kracht de hoos ontwikkelde, moge blijken uit het feit, dat een zware meel bak uit een der vernielde boeten door de lucht werd meegevoerd tot op een afstand van circa 80 M. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. Aan de Tel. ontleenen wij nog de volgende bijzonderheden. Het dorp werd plotseling in duisternis ge huld. Een geweldige storm stak op, gevolgd door eenige zware bliksemslagen, waardoor het pluimveebedrijf van den heer C. Vader zwaar werd geteisterd. Drie pluimveehokken, elk 12 x 5 meter en twee hokken van 5x4 meter, werden met betonnen voetingen en al opgenomen en door de lucht geslingerd. Hout en glas dwarrelden door de lucht, betonnen platen werden tientallen meters ver meege voerd en 500 meter verder vond men zelfs de stukken hout over het. land verspreid. Honderden jonge dieren, alle van het Ply- mouthras werden door den neerslaanden re gen gedood. Tot in ver .afgelegen slooten vond men de doode dieren. Het geheele terrein waar de verwoestingen zijn aangericht biedt -een vreeselijken aan blik. De aangerichte schade, welke naar schat ting drie duizend gulden bedraagt, wordt niet door verzekering gedekt. Na twee minu ten, trok de bui weer af. Opmerkelijk is, dat behalve aan het pluim veebedrijf van den heer Vader in het dorp verder geen noemenswaardige schade werd aangericht. BINNENLANDSCH NIEUWS. ONS WIERINGERMEERHOEKJE. MARKTBERICHTEN. BREEZAND. Uitslag van de gehouden bloem bollenveiling op Dinsdag 19 Sept. te Breezand. Enkele vroege tulpen Brillant Star 1112 f 1.10 idem 10—11 f 0.075. Dubbele vroege tulpen Theeroos z 9'/s f 0.75. Enkela late tulpen Inglesc. Yellow z 10 f 0.50 Darwintulpen Will. Copland z 1112 f 0.65, idem z 10 f 0.50 Rev. Ewbank z 1112 f 0.65 Pr. Elisabeth z 1112 f 0.65 Adolf v. d. Heijden z 11—12 f 0.65 idem z 10—11 f 0.50 Farnc. Sanders z 1112 f 0.65 Pride of Haar lem z 10 f 0.50 Bartigon z 1011 f 0.50. Eierveiling Schagen 21 Sept 1933. Aangevoerd 64.000 kipeieren. Prijzen: 55 - 57 Kg. f 3.40 ;58 - 60 Kg. f3.50 a 3.80; 61 63 Kg. f 3.80 a f 4.00; 64 - 67 Kg. 3.90 a 4.40; Kleine f 2.10 a 280. 700 Eendeieren2.90 a 3.3.40. LIJNEN DOOK GEHEEL NOORD—HOLLAND Vraagt gratis dienstregeling bij onze agen ten DE HAAN en TIMMERMAN, H.-hoef. EEN AUTOMOBILIST VERLIEST DE MACHT OVER ZIJN STUUR. Auto tegen een boom gereden. Drie gewonden, waarvan één zwaar. Donderdagmorgen reed op den Rijksweg tusschen Staphorst en Meppel een handels reiziger uit Groningen, in een auto in de richting Meppel, toen van den anderen kant de Staphorster postbode J. Klei aankwam. De autobestuurder stak plotseling den weg over naar links, verloor daarbij den macht over zijn stuur en reed met groote snelheid tegen een boom. De postbode werd hierbij gegrepen. De drie inzittenden van de auto werden ge wond. Een 22-jarige Duitsche dame, die haar vacantie hier had doorgebracht, kreeg een zware hersenschudding en een schedelbreuk. Zij is naar het ziekenhuis te Zwolle vervoerd. De andere inzittende werden gewond aan ge laat en handen. ZWAAR ONWEER BOVEN HEERDE. Woensdagavond half twaalf brak boven Heerde een zwaar onweder los. In de Weeze werden de vrouw en het kind van den heer Kamphuis, die zich in de woonkamer bevon den, door den bliksem getroffen. Beiden ge raakten bewusteloos. Hun toestand was Don derdagmorgen bevredigend. Een in de kom van Heerde staande hooimijt, welke door den bliksem werd getroffen, brandde af. In den Horsthoek werden de pannen van het dak van de behuizing van den heer v. d. Berg geslagen. Te kwart voor twaalf was een deel van het dorp Heerde in duisternis gehuld, doordat de zekeringen waren doorgeslagen. Het euvel was spoedig verholpen. Middelmatig honiiigjaar op de Veluwe. Het honinggewin op dc Veluwe is zeer (middelmatig geweest. Korven mei een krachtige bevolking hebben een flinke hoeveelheid honing verzameld, doch heel wat stokken leden aan on derbevolking. zoodat er van cenig ge win nauwelijks sprake kon zijn. Bo vendien heeft de heidekever heel wat schade aangericht. Geheele stukken heide toch, zien dor en doodsch, waar op voor de nijvere diertjes niets te ha len viel. ALGEMEENE VOORWAARDEN geldende bij de uitgifte van landerijen in pacht in de Wieringermeer. Ontleend aan het Drie Maandelijksch be richt betreffende de Zuiderzeewerken. Vervolg. Aansprakelijkheid. 1. Als twee of meer personen samen pach ters zijn, is ieder hunner hoofdelijk voor het geheel verbonden. Voortzetting pacht bij overlijden. 2. De weduwe, erfgenamen of medepach ters zijn verplicht binnen een maand na het overlijden van een pachter, van dit overlijden schriftelijk kennis te geven aan de Directie. Wordt deze kennisgeving niet gedaan, dan heeft de Directie het recht de pacht te allen tijde te doen eindigen op een tijdstip, als haar geraden voorkomt. 3. In geval van overlijden van een pach ter, kan de Directie door aanzegging per aan- geteekenden brief aan de weduwe en erfge namen of overblijvenden pachter, te verzen den binnen drie maanden nadat het overlij den te harer kennis is gekomen, de pacht doen ophouden bij het einde van het ten tij de van de aanzegging loopende- of van het daaropvolgende pacht jaar, tenzij de weduwe en erfgenamen of een of meer hunner, of wel de mede-pachter(s), tot genoegen der Direc tie, de noodige waarborgen verstrekken, dat zij in staat zijn tot een richtige verdere uit oefening van het bedrijf op het gepachte en tot nakoming van de pachtovereenkomst, in welk geval de pacht geacht zal worden verder met die weduwe en erfgenamen, of een of meer hunner, ter keuze van de Directie, of wel met de overblijvende pachter(s) te zijn aangegaan. Ingeval de pacht in dit geval met meer dan een persoon wordt voorgezet, blijft ieder hunner hoofdelijk voor de nako ming van de voorwaarden der pachtovereen komst aansprakelijk. 4. In geval van overlijden van een pach ter hebben diens weduwe en erfgenamen het recht, om de pacht door schriftelijke kennis geving aan de Directie, te verzenden binnen driel maanden na het overlijden, te doen op houden bij het einde van het ten tijde van de kennisgeving loopende of van het daarop volgende pacht jaar. Faillissement. 5. Wanneer de pachter, of, indien door twee of meer personen gezamenlijk gepacht is, dezen of één hunner, in staat van faillisse ment is of zijn verklaard, heeft de Directie de bevoegdheid door kennisgeving per aange- teekenden brief aan den curator, de pacht te doen eindigen op zoodanig tijdstip, als haar geraden toeschijnt, of wel om de pacht van zoodanig tijdstip af alleen met den pachter of de pachters, die niet in staat van faillisse ment zijn verklaard, voort te zetten. Van een of ander zal aan den den overge bleven pachter of de overgebleven pachters door aanzegging per aangeteekenden brief worden kennis gegeven. Artikel 8. Borgtocht. 1. Behoudens het bepaalde onder 4 en 5 van dit artikel, moeten de pachters tot zeker heid der nakoming van hunne verplichtingen bij de onderteekening der akte van verpach ting stellen twee gegoede borgen tot genoegen van de Directie. Deze borgen zijn hoofdelijk met den pachter aansprakelijk voor diens verplichtigen en doen afstand van de voor rechten van uitwinning en schuldsplitsing, en van alle andere voorrechten, welke de wet aan borgen toekent. 2. Indien gedurende den pachttermijn een borg overlijdt of de Directie met hem geen genoegen meer neemt, is de pachter verplicht een andere te stellen, tot genoegen van de Directie. 3. Wanneer een pachter in gebreke blijft de pachtpenningen te betalen binnen den termijn na den vervaldag, hem door de Direc tie bij aangeteekenden brief gesteld, en de betaling daarna door zijne borgen of door één hunner is geschied, heeft de Directie het recht de borgen of diengene hunner, die de betaling deed, indien dit bij de betaling schrif telijk aan de Directie wordt gevraagd, onder bereidverklaring, om de kosten eener nieuwe akte van verpachting te betalen, te doen tre den in de plaats van den nalatigen pachter, die in dat geval uit kracht van die betaling alleen, zonder tusschenkomst des rechters, van de pacht vervallen is, te rekenen van den dag der betaling af, en verplicht is zijn te veld staanden oogst aan den nieuwen pach ter over te laten tegen verrekening der waar de, door of vanwege de Directie te begrooten. Tegenover den pachter behoeft van die in de plaatsstelling niet anders te blijken dan uit de volgens postbewijs gedane afzending door de Directie van een aangeteekenden brief aan diens adres. De borgen, als pachters optre dende, hebben dezelfde rechten, doch zijn ook aan dezelfde verplichtingen gebonden als de pachter, in wiens plaats zij zijn getre den, met dien verstande evenwel, dat aan hen geen vooruitzicht op verlenging van gebruik aan het einde van den loopenden termijn, wordt gegeven. 4. De pachters kunnen eveneens de boven genoemde zekerheid geven door een borgtocht verzekering bij een door de Directie erkende Borgmaatsehappij, in welk geval deze maat schappij alle verplichtingen dient over te nemen, die op een persoonlijken borg rusten, maar daarnaast ook in alle rechten zal dee- len. 5. Bij vooruitbetaling van de helft der in artikel 4 bedoelde grondpachtsom vóór den aanvang van elk pachtjaar, worden de pach ters van het stellen van borgen vrijgesteld. Aan de pachters, die de helft der grondpacht som bij vooruitbetaling hebben voldaan, wordt, bij betaling van den tweeden pachtter mijn vóór of op den vervaldag, een vergoe ding toegekend van 4 pCt. over het bij voor uitbetaling voldane bedrag, welke vergoeding in mindering mag worden gebracht op den tweeden betalingstermijn. Mocht op grond van het vastgestelde indexcijfer de tweede betalingstermijn vervallen, dan wordt deze rente door de Directie aan den pachter uitge keerd. Artikel 9. Kwijtschelding, vermindering of teruggave der pachtsom. 1. De pachters worden geacht het gepach te volkomen te kennen en hebben alzoo nim mer eenige aanspraak op vermindering der pachtsommen ter zake van verkeerde opgave van grootten, aard of belendingen van het gepachte. 2. Zij kunnen evenmin kwijtschelding, vermindering of teruggave van pacht vorde ren voor schade of onheilen, hoe ook ge naamd, door gewone- of buitengewone-, voorziene- of onvoorziene toevallen veroor zaakt. 3. Wanneer echter door overstrooming of andere onvermijdelijke of onvoorziene toe vallen, naar het oordeel van den Minister, aan de pachters belangrijke schade wordt toegebracht, zal zoodanige pachtverminde- ring worden toegekend als de Minister, de pachtcommissie gehoord, billijk zal oordeelen. 4. De pachters zijn verplicht van het toe val, waarop zij zich wenschen te beroepen, zoodra mogelijk kennis te geven aan de Di rectie. Wordt vervolgd. Middenmeer, 21 Sept. Onweer. Tenge volge van het zware onweer, dat gis termiddag boven ons dorp woedde, werden op het bedrijf van Dieleman aan de Kolhornerweg een 3-tal in de wei loopende jonge beesten door den blikse.ni getroffen en gedood. Overi gens hoorden we niet van ongelukken. Het onweer ging, vergezeld van buiten gewoon zware regenval. Goede wei. Hoewel van uit vele plaat sen de graanvoorraden voor de inge- schaarde koebeesten schaarsch heeten vanwege de langdurige droogte, voor onzen polder geldt deze klacht niet. De hier ingeschaarde jonge beesten verkeeren in een gunstige positie, dank zij de prachtige klavervelden, waarvan groote voorraad is, en zeer malsch. Goede ontkieming. Ondanks de betrekkelijk weinig vallende neerslag dezen nazomer, is de opkomst van het uitgezaaide koolzaad zeer goed. Een schoon cachet geeft het groene tapijt ter afwisseling tusschen de onbe- zaaide kavels Opening Ford-zaak, Middenmeer. Ieder zal moeten erkennen, dat liet zakenleven hier sprongsgewijze vooruit gaat. Zijn er al vele mooie winkels ver rezen, allen met onderscheidene artike len, thans wordt er voor de Wieringer meer iets geheel nieuws geopend a.s. Zaterdagmiddag. De heer C. Klare, sinds geruimen tijd een naar de eischen des tijds ingerichte garage annex winkel drijvend, verkreeg heden het Official-Service-Dealerschap der overbekende Fordproducten. We wenschen den voortvarenden onder nemer veel succes. KERKDIENSTEN WIERINGERMEER. ZONDAG 24 SEPTEMBER. R.K. KERK SLOOTDORP. Zondag 7Va en 10 uur H. H. Missen. In de week Dinsdag, Woensdag en Zater- H. Mis te Vs uur. Zaterdagav. 6—5 uur Biechtgelegenheid. Katechismus Dinsdag 2e, 3e en 4e klas Woensdag 5e, 6e en 7e klas Zaterdag le klas en bovenalen de kinderen, die nog geen eerste H. Communie gedaan hebben. MIDDENMEER Zondag 7Vs en 10 uur H. H. Missen. In de week Maandag, Donderdag en Vrijdag: H. Mis te 7','a uur. Zaterdagav .6—8 uur Biechtgelegenheid. Katechismus Maandag le klas en boven dien de kinderen, die nog geen eerste H. Com munie gedaan hebben. Donderdag 2e en 3e klas. Vrijdag 4e, 5e, 6e en 7e klas. NED. HERV. GEM. Slootdorp v.m. 10 uur Ds. Fischer. Onderwerp „De God, die werkt en verlost." Gratis bus vanaf Middenmeer. EVANGELISATIE Middenmeer v.m. 9.30 uur Ds. Finkensieper. Slootdorp n.m. 3.30 uur Ds. Finkensieper. GEREF. KERK SLOOTDORP Slootdorp v.m. 9.30 uur Cand. v. d. Vliet. Nam. 3 uur Leesdienst. MIDDENMEER, GEREF. KERK. Middenmeer v.m. 11 uur Leesdienst. Middenmeer 'sav. 7 uur Cand. v. d. Vliet. BURGERLIJKE STAND MEDEMBLIK Inbegrepen ged. Wieringermeer. 14 - 21 September. Geboren: Almina, dochter van Jan Boer en Reitina Kruithof. Ondertr., Getr. en Overleden: geene. bezems, dweilen, borstels, stoffers, sponzen, zeemen, vuilnisblikken, bordekwasten, nagel borstels, mattenkloppers, enz. enz. is Tel. No. 11. CONCURREERENDE PRIJZEN DOET DAARMEE UW VOORDEEL 50 Prima 6 ct. SIGAREN (natuux* gedroogd) in Luxe trommel voor 2.25. Kistjes met 50 Sigarillos voor 0.75. Kistjes met 20 Sigarillos voor f 0.30. Beleefd aanbevelend E. v. d. WAL. MIDDENMEER, KOOPT IN DE UW AJle flanellen ondergoederen Pullovers, Truien, Mutsen, Sjaals, Handschoe nen. De Tijgerkous, (dubb. knie.) Wollen dekens, vanaf f 2.95, Gestikte de kens f 5.25 en duurder. Onderlakens vanaf 1 Gulden (ook aan stuk). We hebben Balatum, Matten, Tafelzeilen, aan stuk, 40 ct. per el. Beleefd aanbevelend, r'

Wieringer courant | 1933 | | pagina 2