ASPIRIN 24e JAARGANG VRIJDAG 20 SEPTEMBER 1933. No. 77 NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR WIERINGEN EN OMSTREKEN OM HET GOUD. 2-PERSOONS SATINET DEKENS 12.95 WIERINGER COURAKT VERSCHIJNT ELKEN DINSDAG en VRIJDAG. ABONNEMENTSPRIJB per 9 maanden f 1.—. fïa&tcm bent U zoo vatbaar, ofschoon U toch nog niet zoo oud bent? Neemt Uw toevlucht tot Aspirin, het voor het organisme vol komen onschadelijke middel. Het bevrijdt U van pijn en her geeft weer een gevoel van behage- fijkheid. een i g op de w er e I d UITGEVER CORN. J. BOSKER, WIERINGEN BUREAU Klppolytusheef Wlerinfrn. Telefoon Intercomm. No. 19. ADVERTENTIëN. Van 1—5 regels Iedere regel meer f 050. f 0.10 BINNENLANDSCH NIEUWS. Van een pijler gevallen en gedood. Bij de werkzaamheden aan de nieu we brug over de Waal te Zaltbommel is de voorwerker T. Bouman uit. Am sterdam van een 16 meter hoogen pijler gevallen. Nadat medische hulp uit Herwijnen gearriveerd was, werden eenige injecties aan het slachtoffer toegediend, waarna dit naai- liet zie kenhuis te Zalthommel werd getrans porteerd. Direct 11a aankomst is de man overleden. Smokkelauto aangehouden. Te Maastricht hebben rijksambte naren hij don oprit der Wilhelmina- brug aan de Markt een auto met smok keiwaar aangehouden, die over de Belgische grens was gekomen. Zij loe ten een paar schoten, die door de voorruit gingen. De beide inzittenden sprongen uit de auto en verdwenen in een der zijstraten. De auto met 500 K.G. suiker is in beslag, genomen De wagen was uit Sittard afkomstig. De berging van de Lutine. Opvarenden van de bergingsscho- pen Volharding en Neptunus van de firma Doeksen en Dros hebben Maan dag vier platen koper, waarin spij kers met het Lutine-merk, stukken wrakhout en een stuk ballast ijzer van honderd kilo uit het wrak van de Lutine te voorschijn gehaald. Lloyd's sub-agent., die steeds bij de berging tegenwoordig is, heeft een en ander in ontvangst genomen. De winterdienst der Spoorwegen. De nieuwe spoorboekjes, zoowel de groote als de kleine uitgave, zullen van a.s. Zaterdag af aan de stations en van Maandag 2 October af hij den boekhandel verkrijgbaar zijn. Behalve de wijzigingen in den inter nationalen treinenloop en de daar door nóodige veranderingen in de na tionale verbindingen, welke een gevoig zijn van den terugkeer van den zo mertijd naar den Amsterdamsclien tijd, zijn nog enkele wijzigingen aan gebracht. FEUILLETON (40. Gabrielle slaakte een onderdrukten kreet van pijn, want zij zag opeens hoe de man, die haar had toegesproken, uit de mouw van zijn jas een glinsterenden dolk te voorschijn bracht. Nog één schreeuw, zei hij zacht, maar dreigend, nog één schreeuw en ik stoot u dit stuk staal in uw hals Gabrielle dreigde ineen te zinken. Zij wil de, in spijt van hetgeen haar gezegd was, het uitgillen, maar zij kon geen geluid voortbren gen. Schrik en angst hadden haar de keel dichtgesnoerd. De straat bleef verlaten en eenzaam. Sedert enkele minuten waren ook Simeon en Chilperic verdwenen. Maar ongeveer vijftig meters achter hen naderden Laguyane en Loussard met snelle schreden. Wie zijt gij bracht Gabrielle uit. Waar om wilt gij mij wegvoeren ik ga niet met u mee, veel liever sterf ik hier De twee mannen wisselden snel een bezorg den blik. Daar kwam uit een zijstraat een armzalig huurrijtuig, voortgetrokken door een ouden, mageren knol. De koetsier, een klein, in el kaar gedoken mannetje, had zijn hoed tot op zijn neus in het gezicht en den kraag van zijn manteljas tot over de ooren opgetrokken zoodat het zeer moeilijk viel, om in hem den braven en ijverigen Simeon te herkennen. De politie-mannen wenkten den koetsier. Deze hield met zijn koetsje halt en zei met een veranderde stem Is 't weer zoo laat Moet ik de politie een handje helpen Het is eigenlijk jammer, vriendje, dat we je niet een uurtje eerder gesnapt hebben, MotGrbütter aangevaren door onderzeeboot. De opvarenden gered. Dinsdagavond is in hel Schulpengat bij Den Helder dc motoibotter II.D. 7, door de onderzeeboot O 13 aangevaren. Deze kwam juist van een oefening terug en liep in de lichtlijn liet. Schul pengat binnen, terwijl een ander ma rinevaartuig de Frisco 't gat uitliep. Zooals latei- bleek bevond zich juist Voor de Frisco de botter, waarvan de lichten in die van de Frisco vielen. Eerst op het laatste oogenblik toen van uitwijken bijna geen sprake meer was kwamen de lichten van den bot ter „los." Dc conpnandant van de 013 trachtte nog door het roer geheel om te gooien een aanvaring te vermijden, doch de schipper van den botter, blijk haar in de war gebracht door de beide schepen voor en achter hem, legde eveneens het roer aan boord. Toen was een aanvaring onvermijdelijk. De O 13 raakte den botter juist ach ter den voorsteven, waardoor een ga': ontstond. De drie opvarenden, de eige naar-schipper J. Eluyter en de vis- schers v.d. Loo en Kroon, konden aan boord van de O 13 genomen worden, doordat deze door een handige ma noeuvre vrijwel dicht langszij de bot ter kon komen. Een poging om den botter mee te sleepcn mislukte, om dat deze te veel water maakte. Losge laten dreef de botter met den sterken ebstroom snel af en zonk binnen vijf .minuten. Voor de opvarenden was liet inder daad een geluk, dat dc onderzeeboot zoo snel langszij kon komen. De botter, die in de as van het vaar water is gezonken, was niet verze kerd. naar Palestina worden voortgezet. De „Emanuel" heeft 'n zuiver Joodsch bemanning. De 30-jarige kapitein heelt zijn opleiding te Antwerpen ge noten. Jeudice moordenaars in Noorwegen veroordeeld. Te Kristiansand zijn twee jonge mannen van 20 tot 30 jaar luchthuis- straf veroordeeld, die een 17-jarigen kameraad in koeien bloede hadden vermoord omdat zij vreesden dat hij hun misdadige practijken het stich ten van brand om de verzekerings penningen machtig te worden zou verraden. Gedurende hot heele procos, dat een week duurde, traden de beklaagden brutaal en cynisch op en trachten de schuld op elkaar te werpen. Met zicht baren trots hadden zij de jury-leden rondgeleid in den kelder waar zij hun misdrijf gepleegd hadden en in bijzon derheden uitgelegd hoe zij hun slacht offer eerst bewusteloos hadden gesla gen en vervolgens in een tobbe water verdronken. Zij hadden het lijk ver stopt 011 kort daarop in zee geworpen. Het lijk is nog niet gevonden. Het pu bliek was zoo verontwaardigd over dit .misdrijf, dat meermalen gevreesd werd dat dc menigte de daders zou lynchen. BUITENLANDSCH NIEUWS. Het gevaar van corpulentie. Gevangene blijft vastztten in gat in den muur. Zes en-dertig gedetineerden van de \ljube-gevangenis hadden, meldt Reu ter uit Lissabon, (Portugal) 11a dagen van moeizamen arbeid een opening weten te maken in een twee meter dik ken muur, waardoor hun de mogelijk beid was geopend te ontsnappen. Toen echter hun aanvoerder, een man van aanzienlijken omvang, zich door de opening wilde begeven, bleef hij vast zitten, en de vereenigdc pogingen van zijn 35 makkers vermochten niet hem voor of achteruit te trekken. Het la waai trok de aandacht van de cipiers, die aan de poging tot ontsnapping een einde maakten. Eerste schip Joodsche reederij. In Denemarken gekocht. Dc vijf maanden geleden te Tel Aviv (Palestina) gestichte Joodsche reederij „Iloupia" heeft, naar „Berlingske Ti- deiule" meldt te Aabenraa een twee mast-motorschoener gekocht, die den naam „Emanuel" heeft gekregen en dezer dagen uit Aarhus zou vertrekken voor zijn eerste reis met een lading so- jakoeken, voor Antwerpen be stemd. Vandaar zou de reis via Londen antwoordde een der mannen. Zij pakten Gabrielle om haar middel. Ga brielle verweerde zich woedend en met de kracht der vertwijfeling. Help help mij gilde zij. Men wil mij Ze kon niet meer, men wierp haar letterlijk in het gereedstaande rijtuig. Wel, wel, mompelde de koetsier, de klei ne is weerspannig, zoo het schijnt. Wat heeft zij eigenlijk uitgevoerd Een der als politieagenten vermomde hand langers van Rouquin sprong naast Gabrielle in het rijtuig. Zijn haAd omklemde haar keel, om haar het schreeuwen te beletten, zooda nig, dat zij er bijna van stikte. Loussard en Laguyane waren op geringen afstand blijven staan. Zij behoefden zich niet met de zaak in te laten en hadden nu het voorval eenvoudig als getuigen bijge woond. Het portier werd dichtgetrokken. In het oogenblik dat de andere politieagent op den bok klom, om naast den koetsier plaats te nemen, fluisterde hem een stem, de stem van Loussard, in het oor Vertrouw dien koetsier niet. Het is Si meon, een gewezen speurhond van de politie, nu in dienst van Murad De oogen van den gewaanden politieagent gloeiden van woede. Het is goed, fluisterde hij terug, dien kerel neem ik voor mijn rekening. Hoe is het vroeg de koetsier. Kunnen wij afrijden Ja, antwoordde de ander. Naar de pre fectuur natuurlijk. Simeon wist niet wat hij hoorde. Dus toch naar de prefectuur van politie Had hij dan werkelijk hier met een waren agent van politie te doen Het was niet mo gelijk Hij zette zijn paard aan en de wagen rolde over het straatplaveisel. Hij nam zijn weg naar den Are de Triomphe en de Champs Elysées. Aldaar aangekomen, riep de politieman hem toe Nu naar de avenue de Montaigne DE AVONTUREN DER WIERINGER WERELDREIZIGERS. X. In de Fransche gevangenis Zooals wij in ons vorig reisverhaal schreven, hadden wij het met een zeer slechte weg te doen en men had ons gezegd dat deze zoo zou blijven tot Spanje. Maar deze voorspelling bleek geluk kig niet waar te zijn, daar wij 100 K.M. voor bij Bordeaux weer een geasphalteerde weg kregen en zoodoende weer op konden schie ten. Het laatste gedeelte van Frankrijk is zeer dun bevolkt. De plaatsen, die als steden op de kaart stonden aangeteekend, bleken maar kleine onbeduidende dorpen te zijn. Wij kre gen bij een zoogenaamde stad pech aan ons wagentje er was een beugeltje gebroken. Een van ons zou gauw even naar die stad toegaan om het te laten maken, doch wat bleek het te zijn Drie restaurants met twee huizen, dat was de heele stad. Een repara tiewerkplaats was er nietdaarvoor moesten wij liefst nog 16 kilometer verderop, waar weer 'n 30 huizen stonden, maar waar gelukkig ook een smederij was, en het beugeltje ge maakt kon worden. Toen konden wij einde lijk pas verder trekken. Veel natuurschoon biedt dit gedeelte van Frankrijk anders ook niet, daar het onvrucht baar land is, alles begroeid met kale sparre- boomen. De bevolking zoekt haar bestaan hier dan ook hoofdzakelijk in het verzame len van hars en het maken van wijnvaten. Hoe de hars verzameld wordt, hebben wij al eens eerder geschreven, doch als het eigen aardige kunnen wij meedeelen, dat alle hout- zaagfabrieken hier door een daarvoor ge maakte waterval voortbewogen worden. Dicht bij het plaatsje Castets zagen wij plotseling een slang over den weg kronkelen, die naar onze schatting een lengte had van 1.30 tot 1.50 M. Het was voor het eerst in de vrije natuur, dat wij een slang zagen en waren beiden een oogenblik verbaasd, dat hij zich zoo snel voort bewegen kon. Wij stopten di rect maar hij was al in de struiken verdwe nen, en wij konden hem ook niet meer vin den. In het dorp aangekomen zochten wij een geschikt plaatsje om te kampeeren. Maar wij hadden de tent nog nauwelijks overeind of wij werden weer met een bezoek vereerd en wel van twee gendarmes. Zij lijken wel aan onze neus te kunnen zien zien, dat wij buitenlanders zijn hun eerste vraag was dan ook naar onze paspoorten. Maar zij waren nu juist niet al te snugger en konden niets uit de passen wijs worden wij moesten de tent weer opladen en met hun mee naar de commandant. Deze lag languit voor zijn huis in een fauteuil, zwaar dampend aan een si gaar, en gevoelde zich klaarblijkelijk, daar het al bij achten was niet meer genoodzaakt zich nog met de zaak te bemoeien. Hij gaf order ons maar zoolang afzonderlijk op te sluiten in een cel. Wij begrepen er uit, dat hij den volgenden dag de zaak wel eens onder zoeken zou. Den volgenden dag, dit was net Zaterdag 16 Sept., kwam men ons er om 9 uur weer uithalen, en we voelden ons al eenigs- zins verheugd, maar ondertusschen hadden zij ons karretje heelemaal doorgezocht en hadden de kaarten gevonden, wat de com mandant zeker als een heele vondst beschouw de. Hiervoor hoofdzakelijk liet hij ons ten-, minste onder geleide van twee gewapende gendarmes wegbrengen naar Dax, 20 K.M. verderop. Halfweg werden deze afgelost door twee andere, waarvan 1 voor en 1 achter ons ging rijden, en zoo kwamen wij Dax binnen, waar juist markt was. Wij trokken wel be kijks en hadden direct veel publiek achter ons aan, wat nog al luidruchtig was en uit hun geschreeuw konden wij opmaken, dat het niet op ons maar op de gendarmes ge munt was zoo slecht staan ze hier aange schreven. We werden hier direct bij het pa leis van justitie in het huis van bewaring ge stopt. Hier werd ons alles afgenomen, ons geld en al. Wij begrepen uit de gevangen bewaarder, wat nog al niet zoo'n kwaie was, dat het in dit gedeelte van Frankrijk verbo den was om kaarten te verkoopen. Maar wie kon het bewijzen dat wij kaarten verkocht hadden Doch hier maakten zij zich niet druk over, dit zou namelijk Zaterdag den 23sten, daar er dan zitting was, uitgezocht worden. Zoo maakten wij meteen kennis met het Fransche gevangenisleven, en werden geza menlijk met nog 4 andere heeren in een cel opgesloten. Wonder boven wonder kregen wij nog niet eens een boevenpakje aan, hoe wel de anderen het wel aan hadden. Het was een geluk voor ons, dat een van de vier een weinig Hollandsch kon spreken, daar hij familie in Limburg had wonen, en hij er zelf een paar maanden gewerkt had. Hij vertelde ons, dat hij straf had, omdat hij een busje olie van een liter voor zijn motor gestolen had ter waarde van een gulden, en daar had hij liefst drie maanden gevangenis straf voor gehad. Het was verre van zindelijk in de cel. Het eten was heelemaal verre van goed. De eerste keer kregen wij rijst te eten, wat meer smerig water was als rijst en waai de wormpjes bovenop dreven. Wij bedankten er allebei smakelijk voor om daar aan te be ginnen, en volstonden dien dag maar met een droog stuk brood en een slok water. Om 7 uur moesten wij ter rusten en gingen ieder in een aparte cel. Den volgenden dag om 7 uur was het opstaan en kregen wij om 9 uur voor het eerst wat te eten. Het was echter niet veel beter als den vorigen dag, maar gelukkig konden wij uit de cantine wat bijbestellen het was wel duur, naar noodig. omdat het andere geen eten was. Ook was het daar de gewoonte dat men 's avonds voor het naar bed gaan op de binnenplaats met je neus tegen de muur moest staan, en als het commando daartoe gegeven werd, je om moest draaien en salueeren. Maar dit vertik ten wij, daar dit ons wel een beetje al te kras werd. Tot onze verbazing werd er weinig van gemaakt, daar zij misschien dachten, dat dit in Holland niet de gewoonte is, en van wat zij dan nog zeiden, deden wij maar net of wij hot. niet begrepen. Eindelijk was het dan Zaterdag, de dag dat wij voor de president moesten komen. De handboeien werden ons aangedaan, en zoo gingen wij een stukje over de straat naar het Paleis van Justitie, waar wij op de bank van beschuldigden plaats moesten nemen. Door middel van een tolk, die Dultsch kon spreken, werden ons allerlei vragen gesteld. Maar daar men ons niets ten laste kon leggen werden wfj vrij gesproken. Maar die week hadden wij ondertusschen opgeknapt, en zullen die aardige Comman dant. waar wij alles aan te danken hadden, er een nog veel aardiger nleuwsjaarskaartje voor sturen. Eenmaal weer vrij zijnde, maakten wij zoo vlug mogelijk af om Dax te gaan verlaten, waar wij wei wat te lang gezeten hadden naar onze zin, en namen richting Bayonne waar post voor ons moest liggen, waar w ij ui termate nieuwsgierig naar waren. Daar de wind ons mee was waren wij in twee uur tijd in Bayonne, dat niet groot, maar nogal een mooi havenstadje is. Vanhier konden wij de eerste hooge toppen van de Pyreneeën al zien, waarvan enkele toppen ln de wolken staken. WILLEM HOLLANDER JAN POLET. Maar dat is niet de weg naar de prefec tuur bracht de koetsier in het midden. Dat doet er niet toe, vooruit maar beval de ander. Simeon mompelde eenige onverstaanbare woorden en dacht bij zichzelf O, ik weet het wel, we zullen zeker niet naar de prefectuur gaan. We zetten het meis je ergens op den hoek van een straat af, we kennen dat, maar Simeon zal zijn oogen open houden. Gehoorzaam volgde hij de hem gegeven bevelen. Hij reed de rue Francois I en ver volgens de rue Bagard in. In laatstgenoemde straat gekomen, riep de gewaande politieagent plotseling Halt! De politieagent steeg af en zag haastig en onderzoekend de straat in, ze was geheel leeg. Hij zag voor zich uit, daar gingen van tijd tot tijd enkele menschen. Op den hoek der straat, waar het rijtuig stilstond, bevond zich een huis, welks deur geopend werd, zonder dat er was aangebeld, zonder dat een portier of iemand anders te voorschijn kwam. De politieman had weder op den bok plaats genomen, maar zijn rechterhand hield kramp achtig achter Simeon, die met zijn rug tegen het ijzer van den bok geleund zat, een dolk met een spitse, scherpe kling in een lang ge vest omklemd. Zeg, is de zaak in orde vroeg Simeon. Ja, ja, ze is in orde, mijn jongen, ant woordde de politieman op zonderlingen toon. En bij die woorden hief hij den arm achter den koetsier omhoog en stiet hem met reuzen kracht het geduchte wapen in den nek. De dolk drong tusschen de halswervels tot aan het gevest in den nek van den armen Simeon. Deze uitte zelfs geen kreet, hij schudde slechts twee of driemaal stuiptrekkend de schouders heen en weer en opende een paar maal de oogen, die hem uit het hoofd puil den. Toen werd zijn houding geheel slap zijn rug viel tegen den bok, zijn hoofd voorover en de teugels, welke hij niet eens had losgelaten, Bodemstructuur en voetziekte. Het zal de meeste tarweverbouwers bekend zijn dat er nog geenzins over eenstemming bestaat over de voor naamste oorzaken, die het optreden van de voetziekte (ophibolus graimi- nis) in de tarwe bevorderen of tegen gaan. Teneinde de opsporing van deze oorzaken te steunen, is het noodig dat men de beschikking heeft over een groot aantal waarnemingen uit de practijk. De eenvoudigste weg is daarbij de practijk zelf te verzoeken de medevver king te willen verleenen. Teneinde een systematisch onder zoek te krijgen is het gewensehii [iedere mogelijke factor eerst alleen te lobserveeren. Willen wij hij voorbeeld de invloed van de bodemstructuur nagaan, dun moet er veel te bereiken zijn, als er een groot aantal eenvoudige, prac- tische structuur-proefvelden worden aangelegd. Dit kan zeer gemakkelijk geschie den. Op een gelijkmatig perceel kan men zelf een proef nemen, door b.v. bet ge- heele perceel ondiep te bewerken, dus b.v. 10 c.m. diep zoo goed mogelijk te verkruimelen en bij het op zaaivoor ploegen op een gedeelte van de ak ker niet dieper te gaan dan 15 c.m. De rest van het perceel kan men dan b.v. op 25 c.m. diep ploegen. Is men gewoon niet dieper dan 15 c.m. te ploegen, dan kan men het grootste gedeelte behandelen zooals men dat gewend is en op een kleiner gedeelte dieper ploegen. rustten in de krampachtig toegeknepen vin gers. Simeon was met één stoot bliksemsnel ge dood. De moordenaar klom van den bok en open de het portier. Gauw wat, gauw watriep hij. Daar in! We hebben geen seconde te verliezen. Het onmachtige meisje werd in het open staande huis gedragen. Een der valsche politiemannen keerde daar op terug, ging naar het huurrijtuig en bracht met een forschen slag het oude paard in be weging. Het dier sjokte in zijn gewonen sukkeldraf verder met het leege rijtuig achter zich en met den vermoorden Simeon op den bok. Het lijk bleef in de half liggende houding, van achteren en aan de rechterzijde door de leuning van den bok gesteund, geheel in evenwicht de op de knieën liggende han den hielden de teugels omvat het hoofd slingerde een weinig heen en weer. De koet sier scheen niet dood, maar veeleer beschon ken te zijn. Het was een vreemde, ijzingwekkende tocht, dien het huurrijtuig nu door Parijs deed. Het paard zocht zijn stal op en liep met dat doel de eene straat uit en de andere in. De voorbijgangers lachten om den, naar zij meenden, dommelenden koetsier. Die schijnt vannacht ook te veel dorst te hebben gehad riepen zij tegen elkander. Het gevest van den dolk was geheel door den hoogen mantelkraag gedekt. Het bloed was onder dien kraag evenmin zichtbaar. Het paard liep zoo gelijkmatig, alsof het werkelijk nog luisterde naar de teugels. Zoo vroeg in den morgenstond waren er slechts weinig voertuigen op straat, zoodat het huurkoetsje niet behoefde uit te wijken. Bij de rue de Dunkerque nochtans kwam het koetsje in botsing met een zwaar met stee- nen geladen kar en de schok was zoo hevig, dat het huurrijtuig bijna omvertuimelde. De voerman van de kar met steenen vloek te over de lompheid van den koetsier en hief zijn zweep dreigend tegen hem op, doch op J. DUNSELMAN Jr. Keizerstraat 24 Den Helder. hetzelfde oogenblik liet hij ook de zweep weer zakken. Het lijk had het evenwicht verloren en viel van den bok op de straatsteenen, bij dien val verschoof de mantelkraag en onthulde den dolk in den nek bleef vastzitten. Een half uur later was het ontzielde li chaam van Simeon bezorgd in de „Morgue". de verzamelplaats van lijken, welke te Parijs worden gevonden, zonder herkend te zijn. De bewustelooze Gabrielle was in een klein vertrek gebracht van het geheimzLnnige huis, waarvoor Simeon den dood had gevonden. De beide gewaande politieagenten hadden haar daar neergelegd en zich vervolgens te ruggetrokken. Bijna gelijktijdig trad een man in het ver trek, die snel op het meisje toeliep met een uitroep van blijde verrassing. Die man was markies d'Argental. Hij beschouwde Gabrielle zonder een woord te spreken, zonder een enkele poging te doen, om haar uit haar bewusteloozen toestand te wekken, alsof hij er een genot ln vond, haar in stilte beschouwen en te bewonderen. Ik waande u reeds voor mij verloren, mompelde hij eindelijk. Nu zijt ge teruggevon den, nu behoort ge aan mij Gabrielle opende haar oogen en zag Nor- bert voor zich zonder hem evenwel te herken nen. Daarop zag zij vol bevreemding in het rond en toen haar blik voor de tweede maal op den markies bleef rusten, toonde haar ge laat de vreeselijkste ontroering. Hemel, zijt gij hetriep zij met doffe stem. Ja, ik ben het, Gabrielle, gaf hij lachend ten antwoord. Van dit oogenblik af zullen wij ons nooit meer van elkander scheiden, daarover kunt gij gerust wezen. Ik zal aan geen ander meer de zorg opdragen, om over u te waken, ik blijf bij u, voortdurend bij en om u, totdat ge mijn vrouw zult zijn geworden. De diepe afkeer, welken die man haar in boezemde. deed haar moed herleven. Zij stond op en plaatste zich voor hem. (Wordt vervolgd.)

Wieringer courant | 1933 | | pagina 1