ALLEEN MET DE W. A. C. O. WED. L. MEEUWSEN BRINK No. 54 TE SLOOTDORP. Men heeft zoo op een eenvoudige ma nier een proefveld, dat toch belang rijke aanwijzingen kan geven over de invloed van de grondbewerking Degeen die aan dit onderzoek wil medewerken, wordt verzocht het vo renstaande op een of meerdere per- ceelen wintertarwe toe te passen en zich tevens de moeite te getroosten zijn adres op te geven aan de Rijksland- bouwconsulent voor Noord-Holland te Sehagen. Ter gelegener tijd kunnen hier dan nadere mededeelingen volgen. De Ilijkslandbouwconsulent voor Noord-Holland G. Lienesch. BINNENLANDSCH NIEUWS. EINDE ZOMERTIJD. De Zomertijd zal eindigen in den nacht van 7 op 8 October, om 3 uur. De klokken en andere uurwerken die nen dan dus een uur teruggezet te worden. Voor een kwartje den gehcelen dat) trammen. De Arnhemcshe gemeentetram, die al jaren lang weekkaarten van f 1 voor een onbepaald aantal ritten uit geeft, zal met ingang van 1 Oct. a.s. in navolging van in veie Engelsche steden dagkaarten a 25 cents, geldig voor een onbepaald aantal ritten op de stadslij- nen, beschikbaar stellen. De prijs is zeer laag gesteld, omdat de meeste menschen, behalve dan de abonne's niet meer dan 2 maal op 'n dag van de tram gebruik maken, eenvoudig om dat vier ritten, een uitgave van 40 ct. te hoog is. Men hoopt nu door de dag kaarten van een kwartje do populari teit van hot stedelijk vervoermiddel te verhoogen. De kaarten zijn persoonlijk. Ten einde een goede controle mogelijk te maken worden gratis z.g. dagkaarten boekjes beschikbaar gesteld. De hou der van zulk een dagkaartenboekje kan tegen betaling van 25 cents een dagzegel bij den wagenbestuurder be komen, welke dagzegels in het boekje geplakt worden. Door het systeem met dagkaartenboekjes ontstaat een zekere band met de tram. De houder van zulk een boekje zal er spoediger toe komen een zegel te koopen, wanneer hij don geheelen dag zooveel kan trammen als hij wens'cht. Twee kinderen ernstig gewond. Pan met heet water omgetrokken. Ten huize van den heer G. C. Spijker man, St. Joscphstraat 50, te Gouda, is een droevig ongeluk gebeurd. In de keuken, waar de moeder eeni- ge werkzaamheden verrichtte, waren dc twee kinderen van liet gezin, een anderhalf jarig en oen driejarig meis je aan het spelen. Ken der kleintjes greep zich aan de stang van het gastoestel vast. liet gas stel sloeg om met het. noodlottig ge volg, dat een pan met kokende kroten er af gleed. Beide kinderen kregen de inhoud over liet lichaam. Zij bekwamen ernstige brandwon den aan gelaat en over het gelieele li chaam. Vooral het knaapje, dat op den grond zat, werd deerlijk door het boe te water getroffen. In zorgwekkenden toestand zijn de kinderen onmiddellijk naar het van Iterson Ziekenhuis ge bracht, waar zij ter verpleging werden opgenomen. De toestand van het meis je is redelijk, die van het jongetje geeft weinig hoop op behoud. Brandstichting door een kind. Een vierjarig zoontje van den land bouwer ,J. \V. te Oosterblokker heeft door onvoorzichtigheid een der groote hooiklampen, welke op liet erf ston den, in brand gestoken. liet. vuur greep zóó snel o7n zich heen, dat de heele voorraad, ongeveer 300.000 K G. hooi gewonnen in de Wlieringermeer, in vlammen opging. Tevens giiig'en 200 baal aardappelen, een schuurtje en eenige vruchtboomen verloren. Hoe wel de brandweer spoedig ter plaatse was, kon men wegens watergebrek, vrijwel niets tegen 't vuur uitrichten. Met tien gulden op stap.. De politie heeft den minderjarigen P. II. T. uit Heerlen aangehouden, die uit huis was gegaan naar de Handels school aldaar, met f 10, zijnde het be drag voor schoolgeld, dat de jongen aan het hoofd moest geven. De jongen was echter op stap gegaan, was in Schie dam terecht gekomen en toen de duiten op w aren, kwam hij zich hij de politic melden. Deze zorgde er voor, dat de jongen weer thuis kwam- Voor 2.50 heen en terug naar Amsterdam. Vraagt gratis dienstregeling bij onze agen ten DE HAAN en TIMMERMAN, H.-hoef, genen, geschikt voor handenarbeid, kregen grootere vrijheid zij kregen een stuk laad om te bebouwen en bun werd toegestaan op dat land een huis je te houwen en een Moorsche vrouw te huwen. Enkele hunner zijn in verband hiermede gedwongen, tot het Moham- medaansche geloof over te gaan. Eenigen tijd geleden zijn langdurige onderhandelingen gevoerd voor het vrijlaten der gevangenen en onder het republikeinsche bewind zijn verschei dene expedities van luchUtrijdkrach- ten naar de opstandige districten ge zonden, vooral haar Tafilalet en Beni Abes. [De onderhandelingen zijn echter plotseling dooi* de Mooren afgebroken als een gevolg van een poging om Spaansche strijdkrachten te Ifni, aan Atlantische kust van Marokko, aan land te zetten. Dit noemden de Mooren een vijandige handeling. De bladen doen thans een dringend be roep op de Regeering om niet te dra len met het heropenen van onderhan delingen in het belang van het presti ge van Spanje en Afrika. Er is eclnre een bezwaar tegen het betalen van de losprijzen, n.l. dat de Mooren dit geld zullen gebruiken voor het aankoopen van wapens en munitie om Spanje la ter weer te bestrijden. Hongersnood in Spaansche dorpen. De bewoners van de Spaansche dor pen Hinojosa en Cabezanrabias wor den door hongersnood bedreigd. Ten gevolge van de landbouwcrisis heerscht er een ontzaggelijke ellende en werk loosheid. Dc menschen eten er zelfs gras. Reeds zijn 10 personen tengevol ge van ondervoeding gestorven. De gouverneur van dc provincie Sala- inanca heeft aan ouden van dagen en kinderen brood laten uitdeelen. onderwijs onzer kinderen, maar wor den ook middelpunten van kultureel leven op liet platteland weggenomen, t Grieft vooral diep, dat alléén open bare scholen opgeheven kunnen wor den en alle biczondere scholen ook al zijn deze kleiner dan de openbare, die voor opheffing worden aangewe zen -- veilig zijn gesteld. Dit is een tenachterstelling, van het openbaar onderwijs, die op deze wijze ondragelik wordt. Daartegen wenscht men zich op (le meest krachtige wijze te verzetten. Tegen de voorgenomen eventueele opheffing van een openbare school of scholen dient allereerst plaatselik het verzet georganiseerd te worden. Op de besturen der afdelingen van Volksonderwijs", waar gevaar dreigt en ook op die; waar een provinciale meeting gehouden zal worden, doet het Comité een beroep om de verschillen de organisaties bijeen te brengen. De Afd. V ieringen „Volksonderwijs" is liet volkomen ,met hot Comité van Aktie eens, en het bestuur heeft beslo ten een afgevaardigde naar de Pro vinciale Meeting te Alkmaar te zen den, welke Zaterdag 30 Sept. a.s. nam. 3 uur in het gebouw „Harmonie" aldaar zal worden gehouden. Het. bestuur zal liet zeer op prijs stellen indien meerdere leden onzer afdeeling deze belangwekkende mee ting zullen gaan bezoeken. Het Bestuur der Afd. Wielingen, V o 1 k sond e rw ij s-1 (Zie advertentie in dit nummer). GEMEENTE WIERINGEN. BURGERLIJKE STAND. van 12 tot en met 28 Sept. GeborenCorrie Diena, d.v. J. Gor- 'er en A. Sloop; Martinus, z.v. C. S. de liaan en T. Mostert (te Alkmaar); Gcr- ritje, d.v. J. II. Oudt en G. Stadig; Truus d.v. C. O.mis en T. ten Bokkel; Marm, z.v. A. Wanmakcr en A. Rende ring. Ondertrouwd: Janllaverkorn en Ma ria Sluis. Als levenloos aangegeven kind van A. van Dongen en M. C. Mahieu. j Overwerkvergunning. Door den lieer Hoofdinspecteur van den Arbeid -.t.e Haarlem is aan de N.V. M.U.Z. te den I Oever overwerkvergunning verleend éten behoeve van het. maken van beton werken op 27, 28, 29 en 30 September. Onderwijzend personeel. Ter vervan ging van den heer J. II. Eden aan wien [ziekteverlof is verleend, is tot tijdelijk onderwijzer aan de O.L. School te Ilip- polytushoef benoemd de heer G. C. Kleipiter te Alkmaar. Mond- en Klauwzeer. Onder het vee van den heer dc J. in den Polder Waard Nieuwland is een geval van mond- en klauwzeer geconstateerd. Doopsgezinde Zusterkring. Dinsdag avonds acht uur bijeenkomst. Politie. Verl. een houten schot van een vrachtauto. Inl. bij den Gem.-Bode. PREDIKBEURTEN WIERINGEN. ZONDAG 1 OCTOBER. NED. HERV. GEM. Den Oever nam. 2lh uur Ds. v. Beek. Westerland 1 Oct. 's av. 7.30 uur Ds. Meihuizen DOOPSGEZ. GEMEENTE H.-hoef v.m. half elf Ds. Meihuizen. Zij, die dezen winter de catechisaties wil len volgen, worden uitgenoodigd op Woens dag 4 October ter bespreking te komen in de consistoriekamer de vrouwelijke catechisan ten te 4 uur, de mannelijke te 7 uur n.m. Wie nog leermiddelen van de Gemeente in bruikleen heeft, wordt verzocht deze mede te brengen en in te leveren. EVANGELISATIE H.-hoef v.m. 10 uur de hr. O. Deen. Den Oever nam. 4'A» uur de heer O. Deen. INGEZONDEN STUKKEN. BUITENLANDSCH NIEUWS. Spaansche krijgslieden in handen der Mooren in Noord-Atrika. Reeds langer dan tien jaar. Eenige honderden Spaansche mili tairen, officieren en manschappen, 1!) jaar geleden tijdens den Marokkaan- schen oorlog gevangen genomen, wor den volgens te Madrid gepubliceerde berichten, meldt Reuter, nog altijd door de Mooren gevangen gehouden. Deze krijgsgevangenen heliben er tevcr geefs op gewacht, dat. de Spaansche Regeering voor hen een losprijs van on goveer f 200 per hoofd zou betalen. Verscheidene gevangenen Zijn door de harde behandeling in de eerste maan den van hun ballingschap overleden; De anderen zijn in het leven gebleven doordat de Mooren hun later milder behandelden. Degenen onder de gevan EEN PROVINCIALE MEETING TE ALKMAAR. Door een comité, is aan de besturen Ier afdeelingen van de bij het comité aangesloten organisaties (Volksonder wijs, Rond v. Ned. Onderwijzers, Ned. Onderwijzers Genootschap; Verg. voor M.U.L.O. Ned. Ouderraad Land. Comité v.d. Openbare School Ned. Verb. van Vakvereenigingen Ned. Vak-Centrale) een circulaire gericht, waarin wordt gewezen op de verschil lende gevaren die het onderwijs, en in het hiezonder het openbaar onderwijs bedreigen en die een krachtig en eens gezind optreden van alle voorstanders van de openbare school dringend nood zakelijk maken. Niet alleen de vervroegde invoering van de verhoogde lcerlingenschaal, doch mede de dreigende opheffing van een zeer groot aantal openbare scho len vervult liet comité met grote be zorgdheid. Door do opheffing van de talrijke openbare scholen zal niet alleen grote schade toegebracht worden aan het GEMEENTE ANNA PAUL0WNA. Brand. Heden Donderdagmiddag brandde aan de Van Ewijcksluis een noodwoning af. De oorzaak was, door dat de vlam in de vetpan sloeg. De jnotorspuit was spoedig ter plaatse. Opening „Vlas- en Korenbeurs." a.s. Zaterdag 30 Sept. zal de Vlas- en Ko renbeurs heropend worden. We wen- schen den Heer Daalder veel succes in zijn zaak. Loop der bevolking. Ingekomen: Mej. M. Zon van den Helder; P. Kooij van Wonseradeel; Mej. A. T. Barneveld van Naarden; C.Dra;y er van Wonseradeel; Mej. P. M. Zee- stralen van Den Helder; Ch. van Weel de van Driewegen; J. W. Lammers van Winkel; Mej. J. Iloogesteger van Wie- ringen. Vertrokken: Mej. M. J. Heikens naar Wedde C. Peereboom naar lloogkai spel; II. Lamperskij naar Duitschland N. J. J. de Wit naar Den Helder J. Blankman en familie naar Den Hel der; J. Andringa en familie naar Den Helder.. BURGERUJKE STAND Geboren: Petronella Cornelia, doch ter van M. Kraak én G. Pruissen; Neel- tje Catharina, dochter van F. de Klerk en J. J. Iluige; Maart je, dochter van .1. Kroes en J. G. Vos. Overleden: K. Tongejan, oud 71 jaar. Politie: Verloren: een driehoekige reflector; een zak, inhoudende 15 a 20 leege zak ken; een rijwielplaatje; een reserve hand met velg van auto. Gevonden een rijwielplaatje in étui. Aan komen loopen een zwart en bruin hondje. MARKTBERICHTEN. De Veemarkt. SCHAGEN, 28 Sept. 1933. Op de lie den gehouden weekv&emarkt waren aanvoer en prijzen als volgt 7 Stieren 1' 70-f 135 59 Geldekoeien (mag.) f 70- f 140 120 Geldekoeien (vette) 1' 150- f 210 45 Vaarzenf 50-f 90 10 Gras- kalveren f 20-f 40 13 Nuchtere kalve ren f 10—f 17 434 Schapen vette) f 13- f 20 707 Lammeren f 4- f 11 45 Var kens (vette) per Iv.G. 36-38 cent; 52 Big gen f 9-f 13 Konijnen f 0.50 - f 1. 44 Kippen f 0.30-f 0.50 Hanen 25-60 ct. De Kaasmarkt. IIOORN, 28 Sept. 1933. Op de heden gehouden kaasmarkt waren aanvoer en. prijzen als volgt 9 stapels kleine fa- briekskaas f 2(2 15 stapels boerencom missiekaar f 19. Totaal 26 stapels, we gende 16910 K.G. De handel was goed. Eierveiling Sehagen. Veilingsbericht van Donderdag 28 Sept. 1933. Aange voerd 52.000 Kipeieren. Prijs 55-57 K.G. 380 58-60 K.G. 400- 430 61-63 K.G. 4f20-460 64-67 K.G. 440-470 Klein 240 a 320. 16 Kalkoeneieren 500 a 520. 600 Eendeieren 290 a 310. Alles per 100. ONS WIERING ERMEERHOEKJE. PROVINCIAAL NIEUWS. SCHAGEN. Overplaatsingen. De weg werkers bij de Nederlandsche Spoor wegen, G.v Wakeren en E. Ileems- borger, worden 8 Oct. overgeplaatst van Sehagen naar resp. St. Pancras en Wïcringerwaard. De klerk bij de Directe Belastingen, H. Bresser, tijdelijk te Sehagen werk zaam, wordt weer naar zijn stand plaats Den Haag teruggeplaatst. SCHAGEN. Naar men ons mededeelt zullen op Dinsdag 6 Fcbr. a.s. in het theater „Royal" te Sehagen onder auspisiën van de „V. A. R. A." afd. Sehagen, optreden de zoo bekende Flie refluiters met als zanger de heer Alb. de Booy, een en ander uit een propa gandistisch oogpunt. Het belooft een ALGEMEENE VOORWAARDEN geldende bij de uitgifte van landerijen in pacht in de Wieringermeer. (Ontleend aan het Drie Maandelijksch be richt betreffende de Zuiderzeewerken. Vervolg. Artikel 10. Zetten van gebouwen en getimmerten en aanleggen van werken door de pachters. 1. De pachters mogen, zonder schriftelijke toestemming van de Directie, op het ge pachte geen gebouwen of getimmerten zetten of werken aanleggen. Bij overtreding zijn zij verplicht die voorwerpen op de eerste aanzegging weg te ruimen en alles in zijn vroegeren toestand te herstellen of, hierin in gebreke blijvende, te dulden, dat zulks op hunne kosten, vanwege de Directie geschiedt. Lijst van gebouwen, getimmerten en werken. 2. De door de pachters met zoodanige toe stemming gezette gebouwen of getimmerten of aangelegde werken, welke voorkomen op de hierna genoemde lijst, zijn Staatseigendom en mogen geheel noch gedeeltelijk worden weggeruimd, zonder dat daartoe vooraf dooi de Directie schriftelijk vergunning is ver leend. De niet op de lijst voorkomende dooi den pachter gestichte opstallen of werken moeten vóór het einde van de pacht zijn weg geruimd, bij gebreke waarvan zij zonder ee nige vergoeding in eigendom aan den Staat vervallen. 3. Ten kantore van de Directie zal eene door den pachter mede-onderteekende lijst worden aangehouden van de in dit artikel bedoelde gebouwen, getimmerten of werken, welke naar het oordeel van de Directie strek ken ten bate van de uitoefening van het bedrijf, alsmede van de bouw- of aanlegkos- ten. Een dubbel van deze lijst wordt aan den pachter kosteloos uitgereikt. De grondbelasting en alle andere belastin gen en lasten wegens gebouwde eigendom men, verschuldigd van de door de pachters met toestemming van de Directie gezette ge bouwen of getimmerten, moet jaarlijks tot het door de Directie op te geven bedrag te haren kantore worden betaald. Vergoeding waarde bij eindiging pacht. 4. De Directie verbindt zich om, indien de pacht tusschentijds eindigt of niet wordt ver lengd, de waarde van de bij het einde der pacht aanwezige en op de lijst voorkomende gebouwen, getimmerten of werken, onder ver rekening van al hetgeen de pachter nog aan de Directie mocht schuldig zijn, te vergoeden, tenzij de verplichting tot uitkeering van zoo danige vergoeding door den nieuwen pachter wordt op zich genomen en nagekomen. 5.. Als waarde geldt, indien daaromtrent tussehen de Directie en den aftredenden pachter of diens rechtverkrijgenden niets is overeengekomen, de schatting van twee des kundigen, door ieder één te benoemen, die zich, bij verschil, een derden zullen toevoegen, in welk geval het gemiddelde der drie schat tingen zal gelden, tenzij twee schatters het eens zijn alsdan wordt de waarde op het door hen geschatte bedrag bepaald. Artikel 11. Verplichtingen uit Rijks-, Provinciale-, Gemeente- of Waterschapsverorde ningen voortvloeiende. De pachters zijn verplicht ten aanzien van dijken, kaden, waterleidingen, wegen en pa den,die door of langs het gepachte loopen, aan al de verplichtingen van de Directie uit Rijks-, Provinciale-, Gemeente- of Water schapsverordeningen voortvloeiende, te vol doen en alle 'boeten wegens overtreding dier verordeningen voor hun rekening te nemen. Artikel 12. Onderhoud van grensscheidingen, wa terleidingen, wegen en kaden. 1. De pachters zijn, ieder ten aanzien van het door hen gepachte, verplicht de grens scheidingen zichtbaar en in goeden staat te houden en te doen eerbiedigen en alle sloo- ten en greppels in- en om het gepachte schoon en op behoorlijke diepte en breedte en de kaden op behoorlijke hoogte te houden, een en ander tot genoegen der Directie. Verwerken uitkomende grond. 2. De grond, bij het opmaken der tochten, slooten en greppels gewonnen, moet op de perceelen verwerkt worden, in de eerste plaats tot aanvulling van putten of laagten. Polderreglement. 3. Het onderhoud van alle waterleidingen wordt, in afwachting van de totstandkoming van een Waterschap voor den Wieringermeer polder, geregeld in een door de Directie vast gesteld Polderreglement. De pachters zijn gehouden dit Reglement op te volgen, als ware het woordelijk in deze voorwaarden op genomen. 4. De slooten, gelegen tussehen twee bij verschillende personen in pacht zijnde per ceelen, worden door eiken aangrenzenden pachter voor de helft onderhouden. Langs dijken én wegen strekkende slooten moeten over de geheele breedte worden onderhouden door den pachter van het tegenover den dijk of weg liggend perceel. 5. Voor elke week verzuim in de uitvoerin; van eenig werk, hun bij dit artikel of het krachtens dit artikel vastgesteld reglement, opgelegd, verbeuren de pachters eene boete van ten hoogste f 10,Zij worden geacht in verzuim te zijn op den dag, dat het werk vol gens genoemd reglement, of volgens den bij de aanzegging vanwege de Directie gestelden termijn, volbracht had moeten zijn. Artikel 13. Jacht en visscherij. De pachters verbinden zich op het gepach te geen jacht of visscherij uit te oefenen, doch toe te staan, dat de jacht op de bij hen in pacht zijnde gronden uitgeoefend wordt door hen, die daartoe van de Jachtcommissie in den Wieringermeerpolder het recht verkre gen hebben. De Jachtcommissie wordt dooi de Directie benoemd. Aan de opbrengst der jachtverpachtingen wordt door de Jachtcom missie een bestemming gegeven in het alge meen belang van den landbouw in den Wie ringermeerpolder. De jaarlijks op te maken begrooting behoeft de goedkeuring der Direc tie. Artikel 14. Beschikking over en afstand van een deel van het gepachte. 1. De pachters moeten gedoogen, dat ge durende de pachttijd op het gepachte al die werken vanwege de Directie worden uitge voerd, welke tot verbetering der waterleiding, waterlossing en waterkeering voor de lan derijen worden noodig geacht. 2. Zij kunnen deswege geen aanspraak ma ken op schadevergoeding, evenmin als voor het uitgraven van den benoodigden grond. 3. Wanneer het noodig mocht zijn, wegens een werk of een belang, waarvan de Minister de uitvoering of bevordering van algemeen nut acht of waarvan de Minister de uitvoe ring ten dienste van de eigendommen van den Staat wenschelijk oordeelt, aan een ge deelte van het gepachte een andere bestem ming te geven of wanneer een gedeelte van het gepachte mocht worden ver kocht, in erfpacht uitgegeven of voor 'arbei- dersperceelen bestemd, zijn de pachters ge houden de pacht van dat gedeelte af te staan tegen vergoeding van de waarde der daarop staande vruchten en vermindering der pachtsom naar verhouding van de pacht waarde van het afgestane gedeelte, een en ander door of vanwege de Directie te begroo- ten. Bedraagt de pachtonttrekking meer dan 10% van het gepachte, en minstens 2 ha, dan heeft de pachter recht op een bedrijfsscha de-vergoeding, die gelijk is aan één jaar pacht van de onttrokken oppervlakte. Wijkplaats voor vee. 4. Ook moeten de pachters van kaden en dijken, in tijd van nood, bij hoog water, aan het vee, dat zich nog in den polder bevindt, eene wijkplaats verleenen, zonder eenige scha deloosstelling te kunnen eischen. (Wordt vervolgd.) Opening garage Middenmeer. J.l. Zaterdag is de Middenmeer ver rijkt met een modern en geheel naai de eischen des tijds ingericht automo bielbedrijf van den heer C. Klare, Ford servicedealer. De garage is zeer ruim en biedt plaats voor 16 auto's, terwijl moderne hulpmiddelen zooals een hetbrug enz. niet zijn vergeten. In de showroom prijkt een nieuwe Ford-8 cylinder, welke ter gelegenheid van de opening; der zaak dik in de bloeme tjes was gezet. Niet minder dan 16 bloemstukken waren ingekomen,! De belangstelling was Zaterdag uit wijde omgeving zeer groot en gaarne wen- schen wij den heer Klare op dit aan de golven ontwoekerde land alle suc ces toe. Middenmeer. Muizenplaag. Dc door particulieren .van elders bier in den polder uitgeplante bloembollen blijken voor een groot gedeelte waardeloos te zijn geworden door uitvreten der mui zen. Het aantal muizen is dan ook schrikbarend groot. BURGERLIJKE STAND MEDEMBLIK inbegrepen ged. Wieringermeer. van 21-<28 Sept. 1933. Geboren Bernardus, zoon van Ber- nardus Glim en Anna Veronica de Boer Joseph Franciscus, zoon van Gerrit Hoogendijk en Maria Kaag. Ondertrouwd Klaas Zeeman en Trijntje Goed. Gehuwd Geene. Overleden: Cornelis Out, 75 jr. ongeh. KERKDIENSTEN WIERINGERMEER. ZONDAG 1 OCTOBER. R.K. KERK SLOOTDORP. Zondag V/s en 10 uur H. H. Missen. In de week Dinsdag, Woensdag en Zater dag H. Mis te 7"s uur. Zaterdagav. 6s uur Biechtgelegenheid. Katcchismus Dinsdag2e, 3e en 4e klas Woensdag 5e, 6e en 7e klas Zaterdag le klas en bovenalen de kinderen, die nog geen eerste H. Communie gedaan hebben. MIDDENMEER Zondag 7'/. en 10 uur H. H. Missen. In de week Maandag, Donderdag en Vrijdag: H. Mis te V/s uur. Zaterdagav .68 uur Biechtgelegenheid. Katcchismus Maandag le klas en boven dien de kinderen, die nog geen eerste H. Com munie gedaan hebben. Donderdag 2e en 3e klas. Vrijdag 4e, 5e, 6e en 7e klas. NED. HERV. GEM. Slootdorp nam. 2.30 uur Ds. Fischer. Gratis bus van Middenmeer. EVANGELISATIE Slootdorp v.m. 9.30 uur Ds. Finkensleper, Middenmeer nam. 3.30 uur Ds. Finkensieper, GEREF. KERK SLOOTDORP Slootdorp v.m. 9.30 uur Leesdienst. Slootdorp n.m. 3.00 uur Cand. v. d. Vliet MIDDENMEER, GEREF. KERK. Middenmeer v.m. 9.30 uur Cand. v. d Vliet Middenmeer 's av. 7 uur Leesdienst mooie avond te worden voor liefheb bers van zang en mzziek en wij vertrou wen dan ook dal velen van de gele genheid gebruik maken om dit zoo bekende gezelschap te gaan beluiste ren. Draverij te Schapen. De uitslag van de Dinsdag gehouden Kajnpioensdra- verij (24 paarden) was le prijs f 1000 alsmede Zilveren be ker „Lady Bond" van den lieer A. C. v.d. Veen, bcr. J. v. Leeuwen Jr., liene- ncvens een gouden dasspeld voor den SLOOTDORP maakt de inwoners van den WIERINGER MEERPOLDER bekend dat zij haar zaak in manufacturen, kruideniers- en grut terswaren, rook- en schrijfbehoeften op a.s. ZATERDAGMIDDAG 3 UUR HOOPT TE OPENEN AAN DEN Voor vlugge en nette bediening en prima kwaliteit wordt ingestaan. Beleefd aanbevelend. Wie op dien dag voor f 2.50 koopt en be taalt ontvangt een half pond speculaas cadeau, pikeur. Dit paard behaalde alzoo in beide draverijen de eerste prijzen in totaal f 1250.-- i2e prijs f 200 „Oueen Ethel" van den heer P. J. Bakker te Hilversum, berijder de beer J. v. Leeu wen Jr. 3e prijs f 100 Miss Zelden Pe ter" van den beer C. v.d. Oord te Haar 1 emmermeer, berijder de beer S. v.d. Oord, terwijl de 4e prijs f 50 verdeeld werd onder de eigenaar van de paar den Our Uhlan B van J. Mooij, Wie- ringerwaard Edna M van J. v. Schoon, Medemblik en Fatima van J. Haan, Wijde Worpier.

Wieringer courant | 1933 | | pagina 2