24e JAARGANG DINSDAG 3 OCTOBER 1933 No. 78 NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR WIERINGEN EN OMSTREKEN HET RUSSISCHE VIJFJARENPLAN. OM HET GOUD. NIEUWS OP SCHEEPVAARTGEBIED. WIERINGER COURANT •s.— VERSCHIJNT ELKEN DINSDAG en VRIJDAG. ABONNEMENTSPRIJS per 3 maanden f 1.—. In liet maandschrift „Stommen des Tijds" heeft dr. Diepenhorst oen arti kel geschreven ovei het Russische Yijfjaronpla n. Tusschen heide vijfjarenplan en liet slagen van lier communisme als economisch-poli'.iek systeem bestaat een innig verhand. Een staf van ingenieurs, economen, statistici, industricelen enz. werd in dienst gesteld, om het groote doel opvoering der productie, te vcnveze- lijken. Geen middel werd te laag ge acht om dit oogmerk te bereiken. Met name tegenover de hoeren, welke niet mee wilden loopen in de voorgeschre ven lijn, werden „hartverscheurende gruwelen" bedreven. En toch -- dat het vijfjarenplan „ge slaagd" zou zijn, kan alleen een on verbeterlijke optimist of "verblinde Sowjetvereerder staande houden. Dat de practijk van het communisme voor een land zooveel beter zou zijn dan de practijk van het kapitalisme, wordt door de vijf jaren niet bewezen. Het feit alleen, dat de productie hier en daar fabelachtig is opgevoerd, zegt niets. Is er evenredigheid, harmo nie in het voortbrengingsproces De ze ontbreekt te eenenmale. Terwijl het land eenerzijds wordt overstroomd door zekere producten, lijdt de bevol king; aan chronisch gemis van andere producten. Ten tweede Is kwantiteit alles Wat baat het de .maatschappij, als het aantal gemaakte gummischoenen met 48 pCt. toeneemt, wanneer de kwali teit ,met 50 pCt. vermindert Vervolgens Komt het 't maatschap pelijk leven ten goede wanneer dui zenden machines worden gefabriceerd en ge-importeerd, wanneer ze niet ge bruikt kunnen worden en op tijd gere pareerd Machines vertegenwoortigen eerst dan werkelijke waarde, wanneer ze gebruikt kunnen worden. Doch al zouden alle lofredenen op de verhoogde productie juist zijn Is dan de productie alles en de mensch niets liet communisme is vervallen tot 'n stompzinnig materia lisme en een hotte vereering van da stoffelijke krachten en goederen, gelijk in de kapitalistische .maatschappij nog nimmer voorkwam. Eerst dan komt het te pas, zijn ma chinale triumfen en technische over winningen uit te bazuinen, eerst dan kan de opvoering der productie over de heele lijn doorgaan voor een over winning van het aangehangen stelsel, als daarmede hand in hand gaat toe neming van de algemcene welvaart, van het geluk en de vrede der bevol king. Bij de beschouwing dezer factoren in hel Russische volksleven blijkt eerst recht, op hoe ontstellende wijze de communistische dwingelandij heeft ge faald. Vooreerst heeft het communistisch ideaal niet de liefde weten te wekken van den doorsnee-arbeider. Er is geen arbeidsliefde. Dan heeft men zich genoodzaakt ge- zien zijn toevlucht, te nemen tot prac- c. UITGEVER CORN. J. BOSKER, /V 'jrrifiu r WIERINGEN BUREAU Hlppolytush**? Wlerliifrii. Telefoon Intercomm. No. 19. ADVERTENTI Van 15 regels Iedere regel meer 0.50. f 0.10 tijken, als welke hier als rniddel- eeuwsch zijn overwonnen school kinderen worden naar de fabriek ge sleept en tot arbeid geprest. Voorts heeft men het recht vernie tigd om als arbeider te trekken en werk te zoeken, waar men zelf wil. En dan is daar die benauwende, on duldbare bureaucratie, die bet leven der bevolking tot stikken» loe belem mert en beknelt. Neen, welvaart, geluk, vrede, rust, heeft het vijfjarenplan, heeft het com munisme aan Rusland niet gebracht. FEUILLETON. (41. Gij weet wel, begon zij op min of meer trotschen toon, gij weet wel, dat ik een af schuw van u heb en dat ik liever zou sterven dan uw naam te moeten dragen. Dat weet ik, antwoordde hij na eenig stilzwijgen, waarbij hij het meisje, dat hem in haar toorn nog schooner voorkwam dan ooit, met hartstochtelijke liefde had be schouwd. Ik weet, dat gij mij haat en dat het geenszins overeenkomstig uw verlangen is met mij in het huwelijk te treden, maar ik blijf er op rekenen, dat de liefde wel zal ko men, zoodra wij maar eerst man en vrouw zijn. Gelooft gij dat Ik ben er van overtuigd. En alsof hij vreesde het te bekennen, voeg de hij er op zachten toon bij Ik heb u lief, Gabrielle Ik kon het mij zelf besparen, het u te zeggen, omdat gij mij veracht. Ja, ik heb u lief Ik ben zeker, dat als gij' niet bij mij zijt, er een groote leegte bestaat in mijn hart. Op mijn woord van waarheid, ik heb u innig lief Een smadelijk lachje plooide haar mond. Ik begrijp niet, riep zij, ik begrijp niet, hoe ge mij zoo in het gezicht durft voorlie gen. Ge zijt belust op mijn fortuin en om dat fortuin te bemachtigen, moest gij een mis daad begaan. Van liefde is bij dit alles geen sprake. Waarom speelt gij nu die comedie voor mij, nadat ge mij zelf uw afschuwelijke plannen hebt onthuld Waarom wilt ge mij geloof doen slaan aan een gevoel, dat gij niet hebben kunt, dat onmogelijk bij u be staan kan Omwenteling op scheepsbouwgebied Een merkwaardige vinding. Een inwoner van Zandvoort, de heer C. J. Stoete, heeft kortgeleden octrooi aangevraagd voor de construc tie en exploitatie van een vaartuig, dat inplaats van door een schroef zal worden voortbewogen met behulp van een door hem uitgevonden construc tie. De uitvinder stelt daarbij voorop, dat dit vaartuig vlugger op gang zal zijn en veel groot er snelheid zal kun nen bereiken, dan de scheepsbouwers van de huidige generatie zich in hun stoutste droomen hebben durven voor stellen. Het principe, dat aan deze vinding ten grondslag ligt. en waarvan de heer Stoete medecleeling heeft gedaan aan het Departement van Defensie, komt in het kort hierop neer, dat de groote weerstand van het water, welke voor al door snelvarende schepen overwon nen moet worden, alsmede het slip - verlies der voortstuwingswerktuigen belangrijk wordt gereduceerd. De chef van het bureau Scheepsbouw van de IVde afdeeling A van het De partement van Defensie, ir. G. 't Hooft, die over deze vinding aan het Ministerie verslag heeft uitgebracht, zegt daarin woordelijk, „dat de begin selen, waarop de vinding berust, vol komen gezond zijn en de mogelijkheid om hier naar oen onder gunstige om- tandigheden practisch bruikbaar ap paraat te vervaardigen geenszins uit gesloten moet worden geacht." Do heer Stoete heeft sindsdien niet stilgezeten. Aan de hand van hetgeen hij, in logischen gedachtengang op het papier in schrift en teekening had vastgelegd, is hij er in geslaagd van zijn „bliksem-vaartuig" een proefmo del te constmeeren, dat hij op het dro ge- en in liet natte element heeft ge demonstreerd. Het vaartuig, dat wellicht de kie men van een omwenteling in den scheepsbouw in zich draagt, wijkt in houw aanmerkelijk af van de be staande typen. Wat voorts het rekbare begrip „vaartuig" betreft, zij er op ge wezen dat de vinding van den heer Stoete, naar hij verzekert, kan wor den toegepast voor binnenschepen niet voortstuwingsvermogen, race- booten, zeeschepen, ongeacht hun af metingen enz. Het schip bestaat uit twee gedeelten het onderste gedeelte waarin bijv. bij groote vracht- of passagiersschepen -- de laadruimten alsook de machine-installatie kunnen worden aangebracht, en het boven ste gedeelte voor de accomodatie van passagiers, bemanning, enz. Beide deelen zijn van elkander gescheiden door een tunnel. Door deze tunnel loopt ter weerszijden, gedreven door de machines van het schip, een van schoepen voorziene kettnig in voor- waartsche richting. De ketting is zonder einde, d.w.z. hij verlaat het schip aan den voorsteven, die speci aal schuin is geconstrueerd en loopt vervolgens langs dezen steven in con tra-beweging onder den vlakken bo dem door, om uit het water te voor schijn komende, langs den eveneens schuin geconstrueerden achtersteven weer den tunnel te bereiken. Het merkwaardige van dit systeem is, dat het vaartuig zich een weg door de golven baant op een wijze, welke te vergelijken is met het rijden van een tractor over den weg. Bij het in beweging brengen van den rondgaanden ketting ontstaat 'n enor me weerstand tegen den druk van het water op den voorkant van het schip, met als gevolg een geweldige stuw kracht, welke zooals gezegd het vaartuig dadelijk op snelheid brengt. Naar de heer Stoete mededeelde, kun nen op deze wijze groote schepen wor den gebouwd, welker snelheid tot ver over de honderd kilometer kan wor den opgevoerd. Vergelijkt men deze voortbeweging met die van een schip, dat met de ca paciteit, waarover zijn motoren of ma chines beschikken, een bepaalde snel heid bereiken kan, dan zal dit nieu we principe bij aanwending van de zelfde capaciteit aan het schip een veel grootere snelheid geven. Zulks is louter een gevolg van het feit, dat de kracht der machine-installatie econo mischer en productiever gemaakt wordt. Zoo zal men ook mag men den uitvinder gelooven racebooten kun nen bouwen, welker snelheid die van het racemonster van Car Wood verre in de schaduw stelt. Het principe maakt het levens moge lijk dat de vaartuigen, die met dit schoepensysteejn worden uitgerust, gemakkelijk geremd kunnen worden. Het in tegenovergestelde richting wer ken van de schepen levert n.1. door een bijzondere constructie geen moei lijkheden op. Zeeschepen worden ver der van een afzonderlijken neus voor zien, welke het water als 't ware breekt om de ingaande schepen niet te verhinderen. De proefnemingen op het droge, welke de heer Stoete ter verduidelij king van zijn ideeën met het proefmo del demonstreerde in het inwendige van het vaartuig waren daartoe twee kleine electromotoren aangebracht, die met de voortbewegingsconstructie verbonden waren -- gaven een duide lijk beeld van de werking dei kettin gen en schoepen. Bij de demonstratie van het vaar tuig in een daarvoor speciaal vervaar digde sleept ank was het uitermate verrassend te zien, hoe vlug deze „blik semhoot" op gang was en met welk een snelheid zij zich over het water voortbewoog. BINNENLANDSCH NIEUWS. Wil Rusland handel met Nederland Plannen voor een propa gandacampagne. Uit Berlijn wordt aan „De Tele graaf" gemeld Verschillende organi saties uit het Russische bedrijfsleven, iwelke in den laatsten tijd met Neder- landsche kringen relaties hebben ge zocht, hebben thans bij hel commissa riaat voor den buitenlandschen han del en bij andere Russische instanties aangedrongen op een uitbreiding van den Russisch-Nederlandschen han del. O.a. bestaat het plan, een bijzon dere propaganda-cainpagne voor den Russisch-Nederlandschen handel op touw te zetten, welke georganiseerd zal worden door de Kamer van Koop handel voor het Westen. Voorts zou het voornemen bestaan in Nederland een Russische tentoonstelling te hou den. Definitieve beslissingen zijn wel is waar nog niet genomen, doch ver wacht wordt, dat de Sowjet-regcering zich binnenkort met dit plan zal bezig houden. WERKLOOZEN TE OOSTZAAN. Van steun uitgesloten, omdat zij weigerden naar de Wieringermeer te gaan. De heer Wijnkoop, lid der Tweede Kamer, heeft den minister van Sociale Zaken de vol gende vragen gesteld Is het de regeering bekend, dat ofschoon de gemeenteraad van Oostzaan besloot om niet over te gaan tot uitzending van werk- loozen naar den Wieringermeerpolder, maar in plaats daarvan de werkloozen te Oostzaan zelf te werk te stellen, wat èn voor de hierbij betrokken arbeiders èn voor de gemeente de voordeeligste oplossing was, B en W. van Oostzaan dit besluit niet uitvoeren en de werkloozen die niet naar de Wieringermeer willen gaan van steun uitsluiten, op grond dat de minister erop zou hebben aangedron gen de werkloozen uit de gemeente naar de Wieringermeer te zenden Wil de minister meedeelen, of hij inderdaad hierop heeft aangedrongen, of dat dit een verkeerde mededeeling is van B. en W. van Oostzaan, en indien het eerste het geval mocht zijn, op welke gronden deze aandrang dan in het gegeven geval berust AANRIJDING IN DEN MIST. Waarschijnlijk wegens den mist reed Za terdagmorgen de posttrein Hoek-van-Holland Berlijn op den onbewaakten overweg tus schen Apeldoorn en Teugen tegen een dorsch machine, die geheel werd vernield. De trein had aanzienlijke vertraging. Geen gewonden. OP EEN HEK GEVALLEN. Op den Deel te Gemert was een achttien jarige monteur uit Helmond bezig met den aanleg van een radio-distributiekabel. De man is daarbij van een hoogte van 3 m ge vallen en kwam op een tuinhek neer, waar van de punten hem in het onderlichaam drongen. Nadat hij door een geneesheer was behan deld werd hij naar het ziekenhuis te Helmond vervoerd. Daar bleek, dat de punten tot ir de nieren waren doorgedrongen. Zijn toe stand is hoogst zorgwekkend. BOTSING TUSSCHEN DRIE AUTO'S. Tengevolge van den mist kwamen Zater dag ter hoogte van de Kanaalbrug bij Best drie auto's met elkaar in botsing. De auto van mr. Peeters uit Eindhoven, waarin tevens was gezeten mej. mr. C. van der Bungen. wilde een andere auto passeeren. De wagen kwam daardoor in botsing met een derde auto. bestuurd door den heer Van Poor I ten uit Bilthoven, die uit de richting Best kwam. Twee auto's botsten tegen elkaar, ter- j wijl er een door krachtig remmen ten gevolge van den natten weg slipte en tegen een boom vloog. I Mr. Peeters en mej. C. v. d. Bungen werden niet zwaar aan gelaat en handen gewond en konden zich. na in het gasthuis te Eindho ven te zijn verbonden, huiswaarts begeven. Kinderwagen door race-auto gekraakt. Éénjarig kind hel slachtoffer. Zaterdagavond reed op den Zilker Duinweg te Noordwijkerhout de 10- jarige dochter van I'. Duivenvoorde niet een kinderwagen, waarin het één- jjarig kindje van de familie I). lag. Op 'het moment, dat het meisje den weg overstak, naderde uii de richting Haarlem een race-auto, bestuurd door een luitenant, terwijl van den ande ren kant een auto naderde. Doordat laatstgenoemde auto het meisje links passeerde, heeft de bestuurder van de raceauto de kinderwagen niet bijtijds opgemerkt, met het gevolg, dat deze wagen onder de auto kwani. De kin derwagen werd geheel vernield. Het ernstig gewonde kindje werd naar de Maria-stichting te Haarlem vervoeid, waar liet 's-avonds is overleden De race-auto is in beslag genomen. Gij verkeert in een schromelijke dwa ling Gabrielle, ik heb u werkelijk lief ant woordde hij met ontroerde stem. Dat is. als gij het zoo noemen wilt, een zwakheid, waartegen ik machteloos strijd heb gevoerd. Ik heb u lief. Uw haat ware mij liever, viel Gabrielle in. Gabrielle mompelde hij, terwijl hij zijn hand langs zijn voorhoofd streek, Gabrielle, gij moet mij leeren liefhebben, ik wil het, verstaat ge, ik wil het zoo Wat denkt gij nu te doen, mijnheer vroeg Gabrielle, zonder zijn ontboezeming ee nig antwoord waard te keuren. Gij moet mij volgen, nog hedenavond verlaat ik Parijs. En waar wilt ge mij dan heenvoeren Naar mijn kasteelBois-Tordu in de nabijheid van Corbigny in het Morvangeberg- te, daar zullen wij binnen weinige weken on ze bruiloft vieren. Meent ge dan, dat ik ooit daartoe mijn toestemming zou geven Ik ben er zeker van. En van welke middelen zoudt ge u wil len bedienen, om mij het jawoord af te per sen Ik zeg u van te voren, dat dit niet ge makkelijk zal gaan. Heden voel ik mij ster ker dan toen ik mij voor de eerste maal in uw macht bevond. Ik heb vrienden, die mij zoeken, die mij beschermen en redden zullen. Wie Bedoelt ge misschien Murad vroeg Norbert schouderophalend. Hij en anderen. Luister eens, Gabrielle Om iederen weerstand uwerzijds, ieder schandaal, iedere poging tot ontvluchting te voorkomen, wil ik u dadelijk zeggen, waar ik op reken, om u in mijn bezit te krijgen. Te Corbigny, waar heen wij vanavond op reis gaan, zult gij uw vader weervinden. Mijn vader Ja, hij wacht u reeds. Hij zal ons huwe lijk goedkeuren. Mijn vader kent u niet, doch zoodra hij maar eenmaal weet, wie en wat gij zijt Gij zult hem niets openbaren, als u zijn leven lief is. Uw vader stelt vertrouwen mij, hij is overtuigd, dat ik zijn plotseling verdwenen dochter zoek en ik zal hem zeg gen, dat ik u niet zonder gevaar uit de macht van uw vijanden verlost heb. Weet hij dan iets van de waarheid Neen, ze is hem integendeel zorgvuldig verzwegen. Op den dag, waarop hij eenig ver moeden van die waarheid krijgt, luister wel, Gabrielle, op dien dag zal uw vader tevens hebben opgehouden te leven. Zij sidderde. Norbert zeide dit alles op afgemeten, snij denden toon, zonder eenige drift, langzaam als iemand, die slechts na rijp beraad de plannen uitspreekt, waartoe hij gekomen is. Het meisje begreep dan ook, dat het leven van haar vader werkelijk afhankelijk was van den man, die tegenover haar stond. De markies bracht een eleganten revolver uit den zijzak van zijn jas te voorschijn. Hij was uit ebbenhout gesneden en rijk met goud en zilver gemonteerd. Hij liet het mechaniek der zes geladen loopen glimlachend spelen. Bij het eerste woord, dat gij uw vader verraadt, zei hij bedaard, zal ik hem dooden, bij het eerste woord, dat gij aan iemand an ders omtrent de gebeurtenissen zegt, dood ik uw vader Als gij weigerachtig zijt, mijn vrouw te worden, dan kunt gij uw rouwklee ren bestellen, dan is het lot van uw vader beslist. Te Corbigny, waar hij uw terugkomst reeds met ongeduld verbeidt, wordt hij, zon der dat hij daarvan iets vermoedt, bewaakt door twee mannen, die alleen mijn bevelen volgen en hem nooit uit het gezicht verliezen. Die bewaking zal nog strenger worden, zoo dra gij bij hem zult zijn en ik uw mededee- lingen te vreezen heb. Ja Gabrielle, ik her haal het u, een weigering van uw kant is niet mogelijk, ze zou onmiddellijk den dood van uw vader tengevolge hebben. Gij wordt mijn vrouw Spoedig zullen Murad en de overigen komen om u te redden, hun tusschenkomst is onnoodig. Uw vlucht, Gabrielle, is het sein om uw vader te dooden, gij alleen hebt zijn leven en zijn dood in handen. Meet daarnaar uw woorden af en bewaak al uw doen en laten, zoowel het een als het ander kan zijn dood wezen Gij wilt mij alleen door vrees tot gehoor zaamheid dwingen, is 't niet? Het is onmo gelijk, dat gij inderdaad uw boos opzet zoudt willen volvoeren Gij beoordeelt een ander naar uzelf, ant woordde hij met een koelen lach. Thans voelde zij een huivering door haar leden gaan. Zij vond nergens troost of uit komst, omdat zij begreep, dat Norbert niet voor eenige misdaad zou terugdeinzen. Zij wist nu, dat zijn bedreigingen geenszins ijdel waren en dat hij ze zou volvoeren, zoodra hij dat noodig oordeelde. Zij dacht niet zoozcei aan zichzelve, maar des te meer aan haar vader. Handenwringend stond zij daar. Wat te doen Tot het hart spreken van dien man? Hij was gevoelloos. Hem haar vermogen aan bieden, voor haar eigen behoud en dat van haar vader. Wat zou dat baten hij zou toch haar aanbod afslaan. Reeds vroeger had hij immers geweigerd daarin toe te stemmen. Maar wat dan Dat onwaardige huwelijk aangaan, om haar vader te redden Zij kon er niet toe besluiten. Zij had een hoog denk beeld omtrent de heiligheid van den echt. Zij, de vrouw van iemand, dien zij wist, dat een booswicht was Nooit. Wie weet, dacht zij, ik ben reeds een maal ontvlucht, toen ik aan alles wanhoopte. Als ik Murad eenig bericht kon doen toeko men als Valentin en zijn vrienden vernemen konden, waar ik ben Norbert las deze en dergelijke gedachten op Gabrielle's gelaat, als een voor hem open geslagen boek. Niets van dat alles zal eenig gevolg heb ben. zei hij. Beproef het maar Zij wankelde waar zij stond en liet haar blikken langs de wanden der kamer gaan, of zij niet hier of daar eenig wapen vinden kon, vast besloten als zij was, om den dood te ver kiezen boven de schande. Hij scheen wederom haar oogmerk te ra den en antwoordde lachend Neen, een wapen zoekt ge hier tever geefs. Gabrielle BUITENLANDSCH NIEUWS. STRATOSFEERTOCHT IN RUSLAND GESLAAGD. Een hoogte van pl.m. 19.000 meter bereikt. Bij Koloinna veilig ge daald. Aan boord alles wel. De eerste Sowjet-stratosfeerballon, welke Vrijdagmorgen om 8.14 is opgestegen, heeft een hoogte van ongeveer 19.000 meter bereikt. Om 5 uur in den middag is de ballon bij Kolomna veilig geland. Alles was wel aan boord. Het hoogterecord van prof. Piccard is ge slagen. Nadere bijzonderheden. In het vervolg der Reuter-telegrammen wordt gemeld, dat de themometer een koude van 64 graden vorst aanwees, wat de lucht betreft buiten den gondel. „Wij voelen ons wel", luidde een bericht uit den ballon. Om 9 uur 58 min. had de ballon een hoog te van 17900 meter bereikt. De apparaten werkten alle goed en de zuurstofvoorraad bleek voldoende groot te zijn. Ten gevolge van de zonnestraling op den aluminiumwand van de gondel, was daarbinnen de tempera tuur 14 graden boven nul. De van de zon af gekeerde wand van de gondel was zeer koud, maar toen de gondel zelf ronddraaide, werd zij aan alle kanten gelijkmatig warm. Om 11 uur 2 minuten bleek de ballon zich wat de projectie van zijn baan op de aarde aangaat 24 km te hebben verwijderd van het punt van opstijging. De hoogtemeter regis treerde op dat uur nog dezelfde hoogte, de luchtdruk buiten bleek toen 60 millimeter te bedragen (gemiddeld is op den grond de luchtdruk 760 mm). De temperatuur buiten bleef nu gelijkmatig 67 graden vorst, binnen de gondel was de temperatuur gestegen tot 22 graden boven nul. De aarde was goed zicht baar. Het telegram meldt verder, dat een hoogte Gabrielle uitte een kreet van woede en liep naar het venster. Hij volgde haar. Wp zijn hier op de eerste verdieping zei hij uiterst bedaard. Ge zoudt u verwonden, u bezeeren. zonder er van dood te gaan en zoo gij om hulp wilt roepen, zal ik u niet weer houden. Hij opende zelf het venster. Zij boog zich voorover. Er liepen eenige menschen langs het huis, ook twee politie-agenten, ditmaal geen hand langers van Rouquin en Norbert die als zoo danig vermomd waren, maar twee werkelijke politieagenten gingen langzaam, met de han den op den rug de woning voorbij. Daar was haar heil, één woord, één kreet kon haar redden. Norbert werd een weinig bleeker dan hij gewoonlijk was. Hij volgde elke beweging die zij deed. De politieagenten keken half werktuiglijk naar boven en kregen het meisje in het oog. Denk aan hetgeen ik u gezegd heb fluis terde de marikies haar toe. Eén kreet, één ver dacht gebaar en uw vader is verloren. Gabrielle lag uit het venster gebogen. De politieagenten waren zoo dicht bij haar, dat zij hen hoorde spreken. Welk een mooi gezichtje, die daar mom pelde de een in zijn baard. Mij een beetje te bleek, antwoordde de ander. Ik zie ze liever met roode wangen. Gabrielle zweeg. De politieagenten liepen voort, tot hun weg door een zijstraat leidde. Alles werd weer stil en eenzaam. De markies sloot het venster. Zijn bloed, dat een oogenblik gedreigd had stil te staan, vloog hem weder naar het hoofd, verhoogde zijn gelaatskleur en gaf gloed aan zijn oogen. Komaan, nu begint gij verstandig te worden, zei hij opgetogen. Hij greep haar hand, die hij op hoffelijke wijze aan de lip pen bracht. Spoedig zult gij nu markiezin d'Argental wezen (Wordt vervolgd.)

Wieringer courant | 1933 | | pagina 1