ASPIRIK PARIJSCHE MODEBRIEF. Met de W.A.C.O.-BU3SEN laaMtn Er is 1 'i geheel geen reden voor, kiespijn kalm te verdragen! In weinige minuten kan men van deze pijn bevrijd zijn, wanneer men Aspirin neemt, het voor net organisme onschadelijke middel. Uitsluitend vorkrijgbaar in dcoranio-bandL-^c- 20 tdbl. 70 cis. en oranjozakjes van 2 tobl. 10 Ci. 1ot verslag van den U.K. Volksbond, Zelfs wratten kunnen langs psychischen afd. Wieringen, werden wij er door i weg ontstaan- Men heeft weieens de wratten onprettig getroffen en het speet ons ten zeerste, dat wij door omstandig-j wercj voorgedaan. Toen liet lieden verhinderd waren Zaterdag 30 September de vergadering bij te wo- HET OUDE WORDT WEER NIEUW. Grijze herfst japonnen en ruige stoffen. We hadden een avond onverwacht bezoek van twee jonge, moderne nichtjes, terwijl zich toevallig ook een oude en ouderwetsche tan te als gast had aangemeld. Het valt niet te verwonderen, dat onder de gegeven omstan digheden het gesprek eens hokte, dat er klei ne misverstanden rezen, die met tact uit den weg geruimd en gevaarlijke conversatieklip pen die met moeite omzeild moesten worden. Tusschen ouderdom en jeugd gaapt op het oogenblik een wijde kloof. Het was dan ook een verademing, toen ik een pak oude modeplaten voor den dag haal de, waarin we ons allen met groot animo ver diepten. Vooral de jon ge dingen hadden veel plezier. Ze gichelden om de bespottelijke mode van 1890, toen de dames alle een queu de Paris onder den rok droegen. „Heeft U dat ook gedragen, tan te wilden ze weten. Tjakkes, met zoo'n kus sent je op je rug te loo- pen De menschen le ken wel niet wijs om daaraan mee te doen." Daarna amuseerden ze zich kostelijk over de kokerjaponnetjes van omstreeks 1916, waarin de draagster alleen maar hippelpas- non. Des te grooter was onze vreugde, toen wij van liet Bestuur mochten ver nemen, dat het verslag een absoluut- onjuiste weergave was van de verga- lering en gaarne zijn wij naar de be stuursvergadering gegaan, die naar aanleiding van dat verslag was hijeen- geroepen. Nadat de ware gang van zaken naar voren was gebracht, heeft het Be stuur goedgevonden, dat wij U eenige plaatsruimte zouden aanvragen om op die wijze naar best vermogen dien onprettigen indruk weg te riemen, zoowel bij die Katholieken, die niet op de vergadering aanwezig waren als bij de nict-katholieken, in wier midden wij rustig wonen. Onzen wclge meenden dank voor het verleenen van deze plaatsruimte. Wat toch was het geval Wel, er waren twee verzoekschriften inge komen nl. één van de Brandstoffen- Spaarkas „St. Joseph" en één van de Tooneelcluh „St. Hippolytus" (onder- afdeelingen van den Volksbond) om ook niet-leden daarin op te nemen. Daar voor St. Antonius de inkoops prijzen dan nog gunstiger zouden wor den en St. Hippolytus dan nog over .meer geschikte krachten zou kunnen beschikken, werden de verzoeken toe gestaan, wanneer maar het reglement gehandhaafd werd en liet Bestuur van de onder-afdeeling uit leden van den Volksbond zou blijven bestaan. Hier is geen sprake van dwang, maar naar ons inzien van een ruime en royale opvatting van den Volksbond. Ten slotte werd naar voren gebracht een verzoek om een gratificatie te ver leenen aan de naai-vereeniging „Dor- cas". Dit verzoek was niet uitg;egaan van „Dorcas" zelf, maar was dooi een der Volksbondleden bij het Bestuur in gediend. Ondanks de warme en welver diende aanbeveling werd het verzoek afgewezen. Echter niet, omdat de ver- ecniging neutraal is, zooals uit het ge geven verslag zou kunnen opge maakt worden. Dit zou ook zeer onre delijk zijn. Hoe meer een vereeniging, die in zich goed is, groeit en bloeit, des te liever dat liet ons moet zijn. Trou wens in het vereenigingsleveiP mag; onderlinge waardeering wel een woord je meespreken in dezen tijd van afbre kende kritiek en een gezond begrip van van zoo'n patiënt bestreken met een onscha delijke roode verfstof, waarna hem een blind- men een electrisch apparaat snorren en vervolgens werd den patiënt verteld, dat nu de roode stof kon worden afgewasschen, dat daarmede meteen de wratten verdwenen zouden zijn. Dat was inderdaad het geval, een bewijs, dat de wratten uitsluitend langs psychische weg waren ontstaan. Het succes van deze en andere psychische be handelingenmethoden hangt in hooge mate af van de persoonlijkheid van den behande- lenden arts. jes maken kon en met^0"jr /--- - r_-rr_ - moeite en zelfs niet menschiievendheid zal niet op de aller ~r: zonder gevaar de1 opB-eVenrafloope"n.l«MS(,e P|afal® v.mgen, wat ons van el- En hoe belachelijk wa- kander atscheidt, maar wel, wat ons ren de (hemd-japon- 'Miet. behoud der eigen beginselen nen, die ze zich toch vereenigen om aldus te kunnen nog uit hun kinderja ren herinnerden met die bespottelijke korte rokjes en de ceintuur om de heupen Waren de vrouwen dan nooit verstandig geweest, om zoo'n onzin te dra gen „Wacht maar," waarschuwde tante, „je zult eens zien, hoe belachelijk je later onze tegenwoordige mode vindt, waar je nu zoo mee dweeptVerwonderd keken de jonge meisjes op. Zou het heusch mogelijk zijn, dat later onze huidige mode even mal en belachelijk zou blijken te zijn als de voor afgaande Toen moest ik mij, tot mijn spijt, aan de zijde van de jeugd scharen. Neen onze mo de zal later niet lachwekkend zijn voor het nageslacht. Waarom vinden we een oude mode gek Niet omdat ze oud of vreemd is. Maar omdat ze onnatuurlijk is, omdat ze be paalde onderdeelen tot in het bespottelijke heeft overdreven, rokken te kort of te nauw heeft gemaakt, mouwen zoo zwaar en breed, dat ze den omvang van het middel hadden, kragen waarin men het hoofd niet meer be wegen kon, zoodat de dames extra lange soep lepels noodig hadden om tot den mond te kunnen reiken. Onze huidige mode volgt ech ter de lichaamslijn, ze vertoont geen overdre ven, misplaatste versieringen en heeft zich totnutoe nog niet aan buitenissigheden schul dig gemaakt. Natuurlijk weten we niet of het zoo wel blijven zal, maar dat zal heel veel van de dames zelf af hangen. Wanneer iets niet in den smaak valt en dus ook niet ge kocht wordt, verdwijnt het heel spoedig en heeft geen „kans" mo de te worden. Voor het begin van het seizoen vinden we aardige, practische toi letjes in grijze tint. Deze kleur is verkregen door een mengeling van witte en zwarte stof, niet door weefsel van effen grijze draden. Het origineele van een der gelijk toiletje is het wit zijden slabbetje. Dit wordt met zwart gitten knoopjes van voren op de japon geknoopt. De manchetten zijn even eens van witte zijde, met gitten knoopjes be vestigd. Voor dit soort japonnen komen ook zwarte, met wit omcir kelde knoopen in aanmerking, wit leeren cein tuurs en garnituurtjes van zwarte crêpe. Wie zwart met wit een beetje somber vindt, kan een andere gemengde stof kiezen, bruin met rood doet b.v. erg aardig, ook grijs met bruin, beige met bruin en blauw met grijs, In sommige weefsels zijn zelfs vier kleuren verwerkt, zooals rood, blauw, groen en bruin, Echter in zulke gedekte nuancen dat het ge heel niet bont doet. De meeste stoffen zijn min of meer ruig, hoewel ze heel soepel en licht zijn. In de allernieuwste heeft men lan ge witte of lichtgrijze banen geweven, die iets echt wintersch aan de stof geven. WILHELMINE INGEZONDEN STUKKEN VERSLAG R.K. VOLKSBOND. Mijnheer de Redacteur. Toen wij Dinsdag 1.1. mochten lezen slag geeft. kan sa- ont- Dii het menwerken tot opbouw van het wrichte maatschappelijk leven, verzoek werd afgewezen, omdat niet op den weg ligt van clen Volks bond om andere vereenigingen te steu nen, zoolang de financieële draag kracht der kas ternauwernood vol doende is voor eigen leden. Niemand zal eenige tegenspraak willen zien in het toestaan van vijf gulden voor het St. Nicolaasfeest der nog-niet-school gaande kinderen, waarvan dus ook de kinderen der leden profiteeren. Ziehier Geachte Redacteur, enkele punten, welke wij ons verplicht heb ben geacht naar voren te brengen met hooge goedkeuring van het Bestuur en wij hopen en wensehen, dat hier door de onprettige indruk naar bui ten naar best veijmogen zal zijn wegge nomen. U beleefd dankend Pastoor A. de Wildt, Geestelijk Adviseur van den R.K. Volksbond. GEMEENTE WERINGEN. ONS WIERINGERMEERHOEKJE. Ons Lichaam en onze Gezondheid Psychische Behandeling van Huidziekten. Zouden huidziekten langs psychischen weg te genezen zijn Op het eerste gezicht doet dat wat vreemd aan en velen zullen deze mo gelijkheid zelfs volstrekt verwerpen. Natuur lijk bestaat die mogelijkheid alleen in die ge vallen, waarin de huidziekte ook een psychi sche oorzaak heeft, en dat is vrij dikwijls het geval. Er bestaat bijv. een ziekelijke neiging tot blozen, die voor de betrokkenen hoogst onaan genaam is. Tenslotte komt het zoover met hen, dat zij, uit vrees zich door hun blozen te blameeren of bloot te geven, menschenschuw en verbitterd worden. De psycho-analyse heeft in dergelijke gevallen uitstekende re sultaten bereikt. Het blozen wordt veroorzaakt door de nauwe betrekkingen, welke bestaan tusschen de bloedvaten in de wangen en de gemoeds aandoeningen. Bij hevige gemoedsaandoenin gen kan de blos, die zich ook over den hals en de borst kan uitstrekken, uren lang aan houden en bij enkele personen treden niet zelden oppervlakkige zwellingen op. Het is trouwens bekend, dat men langs hypnoti- schen weg de vorming van blaren en lichte bloedingen van de huid kan veroorzaken. Bij eczeem heeft men ook zeer dikwijls te doen met zenuw-oorzaken, evenals bij zieke lijke transpiratie en jeukingen met of zonder begeleidenden huiduitslag. Wanneer men de ze psychische aandoeningen als zoodanig be handelt, verkrijgt men uitstekende resulta ten. Het valt echter niet te ontkennen, dat sommige patiënten door een psychische be handeling te zeer worden aangegrepen. Zij verliezen pigment en hebben last van een sterkeren uitval van de haren. De behande ling moet dan gewijzigd of geheel achterwege gelaten worden. De verbetering, die ingeval van huidaan doeningen dikwijls wordt waargenomen bij verandering van klimaat, kan men even goed bereiken, door te gaan naar een andere plaats met precies hetzelfde klimaat. Het is dus geen kwestie van klimaatde patiënt heeft slechts een verandering van omgeving noo dig. Het is dus een psychische aangelegen heid dit blijkt ook wel hieruit, dat juist bij chronische huidaandoeningen de wensch van den patiënt om te genezen, dikwijls den door- Vlaggetjesclag voor het kind. Het is nu wel langzamerhand van algemeene bekendheid van hoe groot belang; de herstellingsoorden en vacantiekolo- nies voor het kind zijn. Door tusschen- komst van de Afd. Wieringen zijn reeds 10 kinderen uitgezonden en de ouders, die hun kind bleek en zieke lijk weg zagen gaan en het later met blozende wangen mochten terugontvan gen, kunnen getuigen, van hoeveel waarde deze instellingen zijn. Doch ook de herstellingsoorden en vacantie - kolonies lijden onder de nood der tijden en groote financieele moeilijkheden moeten overwonnen worden. Het is daarom, dat de afdee ling Wieringien Zaterdag en Zondag een vlaggetjesdag hoopt te organisee- ren. Wiij willen met klem het mooie werk van de afdeeling in uwe mild heid aanbevelen Koopt Zaterdag en Zondag, van de dames 'n vlaggetje BURGERLIJKE STAND. van 29 Sept. tot 5 October 1933. Geboren: Iiotse Cornelis, z. v. C. van Kalsbeek en van G. Bakker. Ondertrouwd: J. S. P. Kroon en T.( D. Blaauboer. Overleden: A. Wigbout, vr., 77 jr. wed. v. J. Klein. Loop der bevolking over September. Ingekomen. Mw. G. G'erritsma uit Heemstede; H. de Groote uit Nieuwer- Amstel; E. Odie uit Medejnblik; H. W. Meihuizen uit Amsterdam; Mw. M. Meihuizen geb. Wartena uit Wteesp; J. Th. Borst en echtg;en. uit Heiloo II. Staats uit Haarlemmermeer R. Leenknegt uit Medemblik R. J. Rakers en gezin, J. Lont en geziij.. en N. Henneveldt en gezin uit Wonsera- deel Mw. A. Tix uit Recklinghau- sen (Dld.) R. J. H. Lohse en gezin uit Wonseradeel J. L. L. de Bakker uit Hulst K. Brandjes uit Beverwijk J. J. B. de Leeuw uit Rotterda;m II. Akkerman en g;ezin uit Lemsterland Mw. A. Kroes, geb. Venema uit Opster land; J. Haverkorn uit Anna Paulowna Wed. H. Leeuw geb. Gr. Kramer uit Zijpe Mw. M. Oedzes geb. Janszen uit Amsterdam U. C. Dauphin uit Win schoten A.mhtshalve werden inge schreven M. W. Kingma. Vertrokken Mw. D. A. Grin naar Den Haag,; II. Schepers naar Hilver sum A. B. Rasmussen naar Den Haag Mw. A. G. Kelch naar Den Hel der E. J. Fuykschot naar Medem- biik G. Zuur naar Oude Pekela A. Kalisbeek naar Roden G. Boescho- ten naar Wassenaar; L. Verbost en ge zin en Mw. W. J. van Asperen naar Utrecht W. K. van Oppen naar De«n Haag Wed. H. Wanmaker en gezin naar Nijmegen A. Huisman en gezin naar Wonseradeel II. Snoek naar Midwolda; Mw. D. Dopper naar Me demblik; L. P. Schut naar Oude - Pe kela; Mw. J. Iioogesteger naar Anna- Paulowna; H. Doek naar Harlingen; G. Kuntkes en gezin naar Rotterdam; G. Kroeze naar Slootdorp; H. Lohr naar Berkhout F. J. Eldering en ge zin naar Rotterdam; J. P. Cruson en gezin naar Groede; K. van Hoorn en gezin naar Zaandam. ALGEMEENE VOORWAARDEN geldende bij de uitgifte van landerijen in pacht in de Wieringermeer. (Ontleend aan het Drie Maandelijkseh be richt betreffende de Zuiderzeewerken. Vervolg. Artikel 15. A. Onderhoud van opstallen door den Staat gesticht of overgenomen. 1. Het onderhoud, de herstellingen en de de kleinere vernieuwingen van de gebouwen en getimmerten op het tijdstip van ingang- van den pachttermijn tot de hoeven behoo- rende, of daarna voor rekening van den Staat gesticht, komen ten laste van de pach ters en dienen te geschieden, volgens aanwij zing en tot genoegen van de Directie. Lijst van onderhoudswerken. 2. De sub 1 bedoelde aanwijzing geschiedt op een door middel van een jaarlijks door de Directie aan den pachter uit te reiken lijst van onderhoudswerken, welke binnen een op deze lijst "vermelden datum door of vanwege den pachter moeten zijn uitgevoerd. Groote herstellingen. 3. Groote herstellingen en nieuwbouw zijn voor rekening van den Staat. Aanvoer materialen. 4. De pachter is verplicht de materialen voor groote herstellingen kosteloos aan te voeren. B. Onderhoud van opstallen door den pachter gesticht. 5. De pachters moeten de opstallen, welke zij na verkregen vergunning voor hun reke ning op de hoeven gesticht hebben, volgens aanwijzing en tot genoegen van de Directie onderhouden en de noodige herstellingen en vernieuwingen aanbrengen. Boete bij verzuim. 6. Aan de pachters, die de door de Direc t-ie aangewezen werken niet, onvoldoende of Politie: Gevonden: en een kindertaschje. zakdoekjes. Inl. bij de Gem. Bode. een kinderbril; inhoudende 2 BINNENLANDSCH NIEUWS. Middenmeer. Ten gerieve van belang; hebbenden laten wij de uren van open «telling van het Postkantoor hier onder volgen. Het Postkantoor is geopend vanaf 's-morgens 11 u. tot 12.30 u. 's-avonds van 18.00 tot 19.30 uur. Voor de Telefoon vanaf 's-morgens 8 u. tot 21.30 uur Voor de Telegraaf vanaf 's-morgens 8 u. tot 21 uur. Zondags afhalen vanaf 's-morgens 9 uur tot 9.30 uur. Groote Belangstelling. Voor een te houden landbouwcursus blijkt in onzen Wieringermcerpolder uiterma te veel belangstelling te bestaan, zelfs zoo groot, dat voor één cursus te Sloot dorp het aantal cursisten te groot zal zijn. Of het nu mogelijk zal zijn daar naast te Middenmeer ook een cursus te openen De belangstelling is het zeker waard. BURGERLIJKE STAND MEDEMBLIK (met inbegr. ged. Wieringermeer.) van 28 September tot 4 October 1933. Geboren: Jan Arie, zoon van Bar nardus de Vries en I-Iinderika Meijer; Cornelis, zoon van Petrus Simon Kuil boer en Maria StetJan Albert, zoon van Ceesicnus Kruithof en Geesien Mulder. Ondertrouwd: Gerhard - Tiben en A- lida Geertruida Glim. Overleden: Jan Frederik Maternum, niet binnen den door haar bepaalden tijd 83 jr., wedn. van .Tohanna Elisabeth hebben verricht, kan door de Directie een Mathijsse. Geertje Meijer, 72 jr., ongeil, boete van f 20,tot f 50,worden opgelegd. ZEVEN PERSONEN AANGEHOUDEN. Dieven van rijwielonderdeelen. De Rotterdamsche politie is een complot dieven van rijwielonderdeelen op het spoor gekomen. Het bleek, dat elden van het com plot behoorden tot het personeel van een gros- sierderij in rijwielonderdeelen. Bovendien dre ven zij in hun vrijen tijd voor eigen rekening- zaken in rijwielen. Zij vervaardigden fietsen van gestolen onderdeelen. Bij eenige van hen is een huiszoeking ge daan, waarbij vrij groote hoeveelheden onder deelen in beslag zijn genomen. In verband met een diefstal, gepleegd bij een grossier aan den Linker Maasoever, werden vijf mannen aangehouden in verband met diefstallen bij een anderen grossier. BRAND IN EEN TOREN. Dinsdagavond ongeveer half twaalf is brand ontdekt in den toren van de St. Agathakerk te Lisse. Het bleek, dat de motor van het or gel warm was geloopen, waardoor de kast, die er om heen staat, in brand was geraakt. Vermoedelijk is de motor na het gebruik van het orgel in den avonddienst niet geheel tot stilstand gekomen. Het vuur was spoedig ge- bluschtde schade is gering. door Noord-Holland. In uw vacantie een heele dag toeren op een rondritbiljet voor f 2.50. Vraagt gratis dienstregeling bij onze agen ten DE HAAN en TIMMERMAN, H.-hoef. Verbod verandering, gebouwen en getimmerten en boete. 7. De pachters mogen zonder schriftelijke vergunning van de Directie op het gepachte de bestaande gebouwen of getimmerten niet vergrooten, verkleinen of de inrichting daar van veranderen. Bij overtreding verbeuren zij een boete van f 100,en zijn zij bovendien verplicht de voorwerpen op de eerste aanzeg ging weg te ruimen en alles in zijn vroegeren toestand te herstellen of, hierin in gebreke blijvende, te dulden, dat dit vanwege de Di rectie te hunnen koste geschiedt. Artikel 16. Onderhoud van opritten en andere werken. Ten laste der pachters is het onderhoud en, zoo noodig, de vernieuwing van opritten, dammen, geulen, hekken, heiningen, bruggen, duikers en wat daartoe behoort, in-, op- of langs het gepachte, geheel naar de aanwij zing en tot genoegen van de Directie. Artikel 17. Verlaten en ontruimen der hoeve. 1. De pachters, die het gepachte in deh loop of aan het einde van den pachttermijn verlaten, zijn verplicht aan de in hunne plaats optredenden pachters in de gebouwen, volgens aanwijzing van de Directie en ten tijde, door deze te bepalen, de noodige ruim te voor de uitoefening van hun bedrijf af te staan. Overgave stalmest en gier. 2. Bij het ontruimen van het gepachte is de aftredende pachter verplicht den op de hoeve aanwezigen voorraad stalmest en gier tegen schatting door of vanwege de Direc tie over te geven aan den optredenden pachter, wanneer deze den wensch daartoe te kennen geeft. Artikel 18. Verzuim in de uitvoering van werken. Onverminderd de invordering der voor elke overtreding bepaalde boete, heeft de Direc tie het recht elk werk, dat de pachter ver zuimt, zelf te doen uitvoeren en de kosten daarvan op den nalatige te verhalen tot een bedrag door de Directie vast te stellen, zon der dat deze ter zake van toegebrachte schade aan den te velde staanden oogst of uit wel ken hoofde ook tot schadevergoeding gehou den is. Artikel 19. Bewijs van overtreding of nalatigheid. De pachters verklaren als voldoend bewijs eener door hen begane overtreding van vo renstaande bepalingen aan te nemen en zich te onderwerpen aan een relaas van bevinding, opgemaakt door of vanwege de Directie. Als voldoend bewijs van het feit, dat en van het tijdstip, waarop aan hen het verrichten van een of ander werk is opgedragen, of de nale ving van één der bepalingen dezer overeen^- komst is gelast, geldt de aanzegging of de verzending door of vanwege de Directie aan hun adres van eene waarschuwing of eene kennisgeving. Artikel 20. Betaling der boete. Ingevolge deze pachtovereenkomst verbeur de boeten moeten op de eerste aanzegging- worden voldaan, op de wijze als in artikel 2 van Afdeeling B is bepaald. Artikel 21. Toegang tot de verpachte perceelen. De Directie en de door haar aan te wijzen personen hebben te alle tijde vrijen toegang tot het verpachte. Artikel 22. Commissie van arbitrage. Verschillen tusschen Domeinbeheer pachter inzake uitleg en toepassing van het pachtcontract worden onderworpen aan het oordel van een Commissie van Arbitrage. D; leden dezer Commissie worden benoemd door den Kantonrechter van het kanton, waar de zetel der Directie is gevestigd. Partijen zijn bevoegd ter benoeming van de leden der Com missie van Arbitrage een niet bindende voor dracht aan den Kantonrechter over te leggen, (Wordt vervolgd.) Albert Schweitzer. Deze vereeni ging voor Vrijzinnige jongelui zal na de zomerslaap weer met zijn bijeen komsten beginnen. De leden van het vorig jaar worden verwacht, liefst met introducé. Ook vrij zinnige jongelui zonder introductie zijn welkom. Wij vormen een eenvoudige groep, die met elkaar zullen overden ken geestelijke-, zedelijke- en maat' schappelijke onderwerpen. De eerste bijeenkomst liecft plaats Woen' sdag a.s. om 8 uur in de kerk te Slootdorp. Het ligt in de bedoeling voortaan de bijeenkomsten, die om de 14 dagen plaats hebben, beurtelings te houden te Middenmeer en te Slootdorp. Allen dus welkom Ds. Fischer. MIDDENMEER. Groote Seizoen - openings voorstel ling. a.s. Zaterdag; zal als eerste na7 jaarsattractie in ons dorp een bioscoop voorstelling gegeven worden in Hotel Smit. Een pracht programma staat de bezoekers te wachten. Het hoofd nummer: „Wat het leven verwoest" is een .meesterwerk vol ontroering. Als extra nummer wordt geg.even de film van de Polderdagfeesten te Middenmeer. Wij zijn er van overtuigd dat zeer velen zich zelf op de film wil len bekijken. Bewonersaantal groeit aan Nau welijks is de laatste huizenserie hier voltooid, of ze worden alweer door nieu we bewoners bezet. Ze komen overal vandaan vanaf Dollar tot de Schelde, of van bijna Maastricht tot Den Helder. Iedere nieuwe aankomst is weder 'n attractie en verzamelen zich de bewo ners in groepjes, om te kijken of er ook een landgenoot hij is uit hun provincie. Met dat al breidt ons dorp zich snel uit en is het er gezellig;. Ds Kerkenbouw. Met de kerkenbouw schiet men hier flink op. Zooals men weet, is de Katholieke kerk reeds lang in gebruik; de Gerei', kerk is al zoover heen, dat' flink aan het interieur wordt gewerkt en ze wel binnenkort in gebruik zal worden genomen; de Ned. I-Ierv. Kerk is thans van het spant voorzien en spoedig zal ook wel de be kapping; voltooid zijn. SLOOTDORP. Verleden Zaterdag is ons dorp we der een mooi winkelpand rijker gewor den door de opening van de zaak van Mej. Wied. Meeuwsen. De frissche ruime winkel heeft een afd. kruidenierswaren, een afd. tabak en sigaren, een afd. schrijfbehoeften en in het magazijn nog: een afd. manui'ac turen. Talrijke bloemstukken tooiden de zaak, toen ze werd geopend. We wensehen de handige zaken vrouw veel succes. KERKDIENSTEN WIERINGERMEER. ZONDAG 8 OCTOBER. R.K. KERK SLOOTDORP. Zondag 7Va en 10 uur H. H. Missen. In de week Dinsdag, Woensdag en Zater- H. Mis te 7V2 uur. Zaterdagav. 6s uur Biechtgelegenheid. Katechismus Dinsdag 2e, 3e en 4e klas Woensdag 5e, 6e en 7e klas Zaterdag le klas en bovenalen de kinderen, die nog geen eerste H. Communie gedaan hebben. MIDDENMEER Zondag 7V-2 en 10 uur H. H. Missen. In de week Maandag, Donderdag en Vrijdag: II. Mis te 7J/a uur. Zaterdagav .6—8 uur Biechtgelegenheid. Katechismus Maandag le klas en boven dien de kinderen, die nog geen eerste H. Com munie gedaan hebben. Donderdag 2e en 3e klas. Vrijdag 4e, 5e, 6e en 7e klas. NED. HERV. GEM. Slootdorp v.m. 10 uur Ds. Fischer. Onderwerp Heimwee. EVANGELISATIE Middenmeer v.m. 9.30 uur Ds. Finkensieper. Slootdorp n.m. 3.30 uur Ds. Finkensieper. GEREF. KERK SLOOTDORP Slootdorp v.m. 9.30 uur Cand. v. d. Vliet. Slootdorp nam. 3.00 uur Leesdienst. MIDDENMEER, GEREF. KERK. Middenmeer v.m. 11 uur Ds. Zuidema van Anna Paulowna. Middenmeer 's av. 7 uur Leesdienst. TE SLOOTDORP. Opgave voor deze cursus worden ingewacht voor 10 OCTOBER a.s. bij den Secr. van het Witte Kruis BRINK 53 SLOOTDORP. Aanvang der lessen 12 Oct. Aantal lessen 12. Kosten pl.m. 1.50 per persoon. Het Bestuur.

Wieringer courant | 1933 | | pagina 2