E@n Storm BEKENDMAKIN G W.TENKATE - SCHILDER. zij. En de oudere menschen waren zelfs nog zoo kinderachtig toen ze in de gaten hadden, dat wij geen Spanjaarden waren, de straat jongens inplaats van weg te jagen nog aan te vuren ook. Dus onze eerste gedachten van Spanje waren verre van mooi. Na eerst nog een geweldige steenregen ontvangen te heb ben lieten ze ons eindelijk 's avonds laat pas met rust. Een heel verschil met Frankrijk, daar stond de jeugd altijd gereed om alles wat wij noodig hadden voor ons te halen. Den volgenden morgen zijn wij al vroeg een ander plaatsje gaan zoeken, wat wij spoedig vonden vlak buiten de stad. Hier stonden wij mooi rustig en konden de stad ingaan, om onze zaken af te maken, en meteen de stad eens bekijken. San Sebastian is aan de zee kant een prachtig mooie badplaats, doch meer in de binnenstraten een drukke en be drijvige verkeersstad. In de stad viel ons een eigenaardig iets op, n.1. dit, dat het hier als een gewoonte wordt beschouwd dat de vrou wen zware vrachten voortdragen gewoon los op hun hoofd en dan nog heel gewoon met elkander loopen te praten, of onder het loo- pen door de grootste lol met elkander hebben. Toen wij meer in de arbeiderswijk van de stad kwamen, viel ons direct het groote ver schil op met Frankrijk, n.1. dat wij op alle hoeken van de straat werkloozen zagen staan. Ook hadden er pas relletjes plaats gehad, en waren 2 groote en kostbare ruiten van een kerk ingeworpen, waarvoor nog 4 zwaar ge wapende politiemannen patrouilleerden. YV. Hollander. J. Polet. BINNENLANDSCH NIEUWS. DE CHAUFFEUR VAN „DE BLAUWE VOGEL." Na vele vergeefsche pogingen gearresteerd en nu voor een jaar onschadelijk gemaakt. Alex Ohlings uit Miinchen-Gladbach, de in heel de Limburg-Duitsche grensstreek be kendstaande chauffeur van de pantsersmok kelauto, genoemd „De blauwe vogel", heeft voor de rechtbank te München-Gladbach terechtgestaan. Hij verklaarde echter met de smokkelarij niets uit te staan te hebben. De rechtbank beschikte eenter over zooveel be wijsmateriaal, dat zij den smokkelaar veroor deelde tot een gevangenisstraf van een jaar en een geldboete van M. 350.000, bij niet-be- taling te vervangen door drie maanden hech tenis. Vooral in de laatste maanden heeft Alex Ohlings in de Limburgsch-Duitsche grens streek veel van zich doen spreken en het den douanebeambten zeer moeilijk gemaakt. Toen de chauffeur van de pantserauto „De blauwe vogel" de smokkelarij in de Nederweertsche grensstreek moest laten varen, omdat daar de grond onder zijn voeten te heet werd, ver legde hij zijn arbeidsveld wat Zuidelijker, n.1. in de grensstreek nabij Sittard. Voor de dou ane-beambten daar was hij wel geen onbe kende, maar ze bleken toch in het eerst niet opgewassen te zijn tegen zijn geraffineerd heid en overmoed. Zoo heeft hij eens een smokkeltocht geor ganiseerd in de omgeving van het Duitsche plaatsje Effelt nabij Vlodrop. Hierbij werd zijn pantserauto door de douanebeambten onder vuur genomen, maar Ohlings en kor nuiten wisten te ontkomen. De wagen is toen beschoten, zoolang er nog zelden in de grens streek is voorgevallen. De man naast Ohlings werd bij die gelegenheid doodelijk gewond. Toen eerst sprong Ohlings uit den wagen om de vlucht te nemen. De smokkelbeambte zet te er toen alles op om den vluchtenden smok keiaar op het spoor te komen en inderdaad werd hij eenigen tijd later opgemerkt in het Duitsche grensplaatsje Heinsberg, waar hij gearresteerd is. Men wilde hem naar de ge vangenis te Aken overbrengen, maar bij het transport wist hij te vluchten uit den rijden den trein. Onvervaard zette hij toen zijn smokkeltoch ten voort. Eenige dagen later reeds werd hij in een nieuwe auto bij een smokkelexpeditie opgemerkt, toen hij in razende vaart door het plaatsje Karken bij Posterholt reed. Het voertuig werd weer onder vuur genomen, maar ofschoon de auto ter hoogte van den chauffeur beschadigd werd, werd de tocht ongehinderd voortgezet. Eenige dagen later waren grensbeambten van Karken er van op de hoogte gesteld, dat Ohlings daar met zijn smokkelauto de grens zou pogen te overschrijden. Tientallen beamb ten hadden zich opgesteld. In razende vaart kwam de auto aanrijden en alleen door tij dig op zij te springen, wisten de beambten zich van een wissen dood te redden. Reeds meenden de douanebeambten, dat de lang- gezochte weer ontkomen was, toen zij be merkten, dat auto langzamer begon te rijden en na eenigen tijd stil stond. Een der kogels had den motor beschadigd, maar Alex Ohling was intusschen gevlucht en had de Holland- sche grens overschreden. Dat de gladde vogel tenslotte toch nog in handen der Duitsche grensautoriteiten is gevallen,, is slechts aan een toeval te dan ken. Toen hij zich n.1. op een kwaden dag in de straten van Karken gewaagd had, werd hij door de grensbeambten aangehouden en gearresteerd. Door een valschen pas poogde hij nog den beambten te doen gelooven, dat hij niet de gezochte Ohlings was. Het lukte echter niet en hij werd geboeid naar de ge vangenis overgebracht. PERSBERICHT. We willen gezonde kinderen en een gezonde jeugd. Welnu „Do alcohol heeft een schadelijken invloed op de spijsvertering van het kind. Ilij verstoort de inwendige voe ding van het kind, dat nog moet groei en hij brengt alzoo zijn regelmatige ontwikkeling in gevaar, zelfs dan wan neer hij een of ander levensorgaan niet in het bijzonder aantast. De alco hol oefent vooral een uiterst verdcr- felijken invloed.uit op het zenuwstel sel. Met een woord, de alcohol is uiterst schadelijk voor het kind. liet is daarom hoogst wenschelijkl dat het gebruik er van geheel en al ontzegd worde aan kinderen beneden de zes tien jaar. Water en melk zijn de drank voor het kind." AUTO-ONGELUK. Door nog onbekende oorzaak reed de heer Adolf van Alkmaar, Zondagmiddag met zijn auto, waarmee hij op weg was naar Den Hel der, tegen de brugleuning nabij de Stolpen Door deze botsing veranderde de wagen van richting en vloog tegen een boom op. De inzittende heer A. en zijn echtgenoote bekwamen een hoofdwonde. De wagen zelf werd deerlijk verminkt» van enthousiasme gaat op, als U onze schoolkousen ziet. (Jaap Snor, hij breit ze zelf best.) Ie KLAS reparatie-inrichting, voor ALLE soorten WOLLEN kleeding, kousen en Sokken. (Ook de allerfijnste.) Zuidstraat 19, Den Helder. Let op de Gele Winkel. P.S. Vracht voor onze rekening. VOET-BAL-ONGELUKKEN. Bij een voetbalwedstrijd, welke Zondagmor gen op het Gemeentelijk Sportpark te Alk maar werd gespeld, kwamen twee spelers met elkander in botsing, dat de 19-jarige N. K., wonende alhier, vrij ernstig aan het achter hoofd verwond werd en opname in het zie kenhuis noodzakelijk werd geacht. Hij is per ziekenauto naar het Centraal Ziekenhuis o- vergebracht. De voetballer H. A. W. F., wonende alhier, verzwikte hierbij zijn voet, doch dit bleek niet van ernstigen aard te zijn. Inschrijvingen Handelsregister te Alkmaar. Nieuwe Zaken N.V. Autobusonder neming „Atbonta", Spoorbuurt 10, Anna-Paulowna. Wijzigingen K. Dol, lamingstr. 80 Den Helder, Kappersbedrijf. Omgezet in een naamlooze vennootschap. N.V. Hollandsche Autobus Onderne ming, Noord-Scharwoude. Filiaal ge vestigd te Schagen. Statutenwijziging vond plaats in N.V. Hollansch IJzermagazin v.h. M. de Wild, Laat 96 en lfil, Alkmaar. Van Devcnter's Kalkzandsteenfabrie ken N.V., Kogendijk, Schooil. Bestuurswijziging vond plaats in Coopt Bloembollenveiling verceni- ging „Breezand" W.A., Zwarteweg 5, Anna-Paulowna. N.W SchoorIsche Radio Distributie, Schoorl, Katrijp, Ileerenweg A 51. Coop. Zuivelfabriek Excelsior", lieer Hugowaard. Coop. Landbouwersaankoopverceni- ging annex malerij „De Toekomst", Wijk D 6a, Nieuwe Niedorp. Onderling Ondersteuningsfonds bij ziekte „Licht in Duisternis", Midden weg G 158, Heerhugowaard. GEMEENTE ZIJPE. HULDIGING Dr. OTERDOOIH. 't ZAND. Zondagmiddag had de officieele huldiging plaats in het lokaal van den heer G. A. Wit, van Dr. E. E. Oterdoom, welke vóór 12'/2 jaar terug zich aldaar als genees heer had gevestigd. Toen wij om even voor 4 uur het lokaal van den heer De Wit bin nentraden was deze reeds geheel gevuld met dames en heeren en het was een heele toer om zich een weg naar het tooneel te banen. Op het zeer ruime tooneel prijkten talrijke bloemstukken. O.m. van het huldigingscomité; de harddraverij -vereeniging „De Volharding" te 't Zand het Algem. Armbestuur te Cal- lantsoog de Harmonievereeniging „Kunst min" te Julianadorp.; „Hulp bij Ziekte" te Julianadorp de vereeniging ziekenhuisver- pleging „Noord Zijpe en Callantsoog" „Nut en Genoegen" te 't Zand afd. Zijpe Cal lantsoog van „Het Witte Kruis" „Hulp in Nood" te Callantsoog Burgerlijk Armbestuur te ZijpeVoetbalvereeniging „A.K.V.V." Centr. Genootschap afd. Callantsoog voor Kinderherstellings- en Vacantieoord idem afd. 't Zand Ziekenhuisverpleging „Noord Zijpe en Callantsoog" en nog tal van bloem stukken van particulieren. Voor enkele weken terug hadden verschil lende personen, deel -uitmakende van het be stuur van vereenigingen, waarvan dr. Oter doom óf bestuurslid, óf adviseerend lid, óf in zijn kwaliteit als geneesheer, een onmis bare steunpilaar is, een comité gevormd, met het doel dr. Oterdoom bij zijn 12V2-jarig ambts jubileum te huldigen. Men heeft dit gedaan op een wijze en door de medewerking van het publiek, op een spontane wijze, welke elke verwachting verre heeft overtroffen Zoo wij in den aanhef schreven, was de groote zaal van den heer De Wit geheel ge vuld en steeds stroomden nog menschen binnen en was de zaal tjokvol, de koffieka mer tjokvol en velen konden geen plaats meer krijgen, Onder de aanwezigen merkten wij o.m. op de Burgemeesters van Zijpe, Cal lantsoog, Winkel en Barsingerhorn, Pastoor Van Zuyden van 't Zand ds. Witkop van Schagerbrug Dr. Van der Sluys van Scha gen Dr. Groenhart van Dirkshorn, alsmede de beide Wethouders van Zijpe het Dag. Bestuur van Callantsoogde bestuursleden van het Algem. Armbestuur te Zijpe, bene vens vele andere officiëele personen. Te ongeveer 4.30 uur werd de jubilaris, met zijn gezin, binnengeleid door Mr. D. Bree- baart en werd verwelkomd door opgewekte muziek van de vereeniging „Kunstmin" te Julianadorp. Het publiek maakte zoo goed mogelijk ruimte en zoo gelukte het ten slot te het tooneel te bereiken. De muziek speel de „Lang zal hij leven" en de aanwezigen zongen spontaan mee. De ceremoniemeester de heer B. Elzer, trad naar voren en deelde mede dat als er perso nen waren welke het woord wenschten te voeren, zij zich even bij hem vervoegden, om goede orde te kunnen handhaven. Hierna trad de Edelachtb. Heer Mr. D. Breebaart .Burgemeester Callantsoog, als Voorzitter van het huldigingscomite, naar voren en zette uiteen de beweegredenen wel ke naar voren waren gekomen, 0111 Dr. Oter doom te huldigen. Na een gloedvolle rede roemde hij vooral de heer Oterdoom als per soon waar rust van uitgaat als hij bij een patiënt vertoeft. Ook mevrouw Oterdoom, welke zich veel opofferingen moest getroos ten, ontving van den heer Breebaart woor den van hulde en dank. Het comité bood als bewijs van erkentelijkheid aan Dr. Oterdoom de encyclopedie van Winkler Prins aan, be vattende 16 deelen, waarvan 3 deelen der nieuwste uitgaven zijn verschenen, terwijl Mevrouw Oterdoom een prachtig bloemstuk werd aangeboden. Het comité was hiertoe in staat gesteld door de bijdragen van de bewo ners uit Noord-Zijpe, Callantsoog, Juliana dorp en Koegras, waar de heer Oterdoom zijn practijk uitoefent. Het geschenk was vergezeld van een album, bevattende al de namen van hen, die aan dit geschenk hadden bijgedragen, welke album, vergezeld van een oorkonde, aan de jubilaris en diens echtge noote werd overhandigd. De heer Breebaart sprak den wensch uit dat dr. Oterdoom nog 12' jaar te 't Zand gevestigd mag blijven ïn daarna nog vele jaren, welke wensch met een donderend appalus werd bekrachtigd. Hierna verkreeg ieder de gelegenheid om Dr. Oterdoom, diens Echtgenoote en Schoon vader te complimenteeren, waar door allen gebruik van werd gemaakt. Hoe populair Dr. Oterdoom is bewijst wel dat een jongen van pl.m. 10 jaar het tooneel beklom, de pet diep over de ooren en de han den nog dieper in de zakken, vrijmoedig op dokter aanstapte. De ceremoniemeester haal de de groote pet van die echte Hollandsche jongen van zijn hoofd, trok de beide handen uit zijn broekzakken, en zoo stapte hij op Dr. Oterdoom toe en feliciteerde den jubilaris en diens echtgenoote op vrijmoedige wijze. In dien tusschentijd w'C-rd aan allen, die bereikbaar waren, door ettelijke jongedames een kop thee aangeboden. Vervolgens voerde de Edelachtb. Heer J. de Moor, als voorzitter van het „Witte Kruis", afd. Zijpe - Callantsoog,'woord en noem de het voor deze afd. eèL voorrecht dat de heer Oterdoom adviseerend bestuurslid was, wat de vereeniging en de leden steeds ten goede komt. Spreker feliciteerde, namens het „Witte Kruis", de heer en mevrouw Oterdoom van ganscher harte met deze gedenkwaardi ge dag. De heer C. Nannis trad hierna als spreker naar voren, in zijn kwaliteit als Voorzitter van de vereeniging ziekenhuisverpleging „Noord-Zijpe-Callantsoog", en vertolkte met een paar korte woorden de werkzaamheden en steun, welke men van dr. Oterdoom steeds ondervindt. Steeds weer is het Dr. Oterdoom die zich wendt tot de bevoegde autoriteiten om financieelen steun als hij komt in gezin nen waar hij meent dat zulks noodig is. Na mens die groep van menschen, zeg ik dr. Oterdoom hiervoor hartelijk dank. Ook als Voorzitter van Ziekenhuisverpleging brengt spr. een woord van dank uit aan den jubila ris voor al datgene wat door hem gedaan is en steeds gedaan wordt. Dr. Elema van Alkmaar, Voorzitter van de Specialistenvereeniging, brengt namens die vereeniging hulde aan Dr. Oterdoom voor diens werk wat hij te 't Zand en omgeving verricht. Hierna spraken o.m. de heeren Speur van Julianadorp, Burgemeester Koster van Win kel, P. Vos, als Voorzitter van „V.V.V." te Cal lantsoog, Schroever, als Voorz. van „Kunst min" te Julianadorp, W. de Wit, als Voorzit ter van de harddraverij-vereeniging „De Vol harding", H. Rezelman als Voorzitter van het Burgerl. Armbestuur te Zijpe, van Meer- ten als idem te Callantsoog, Mevr. Meijer van Callantsoog voor de kinderherstellings- en vaeantieoorden, afd. Callantsoogde heer Doedens voor Plaatselijk Belang te 't Zand terwijl de heer Elzer te 't Zand de rij van sprekers sloot, als bestuurslid van de afd. 't Zand voor Kinderherstellings en Vacantie oorden. Al deze sprekers brachten welgemeende woorden van dank en hulde aan het echtpaar Oterdoom of aan den jubilairis afzonderlijk voor hun werk, voor hun hulp en voor hun steun. Menigmaal werd een toespraak onder broken door een spontaan opwellend applaus uit de compacte menigte belangstellenden. Nadat ijverige dames steeds bezig waren wijn en verfrisschende dranken rond te die nen en op wondervolle wijze door het publiek heen wisten te laveeren, verkreeg de heer Oterdoom het woord. Spr. noemde deze hul diging overweldigend en boven alle verwach ting. Toen men hem in een vergadering de vraag stelde of hij er geen bezwaar tegen had dat men hem zou huldigen, was hij hier mede accoord gegaan, op voorwaarde dat het op eenvoudige, bescheiden wijze zou plaats vinden. Maar een bezoek als nu, dat is boven aller verwachting en spr. noemde het een zeer moeilijke en zware taak, om te formu leeren wat in iemands gemoed omgaat, als men gehuldigd wordt op een wijze als deze, welke spr. meer dan overweldigend noemt. In de eerste plaats verzocht spr. allen even op te staan en de heeren met ongedekt hoofd, om te gedenken die menschen die in het afgeloopen 1272-jarig tijdperk vielen aan ziek ten of andere oorzaken en ook te gedenken hen die nu op het ziekbed liggen, om voor hen beterschap of verlichting af te smeeken. Na dit plechtig moment, het was eenige 00- genblikken doodstil in de zaal, hernam de heer Dr. Oterdoom het woord en dankte allen voor alles wat zij in die 127-2 voor hem en zijn gezin hadden gedaan, wat hem in staat stel de te werken zooals hij thans doet. Spr. en zijn vrouw hebben niets dan lof voor het werken van het huldigingscomité en zeggen allen van harte dank voor het aanbieden van de encyclopedie voor zichzelf en de bloemen hulde voor zijn vrouw. Spr. noemt deze be wijzen van sympathie een aansporing voor zijn vrouw en zichzelf, om op den ingeslagen weg voort te gaan. Hierna werden de verschillende sprekers allen door de jubilaris op zijn bekende slag vaardige, soms humoristische wijze, beant woord en ook de zoo talrijk opgekomen be langstellenden werden hartelijke woorden van dank gebracht en hiermede was het of ficiëele gedeelte afgeloopen en verspreidde het publiek zich langzaam, voetje voor voet je, uit de volle zaal. 't Zand en omgeving heeft dokter Oter doom en zijne Echtgenoote gehuldigd op een waardige, onvergetelijke wijze en wij voegen er aan toe Dr. Oterdoom onze hulde aan U en uw Echtgenoote, voor het verrichtte werk, tot heil der lijdende menschheid. Een. brug bij de Stolpen. Er is het volgende jaar een verbetering te verwachten voor het verkeer tus- schen Alkmaar en den afsluitdijk. Nu rijdt men van Alkmaar af 't best over de Kooij naar Ewijksluis, omdat de weg langs het Noordhollandsch Ka naal tot de Kooij en verder naar Ewijck sluis het best berijdbaar is. Maar een belemmering blijft de vlotbrug bij de Kooij. De rijksweg, die de snelste verbin ding mét Ewijcksh is moet vormen, loopt echter van Stolpen over Veer- burg. Van Ye.crburg naar Ewijcksluis is deze weg al in goeden staat, het eer ste deel, van Stolpen af, is nog: niet verbreed, maar toch vrij goed berijd baar. Daarom zal, omdat tenslotte de snel ste verbinding de voorkeur heeft, niet worden overgegaan tot vervanging van de vlotbrug bij tie Kooij door een draaibrug, maar er zal bij Stolpen, ter hoogte van den ingang van het pro vinciale kanaal, een groote beweegbare brug worden gebouwd over het Noord- Hollandsche Kanaal. Met den bouw van deze brug zal in het volgende voor jaar worden begonnen. Een ongehoorde toestand. Dit opschrift is bestemd voor de Ne- ONS ALGEMEENE VOORWAARDEN geldende bij de uitgifte van landerijen in pacht in de Wieringemteer. (Ontleend aan het Drie Maandelijksch be richt betreffende de Zuiderzeewerken. Slot. Afdeeling B. Bepalingen voor de weidebedrijven. Artikel 1.. Indexcijfer. 1. Het indexcijfer voor de weidebedrijven wordt gevormd door het getal, dat aangeeft de geldelijke bruto-opbrengst van liter melk in het desbetreffende pachtjaar. De ge middelde prijs per 100 liter melk wordt bere kend aan de hand van de gegevens te ver strekken door den Algemeenen Nederland- schen Zuivelbond. 2. Het indexcijfer over het verstreken pachtjaar wordt jaarlijks door de Directie vastgesteld vóór 15 April. Artikel 2. Betaling der pachtsom. 1. De betaling van de pachtsom geschiedt in twee termijnen De eerste termijn, ten bedrage van 50% der grondpachtsom, vóór of op den eersten No vember na afloop van elk pachtjaar, behou dens het bepaalde in artikel 8, sub 5, van Af deeling A dezer voorwaarden, in welk geval de eerste termijn betaald moet zijn vóór den aanvang van elk pachtjaar. De tweede termijn ten bedrage van de som, verkregen door toepassing van het percenta ge, vermeld in kolom 4 van de in artikel 4 van Afdeeling A dezer voorwaarden opgeno men tabel, achter het voor het betrokken pachtjaar vastgestelde indexcijfer, op de grondpachtsom opgenomen in de met den pachter te sluiten akte, vóór of op 30 April na afloop van elk pachtjaar. 2. De betaling zal geschieden ten kantore der Directie of wel door storting of overschrij ving op hare postgirorekening. Artikel 3. Hooien perceelen. 1. Het gepachte mag slechts tweemaal in den pachttermijn worden gehooid, doch nim mer in twee opeenvolgende jaren. Het bloo- ten van een geweid perceel in het najaar wordt niet tot het hooien gerekend, evenmin het afmaaien van gras voor kuilvoer in het voorjaar. Voldoend veebeslag. 2. De pachter is verplicht een naar het oordeel der Directie voldoend veebeslag te houden. Cultuuradvies en -voorschriften. 3. De Directie geeft jaarlijks in zake het behandelen der weilanden een cultuur-advies. Zij kan in bijzondere gevallen overgaan tot het geven van dwingende cultuurvoorschrif ten. derlandsche Posterijen en betreft het postvervoer vanaf Alkmaar naar Scha gen, met tusschengelegen plaatsen. Dit vervoer geschiedt nu, na de opheffing van de tra,m, met de autobussen van de „II.A.B.O." Ik heb j.1. Zaterdag vanaf Alkmaar, als passagier, dit postvervoer eens kalm gadegeslagen, en noem het een ongehoorde toestand, om geen erger woord te gebruiken, dat op een derge lijke wijze de poststukken vervoerd worden. Te Alkmaar werden in de autobus welke te 4.50 vertrekt, ontelbare zak ken en zakjes post ingeladen, bene vens zeer vele losse poststukken. De chauffeur der autobus is, nevens chauffeur ook conducteur en postamb tenaar en heeft naast de zorg voor het veilige overbrengen van de passagiers, ook de zorg voor de postzakken in de losse post. Vanaf Alkmaar wordt met een sneltreinvaart langs het N.II. Ka naal gereden, met een tempo of de dui vel ons op de hielen zat. Dit moet wel, om op tijd te Schagen aan te komen. De passagiers hobbelen en schudden en springen wel mee. Er moet op tijd gereden worden. Te Schoorldam, bij een dwarsweg naar YVarmenhuizen, te Krabbendam, Burgerbrug, St. Maartensbrug en Scha gerbrug, stonden 1 of 2 ambtenaren van de Nederl. Posterijen de autobus op te wachten (of moesten van huis „getoeterd" worden) en moesten door hen 2 of 3 postzakken in .mtvangsfc worden genomen en brachten zij ook weer nieuwe voorraad binnen. Ook had de chauffeur verschillende losse post stukken in ontvangst te nemen, welke hij voortrijdende maar even 11a moet kijken. De chauffeur had zich, zeker uit eigen beweging, de hulp verzekerd van een jongen van ongeveer 11 of 12 jaar, welke de functie van pos'.conducteur waarnam. Yroor de chauffeur is het ook onmogelijk dit werk te doen wil men de reizigers tenminste niet met gebroken ledematen thuisbrengen. De wegen, welke de autobus van Schoorldam tot Schagerbrug volgt, zijn of heel slecht en smal, of vol bochten en smal. (Denk maar aan de smalle, bochtige dijk Schoorldam-Krabbendam. Zeer onverantwoordelijk noem ik het van de directie van de „II.A.B.O". 0:111 geen tweede volwassen persoon op de bussen die de post vervoeren, te plaat sen. En zeer onverantwoordelijk noem ik het van de Nederl. Posterijen om )p een dergelijke onbekookte wijze de post te laten vervoeren. Het algemeen, belang aischt hier een spoedige verandering ten goede, want zoo als het nu gaat is het meer dan on gehoord. Als er met een dergelijke au tobus een ongeluk gebeurt, is het niet de schuld van de chauffeur, van de di rectie van de H.A.B.O.. Als er morgen of overmorgen een postzak verdwenen is, is dat niet de schuld van de chauf feur ,maar van de directie der Nederl. Posterijen. Een chauffeur, die deze dienst moet doen, loopt gevaar zenuwziek te wor den en de passagiers loopen gevaar voor hun levens. Laat hier de bezuini gingsmanie bij de Posterijen nu eens niet meespreken. Doet men dit wél, zoo als thans, dan zal het slot wel zijn, dat Boetebepaling. 4. Aan pachters, die in strijd handelen met hetgeen in dit artikel is bepaald, kan de Directie een boete opleggen van f 100.— tot f 500,voor elke overtreding. MIDDENMEER. Tooneeluitvoering. Zaterdagavond a.s. zal een tooneeluitvoe ring plaats hebben in Hotel Smit Midden - meer. Echter zal deze niet, zooals op het aan plakbiljet is vermeld, worden bewerkstelligd door de Tooneelvereeniging T.O.V. van Sloot- dorp, doch door enkele leden van deze veree niging. Tevens zal de aanvang niet zijn 7 uur, doch HALF ACHT. Gezien het pracht pro gramma, dat wordt uitgevoerd, raden wij ieder aan dezen avond bij te wonen. Middenmeer, 12 Oct. Eerste Land- bouwlessen. Hedenavond werden in de school alhier de eerste lessen gege'ven van de Landbouwcursus. Hierbij wa ren aanwezig Burgem. Peters, Mr. A. F. Kamp en voorts eenige leden der Dorpscommissie. Burgem. Peters sprak een hartelijk welkomstwoord en uitte voorts den wensch dat de cursisten met aandacht de lessen zouden vol gen en zij er later in de practijk het nut van zouden ondervinden. De heer C. P. Vergouwen geeft hierop een korte uiteenzetting over de te vol gen vakken, waarin les zal worden ge geven en hoopt dat de vrhouding en opkomst tot aller bevrediging mag zijn Het aantal lesuren in bepaald op 144 per winterhalfjaar en verdeeld in acht vakken. Ondergeteekende maakt aan het geachte publiek van de Wieringermeer bekend, dat hij zich vanaf NOVEMBER zal VESTIGEN TE MIDDENMEER ALS SCHILDER. Hij houdt zich aanbevolen voor alle in het vak voorkomende werkzaamheden en hoopt door accurate en nette bediening zich een ieders gunst waardig te mogen worden. men verkeerde zuinigheid heeft be tracht. v. L. Schagerbrug, 16 - 10 - '33. GEMEENTE WIERINGEN. POLITIE. Verloren een damesarmband horloge. Inl. bij den Gem. bode H.-lioef. Bouwvergunningen. Burgemeester en Wethouders hebben vergunning verleend aan de fa. J. Krijtenburg te Ilarlingen tot het bouwen van een woonkeet op het sluisterrein te Den Oever aan M. Kat tot hel bouwen van een woonhuis aan den Koningsweg aan P. de Jong tot het houwen van een stal aan de Kliel'straat aan fa. Dek ker en Lont tot het bouwen van een pakhuis aan de Belt, aan N. YVage- maker tot het houwen van een bakkerij aan de Elft aan Mej. T. Ilen- nink tot het bouwen van een woonhuis aan den Ivoogerweg; aan J. Takes Dzn. tot het bouwen van een woonhuis aan den Poelweg. Deelname talencursuis. Naar men ons mededeelt hebben zich voor deel neming aan de talencursus welke de ze winter alhier wordt gehouden tien leerlingen aangemeld. Mond- en Klauwzeer. YVederom zijn in deze gejneente eenige gevallen van deze gevreesde ziekte geconstateerd, thans onder het vee van de Heeren |S. Klein en D. Lont. De Hollandsche molen. Naar wij vernemen heeft ook de Vereeniging tot behoud van molens in Nederland, „De Hollandsche Molen", pogingen aange wend tot behoud van de drie wind molens resp. gelegen in den YY'ester- ,1 anderkoog, den Stroeërkoog, en den Oeverschenkoog, die voor afbraak zouden worden verkocht, als gevolg van de invoering van een electrische bemaling. In haar schrijven aan het Hoogheem raadschap „YVieringeri" alhier, dringt zij aan op instandhouding der molens als reserve-maalwerktuigcn. ENSEMBLE KEES PRUIS. Kees Pruis, de alom bekende chan sonnier, ook op Wieringcn geen onbe kende, is met zijn ensemble op tourneé Ook Wieringen stond weer op het programma Wieringen waar steeds op een uitverkocht huis kon worden gerekend tot voor kort nog niet zoo heel lang geleden. Zaterdagavond was het echter mis in „Concordia" slechts een zestig be langstellenden waren opgekomen om de kennismaking te hernieuwen met Kees Pruis en zijn gezelschap. Men hoorde algemeen de klacht de entreeprijs was veel te hoog, een gul den entree, plus belasting, plus pro gramma, plus garderobe, maakt één gulden vijftig per persoon, wat voor het grootste deel der inwoners een heel bedrag uitmaakt. Het bekende gezegde van Minister Oud „wij zullen ons moejten aanpas sen" zal dus door Kees Pruis ook in overweging genomen moeten worden. De zaal maakte een troostelooze in druk, wat niet wegneemt dat het ge-

Wieringer courant | 1933 | | pagina 2