24e JAARGANG VRIJDAG 27 OCTOBER 1933 No. SB NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR WIERINGEN EN OMSTREKEN OM HET GOUD. WIERINGER COURANT VERSCHIJNT ELKEN DINSDAG en VRIJDAG. ABONNEMENTSPRIJS per 3 maanden 1.—. UITGEVER CORN. J. BOSKER, WIERINGEN BUREAU: WppolytuNheef Wtertnfen. Telefoon Intercomm. No. 19. A D VERTENTIëN. Van 15 regels o.öO. Iedere regel meer f 0.10 BINNENLANDSCH NIEUWS. NIEUWE WERKGELEGENHEID TE BEVERWIJK. Crisisrundvee in blik. De Beverwij ksche conservenfabriek N.V. te Beverwijk heeft met de crisis-rundveecentra le een belangrijk contract afgesloten omtrent de verwerking van rundvleesch tot vleesch in blik. Vermoedelijk zal dit aanleiding geven tot groote werkgelegenheid in deze fabriek, doch in hoeverre zulks het geval zal zijn hangt af van de inlevering van rundvee op de vee markten. In het begin dezer week is met de verduur zaming van het crisisrundvee aangevangen. AUTO TEGEN EEN HEK. Zondagavond is te Winkel een auto in bot sing gekomen met het hek van de N.H. Pas torie met het gevolg, dat van het forsche hek een drietal stijlen zijn afgeknapt. Vermoede lijk is de auto met groote snelheid tegen het hek opgereden en werd tengevolge van de aanrijding ernstig beschadigd. De drie inzit tenden bekwamen geen letsel Het drietal be gaf zich daarna na een bioscoopvoorstelling, waar het in den loop van het bal door de po litie werd opgehaald om gehoord te worden. EEN KORDAAT CHAUFFEUR. Hij voorkwam een ernstig ongeluk. Woensdagmorgen omstreeks 8.55 uur reed de bestuurder van den autobusdienst Egmond Alkmaar v.v., genaamd M. de G., wonende te Heiloo, in de Emmastraat te Alkmaar, toen plotseling het rëchterachterwiel van de autobus afliep. Doordat de bestuurder hard schreeuwde, wist hij de aandacht te trekken van de aldaar spelende schoolkinderen, die ijlings op het trottoir de vlucht namen, waar door zeer waarschijnlijk ernstige ongelukken werden voorkomen. De bestuurder kon ech ter niet verhinderen, dat de autobus tegen een aldaar staanden boom botste, waardoor aan dit vervoermiddel materieele schade ont stond. Ook de boom werd beschadigd. Een zich in de bus bevindende schooljongen werd door den bestuurder tijdig gegrepen, waar door hij wist te voorkomen, dat deze jongen met zijn hoofd tegen de voorruit stootte. De autobus is na eenigen tijd weggesleept. HET NIEUWE CONTRACT IN DE BOUWVAKKEN. Contra-actie. Dinsdagmorgen zijn 50 a 60 arbeiders in dienst bij den aannemer Geveke, te Leeuwar den, die te Groningen een aantal woningen bouwt, in staking gegaan tengevolge van de invoering van het nieuwe looncontract, dat reeds door het hoofdbestuur van de algemee- ne patroonsvereeniging in de bouwvakken is goedgekeurd, doch waarbij de arbeiders wei geren zich neer te leggen. De stakers trokken langs de karweien in de stad, om ook ande ren op te wekken, het werk neer te leggen, wat men bij enkele der werklieden in dienst van den aannemer G. Groenewold is gelukt. HEFFING OP PAARDEN- en LAMSVLEESCH. Naar de Tel. verneemt, zal binnenkort ook op lamsvleesch en paardenvleesch een gerin ge heffing worden ingevoerd. Het gebruik van deze vleeschsoorten is se dert de invoering van de heffing op rundvee, belangrijk toegenomen. DOOD GEVALLEN. De landbouwer J. L. Scholten te Ootmar- sum is bij het afwerpen van rogge van den zolder gevallen. Hij heeft daarbij zijn rugge- graad gebroken en is aan de gevolgen overle den. VERSLAGGEVER MISHANDELD. In een fascistische vergadering. De Nationaal-Socialistische Beweging hield Zaterdagavond te Roermond een openbare vergadering. Aan het slot van deze bijeen komst is, naar wij in de soc. bladen lezen, een verslaggever dezer bladen mishandeld. Toen n.1. de vergadering staande en met op geheven arm het Wilhelmus zongen, vorder den enkele fascisten van den persman, die zich ook van zijn zetel had verheven, dat hij den arm omhoog zou steken. De verslaggever weigerde dit, wat voor de fascisten aanleiding was hem aan te vallen. Een greep hem bij de keel. „Meezingen, arm omhoog of d'r uit", werd gebruld Men bracht hem slagen toe op het hoofd en de schouders. De bril werd van zijn neus geslagen en men sloeg hem met een hard voorwerp dwars over den schouder en het rechteroor. Tenslotte bemoeiden eenige omstanders zich er mede en bevrijdden den journalist. De toegebrachte verwondingen zijn van lich ten aard. Bij de politie is van een en ander aangifte gedaan. RAAD VAN IJSSELMONDE TEGEN DEN BURGEMEESTER. Bij den aanvang van de Dinsdagavond ge houden vergadering van den gemeenteraad van IJsselmonde heeft de heer C. in het Veld (c. h.) den voorzitter, burgemeester B. P. Ha zenberg, verzocht, in verband met het feit, dat mr. Van Trigt een klacht wegens valsch- heid in geschrifte ingediend had en mede in verband met zijn beleid van den laatsten tijd, het presidium neer te leggen. Toen de burgemeester hierop, zonder den spreker te beantwoorden, de notulen aan de orde stelde, verlieten tien van de dertien raadsleden onmiddellijk de vergadering. Slechts twee a.-r. raadsleden bleven zitten. Eén raadslid was afwezig. De vergadering werd verdaagd. OVERHEID EN AMBTENAREN. Een telegram van den Ned. Fed. Bond van Personeel in Openb. Dienst. Het hoofdbestuur van den Ned. Federatie ven Bond van Personeel in Openbaren Dienst heeft aan den voorzitter van den Raad van Ministers een telegram gezonden, waarin het naar aanleiding van het besluit van den mi nisterraad, dat de ambtenaar zich zal hebben te onthouden van elke openbare actie tegen de overheid en haar beleid, protesteert tegen dezen nieuwen aanslag op de persoonlijke vrij heid van den ambtenaar en zijn recht op vergaderingbezoek. Naar de meening van voornoemd bestuur beoogt deze maatregel een verder dóórtrek ken van het reeds ingevoerde verbod van or ganisatie het ambtenarenkorps wordt hier mede elke critiek op de in zijn positie van re geeringswege voorgestelde en aangebrachte verslechteringen ontnomen en aldus tot twee- de-rangs staatsburgers bevorderd. Het hoofdbestuur dringt er derhalve bij den ministerraad op aan, genoemd besluit te herroepen. Motie der Nederlandsche vak centrale. De Nederlandsche Vakcentrale heeft de volgende motie aangenomen Het algemeen bestuur van de Nederland sche Vakcentrale, op 23 October j.1. in ver gadering bijeen, uit de pers kennis genomen hebbende van het besluit van den raad van ministers, waar bij de ambtenaar zich zal hebben te onthou den van elke openbare actie tegen de over heid en haar beleid, spreekt er zijn verontwaardiging over uit, dat hierdoor den ambtenaar het recht van iederen staatsburger om in het openbaar maatregelen van de overheid aan critiek te onderwerpen, wordt ontnomen en het hem onmogelijk wordt gemaakt, het publiek over de beteekenis dezer maatregelen in te lichten, besluit deze uitspraak te doen toekomen aan den voorzitter van den raad van ministers, aan beide Kamers der SI alen-Generaal, aan de aangesloten organisaties cn aan de pers. Volksonderwijs tc Bussum. De Burgemeester van Bussum heeft het be stuur van Volksonderwijs naar aanleiding van een te houden protestvergadering gewe zen op het besluit van den ministerraad, dat de ambtenaar zich zal onthouden van elke openbare actie tegen de overheid en haar beleid. Voorts is het "bestuur er op attent ge maakt, dat onder ambtenaren te dezen ook onderwijzers zijn te verstaan. BUITENLANDSCH NIEUWS. FEUILLETON. (47. FRANKRIJK. TREINRAMP BIJ EVREUX. Deel van den trein in een riviertje gestort. V.D. meldt omtrent een spoorwegongeluk op de lijn CherbourgParijs dat de trein zich op een spoorbrug bevond, die op een hoogte van 10 m over het riviertje de Rouloire ligt, toen de locomotief, de tender, de eerste baga gewagen en de drie volgende rijtuigen ont spoorden en in de rivier stortten. Onmiddellijk was assistentie ter plaatse. Reeds dadelijk konden tien lijken geborgen worden, o.a. het lijk van den machinist en den stoker. Onmiddellijk werd van verschillende kan ten het noodige reddingsmateriaal gestuurd en werden de autoriteiten gewaarschuwd, die spoedig op de plaats van de ramp aanwezig waren. In betrekkelijk korten tijd had men een vijftigtal gewonden geborgen, o.a. den prefect van het departement en zijn vrouw. De gewonden werden voor het meerendeel naar het ziekenhuis te Evreux overgebracht. Over de brug, waar het ongeluk geschiedde, loopt eendubbel spoor. De rails zijn geheel ver nield en door het breken van eenige telegraaf palen is de telegraafverbinding verbroken. Aantal dooden 31 aantal gewonden eveneens 31, van wie 5 zwaar. Het aantal dooden bij het ongeluk met den sneltrein uit Cherbourg bedraagt 31, dat der gekwetsten eveneens 31 van wie vijf ernstig gewond zijn. Er is een onderzoek ingesteld doch de ver antwoordelijkheid voor het ongeluk kon nog niet worden vastgesteld. Met een snelheid van 110 km per uur. De oorzaak van het ongeluk kon nog niet onomstootelijk worden vastgelegd. Men ver moedt evenwel dat het aan een verzakking van de spoorstaven toe te schrijven is. De trein had op het oogenblik van het on geluk een snelheid van 110 km per uur. Dudouyt, senator van het departement van de Manche, werd gered op het oogenblik dat hij in de rivier de Tton dreigde te verdrinken. i ITALIË. BALBO LIJDT AAN TYPHUS. De minister voor de luchtvaart, Balbo, die reeds gedurende een week met hooge koort sen te Ferrara ziek ligt, blijkt thans lijdende te zijn aan typhus. De ziekte zou nog in het eerste stadium zijn. Over drie weken zou pas de crisis komen. DENEMARKEN'S VEE - VERNIETIGING. Op 1 October waren reeds 120.000 runderen gedestrueerd. Sterke overproductie van varkens. Het Deensche ministerie van Landbouw deelt mede, dat tot 1 October j.1. in totaal 117.000 stuks rundvee en 12.600 voorbouten vernietigd zijn. Men kan dus zeggen, dat rond 120.000 stuks rundvee zijn gedestrueerd. Hoewel de voor dit doel gevoteerde rijks middelen zijn uitgeput, heeft de Deensche regeering thans besloten, ook in deze week 3000 stuks te doen vernietigen (tot dusver bedroeg dit aantal 4000 stuks.) Verder heeft de ministerraad zich bezig ge houden met den varkensuitvoer, die ernstig wordt bedreigd door den toestand op de En- gelsche baconmarkt. Het wekelijksche aan bod van slachtvarkens bedraagt thans 150.000 stuks, doch er kunnen slechts 100.000 worden afgezet, n.1. 78.000 naar Engeland en 13.000 in het binnenland. Bovendien zal Engeland het invoercontingent per 1 November verder verlagen. DRONKEN VLIEGER. Gevallen en bijna gelyncht. De Amerikaansche kunstvlieger Ro- ald Wilson, die in menige film hals brekende toeren uithaalde, heeft een dezer dagen meer opwindende toonee- len beleefd dan hem lief waren. Wilson, wiens vliegtuig te Holly wood algemeen bekend is, verscheen op geringe hoogte boven de stad. Hij vloog steeds lager en raakte tenslotte bijna de daken. Onder de bewoners brak een paniek uit, daar zij vreesden dat het vliegtuig met een huis in bot sing zou komen en in brand zou vlie- gen. Dit kunstvliegen vond een einde, toen Wilson's vliegtuig afgleed, in aan raking kwam 'met een electrische lei ding, in een tuin stortte en geheel ver nield werd. Eenige oogenblikkon later hadden de verbolgen bewoners den ongedeer- den Wilson reeds uit de brokstukken te voorschijn gehaald en zij wilden hem lynchen. Een dDodelijk verschrik te film-actrice, ei ie als passagier in 't toestel zat, werd eveneens bedreigd. In een onbewaakt oogenblik gelukte het beiden onfortuinlijken luchtreizi gers in een huis te vluchten en zich daar te barricadeeren tot de politie ten tooneele verscheen. Dit betcekendc ertels' Oliefabrieken N.V. Amsterdam. Kwaliteits producten Murwe cn halfs. Lijuraadkockjes Lijnzaadscbilfcrs I.ijnmccI Soyaschilfers Soyakoekjes 7-8 V'. vocht, dat i* 5% vocht minder dan gewoonlijk in de koeken. Ratiokockjes v. rationeclc voedering Kunstkorrel geeft meeste eieren cn sterkste kuikens Vitaminenroecl beter dan vischmeel. Vraagt merk BERTELS. Let op ons ongeschonden LOODJE. raamten, gevonden. Dit is volgens oud heidkundigen een oude cholera-put, indertijd gebruikt, om de slachtoffers van deze ziekte in de middeleeuwen te hegraven. Ook beenderen van voorwe reldlijke dieren zijn gevonden. ONZE WEST. BOEREN-KOLONISATIE. Een ernstige waarschuwing. Onder het opschrift „Gevaarlijk Optimis me" bespreekt „De West" het plan van een groep van zes kolonisten in Nederland, om als boeren-kolonisten naar Suriname te trek ken. Zij willen zoo is door hen aangekon digd de pioniers zijn van een nieuwe kolo- nisatieproef, die, slaagt zij, een stroom van Hollandsche kolonisten naar Suriname moet doen trekken. „Onze lezers weten aldus het blad dat wij sceptisch zijn in zake Hollandsche boe- renkolonisatie. Prof. Flu heeft, de zaak van hygiënisch standpunt bekijkend, meermalen zijn waarschuwende stem tegen die koloni satie doen hooren. En oeconomisch lijkt het haast een misdaad met het voorbeeld van de hier gevestigde Hollandsche boeren voor oogen deze menschen bloot te stellen aan jde Aziatische concurrentie. Een boerenbedrijf kan toch niet ten doel hebben uitsluitend echter geenszins hun vrijheid. ilsou producten voor export te telen. Men zal dus cn de actrice werden aangehouden, om dat bleek, dat zij onder den invloed van sterken drank een vliegtuig had den bestuurd, eau vergrijp tegen de verkeerswetten, waarop de strengste straffen zijn gesteld. Norbert lachte hoonend. Gij zijt niet wijs riep hij uit. Welke sprookjes komt gij mij hier opdisschen Hoe komt gij er toe te zeggen, dat ik Gabrielle ontvoerd zou hebben en dat ik haar tegen wil en dank tot een huwelijk zou willen dwin gen. Het zijn droomgeschiedenissen uit een andere wereld, die gij mij hier met een hoog ernstig gezicht als onomstootelijke feiten mij Ziezoo, juichte Trompelet, ik had nooit komt meedeelen Vrijwillig is Gabrielle gedacht, dat mijn vingervaardigheid ooit zoogevolgd, vrijwillig wordt zij mijn vrouw mooi zou zijn te pas gekomen. Dat is gelogen, schurk riep Valentin Thans, besliste de Oosterling, dient er losbarstend. naar bevinding van zaken door ons gehan- Norbert sloeg zonder hem eenig antwoord deld te worden. 'te geven, den jongeman met minachting ga- Op zijn bevel was August reeds naar de de. En zich weer tot Murad keerend, hernam deur gesprongen en had die afgesloten. hij op koelen toon Trompelet en Chilperic begaven zich naar is de tegenwoordigheid van Bertara bij de beide vensters, Murad en Valentin bleven bij Norbert. Al had de markies zijn wenkbrauwen saam getrokken, al waren zijn gelaatstrekken ook min of meer verwrongen, zoowel van woede als van pijn, zijn kalmte en zijn geestkracht hadden hem geen oogenblik begeven. Wat wilt gij eigenlijk vroeg hij op ru wen toon. Vermoedt gij dat niet Ik vermoed niets. Ik vroeg antwoord mij, als gij wilt Welnu, het zij zoo, hoewel ons het vra gen toekomt en u het antwoorden. Gij hebt tegen mejuffrouw Gabrielle Bertara een eer- looze intrige op touw gezet. Gij wist, dat dit meisje de erfgename was van een ongehoord vermogen en om dat vermogen was het u te doen. Gij hebt Gabrielle ontvoerd. De eerste maal kon zij u ontvluchten, het is u voor de tweede maal gelukt haar in uw macht te krij gen en nu houdt gij haar tegen haar'Avil on der uw dak. Tengevolge van welke bedrei gingen zij zich aan u heeft onderworpen, we ten wij niet, doch dat zullen wij wel verne men. Gij verlangt te weten wat wij van u willen Daarop is het antwoord eenvoudig, wij kwamen hier, om het meisje en haar va der te bevrijden. zijn dochter niet het beste bewijs voor hetgeen ik u gezegd heb Is mijn huwelijk dan door den sluier van het geheim omgeven Ieder een weet het, door het geheele land heb ik mijn aanstaanden echt bekend gemaakt de feestelijkheden, die hier morgen zullen plaats hebben, zullen u bewijzen, dat alles, wat met mijn huwelijk in betrekking staat, als ik het zoo eens mag uitdrukken, het volle daglicht kan velen. Heb ik mij schuilgehou den Het tegendeel is waar. Te Parijs weten al mijn vrienden van welken adel ik ben in het boek van den adelstand kunt gij alles, wat gij mocht willen weten omtrent het kas teel Bois-Tordu en zijn bezitters naslaan. Al mijn vrienden te Parijs en elders, al de slot- bewoners uit deze omgeving hebben de offici eele kennisgeving van mijn huwelijk ontvan gen en eenigen hunner zullen morgen de ge tuigen van mijn echtverbintenis zijn. Waar ziet gij nu de dingen, die gij mij hier komt voor de voeten werpen Waarlijk, ik moet het herhalen, dat ge niet wijs zijt en ik acht mij verder ontslagen van het antwoord op uw ongemotiveerde, uit de lucht gegrepen be schuldigingen. Gij hebt mij hier aangerand in mijn eigen huis en zult mij daarvan reken schap hebben te geven, gij en de vier ande ren. Record haringvangst. Do Duitsche haringvangst heeft, in September een record opgeleverd, in hot. geheel werd 160 millioen pon l ba ring gevangen, waarvan 600.000 vaten gezouten haring kunnen worden ge maakt. Opgravingen te Moskou. Tijdens het opgraafwerk voor den eersten ondergrondschen spoorweg te Moskou is Ti verborgen bibliotheek ont dekt, welks bestaan in oude documen ten vermeld staat en waarnaar in het verleden velen tevergeefs hebben ge zocht. De bibliotheek zou duizenden kost bare werken moeten bevatten, die oen oud-Russisch heerscher in onderaard - sche gewelven zou hebben verborgen. De eerste lijn van Moskou's Metro ter lengte van ongeveer 100 K.M. is bij a voltooid. Er wordt dag en nacht ge werkt door 25.500 werklieden en 2.100 ingenieurs en technici. Tijdens bei graafwerk heeft men reeds interessan te ontdekkingen gedaan, o.a. heeft men een put, gevuld met jnenschelijke ge- Hij zei dit laatste langzaam en op afgeme ten toon. We willen Gabrielle en haar vader hier laten komen, zei Murad. - Een ander middel bestaat er niet om den booswicht te ontmaskeren, meende Valentin Ikzelf zal haar laten verzoeken, hier te komen, stemde de markies toe. En zich tot Valentin wendend, hernam hij Gij ziet mijn heer, dat ik mij om uw beleedigende woorden niet bekommer, ze vallen op uzelf terug. De haat gloeide uit beider oogen. Valentin, begon nu Murad, zich tot de zen wendend, gij hebt nagegaan waar de ka mer moet zijn gelegen, die door Gabrielle wordt bewoond, wilt gij daarheen gaan met het verzoek aan haar, om zich hier bij ons te voegen Valentin wilde dit gaarne doen, doch Mu rad riep hem, na zich een oogenblik te heb ben bedacht, terug. Neen, neen, het is beter, dat gij niet gaat, zei hij, men kon u in dit huis een strik spannen. Wij moeten ons niet van elkander scheiden. Ieder afzonderlijk ware een te ge makkelijke buit. Hij drukte op den knop eener electrische bel. Het is hier overal zoo rustig, hernam hij, dat dit geluid door het geheele kasteel wel moet worden gehoord. Werkelijk duurde het niet lang, of men vernam het geluid van naderende schreden op de trap en toen August op een teeken van Murad de deur geopend had, trad een man naar binnen, die met verbazing al de aanwe zigen beschouwde. Dat was Loussard. Trompelet, August en Valentin uitten lij ktijdig een kreet van verrassing. Ha, de slimme portier, die ons naar het huis van Roussebois zond mompelde de goochelaar en de clown had achter den ban diet behoedzaam weer de deur gesloten er was reeds tot den aanval gereed. Ga naar boven, naar de kamer van me juffrouw Gabrielle en zeg haar, dat ik haar laat verzoeken hier in den salon te komen, beval Norbert zijn dienaar en handlanger. Deze wilde dadelijk den opgedragen last de inheemsche concurrentie hebben te aan vaarden, terwijl het ook onzeker is, of men, werkend op betrekkelijk kleine schaal (hon derd hectaren) met artikelen als rijst en mais zal kunnen concurreeren op de wereldmarkt. Wat dit laatste betreft, ware af te wachten het resultaat van de op veel grooter schaal aangevangen proef met een mechanisch rijst bedrijf in Nickerie. „Indien de proef doorgaat het schijnt nog niet zeker of het kapitaal daarvoor be schikbaar zal worden gesteld dan vreezen wij, dat de pioniers het slachtoffer zullen worden van een gevaarlijk optimisme. volbrengen, toen hij plotseling werd aange grepen door August, die hem met zijn Hercu- les-armen omvatte, van den grond tilde en zoodanig omklemde, dat Loussard meende te zullen stikken. Zijn ribben kraakten. Niet al leen het lichaam, maar ook de beide armen hield de clown omklemd, zoodat Loussard vruchteloos worstelde om los te komen. Wij kennen dat heerschap, verklaarde August. Het is dezelfde kerel, die juffrouw Gabrielle op de avenue van het Bois de Bou- logne achtervolgde. Volgens mijn meening mogen wij hem niet ongehinderd laten loo- pen. Ik denk, dat het kasteel vol met schur ken van zijn soort zal zijn, als we hem on schadelijk maken, hebben wij er alvast één minder tegen ons. Loussard brulde van drift en onder het wringen, dat hij deed, viel een revolver uit zijn zak. Zoo, zoo, lachte August, het bedienden- personeel schijnt hier op alle gebeurlijkheden tamelijk goed te zijn voorbereid Met een bewonderenswaardige snelheid had daarop Trompelet de armen en de beenen van Loussard met een touw stevig vastgebon den. De clown wierp den knecht als een stuk ballast in een hoek en hield hem toen zijn dolk onder de oogen Als je schreeuwt, als je geweld maakt steek ik je zonder eenig gewetensbezwaar dood, beet hij hem in het oor. De markies deed zelfs geen flauwe poging om Loussard de dingen, die om hem heen voorvielen, zijn persoon in het minst niet aan gingen. Maar wat bleeker was hij toch ge worden. Murad drukte nogmaals op den knop der bel. August opende wederom de deur, doch ditmaal verscheen niemand. Met een fijn lachje begon nu Norbert Gijlieden hebt zulk een zonderlinge ma nier om u door mijn menschen te laten ge hoorzamen, dat ik waarlijk nieuwsgierig ben, om eens te zien tot hoever gij dat spel wel PROVINCIAAL NIEUWS. VERKIEZING VOOR HET HOOGHEEMRAADSCHAP NOORDHOLLANDS NOORDERKWARTIER." Door de gecombineerde vergadering van het Uitvoerend Comité en de Commissie uit de Politieke Partijen, samenwerkend bij de a.s. verkiezing van Hoofdingelanden en Hoofd ingelanden-Plaatsvervangers, is besloten tot publicatie door middel van de Pers van het volgende COMMUNIQUé. Voor de derde maal hebben in 1933 de po litieke partijen het initiatief genomen om door gezamenlijk optreden bij de verkiezing c. verkrijgen van een zuinig beheer d. vermindering van lasten en e. een meer billijke verdeeling der schul denlast, die sedert de oprichting van het Hoogheemraadschap op die instelling rust. Ter bereiking van het beoogde doel zijn door de politieke partijen de volgende candi- daten gesteld dan viermaal. Murad dacht aan de een of andere list maar een eenvoudige beschouwing der feiten stelde hem dadelijk gerust. Het leven van Norbert was in zijn hand, daaraan kon noch hij, noch iemand zijner handlangers twijfe len. Hij belde, zooals de markies het hem ge zegd had. Het bleek nu, dat Norbert hem niet had misleid. Er verscheen iemand, ditmaal was het Bontemps. Chilperic vloog hem onmiddellijk naar de keel. De gewaande politieagentriep hij uit. De moordenaar van Simeon Bontemps had op hetzelfde oogenblik zijn revolver te voorschijn gehaald. Haltriep de markies op gebiedenden toon, werp dat wapen weg. De revolver viel op den grond. Laat u boeien en verdedig u niet Binnen een paar minuten lag Bontemps naast Loussard gekneveld op den grond. Trompelet klopte den markies gemeenzaam op den schouder. Dat moet men zeggen, prees hij, gij toont tenminste heel veel goeden wil. Norbert had slechts een koel lachje tot antwoord en nogmaals Murad aansprekend zei hij bedaard Nu moet gij driemaal bellen. Murad en Valentin begonnen onrustig te worden. Die kalmte van Norbert kwam hun onder de gegeven omstandigheden zoo onna tuurlijk voor, dat zij wel moesten gaan den ken aan den een of anderen valstrik, dien h- hun gespannen had. Maar hoe zou iets der gelijks mogelijk zijn Toen Papilion op het driemaal herhaalde bellen verschenen was begreep hij met een enkelen opslag van zijn grijze oogen hoe hier de toestand geschapen stond Norbert ont wapend met de bloedende hand door een zak doek omwonden was door een vijftal mannen omringd en Bontemps en Loussard lagen ge- zult drijven. Er zal niemand verschijnen, ofiboeid in een hoek van het vertrek, gij moet nu tweemaal bellen dan driemaal,* (Zie vervolg laatste paglna.X

Wieringer courant | 1933 | | pagina 1