ASPIRIir PARIJSCHE MODEBRIEF. DE WEGEN WACO AUTOBUSDIENSTEN aatcin dit tevreden gezicht? Nu, U weet het wel. Hij heeft Aspirin ge probeerd en heeft nu net werkelijk afdoende middel, wanneer hem iets pijn doet. Wij ge ven U een raad: Doe! het hem na. Uitsluitend verkrijgbaar in do oranje-bandbulsjei 30 labL 70 ct». on oranjezakjes van 2 tabl. 6 10 cta. waard voor de C.H.U.J. Ringers, te Alkmaar voor de S.D.A.P. K. Singer te Wijdenes F. H. Holzmuller te Alkmaar. Penningm. F. J. Aukes te Bakkum (Nh.) Secretaris. 1. In het Kiesdistrict Alkmaar van Hoofdingelanden en Hoofd-Ingelanden Plaatsvervangers voor het Hoogheemraad schap Noordhollands Noorderkwartier een verkiezing bij enkele candidaatstelling moge lijk te maken en daardoor een voor het Hoog heemraadschap uiterst kostbare verkiezing te vermijden. Den eersten keer, dus 12 jaar geleden, slaagden zij daarin volkomen. Hun candida- ten, bekwame mannen in alle opzichten voor hun taak geschikt, werden bij enkele candi daatstelling verkozen verklaard. Zes jaar later, bij de tweede verkiezing, bleek een nieuwe vereeniging te zijn opge richt „De Algemeene Kiesvereeniging voor het Hoogheemraadschap Noordhollands Noor derkwartier", die onder de leuze „Geen po litiek bij de verkiezingen voor het Hoogheem raadschap" voortaan aan die verkiezingen zou deelnemen. Deze vereeniging begon dat jaar echter zoo laat hare werkzaamheden zelfs, nadat de politieke partijen hun candi- daten reeds hadden gepubliceerd en was zoo afkeerig van alles, wat naar politiek zweemde, dat naar overleg met de politieke partijen, die toch de oudste brieven hadden, niet werd gezocht en dus een verkiezing bij enkele candidaatstelling een onmogelijkheid werd. De voor het Hoogheemraadschap zeer dure verkiezing had toen tot gevolg, dat van de 24 candidaten, door de Algemeene Kiesver eeniging gesteld, één bij eerste stemming en 3 bij herstemming gekozen werden. Weer 6 jaar later, dus in 1933, trachtten de politieke partijen weer ter besparing van kos ten de verkiezing van Hoofdingelanden en Hoofdingelanden-Plaatsvervangers bij enke le candidaatstelling te doen geschieden door nu ook de Algemeene Kiesvereeniging in het compromis te betrekken. Afgevaardigden van het Bestuur der Alg. Kiesvereeniging kwamen dan ook met die der politieke partijen bijeen tot nadere be spreking van dat compromis doch op deze vergadering kwam men nog tot geen positief besluitdaarom werd besloten, de bespreking in een volgende vergadering voort te zetten. In plaats van die. volgens afspraak, bij te wonen, stelde het Bestuur der Alg.-Kiesver- eeniging schriftelijk de volgende eischen a. voor de Alg.-Kiesvereeniging moeten 9 van de 24 zetels beschikbaar worden gesteld b. uit 9, door de Alg.-Kiesvereeniging op te maken, tweetallen en uit de 15 tweetallen door de politieke partijen gesteld, zal weder zij dsch een keuze worden gedaan. De eerste eisch werd gesteld op grond van een beweerd verkregen 11/24 deel van het aantal stemmen bij de vorige verkiezing op de candidaten der Alg.-Kiesvereeniging uit gebracht. Een beweerd stemmenaantal, dat niet in overeenstemming is met het aantal (4) zetels toen door hen verkregen. De tweede eisch was daarom minder ge- wenscht, omdat ieder der groepen van het compromis verantwoordelijk moet blijven voor de bekwaamheid en geschiktheid der door hen gestelde candidaten hetgeen na een wederzij dsche keuze uit de door de sa- menwerkendf groepen gestelde candidaten niet meer het geval zou zijn. Of de 9 candidaten der Alg.-Kiesvereeni ging Hoofdingelanden of Plaatsvervangers zouden moeten zijn en voor welke districten ze zouden moeten worden gesteld, werd niet aangegeven. Een nadere bespreking van de gestelde ei schen en van hetgeen verzuimd was te ver melden, was niet mogelijk, omdat de daartoe (met medewerking van de Alg. Kiesvereeni ging) belegde vergadering niet door vertegen woordigers van die vereeniging werd bijge woond. Aan de politieke partijen bleef dus niet anders over dan zelfstandig candidaten te stellen, waardoor wederom het voor het Hoogheemraadschap zoo dure verkiezingsap paraat in werking zou moeten gesteld. Het odium hiervan komt dus geheel op rekening der Algemeene Kiesvereeniging. Het zal het ernstig streven der door de po litieke partijen gestelde candidaten zijn om eenmaal gekozen krachtig mede te wer ken aan a. behartiging van de belangen der inge landen b. bevordering van een juiste werking van het Hoogheemraadschap voor Hoofdingeland H. Klaver te Alkmaar C. Kramer Glijnis te Stompetoren en P. Slot A.Pz. te Broek op Langendijk voor Hoofd-Ingeland-Plaatsvervanger J. J. de Boer te AssendelftJ. van Meerveld te Zunderdorp en J. H. Langendijk te Beemster. 2. In het Kiesdistrict Den Helder voor Hoofdingeland G. van der Sluijs te Schagerbrug P. Tromp te Heerhugowaard en P. Zeeman te Alkmaar voor Hoofdingeland-Plaatsvervanger P. Blaauboer te Kolhorn J. de Veer te Schagen en P. J. Waiboer te Anna Paulowna. 3. In het Kiesdistrict Hoorn voor Hoofdingeland J. Best Nzn., te Berk hout J. Lakenman te Lutjebroek en Jb. Pij per, IJszn. te Twisk voor Hoofd-Ingeland-Plaatsvervanger A. Commandeur te Spanbroek J. B. van Kam pen te Spierdijk en Abr. Sluis te Enkhuizen. 4. In het Kiesdistrict Purmerend - voor Hoofdingeland C. P. Hartog te Mid- den-Beemster Jb. Kroonenburg te St. Pan- cras en G. Ph. Roeleveld te Ilpendam. voor Hoofdingeland-Plaatsvervanger C. Ham te Wijdenes C. Kakes te Zaandam en P. Pluister Szn., te Nieuwe Niedorp. De Comité's uit de samenwerkende politieke partijen voor de verkiezing voor het Hoogheemraadschap Noordhollands- Noorderkwartier voor de R.K.P. Jac. Groen Azn., te Zuld- Scharwoude, Voorzitter voor de Vr. B.D. de Boer Dzn., te Stom petoren voor de A.R.P. Langendijk voor de V.D.B. DE AVONTUREN DER WIERINGER WERELDREIZIGERS. XIV. Vitoria, 23-10-'33. Eindelijk dan, na een 10 dagen wachten waren de kaarten gereed en zouden wij ver der willen reizen. Maar wij hebben reeds al een paar maal geschreven over het slechte weer, het was na 2 dagen droog geweest te zijn weer begonnen te regenen en we konden hoe graag we ook wilden niet verder reizen. Maar om nu nog langer te blijven wachten voelden wij weinig voor. Hadden wij voor een matigen prijs voor ieder een fiets kunnen krijgen, dan waren wij evengoed wel vertrok ken, doch dit was hier iets onmogelijks, want voor het oudste vehikeltje, waar wij om weest zijn, was de uiterste prijs nog f 15. Dit was er echter dan nog een, waarbij je een mooie kans liep dat als je opstappen zou Jn- plaats van op het zadel, op de keien te kun nen zitten. Dus vonden wij het de beste op lossing alles achter te laten, behalve de ac cordeon en enkele uiterste noodige dingen en dan met de beenwagen verder te gaan. Bij de bakker waar wij ons brood vandaan haalden, mochten wij ons beddegoed en alles drogen, en toen het droog was mocht het karretje met alles er in bij hem blijven.staan tot wij terug kwamen. We zijn Vrijdag den 20sten Oct. op stap gaan om dan maar eens te probeeren hoe het loopen ons zou bevallen. Toen wij nog maar net buiten de stad waren, zagen wij een tandradbaan die naar de top van een steile berg liep. Dit vonden wij zoo interessant, dat we er ook een paar centimes aan waagden en een keer mee naar boven gingen. Het was een eigenaardige gewaarwording voor ons om bijna recht naar boven te gaan. We dachten bij het naar boven en naar beneden gaan dat we wel in een eenigzins ongemakkelijke hou ding kwamen te zitten, maar dit was echter niet zoo, want de wagens zijn zoo ingericht dat men gewoon rechtop komt te zitten. Hoe wel er boven alleen een hotel met een uit kijktoren staat is de tram toch telkens bijna vol, omdat men van bovenaf een schitterend panorama heeft over zee en over de stad. Na een uur daar zoek gebracht te hebben zijn wij weer op stap gegaan. Toen wij 10 kilometer geloopen hadden kwamen wij bij het eerste dorp en wilden daar meteen pro beeren wat te verdienen. Veel hoop hadden wij er echter niet op, daar hier zelfs in de kleinste dorpjes alle huizen 4 of 5 hoog zijn. en dan wordt de onderste verdieping nog ge bruikt voor pakhuis. Maar het liep nog al los, hoewel wij niet veel kaarten verkochten, maar toen zij muziek hoorden gooide men geldstukjes naar beneden, die wij al spoedii handig in onze pet wisten op te vangen. D< verdiensten waren nog al bevredigend ei daar het loopen ons voor de eerste dag niet erg meegevallen was, stapten wij in de tram naar Tolosa. Dit hadden wij nog niet zoo gauw gedaan, maar de tarieven van de trams en treinen zijn hier bijna de helft lager als in Holland en daarom ziet men hier ook weinig autobussen rijden. Wij reden vele groote steengroeven voorbij, waar de steen vandaan gehaald wordt voor de portlandfabrieken. waarvan er hier veel staan zelfs zulke groo te, dat zij hun eigen spoorlijn hebben loopen naar de haven van San Sebastian. Toen wij een ruim uur in het trammetje gehobbeld hadden, reden wij Tolosa binnen, maar het was nog wel wat te vroeg om een slaapplaats op te zoeken, dus trokken daarom ons pakje nog maar even aan om te probee ren nog wat kaarten kwijt te komen. Zoo kwamen we langs een groot hotel waar een nogal vroolijk gezelschap op het terras zat. die onze kleeding zoo interessant vond, dat wij eerst op de foto genomen werden, en toen namen zij ons mee naar binnen om een glas wijn. Wij wisten hun met een nogal aandoen lijk gezicht aan het verstand te brengen, dat wij nog geen slaapplaats voor de nacht had den, doch toen wij hun een kaart aanboden, kregen wij er wel geen geld voor, maar wij mochten in het hotel gratis eten en slapen op hun rekening. Dezi volgenden morgen zijn wij al vroeg op pad gegaan. Eerst na 4 uur geloopen te heb ben kregen wij het eerste dorpje, doch daar het Zaterdagmorgen was, hadden de vrou wen het te drukken om nog aandacht aan ons te besteden. Wij verlieten het dan ook weer spoedig en hadden even later het geluk met een vrachtauto mee te mogen rijden naar het stadje Villa de Oria. Waren in Frankrijk de wegen breed, dit is hier echter niet het geval hoewel wij op de hoofdweg naar Madrid zijn. Op sommige pun ten zoo smal zelfs, dat 2 auto's elkander ter nauwernood kunnen passeeren.. Toch wordt hier hard gereden, al staan er veel borden met doodskoppen er op, want de weg slingert om de voet van de bergen heen met vele scherpe bochten. Omdat het nog vroeg in den middag was, was ons eerste werk vergun ning te vragen of wij muziek mochten ma ken. Daarvoor moesten wij op het gemeente huis wezen en daar troffen wij het nogal, daar er iemand aanwezig was die Duitsch sprak, maar voor vergunning moesten wij de burgemeester hebben en die was even te voren juist weggegaan. Wij er dus met zijn drieën op uit om hem te zoeken. De persoon die met ons mee ging wist het al zoo'n beet je, waar die meestal te vinden was, want wij liepen recht op een bar af en daar zat de burgemeester in eigen persoon met een paar man om hem heen en wat flesschen wijn op tafel. Hij mocht ons geen vergunning geven om op straat te gaan spelen, maar in de ca fé's zooveel als wij wilden en stelde ons voor, om in dat café waar hij zat alvast maar ta beginnen en toen een van ons met de pet rondging bleek hij nogal royaal te zijn ook. Als alle burgemeesters van Spanje zoo zijn, zal het voor ons nog niet zoo slecht wezen, daar ook de politie en gendarmes lang niet zoo streng zijn als in Frankrijk, hoewel er genoeg loopen. Ook lijkt men hier nogal fas cistisch te zijn daar wij vooral de laatste paar dagen nog al wat op de wegen geschilderde „hakenkruisen" voorbij geloopen zijn, en ook veel mensclien met een fascistenspeld zagen loopen en vooral onder de arbeidersklasse, wat wij in Spanje niet verwacht hadden. WILLEM HOLLANDER JAN POLET. J. Dirkmaat, te Broek op P. Kostelijk te Heerhugo- Rooscndaal. Het gebeurde dezer dagen. Twee vrienden waren bij een gemeenschap- pelijken kennis op visite. Ze praatten vroolijk en dronken een pint en ont dekten tenslotte in het achterhuis een haas, schoongemaakt en wel en het boutje zag er zoo verleidelijk uit., dat het plan in hen rijpte om den gastiieer een grappige teleurstelling te bereiden Dat wil zeggen, ze namen den haas en daarmee de grap stilletjes" mee en lieten de teleurstelling achter. Het duurde maar heel kort, of de verdwijning van het beestje werd ontdekt en onmiddel lijk viel toen de verdenking op beide vrienden. De gastvrouw, zeer veront waardigd, sprong onmiddellijk op de fiets om hen als een haas achterna te snellen. Zou ze het eerst naar de politie gaan? Ik zou het niet doen, madame, zei haar een toevallige kennis, wien zij om raad vroeg; Madame hoorde het, echter al niet meer, ze was al honderd meter verder. Later bleek, wat zij dan wel gedaan had. Ze was naar het huis van den eenen kennis gegaan en had daar ge zegd „Uw man heeft een haas bij ons gekocht, maar vergeten te betalen. Ge neemt 't niet kwalijk hé? maar zaken Zijn zaken en bij de visch hoort de bo ter „Da's waar", klonk hetant woord een likje verontwaardigd over de vergeetachtigheid van den echtvriend „Hoeveel kost-ie En drie gulen wer den neergeteld in de handen van de in wendig gnuivende dame. Het tweede bedrijf speelde ton huize van den tweeden vriend. „Ik wil gaar ne een paar flinke kippen hebben", zei madame. „Ik krijg volk over en dan mot er wat op tafel komen. Enfin, ge begrijpt da wel hé „Dat is jammer", antwoordde de vrouw van huisvriend nummer twee. M'n man is niet thuis -- Da's niks", repliceerde madame, u jaagt ze maar in 't kot en dan pak ken we ze zelf. Ze pakte drie lekkere, malsche kip- pet.js en beloofde de kosten wel te zul len voldoen aan den-baas. Het derde bedrijf speelde op straat toen de beide vrienden een ontmoe ting hadden met den kennis, wien ma dame op straat om raad had gevraagd Deze kennis zei „Ge meugt wel als de weerlicht met oewen haas naar ma dame II. teruggaan, want ze is regel recht naar de politie gegaan". Nu wordt er gefluisterd, dat mada me de haas ook nog teruggekregen heeft, op even geheimzinnige wijze als 't beest verdwenen is. Maar al zou dat niet waar zijn, vast staat, dat madame drie dagen na het gebeurde feestmaal tijden hield. ONS WIERINGERMEERHOEKJE. BINNENLANDSCH NIEUWS. Van een ontvreemde haas en een pientere huisvrouw. De bedriegers werden bedro gen. Het „Dagbl. v. Noordbrab." vertelt de volgende historie als waar gebeurd in GEMAKKELIJK TE MAKEN MODERNE KRAGEN. Over oude en nieuwe meubileering Mijn nichtje Jeanne heeft haar ka mer opnieuw ingericht. Ze is nu van schoolkind een studeerend meisje ge worden en toen moest natuurlijk ook haar kamer een verandering onder gaan. Van klein-meisjes-slaapkamer- tje is deze nu in een studeer-zitkamer gemetamorphoseerd. Dat gaat tegen woordig zoo gemakkelijk en zonder al te groote kosten een divanbed, een mat op den vloer met in 't midden een kleurig tapijt, een paar moderne meu beltjes en dan is men al een heel eind Middeumeer. Door den lieer „Hans Luteijn" de bekende persoon welke hier en in den omtrek een serie lezin- zingen houdt over de wantoestanden in het Fransche Vreemdelingen Legi oen, werd van de Fransche Militaire Attaché te Den Haag het volgende schrijven ontvangen Den Haag 20 Oct. 1933. Legatie Fransche Republiek. in Nederland. Dienst van de Militaire Attaché. Aan den lieer Luteijn Hans, Midden- meer. Ik heb de eer U mede te deelen in naam van de Fransche Militaire Atta ché te Den Haag dat U niet bent ver oordeeld voor Uwe desertie uit het 2e Regiment van het Vreemdelingen Legioen. U hebt geen andere mogelijk heid om Uw situatie te regulariseeren dan U ter beschikking te stellen van het Fransche Militaire Gerechtshof, die de verontschuldigingen die U mocht kunnen aanvoeren, aangaande Uwe desertie, naar waarde zal weten te schatten. Ontvang hiermede, Mijnheer mijn groeten. Voor den Kolonel, Militair Attaché De Secretaris, handteekening onleesb. Volgt stempel Militair Attaché id. De Fransche legatie is blijkbaar niet gecharmeerd op de openbaarmakin gen van het Vreemdelingen-legioen door den heer Luteijn. Echter zal deze zich er wel voor wachten zich opnieuw in de gevaar lijke zone te begeven. Onlwikkelingsavonden. Op Woensdag 25 October j.1. is te Middenmeer in het gymna stieklokaal de eerste lezing der aangekondig de serie ontwikkelingsavonden gehouden. Precies acht uur opende de voorzitter der Dorpscommissie burgemeester Peters de bij eenkomst, waar ondanks het slechte weer een tachtigtal personen aanwezig waren. Spr. toonde zich verheugd over deze groote belangstelling, wekte de aanwezigen op re gelmatig de avonden te blijven volgen en gaf vervolgens het woord aan Mr. Kamp, die op voor een ieder duidelijke wijze, het tot stand komen en de organisatie van een groot dag blad besprak. Wij zullen, wanneer- deze rede a.s. Woensdag ook te Slootdorp is gehouden, hiervan een verslag in ons blad opnemen. Na dat Mr. Kamp zijn voordracht, die ongeveer drie kwartier duurde had gehouden, werden minuten gepauseerd. Na de pauze werd van de gelegenheid tot het stellen van vragen ruim gebruik gemaakt, terwijl de spreker te vens nog gelegenheid vond een groot aantal anecdotes ten beste te geven, die het eigen aardigste en bewogen leven om en bij een groote krant levendig illustreerden. Om pre cies tien uur verlieten de aanwezigen voldaan het gymnastieklokaal, nadat de heer Peters met een woord van dank en opwekking tot getrouwe opkomst deze eerste bijeenkomst, die hij volledig geslaagd kon noemen, had gesloten. SLOOTDORP. Desgevraagd vestigen wij er gaarne de aandacht op, dat degenen, die door het slechte weer verhinderd waren te Mid denmeer bovenvermelde lezing bij te wonen, deze alsnog te Slootdorp kunnen hooren. Al daar zal op Woensdag 1 November a.s. de bij eenkomst eveneens in het gymnastieklokaal des avonds om 8 uur precies worden gehou den. Hervormingsdag Dinsdag 31 Oct. a.s. Evangelisatie: Het ligt ditmaal in de bedoeling, de IIervormingsavond niet alleen te her denken door het woord, maar vooral dit feit tot ons te laten spreken door het beeld. Dinsdagavond a.s. zullen dan ook te Middenmeer, Gymnastieklokaal, 7.30 n.m. 40 lantaarnplaatjes vertoond wor den, betrekking hebbende op de Kerk hervorming. Spreker: K. O. Finkensieper. Om 7.15 n.m. vertrekt voor de bewo ners van Slootdorp een gratis bus van af Hotel Smit. Zie advertentie. Stroopers gesnapt. Door tusschenkomst van den bedrijfsleider J. Onderdijk zijn door de Rijks- en gemeenteveldwachter van Hoog woud, in den Wieringermeerpolder eenige stroopers aangehouden, die in 't bezit waren van twee hazen. Deze personen, genaamd J. H. v. S. wonende te 't Zand en C. B., wo nende te Schagen, waren aldaar met een au to. Ook in vorige weken heeft de politi'e in den polder reeds herhaaldelijk stroopers be trapt en geverbaliseerd. Een mooie avond. De alom beken de redenaar Ds. Westmyse zal in onze polder spreken. Dat. is ongetwijfeld een gebeurtenis voor de Hervormde ge meente. Wel is de spreker een vrijzin nig predikant, maar hij zal ongetwij feld iets te zeggen hebben tot een ieder en voor een ieder. Men verzuime niet he,m te komen beluisteren. Ieder is welkom. Zie advertentie. Hervormingsdag. Hiermede ver wijs ik naar de preekbeurt op Hervor mingsdag. Op de avond van die dag zal de dienst des avonds beginnen om 7 uur. Het Doopsgezinde koortje van Wie- ringen en het vioolspel van de heer Schoustra zuilen behalve het gespro ken woord te beluisteren zijn. Waar zovelen ons belangeloos hel pen de herdenkingsdienst te doen sla gen, daar rust op de Hervormden de plicht in goede getale op te ko,men Ds. J. C. Fischer. KERKDIENSTEN WIERINGERMEER. ZONDAG 29 OCTOBER. R.K. KERK SLOOTDORP. Zondag V/s en 10 uur H. H. Missen. In de week Dinsdag, Woensdag en Zater dag H. Mis te V's uur. Zaterdagav. 6s uur Biechtgelegenheid. Katechismus Dinsdag 2e, 3e en 4e klas Woensdag 5e, 6e en 7e klas Zaterdag le klas en bovenalen de kinderen, die nog geen eerste H. Communie gedaan hebben. MIDDENMEER Zondag 7'/2 en 10 uur H. H. Missen. In de week Maandag, Donderdag en Vrijdag: H. Mis te Vh uur. Zaterdagav .6—8 uur Biechtgelegenheid. Katechismus Maandag le klas en boven dien de kinderen, die nog geen eerste H. Com munie gedaan hebben. Donderdag 2e en 3e klas. Vrijdag 4e, 5e, 6e en 7e klas. NED. HERY. GEM. Slootdorp nam. 2.30 uur Ds. Fischer. 2.15 bus vanaf Middenmeer. 31 Oct. Slootdorp 's av. 7 uur Ds. Fischer. Wijdingswoord gewijd a.d. Hervorming. Koor zang en vioolspel. Bus 6.45 vanaf bakkerij Kok. EVANGELISATIE Slootdorp v.m. 9.30 uur Ds. Finkensieper. Middenmeer nam. 3.30 uur Ds. Finkensieper. Middenmeer 31 Oct. 's av. 7.30 uur Ds. O. K. Finkensieper. Hervormingsavond. Bus vertrekt om 7.15 uur vanaf Hotel Smit. GEREF. KERK SLOOTDORP Slootdorp v.m. 9.30 uur Ds. Donner van Broek op Langendijk. Bed. H. Avondmaal. Slootdorp nam. 3.00 Ds. Donner. Voortzett. Bed. H. Avondm. en dankz. MIDDENMEER, GEREF. KERK. Middenmeer 's av. 7 uur Cand. v. d. Vliet. Nabetrachting H. A. Middenmeer Donderdag 2 Nov. 's av. 7.30 u. Cand. v. d. Vliet. Dankzegging v. h. gewas. toongesteld. En toch zijn ze langzamer hand ingeburgerd, zoodat we ze nu niets bijzonders meer vinden. In de huiskamer en in elk vertrek waar een zekere intieme atmosfeer verlangd jwordt, zijn ze natuurlijk niet op hun plaats. Maar in wachtzalen, spreekka- jmers, in een hall of vestibule kunnen ze het dikwijls heel goed doen. De ver dere omgeving moet er dan natuurlijk in de goede richting. Jeanne is zeer modern in haar smaak en daarom heeft ze ook sterke, diepe kleuren gekozen, donker-oranje gordijnen, een divankleed met breede zwarte en gele streepen, een klein zwart gelakt kastje met oranje bies jes het geheel mooi, gezellig, warm en toch niet druk. Hoe ver zijn we van den tijd dat men een meisjeskamertje in wit en roze inrichtte Hoe week en zoetelijk lijkt, ons nu die oudcrwetscbe opvatting. We verwonderen ons bijna, dat men zich temidden van zulke fon dant-tintjes behageiijk kon voelen En dan die yreeselijke drapiertjes uit vroeger dagen, die men toen het top punt van goede smaak vond drape- riën boven het bed, een draperie bo ven den spiegel met een knoop beves tigd, gordijnen met sierlijk opgevou wen draperiën, zelfs gedrapeerde doe ken om de kamerplanten en schilde rijen. Wat is dan onze tegenwoordige strak ke eenvoud oneindig veel mooier en rustiger En ik geloof ook, dat deze strenge, rustige lijnen, deze sterke kleu ren niet zullen nalaten een gunstige invloed uit te oefenen op den jongen mensch in zijn wordingsjaren. Toch is ook ons nieuwbakken studen tje niet tot het uiterste gegaan. Ze heeft b.v. gezelige diepe stoelen van mooi donker hout gekozen en geen me talen zetels. Wat een opzien baarden in het begin de metalen stoelen, die in den Parijschen „Salon" waren ten- niet te veel disharmonieeren. In een uitgesproken ouderwetsche woning hale men liever deze hypermoderne zitmeuels niet binnen. Op onze teeke- ning geven we oen moderne hall, die tot in details in stijl is gehouden. Het tapijt bestaat uit rechthoeken in bruin en zilvergrijs. Donkerbruin zijn de flu wcelen gordijnen die de kamerdeuren bedekken en hiermede in overeenstem ming is de stoelbekleeding. De tafel bestaat uit een ronde, in metaal gevat te glasplaat, die op een metalen voet stuk rust. Om ook de trap met het ge heel in overeenstemming te brengen, voorzag men ze van een moderne me talen leuning. Alvorens wij eindigen, willen wij nog even op de tallooze mogelijkheden wij zen om japonnetjes van het vorige jaar op te knappen en te modernisee- ren. We bedoelen hier speciaal de mo- gelijheden voor degenen die niet zoo bijzonder handig met de naald zijn of niet veel tijd hebben. Breede pelerines en kragen, vooral puntig van voren, zijn zeer modern en niet moeilijk zelf te maken. De eerste kraag heeft van voren een diep split, zoodat men ze gemakkelijk over het hoofd kan aantrekken. Men kan dit split door drukkertjes sluiten, terwijl het van bo ven door de vastgestrikte slippen van liet. halskraagje bijeen wordt gehouden De tweede kraag, die aardig is in soe pel fluweel, wordt op den schouder met drie goed zichtbare knoopen ge sloten. WILHELM INA. GEMEENTE ZIJPE. SCHAGERBRUG. In ons vorig num mer van 18 October j.1. plaatsten wij een bericht, met als opschrift „Een ongehoorde toestand", waarin wij de aandacht vestigden op het vervoer van de poststukken met de autobus-dien sten van de H.A.B.O. vanaf Schagen- Alk,niaar en terug, met de tusschenge- legen dorpen. Een paar dagen na het verschijnen van ons blad mochten wij reeds het volgend schrijven ontvangen van de persdienst der P. T. T. 's-Gravenhage, 20 Oct. 1933. Naar aanleiding van het toegezon den exemplaar van de Zijper Courant van 18 October j.1. deel ik U mede, dat van het daarin opgenomen artikel „Een ongehoorde toestand" werd ken nis genomen en naar de daarin ver melde feiten een onderzoek wordt in gesteld. De uitslag daarvan zal ik t.z.t. mede- deelen. De Chef v.d. Persdienst.. J. G. Paté. Hopen wij dat dit onderzoek tot re sultaat mag hebben, dat de vereischte verbeteringen worden aangebracht en dat het niet op den langen baan wordt geschoven. door Noord Holland zijn lang. Maak daarom gebruik van de per rondritbiljet. 1 dag geldig op alle WAC.O, lijnen.

Wieringer courant | 1933 | | pagina 2