Bij Ruwe Handen Purol Damclub. der, één van den Burgemeester, twee van de Kamer van Koophandel en een hedrag aan geld van de Economische Commissie. Buiten onze wisselbekers hebben wij meer dan 10 bekers in een maal te winnen. Ook mooie lauwei- takken en een pracht bronzen duif op marmeren voetstuk. Verder hebben wij mooie prijzen van huishoudclijken of luxon aard, bijv. een koperen paru- pluebak (waarde f 12.50), een casette tafelzilver (0 vorken en (i lepels), een Swan vulpen, vele fraaie luxe dingen, 7 heerlijke grootc taarten en 7 fruit manden, de een al mooier-dan de an der, een model konijnenhok (zeer mooi) en vele geldprijzen. De firma C. lt. Keizer stelt aOO a 700 pond voer beschikbaar voor de voede ring der dieren op de tentoonstelling, liet is voor andere vereenigingep om van te watertanden, want welke verce- niging kan konten met zulk oen vraag programma van, vrijwel alle gekregen cere-prijzen Onze tentoonstelling is een Jubileum Trnlonjislelling: niet alleen in naam, doch ook ineiterdaad. liet zal een ware Fcest-Tcinoonstelling zijn. ij zouden In t zeer op prijs stellci als de medailles van .het Vorstelijk Huis aan de winnnaais werden uitge reikt door den Admiraal, man, wij vreezen da1 dit niet. zal gaan met liet oog op de evenluttje winnaars bu,- tcn de stad. Wij zijn hang dat deze tusschen d keuring en -Je oificicele opening ïiici in Den Helder kunnen zijn. Wij zullen liet, echter probeeren en als het gaat zal dat voor de winnaars en voor onze vereeniging een groote eer zijn. Verstegen, Voorzitier geil bleef. Er waren speciale maatrege len getroffen voor 'n extra-aanvoer van 500 a 60O stuks. In totaal werden slechts 181 sluks aangevoeld. De over neming liep vlot, de gewone prijzen werden besteed. Bijna al 1 door de rc- gcering overgenomen vee werd ter verwerking gegeven aan de firma i'iele man en Dros te Leiden. Mislukte ontvoering. Vrijdagmiddag is te Boxmeer een 13- irige jongen ontvoerd. Een autobestuurder vroeg hem den weg naar Samneek, reed even door en stopte vervolgens weer on. eer, andere inlichting te vragen. Dc jongen ging daarop in liet geo pende portier op de treeplank staan. I'oen hij een verzoek om mee ie rijden afsloeg, daar nij naar schooi moest, trok de autobestuurder hein in de auto .11 reed snel weg- pc jQjigon begon te schreeuwen en op de ruilen te slaan om do aandacht ie trekken. Een bewo ner van den gnmbecksulion weg hooft dit gezien, ook dat dc chauffeur liem ecu klap gaf, 4ogh schonk verder geen aandacht aan het geval, Uo jongen bleef echter om |iu|p roepen en zich verzetten, waardoor zijn ontvoerder, blijkbaar angstig geworden, hom 'te üroeningen uit de auto wierp. Geheel ontdaan is de jongen naar huis terug- geloopen. BUITENLANDSCH- NIEUWS. PROVINCIAAL NIEUWS. Inschrijvingen Handelsregister te Alkmaar. Van 24-30 October 1933. Nieuwe Zaken 'I'. en \Y. Boekee, Middenweg, Breezand, kweeken van en handeldrijven in bloembollen en (Mi aanverwante artikelen. A. Baap, Stroet B 139, St. Maarten, winkelier in kruidenierswaren. Wijzigingen Coop. Boerenleenbank Ileerenwog 130, Eginond Binnen, Sta tuien- en bestuurswijziging. R. van Zoonen, lloogzijde C 03, Nicii- we Xiedorp, slagerij. Overgedaan aan W. Langedijk. Opheffingen 1'. Bruijn, Dorpsstraat A 134, Zuid-Scharvvoiide, groenlcnhan- del. ENKIÏUIZEN. De raad heelt beslo- ten het ambtenaren-reglement aan ie vullen, waarhij ontslag aan ambtena ren za! worden verleend hij gebleken revolulionnairo gezindheid. Politiek opstootje tc Amsterdam. in de Wille de Withstraa» Ie Amster dam heeft Zaterdagmiddag een vecht partij piaats gehad tusschen fascisten ecjierzijds, communisten en O.S.P.-ers anderzijds. Een der comjnunisfe i werd door een ruit gedrukt,, waarbij bij lichte vei wondingen opliep. De poli- lie greep spoedig in en verspreidde de vechtenden. Burgemeester mishandeld. Voor de Ilaarlemsche Rechtbank hebben terechtgestaan de Gebr. V. uit Assendelft, die op 10 September j.1. den burgemeester van Assendelft heb ben mishandeld en steungeld tot een hedrag van f 000 hebben weggenomen. Hoewel beiden van steun waren uitge sloten waren zij toch bet stempello- Laai binnengegaan en hadden geld ge- ëischt. Toen de burgemeester zei, dat hij dit niet. mocht geven, gaf één der broe ders hom een klap in 't gezicht, waar door een bloedende wonde onder het linkeroog ontstond, terwijl dé andere broer een bedrag van f 000 van de ta fel wegnam. Beiden verlieten daarop het lokaal, doch werden door andere wcrkloozen teruggehaald. Zij hebben het, geld teruggegeven op voorwaarde, dat zij steun zouden krij gen. Dit laatste heeft dc burgemeester hun uit zijn eigen beurs gegeven. Zoowel do president als de officier van Justitie oefenden critiek uit op hot gedrag van don burgemeester, die zich zoo door hot tweetal de wet had laten stellen. De Officier van Justitie eischte te gen beide broeders één jaar gevange nisstraf. De Beeldbank zal over veertien da gen uitspraak doen. Nrtï-Holimdsch Landbouwcrediet N.V. gevestigd te Alkmaar. In de op 30 October 1933 gehouden veigaJoring van Commissarissen is besloten op de (5 pCt. cumulatief pre ferente aandeulon een interim-divi dend ad. 3 pCt. of f 30.- uil Ie koeren, betaalbaai van 1 November a s. af op dividendbewijs No. 31. BINNENLANDSCH NIEUWS. Do inkrimping van den veestapel. in Leiden weinig aanvoer. De overneming van rundvee door de Rundvee-centrale is op de LoiiUclie veemarkt niet groot geweest, daar de aanvoer ver beneden do verwachtin- Sneeuw in Londen. De eerste sneeuw van dezen winter is in Londen gevallen, hetgeen ge paard ging met een hevigen storm. Ook uil W ales, Yorkshire, Leicesters- hire, Cheshiro, W'orcestershire en Shrops komen berichten over het val len van sneeuw, Leerling-verpleegster vervolgd. Wegens onvoorzichtigheid. Voor de boetstraffelijke rechtbank te Namen (België) is de zaak voorge komen tegen Jeanne Drugman, een 19- jarige leerling-verpleegster uit Mon- tignies-sur-Sambre, die beschuldigd wordt van groote achteloosheid. Zij was werkzaam in 'n hospitaal te Bies- mes, waar zich herhaaldelijk geheim zinnige sterfgevallen voordeden. Aller eerst overleed een Spaansche dame, die door de leerling-verpleegster was verzorgd. Een maand later overleed een andere patiënte, een bejaarde da me, eveneens nadat Jeanne Drugman dienst had gehad. Weer eenigen tijd later stierf wederom oen patiënte ge heel onverwachts. In vele gevallen had de directeur-geneesheer vergun ning tot begraven der lijken gegeven. Tijdens het voor-onderzoek bekende Jeanne Drugman dat zij moeilijke zie ken vaak een gioote dosis morfine toe diende o,m ze tot.rust te brengen. Zij wordt thans vervolgd wegens dood slag door onvoorzichtigheid. De directeur-generaal zal zich ook te veranlwoorden hebben wegens het geven van vergunning tot, begraven hij verdachte sterfgevallen. S. K. Minnes (W.) D. Dokter (Z.) 0—1 J. de Ruiter (W.) J. Navis (Z.) 1—0 F. Koopmans iW.) C. C. Bakker (Z.) 01 J. Brands (W.) B. G. Zanstra <Z.) 0—1 H. Timm <W.) M. Oden (Z.) 1—0 H. Timm (W.) S. K. Minnes (Z.) 0—1 N. F. Stolk (W.) M. Oden (Z.) 1—0 J. Navis (W.) J. de Ruiter (Z.) 01 J. Brands (W.) C. C. Bakker (Z.) 0—1 S. K. Minnes (W.) H. Timm (Z.) 10 B. G. Zanstra (W.) M. Oden (Z.) 1—0 J. de Ruiter (W.) N. F. Stolk (Z.) 1—0 M. Oden (W.) B. G. Zanstra (Z.) 0—1 B. G. Zanstra (W.) J. Navis (Z.) 1—0 J. Navis (W.) B. G. Zanstra (Z.) 0—1 Niet gespeld Dr. J. Beeker, J. Bosker Ozn., Th. J. van Vegten, H. Wilms en G. Steging. De stand is als volgt S. K. Minnes 6 4 0 2 4 0.66 Gesp. gevn /m. verl. pnt. gem. J. de Ruiter 6 6 0 0 6 1. B. G. Zanstra 5 5 0 0 5 1. C. C. Bakker 4 3 0 1 5 0.75 S. K. Minnes 6 4 0 2 4 0.66 H. Timm 6 4 0 2 4 0.66 Dr. J. Beeker 2 10 11 0.50 D. Dokter 2 10 11 0.50 N. F. Stolk 2 10 11 0.50 J. Navis 8 3 0 5 3 0.37 J. Brands 5 10 4 1 0.20 F. Koopmans 10 0 10 G. Steging 10 0 10 Th. J. v. Vegten 3 0 0 3 0 M. Oden 7 Q Q Q J. Bosker Ozn. H. Wilms SUCCES-NIEUWS. Zondag speelde Succes I haar 6e comp. wedstrijd en kreeg op bezoek de eilandbewoners van Texel. Zooals in ons vorig bericht reeds vermeld is het Succes nog nimmer mogen gelukken van Texel pp haar eigen terrein te winnen, maar ditmaal dacht Succes er anders over en maakte aan deze oude gewoonte een einde. De club van Ran staat als een goed elftal bekend waar men dan ook geducht rekenschap mee dient te houden, doch Texel kon het toch Zondag niet bolwerken tegen Succes en kree- eep, zeer ge voelige nederlaag van 1. Hei was een zeer mooie wedstrijd waarin vooral voor de rust prachtig spel te zien werd gegeven. (Door afwezigheid van den correspondent kunnen wij deze keer geen volledig verslag van deze wedstrijd geven.) De stand is als volgt: gesp. gew. gel. verl. v.—t. pt. Alkm. Boys 7 7 0 0 33—8 14 Uitgeest 6 4 2 0 19—9 10 Succes 6 4 1 1 24—12 9 D.T.S. 6 3 2 2 12—14 6 Schagen Alkmaar Texel Andijk Vrone 2 1 2 0 1 1 1 1 1 0 3 16—22 5 4 11—11 4 4 8—15 3 4 9—18 3 6 10—31 2 Succes 2 was naar Petten I op bezoek en bracht het er daar goed af door met 32 te winnen. Succes 3 was naar D.E.S. Barsingerhorn, en moest daar het onderspit delven door met 20 te verliezen. Succes 4, welke op bezoek was bij Petten II kreeg een dikke nederlaag van 50. ONS WIERIN G ERMEE RH OEKJE. GEMEENTE ANNA PAULOWNA. BREEZAND. Uitvoering Concordia. Zater dag gaf de muziekvereeniging Concordia een uitvoering in de zaal van den Heer Borst, met medewerking van Daan Pool en Tommy Bouman. De zaal was vol en zoowel de mu- ziekvereen. als Daan en Tommy oogstten veel succes en bezorgden het publiek een aange- namen avond. G. BORST Sr. In Mcmoriam. Met groot leed wezen vernamen we heden het plotseling overlijden in het ziekenhuis te Den Helder van den heer G. Borst Sr. De heer Borst was toch wel een van de meest bekende en meest geachte Breezander zakenmenschen. Hij was een hard werker en zijn eersttijds druk bedrijf café-winkel en vrachtdienst op Schagen gaven hem weinig tijd tot rust. Of schoon reeds 66 jaren, assisteerde hij nog da gelijks zijn zoons in hun bedrijf steeds was hij opgewekt en levenslustig. Thans is deze krachtige persoonlij kheid, of schoon nog operatief werd ingegrepen, voor goed van ons heengegaan. In herinnering zal hij bij velen blijven voortleven. Hij ruste in vrede. SPOOR BUURT. Nieuw orge'. Zondag werd in de R.K. Kerk te Spoorbuurt tijdens de kerk dienst officieel in gebruik genomen het aan geschafte nieuwe kerkorgel Des middags werd het ingespeeld door den bekenden organist den heer E. Koning. Een schitterend geluid, zoo vol en mooi, als wij nog nimmer hadden gehoord, ruischte door het kerkgebouw. KLEINE SLUIS. Dc nieuwe brug vordert gord. Maandag werd aan de nieuwbouw van de groote verkeersbrug nabij Veerburg het eerste beton gestort. Van vele zijden trok dit veel bekijks. Spoedig zullen we dus alhier een groote verkeersverbetering hebben. GEMEENTE ZIJPE. SCHAGERBRUG. Dc gemengde Zang vereeniging „Kunst na Arbeid" alhier, onder directie van den heer P. Gi'in te IJmuiden, behaalde op het Zaterdag te Schiebroek gehouden Zangconcours de eerste prijs met 331 punten. GEMEENTE WIERINGEN. Competitiewedstrijd Wieringcr Schaakclub. Gespeelde partijen 24 October. Vereeniging „Volksonderwijs" Aideelmg Wieringen. Maandagavond hield bovengenoem de afdeeling een algemeene ledenver gadering in„IIotél de Haan" te Hippo lytushoef, aanwezig waren 11 leden. Nadat door de voorzitter der afdee ling, den heer M. J. Bosker een kort openingswoord is gesproken, worden de notulen door de secretaris, de'heer 11. N. Cornelissen gelezen, welke on veranderd worden goedgekeurd. Verantwoording Penningmeesteresse Aangezien de Penningmeesteresse, Mevr. G. de Haan-Bosker afwezig is, kan geen verslag van de geld middelen worden gegeven. De heer Cornelissen merkt ten deze op, dat het goed zal zijn een controle commissie te benoemen, indien deze commissie er was geweest zou in ieder geval nu verslag uitgebracht liLbben kunnen worden. Voorzitter vindt het ook vervelend dat de penningmecsteresse er niet is en zal aan het eind van de agenda een commissie benoemen. Bestuursverkiezing. Wegens het bedanken, van de hee- ren Cornelissen en Nicolai, en welke niet genegen zijn dit in te trekken na dat de voorzitter nog eens een beroep op hen heeft gedaan, worden bij eerste stemming gekozen de heeren P. Ivooij en C. v.d. Slikke, welke echter beiden de benoeming niet aannemen. Hierna worden gekozen Ds. Van Beek en Groos, de heer Groos noemt zijn benoeming aan, terwijl aan Ds. Van Beek bericht zal worden gezon den van zijn benoeming. De curs lussen. Evenals vorige jaren zullen te Hippo lytushoef, Westerland en zoo mogelijk ook op Oostelijk Wieringen cursussen worden gehouden in houtsnijden, fi guurzagen en handwerken. Voor Westerland stellen zich beschik baar als leiders voor de jongens, de heeren Sieseling en Cornelissen en jnej. Langendijk zal pogen een aantal meis jes voor de handwerkcursus bij elkaar te krijgen. Te Hippolytushoef zal een eventu- eele cursus voor jongens geleid wor den door de heeren Cornielje en Groos, terwijl voor de handwerkcursus waar reeds tamelijk veel animo voor is, een beroep gedaan zal worden op de da mes Bosker-Koorn, Hoekstra en Koorn- Berkemeijer. Voor Oostelijk Wieringen zal nog on derzocht w orden of een cursus ook daar gehouden zal kunnen worden. Besloten werd om de materialen (hout en wol) weer voor rekening der vereeniging aan te schaffen, de bijdra ge voor de kinderen te bepalen op 5 cent per -week. De Beschrijvingsbrief voor de alge- meene vergadering, welke zal worden gehouden op 9 en 10 December te Utrecht, werd hierop behandeld, in het algemeen wordt de afgevaardigde vrij mandaat gegeven, ten aanzien van Middenmeer. Ongeluk. Bezig zijnde een schip stroo te laden, kreeg de ar beider J. S. Schoneveld een pak stroo van boven af op zijn hoofd en wel zoo danig dat hij zich onverwijld onder heelkundige behandeling, moet stellen. Dr. Hoogkamer constateerde bescha diging van een dei- rugwervels. Eeni gen tijd volstrekte rust is vanzelfspre kend geboden. - Een nieuwe bakkerszaak. Weder om mochten we Zaterdagavond j.1. etuige zijn van de opening van een nieuwe zaak in ons dorp. Ditmaal gold het de nieuwe bakkerszaak van le Groote-Rcnse. Dit bedrijf stelt zich speciaal ten doel prima Zeeuwsch ge bak aan hel publiek aan te bieden. We wenschen dezen exploitant bij de opening alle succes. Voor de Poststraat is deze zaak een pracht aanwinst, HERINNERING. W[ij herinneren nog even aan de Woensdagavond 1 Nov. a.s. te houden lezing als eerste van de serie „Ont wikkelingsavonden" om 8 uur precies in het Gymnastieklokaal te Slootdorp. Ook degenen, die zich niet schriftelijk opgaven, zijn \yelkom, Middenmeer. Gezelschap „Herman Diederichs". Komende onder het motto Wij brengen uitbundige gezelligheid" trad j.1. Zaterdag bovengenoemd gezel schap op het Hotel Smit alhier. En bet mag gezegd, de slagzin is in volkomen vervulling gegaan. Een vrij groot pu bliek betuigde dan ook door krachtig aplaudiseeren, dat werd gonoteu van het komische spol, do tintelende hu mor afgewisseld door het uitvoeren der sterk sprekende experimenten van Pr. Caligari. liet mag il) alles voluit worden ge- zegr, dat 't vrij groote programma met zijn vele variatie's keurig is opge voerd en was in één woord -- af. Een gezellig hal onder leiding van den Heer Diederichs besloot dezen avond. Cursus voor bouwvakarbeiders in de Wieriiigermeer. Bij voldoende deelna me denkt de heer F. Klein voor de bouwvakarbeiders voor jeugdigen en/, of bejaarden een cursus te openen. Het doel is in behandeling te nemen eenvoudige lessen te geven op voor ieder bevattelijke wijze aangaande ma terialen, hun herkomst en toepassing. Voorts samenstelling van beton e.d. en in 't algemeen waarmede een bouw vakarbeider in aanraking komt. Gegadigden gelieven zich te vervoe gen Dinsdag 7 Nov. a.s. te pl.m. 8 uur in Ilotel Smit, Middenmeer EVANGELISATIE Middenmeer 31 Oct. 's av. 7.30 uur Ds. O. K. Finkensieper. Hervormingsavond. Bus vertrekt om 7.15 uur vanaf Hotel Smit. GEREF. KERK MIDDENMEER WOENSDAGAVOND 1 NOV. 7.30 Cand. v. d. Vliet. Dankstond v.h. gewas. Geref. Kerk Middenmeer. Het dank- uur voor het gewas wordt niet op Don derdagavond, maar op Woensdagavond 1 Nov. gehouden. Zie Predikbeurten Na de dienst w orden de stembevoeg de mans-lidmaten verzocht hun liaud- teekening te plaatsen op liet verzoek aan den Kerkeraad om te komen tot Kerk-Instutieering, te Middenmeer, welk verzoek op de e.v. Classis-verg. kan behandeld worden. Hervormingsdag. Hiermede ver wijs ik naai- de preekbeurt op Hervor mingsdag. Op de avond van die dag zal de dienst des avonds beginnen om 7 uur. liet Doopsgezinde koortje van Wie ringen en liet vioolspel van de heer Schoustra zullen behalve het gespro ken woord tc beluisteren zijn. W aar zovelen ons belangeloos hel pen de herdenkingsdienst te doen sla gen, daar rust op de Hervormden de plicht in goede getale op te komen Ds. J. C. Fischer. Een mooie avond. De alom beken de redenaar Ds. Westmyse zal in onze polder spreken. Dat is ongetwijfeld een gebeurtenis voor de Hervormde ge meente. Wel. is de spreker een vrijzin nig predikant, maar hij zal ongetwij feld iets te zeggen hebben tot een ieder en voor een ieder. Men verzuime niet he,m te komen beluisteren. Ieder is welkom. Zie advertentie. Hervormingsdag Dinsdag 31 Oct. a.s. Evangelisatie; Het ligt ditmaal in de bedoeling, de Hervormingsavond niet alleen te her denken door het woord, maar vooral dit feit tot ons te laten spreken door het beeld. Dinsdagavond a.s. zullen dan ook te Middenmeer, Gymnastieklokaal, 7-30 n.m. 40 lantaarnplaatjes vertoond wor den, betrekking hebbende op de Kerk hervorming. Spreker; K. O. Finkensieper. Om 7.15 n.m. vertrekt voor de bewo ners van Slootdorp een gratis bus van af Hotel Smit. Zie advertentie. Zij die genegen zijn een DAMCLUB KERKDIENSTEN WIERINGERMEER. mede op te richten, worden verzocht zich te melden bij J. SCHU1TEMA, Kerkstr. 24 Slootdorp 31 Oct. Slootdorp 's av. 7 uur Ds. Fischer. Wijdingswoord gewijd a.d. Hervorming. Koor zang en vioolspel. Bus 6.45 vanaf bakkerij Kok. enkele punten bindend mandaat. Als afgevaardigden naar de algeim. vergadering zullen gaan de heeren M. J. Bosker en Th. J. van Vegten. Vervolgens wordt besloten deze win ter een filmavond te houden, tevens zal een collectedag worden georgani seerd voor het ondersteuningsfonds. Voor de controle-commisie worden benoemd de heeren P. Kooij en Joh. Klare. De Rondvraag. De heer P. Kooij komt wederom op de ouderavonden terug, waar nog steeds niets van hekend is. De voorzitter kan ook hierover nog geen nadere jnededeelingen doen en zegt dat hij te Oosterland al eens met een commissielid gesproken heeft, die er echter niets meer van wil weten. De heer P. Kooij neemt op zich deze zaak te Hippo eens aan het rollen te brengen, de heer Cornelissen geeft vervolgens inlichtingen hoe hij deze zaak heeft aangepakt te Westerland. Hierop wordt de vergadering geslo ten, nadat aan de aftredende bestuurs leden, de heeren Nicolai en Cornelissen nog een hartelijk w oord van dank is gericht voor het vele werk wat zij voor „Volksonderwijs" hebben verricht. NEDERLANDSCHE VARKENSCENTRALE. De Nederlandsche Varkenscentrale stelt tij delijk de mogelijkheid open om aan haar te gen een uniforme vergoeding van f 2.50 per stuk, te leveren gezonde biggen, al dan niet gemerkt, met een levend gewicht van min stens 3 Kg. De opgave kan geschieden bij de plaatse lijke zaakvoerders. Biggen, die niet gezond zijn of te licht moe ten absoluut worden geweigerd. PREDIKBEURTEN WIERINGEN. NEL). HEHV. GEM. 1 Nov. 's av. 8 uur Herv. Zusterkr. Oosterland. 2 Nov. 's av. 71 2 uur Hippolytushoef Ds. v. d. Poel. Kerkhervorming. Propaganda Evang. Maatsch. Collecte. DOOPSGEZ. GEMEENTE 31 Oct. 's av. 7 uur Ds. H. W. Meihuizen. V. C. J. B. Oosterland. Vrijdag a.s. des 's-avonds 8 uur bijeenkomst. MARKTBERICHTEN. De Graanmarkt. ALKMAAR, 27 Oct. 1933. Op de ge houden Graanmarki waren in totaal 1111 II.L.'s aangevoerd, waarvan de prijzen als volgt 50 voertarwe f 3.45- f 4 7 rogge 235 gerst chev. f 4-f 6 323 haver f 5.50-f 6.25 158 boor.en, w.o. bruine boonen f 11 -f 13; citvoen- boonen f 14-f 15, duivenboonen f 8.25- f 8.37Vo, witte boonen f 10-f 19.50 73 eel mosterdzaad f 12.25- f 13.25 37 karwijzaad f 26-f 31.50 25 blauwmaan zaad f 19-f 20 tuinboonen f 8.50 197 erwten w.o. groene (kleine) f 8.75- f 10.50 groene erwlen( groote) f 15.50- f 19 grauwe f 10-f 25 vale erwten f 14- f21 Alles per 100 K.G. Handel stug. DR KAASMARKT. ALKMAAR, 27 Oct. 1933. Op de ge houden kaas,markt waren 88 stapels, wiegende 100.000 K.G. kaas aangevoerd, waarvan dc prijzen als volgt: Fabrieks kaas 44 stapels Kleine f 23, 4 stapels Commissie f 22 1 stapel Middelbare f 22 Boerenkaas 1' 13 stapels Kleine f 21 26 stapels Commissie f 25. Alles met rijksmerk. Handel goed. De Veemarkt. ALKMAAR, 30 Oct. 1933. Op de ge houden \eemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt 77 Vette koeien f 110 tot f 230, handel matig 26 Graskalve ren f 20-f 30 5 Vette kalveren f 40- f 110, vette kalveren per K.G. 0.60-f 1 26 Nuchtere kalveren (slacht) f 8-f 18; 326 Vette varkens (zw.) per K.G. 37-41 cent. Handel stug. MARKTOVERZICHT der vorige week inge zonden door Firma Jac. Knoop, Makelaars in aardappelen, groenten en fruit, Nassaukade 158 telef. 81431, Amsterdam. De aanvoer aan de Amsterdamsche aard- appelenmarkt was vorige week niet groot, er er weinig vraag naar aardappelen, alleen naar goedkoope soorten, zooals muizen, Eer stelingen en Bevelanders wordt gezocht. Ver koop Flakkeesche Eigenheimers gaat ook vlugger, daar de prijs van Zeeuwsche Bonten en Blauwen iets vaster is. Van de nog aanwe zige soorten poters gaat de verkoop niet vlug. daar het prijsverschil tusschen de grooten en de poters, bijna niets is. Weder een nieuw verbod op Poters maat 35, moeten de ver laders een extra toeslag betalen, zoo'n beslis sing komt plotseling, zonder eenige waarschu wing, zoodat voor poters men f 2.- per 100 Kg. crisisgeld moef betalen, Eigenh. f 1.75 per 100 Kg. Landbouwers verscheept uw aardappelen naar Amsterdam, wij schieten U de Crisisgel- den voor. Heden 30 October 1933 werden de volgende prijzen gemaakt per 70 Kg. Zeeuwsche Bon ten f 3.50 a 3.60 ld. Blauwen f 3.40 a 3.50 ld. Eigenh. f 2.80 a 2.90 ld. Blauwe Eigenh. f 2.90 a 3.10 ld. Bonten Eigenh. f 2.90 a 3 Flakkeesche Eigenh. f 2.80 a 2.90 Spuische Poters maat35 mM. f 2.50 a 2.60 Flakk. Eig. Poters maat 35 mM. f 2.50 a 2.60 Spuische Eigenh. f 2.80 a 2.90 Flakkeesche Uien p. 50 Kg. f 1.20 ld. Peen p. 50 Kg. 1.50 Blanke Duinzand per 100 Kg. f 5 a 6 Drentsche blanke zand per 100 Kg. f 4.50 a 5 N. Holl. Muizen f 3.20 a 3.50 per 100 Kg. IJpolder en Haarl.-meer Bevelanders f 2.70 a 2.80 p. H.L. Id. Eigenh. f 2.70 a 2.80.

Wieringer courant | 1933 | | pagina 2