HUISVROUWEN IN Dó PROVINCIE N. HOLLAND,GASPOE- DIG NAAR UWWINKELIER; HIJ GEEFT U TIJDELIJK BIJ AANKOOP VAN: ELK PAK SUNLIGHT ZEEP 18 PRACTISCHE ROESTVRIJE WASCHKNIJPERS GRATIS! DIT GELDT ZOOLANG DE VOOR RAAD STREKT; DUS GAUW EEN VOORRAAD SUNLIGHT ZEEP GEKOCHT EN HIERVAN GEPROFITEERD 7 omtrent de toestanden buiten Rusland men beweert er voortdurend, dat het buiten Rusland nog slechter is gesteld, Dr. Bertoni heeft ook het hoofdkan toor bezocht van den Komintern, met welke enorme, over de geheele wereld verspreide organisatie hij kennis maak te. Een Italiaan, hoofd van de Italiaan- sche communisten, beweerde, dat zich zelfs communistische agenten bevin den in de onmiddellijke nabijheid van Mussolini, dat geheel Itaië vol is van communistische agitatoren, die echter zonder succes werken. Microfoons zijn aangebracht in de woningen, waar vreemdelingen verwij len, zelfs in de hotels en de gezant schapgebouwen. Zoo werd in een Rus sisch blad een gesprek gepubliceerd, dat was gevoerd tusschen den Pool- schen en den Italiaanschen gezant. Men liet uit Italië een technicus komen, die een microfoon ontdekte in de elec trische lamp. Overal lieerscht ontzetting en ellen de, dood ziekte, armoede, ontevreden heid en wanhoop. Men heeft meer dan genoeg van het Sovjet-bewind. De berichten in het buitenland ver spreid zijn afkomstig van betaalde krachten, van agenten en omgekochte persbureaux. De Russische statistieken komen niet met de waarheid overeen. Het vijfjarenplan is op een jammer lijke mislukking uitgeloopen. Duitsche communisten, naar Oekraine getogen om van het communistisch paradijs te genieten, hebben rechts-om-keert ge maakt. Voor een stuk brood doet een Rus tegenwoordig alles. Een reuzenstandbeeld voor Lenin. Concurrentie met de New- Yorksche Vrijheid. De correspondent te Moskou van de „Daily Telegraph" meldt, dat binnen korten tijd een standbeeld van Lenin, uitgevoerd in vernikkeld staal en twee maal zoo groot als het Vrijheidsbeeld voor de haven van New-York, in Mos kou zal worden opgericht. Deze glan zende kolos zal kamen te staan op de plaats waar eens de vergulde koepel van de groote „kathedraal van den Verlosser" zich verhief. De kathedraal heeft men op Kerstmis van 1931 in de lucht laten vliegen, om plaats, te ma ken voor een reusachtig Sovjet-Paleis. Het standbeeld van Lenin zal toren hoog op dit paleis verrijzen. Het ge bouw zelf moet 240 meter hoog worden en het standbeeld er op 55 meter. Het Vrijheidsbeeld voor New-York is van den voet van het voetstuk tot het einde van den toorts slechts 45 M. Het ge noemde Sovjet-Paleis zal een van de kolossaalste gebouwen van de wereld worden. De totale ruimte er in moet 18 millioen M3 worden: Er komen o.a. zes zalen in, waarvan de grootste 20.000 menschen zal kunnen bevatten Zoo zal hij er gauw door zijn I De kapper te Tarascon, die den groo ten prijs van de Fransche Staatsloterij 5 millioen francs heeft gewonnen, is naar Parijs gekomen, waar hij een krans op het graf van den onbekenden soldaat heeft gelegd. Hij kocht te Pa rijs twee auto's waarvan er een 120.000 francs kostte. In de omgeving van zijn geboorteplaats heeft hij een kasteel gekocht ter waarde van 400.000 francs. Voorts zal hij een belangrijk bedrag uitgeven voor de moderniseering van zijn kapperssalon, die hij voor zijn re kening door een ander zal laten behee- ren. De bekende Fransche filmregis seur Marcel Pagnol heeft reeds een film aan hem opgedragen, getiteld De Kapper van Tarascon". De winnaar van den prijs van 5 mil lioen francs uit de Fransche loterij heeft leeds verscheiden dreigbrieven ontvangen van individuen, die bij de politie ongunstig bekend staan. Grooto geldsommen worden van hem geëischl De politie bewaakt thans zorgvuldig het huis van den nieuwen multi-milli- onnair. Inschrijvingen Handelsregister te Alkmaar. BINNENLANDSCH NIEUWS. Nieuwe Zaken A. J. Deijman, Kei zerstraat 26, Den Helder, Boekh. etc. Salon „American" (eig. Ph. Koning) Breedstraat 2 Alkmaar. Heerenkap salon. W. G. Rijk, Vischmarkt 6, Den Burg Texel. Groenten- en fruithandel. J. F. M. Paleari-van Giezen, Laat 144, Akmaar. Winkel in klein- ijzer waren. Wijzigingen N.V. Permanent In stituut, Vlamingstraat 80, Den Helder Statuten gepubliceerd. Wed. L. Schilder-Faber, 't Zand I 72 Zijpe. Handel in kruidenierswaren. Handelszaak omgezet in een vennoot schap onder de fa. L. Schilder. E. N. Heiligenberg, Keizerstraat 111, Den Helder. Handel in verlichtings- en radio-artikelen. Nieuwe eigenaar L. Scheltis. P. Zweed, Hartestraat 2, Den Helder. Rijwielhandel. Overgegaan aan J. Ludema. G. Kcnijn, Spoorstraat 98 Den Helder Kaas- en boterhandel. Filiaal gevestigd te Den Helder, Brakkeveldweg 156. Ziekenhuisverpleging „W-armenhui zen", Dorpsstraat 116, Warmenhuizen. Fa. Kop en van Heteren, Poelweg, Wieringen. Aannemersbedrijf. Ver plaatst naar Lochem, Zuiderbleek. Bestuurwijziging vond plaats in de Onderlinge Hulp bij Ziekte, Dorps straat 12, Warmenhuizen. Gasvergiltiging te 's-Gravenhage. Bejaard echtpaar om het leven gekomen. In een perceel in de Rembrandt- straat te Den Haag werden de 69-jarige bewoner G. H. en zijn echtgenoote in bewusteloozen toestand aangetroffen, tengevolge van gasvergiftiging. De vrouw bleek reeds te zijn overleden, terwijl de man, die naar het R.K. Zie kenhuis Westeinde was vervoerd, even eens is overleden. De oorzaak is te wijten aan onachtzaamheid bij de be handeling van een gaskookstel. DE POSTJAGER. De datum van vertrek vastge steld. Het comité snelpost Nederlandsch- Indië deelt mede, dat de Postjager in den vroegen morgen van Zaterdag 9 December van Schiphol naar Nederl.- Indië zal vertrekken en na een kort verblijf aldaar, op Zondag 17 Decem ber den terugreis zal aanvaarden. Vrouwen uit Twente bij Minister Colijn Dinsdagmorgen even voor half 12 kwam een groep vrouwen uit Twente, deels in taxi's naar het Plein te 's-Gra venhage, met de bedoeling, den Minis ter-president in 't gebouw van zijn de partement een verzoekschrift aan te bieden. Drie vrouwen werden als depu tatie bij den Minister toegelaten, ter wijl de andere vrouwen buiten het ge bouw het resultaat van de audiëntie afwachtten. Intusschen verzamelden zich rond om de taxi's 150 a 200 toeschouwers uit het publiek, waarbij woorden werden gewisseld, die aanleiding gaven tot een opdracht aan de politie, om dege nen, die met de aangelegenheid niets te maken hadden, te verspreiden. Eeni ge agenten van de motorbrigade, bijge staan door enkele politiemannen te vóet, hebben daarop wat ruim baan ge maakt. De rust was spoedig weer hersteld. GEMEENTE ANNA PAULOWNA. Postduiven-Tentoonstelling. Zaterdag 25 en Zondag 26 Nov. hield de Postduivenvereen. „Altijd Verdei" een tentoonstelling in café „De Vlas- en Korenbeurs" te Anna- Paulowna. De opening had plaats Za terdags 's-middags te 5 uur. De Heer W. Blaauboer, voorz. der vereeniging opent deze tentoonstelling met de me- dedeeling dat het hem 'n waar genoe gen doet, als voorzitter der vereeniging allen een hartelijk welkom toe te roe pen. Deze tentoonstelling, zegt hij is voor onze vereeniging van veel belang daar deze zich onderscheidt van alle vorige tot nog toe gehouden tentoon stellingen en wel door 'n absoluut des kundige beoordeeling. Het is dan ook 'n zware taak geweest voor de Keur meester de Heer H. v.d. Meijden van A'dam uit deze over het algemeen ge nomen zeer goede vogels de kopstuk ken te kunnen halen, die voor de be schikbaar gestelde prijzen in aanmer king konden komen. Wij brengen dan ook van deze plaats hulde aan deze Keurmeester waarvan tenvolle is ge bleken voor deze taak berekend te zijn, gezien de algepieene tevredenho -id der inzenders over de beslissingen op deze tentoonstelling genomen. Voorzitter merkt verder op dat de liefhebberij op Postduivengebied be trekkelijk klein kon worden genoemd. Spr. wijt dit aan de onkunde die nog bestaat op 't gebied van deze tak van sport en wel in 't bizonder wat door deze vogels kan worden gepresteerd. Spreker wekt dan ook op aan deze liefhebberij meer deel te gaan nemen. Elk lid onzer vereeniging is gaarne bereid daarvoor iedereen met raad en daad bij te staan. De beoordeeling van deze tentoon stelling, zegt de voorzitter ging in 't bizonder om de 3 beste vogels van de beide ingezonden klasse afzonderlijk wat betrof de daarvoor beschikbaar gestelde eereprijzen. Deze klasse be stond uit le oude doffers en duiven van 'n afstand tot 500 K.M. en meer. 2e. Een klasse jonge Doffers en duiven van 'n afstand van 100 tot en met 300 K.M. 3e. De schoonste vogel der tentoon stelling. Deze prijzen werden respectievelijk gewonnen door de Heeren Oude Doffers en duiven le pr. L. Hoo genwoning 2e pr. L. Hoogenwoning 3e pr. R. Geerings. Jonge doffers en duiven, le pr. Gebr. van Stein 2e pr. J. AAViaiboer 3e pr. Jb. Cornelissen. Schoonste vogel er tentoonstelling L. Hoogenwoning. Verder zijn nog 1(2 prijzen beschik baar gesteld. Spr. hoopt hier echter nog op terug te komen bij de prijsuit reiking Zondag om 2 uur. Voorzitter wekt verder allen op lid te worden onzer vereeninging, wenscht allen 'n genoegelijk samenzijn en opent hiermede deze tentoonstelling. Prijsuitreiking Zondagmiddag 2 uur. Voorzitter de Heer W. Blaauboer zegt alvorens tot de prijsuitreiking over te gaan namens de geheele veree niging 'n woord van hartelijken dank te brengen en wel in het bijzonder le aan den Weled. Aclitb. heer Lo- vink, burgemeester van Anna Paulow- na; 2e Aan den Weled. Gestr. heer Wij- _denes Spaans, Dijkgraaf van den Anna Paulowna Polder, voor de twee pracliti- •ge wisselbekers door deze heeren be schikbaar gesteld. Ten 3e aan den Wel edel Zeergel. Heer Dr. Olree voor be schikbaarstelling van een groot zilve ren medaille. Verder brengt spr. langs dezen weg 'n woord van hartelijken dank aan alle gev.ers en geefsters voor de beschikbaar gestelde prijzen en dit aantal is werkelijk niet gering. Ofschoon de postduiven vereeniging in het algemeen niet over al te groote belangstelling beschikt, wat in het bij zonder betreft het toetreden als lid of donateur, blijkt toch wel uit het groot aantal geschonken prijzen medeleven, dat wellicht in de toekomst onze vereeniging grooter kan doen wor den. Spr. zeide, dat nu zal worden o- vergegaan tot de uitreiking der prijzen door den Isten secretaris, den heer J. Peute. Uitgereikt werden vervolgens: le pr. groote verchroomd zilv. wisselbeker (be schikb. gesteld d. burgem. Lovink) voor de beste vogel der vliegklasse oude vo gels van 500 k.m. en meer, winnaar de heer L. Hoogewoning. le pr. klein ver cliroomd zilv. wisselbeker (beschikb. ge steld dooi- den heer Wijdenes Spaans dijkgr. van A.P.) winnaar Gebr. van Stein. Secr. merkt op, dat deze wisselbe kers driemaal achter elkander door de zelfde winnaar moet worden gewonnen om definitief eigenaar van de beker te blijven. Laat nu ieder zijn beste beentje, voorzetten, om de beker mach tig te worden. Op deze wijze alleen kan onze vereeniging nog jaren van deze prachtprijzen blijven genieten. 2e pr. verg. zilv. medaille oude vogels winnaar de heer L. Hoogewoning. 2e pr. groot verg. bronzen med. vliegklas se jonge vogels, winnaar de heer J. A. Waiboer; 3e pr. klein verg. bronzen med. vliegklasse oude vogels, de heer R. Geerings; 3c pr. kleine verg. bron zen med. vliegklasse jonge vogels, de heer Jb. Cornelissen. Dan krijgen we nog als bijzondere at tractie groot zilveren medalle voor de schoonste vogel der tentoonstelling, be schikbaar gesteld door onzen Dokter. Secretaris zegt met nadruk „onze dok ter" vanwege de intimiteit, die ons op dat gebied samenbrengt. Winnaar: de heer L. Hoogewoning. Verder waren nog disponibel gesteld 12 prijzen, samengesteld uit nuttige gebruiksartikelen voor 'n bijzondere bcoordeeling. Hiervan werden win naars de navolgende heeren J. A. Waiboer, R. Geerings, W. Blaauboer; J. Peute; L. Hoogewoning, G. de Boe; K. Verver; Jb. Cornelissen; N. Spicht; A. Liefhebber; P. de Vries en Gebr. van Stein. Hiermede was de taak van den sec retaris geëindigd, waarna voorzitter de hoop uitsprak dat ieder voldaan zou zijn en een nuttig gebruik zou ma ken van de gowonnen voorwerpen. Ver der wenscht hij allen een gezellig bal. Hiermede behoorde deze uitstekend geslaagde tentoonstelling tot het ver leden. Openbare vergadering van Hoofdin gelanden van den Anna-Paulownapol- der óp Zaterdag 2 December 1933 voormiddag» 11 uur in het Polderhuis. Punten van behandeling 1. Notulen. Mededeelingen. 3. Voorstel om het Dag. Bestuur machtiging te verleenen om in 1934 over te gaan tot het teren van den Lagedijk, vooi'zooveei de ze niet van een gesloten wegdek is voorzien. Voorstel om in 1934 wederom f 1500 beschikbaar te stellen als bijdrage van 25 pCt. in de kosten van ver laging van wegbermen, uit te voeren bij wijze van werkverschaf fing. Voorstel tot het aangaan van eene kasgcldleening voor het dienstjaar 1934 tot een maximum bedrag van f 200.000.- 6. Voorstel tot het aangaan van eene geldleening van ten hoogste f 98000.- af te lossen in 8 jaren, ter bestrijding van uitgaven voor verbetering van den Van Ewijcks- vaartweg en Lagedijk met kunst werken en aanliggende terreinen en van eene geldleening tot een be drag van ten hoogste f 20.000,-, waarop af te lossen f 1120.- per jaar, ter bestrijding van de uitga ven voor verbetering van de be malingswerktuigen en toebehooren 7. Rondraag. GEMEENTE WIERINGEN. Uitslag- aanbesteding. Dinsdagmiddag werd door de architecten Peters en Baanders aan besteed het bouw van een woonhuis met Garage, aan de den Gemeenelandsweg te Zandburen voor rekening van den Heer H, Beukema, alhier. Ingekomen waren de volgende biljetten D. Bakker en Zn., Den Oever, f 5560 A. Kingma, Slootdorp f 5485 W. Hermans, Den Oever f 5480 J. C. de Vries Hippo f 5263.50 P. de Vries, Hippo f 5078 J. C. Klein, Hippo f 4850 7 S. Dekker en H. Lont Hippo f 4634. De raming bedroeg f 5100. RIJKSWEG Amsterdam - Wieringen. Het stuk naar Buiksloot gereed. De minister van Waterstaat heeft bepaald, dat het gedeelte van den Bijks weg Amsterdam - Wieringen, gelegen tusschen de Meeuwenlaan te Amster dam en den Ringdijk van den Buik- siotermeerpolder (Meerweg), op heden Vrijdag 1 December a.s. des middags te li2 uur voor het verkeer zal worden o- pengesteld. Dit weggedeelte is gesloten verklaard voor 't berijden met rijwie len in beide richtingen. Kooiznurflesch lek geworden. Een caféhouder in den damp ge stikt zijn vrouw bewusteloos. Toen de caféhouder R. Sanders te Horst Maandagavond zijn zaak had gesloten en zich nog even naar den kelder wilde begeven, werd hij hij! het openen van de kelderdeur door een uit den kelder opstijgende bedwelmen den damp bevangen. De caféhouder raakte bewusteloos en kwam op de A keldervloer terecht. Enkele uren later bemerkte een controleur van den nacht veiligheidsdienst op zijn ronde dat er, licht in den kelder brandde. De nacht waker, die onraad vermoedde, belde aan. Hierdoor werd de vrouw van den caféhouder, die zich vóór het sluitings uur ter ruste had begeven, gewekt. Intusschen had de bedwelmende damp zich ook aan andere vertrekken meegedeeld, zoodat de vrouw onwel werd, waarop de controleur alleen het onderzoek voortzette. Nabij de geopen de kelderdeur bond de man een doek voor zijn mond en daalde in den kelder af. Daar vond hiji den caféhouder van wien de levensgeesten reeds waren ge weken. Bij het onderzoek bleek, datde man den verstikkingsdood was gestor ven. Vermoedelijk is een flesch met koolzuur, welke zich in den kelder be vond, lek geworden en hebben zich ver giftige dampen door den kelder ver spreid. Kamerleden keuren het vleesch in blik. De Crisis rundveecentrale had Woens dagmiddag de leden van de Eerste en Tweede Kamer uitgenoodigd tot een lunch in Hotel De Twee Steden te Den Haag om kennis te maken met het product der centrale, dat dezer dagen verkrijgbaar zal worden gesteld als rundvleesch in blik. Zeer vele leden onzer volksvertegen woordiging hebben van de uitnoodiging der centrale gebruik gemaakt. Ook de voorzitter der Tweede kamer heeft aan den lunch deelgenomen. Opruiming van Varkens. Het Tweede-Kamerlid Van der Hei de heeft den minister van Economi sche Zaken de volgende vragen gesteld: Is het den minister bekend, dat bij vele boeren in Drenthe ernstige ont stemming lieerscht, omdat de Crisis-var kenscentra'e heeft voorgeschreven, dat vóór 1 Januari 1934 de varkens, zwaar der wegend dan 20 kg. moeten zijn op geruimd, hetgeen -tot gevolg heeft dat de prijzen der biggen, die verkocht mochten worden, zeer belangrijk zijn gedaald Verdient het geen ernstige overwe ging om het tijdstip van 1 Januari ee- nige maanden te verschuiven, ten ein de verdere daling van de prijzen der biggen t« voorkomen«

Wieringer courant | 1933 | | pagina 2