GEMEENTERAAD ANNA PAULOWNA. ■^risï Ruwe huid /f^Schrah lippen Ks4>lSROL gemëëotë~toSNGËN["™~ GEMEENTE ANNA PAULOWNA. Vergadering van den Raad der Gemeente Anna Paulowna op Vrijdag 1 December 1933 des namiddags twee uur. Wegens ziekte van den Burgemeester werd het voorzitterschap waargenomen door den Heer K. Keuris Az., loco-burgemeester. In deze vergadering was mede aanwezig Dr. Verhoekt, adviseur van de Vereen, v. Ned. Gemeenten en den heer Jb. Jonker, Di- recteui van het G.E.B.; dit in verband met de overdracht van het G.E.B. aan de Provin cie. De Voorzitter zegt tot zijn spijt genood zaakt te zijn als voorzitter in deze vergade ring te fungeeren, omdat burgemeester Lo- vink ziek is Z.E. is gelukkig weer aan de beterende hand, zoodat wij hopen hem weer spoedig in ons midden te kunnen hebben. Spr. verzoekt dan dat de Raad met hem clementie zal willen gebruiken, het is de eer ste maal dat hij hier als voorzitter zal fun geeren. Dit neemt niet weg', dat men even goed kan zeggen, wat men op het hart heeft. Spr. heet in het bijzonder welkom Dr. Ver- hoekx en den heer Jb. Jonker en opent dan de vergadering'. Van de agenda wordt dan punt 3 het eerst in bespreking gebracht, met het oog op de aanwezigheid van Dr. Verhoekx, zoodat deze hier niet langer behoeft te vertoeven dan noodig Is. Er is dan een voorstel bij U allen bekend, aldus Voorzitter, tot overdracht aan de Provincie van het Electriciteitsbedrijf de zer Gem. op de voorwaarden genoemd in een ontwerp-contract, wat uwen Raad al reeds is toegezonden. Vooraf zal ik nog mededeelen een schrijven wat hedenmorgen is ingekomen, en verband houdt met het electriciteitsbedrijf n.1. een adres van de heeren C. Waiboer Cz. e.a. uit de Oostpolder, waarin adressanten verzoeken hun bijdrage terug te mogen ontvangen, om dat na hun betalingen later, weer gratis aan sluitingen zijn gemaaktzij blijven dit zeer onbillijk vinden. Verschillende heeren hebben naar aanleiding van dit adres het woord ge voerd, en na nog de meening van Dr. Ver hoekx hiervan gehoord te hebben, stelde de heer Dekker voor het adres voor kennisge ving aan te nemen dit voorstel werd in stem ming gebracht en met meerderheid aangeno men tegen stemden de heeren Komen, Re- zeiman en Jonker. Hierna komt aan de orde het voorstel tot overdracht van het G.E.B. aan de provincie, De Voorzitter Zijn er nog heeren, die in zake het overnemen van het bedrijf nog iets wenschen te zeggen of te weten. De heer Jonker zou gaarne weten voor wien de onkosten zijn van den adviseur. Voorz. Deze zijn voor rekening van de Gemeente. De Secretaris leest daarna het ontwerp- contract voor, wat dan in hoofdzaak hierop neerkomthet geheele bedrijf, kas en Bank, Saldo's en vorderingen op derden zal dan worden overgenomen door het P.EN. voor f 154400,verhoogd met f 4000.-, zijnde de kosten van uitbreidingen in 1933. Jan. 1934 zal het P.E.N. het bedrijf in zijn geheel voor eigen rekening nemen. De stroomtarieven zijn dan als overal in Noordholland geldt het vastrecht tarief zal worden vastgesteld voor het normaal gebruik in 1932, die hetzelf de perceel toen bewoonden, en nu nog be wonen. Niemand zal echter hooger tarief be hoeven te betalen als 27 cent per KW.U.. ten zij er minder gebruikt wordt dan in 1932 dan zou de prijs tot pl.m. 30 cent kunnen stij gen. De provincie verbindt zich tot verbetering- van de aansluitingen en uitbreidingen en mochten de kosten in 1934 minder zijn als in 1933 n.1. f 89.770, dan zal het verschil hiervan aan de Gemeente nog worden uitbetaald. De provincie zal in vasten*dienst overne men de directeur-administrateur de heer Jb. Jonker en den lijnwerker Van Egmond, op dezelfde bezoldiging die zij thans genieten. Op wachtgeld ten laste van de provincie wor den gesteld de lijnwerker Jb. Wiegman en geldophaler-opnemer Braaf, terwijl C. Munt- jewerf met dezelfde werkzaamheden belast zal blijven en de bezoldiging niet minder zal zijn als dat hij nu geniet. De heer v. d. Berg is nu wel een weinig ver anderd alsdat hij voorheen was, hij meende dat het veel goedkooper zou worden voor de bevolking, maar hij hoort nu een heel ande re lezing en is nu wel bang dat het eer duur der dan goedkooper wordtdit wat het vast recht betreft, en dan in dezen tijd om over te doen De heer Dekker Juist nu het een slechte tijd is moeten wij het met beide handen aan grijpen. Nadat Dr. Verhoekx en verschillende an dere heeren nog een en ander besproken heb ben, verzocht de Voorzitter aan de leden van den Raad of zij deze overeenkomst goed kun nen keuren. De heeren Raven, Smit en Dekker kunnen dit met de meeste warmte aanbevelen en zien er niets anders in als voordeel voor onze ge meente, terwijl de heer v. d. Berg, gehoord de uiteenzettingen van Dr. Verhoekx en de andere heeren er ook zijn stem aan zal ge ven, echter hij betwijfelt toch nog de voor deden. Zoodat het G.E.B. zonder hoofdelijke stem ming aan het P.E.N. werd overgedaan. Dadelijk na dit feit werd een telegram aan het P.E.N. gezonden en een telefoontje naar den burgemeester. Voorz. Wij zijn blij dat de raad deze be slissing over zoo'n belangrijk bedrijf ineens zonder stemming heeet genomen. Wij heb ben er uitgehaald wat er uit te halen was, ik heb dit in zijn geheel mede gemaakt en kan er het best over oordeelen. De heer Kuiken Ik geloof wel dat ik na mens de geheele gemeente spreek, als ik zeg dat de groote voordeden voor de gemeente en haar bewoners nu werkelijkheid zijn ge worden, en bedank dan ook Dr. Verhoekx voor zijn belangrijk aandeel in deze overdracht. De heer Dekker ik ben niet de man, die veel complimentjes uitdeelt, maar wil nu toch een woord van dank brengen aan Dr. Ver hoekx. Voorzitter Ook B. en W. meenden U te moeten bedanken voor het vele werk wat U gedaan heeft tot ons aller tevredenheid. Onze Voorzitter is hier niet aanwezig maar ik ben er zeker van dat deze ook met warmte zijn dank zou hebben geuit. Dr. Verhoekx bedankte de heeren voor de vriendelijke woorden en nam toen afscheid, alsook de directeur de heer Jb. Jonker. Intusschen was het half vier geworden toen de secretaris het woord kreeg tot voorlezen van de notulen deze werden onveranderd goedgekeurd. De heer Koorn zou gaarne vernemen of er antwoord is ingekomen van het Ventverbod te Den Helder. De Voorzitter, zegt dit niet te kunnen ge ven. Wethouder Lubbert deelt mede dat er in' Den Helder door de bloemventers uit onze' gemeente tegen betaling van 50 cent per week gevent mag worden, doch slechts door één uit elk gezin. Mededeelingen. Ingekomen zijn a. van Ged. Staten, dat zij hebben goed gekeurd de wijziging in het Reglement voor •het Burgerlijk Armbestuur. b. Het Gemeentebestuur van Alkmaar zond een exemplaar van de begrooting voor de keuringsdienst 1934. c. door het gemeentebestuur van Den Hel der is het verzoek om verlichting aan het Pontveer aan West-Einde ter kennis gebracht van den Hoofdingenieur van den Rijkswater staat. d. van het Nationaal Crisis Comité is be richt ingekomen, dat over het 2e half jaar 1933 een bedrag van f 278.75 beschikbaar wordt gesteld voor steun aan werkloozen e aan den Min. van Sociale Zaken is ver zocht om met 1 Dec. a.s. de plaatsing van ar beiders uit deze gemeente bij de Rijkswerk- verschaffing te beëindigen en een steunrege ling geldig te verklaren, zoomede om een Rijksbijdrage voor werkverschaffing in deze gemeente (werk van den Polder) teneinde de arbeiders om beurten te werk te kunnen stel len zoolang steunregeling geldt. (Wij verwijzen naar de inhoud van boven staande mededeelingspunt naar het no. van ons blad van Vrijdag 1 Dec. 1.1.) Er is tot nog toe van den Minister geen be richt op onze twee verzoekschriften ingeko men. De Anna Paulownapolder zal ten behoeve van werken des polders door de werkverschaf fing 25% werden bijgedragen. De heer Dekker Het doet mij genoegen, dat de Minister milder is geworden met de te treffen maatregelen, maar waarmee ik geen genoegen kan nemen, dat is het sloot werk Dit moet als onderhoudswerk beschouwd worden en niet als werkverschaffing. Dit is vakwerken hoe zit het met de te gebruiken materialen, zooals laarzen voor de menschen. Voor dit werk kan men lang iedereen niet gebruiken, en dus kunnen er ook niet veel arbeiders in geplaatst worden. De Heer Raven onderschrijft de bezwaren van den Heer Dekker ten volle. De heer SmitVolgens beweringen die men rondbazuint schijnt het mijn schuld te zijn, dat er menschen in werkverschaffing bij par ticulieren geplaatst zouden moeten worden. Ik wil het loon zoo hoog mogelijk op peil hou den en niet voor een hongerloontje van een kwartje per uur slootwerk te laten doen. De heer Dekker Mag ik nog even het v/oord naar aanleiding van de woorden van den heer Smitdie heeft wel degelijk geij verd voor werkverschaffing bij particulieren. De heer Lubbert meende als meerderheid van B. en W. dit werk te moeten aanvaarden. Wij mogen dit niet van de hand wijzen. Het betreft een bedrag wat er met elkaar verwerkt kan worden van pl.m. f 36000.-, en dat in dezen tijd Ik ben er zeker van, dat de bloem kweekers er ook op zullen azen, als het wordt aanbesteed. De Voorzitter De minderheid in B. en W. was ik zelf. Het wegwerk kan ik mede accoord gaan, maar niet met het slootwerk. Daar be hoeft kennis voor ik zou er wel voor wezen, als er een bedrag van als werkverruiming gegeven kon worden om dan het slootwerk van overheidswege niet te drukken. De heer Raven De heer Lubbert zeide zoo straks de kweekers azen op slootwerk, ik zou hun dat wel eens willen zien doen. Na een over en weer bespreking van dit punt, welke anderhalf uur in beslag nam, zegt de voorèitter wij moeten het als mede- deeling beschouwen, heeren straks komt het toch weer in de begrooting terug. Gebleken is dat de controleur van de grond belasting niet eerder kan adviseeren op een aanvrage om een voorschot ingevolge de be palingen der Landarbeiderswet, dan nadat een aanvrage om een voorschot bij het Rijk is ingediend. De heer Dekker Ik zou kortweg B. en W. willen uitnoodigen dit een volgende keer in den Raad te brengen, om dit eerst in over weging te kunnen nemen. Werd aldus besloten. Voorzitter Nog is een goedkeuring ontvan gen van Ged. Staten, wat niet op de agenda vermeld werd, n.1. van de gewijzigde bouwver ordening. Punt 4. Voorstel tot liet vcrleenen van eervol ontslag met ingang van 1 Januari 1934 aan het personeel van het Gemeentelijk Elec triciteitsbedrijf. Aan Jb. Jonker dit ontslag eervol te vcrleenen en hem tevens te bedan ken voor het werk wat hij in die 12 jaar heeft gedaan voor de Gem. Zijn werk heeft alle lof verdiend. (Applaus.) Aan de heeren van Egmond, Wiegman, Braaf en Muntjewerf, ook deze vier heeren hebben op de meest loffelijke wijze hun werk vervuld en we willen ook hun dit ontslag eer vol verleenen. (Applaus.) De heer Smit Mijnheer de Voorzitter, ik zou gaarne van deze plaats mijn dank betui gen voor de diensten, die deze ambtenaren aan de Gemeente hebben bewezen. Verzoek om ontheffing van Schoolgeld. Twee verzoeken werden toegestaan, een ver zoek vermag' uitstel. Vaststelling van de begrooting voor 1934 met bijbehoorende begrooting van het grond bedrijf. De daarbij gedane voorstellen tot ver hooging van belasting en verhaal van pensi- oens bijdragen op de salarissen der Gem. ambtenaren komen bij de desbetreffende pos ten in behandeling. De Voorzitter Zijn er nog heeren die een algemeene beschouwing wenschen te houden De heeren Dekker, Raven, Kuiken en Smit wenschen dit te doen. De heer Dekker Wij komen wel in een eigenaardige positie nu U als voorzitter fun geert. Wij hebben onze zelfde aanmerkingen, deze begrooting geeft ons geen opwekkend beeld. Spr. wijst op belasting verhoogingen, intrekking van vele subsidies, verhaal op pensioen bijdrage enz. Noodgedwongen zal Ik mijn stem dan aan deze begrooting moeten geven, het zou ook Monnikenwerk zijn er mij tegen te verzetten. Alleen met de voorstellen tot verlaging van de presentiegelden voor de leden van den Raad en het Burg. Armbe stuur zal ik niet accoord kunnen gaan. Ook voor werk van werkeloozen bij particulieren, daarvoor zal een onderhoud nog dringend noo dig zijn. Met genoegen verneem ik de verla ging van de huren bij de woningen der Wo ningbouw. De heer Raven Dekker heeft veel gras voor mijn voeten weggemaaid. De vorige be grooting is onder zeer moeilijke omstandig heden samengesteld, maar deze begroot.ing is nog moeilijker. Wij staan nu geheel onder de Regeering er wordt ons S.D.A.P.-ers wel eens verweten dat wij het gezag met voeten betreden, doch ik geloof dat de Regeering dit zelf doet, en denk dat de gemeente's aar dig aan den grond geraken en wij als zetba zen moeten optreden en het volk dan in op stand moet komen en zich dan verzetten dan kunnen ze er op in schieten. De heer Kuiken ik waai weer uit een heel anderen hoek ik wil de begrooting een beet je gemakkelijker maken en wil voorstellen alle bijdragen aan de ambtenaren af te schaf i'en, wie dan uitstapjes wil maken moet dit dan zelf maar betalen. En dan de Burgemees ter, Secretaris en Ontvanger met f 500.- ver lagen, en de salarissen van de Wethouders van f 800 op f 500 brengen. De salarissen van de ambtenaren van f 1000 tot f 1500 met 10%, die van f 1500 tot f 2000 met 15% en boven f 2000 met 20% veiiagen, het is zoo niet vol te houden. De heer SmitHet jaar dat achter ons ligt werd geen verbetering. Wij maken zware tij den mee, terwijl belasting hooger wordt en doorgaat. De meeste zuinigheid voor onze Gemeente zal hoog noodig zijn en noodge dwongen zal ik mij met de verminderde pos ten neerleggen. Ik zou niet gaarne onder dic tatuur van het rijjc willen komen en ook op overleg met werkgevers en werknemers moe- Mn wij het aan sturen el dat het niet voor kan komen om vreemde krachten hier te la ten werken en als dan de heeren van de S.D. A.P. verklaren dat ik de arbeiders van de wal in de sloot heb geholpen, dan wil ik wel ver klaren, dat niet ik, maar juist de S.D.A.P.-ers dit hebben gedaan zij hebben de Gemeente heelemaal in de sloot getrapt. Voorz als u een aanklacht heeft, dan moet u dit argumenteeren. De heer Smitdit kan en zal ik ook doen. Ik bedoel de medewerking voor aankoop Cè- rés wat zijn daar niet bonken geld aan ge geven en wat hadden daar nu een arbeiders van kunnen werken. De Voorzitter zeide dat hij niet alles pre cies zal kunnen beantwoorden maar hij zou toch trachten dit zooveel mogelijk te doen. Ik zou het een ramp noemen als onze ge meente onder censuur zou staan van de re geering en wat betreft die verlagingen, die de heer Kuiken voorstelde, dat zal wel niet zoo gemakkelijk gaan, omdat wij daar geen zeggingschap over hebben dit hoort bij Ged, Staten thuis. Verder heeft onze waarnemend voorzitter de heeren werkelijk juist van antwoord ge diend. Het zou ons te ver voeren dit alles woordelijk te herhalen, omdat na de beant woording, de heeren nog weer het woord verlangden. Alleen wenschte de heer Rezelman te pro testeeren tegen de woorden die de heer Ra ven heeft geuit, als zou onze Regeering het daarheen willen leiden om de arbeiders in opstand te laten komen, om ze daarna te kunnen neerschieten Daar moet ik tegen op komen, aldus spr., dat verdient de regeering toch niet. Tenslotte wordt tot postgewijze behan deling der begrooting overgegaan. Wij hebben dit nog een poosje mede gemaakt, het was intusschen 8 uur in den avond geworden, dus er was toen al reeds 6 uur zware arbeid verricht, welke verder werd voortgezet tot bijna middernacht. Het werk moest voor dien dag afgemaakt wordende Persmensehen konden het dan ook niet tot het einde van deze vergadering volhouden en gingen dan ook nog voor dat de vergadering gesloten was naar huis toe. Een woord van hulde mag hier wel ge noemd werden jegens onze raadsleden om meer dan 10 uren achtereen zonder eenige pauzeering, door te gaan. Op deze manier is het toch niet aanbevelenswaardig om de pre sentiegelden voor de raadsleden te verlagen. Wij hebben nog even kunnen vernemen dat er met en bij de behandelingen van de posten van de begrooting nog verschillende posten verminderd moesten worden, volgens eenige raadsleden, maar dan later kwam er toch nog weer een weinig bij, zoodat de be grooting die door B. en W. was voorgelegd, zonder zeer groote veranderingen of wijzigin gen kon worden vastgesteld. ONS WIERINGERMEERHOEKJE. Dc Winter kondigt zich aan. De bittere kou heeft niet het 'minst in on zen polder met. 'zijn wijde vlakten, alwaar de sterke Oostenwind volkoi- men vrij spel heeft, zijn intrede ge daan. Als gevolg van den plotselin- gen strengen winter zijn de polder zijn komst heeft aangekondigd, vaarten reeds geheel toegevroren en de grondwerkzaamheden als bij too- verslag geëindigd. Dientcngcvollge zijn ettelijke personen wegens uitvrie- zen tijdelijk ontslagen. Moge Koning „Winter" zicli niet in de lengte uitme ten, waarvan hij in alle gestrengheid Slootdorp. Verkiezing Kerkeraads- leden Ger. Kerk. Voor ouderlingen in de Ger. Kerk te Slootdorp zijn geko zen de h.h. J. A. van Dis en F. va,n Straten. Voor diaken werd gekozen de heer L. Hazenberg. Mïdclenmeer. Eerste ambtelijke ver kiezing Ger. Kerk. Na afloop der mid- daggodsdienstoefening had Zondag middag de verkiezing plaats voor een 3-tal ouderlingen en 2 diakenen. Door 30en60cl Bij Apoth.en Drogisten Openbare Vergadering van Hoofd- ingelanden van den Anna-Paiftowna- polder op Zaterdag 2 Dec. 1933, des 's-morgens elf uur in het Polderhuis. Afwezig waren de heeren Lovink en K. Kaan wegens ziekte, terwijl mede aanwezig waren de nieuw be noemde leden, de heeren Langelaan en Stipriaan. De Dijkgraaf heette de heeren van harte welkom, en in het bijzonder de nieuw benoemde leden en hoopt dat de heeren de belangen van den Pol der naar hun beste weten zullen ver vullen. De heer Stipriaan is hier geen on bekende, omdat wij reeds eerder het genoegen hadden met hem samen te werken. Voorz. gaf het woord aan den secretaris tot het lezen van de no tulen, welke onveranderd werden goedgekeurd. Mededeelingen door den voorz. a. Op het erf van het Polderhuis hadden wij een 500 iepen hoornen. Wij hebben dezen laten verplanten, naar verschillende wegen, als geheel nieu we aanleg, alsmede het aanvullen van de boomen, die dood zijn gegaan. Ik wil van harte hopen dat het mooie wat ons de hoornen verschaffen door het publiek wordt gewaardeerd, en in hoofdzaak de ouders en opvoe ders der jeugd, zouden willen mede werken om vernieling te helpen voor komen. Enkele pas geplante nieuwe boompjes waren nu al reeds weer ont veld of beschadigd. En wat ons ook zeer ontstemd, is dat van de pas verleden jaar nieuw gebouwde brug over de Zandvaart er nu reeds stee- nen palen zijn, waar totaal de stukken zijn uitgeslagen. Wij kunnen niets anders als dit zeer betreuren en wij roepen daarom ook de pers te hulp om er op te wijzen dat al het schoone en mooie waar wij ons best voor doen dit aan te brengen en te onderhouden, toch niet aan verniel zucht. wordt blootgesteld een ieder wordt verzocht mede te helpen dat de baldadigheid zooveel mogelijk wordt tegengegaan. b. Van Ged. Staten is toestemming ingekomen aangaande nieuw contract stroQïnle vering-bemaling'. c. de Zuiggas installatie is nu reeds uitgeschakeld en in de plaats hiervan ingebouwd transformatoren, zoodat wij hopen, dat over eenige da gen dc proefbcmaling zal kunnen plaats hebben bij accoord bevinden zal dan dadelijk overgegaan worden lot het plaatsen der 2c en 3e transfor mator. d. Wij hebben de oude machine in het gemaal trachten te verkoopen en zijn hier vermoedelijk al reeds in geslaagd cn er iemand voor gevonden voor den prijs van f 600.- de machi nes kunnen dan op onze aanwijziging worden uitgesloopt. e. Van Ged. Staten is goedgekeurd 15 Nov. terug ontvangen de wijziging van enkele perceelen grond. Al deze mededeelingen worden voor kennisgeving aangenomen. 3. Voorstel om het Dag. Bestuur machtiging te verleenen o,m in 1934 over te gaan tot het teeren van den Lagcdijk, voor zoover deze niet van een gesloten wegdek is voorzien. De heer Stammes zou gaarne aan de hand van de gezonden berekening en uiteenzetting der kunstwerken aan do leden toegezonden, nog gaarne een en ander willen hooren. De dijkgraaf geef een uiteenzetting waarmede de heer Stammes accoord gaat. Vervolgens wordt besloten het werk te doen uitvoeren, en de kosten zullen dan bestreden worden uit de gewone kas cn zoo niet toereikend, dan een lee ning sluiten. 4. Voorstel o,m in 1934 wederom f 1500.- beschikbaar te stellen als bij drage van 25 pCt. om de kosten te dek ken van verlaging van wegbermen, uit te voeren bij wijze van werkverschaf- "ing. De Dijkgraaf kan niet met zeker heid zeggen, hoe de Gemeente met de bijdrage is gereed gekomen, ojndat dit nog in clen Raad moest worden be handeld. Dus dan zal Gem. Prov. en Rijk voor het resteerendc zorgen. De heer Lubbert verklaarde, dat dit i'eede in den Raad was aangenomen. Dc heer v. Balen Blanken U heeft het over lage bermen, maar ik zou het wel eens over heoge berjmen willen hebben deze zijn op verschillende we gen zoo hoog, dat het wel noodig is om ze eens aan te pakken. Dijkgraaf eerst dit punt heeren dus zijn wij het hierover eens om lage bermen weg te nemen Aangenomen. Wat nu de hooge bermen betreft, waar op de heer van Balen Blanken doelt, het zou ,mij welkom zijn als er Inge landen zijn, die dergelijke plaatsen zouden aanwijzen waar dit noodig blijkt, en tevens of er dan heeren zijn die nog grond te missen hebben. Opzichter en Dag. Bestuur zullen dit object dan eens grondig- onderzoeken. 5. Voorstel tot het aangaan van een kasgeldleenlng voor het dienstjaar 1934 tot een maximum-bedrag van f 200.000.- ln dit bedrag zit dan ook een bedrag van kosten Ewijcksweg en Lagedijk we stellen ons voor dit bedrag tegen een koers van 5V£ of 1 Yz pCt,. boven de promesse disconto der Ned. Bank. Zonder hoofdelijke stem,ming aange nomen. 6. Voorstel tot het aangaan van eone leening van ten hoogste f 98.000.- af ie lossen in 8 jaren, ter bestrijding van uit gaven voor verbetering van den Van Ewijcksvaartweg en Lagedijk met kunstwerken cn aanliggende terreinen en van een geldleening tot een bedrag' van ten hoogste f 20.000 waarop af te lossen (geen f 1120.- per jaar) doch een verhoogd bedrag tot f 1250.- per jaar, ten hoogste tegen een koers van 5 pCt,. en af te lossen in 5 jaar, ter bestrij ding van de uitgaven voor verbetering van de bemalingswerktuigen en 10e- behooren. Aldus besloten. RONDVRAAG. De lieer Langelaan, bedankt de voor zitler voor de waardeerende woorden, en spr. zal zeker zijn beste krachten geven aan het werk van den Anna Paulownapolder. De heer Stipriaan, noemde eenige terreinen aan de Van Ewijcksvaart of ook hier geen terrein voor werkver schaffing kon zijn dc Kerkeraad van Slootdorp waren eenige namen genoemd en op wie men als zoodanig de aandacht vestig de. Evenwel was de verkiezing geheel vrij. Gekozen zijn voor ouderlingen de h.h. H. Groencnberg, K. Lauwerse en K. v.d. Veen. Voor diakenen de h.h. IT. ten Have en H. Smid. Aanbesteding. Het onderhoud van ion ieringermeerdijk cn van den proefpolder te Andijk, zal op 27 Dec. a.s. woi den aanbesteed. Ramingen resp. f 18000.- en f 1200.-. Reizen voor Dienstplichtigen. Blij kens 't gewijzigde officieele voorschrift dienstreizen van dienstplichtigen, mag voortaan door dienstplichtigen, wónen de in den Wieringermeerpolder, bij op kojnst in werkelijkcn dienst ook wor den gebruik gemaakt van de diensten der Waco en Ilabo. Voor belanghebbenden, die zich vroe ger op eigen kosten naar de dichtstbij zijnde randgemeente moesten bege ven, om van daaruit de reis (voor rijks rekening) aan te vangen, een mooie verbetering. De Dijkgraaf, meende dat het beter was deze terreinen 'maar te laien wacli ten, totdat het Rijk over deze terrei nen of wegen zijn zeggenschap heeft, wat toch in de toekomst zal gebeu ren uit financieel oogpunt bekeken is dit voor ons beter. De heer v. Balen Blanken zou de Dijk graaf er gaarne op wijzen, dat de ijze ren platen welke uit bezuinigingsoog punt zijn aangebracht op de Wjpbrug aan de Van Ewijcksluis verwijderd die nen te worden. Ze zijn gevaarlijk, er is nog wel geen ongemk gebeurd, maar het zou er van kunnen komen. Dijkgraaf zegt onderzoek toe en nie mand wenschte meer het woord, zoo dat de Dijkgraaf deze vergadering met dank voor de opkomst en medewer king deed sluiten. Vorst Fijn liep de jeugd (vooral de jongens) reeds Maandagmiddag op de slooten, en tevens reeds op de Zand vaart. Dat ijs van één nacht nog niet betrouwbaar is, hebben eenige schel men ondervonden. Lekker voor moe der om ze stijf nat en koud zoo thuis te krijgen. 33. E. G. Sport. Zondag wist B.K.C. I wederom ondanks hevige koude twee punten tegen H.RiC. III (uit) binnen te halen 1-0. Sint Nieolaas voor de jeugd in Zaal Slikker. Maandagmiddag arriveer de de goede Sint voor de schooljeugd te Kleine Sluis in Zaal Slikker. De kinderen hebben volop genoten, ter wijl ieder een aardige verrassing ont ving. Mond- en Klauwzeer. Aan de band van verschillende mededeelingen mo gen wij aannemen, dat het mond- en klauwzeer in deze gemeente langzaam wijkt. Niettemin werden in de afgeloo- pen 14 dagen nog 16 nieuwe gevallen gcjm.cld. Gelukkig draagt de ziekte geen ern stig karakter. Anders zouden, gezien het groote aantal besmettingen, belang rijke schadeposten niet uitgesloten zijn geweest. Wel animo. In deze gemeente heb ben zicli tot dusverre niet minder dan 234 personen opgegeven voor het ont vangen van goedkoop rundvleesch in blik 44 personen hebben onvermeng de margarine aangevraagd. Herhalingsoefeningen. De dienst plichtige D. Stevens van de lichting 1927, behoorende tot het le Regt. In fan terie, moet op 12 Febr. a.s. te Arnhem gedurende 13 dagen voor herhalings oefeningen onder de wapenen komen. Diploma behaald. Onze vroegere plaatsgenoot J. Verbruggen (thans te Utrecht) behaalde op 30 November 1933 met 56 punten het Diploma der Eerste Nederlandsclie Slagersvakschool te,' (Utrecjht. Politie. Gev. een nieuwe China-mat en een lederen handschoen. Inl. bij den Gem.-Bode. Ijsvermaak. Op het Amsteljmeer bij Van Ewijcysluis wordt druk schaatsen gereden. Ook de heer Vos maakt bij Lutje- land dc baan in orde. Dc baan zal 's-avonds electrisch zijn verlichf. Ouderavond. Op Vrijdag 8 Dec. zai een ouderavond van de Christelijke school te Den Oever worden gehouden. Boopsgez. Jongerenkring. Vrijdag avond a.s. 's-avonds 8 uur bijeenkomst V.C.J.E. Vergadering Donderdag 7 Dec. a.s. des 's-avonds 8 uur. „DE GROOTE GEDACHTE. Lezing voor de ald. Wieringen van de Holl. Mij. van Land bouw. Teneinde de Cooperatie-idee op Wie ringen meer ingang te doen vinden werd Donderdagavond j.1. in Hotel „Centraal" te Hippolytuslioef de film vertoond „De groote gedachte", ver vaardigd op last van het Centraal bu reau van Cooperatieve-vereenigingen, voor de afd. van dc Holl. Mij. van Landbouw. Namens de afdeeling werd de tal rijke aanwezigen een welkom toege roepen door den Heer P. C. de Haan, zoomede de beide sprekers, de heeren

Wieringer courant | 1933 | | pagina 2