SPUROL gemeWe wieringen. optreden en we zullen ze moeilijk en soms te laat zien. Daarin schuilt voornamelijk het ab normaal groote gevaar op niet voldoende be kende wegen, die zich uit den aard van hun breedte, hun mooi, vlak rij vlak en rechten aanleg (zooals de weg DelftRotterdam) in 't bijzonder voor ongelukken bij ingevallen duis ternis lecnen. Men rijdt daarop, zonder het zelfs te merken, véél sneller dan op een smal- len, tonronden weg met dicht bij elkaar staan de boomenrijen. De smalle weg dwingt tot voorzichtigheid en daardoor tot niet te hooge snelheid. Snelheden, die op zulke wegen, op den dag bij een ver uitzicht naar alle kanten en voor uit, gerust tot 100 K.M. per uur opgevoerd kunnen worden, zijn bij ingevallen duisternis levensgevaarlijk. Wij moeten daarom niet langer argumen teeren over zwart, pikzwart, wit, maar we moeten er met alle kracht bij de Regeering op aandringen meer zorg te gaan besteden aan de bebakening van de wegen. Een lichte betonweg is bij mist en zware regenval even onbetrouwbaar en gevaarlijk om te rijden als een donkere asphaltweg. Willen wc er veilig op rijden, dan moeten we op beide een goede bebakening hebben, zoowel langs den kant als middenin. Op beide raakt men zonder goede bebake ning het spoor onder dergelijke omstandig heden volkomen bijster. Dat men gemakkelijk rijdt op bepaalde wegen realiseert men zich meestal niet voldoende, maar wanneer men eens gaat experimenteeren, zal men bemer ken, dat dit niet aan het wegdek zelf ligt, maar alleen aan de bebakening. Die bestaat op de oudere klinkerwegen meestal uit mooie, oude boomenrijen, terwijl op de nieu we, breede wegen, waarvoor meestal een meer moderne weg bedekking als asfalt of beton gebruikt wordt, uit den aard der zaak die bij zonder goede bebakening in den vorm van zware, scherp reflecteerende boomenrijen ont breekt. Voorloopig moet men zich hier ten hoogste met licht houtgewas of witte paaltjes behelpen. ONGELUK MET JACHTGEWEER. Donderdagmiddag is de 22-jarige H. S., ter wijl hij zich onder Steenderen met een gela den buks op het jachtveld bevond, uitgegle den, met het noodlottig gevolg, dat het schot afging en S. werd getroffen. Zwaar gewond en in hoogst ernstigen toe stand is S. naar het ziekenhuis te Zutphen vervoerd. GLADDE WEGEN. Doodelijk ongeluk bij Eindhoven. Zondagavond heeft op den Boschdijk een auto twee personen aangereden, van wie een gedood werd. Te omstreeks acht uur kwam do dierenarts H. Pulles uit de richting Eind hoven met zijn auto aangereden. Door een defect aan de koplampen voerde hij slechts de kleine lichten, en zag daardoor te laat, dat voor hem op den rijweg twee personen liepen. Hij remde zeer sterk, doch de wagen schoof door de gladheid verder en schepte den man en de vrouw op den weg. Beiden kwamen te vallen en het bleek spoedig, P. de Bie, oppas ser van het Rijkskrankzinnigengesticht te Woensel er ernstig aan toe was. Hij had een zware schedelfractuur gekregen en moest naar het Binnengasthuis worden overgebracht. Een vrouw in de nabijheid, mej. Philipse. die van het ongeluk hoorde, snelde met een kus sen naar buiten om hulp te bieden. Zij gleed uit en brak een been. De vrouw van de Bie had haar linker arm gebroken. Zij kon haar weg naar haar woning vervolgen. De man, die in het ziekenhuis was opgenomen, is echter te circa elf uur, zonder tot bewustzijn te zijn gekomen, overleden. DOODELIJKE VAL BIJ HET SCHAATSEN. Het hoofd der r.k. school te Dokkum, de heer Terpstra, is Zondagmiddag bij het schaat senrijden gevallen en op het hoofd terecht gekomen. Het slachtoffer, dat spoedig over leed, laat een vrouw en negen kinderen ach ter. Koningin en Prinses naar Zwitserland De Koningin en de Prinses stellen zich voor, 3 Januari a.s. voor eenigen tijd naar Zwitserland te gaan. De Prinses zal waarschijnlijk de maand Januari daar blijven, terwijl de Koningin de Prinses zoo lang gezel schap zal houden, als haar werkzaam heden dit zullen toelaten. De Prinses zal voor eenigc «lagen naar Het Loo vertrekken, met het oog op de jaarlijksche viering van het Kerstfeest. Gespro n Bij Apo+hekers en Drogisten - BUITENLANDSCH NIEUWS. Het meisje en haar vrijen tijd. In een publicatie van het Duitsche arbeidsfront bespreekt Lydia Bolick de wijze, waarop jonge -meisjes haar vrijen tijd moeten gebruiken. Zij wijst er op, dat bij werkende meisjes het eerst moet worden gedacht aan het brengen van evenwicht tusschen haar beroep en haar lichaam. Daartoe staan ten dienste gymnastiek, zwemmen, volksdansen, wandelsport en voor al les zingen. Ook mogen hart en gemoed van het jonge meisje niet te kort ko men. Zij moet leeren koken, naaien zuigelingen en zieken verzorgen, ver der ,moet zij weten hoe de huwelijks- leeningen' moeten worden gebruikt en hoe men met 125 mark huishoudgeld por maand kan rond komen en derge lijke dingen meer. Arbeid in gemeenschap met men- schen van alle standen en eiken aan leg verhoogt het gevoel van kameraad schap. Nu zijn er onder jonge meisjes enkelen, die voor het een of ander bij zonderen aanleg toonen. De hoofdtaak der leidsters is in groepscursussen uit te vorschen welken specialen aanleg een meisje heeft om haar dan te doen deelnemen aan een specialen cursus. Van doodstraf in Oostenrijk gered. Voor het eerst is sedert wederinvoe ring van de doodstraf een doodvonnis uitgsproken en wel te Wcls tegen een zekeren Breitmcsser, die zijn ver Joofde had vermoord. Volgens de wet moet het vonnis 3 uur na de uitspraak door ophanging voltrokken worden. De advocaat te Wels stelde zich onmiddellijk in tele fonische verbinding met een collega te Weenen, die zich direct naar den pre sident begaf om een verzoek om gra tie in te dienen. President Miklas was echter naar Mellnitz vertrokken voor de opening van een nieuwe electri- sche tramlijn, doch men wist hem nog te bereiken en de president wijzigde het doodvonnis in levenslange zware kerkerstraf met een dag per kwartaal opsluiting in een donkere cel. Ter motiveering deelde de president mede dat hij den Kerstvrede van de advent- weken niet door 'n terechtstelling wil de verstoren. De gratieverleening kwam drie minu ten voor het verstrijken van den ter mijn in Wels aan. De veroordeelde, die reeds in de doodcncel zat, brak in snikken uit toen hij vernam, dat hij niet ter dood veroordeeld zou worden. Fransch vliegtuig seint S. O. S. Gedaald op zee. Een watervliegtuig op het traject Marseille-Algiers dat Zondagmorgen le 7.40 uur uit Marseillc vertrok met aan boord de piloot, een macanicien, een marconist en een oud-ooriogsvlie- ger fds passagier, heeft op de Middel- laridsehe zee een noodlanding moeten maken. Te 9.50 heeft het vliegtuig S. O. S.-signalen uitgezonden en zijn positie hekend gemaakt. Drie schepen hebben inmiddels medegedeeld, dat zij zich met den grootsten spoed naar de plaats van het in nood verkeerende vliegtuig begeven. Het vliegtuig heeft den geheclcn dag ononderbroken S.O.S.-signalen uitge zonden, doch tengevolge van den mist en den hevigen sneeuwstorm was het niet mogelijk de juiste positie van het vliegtuig na te gaan. Laat in den avond deelde de bemanning draadloos ,'mede, dat men zeer duidelijk de sirene van een schip had gehoord, doch wegens den lichten mist had men geen vuur pijl afgeschoten. De ter assistentie uitgeloopen sche pen moesten bij het vallen van den nacht hun opsporingspogingen opge ven, doch zetten deze des anderen morgen weer voort. Bemanning gered. Uit Marseillc wordt ge,meldt, dat het s.s. „Saintc Marguritc II" Maandag morgen de bemanning en den passa gier van het op zee gedaalde vliegtuig beeft aan boord genomen. Het. toestel is opgegeven. GEMEENTE "MNA~PAÜLÖWNA. Kerst-Zangkoor. Ter gelegenheid dei jaarlijksche Kerst feestviering in de Ko k te Kleine Sluis, zal medewerking worden verleend door het Ned. Ilerv. Zangkoor, Dir. de Heer 't Hart Ons werd verzocht te willen -mededeelen, dal Kerstfeestbezockers die nog geen toegangskaarten bezitten, deze kunnen verkrijgen op verzoek aan de pastorie. BREEZAND. Begin van brand. Zon dagmorgen ontstond een begin van brand in de woonkamer van den Heer Kimpienaede. De Heer Kimmenaede, dacht aanvankelijk eerst, dat de baard niet wilde trekken, en dat deze zoodoende zoo vreeselijk rookte, doch bij nader onderzoek bleek toen dal reeds een groot gat in de vloer achter de haard was gebrand, en het is wel aan de Ilceren Kimmenaede en Woi'ms boeker te danken, door hun handelend optreden, dat het bij binnenbrand is gebleven. Hardrijderij. A,s. Woensdag zal de bekende hardrijder de Heer K. Schenk lid der ijsclub „Eendracht maakt Macht" alhier mededingen te Halfweg aan de aldaar te houden groote wed strijden. We hopen, dat de Heer Schonk voor zich zoowel als voor de vereeniging succes zal oogsten. De pi ij ten bestaan uit lo pr. Gouden Me daille met f 100 voor de afd. 2e pr. Ver guld Zilveren Medaille met f 50 voor de afd. 3e pr. Zilveren Medaille en f 25 voor de afd. en 4e pr. Zilveren Me daille voor de afd. Wedstrijden Hardrijden. Door bijzon der prachtig winterweer, mooie baan, mocht de ijsclub „Eendracht maakt Macht" zich Zondag in een massa be zoek verheugen. Naar schatting wa ren wel 1800 menschen getuige van de spannende wedstrijden voor dames. De uitslag is als volgt le pr. f 75 Mej. W. Dam van Gorredijk. 2e pr. f 40 Mevr. J. de Boer-van der Meulen van Grouw. 3e pr. f 20 Mej. K. Hofstee van Scherpenzeel. 4c pr. f 10 Mej. M. Jager van Wieringerwaard. De snelste rit waarvoor een Zilve ren Medaille was uitgeloofd, werd ge wonnen door de le prijswinster Mej. W'. Dam in 16.9 sec. De 3e prijswinster Mej. Hofstee legde de baan af in 17 sec. Tot des 's-avonds laat werd druk ge bruik gemaakt van de verlichte baan. IJsongeluk Hoewel op het ijs veel genoten wordt, gebeuren er als alle jaren ook ongelukken. De echtgenoote van den lieer L. Borst kwam zoodanig te vallen dat zij haar pols brak. Ook in Breezand zijn eenige dergelijke on gelukken gebeurd. Kinder-wedstrijden. Vrijdagmiddag werd op de Spoorvaart nabij de halte Breezand een kinder-wedstrijd ge houden op de schaats, waaraan 108 kinderen deelnamen. De uitslag luidt als volgt Meisjes van 8-11 jaar. 1. Gr Walraven. 2. M. Voorthuizen. 3. N- Haven. Jongens van 8-11 jaar. 1. F. Nieuwland. 2. Jb. Koster. 3. D. de Wilde. Meisjes 12-14 jaar 1. F. Walraven E. L. Neels; 3. A. v.d. Wal. Jongens 12-14 jaar. 1. P. Raven Lz. 2. Cor Muntjewerf. 3. A. Steenvoorden. 4. C. Nieuwenuis Pz De afvallers kregen een reep cho colade, zoodat geen leelijke gezichten werden getoond. IJs-wedstrijden. Zondag werd op de Molcnvaarl een Hardrijderij gehou den voor behoeftigen, waaraan door 34 jonge mannen werd deelgenomen, die zich daarvoor belangeloos hadden beschikbaar gesteld. Na een spannekdc kamp was de uitslag als volgt 1. P. Koster Tz. 2. P. Mooijman 3. P. Smicrs 4. J. Meijer 5. G. Lem- mens 6 C. Nuland J^7. N. Koomen 8. G. Tuijn 9. F.Hoek 10. G. Philip- sen 11. C. v.d. Hoonaard 12. WL Meij er 13 Th. Niekerk 14. T. v.d. Berg 15. C. v.d. Berg 16. J. Meilink; 17. J. Preijde. De prijzen bcstoonden uit de kens, kruidenierswaren en andere eetbare artikelen. Voor deze wedstrijd was veel animo. BREEZAND. Heden Maandag werd op de Spoorvaart een wedstrijd gehou den voor jonge mannen tot 18 jaar. De uitslag was als volgt 1. J. de Schip pers 2. S. de Jong 3. K. Steenvoor den 4. M. v.d. Werke. Corresondcntie. Een ingezonden stuk van Anna Paulowna moest wegens plaatsgebrek tot volgend no. blijven liggen. Red. GEMEENTE ZIJPE. Schagerbrug. IJoor de IJsclub „De Eendracht" alhier Wordt alles gedaan om het de leden zoo aantrekkelijk mo gelijk te maken. Werd voorheen alleen een baan in orde gemaakt, thans wordt deze 's-avonds good verlicht, waar door het bezoek steeds toeneemt. Zaterdagavond werd de baan voor Zondag door particulieren aangeveegd, zoodat men de goede wil van alle kan ten ziet. Dan worden steeds wedstrij den gehouden voor de schoolkinderen en de ouderen hetgeen ook de goede verstandhouding bevordert. Vrijdagmiddag werd een Hindernis wedstrijd gehouden voor meisjes tot 10 jaar. De prijzen werden' gewonnen 1. A. Brugman, 2. Sijtjc Hopman, 3.G. Veuger Pd. Hierna werd een ringrijderij gehou- voor meisjes tot 14 jaar. Uitslag 1. D. Boontjes, 2. Co. Wagcnaar, 3. M. Braak, terwijl een troostprijs werd toegekend aan Bets Kuit en Bets Vries Pd. Zaterdagmiddag werd een Hinder niswedstrijd gehouden voor jongens tot 10 jaar. Uitslag 1. D. Rente naar, .2. J. Brugman, 3. D. Zwaan. Hierop volgde Handicap-hardrijden voor jongens van 10-14 jaar. Uitslag 1. G. de Wlit, Stolpen, 2. D. Jimmink Dz., Keinsmerbrug 3. W. Gutker, Schagerbrug, terwijl Nic. Veul een troostprijs kreeg. Zondagmiddag werd een ringrijderij voor Paren gehouden. Uitslag 1. Mej. Co. Wagenaar en W. de Boer Az.; 2. Mej. Rampen en Nic. Ligthart; 3. Cath. Ligthart en C. Kuit, terwijl door den heer D. Nap alhier, aan de jongste deelnemers Bets Kuit en D. Ligthart een troostprijs, bestaande uit twee taai-taai-poppen, werd aange boden. IJSVERMAAK EN WEDSTRIJDEN TE WIERINGEN. Onze ijsclubs te Wieringen leggen een ge weldige activiteit aan den dag met het hou den van wedstrijden. Zondagmiddag hebben te Den Oever en Westerland onder groote belangstelling hard rijderijen plaats gehad. Estafette voor Paren te Westerland le prijs S. Snooij en D. de Haan-Kooij f 20. 2e pr. Jb. Wigbout en Clas. Wiegman f 15. 3e pr. L. Stubbe en Nel de Wit f 10. 4e pr. C. Kooij Pz. en Tr. Dirks Dd. f 5. Hardrijderij met hindernissen voor Dames te Den Oever 18 deelneemsters. le pr. Alie Metselaar f 10 2e pr. Corry Bakker f 7.50 3e pr. Alie Kooij f 5 4e pr. Berendina Kok f 2.50 5e pr. Geertje Verfaille f 1.—. Te Westerland staat voor morgen (Woens dag) te 2 uur op het programma een wed strijd voor schooljongens en vermoedelijk Vrijdag a.s. een hardrijderij voor mannen boven de 40 jaar. Wedstrijd voor behoeftigen te Den Oever. Zaterdagmiddag heeft nog een hardrijderij plaats gehad vanwege de ijsclub Den Oever ten bate der Armen. Na afloop werden de gratis beschikbaar gestelde prijzen op z'n Amerikaansch ver kocht, ook het bedrag hiervan werd beschik baar gesteld ten bate van genoemd doel. IEPENZIEKTE. Als gevolg van de destijds gehouden controle, zullen wederom eenige boomen die door de iepenziekte zijn aange tast worden geveld, nl. op het Kerkplein en in den tuin achter het gemeentehuis. DRANKWET. Aan de Heer Alb. Lont, Nieuw straat alhier, is ingevolge de Drankwet een verlof B. verleend. BENOEMD. Door den Minister van Water staat is thans officieel benoemd tot secreta ris van de plaatselijke commissie Zuiderzee- steunwet de Heer J. Kaaijk, agent van de ar beidsbemiddeling alhier. Reeds sedert het vertrek van den Heer J. de Wit op 1 Mei j.1. werd het secretariaat dooi den Heer Kaaijk waargenomen. WERKLOOSHEID. Op 30 November j.1. be droeg het aantal geheel werkloozen in deze gemeente 304. In verband met de vorst wa ren de werkzaamheden in den Wieringermeer- polder op dien datum stopgezet. CRISIS-HARINGBESLUIT. Op voordracht van den Minister van Economische Zaken is bepaald, dat pekel- en steurharing vanaf 10 December j.1. niet in Nederland mag worden ingevoerd. Ook het verwerken van alle soorten haring in verschen, gekoelden of bevroren toestand tot pekel- of steurharing is verboden. ONS BURGERLIJKE STAND MEDEMBLIK inbegrepen ged. Wieringermeer. Geboren Cornelia, d.v. Adrianus van Oers en Maiietje Tichelaar Jo- sepli Petrus Bemardus Maria, z.v. Keinder Goedhart en Maria Cornelia van Stijn: Overleden Johannes Lagevcen, 77 jr., geh. met Reinoutje Vos. Loop der bevolking Wiaringermeer. Over de maand November 1933. Ingekomen personen Maria II. van Mastrigt Brink 18 Slootdorp van Utrecht. Jacob van de Velde, Brink 47 Slootdorp van W leringen. Gerardus J. Verbruggen en gezin Tusschenweg Middenmeet- van liaarlemmerliedc c.a. Antje liovinga Brink 52 Slootdorp van Leeuwarden. Picter Arents Kamp Wie ringervverf van Wieringen. Jantinus Slot en gezin Brugstraat 20 van Wer- vershoof. Hielke Sluyter en gezin To- renstraat 11 Middenmeer van Wierin gen. Dei-k P. de Neu en gezin Poststr. i3 Middenmeer. Jan Gulmans en Frans ivootstra Brink 22 Slootdorp van Wie ringen. Willem de Vogelaar Midden meer van Bierviet. Johanna Kor Post- stiaat 23 Middenmeer van Bloemen- daal. Willem Boogaard Kamp Wierin- gerwerf van Schoondijke. Mattheus 1'. Keulemans Havenstr. 10 Middenmeer van Amsterdam. Dirk Geense Kamp ieringerwerf van Kruiningen. Mari- nus Slabbekoorn Kamp Wieringerwerf van Kapelle. Doen van der Ploeg Brink Slootdorp van Utingeradeel. Prudent Rosseel Middenmeer van IJzendijke. Joseph Rombaupt Kamp Wieringer werf van St. Jansteen. Paulus Pimme- laar Brink 33 Slootdorp van Heemstede Maria N. J. A. Onderdijk Koggenrand- weg Middenmeer van Amsterdam. Vertrokken personen Pieter Kasten Kerkstraat 2 Slootdorp naar Enschede. Louw Brink Kamp Wieringerwerf naar Leek. Gerrit de Vries Breestr. Midden- meer naar Nieuwe Niedorp. Tjitte Landman Kerkstraat 3 Slootdorp naar Borculo. Sicmen van Huizen Kamp Wieringerwerf naar Tjietjerkstcra- deel. Comolis J. Dijkstra Torenstr. 34 naar Heino. Jan Kuipers Brink 35 Slootdorp naar Lemsterland. Joannes II. P. M. Schumacher woonark Mid denmeer naar Veur. Agatha J. van Gunst Wieringerwerf naar Amsterdam Roelfien Horlings Brink 51 Slootdorp naar Wonseradeel. Petrus van Kaam en gezin Slootdorp naai' Oegstgeest. Hubertus G. Schulien en gezin Sloot dorp linar Lemsterland Freerk Bijl Brink 35 Slootdorp naar Lemsterland. Elisa J. Hoefijzer (wed. F. J. de Pot ter) en gezin Poststr. 7 Middenmeer naar Hontenisse. EVANGELISATIE WIERINGERMEER. rïg en verz°ekt ons opname van het volgen- Het (orthodoxe) Comité dat zich ten doel heeft gesteld den arbeid van den heer K O Pinkensieper, Candidaat tot den Heiligen' Dienst in de Wieringermeer, te steunen zet onvermoeid zijn pogingen voort. rnmft/?Ultaa| °P een d00r bovenbedoeld Sft verzonden circulaire aan geestverwan ten werd, sedert 23 November j.1. tot op he rt™: antwoord daarop ontvangen een be drag van pl.m. f 2800. rtJïf fftandhouding en voortzetting van d™ eid ls echter een grooter bedrag noo- f™) T gIften worden dan ook gaarne ingewacht op postrekening No. 109727 ten torsteunndeenv"SeCr--Penningm' V' Comité tot steun dei Ver. voor Evangelisatie in don Wieringermeer" te 's-Gravenhage tot steun der Ver. voor Evan gelisatie in den Wieringermeerpolder bestaat uit de navolgende personen ter^°w w' H' Th' obbink. Utrecht, Voorzit ter w. Wagenaar, Haanplein 18, "s Graven- ^van d"6 «erbwTr| Pr°,; A MA BVrouwder; «^.^«rGSg™rsrA:GProH'' van Hoogenhuijze, AmsterdamIr s F Monhemius, Ryswijk Prof. Dr. M. van Rhiin UtrechtMr c. A. star Numan Groningen Ds. E. Syperda, Tjamsweer. DE HERV. KERKELIJKE KWESTIE IN DE WIERINGERMEER. Dr H. Th. Obbink, hoogleeraar te Utrecht voorzitter van het Hervormd Comité voor de w eringermeer, schrijft naar aanleiding van de in n?» bovJnsteandd kwestie, voorkomen de in „De Avondpost," in „De Nederlander" Irpimtl rre /"'-1 aanSenamer die onverkwik kelijke kwestie maar verder te laten rusten Maar nu „De Avondpost" er op een zeer bij zondere manier op terugkomt, meen ik niet beiimdniVWii®fn' f geconstateerd te heb ben dat de vrijzinnigen met twee stemmen in de meerderheid bleven, dat dus die ee- Natam-ihkTvriizinniS is, volgt de tirade nïfü Üp bebben de orthodox-protestanten 'ng van de stemming ge vraagd. Dat woordje „natuurlijk" wordt dan r;k!aard dof het da' d" stemming op het kantje af ging (een verschil van twee stemmen) en dat dan de verliezende partij „natuurlijk nóg een kansje probeert. Maar zoo staat de zaak niet. Deze stemming wetti°Priaï°VeeI pupten onregelmatig of on- "g dat een Protest niet kon uitblijven. Maar daarover spreek ik hier verder niet dat ligt reeds in handen der hoogere bestu ren en het is ondenkbaar dat deze met de ge volgde taktiek genoegen zullen kunnen ne- i'ppp; -yer,def Vindt hct bIad het nog al be- i-eeht d nU eens een geval is. dat de StaZ'Stn ff aan den IUve kunnen on- moften ""„het zeggen wiI minderheid te k „Maar daarover was dit niet noodig. Naarden en Nijehaske zijn waarlijk leerzaam genoeg. Doch er zit een andeTe kant De rechtzinnigen zijn geen minderheid maar meerderheid, die men kunstmatig tot minderheid heeft trachten neer te drukken. HINDERWET. Door de N.V. Bat. Import Mij (Shell) te Den Haag is ingevolge de Hin derwet vergunning aangevraagd tot het op richten van een benzinepomp bij het perceel van den Heer J. Dekker aan den Koningsweg aliher. Hebben we niet reeds vernomen van de „lidmatenfokkerij", waardoor men menschen, die maar een paar weken in den polder wo nen in een handomdraai tot lidmaat promo veert En krijgt daardoor het vermoeden geen basis, dat men daarom zoo lang talmde met deze stemming, omdat het „vereischte getal" er nog niet was En dat daarom men schen naar de stembus werden gejaagd, die niet eens wisten waar de kerk lag in dien doolhof van straten die Slootdorp heet Wil men weten hoe de situatie in de Wie ringermeer is Die is zoo De heer Finken- sieper, die de Evangelisatie leidt, spreekt Zondags tweemaal, ééns in Slootdorp en ééns in Middenmeer de vrijzinnige hulpprediker Fischer preekt éénmaal, alleen te Slootdorp. Wanneer ik de beide bevestigingsbeurten van lidmaten buiten beschouwing laat, (waarin de heer Finkensieper 112 en de heer Fischer 73 kerkgangers had) en mij dus bepaal tot de gewone kerkdiensten, dan loopt het getal kerkgangers bij den heer Finkensieper per Zondag tusschen (minium) 94 en (maximum) 159 dat van den heer Fischer tusschen (mi nimum) 21 en (maximum) 51. Nemen we ook van den heer Finkensieper maar één der beide beurten, om een zuivere vergelijking te krijgen, dan staat het zoo de heer Finkensieper gemiddeld 64, de heer Fi scher gemiddeld 31. Deze cijfers betreffen de zelfde periode van Zondagen. Men krijgt hier wel een merkwaardigen indruk omtrent de rechtzinnige „minderheid". Maar misschien wordt een vrijzlnige zijde opgemerkt, dat 't ook niet in 't kerk gaan zit. Meer dan rijst toch de vraag of 't dan wèl zit in de stem van de lidmaten, die in een paar weken tijds voor de stemming zijn klaargestoomd of die niet eens weten waar de kerk ligt in hun ei gen woonplaats. Waarlijk men staat een beetje „paf" over de vrijmoedigheid, waarmee De Avondpost over de Hervormde Kerk in de Wieringermeer schrijft." Middenmeer. Hei a.s. Kerstfeest. Het Kerstfeest van de Zondagschool te Middciiimeer wordt D.V. gevierd a.s. Vrijdagavond 22 Dec. te zes uur. Ou ders en belangstellenden worden vrien del ijk uitgenoodigd tot bijwoning. Door milde gaven gesteund is het be stuur in staat gesteld een mooi Kerst feest met de kinderen te kunnen vie ren. De Zondasehool is opgericht 28 Aug. 1932 en wordt thans bezocht door ruim 70 kinderen, welke eiken Zondagpiiddag van 1.45 uur tot 2.45 uur in het schoolgebouw bijeenkomen, biertoe welwillend afgestaan door het bestuur der W.-Meer scholen. Onze Gym. Blijkens in dit no. voor komende advertentie vangt de on langs opgerichte Gymn. Vereeniging Wi. M. T. hare eerste repetities aan op Donderdag a.s. Het is onnoodig te wijzen op de noodzakelijke slagings- kans, welke zeer sterk afhankelijk is van de eerste en volgende opkomsten. Moge inderdaad blijken dat deze jeug dige sportvereeniging de gewenschte levensvatbaarheid heeft en moge ze uitgroeien tot een goed getrainde spor tieve club. Middenmeer. IJsongelukken. De heer v.d. Z. ging Zondag kennelijk ge nietend van de ijssport een haantje halen op de ijsbaan te Westerland. Door tegen elkaar oprijden kwasm genoemde Z. zoodanig te vallen dat hij een gapende wonde opliep aan een zijner beenen. Dr. Hoogkamer verleen- heelkundige hulp. -- Massa ontslag aangezegd. Van wege de winter welke nog steeds hard nekkig blijft voortduren, heeft de directie der Cult. Mij. aan alle arbei ders, zoowel binnen als buiten den polder, per ingang van Woensdag a.s. ontslag aangezegd. Al is waar, dat de werkzaamheden lang zijn gerekt ge weest, desniettegenstaande zal deze mededeeling door velen piet groot leed wezen worden ontvangen. Het over- groote deel der bewoners zal zeer ze ker „Koning Winter" volgaarne een een hartelijk vaarwel toewenschen. KERKDIENSTEN WIERINGERMEER. NED. HERV. GEMEENTE. Slootdorp 24 Dec. v.m. 10 uur Ds. Meihuizen. Slootdorp 25 Dec. v.m. 10 uur Ds. Fischer. Slootdorp 31 Dec. 's av. 7 uur Ds. Fischer. BerichtKinder-Kerstfeest der Ned. Herv. Gemeente. Omdat weer vele kinderen vertrekken en wij toch ons kinder-kerstfeest op de Kerst dagen niet willen missen zullen er dit jaar 2 feesten gehouden worden. le Kinderfeest voor de vertrekkende kin deren te Middenmeer in het Dorpshuis om 5 uur. Bus voor ouders en belangstellenden en de kinderen gaat om 4.30 af van het Post kantoor. 2e Kinderfeest voor de blijvende kinde ren te Slootdorp in de kerk om 5 uur. Bus als boven gaat om 4.30 af van de bak kerij Kok te Middenmeer. De bussen zijn gra tis en zullen zoo noodig 2 x rijden. J. C. Fischer, hulpprediker. ..Wintersche gemakken. Zaterdag werd een gezin te Slootdorp verblijd met een jong gebo rene. Echter, het Gemeentehuis voor aangifte is heel te Medemblik en dat brengt heel wat zwarigheden mede. Echter, nu niet Want de gelukkige vader bond vlug de schaatsen onder en was in een ommezien in de Radboudstad gearriveerd. Waar het ijs al niet goed voor is OPRICHTING GYMN. W. M. T. Te houden lessen in Gymn. gebouw Mid denmeer Donderdag 2112'33. Rep. Kinderen v. 10—14 jaar van 3.30—4.30 u. Dames van 7—8 uur. Heeren van 89 uur. Contr. Kind. 10, Dames 15, Heeren 20 cent. Inlegg. kinderen 25 ct. Dames en Heeren 50 ct, HET BESTUUR. Politie. Verl. een kaarslantaarn van een wagen en een paar wollen kin derhandschoenen. Verl. een pakje inhoudende een rood kindertruitje. Vermist een heerentransport-rij wiel. Inl. J>ij den Gem.-Bode.

Wieringer courant | 1933 | | pagina 2