Heden Zaterdag de f 5.- per koe. Ruwe handen Doos 30en60ct. COÖP. BOERENLEENBANK WIERINGEN. ALLEEN VOOR DEZE UITKEERING OP ZATERDAG 23 DECEMBER as. Juno werd dol van vreugde. Daar hel) je Bruno ook zei Bin kers somber. De machinist uit den polder ver scheen Even 'n ruil gedaan, meneer. Maar 't heeft mij een paar rijksdaalders ge kost. I Jou ook al 1 gilde mevrouw Bin kers. De drie heeren zeiden niets meer Allleen rijksdaalders kunnen hier redding brengen, stamelde Binkers eindelijk, en hij haalde zijn portemon naie te voorschijn. Ergens in huis werd met een deur gesmeten. Au zei neef Oscar kwasi-grap- Pig- Binkers werd met stomheid geslagen over zooveel inpertinentie. Neef en machinist hielden beiden hun hand op De honden zaten elkaar na, nog er ger dan straatjongens gedaan zouden hebben in zoo'n geval. BINNENLANDSCH NIEUWS. Burgemeester in gevecht. Dinsdagsmiddag verschenen een paar gevreesde vechtersbazen uit het Gelder sche Wezep, voor het café De Zande te Kamperveen en wilden naar binnen gaan. Daar zij erg aangeschoten wa ren, werd hun de toegang geweigerd waarna zij aanstalten maakten de ruiten in te slaan. Vóór het echter zoo ver was, kwam veldwachter De Boer tusschen beiden, die een oogenblik la ter met het tweetal in een worsteling was gewikkeld, welke voor den politie man een dreigende wending ging ne men, toen te juister tijd de jonge bur gervader van Zalk en Kamperveen, de heer Hardenberg op het terrein ver scheen en onmiddellijk ie hulp snelde. Toch zouden beiden het kwaad te verantwoorden hebben gehad de om wonenden sloegen uit veilige schuil plaats het gevecht gade zonder den moed te hebben een hand uit te ste ken wanneer niet de Kamper tand arts dr. Smitt ten tooneele was ver schenen, juist op het oogenblik, dat een der kerels zijn mes trok. De heer Smitt wist den aanvallen buiten ge vecht te stellen. Burgemeester en veld wachter overmeesterden den anderen. De laken uniform van den veldwach ter was tot flarden verscheurd. DE CRISIS-RUNDVEE-CENTRALE. Door de crisis rundvee-centrale zal gelegen heid worden geboden aan haar te leveren drachtig rundvee in alle soorten en kwalitei ten uitgezonderd zullen worden dieren waar van moet worden aangenomen dat zij langer dan 7 maanden drachtig zijn te Purmerend 2 Januari van 8 tot 10 uur veemarkt, Scha- gen 4 Januari 8 tot 10 uur veemarkt. JACHT OP BUNZINGS. De inspecteur hoofd van den Plantenziek- tenkundigen dienst, N. van Poeteren schrijft ons Uit berichten in de pers is mij gebleken, dat, nu de vorst daarvoor gunstige gelegen heid heeft geschapen, in Friesland en wellicht ook in andere deelen van ons land, vele ar beiders er op uittrekken om bunzings te van gen. Deze berichten geven mij aanleiding er de landbouwers op te wijzen, dat het juist dit jaar op vele plaatsen tot een sterke vermeer dering van de veldmuizen gekomen is, zoodat men van een ware veldmuizenplaag kan spre ken en dat het niet onwaarschijnlijk is, dat zulk een plaag op andere plaatsen het volgend jaar zal optreden. Daarop bestaat zeer veel meer kans, als er een groote opruiming gehouden wordt onder de bunzings. De bunzing toch behoort tot de meest ge duchte vijanden der veldmuizen en het is daarom onverantwoordelijk thans een groote opruiming te houden onder die roofdieren. Ik raad daarom alle landbouwers en alle per sonen, die daartoe kunnen bijdragen aan er toe mede te werken, dat dit vangen van bun zings onmiddellijk wordt gestaakt, terwijl landeigenaars in hun eigen belang wordt aangeraden het vangen op hun gronden te verbieden. Zij zouden zich daarvoor tot de politie kun nen wenden met het verzoek er streng op toe te zien, dat personen zonder hun toestem ming hunne gronden niet betreden. Door een plafond gezakt. Disrictsbouwkundige gewond. De districtsbouwkundige bij den rijks gebouwendienst te Haarlejm, de heer L. de Vries, is bij een inspectie van het vroegere griffiegebouw in de Jans straat aldaar dooi* een plafond ge zakt. Hij viel van een ongeveer 31/» M. hoogte en kwam met het hoofd te recht op den houten vloer. In bewus- teloozen toestand is de heer De Vries naar een ziekenhuis vervoerd. Verduistering door makelaar Een veertigjarig diamantmakelaar uit Naarden is, naar het persbureau Vaz Dias uit Bussum meldt, met meer dan een ton aan diamanten voortvlucli tig. De betrokken makelaar verkeerde gedurende den laatsten tijd in over spannen toestand. Van verscheidene handelaren in diamant had hij goe deren in bezit, gezamenlijk voor een waarde van belangrijk meer dan een ton. Een der belanghebbende diamant handelaren, de heer H. Natkiel te Am sterdam, was bij deze zaak voor een be langrijk bedrag betrokken. Eenige hee ren zijn aan het einde van de vorige week naar Antwerpen gegaan, waar zij, naar men meldt, den verdwenen makelaar in een hotel aantroffen. De makelaar is toen met de Amsterdam- sche heeren teruggegaan naar Neder land en naar wordt medegedeeld, heelt hij alle goederen, die hij van derden onder zich had, teruggegeven. Tus schen de firma Natkiel en den diamant handelaar schijnt echter nog een fi- nancieele quaestie te bestaan, welke mede oorzaak is van den overspannen toestand, waarin de bewuste make laar verkeert. De firma heeft bij de politie te Naarden een aanklacht te lgen den makelaar terzake van ver duistering van f 30.000 ingediend. De justitie heeft deze zaak in onderzoek en zal moeten uitmaken of hier in derdaad van verduistering sprake is. De makelaar vertoefde Dinsdag te Amsterdam, waar hij bezig was zijn zaken te regelen. Kerstcollecte „Bio-Vacantieoord". Er is dit jasi meermalen over de Stichting Bio-Vacantieoord gescoreven Op 1 Juli 1.1. opende deze Stichting van het Nederlaridsche film- en bios coopbedrijf onder groote belangstel ling het Bio-Vacantieoord „Russel- duin" te Bergen aan Zee. Sindsdien zijn geregeld elke maand telkens 100 kinderen door de afdeelingen van het Centraal Genootschap Voor Kinder- Kerstellings- en Vacantiekolonies naar het „Russelduin" uitgezonden, waar de kleine behoeftigen een liefde rijke verzoigmg genoten. Als men zich een voorstelling maakt an wat do Slichting gedurende haar botrekkeijk kort bestaan (het Bio-Va cantieoord weid opgericht 21 Maart 1927) gepresteerd heeft met de uit zendingen van honderden kinderen der alleibohoeftigsten uit ons land, met den aankrop van het landgoed ,TIel Russelduin"' te Bergen aan Zee met 13 Hectaren duingrond, met de verbouwing van de inrichting tot een modern vacantieoord, dan zal het niemand verwonderen thans te ver nemen, dat de kas van de Stichting volkomen is uitgeput. Het Bio-Vacantieoord heeft veel gckl noodig om het zegenrijke werk voor de arme kinderen te kunnen voortzet ten. Vele honderden wachten om ir; „Het Russelduin" te worden opgeno men. Vandaar dat de Stichting door middel van een treffende film in de komende Kerstweek een beroep zal doen op de bezoekers van alle Necler- landsche bioscopen, om haar aan de noodige middeien te helpen. Moge dit beroep, in 't belang van de gezondheid van het arme Ncderlandsche kind niet tevergeefsch zijn. BUITENLANDSCH NIEUWS. Ongekend zwaar winterweer in Italë. Vorst in het Noorden van 't land. De koudegolf in Noord-Italië blijft onverminderd voortduren. Te Turijn is de thermometer gedaald tot 12 gra den onder nul, te Milaan 19 graden, ie Parma 15 en te Bologna zelfs tot 18 graden onder nul. De gunstigste tem peraturen in Noord-Itaic waren niet hoogcr dan drie graden boven het vriespunt, de gladheid van de wegen en de ijsgang in de havens veroorza ken in de havensteden tal van onge vallen. Twee Nederlanders gewond. Uit Antwerpen wordt gemeld, dat op den grooten weg te Wustwezel een auto tengevolge van de ijzel geslipt en terecht gekomen is tegen een hoorn. In den wagen zaten twee Nederlanders, A. Quaem en B. Hogerwerf, heiden te Vlaardingen. Eerstgenoemde werd met 'n schedel breuk opgenomen. Zijn toestand ic hopeloos. De andere inzittende werd aan hoofd en beenen gewond. Beiden werden naar een Ziekenhuis vervoerd. MOEDERDAG TE ROME. 92 moeders worden voorgesteld aan Mussolini. Ter gelegenheid van een dag, gewijd aan moeder en kind, zullen 92 moeders, die het grootste aantal levende zoons van heel Italië hebben, aan Mussolini worden voorgesteld. De uitgekozen moeders, één voor elke provin cie, vertegenwoordigen elk gemiddeld veertien levende zoons. Een moeder uit Napels kan zich beroemen op negentien levende zoons. De uitgenoodigde moeders zullen te Rome de gasten zijn van het Instituut voor Moeder- en Kinderzorg, een instituut karakteristiek voor voor het fascistisch regime. De manifestatie die moet worden gehouden in het kader van een demografische campagne, zal nog vóór| Kerstmis plaats hebben. Sneeuwval in Portugal. Portugal wordt geteisterd door een koudegolf en op verscheidene plaat sen is een record-temperatuur van 12 graden vorst geregistreerd. Verschei dene personen, die den nacht op onbe schutte plaatsen doorbrachten, zijn doodgevroren. In eenige districten hebben sneeuw- stoimen gewoed. Bandietenleider gedood in Turkije. Na een korte achtervolging is de Turksche politie er in geslaagd sjeik Fakri, den grootsten bandietenleider van Anatolië, onschadelijk te maken. In het laatste gevecht, dat eindigde met den dood van Fakri en zijn gezel len, zijn vijf politiemannen gedood en een dozijn gewond. Fakri had zich mét zijn volgelingen verschanst in een dorp en bood hard- nekkigen tegenstand. Het gevecht .duurde 24 uur en de politie ontving eenige malen versterking. Toen zij ten slotte het platgeschoten dorp binnen drong, vond zij de negen vrouwen van Fakri weenend om zijn lijk. Een groote hoeveelheid geld en juweelen werd in beslag genomen. Sjeik Fakri v&s in 1925 door de Turksche 5nepen na den mislukten opstand der Koerden gevangen geno men. Hij werd tot een langdurige ge vangenisstraf veroordeeld, doch na eenige jaren werd hem gratie verleend Hij verzamelde een bende om zich en werd de schrik van de ^reizigers in Anatolië. PROVINCIAAL NIEUWS. OUDESLUIS. Het Bestuur van de IJsclub Oudesluis heeft eer van zijn velen arbeid. De geheele week waren s-avonds de prachtbanen verlicht, waarvan veel gebruik werd gemaakt. Verscheidene wedstrijden voor school kinderen in 't hardrijden, voor ouderen „koppelwedstrijd" en „prikken met een ton" zijn reeds gehouden. Zondag middag organiseerde men een wed strijd in 't ringsteken voor paren olm geldprijzen f 4, f 3, f 1 enz. De le pr. verkregen P. Slikker Kz. en Mw. Vries man, 2e pr. G. Veltman en Mw. Jac. Groot, 3e pr. L. Veltman en Mw. M. Jonker, 4e pr. Klaas Slikker en Mw. B. Kossen, de troostprijs A. Slikker en Mw. Schermer. De jongelui hopen dit gansche jaar uit te kunnen rijden, terwijl oudoren meestal van een ander gevoelen zijn. BURGEMEESTER DE GROOT VAN Z. en N. SCHERMER OP VERZOEK EERVOL ONTSLAGEN. Bij kon. besluit is aan den heer C. de Groot op zijn verzoek met ingang van 1 Januari 1934 eervol ontslag verleend als burgemeester der gemeente Zuid- en Noordschermer. EERVOL ONTSLAG AAN BURGEMEESTER BREEBAART. Bij kon. besluit is aan den heer K. Bree- baart op zijn verzoek met ingang van 1 Janu ari 1934 eervol ontslag verleend als burge meester der gemeente Barsingerhom. OUDE NIEDORP. Bij het gemeentebestuur bestaan plannen om in 1934 de ijsbanen te Oude-Niedorp en te Zijdewind aanmerkelijk te doen vergrooten, ten einde daardoor den werkloozen werk te kunnen verschaffen. SCHAGEN. Tot leden van de plaatselijke commissie Crisis-rundvee-centrale zijn benoemd de heeren D. Kaan te Wieringerwaard, voorzit ter S. v. d. Wal te Winkel, secretaris K. Reijne te Barsingerhom, J. Groot en C. Goot jes, beiden te Schagen. ALGEMEENE KIESVEREENIGING VOOR HET HOOGHEEMRAADSCHAP NOORDH. NOORDERKWARTIER. In café Central te Alkmaar hield de Alg. Kiesvereeniging voor het Hoogheemraadschap Noordholl. Noorderkwartier een ledenverga dering onder voorzitterschap van den heer P. J. Peereboom te Broek in Waterland, daar de voorzitter, de heer Breebaart, verhinderd was. In hoofdzaak was deze vergadering be legd om verslag uit te brengen van de bij de verkiezingen verrichte werkzaamheden en bespreking van den uitslag dezer verkiezingen. Uit de mededeelingen, die de secretaris daar omtrent deed, bleek dat de propaganda in de districten Den Helder, Alkmaar en Purme rend, op intensieve wijze was gevoerd en dat, hoewel het succes in zetelwinst niet in over eenstemming was met het op de candidaten der Alg. Kiesvereeniging uitgebrachte aantal stemmen, kon men toch met den uitslag te vreden zijn, vooral als men bedenkt, dat de Kiesvereeniging had te strijden tegen niet minder dan 6 vereenigde politieke partijen. Er waren bij de eerste stemming rond 30.000 stemmen uitgebracht op de candidaten der Alg. Kiesvereeniging, tegen 45.000 op die der politieke partijen, wat dus onder het stelsel der evenredige vertegenwoordiging voor ons de eerste 10 zetels had opgeleverd. Zeer jam mer vond de secretaris het, dat bij de her stemming de heeren Burger en Jhr. van Fo- reest het moesten afleggen, en hij schreef dit toe aan mindere activiteit in de Zaanstreek. Waren zij gekozen, er zou meer bevrediging zijn geweest over de bezetting van het aantal zetels dan nu onder het meerderheidsstelsel. Intusschen achtte hij het mogelijk, dat Pur merend in zijn geheel voor de Alg. Kiesvereen. komt en dat in de districten Den Helder en Alkmaar bij steviger organisatie ook een meerderheid is te behalen. Over 6 jaar hoopt hij, bij leven en welzijn, dat de Alg. Kiesver eeniging nog grooter winst zal weten te boe ken. Bijzonder speet het hem, dat de heer Kaan slechts 10 stemmen te weinig had om met den candidaat der s. d. a. p. in herstemming te komen. Ware dat het geval geweest, zon der twijfel was hij dan gekozen geworden. Het is inmiddels wel gebleken, dat de heer Kaan een zeer gewild candidaat was, wat niet behoeft te verwonderen, gelet op den ijver dien hij als hoofdbestuurslid van den Neutra len bond van Boeren, Land- en Tuinbouwers aan den dag legt. Dat in het district Den Helder de s. d. a. p. haar eenigen zetel voor Hoofdingeland verloor, was een verheugend feit en een nederlag, die deze partij, die zich altijd schaart tegenover de „burgerlijke" groepen, maar nu blijkbaar om persoonlijke redenen er zoo innig mee samenwerkte, leed, was een welverdiende. Leere zij er uit, dat halfslachtigheid ten slotte gewroken wordt en dat candidaten geschikt moeten zijn voor een behoorlijke vervulling van een ambt. De vergadering vereenigde zich onder ap plaus met deze beschouwingen, terwijl de voor zitter den secretaris dank zegde voor zijn interessante uiteenzetting, waarvan we hier boven een beknopte wergave vermelden. Ten slotte werd het Kiesreglement van het Hoogheemraadschap aan een nadere beschou wing onderworpen, waaruit bleek dat ver schillende gebreken aan dat reglement kle ven, waarop te zijner tijd aan het juiste adres de aandacht zal worden gevestigd. De Haagsche Post schrijft De sterkste acteur van alle medewerkenden ls Ch. Laughton als Caesar Nero. Realistischer vertolking lijkt niet mogelijk. Na hem dient Fredric March als Marcus Superbus genoemd, een virtuoos vertolker van deze sympathieke rol. Claudette Colbert als Poppaea geeft van deze vrouw, in wie alle slechtheid van een generatie leefde, een boeiende, vaak een ga- raffineerd-bekorende vertolking. Elissa Landi vertolkt de rol van Mercia in een volledig gamma van lyrische accenten. De fotografie is even voortreffelijk als het schier onbegrij pelijk samenspel der duizendkoppige menigte. De wei-verzorgde muziek draagt veel tot den totalen indruk bij. Het Teeken des Kruises is de eerste geluidsfilm van zulk een resultaat, het technisch resultaat is formidabel. Met dezen film heeft Cecil B. de Mille het super latief van verfilmde mogelijkheden getoond. Hij is de eerste, die er volkomen in slaagde, de gruwelijke beginperioden der geschiedenis vast te leggen. Scherp teekent zich tegen zulk een achtergrond de heldhaftigheid af van hen, die den moed der overtuiging bezaten het nieuwe geloof, op straffe des doods, te verbreiden. De Nieuwe Rotterdamsche Courant schrijft CECIL DE MILLE'S „HET TEEKEN DES KRUISES". Tenslotte komt er, groot-ontrold over de tweede helft van de film, het feest in de are na, een feest zooals er op de film nog niet vertoond is en waarbij Ben Hur's wagenren nen in het niet verzinken. Gladiatorengevech ten, woeste worstelwedstrijden van mensch tegen beest, Germaansche vrouwen die op de sabel duelleeren met giftige plgmeeën en ten slotte de christenen, die zingend de arena ingaan, waar de hongerige leeuwen zich in tusschen al met onschuldige onderlinge spel letjes den tijd gekort hebben, dit alles wordt ons getoond in een zoo uiterst suggestieven vorm, zoo breed geregisseerd en zoo geraffi neerd gemengd In sensaties van allerlei aard, dat men er de film oprecht om gaat bewonde ren. Geluidsregie en wonderbaarlijk goede fotografie werken hier mede om een tafereel te krijgen, dat in zijn soort moeilijk geëve naard zal kunnen worden. Dat men alleen reeds hierom de film zou moeten gaan zien, zal wel een onnoodige aansporing zijn, want ook zonder alle rhetorische aankondiging vooral, zal het publiek succes van deze film, die op goede zoowel als minder goede harts tochten van het publiek speculeert, wel ten volle verzekerd zijn, Cecil de Mille is bovendien dit keer vooral gelukkig geweest in de keuze van enkele ac teurs voor de hoofdrollen. Het meest voor een figuur, onverbeterlijk als type en intelligent en verfijnd van spel, van keizer Nero, door Charles Laughton. Daarnaast geeft Fredric March al zijn routine en manhaftigheid aan de rol van den prefect. Marcus, Jan Keith is een vilijne en decoratieve Tigellinus, Clau dette Colbert bespeelt het heele scala dei- verleidingskunsten van Poppeae Sabina en een zekere Joyzelle geeft, aan de dans van Ancaria die grootst mogelijke, aldaar ver- eischte vulgariteit. Rest tenslotte te vermel den, dat wel alle beschikbare acrobaten van Hollywood aan deze „show" schijnen te heb ben deelgenomen, zoodat men op een emotie meer of minder niet hoeft te kijken en alle stunts, die bij een filmische Christenvervol ging noodig zijn, tot in de perfectie verzorgd krijgt. Weldadigheidspostzegels voor het kind. De opbrengst der postzegels, en briefkaarten voor het Kind strekt ter behoeve van alle instellingen die ver zorgen zwakke, blinde, zieke, doove doofstomme, achterlijke, gebrekkige en verwaarloosde kinderen van alle" ge zindten. Gebruikt voor Uw Kantoor-, Privé-, Kerst- en Nieuwjaars-correspondentie uitsluitend Postzegels en briefkaarten voor het Kind. Het Plaatselijk Comité. Kerstuitvoering „Harmonie". Wij willen speciaal de aandacht nog eens vragen voor de Harmonie-uitvoering op den tweeden Kerstdag, juist omdat het programma zoowel op muzikaal- als tooneelgebied zoo uitstekend ver zorgd is. Het tooneelstuk „Onder één Dak" heeft al zooveel successen geoogst, dat een aanbeveling tot dezen avond eigen lijk overbodig is. Bovendien zijn de rollen in uitnemende handen, en bet stemt tot vreugde, dat thans alreeds toegangskaarten tot dezen avond zijn aangevraagd. IJSCLUB „WESTERLAND." Hardrijderij voor schoolkim deren. Ondanks de ingevallen dooi, zijn oensdagmiddag de aangekondigde schoolwedstrijden doorgegaan. De banen op Lutje waren prachtig, het ijs was nog vrij hard en toch niet te hard. GEMEENTE WIERINGEN. Filmbespreking. In Bioscoop De Haan gaat op beide Kerst dagen de beroemde film „Het Teeken des Kruises." DE PERS over „HET TEEKEN DES KRUISES" De deelname was alleen voor de schoolkinderen van Westerland open gesteld. Niet minder dan 71 jongens en meisjes hadden zich opgegeven. Het Bestuur van de ijsclub Wester land had de handen vol, daar zij zoo veel mogelijk dezelfde leeftijdsgroe pen tegen elkaar liet rijden, {moesten 8 wedstrijden verreden worden. Het was een heel werk om alle op tijd aan de start te krijgen, doch dank zij de medewerking van het onderwij zend personeel, die de kinderen alle bij name en gezicht kennen werden ze uit het gewirwar opgepikt. De regeling was keurig in orde, het geheele bestuur was op de baan en zorgde er voor dat de jeugdige rijders en rijdsters zich niet al te zeer ver moeiden, want er werd fel gekampt, vooral in de hoogste klassen. Onder de verschillende goede rijders die Westerland heeft bij de oudere ge neratie, en nu langs de haan de verrich tingen gadesloegen van de jeugd, werd druk gediscuseerd, en de opmerkin gen ..dat wordt een goed rijder" en „die zal het wel nooit leeren" waren veelvuldig. Van de zijde der ouders was veel belangstelling die vanzelf sprekend hun spruiten flink aanmoedigden. De uitslagen waren Meisjes 6 en 7 jaar. le pr. R. de Vries, 2e pr. N. Speur. Meisjes 8 en 9 jaar. le pr. Gientje Kamp, ~e pr. Marie Omis, 3e pr. Corrie Doves, 4e pr. Aaltje Pathuis. Meisjes 10 en 11 jaar. le pr. Geertje Rotgans, 2e pr. Leida v.d. Mei, 3e pr. Gerrie Veerdig. Meisjes 12 en 13 jaar. le pr. Gré Wig bout Ld., 2e pr. Tine Drent, 3e pr. An- nie Kost, 4e pr. Marie Koorn Nd. Jongens 6 en 7 jaar. le pr. P. Wig- hout Lz., 2e pr. G. Scliiphof, 3e pr. T. Dijkstra,4 e pr. W. v.d. Mei. Jongens 8 en 9 jaar. le pr. W'iin de Haan, 2e pr. Jan Duinker, 3e pr. Piet Lont, 4e pr. Jn. Wighout. Jongens 10 en 11 jaar. le pr. Aako Kampet, 2e pr. C. Stijgstra, 3c pr. Jn. Takes, 4e pr. Berend lloltjes. Jongens 12 en 13 jaar. le pr. L. Sies- ling, 2e p. J. Meijer, 3e pr. Jb. Visser, 4e pr. E. Kost. Na afloop werden de prijzen die uit geld bestonden, uitgereikt. Alle deel nemers (sters) werden bovendien, op koek en chocolade onthaald. De ijsclub „Westerland" kan weder om op een uitstekend geslaagden wed strijd terug zien, waar nog dagen lang lang door de jeugd over gesproken en geharreward zal worden op school. WIERINGER SCHAAKCLUB. Gespeelde competitie wedstrijden op 19 Dec. B. G. ZanstraC. C. Bakker 01 B. G. ZanstraJ. de Ruiter 01 G. Steging B. G. Zanstra 0—1 F. KoopmansD. Dokter 01 P. DekkerJ. Brands 01 P. Smit— J. de Ruiter 0—1 C. C. BakkerTh. J. van Vegten 10 D. DokterF. Koopmans 10 J. de RuiterP. Smit 10 B. G. Zanstra G. Steging 10 J. de RuiterD. Dokter 1 0 C. C. BakkerF. Koopmans 10 J. Brands P. Dekker 10 Th. J. van VegtenP. Dek kerP. Dekker. 01 P. DekkerTh. J. van Vegten 01 G. Steging—P. Smit 10. Aangezien Dr. Beeker zich heeft terugge trokken uit de competitie en de heer Timm bedankt heeft wegens vertrek naar Duitsch- land, zijn de winst en verliespunten van deze heeren in mindering gebracht. De stand is nu S. Minnes J. de Ruiter J. Brands J. Navis B. G. Zanstra F. Koopmans H. Eden C. C. Bakker D. Dokter F. Nicolai J. Bosker P. Smit P. Dekker M. Oden gesp. gew. rem. verl. pnt. 20 16 0 4 16 16 14 0 2 14 20 13 0 7 13 28 13 0 15 13 16 11 14 117* 20 9 0 11 9 6 3 0 3 3 13 8 0 5 8 14 8 0 6 8 10 0 0 5 5 10 4 1 5 4'/2 16 4 0 12 4 13 2 0 11 2 18 2 0 16 2 Th. J. van Vegten 18 2 0 16 2 N. F. Stolk 5 1 0 4 1 In verband met het Kerstfeest, wordt de clubavond inplaats van Dinsdagavond Woens dag 26 December gehouden. Simultaan Seance. Het bestuur van de Wie- ringer Schaakclub heeft de K. Geus, hoofd klasse-speler te Den Helder bereid gevonden om op Dinsdag 23 Januari a.s. een simultaan seance te geven tegen de leden van de W. S. C. De heer Geus zal dan tegen 18 20 borden spelen. De Kassier van de Coöp. Boerenleenbank Wieringen zal zitting houden te HIPPOLYTUSHOEF (Kantoor C. J. Bosker) van 1012 en van 24 uur (voor de belangheb benden wier naam begint met A of een andere letter van het alfabeth tot en met L. in de morgenuren van M tot Z in de middaguren). Te DEN OEVER (Kantoor L. Spaander) 's avonds van 68 uur (voor de belanghebbenden van Stroe en verder om de Oost) ZEGT HET VOORT. Om de afdoening te bespoedigen gelieve ieder f 0.10 voor de kosten mede te brengen. De kassier L. SPAANDER.

Wieringer courant | 1933 | | pagina 2