TWEEDE BLAD. VRIJDAG 22 DECEMBER 1933 No. 100 NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR WIERINGEN EN OMSTREKEN GEMEENTERAAD WIERINGEN. WIERINGER COURANT Wegens de feestdagen zal dit blad a.s. Dinsdag niet verschijnen. Redactie. Vergadering van den Gemeenteraad op Don derdag 21 December 1933 des namiddags twee uur. Afwezig de heeren Lub en P. Kooij, de eer ste wegens ziekte, laatstgenoemde wegens ambtsbezigheden. Na opening der vergadering, stelt voorzit ter voor om de notulen der vorige vergadering ter inzage te leggen, daar de Secretaris zeer slecht bij stem is. Wordt goedgevonden. Ingekomen stukken. Ingekomen zijn van den heer R. Jofriet bericht van aanneming zijner benoeming tot hoofd der O.L. school te Den Oever van het bestuur van het Instituut voor arbeidersont wikkeling afd. Wieringen, een dankbetuiging voor het verleend subsidie voor den cursus voor de rijpere jeugd de maanstaat der Zee gras-exploitatie over October 1933 er is geen zeegras verkochtvan de Kamer van Koop handel te Alkmaar het verzoek te bevorderen, dat werken, die in werkverschaffing moeten worden uitgevoerd, toch aan particuliere aan nemers worden opgedragen. Al deze stukken worden voor kennisgeving aangenomen. Van Mej. K. Langedijk haar ingaande 1 Ja nuari a.s. ontslag te verleenen. Wordt haar eervol verleend. Van C. Snooij een verzoek om ontheffing van hondenbelasting. Wordt verleend. Van de afd. Wieringen van de Ned. Veree- niging tot afschaffing van alcoholhoudende dranken het verzoek om een subsidie voor 1934. Op voorstel van B. en W. wordt f 20.- verleend. Van de afd. Wieringen van het Instituut voor arbeidersontwikkeling het verzoek om gratis-beschikbaarstelling van een lokaal in de oude school te Hippolytushoef op één avond per week gedurende ongeveer 30 weken, voor een cursus van de arbeiders-avondschool. Een financieele toelichting is bij het verzoek ge voegd. B. en W. adviseeren afwijzend. De aanvrage komt daadwerkelijk neer op een subsidie aanvrage. Tegen het brengen van nieuwe sub sidies op de begrooting in dezen tijd bestaat bij hen overwegend bezwaar. Met moeite is bereikt, dat de tot heden toegekende subsi dies op de ontwerp-begrooting voor 1934 ge handhaafd konden blijven, doch als de voor teekenen niet al te zeer bedriegen is er veel kans, dat het volgend jaar alle subsidies ge schrapt moeten worden. Het tijdstip is daarom aangebroken te besluiten geen nieuwe subsi dies op de begrooting te brengen. Aan het nut van den thans voorgenomen cursus willen B. en W. niet twijfelen, doch aanstonds zijn er weer andere cursussen, die om steun vragen. De heer Oden zegt naar aanleiding van dit verzoek dat hij gaarne zou wenschen dat de raad dit inwilligt. Deze cursus wordt bezocht door de minder gesitueerde arbeiders, lesgeld en leermiddelen betalen zij zelf, indien er nu nog kosten bijkomen voor de huur van een lo kaal worden de kosten te hoog en gaat de Cursus misschien niet door. De heer J. Lont vraagt waar les in wordt gegeven. De Voorzitter zegt dat het een cursus be treft voor personen boven de 18 jaar, als om derwij zer zal optreden de heer P. Overeem te Oosterland les wordt gegeven in de gewone schoolvakken, benevens sociale kennis. Het verzoek komt practisch neer op een subsidie, het beschikbaar stellen van een lokaal kost de gemeente geld, verwarming, verlichting en schoonhouden. B. en W. staan niet afwijzend tegenover dit verzoek omdat het deze vereeniging betreft, maar zij hebben zich op het standpunt ge steld, dat nieuwe subsidies in verband met de gemeentefinanciën niet meer kunnen wor den toegestaan. Het voorstel om afwijzend te beschikken wordt hierop aangenomen met 7 tegen 2 st. Tegen stemden de heerenOden en M. Kooij. Ingekomen is vervolgens een schrijven van Ged. Staten waarin bezwaar gemaakt wordt, tegen de aanwending van een reservepotje, wat verkregen is door dividend en tantieme- belasting van de M.U.Z. van B. en W. termen aanwezig met dezen nieuwen termijn een vennindering op hun salarissen toe te passen. Zij stellen mitsdien voor die salarissen vanaf 1 Januari 1934 te bepalen op de helft der bedragen, tot nu toe door hen genoten. De heer J. Lont vraagt of het niet op de weg ligt om voor alle ambtenaren die hierbij betrokken zijn de zelfde regeling te treffen. Er is in het Zeegrasbedrijf totaal niets meer te doen, dit geldt dan toch niet alleen voor de keurmeesters De heer Oden zegt dat het hem gefrap peerd heeft dat B. en W. alleen de keurmees ters verlagen. De voorzitter zegt dat de financiering voor dit bedrijf bulten de gemeentekas omgaat. Het werk van de administrateur is echter nog niet af, er is nog allerlei werk te verrichten. De keurmeesters hebben practisch niets meer te doen. De heer J. Lont zegt zich niet te kunnen voorstellen dat de administrateur nog veel werk heeft. Spr. wil voorstellen dezelfde re geling hiervoor te treffen als voor de keur meesters. De heer Oden zegt het eens te zijn met de voorzitter dat de gemeentefinanciën er for meel buiten staan, doch spr. is het eens met de heer Lont dat er voor de administrateur ook weinig werk meer is. Het voorstel van B. en W. wordt hierop in stemming gebracht en met algem. stemmen aangenomen. De heer J. Lont doet hierop het voorstel om voor de administrateur de zelfde regeling te treffen. Dit wordt aangenomen met 7 tegen 2 stemmen. Tegen stemden de heeren Kaan en Tijsen. Herziening belooning brandweerpersoneel. B en W. hebben gemeend, dat er, in ver band met den dalenden loonstandaard, ter men zijn de vergoeding van de brandweerlie den te herzien. Deze vergoeding bedraagt thans f 1.per uur bij brand of oefening. Tot zoodanige herziening wordt mede aan leiding gevonden op grond van de omstan digheid, dat deze kosten in sommige jaren vrij belangrijke uitgaven vorderen. Hoewel uit den aard der zaak de belooning voor dit werk hooger behoort te zijn dan de loonen, die in het vrije bedrijf voor hiermede gelijk te stellen werkzaamheden worden be taald, zijn B. en W. van oordeel, dat in het vervolg gevoegelijk onderscheid kan worden gemaakt tusschen dag- en nachtdienst en de vergoeding daarmede in overeenstemming dient te worden gebracht. Zij stellen daarom voor de vergoeding, die de brandweerlieden ontvangen, nader te be palen op f 0.60 per uur bij dienst tijdens de daguren en op f 1.- per uur bij dienst gedu rende de nachturen, welke laatste geacht worden te vallen tusschen zonsondergang en zonsopgang. De heer Oden vraagt of hiervoor een vast aantal menschen is benoemd De menschen die bij de brandweer zijn moeten er voor uit hun werk gehaald worden. Spr. is van oordeel dat deze bezuiniging zoo weinig invloed zal hebben, dat hij meent dat de raad niet tot deze verlaging zal moeten overgaan. Weth. Kaan zegt dat B. en W. hoofdzake lijk hiertoe zijn overgegaan om misbruik te voorkomen. Er zijn er velen die helpen bij brand, die overdag erg hard loopen doch zich 's nachts niet zoo druk maken en toch evengoed hun briefje inleveren. De heer Oden vindt dat de leiding dan niet deugt, als menschen zoo maar een briefje in kunnen leveren. Weth. Kaan zegt dat er buiten de vaste brandweerlieden ook nog wel eens door an deren hulp verleend wordt, het is dan niet altijd na te gaan of het ingeleverde briefje wel geheel juist is, ook de leiding twijfelt wel eens maar kan dit niet altijd bewijzen. De heer J. Lont is van oordeel dat men zich niet al te ongerust behoeft te maken over deze verlaging, de meeste brand is toch "s nachts. (Gelach.) Met acht tegen één stem, die van den heer Oden, wordt het voorstel van B. en W. aang. Grensregeling van kadastraal perceel. B. en WTstellen voor goed te keuren, dat als grenslijn tusschen de Rijkseigendommen en de belendende terreinen van de gemeente aan de Zuidzijde van Wieringen wordt aan genomen een lijn, zooals die door den Land meter van de Domeinen te Amsterdam op een overgelegd kaartje is aangegeven, waar door een stukje grond, ter grootte van onge veer 41 c.A. aan het Rijk zal overgaan. Conform besloten. Voorziening in de behoefte aan kasgeld. B. en W. stellen voor van de loopende kas- B. en W. hadden dit potje van 1931 bestemd voor de bijdrage inzake de wegen verbetering geldleeningen, respectievelijk groot f 25000, op de begrooting 1933. f 25000,- f ,r"inn J~ 1 5~ Ged. Staten zijn van oordeel dat dit bedrag moet dienen voor de bijdrage die de Gemeen te moet betalen voor' de werkverschaffing voor de wegen zal de Gemeente geld moeten leenen. Besloten wordt de begrooting 1933 in dien voege te wijzigen dat voor de wegen zal ge leend worden. Geldleening. B. en W. stellen voor bij de N.V. Bank voor Nederlandsche Gemeenten te 's-Gravenhage een geldleening aan te gaan tot een bedrag van f 159798,76 tegen een rente van 47a 'sjaars. De leening dient tot dekking der uit gaven wegens stichting van de bijzondere scholen te Den Oever en Hippolytushoef, de O.L. school te Den Oever, de onderwijzerswo ning te Westerland, het aanschaffen van een torenuurwerk te Oosterland en van een mo torbrandspuit voor Den Oever. Wordt zh.st. toe besloten. Verlenging aanstelling zeegraskeurmeesters. Op 23 Mei j.1. zijn de tijdelijke aanstellin gen van de keurmeesters der Zeegras-explai- tatie B. Kat te Wieringen en W. Vlas Mz. te Texel, tot 1 Januari 1934 verlengd. Zoolang niet met zekerheid is vastgesteld of het zee gras al dan niet in voldoenden omvang weer zal beschikbaar komen, lijkt het B. en W. toe, dat het tijdstip voor het nemen van beslissing over het ontslaan van het personeel van het bedrijf nog niet is aangebroken. Zij stellen daarom voor de benoemingen alsnog te ver lengen tot 1 Juni a.s. Aangezien de beide keurmeesters thans wei nig of geen werk meer hebben te verrichten, zijn er naar de opvatting van de meerderheid en f 17000,-, de beide laatste te ver lengen voor den dienst 1934 op dezelfde voor waarden n.1. tegen een rente van 4'/2 en de eerstgenoemde van f 25000,- af te lossen. Conform besloten. Vergoeding kosten van instandhouding bijzondere scholen. Nu de gemeenterekening over 1930 is goed gekeurd, stellen B. en W. voor de vergoeding in de exploitatiekosten der bijzondere lagere school te Den Oever over dat jaar, na aftrek van het vroegere toegekende voorschot ad. f 1234,24, te bepalen op f 91808. Conform besloten. Ontheffing van reinigingsrechten. Aan Wed. N. Keijzer, Jac. Kaptein en A. de Graaf en J. Bais wordt ontheffing van beta ling van reinigingsrechten verleend. Na eenige bespreking wordt aan de Wed. J. de Beurs eveneens ontheffing van de reini gingsrechten verleend. Een verzoek van den Heer A. van Dongen wordt afgewezen. Z.h.st. wordt hiertoe besloten. Begrooting Zeegras-exploitatie 193334. Hierover worden geen algemeene beschou wingen gehouden en na behandeling der volg nummers als volgt vastgesteld Baten gewone dienst Inkomsten Kapitaaldienst Lasten gewone dienst Uitgaven Kapitaaldienst f 7652.88 f 54584.95 f 62237.83 f 7652.88 f 54584.95 schouwing geeft de heer ^en zich op, ter wijl de heer J. Lont zegt ook nog het woord vooraf te verlangen. Het woord is hierop allereerst aan den heer Oden, die als volgt sprak Zooals wij thans de begrooting der gemeen te voor ons zien, kunnen wij er op wijzen, dat het niet weinig moeite zal hebben gekost, deze samen te stellen op de wijze thans geschied De groote economische crisis laat zich ook in deze gemeente geducht voelen. De beëindiging der Zuiderzeewerken is voor onze gemeente een onafzienbare schadepost. Goed- gesitueerden verlaten onze gemeente, werk- loozen blijven, daar er geen andere werkgele genheid is te vinden. Dit laatste vraagt voor ons groote financieele offers. De visscherij is op enkele uitzonderingen na slecht te noe men, wat voor een groot deel is te wijten aan de afsluiting der Zuiderzee. Nieuwe werkob- jecten zijn niet in uitzicht, zoodat wij een duistere toekomst tegemoet gaan. Groote zor gen zullen voor het Gemeentebestuur te wach ten staan. Verder heeft onze gemeente groote uitgaven moeten doen voor het onderwijs. Scholen zijn verrezen, alle met groote financieele offers. Ook op het gebied van het verkeer heeft onze gemeente groote uitgaven moeten doen, door aanleg van wegen en onteigening van grond, Op het gebied van de werkloozenzorg heeft het dagelij ksch bestuur de handen vol. De werkverschaffing en daarmee gepaard gaan de uitgaven zullen onze draagkracht spoedig te boven gaan, wat voor de overige ingezete nen op ontstellende lasten zal drukken. Gezien de heffingen in deze begrooting aangegeven, vragen wij ons af, is dit voor de overige ingezetenen te dragen. Ook op landbouwgebied is de toestand verbazend slecht. Door de afsluiting der Zuiderzee hebben ook op dit gebied verscheidene kleine boeren een deel van hun inkomen moe ten missen, door de ramp die onze gemeente heeft getroffen, vanwege het afsterven van het zeegras. Dit jarenlang bloeiend bedrijf is met één slag vermoedelijk voor goed verdwe nen. Laten wij hopen, dat de opleving nabij is en onze gemeente sterk genoeg is en blijft de economische crisis te trotseeren. Op het gebied der woningbouw bleef het particulier initiatief steeds doorgaan. De ar beiderswoningbouw kon in de oogen der raadsleden geen genade vinden, niettegen staande tal van oude woningen en krotten noodig moeten worden ontruimd. Wij willen dan den wensch uitspreken, dat ook op dit terrein verbetering mag komen. Ten slotte zij opgemerkt, dat ook in onze gemeente de schoolartsendienst is ingevoerd en voor onze kinderen een groot voordeel op levert voor de volksgezondheid. In de samenstelling onzer Gemeenteraad kwam geen wijziging. Laten we hopen, dat de vriendschappelijke geest zoo mag door gaan tot bloei van onze gemeente. De heer J. Lont zegt dat t hem verheugt dat B. en W. de begrooting nog sluitende heb-' ben wetende te maken, de groote lasten die onze gemeente heeft te dragen in verband met de werkverschaffing en ondersteuning van werkloozen, de heer Oden wees hier reeds op, zullen heel wat van ons vergen. Laten wij van vandaag af beginnen met de grootst mogelijke bezuiniging. Spr. heeft ee nige posten aangetroffen waarop z.i. bezui nigd kan worden en zal daar aanstonds op terug komen. De Voorzitter beantwoord de sprekers als volgtspr. vindt het heel aangenaam dat zonder belastingverhooging de begrooting sluitende is gemaakt. Het verheugt B. en W. tevens dat de heer Oden er van doordron gen is dat hoogere uitgaven niet meer gedaan mogen worden. Spr. kan de verzekering ge ven dat B. en W. nimmer onnoodig geld uit hebben gegeven. Het besturen van onze ge meente wordt gedurig moeilijker, men heeft straks reeds gemerkt dat wij met ons reser vepotje al niet eens mogen doen wat we wil len, groote financieele offers heeft de gemeen te zich moeten getroosten voor scholen en wegen. De grootste posten op de begrooting zijn die voor werkverschaffing en ondersteu ning. Het jaar 1934 zit er donker uit voor onze gemeente. Toch hopen wij dat in 1934 een groot aantal arbeiders zal vertrekken, die te werk gesteld kunnen worden bij de werken van de Noord-Oostpolder. Op uw aller medewerking, om de uitgaven tot een minimum te beperken, rekenen B. en W. ten stelligste. De behandeling der volgnummers. Bij de post schrijfloonen, (Volgn. 23) zegt de heer J. Lont dat deze post voor f 900.- op de begrooting is gebracht. Als spr. zich niet vergist is destijds voor overuren f 1.- bepaald, spr. zou willen voorstellen in verband met de gedaalde loonstandaard, dit op zestig cent per uur te brengen. De voorzitter zegt dat de heer Lont abuis is, dit bedrag is niet voor extra werk, uit de- ze tfost wordt de volontair Rijkers betaald. Bij de post druk- en bindwerk (volgn. 25) merkt de heer Oden op dat hij heeft gezien bij het nazien der rekening dat het plaatsen van de raadsagenda in de courant betaald moet worden. Spr. is van oordeel dat dit in het geheel niet noodzakelijk is, in de meeste gevallen kan het niet eens geplaatst worden. Spr. stelt voor om dit uit te zuinigen. De Voorzitter zegt dat destijds door het raadslid Veerdig is voorgestelt om de raads agenda in de courant te laten zetten. Wan neer hij in zijn Zondagsche pak door het dorp liep in de week werd hij steeds lastig gevallen door de menschen, wat of hij ging doen. Door het plaatsen van de agenda in de courant dacht hij dit tegen te gaan want dan zouden ze wel weten dat er raadsverga dering was. Besloten wordt om het agenda niet meer in de courant als advertentie te plaatsen. Bij de post f 100.- vergoeding kantoor Gem. Ontvanger, (volgn. 56) zegt de heer J. Lont dat ondanks het salaris van den ontvanger is verlaagd, het toch hooger is als vorig jaar. Een en twintig honderd gulden is een mooi salaris, als men het werk nagaat. Spr. wil voorstellen om de f 100.- voor kantoorvergoe ding te schrappen. De voorzitter zegt, dat de vorige functiona ris ook vergoeding ontving voor zijn kantoor, bouwen. De tegenwoordige ontvanger heeft dit ge weten en heeft al spoedig na zijn benoeming een verzoek om deze vergoeding te mogen ontvangen, gedaan. Spr is bang dat als de post geschrapt wordt hij zal zeggen dan moet de gemeente maar voor een kantoor zorgen en dit zou wel eens duurder uit kunnen ko men. De heer M. Kooij denkt om de noodslacht- plaats De heer Oden zegt dat destijds in de op roeping had moeten staan, dat sollicitanten zelf voor een kantoor moesten zorgen. De in structie kan toch wel veranderd worden. Zal worden onderzocht. Bij de post rijwielvergoeding Gem.-bode ad f 45.- per jaar (volgn. 58) vraagt de heer Bakker of dat in deze tijd niet wat te hoog is. De heer Oden zegt dat deze vergoeding op de zelfde wijze is geregeld als voor het Rijks personeel. Spr. stelt voor om dat voor dit jaar nog zoo te laten. Een vermindering hierop zet toch geen zoden aan den dijk. De heer J. Lont, ja maar we moeten op de kleintjes letten. Besloten wordt om de post zoo te laten. De heer J. Lont vraagt of de post f 50.- voor de Oudheidskamer (volgn. 206) gehandhaafd moet blijven. Voorzitter zegt dat steeds nog wel eens een kleinigheid wordt aangekocht, o.a. foto's van de Zuiderzeewerken. Volgn. 211. Belooning Vroedvrouw. De heer Bakker vraagt of de f 1400.- alleen het salaris is, of dat de vergoeding voor hulp aan onvermogenden hierin is begrepen. De voorzitter zegt dat dit alleen het sala ris is, voor on vermogenden ontvangt zij f5.- per verlossing extra. De heer Oden zegt er het vorig jaar reeds opgewezen te hebben, dat dit tractement te hoog is. Destijds is dit zoo vastgesteld omdat er niet meer dan 20 bevallingen waren per jaar. Nu is het geloof ik 100. Bovendien hoor ik niet veel moois van deze juffrouw bij haar hulp aan on vermogenden. Het spijt spreker dat zijn partijgenoot Kooij niet aanwezig is, deze zou de raad hier tal van mededeelingen over kunnen doen. Spr. zou er op aan willen dringen, dat voor dit salaris, menschen met een inkomen van min der dan f 800.- gratis geholpen moeten wor den. Vrijwel de geheele raad valt de heer Oden bij, zoodat de voorzitter voorstelt deze zaak in handen te stellen van B. en W. waarover in een volgende vergadering praeadvies zal worden uitgebracht. Aldus wordt besloten. De begrooting- wordt hierop vastgesteld voor ontvangsten en uittgaven op een bedrag f 341401.40. De Voorzitter vraagt de goedkeuring van de raad voor het zoo noodig aanbrengen van kleine wijzigingen in de begrooting. Subsidie vereeniging voor vreemdelingen Verkeer. De voorzitter stelt hierop voor om het aan gehouden punt van de vorige vergadering subsidie V.V.V. opnieuw te behandelen, er is nu een toelichting van V.V.V. binnengekomen. Spr. zal daarom het praeadvies nog eens voor lezen, waarin B. en W. voorstellen om over 1934 f 100.- beschikbaar te stellen. De heer Oden zegt dat het hem spijt dat dit punt niet op de agenda stond, dan had de raad er wat van afgeweten. De voorzitter zegt dat dit een aangehouden punt is, bovendien is gister het schrijven van V.V.V. pas binnengekomen, de wethouders hebben er zelfs geen kennis van genomen. De heer Kaan gelooft dat het een zeer nut tige vereeniging voor de gemeente kan zijn. De heer Tijsen zegt dat dit ook de overwe gingen bij D. E. T. V. zijn geweest, voor het geven van een subsidie. De heer J. Lont stelt voor om het nu maar te behandelen. Het voorstel om V.V.V. een subsidie van f 100.- te verleenen wordt zonder z.h.st. aan genomen. Kerstgave werkloozen. De voorzitter zegt dat vanmorgen bij het Gemeentebestuur een circulaire is binnenge komen waarin de Minister goed vindt dat aan georganiseerde werklooze arbeiders een kerstgave wordt verstrekt van 25 procent op hun wekelijksche uitkeering, deze ultkeering geldt niet voor de uitgetrokken georganiseer- den, evenmin voor de arbeiders in de werk verschaffing die in de vorstregeling vallen. De heer Oden vindt dit voor de anderen toch een hard gelach en vraagt of van ge meentewege niets iets gedaan kan worden. De voorzitter zegt dat de gemeente hier niets van terugkrijgt van de regeering. Bo vendien wenscht de minister een onderscheid te maken tusschen ongeorganiseerden en georganiseerden. Bovendien is de circulaire niet erg duidelijk. Besloten wordt dat een zoo billijk mogelij ke uitvoering aan deze circulaire zal worden gegeven. RONDVRAAG. De heer Oden heeft bemerkt dat het dak van de toren te Westerland ln dessolaten toestand verkeerd, en behoeft dringend voorziening. De heer M. Kooij, ik hoop dat U meer suc ces hebt als ik, mijnheer Oden. De heer Boersen zegt, dat het dak er al 41 jaar op ligtspr. was toen in dienst bij de oude heer Pot. De voorzitter belooft dat er een onderzoek zal worden Ingesteld. De heer Bakker zegt dat een afvoerpijp ln de school te Oosterland stuk is. Zal worden hersteld. De voorzitter sluit hierop de vergadering en wenscht de leden 'n goed oudejaar en een nog beter nieuw. Bij Apoth. cn drogisten GEMEENTE WIERINGEN. Politie: Gevonden een heeren- en 'n dames handschoen. Inl. gem. bode. .Burgerlijke Stand 15 - 21 Dec. Geboren: Gerritje, d.v. M. Landolt cn A. van Meulen; Dionisius Johannes, z.v. C. J. van der Made en P. Verbiest; \nthonius, z.v. N. D. Lont en A. Keij zer. Ondertrouwd: l". llidden en W. Walters. Overleden: Ilendrikje van Dijk, oud 14 dgn., d.v. H. van Dijk en H. Harder. Kcrstccncert. Men zal zich herin neren, dat do muziekvereenigjng Apol lo te Don Oever verleden jaar voor het eerst op Kerst;Konx«Amuziek ten gehoore bracht. Dit werd zoo mate door het publiek gewaardeerd dat Apollo heeft besloten ook a.s. eerste Kerstdag des morgens te 9uur koraalmuziek vanuit de tent ten ge hoore te brengen. Cabaret - avond. De wiuziekvereeni ging Apollo zal a.s. Zondag in de Con certzaal van den heer Jurrie Lont een cabaret - avond geven, alles met eigen krachten. Als we op het programma zien dat de heer Van Glabcek en het Duo Dirk zullen optreden, zegt dit ons reeds dat het een prachtavond zal worden ZOO'N JONGEN. Ter eere van het Kerstfeest heeft Moeder een paar gasten ten eten ge vraagd. Kleine Hans mag ook aan ta fel zitten. Maar Moeder heeft hem van te voren gezegd, dat hij niet voor den tweeden keer mag vragen, als hij ge had heeft. Tot de pudding heeft Hansje zicli keurig gedragen en Moeder is al blij, dat alles zoo goed zal af loopen. Maar Hansje vindt den pudding zóó lekker, dat hij dolgraag een tweede stukje zou willen hebben. Hij mag niet vragen dat weet hij. Opeens klinkt zijn heldere stemmetje duidelijk over de heele tafel en zijn donkere oogen zijn strak op den pud ding gericht „Mamie, je zou het toch ook verve lend vinden, hè, als ér hier een klein jongetje van honger stierf. Vermoedelijk saldo nihil, De begrooting: 1934. Aan de orde is hierop de begrooting 1934. Voor het houden van een algemeene be- ander had de gemeente er zelf één moeten Onder groote belangstelling van op de baan op het Oude Veer te Anna Pau- Iowna een hardrijderij voor vrouwen gehouden. Het waren vooral de Frie- sche dames, die hier een geweldig spannende kamp lieten zien. De foto hierbo ven geeft in beeld de twee snelste rijd-sters vóór de eindbeslissing.

Wieringer courant | 1933 | | pagina 3