MEER DAN OOIT WACO AUTOBUSSEN seerd met Gebr. Bakker en een koopman, wat Gebr. Bakker f 22.- kostte, niet meer voor kwamen. Ten slotte zegt spr. hebben de leden van D.E.T.V. my in het bestuur geplaatst. Ze heb ben me in het bestuur van het Visschersfonds en in de Plaatseiyke Commissie gestopt, ik ben daarom maar zoo vrij geweest om voor te stellen het tal op 200 te handhaven. Ik zou hier gaarne hoofdelyke stemming over willen hebben. Aan de uitslag hiervan kan ik na gaan hoe zwaar of ik weeg. De heer Br. Kat zegt als handelaar hier gaarne iets over te willen zeggen. Het zou voor de handel erg gemakkelijk zyn als overal dezelfde regeling geldt. Den Helder heeft het groote tal. Men wil dat Wieringen hier ook toe overgaat. In ver band met de export is het groote tal ook ge- wenscht daar de haring in de drukke tijd on- gewogen wordt verkocht. De kisten zijn ech ter uniform van maat en zün berekend op 18 Kg d.i. 2 groote tal. Spr. geeft echter toe, dat een handelaar er wel op rekent, als het tal kleiner is, men trekt b.v. 10% van zyn prys af als het tegen het kleine tal gaat. Er is aan spr. al eens medewerking gevraagd om tot oprichting te geraken van een handelaarsvereeniging. Men gaat tenslotte in die kringen van het stand punt uit, dat als de visschers maatregelen stellen, d.m. van een vereeniging de hande laars daar wat tegenover te stellen. Spr. heeft daar niet aan mee willen werken, maar zegt dat hij in het belang van de export een groot tal zou willen aanbevelen. De voorzitter stelt voor dat over deze aan gelegenheid alleen de haringvisschers zullen stemmen. Met 38 tegen 24 stemmen wordt besloten het tal op 200 stuks te handhaven. Alvorens tot de rondvraag over te gaan heeft de voorzitter nog eenige mededeelingen voor de vergadering, n.m. het bestuur heeft besloten in verband met de gunstige positie van de kas de contributie op f 1.- te stellen. Tevens is besloten om f 10.- beschikbaar te stellen voor het reddingswezen. Vervolgens heeft het bestuur een waar schuwing ontvangen, dat er nog steeds visch- afval in de haven wordt gegooid. Het is ech ter in uw eigen belang dat dit wordt nagela ten, het water wordt er dermate door ver ontreinigd, het is het grootste vergif voor de visch. Spr. wyst hierby op de vischkaren die in de haven liggen. RONDVRAAG. De heer Br. Kat zegt, dat er geklaagd wordt dat met N.O.-wind het haventje van de vischkaren droog komt te liggen. De haven meester, waar spr mee sprak, gaf de vereeni ging in overweging om nog voor Januari een aanvraag om uitdieping in te dienen. De voorzitter zegt dat het bestuur deze wenk ter harte zal nemen. Vervolgens geeft de heer Kat in overweging in verband met de wulkevisscherij op Texel- stroom een verzoek te doen om met de mo tor naar de vischplaats te mogen varen. De handel in dit artikel is wat in het ongerede geraakt, doordat een tekort aan wulken hier wordt aangevoerd. Dit Voorstel vindt echter geen bijval en zal dus niet worden aange vraagd. De heer J. Bais vraagt of iemand die altyd goed geld heeft verdiend als motorschipper by het Rijk, de kanalen in de W.-meer met een motor vlet mag bevisschen. De Secretaris antwoordt Bais hierop, dat de persoon dien hij bedoelt, altyd visscher is ge weest, echter tijdelijk in dienst is geweest bij het Rijk, zooals er zoovelen waren. Bedoelde man heeft echter een consent voor de W.- meer.Uit het feit dat in totaal maar 5 Wierin- gers in de W.-meer vissehen, maakt spr. op dat er niet veel liefhebbery voor is. Het be stuur zou nog gaarne wat vergunningen kwy t willen. Op de vraag van den heer C. Metselaar of vergunningen voor de W.-meer bij het bestuur aangevraagd moeten worden, antwoordt de voorzitter bevestigend. De heer P. Kooij vraagt inlichtingen om trent de Z.Zeesteunwet, welke afdoende door het bestuurslid G. Dirks worden gegeven. De heer M. de Haan komt nog eens terug op de zaak van Gebr. Bakker met een han delaar. De voorzitter zegt dat in de gegeven om standigheden niet anders gehandeld kon worden. Het bestuur doet zooveel mogelijk haar best om tot vergelyk te komen tusschen koopman en verkooper. Nadat geen der aanwezigen meer het woord verlangt wordt te ruim zes uur onder dank zegging de vergadering gesloten, waarby voorzitter tevens waardeerende woorden spreekt tot de pers, die als altyd haar Zon dagmiddag opoffert om de belangen van D.E.T.V. te dienen. Boterfabricatie. Do kaasfabriek „Nooit-Gedacht" zal zich nu ook op boterfabricatie toeleggen, welke op hygiënische wijze verpakt in den han del zal worden gebracht. Zie advert. Melkrijden. Door den heer P. Klein is het melkrijden vanaf boerderijen Oost-Wieringcn, naar kaasfabriek Nooit Gedacht te Il.-IIoef vanaf 1 Januari 1934 aangenomen voor 16 ct. per 100 liter. Een unicum. Bij den veehouder D. P. Lont, Westerklief kwam na de strenge koude een kip te voorschijn met 12 springlevende kuikens. Bij nader onderzoek bleek moeder kip onder een stapel boomstammen te midden der vinnige koude zich op haar nest met 112 eieren te hebben neergezet. En thans kwam ze met haar 12 kinderen voor den dag. De heer L. heeft zich gehaast moe der en kroost in den koestal onder dak te brengen en hoopt allen in het leven te houden. burg zijn gearresteerd. Een ontzettende spoorwegramp, de ergste, die zich hier in Frankrijk in vredestijd ooit heeft voorgedaan, heeft aan den vooravond van den vroolijken Réveil Ion een rouwfloers geworpen over de feeststemming. Honderden en honderden families hebben dooden te betreuren, of ernstig gewonden te verzorgen vele honderden anderen zijn onder den indruk van wat ze gezien hebben, hetzij op de ongeluksplaats zelf, hetzij aan de Gare de 1'Est hier te Parijs, waar de gewonden zijn aange bracht, en met alle voertuigen waar over inderhaast kon worden beschikt naar de ziekenhuizen en klinieken ver voerd. Maar zelfs degenen, die niet rechtstreeks met dit alles te maken hebben, zullen toch allicht de gedach te niet kunnen onderdrukken aan zoo velen, die zijn omgekomen, terwijl zij op weg waren naar vrienden of ver wanten om ditzelfde feest te vieren en het zette een dumper op hun feest vreugde. Dit vreeselijke ongeluk is er een waaronder heel een natie rouwt. De oorzaak Het is de vraag of men die ooit in haar juiste toedracht kennen zal. Buiten den dikken mist, die alle uitzicht belemmerde, is het misschien een mechanisch gebrek aan de sein inrichtingen geweest misschien ook een oogenblik van onoplettend heid van machinist en stoker van den ichtersten trein, die harder gereden >chijnt te hebben dan onder deze om- bagage, is een groot gedeelte vrijge maakt, dat door de werklieden in al- lerhaast met zwart-en-zilveren drape- riën werd afgeschoten. Daarbinnen heeft men op hekken van latwerk in lange rijen de slachtoffers neergelegd, voor 't grootste deel nog niet ge-inden tificeerd. Mannen, vrouwen, kinde ren liggen er zij aan zij, zooals ze aan gebracht zijn, in hun gescheurde en be vlekte kleeren, voor het meerendcel af rijselijk verminkt. Er zijn jonge vrou wen in kostbaar bont, werklieden met vereelte handen, soldaten, kinderen Die kinderen vooral, welk een ver schrikking Jier ?gen rustig en als slapend twee jongt es naast elkaar, eendei- gekleed, tweelingen misschien. Ginds een klein meisje mei krulletjes en een verminkt armpje, verder op een hoopje wollen kleeren, dat het lijkje van een zuigeling verbergt, nog geheel zooals de zorgzame moeder het inpakte tegen de kou, en daarnaast de moeder zelf, die het niet meer missen zal Een nog jonge man, door een ander aan zijn arm gesteund, gaat rond om te zoeken. Ze komen bij een meisje van een jaar of tien, waarvan het gezicht onder een doek bedekt is De man bukt licht den doek op, schreeuwt, het uit. „Ma petite fille Oh Ma petite fille!" roept hij en laat zich neervallen naast het wasbleeke gezichje, dat onbewo gen blijft in de hoogheid van den dood Die rijen stille lichamen, die weini ge uren geleden vroolijke menschen ONS WIE RING ERMEERHOEKJE. handigheden toelaatbaar was. Beiden waren, met hun wenschen, hun verlan zijn gearresteerd, doch na verhoor gens, hun hartstochten, en die zoo on weer vrijgelaten. Zekerheid zal men'voorbereid het groote mysterie zijn chtcr pas later krijgen, en misschien binnengegaan, wier verwrongen hou- nooit. dingen en afgrijselijke verwondingen Ziehier wat op het oogenblik bekend getuigen van een vreeselijken dood is. De zware mist, die heel den dag ge-jstrijd, of die daar kalm neerliggen als heerscht had en die tegen den avond j sliepen ze maar, ze vormen een tafe nog vermeerderde, was oorzaak, dat de reel van een lugubere onwerkelijkheid, groote sneltreinen naar het Oosten, in het zwakke licht van de ondergrond die, zooals op al dergelijke dagen schc ruimte, waar de agenten zacht BUITENLANDSCH NIEUWS. DE RAMP BIJ PARIJS. Express-trein verpletterd. Ongeveer 200 dooden en hon derden gewonden. Geen Nederlandsche slacht offers. Een uit Parijs komende express is Zaterdag om 20.15 uur bij Lagny door den sneltrein naar Straatsburg ach terop gereden en verbrijzeld. Er zijn ongeveer twee honderd dooden en hon derden gewonden. Het heet dat de ramp door den mist is veroorzaakt, daar de signalen niet. zichtbaar waren. De machinist en de stoker van den sneltrein naar Straats- steeds het geval, is, stampvol reizigers zaten, welke met enkele dagen vacan- tie naar hun familie of vrienden ver trokken, niet op tijd hadden kunnen afrijden. De sneltreinen naar Nancy en die naar Straatsburg, die er onmid dellijk op volgden hadden meer dan 'n uur vertraging. De eerste was te acht uur 's-avonds op een afstand van een 25 kilometer te Parijs, toen hij genood zaakt werd te stoppen voor een buurt- trein. Terwijl hij stond te wachten tot de weg weer vrij zou zijn, kwam de tweede sneltrein met een snelheid van over de honderd kilometer aanrijden, en stortte zich op den trein naar Nan cy. Van de 9 wagens verbrijzelde hij er 7 slechts de twee voorste bleven gespaard. Daarna viel de locomotief om vei', maar de wagens bleven overeind. In dezen laatsten trein is dan ook nie mand ernstig gewond. De uitwerking van de botsing op den eersten trein was ontzettend. De wa gons werden als het ware vei*pulverd alle ooggetuigen verbaasden zich er over dat er zoo weinig van overgeble ven is. Men begrijpt hoe moorddadig de uitwerking was op de reizigers, die in de coupé's letterlijk opeengepakt zaten, want zelfs de gangen stonden vol, en vele derdeklasse-passagiers wa ren in de compartementen tweede en eerste klasse ondergebracht. Van tal- loozen is slechts een bloedige massa overgebleven, en zoo kon het aantal dooden stijgen tot over de tweehonderd, met nog honderden zwaar- en licht gewonden het hoogste cijfer dat ooit bij een spoorweg-ongeluk in Frankrijk is voorgekomen. Het punt, waar de ramp plaats vond, ligt midden in de velden, en ver van eenig station van beteekenis. zoo dat de hulpverleening groote vertra ging ondervond. De ambulance-auto's, die op het bericht van alle kanten aar- kwamen, het eerst uit Meaux, later ook uit Parijs, waar de brandweer ge- alaimeerd was, liepen vast in den mul len grond, en hinderden elkaar in hun bewegingen. Daardoor duurde het uren eer zelfs de gewonden, die niet in de verwoeste wagons vastzaten, weggehaald konden worden, en velen hunner die misschien gered hadden kunnen worden zijn bezweken doordat ze onbeschermd bleven liggen in de ijzige koude, die alles met een dikke laag rijp overdekt had. W/at degenen betreft, die onder de balken en ver wrongen stangen en platen beklemd zaten, de in allerijl toegeschoten dok toren konden hun slechts, voor zoover ze bereikbaar waren, spuitjes met ver doovendc middelen toedienen, om hun vreeselijk lijden wat te verzachten tot men ze bevrijden kon. De nacht, de mist, het rossige licht der vuren, die men ontstoken had, de hartverscheu rende kreten der gewonden, dat alles vormde zulk een aangrijpend geheel, dat vele geredden met de handen aan het hoofd wegholden, en anderen uren als verdwaasd bleven ronddolen.. On der de redders was er een, 'n matroos, die den vriend met wien hij reisde, naast zich had zien verpletteren, welke na een aantal gewonden te hebben hel pen bevrijden, eensklaps ineenzakte, overwonnen doos de verschrikking van 'eet schouwspel. Zoo spoedig mogelijk werden de ge wonden overgebracht naar de hospita len in de buurt, naar Lagny, waar het kleine ziekenhuis dadelijk vol was, en waar in een school een zaal werd 11 'ge richt om ze te ontvangen, naar Meaux, naar Parijs. De lijken werden met spe ciale treinen overgebracht naar de Gare de 1'Est, waar een „chapellc ar- dente" ingericht werd. Bezoek bij de gewonden. In het sousterrein van het station, waar de enorme ruimten zijn voor de praten en mannen met lantaarns, za- Kelijk bezig, etiketten met opschriften hechten aan de kleeren van hen die herkend zijn. Later, in hun doodsge waad, onder het witte laken, zullen ze dooden zijn als iedere andere. Nu is het of hun leven-van-alledag nog aan hen vastzit, hen dichter houdt bij ons, Ie* vende menschen, of ze van dit alles nog niet kunnen scheiden. De trage die is nog zoo versch het „vandaag ik, morgen gij" zoo overtuigend. En dan weer wil het er niet in dat dit menschen zijn als gij en ik, komt het gevoel over u in een groot panopticum te zijn, waar kunstig gemaakte wassen beelden de voorstelling moeten geven van zulk een ramp, net zooals het zijn zou als het werkelijkheid was De tragiek van Kerstmis 1933. GEMEENTE ZIJPE. Jeugdherberg „De Zevensprong." PETTEN. Zaterdag 23 December 1933 was voor het dorp Petten een dag van bijzondere beteekenis, daar dien dag de opening plaats vond van de nieuwe jeugdherberg De Zevensprong Eenige jaren terug hadden eenige idea listische jongelui een klein, onaanzien lijk huis gehuurd en dit zoo goed en zoo kwaad als het ging ingericht als jeugdherberg. De vlucht, welke het trekken van jongelui neemt, maakte het meer dan noodzakelijk voor de jeugd naar iets beters uit te zien, daar men in aanmerking moet ne men dat dit jaar meer dan 2000 nacht verblijven werden verstrekt. Door de onvermoeide pogingen van den heer W. Wiese, gelukte het, om het benoodigde geld voor een nieuw ge bouw bij elkaar te krijgen en ruim 3 maanden geleden werd met den bouw daarvan aangevangen en nu staé-t aan den Spreeuwendijk te Petten een monumentaal gebouw waar met eer bied naar opgezien mag worden. Een gebouw zoo rijk door zijn eenvoud, zoo schoon door de practische indee ling, dat men hier jnag spreken van een volmaakt geheel. Door den Voorzitter van het bestuur der jeugdherberg, den Edelachtb. Heer H. S. Eriks, werden de vele da mes en heeren, welke bij de opening aanwezig waren, hartelijk welkom geheeten en werd het woord gegeven aan den Voorzitter van de Nederl. Jeugdherberg Centrale, den Weled. Heer Dr. Gunning, welke in een kern achtige toespraak, de openingsrede uit sprak en hierbij vooral het werk van de familie Wiiese roemde voor hetgeen door hun verricht was om deze stich ting te doen zijn wat het nu is. Ook de architect, de heer Zuurbier te Schoorl, ontving een woord van lof voor zijn werk, zoomede de aannemer en al de werklieden. Als bewijs van er kentelijkheid voor deze stichting, bood Dr. Gunning „De Zevensprong" een groote scheepsbel aan, welke geplaatst werd bij den ingang van het gebouw. Dr. Gunning noemde het een reuzen werk wat hier is verricht. Hierna werd de vlag van „De Zevensprong" geheschen en werd de inrichting offi cieel voor geopend verklaard, waarna het Bestuur en genoodigden het ge bouw binnentraden, waar hun de thee werd aangeboden en waar menig ka meraadschappelijk woord werd ge sproken. Vele brieven en telegrammen uit alle deelen van ons land, waren als gelukwenschen ingekohien, ten- wijl talrijke bloemstukken in het ge bouw prijkten als hulde aan de stich ting. \ls bewijs dat deze stichting in een lang gevoelde behoefte voorziet, diene Middenmeer. De Kcrstvacantie. De befaamde en veelal voorkomende don kerc dagen voor Kerstmis zijn ook voor onzen polder buitengewoon „don ker" geweest en „ledig". Donker, door dat het Kerstzonnetje ten eenenmale ontbrak en plaats gaf voor een grau we, ijzige, damp en rijp gevende neer slag. „Ledig", doordien ook thans weer als bij de meest belangrijke feestda gen de bijna traditioneel geworden vacantievlucht plaats had. Ettelijke busdiensten hadden dan ook een druk karweitje. De tot maximaal volgepak te bussen vervoerden de Wieringer- meerders naar alle deelen des lands. tot zelfs bij de 200 K.M. verwijderd van hier. Het gevolg was dan ook dat onze dorpen slechts spaarzaajn bevolkt wa ren en de anders vrijwel gezellige druk te zeer werd gemist. Brutale inbraak te Wieringerwerf Tijdens korte afwezigheid veel vermist Tijdens afwezigheid der bewoners van slechts eenige uren hebben j.1 Vrijdagavond inbrekers zich toegang verschaft in de voormalige cantine en bewoond thans door de fam. E. Brink man. Brinkman en zijn vrouw en het dienstmeisje waren voornemens Zater dag voor Kerstmis met Kcrstvacantie te gaan en wilden hiervoor nog eenige kleinigheden te Slootdorp in orde bren gen, waarna zij te ongeveer 10.30 weer tliuis arrriveerden. Koffers waren reeds gepakt en de noodige voorbe reidselen voor de ï'eis getroffen. Bij thuiskomst ontdekte men echter tot groote ontsteltenis, dat er was inge broken. Wat werd vermist. Vrij wel alles was gestolen, wat gemakke lijk was mede te nemen. Een vloer kleed, gordijnen, lijfdracht, w.o. Zon dagsche kleeding, schoenen alle bedsteden, de ingepakte koffers en voorts aan contanten 4 bankbil jetten f 25, 3 bankb. f 20, 1 van f 10 en 1 rijksdaalder. Bovendien nog een spaarbankboekje waarop stond belegd f 120 en trouwboekje. -- Hoe men. te werk is gegaan. Alles is meegeno men met fietsen, welke op eenige tien tallen meters vanaf het gebouw waren ondergebracht. Alles werd oogenschijn lijk per fiets uit de woning gebracht. Een schoen afkomstig van de inbraak is op den straatweg De Terp terugge vonden. De politie, geassisteerd door de gewapende macht uit den omtrek, als Wieringcn-Medemblik-Kolhom enz. heeft ijverig gewerkt, doch heeft nog weinig spoor. - Een nieuwe inbraak. Zaterdag avond pl.m. zes uur was de politie te Slootdorp-Middenmeer opn,ieuw in actie in verband met een nieuw in- braakg;eval in het pand bewoond door den bedrijfsboer J. v.d. Linde. De poli tie kon echter niet de minste bescha diging of forceering van deuren waar nemen. Vermoedelijk is het hier iemand ge weest welke niet op de hoogte was met het vacantievertrek der familie en een boodschap had. Gedacht wordt in dit verband dan ook dat het hier een loos alarm betrof. Middenmeer 22 Dec. Kerstfeest. Vrij dagavond werd in het Gymnastiek- gebouw alhier een schoon geslaagd Kerstfeest gevierd voor de Midden- meersche jeugd. Ruim 80 kinderen waren vertegenwoordigd en zaten ge- voimd in groote V om de Kerstboom. Eveneens waren vele ouders bij dit feest vertegenwoordigd. De leiding be rustte bij den heer Boersma onder wijzer alhier, doordat de heer K. v.d. Veen wegens ongesteldheid verhin derd was. Verder had het verloop van het feest plaats als reeds van dat te Slootdorp is vermeld. Wegenaanleg Wieringermeer. De directie der Zuiderzeewerken heeft aanbesteed het aanleggen van De inrichting: beschikt naast een mooie ruime keuken, een groote zaal en eenige kleinere zalen, momenteel over ruim 100 bedden. De omgeving, waarin het gebouw ligt, is schitterend aan de eene zijde een mooi duinland schap, aan de andere zijde het vlakke land en wanneer men boven in liet ge bouw vertoeft, heeft men een anbe- lemmerd uitzicht op de Noordzee. Wij kunnen de lezers van ons blad aanraden om eens een bezoek aan de ze inrichting te brengen en wij twijfe len niet of de herbergmoeder en vader, zullen U steeds als welkome bezoe kers ontvangen. Het brengt u tevens een stapje nader in de kennis van het werk der jeugdherbergen. Schagerbrug. Zondagavond 24 Dec. j.1. had in de Ned. Herv. Kerk alhier het Kerstfeest plaats. Het kerkgebouw was geheel met be langstellenden gevuld. Na het openingswoord door ds H. Witkop en daarna Gemeente-zang, werd onder leiding van de dames dei- Zond agsschool door de kinderen ge zongen „Stille Nacht" en „Hoort hoe de Feestklokken schallen" hetgeen zeer goed en duidelijk werd gezongen. Hierna ontvingen de kinderen een versnapering. Ds. Witkop hield hierna de kerstvertelling „Het Kerstengeltje", waarna door de kinderen wederom een tweetal liederen werden gezongen n.1.: „Van duizend kleine kaarsjes" en plus minus 14,3 K.M. gewalste wegen in de Wieringermeer, raming f 145.000 Laagste inschrijfster de N.V. Jaarts- veld's Wtegenbouwmij. te Silvolde voor f 112.3120. INGEZONDEN STUKKEN. Mhr. de Redact. liet leek mij van het begin aï niet zonder bezwaren onder het Wieringer- imeerhoekje nu en dan eens een over druk te plaatsen uit een der grote bla den over de Herv. Kerkelike Kwestie in de polder. Het aantal daarover verschenen stukken is legio en het wordt daardoor moeilik te kiezen, al les te publiceeren zal voor u niot doen lik zijn Dat het inderdaad bezwaar lik is blijkt tans^. Het stuk van T-rWObbink is krachtig en uitgebreid weerlegd, en eigenlik moest nu dit wederwoord ook een plaats krijgen. Maar ik vrees, dat het oetreffende artikel voor ons hoekje te tang is om in zijn geheel te worden opgenomen. Om deze reden wil ik het wagen zo kort mogelik in eigen woor den de hooggeleerde laster te beant woorden. Dit lijkt mij wenscheliker, dan het bedoelde tegenartikel slechts verkort te publiceeren. Prof. Obbink schrijft over lidmaten- fokkerij. Wie er belang in stelt, moet eens aan de afgevaardigden van net Class. Best., die de aanneming van rechtse en linkse lidmaten meemaak ten, vragen wat hun indruk is geweest. Hij zal vernemen, dat die indruk wat betreft eenvoudige bijbelkennis, vele malen gunstiger is ten opzichte van de linkse als de rechtse lidmaten. Wat betreft de innerlike gezindheid der aangenomenen wil ik natuurlik geen woord schrijven, noch lovend die der linkse lidmaten en nog veel minder albrekend die der rechtse. Het laatste zou ik schandelik van mij zelf vinden, het eerste niet nodig. Prof. O. schrijft verder „En krijgt daardoor liet vermoeden geen basis, dat men (Utaroin zoolang talmde met deze stemming, omdat het „vereiste getal er nog niet was Dit is zulk een grove laster, dat ik het passende bijvoeglik naamwoord er niet bij kan laten drukken. De eerste maal im mers dat er gestemd kon worden is er gestemd. Zeker, in November 1932 had er gestemd kunnen worden, maar toen waren er slechts 13 stemgerech tigden. Hadden toen die 13 personen moeten beslissen voor al de anderen Natuurlik zou dat onbillik zijn ge weest 1 Maar de eerste mogelikheid daarna is gebruikt. Van talmen was geen sprake. Er is zelfs gestemd op een oogenblik, dat rechts meende te zullen overwinnen, en links van een overwinning niet zeker was. Ten derde wordt dan het verhaaltje opgedist van de mensen die niet eens wisten waar de kerk te Slootdorp lag. Ik heb laatst eens gelezen, dat men in een debat overal op antwoorden kan, behalve op domheden. Daarom antwoord ik hier niet op. Verder worden enige getallen om trent het bezoek gegeven. Het zal u begrijpelik zijn Mhr. de Red., dat het mij niet past daarop in te gaan. Boven dien ben ik niet in staat al die cijfers te controleren, daar het niet mijn ge woonte is een officiële teller aan te stellen in de diensten van een collega. Enige opmerkingen, die over die ge tallen wel in mijn pen zitten, wil ik dan ook daarin laten. Ik herinner mij iets, dat wel eens gebeurde, toen we nog van zulke kwa jongens waren. Dan gebeurde het wel, dat een onzer „niet tegen verlies'* kon, zoals we dat noemden. En dan stampvoette hij en riep jullie hebben gemeen gespeeld. - Ja die herinnering komt tegenwoordig nog al eens bij mij naar boven. F. „De witte vlokken zweven" waarna dat dien eersten nacht reeds aan 50 ge kinderen wederom een versnape- personen nachtverblijf werd verstrekt, ring werd aangeboden om tot nog te zingen „Zie aan de boom de lichtjes stralen". De kinderzang werd begeleid door orgelspel van den Heer Oskam. Na het zingen der gemeente van het danklied, werden de geschenken aan de kinderen van de Zondagsschool en Catechisatie uitgedeeld, welke beston den uit kleedingstukken, vervaardigd door de dames der Naaikrans en daar bijgevoegd een cadeautje. Na het zin gen van het danklied bedankte ds. Witkop allen, welke hadden medege werkt om het Kerstfeest zoo goed te doen slagen en gingen allen zeer ver heugd huiswaarts. Motorrijder geslipt. Aan hersenschudding bezweken. Dinsdagavond ongeveer half zes keerde de electrotechnisch ingenieur de heer P. W. Gombault op zijn motor rijwiel over den Amsterdamschen weg naar zijn landhuis te Schaarsbergen terug. Bij het nemen van de bocht Amsterdamschen weg-Koningsweg is hij geslipt. Bewoners van een nabij- zijnd hotelpension vonden hem bewus teloos. Hij bleek een hersenschudding te hebben hekomen en is Woensdag morgen aan de gevolgen daarvan over leden. De heer Gombault was 31 jaar oud. is U thans aangewezen op het autobusvervoer. Neemt daarvoor de Slot WACO TEL. 184 HOORN.

Wieringer courant | 1933 | | pagina 2