vpo telt iJiavniiKu Oat is verdraaid kras h m* Belangrijk! TEUN TAK ES GELUKKIG NIEUWJAAR! MODE-TTPS UITVERKOOP TOTALE OPRUIMING! W. F. GORTER ZIEKENFONDSLEDEN fa. JOH. LAUWERS, Payglop 3 Alkmaar. WOLLEN- EN GEWATTEERDE DEKENS. m DE PRACTISCHE HANDSCHOEN"-MOUW. Hoewel er dikwijls be- weerd wordt, dat Ma dame Mode in het ge heel geen rekening nouc-t met onzen finantiëelen toestand, schrjnt hier dit seizoen eenige ver betering in gekomen te zijn en wel door de zoogenaamde „hand schoen" mouw, die ge tuigt dat Madame Mode vol goeden wil is, om ons met minder japon nen toch passend ge kleed te doen gaan. Deze mouw veroor looft ons n.1. in de zelfde japon, gasten te ontvangen, op bezoek te gaan, theaters en con certen te bezoeken en naar een danspartij te gaan. JEANNE DE FL. VOOR HAKc. ROUWEN. Een garnituur voor ie koffietafel. Een mooi kleed- voor de koffietafel met bijpassende servetten, valt altijd in den smaak van iedere vrouw. Het hierbij afge beelde kleed is van linnen in verschillende kleuren en natuurlek wasch- en lichtecht'. De afwerking bestaat uit open zoomen. Eerst trekt men de draden uit voor deze zoomen, ongeveer c.M., breed. Dan knipt men de stukken linnen, rijgt ze om, speldt ze op de daarvoor bestemde plaatsen en werkt ze met den open zoom op. Vooral d-e hoekjes moeten nauwkeurig en precies be werkt worden. Van nauwkeurig werken, hangt het grootste gedeelte van het al of niet goed uitvallen van het kleed af. Ook de servetjes worden op dezelfde manier be werkt. De koffie warmer maakt men stijf met karton, en hecht tusschen het Iforton.en c-e voering een dikke laag watten. De keuze der kleuren zal wel geen enkele vrouw moeite geven: men houdt natuurlijk rekening met de inrichting en de kleuren der kamer, waarvoor het garnituur be stemd is. Een mooie kleurencombinatie, die tege lijkertijd vrij neutraal is, geven wij hier: op een warm crèmekleurig fond, vakken van oker, twee nuance» bruin en oranje, M. B. zóó, dat het waschgoed geheel onder water ligt: men dekt de teil toe. Wanneer men op een ver afgelegen plaats woont, en niet spoedig een ontsmettingsmiddel kan krjjgen, dan gebruikt men kokend water. In dit geval zullen er d-an wel vlekken in het goed ontstaan, z.g. .inbranden", die later niet meer te verwijderen zijn; maar het belang van personen gaat boven dat van 't goed. Men gebruikt een teil o^mmer, die ontsmet kan wordgfl^pet 5 ÖTO of goe^^^^azuurdflApteenen emmers en (geen h Interviews met onbekende vrouwen fDe hutevrouw. „Voor alles wensch ik, Gat mijn man en kinderen gezond en opge wekt blijven in dit nieuwe jaar. Dat is de hoofdzaak. Verder, dat mijn man zijn werk zaamheden houdt; dat zou al heel wat waard zijn. De levensmiddelen zouden goed- kooper kunnen worden. Voor me zelf een paar dagen vacantie in het jaar. Dat is alles! Nieuwe kleeren? Och, mevrouw, dat be spreek ik liever met mijn man onder vier ©ogen. U hoeft niet alles te weten." De steno-typiste. „Ik hoop, dat mijn chef me in dit nieuwe jaar niet aldoor „Juf- frouw e-hum-me" blijft noemen. Ik werk nu al een jaar met. hem samen en hij zou zich toch eindelijk wel eens de moeite kunnen ge ven mijn naam te onthouden. Het is zoo ver nederend en zelfs beleedigend, het gevoel, dat je niet eens zooveel waard bent, dat je naam onthouden wordt. Of ik nog meer wenschen heb? Oh, ze ker! Ik wensch te trouwen met een lieven, verstandigen man. Verbaasd? Dacht u mis schien, dat ik tot aan mijn dood toe typiste zou willen blijven? Geen sprake van! Knap hoeft mijn man niet te zijn; maar eerlijk en netjes en hij moet den wil en den moed hebben om te werken en vooruit te ko men in de wereld." Dc vrouw achter het stuur. „Ik wil niet als een wonderdier beschouwd worden, omdat ik zelf chauffeer. Ik heb mijn rij bewijs eerlijk verworven en dat was werke lijk niet zoo gemakkelijk. Ik wensen, dat mijn heeren collega's me als volwaardig be schouwen. Ik kan dat minachtende, ironi sche lachje op hun gezichten niet uitstaan, als ze een vrouw achter het stuur zien. Da gelijks staan de couranten vol over ongeluk ken, de veroorzaakt zijn door mannen. Ge beurt het ons eens dat we het spatbord van een anderen wagen beschadigen, dan wordt er meteen gezegd: „De vrouw hoort niet achter het stuur". Dat zou ik anders wen schen." De verkoopster. Mijn wensch voor het nieuwe jaar is, dat de koopendo dames een beetje rekening houden met de meisjes ach ter de toonbank. Ik begr\jp natuurlijk wel, dat iedereen tegelijk goed en goedkoop wil koopen. En vooral in deze slechte tijden. Ik zelf ben ook niet altijd verkoopster. Soms ben ik ook wel eens „klant" en ik weet wat het zeggen wil, vele dingen noodig te hebben en toch maar weinig geld te hebben, om uit te geven. Maar dan moet men toch on geveer weten wat men noodig heeft en wat men uitgeven kan, als men een winkel of warenhuis binnen gaat. Ik ben gaarne be reid alle eenigszins mogelijke wenschen te vervullen; maar het komt heel vaak voor, dat ik mijn heele voorraad overhoop moet halen en dat de klant dan niets van dit alles koopen wilde en weg gaat met een halven meter lint. En ik doe alles graag en glimlach zelfs nog, al ben ik nog zoo moe en afgejakkerd. Dan is mijn wensch, dat de dames de vöT* koopsters een beetje meer ontzien, toch ook heusch niet zoo greot." Do tconeelspedster. „Mijn wensch voor het nieuwe jaar is, een beetje verschoond te blijven van al die doellooze brieven en tele foontjes. Ik verklaar daarom hier nog eens, dat ik inderdaad getrouwd ben en nog wei gelukkig getrouwd onderstreept u alstu blieft gelukkig en dat ik er niet aan denk mij van mijn man te laten scheiden of iets dergelijks. Het ligt verder ook niet op mjjn weg om onbekende sterren een plaatsje aan het tooneel te verschaffen, om hen finan cieel te helpen of op eenig andere manier te protectionneeren. Daar tegenover wensch ik een waar be' grijpen voor mijn kunst; menschen die met mij lachen en huilen en die me eeriyk schrij ven, of mijn spel hun bevalt of niet. Voor zulke brieven wil ik dan ook gaarne het strafport betalen. Maar anders enfin, ik geloof, dat u nu mijn wenschen wel onge veer kent." De werklooze. „Werkf Werk voor millioenen andere mannen en vrouwen, die mijn lot deelen. Werk en een bescheiden loontje, dat ik weer vrij ademen kan herademen na lange grauwe uren, dagen, weken, maanden en jaren van werkloosheid. Een beetje licht, een beetje warmte, een beetje hoop je handen weer kunnen roeren. Anders wensch ik niet." MARIAN B. et 5 l^ilin. Geëmailleerde biefstuk, andyvie, fruit. Woensdag: HOE BEHANDELT MEN WASCHGOED VAN ZIEKEN? Al het goed, dat door zieken gebruikt is, moet met bijzondere voorzorgen behandeld worden. Het wordt afzonderlijk gehouden, zoo kort mogelijk bewaard, vóór het gerei nigd wordt, en nooit bewaard in de zieken kamer. Men zij vooral voorzichtig met al het goed, dat van besmettelijke zieken afkom- sig is. Men bewaart, behandelt en verzendt dit nooit tegelijk met ander goed. O.a. goed van lijders aan: roodvonk, diphtheritte, pok ken, typhus, ohoiera, huidziekten, tubercu lose en andere ziekten, die door den genees heer als besmettelijk worden aangewezen., Men rekent bij de meeete gevallen van be smettelijke ziekten, zooals b.v. steeds bij typhus, cholera, roodvonk, pest, pokken en nog andere ziekben, die door Gen dokter wor den aangewezen, al het goed van de hulsge- nooten van de zieken als besmet. Al het goed, waarvan men niet zeker weet, dat het niet besmet te, beschouwd men als wel besmet; eveneens 't goed van overledenen. Men raadplege in aoo'n geval steeds den dokter, Besmet goed moet men nooit droog laten liggen, men rolt het, wanneer het van het beG genomen wordt, voorzichtig in een vochtig laken en laat het zoo spoedig moge lijk ontsmetten. Wanneer het goed niet spoedig gehaald en ontsmet kan worden, en men genoodzaakt i3, het tijdelijk te bewaren, legt men het ln water, bij voorkeur met een ontsmettings middel: carbol lysol 3 formalinelO i 0 o o Hoe het binnenkort weer toe zal gaan in onze groote warenhuizen en magazijnen. (Door een man gezien.) teilen zfl^^fbest (geèJT houten!) Dit goed wordt dan later aan een ontsmettingsinrich ting meegegeven, en wanneer dit niet mo gelijk is, moet de huisvrouw of de verpleeg ster het zelf ontsmeMfc^Want nooit mag men besmet BRtl aan bleeker of waschinrichting JBH^waar geen gelegen heid tot ontsmetw^T>estaat. SCHOONHEIDSMIDDELTJES Maandag: VOOR IEDEREEN. Winterhanden en -voeten ontstaan reeds in den herfst, duren dikwijls tot ver in de lente en komen ook voor in winters zonder vriezend weer. Ja, zelfs hoort men er in natte winters meer van dan bij droog, vriezend weer. Het ontstaan wordt bevor derd door het dragen van nauwe, den bloedsomloop belemmerende schoepen, handschoenen. De verschijnselen zijn jeuk, zwelling en roodheid, dikwijls zelfs gevolgd door wondworden, opengaan der aangedane deelen. De behandeling bestaat in reeds vroegtijdig handen en voeten iederen dag eenigen tyd in warm water te houden. Ver der het dragen van warme, niet te nauwe schoenen en hand schoenen en als toch de aandoë- ning ontstaat, handen en voeten 's avonds inwreven met gelijke deelen olgfolie, glycerine en tinc tuur van benzoë. Een goed voor schrift is ook de Frostinbalsem bestaande uit één deel bromacol en negen deelen resarbine. Heeft U wel eens in den spie gel gekeken, wanneer U boos waart? Och, doet U het toch als- tubieft eens, U zult bijna niet kunnen gelooven, dat U het bent. Het is een heel goed middel om zich te leeren beheerschen. 's Naohts moet men met het hoofd zoo laag mogelijk liggen. Het is het beste middel om een onderkin te voor komen. Het te gemakkelyker dat te voorkomen dan een onderkin weg te werken. WEET U DAT van overschotjes nog zoo veel aardige en handige dingen gemaakt kunnen wór den!? Hier volgen eenige aanwy zingen. Strooken cretonne, overblijfselen van slaapkamer- of serregordijnen, leveren aller aardigst materiaal voor beetpakkertjes, die om het oor van den theepot of om het heng sel van den waterketel worden Cretonne laat zich ook, met een beetje vaarigheid, uitstekend verwerken om kar tonnen doozen te beplakken, die op de toilettafel voor allerlei doeleinden kunnen worden neergezet. Lapjes van baal, saai of flanel kunnen, desnoods in de meest verschillende en scherp tegen elkaar afstekende kleuren, worden verwerkt tot eierwarmertjes. Aan de ont- byt- of koffietafel krygt elk ei, staande in een dop, zyn eigen mutsje dat volgens de fantasie van de vervaardigster, met een paar steekjes wat kraaltjes of loovertjes kan worden gegarneerd. Van oude zyden of tricot handschoenen kunnen poppekousen worden gemaakt, van oude glacé, castoor en wildleere,n hand schoenen kan iedere moeder poppe- schoentjes en pantoffeltjes knutselen. Oud© dameskousen, waarvan de beenen nog goed? zyn, kunnen worden verwerkt tot dlrectoirsbroekjes voor kinderen. Zyden lapjes, al zfn ze nog zoo klein, zyn geschikt materiaal voorbedeldekentjes van het poppenbed. Overschotjes fluweel, satijn en zyd© wor den met eenige handigheid gebruikt om speldekussentjes of stootblokjes voor het pianodeksel te bekleeden. Reepen wit linnen, batist en neteldoek, ©verschotjes van linnen kanten en entre deux kunnen samen worden verwerkt tot kleedjes en Ioopertjes voor toilet- en wasch- tafel, om onder flacons, karaffen en poeder- doozen neer te leggen. Een eind linnen eatre-deux met daarby passende kant vor men samen, ate ze handig aaneengehecht zyn, een aardigen looper voor den opstand van de waschtafel. Restanten van een licht zyden avondkleed of dunne beschilderde shawls kan men gebruiken om een lampekapje opnieuw te overtrek ken. Mrs. X. HET MENU VOOR DE K f Zondag. rijstesoep; varkenslapjes, Brusselsch lof, aardappelenvan ill epudding. gekookte gekookte aardappelen; stamppot van boerenkool met worst; drie-in-de-pan. Donderdag: kerrysoep; ossengehakt, savoyekool, gekookte aarCV appelen; nootpudding. Vrij dag: gebakken bokking, roode kool, gebakken aardappelen; flensjes. Zaterdag: stamppot van zuurkool met spek; citroenrijst. Rijstesoep. Bereiding: L. jus ontvetten en met kokend wa ter aanvullen tot 2 L.; hierby 50 Gram ryst, een paar met boter en bloem gefruite uitjes en, zoo gewild, wat kerry bijvoegen; Ge soep y2 uurtje laten koken; er dan wat broodballetjes in doen en ze nog even op het vuur laten staan. Nootpudding. I Bereiding: 250 Gram garnalen vermengen met melk en roerend aan de kook brengen; dit binden met 10 Gram gelatine en er, na bekoeling, 4 eierdooiers bijvoegen, geklopt met 4 lepels suiker, een geraspte citroen schil en Vi L. slagroom. Den pudding ver der laten bekoelen in een met eiwit bestre ken vorm. ONS WEKELIJKSCH KNIPPATROON. Blouse en rok zyn nog steeds modern; daarom leek het ons geschikt een paar mooie modellen voor onze lezeressen ver- krygbaar te stellen. No. 203. blouse, gedacht van satyn. Het model is allerliefst; bovendien ook zeef geschikt voor dames met zwaardere figu ren. Gedragen op een zijden rok, is deze blouse buitengewoon chic en elegant. Bo vendien kan men de ondermouw los maken, zoodat de blouse zoowel met korte als lange mouw gedragen kan worden. Benoodigd: 2 Meter satijn van 100 c.M. breedte. No. 204: leuke moderne rok. Het model ZOO'N JONGEN! Wl Frits had al verschillende keeren standjes gekregen van zijn onderwyzer, dat hij zoo vaak te laat kwam. Eens was de onder wyzer erg boos geweest; toch kwam Frits den volgenden dag weer te laat. „Zou je me misschien de reden ©p kunnen geven, Frits, waarom dat nu weer is?" vroeg Meester. „Ja, Mynheer," zei onze Frits- je. ,Ik droomde, dat er een voet- badwedstryd was. Omdat er geen enkel doelpunt gemaakt v werd de wedstryd tenslotte nog tien minuten verlengd. En toen ben ik nog even blijven kUken!" is zeer voordeelig; daar de middenbaan dwars genomen kan worden. Benoodigd: 1.25 Meter stof van 130 c.M. breedte. Beide patronen zy'n in alle maten tegen den prys van 38 ets. per stuk (of 55 ets, samen) te verkrygen bij de „Afdeeling Knippatronen," van de Uitgeversmaat schappij „De Myipaal", te Amsterdam, postbox 175. Toezending zal geschieden na ontvangst van het bedrag, dat kan worden voldaan per postwissel, in postzegels of wel per postgiro 41632. De lezeressen worden vriendelijk verzocht naast het nummer van het verlangde pa troon, ook de gewenschte maat, d.w.z. boven-, heup- en taillewydte op te gr/en. Gelieve verder naam en adres duldeiyk op te geven. Men voorkomt daardoo- on- noodige vertraging in de opsturing. -* Beëedigd Makelaar Tel. Hippolytushoef 15. Heeft GELDEN BESCHIKBAAR tegen Hypotheek op Landerijen, Huizen en Schepen. Belast zich met het plaatsen van Particuliere gelden Sluit Levens-, Brand-, Scheeps-, Trans- portverzekering enz. Beëedigd Makelaar Schagen Tel. No. 13, belast zich met het opmaken van boedelscheidingen, Successie, Me mories (naar eigen schatting) koopacten, ruilingen, huurcon tracten, enz. en het verstrekken van gelden onder hypothei verband. Geeft advies in Zitdag te Hippolytushoef ten huize van N. KOK aan de Nieuw- straat, iederen ZATERDAG van 10—2 uur. WIJ hebben voor OOK Z. en O. FONDS) BRILLEN. Op gereedmaken en reparaties kan gewacht worden. Gegarandeerd goedblljvende DOUBLé BRIL met donkere of lichte randen 3.—. BUIKBANDEN EN ELAST. KOUSEN. Paskamer en vrouwelijke hulp (verpleegster) aanwezig. Voortsbreukbanden, enkelstukken, platvoctzolen enz. Alle menschen die onder- en bovenkleeding koch ten bfj Hippolytushoef Wieringen klagen niet over de kou want men kan er tegen en >ok 'snachts heerlijk warm door TEUN's

Wieringer courant | 1933 | | pagina 7