Verkooping OPROER alle Zakènmenschen Donderdag II Januari a.s. Ambachtsschool voor Hen Helder co Omstreken eigen gebouw BOERENKNECHT J. SCHOORL Pz, SCHAGEN telefoon 82 Boekhoudingen. Balans - opmaking. T. HENNINK - WIERINGEN V00RL00P1G BERICHT. OPENBARE Zaterdag 27 Januari 1934, Een WOONHUIS CONSULTATIE - BUREAU WITTE KRUIS WIERINGEN. ZITTING DONDERDAG 11 JAN. Dr. BEEKER (2—3 uur.) in de WIERINGERMEERPOLDER die in AANGIFTE van NIEUWE LEERLINGEN woord"van welkom, zijn vreugde ër over uit sprekend dat er zoo velen zijn op gekomen en vooral de bewoners van Slootdorp en hoop te dat ze een aangename avond mochten hebben, vooral nu er een aanknoopingspunt is om contact te krijgen met elkander. Toen zette de Kleine Harmonie-Kapel haar beste beentje voor en gaf bij uitstek vroolij Xe muziek, wat ten zeerste op prijs werd ge> steld door de aanwezigen. Een korte toespraak werd gehouden door den Voorzitter Pr. Kiela over het doel ei werkzaamheden van Hei-wonnen Levens kracht. Hij sprak aldus Dames en Heeren In het bijzonder onze dank voor de aanwezigheid van den Eerw. Pater. Zooals we allen weten, kon onze G.A. niet tegenwoordig zijn en we hopen allen op een spoedig herstel. Ik sta hier thans voor U, om een korte toe spraak tot U te houden voor H.L. Dit is een taak voor mij, welke ik nog nooit heb gedaan en verzoek ik U dan ook om mij niet kwalijk te nemen, indien hier of daar een fout mocht schuilen. Ik wil U ook niet met cijfers en getallen lastig valüg, want dit is al zooveel gedaan, maar met een enkel woord. Ik verzoek U dan ook uw welwillende aandacht en kom ik bij U met de vraag Wat is „Herwonnen Le venskracht Dan beschouwen wij het gelijk aan een brandspuit zonder water. Zoolang de menschen ze niet noodig hebben zijn ze ge rust en vertrouwen, dat ze zal werken als de nood aan de man mocht komen. Maar als dit gebeurt en ze krijgen dan een briefje waarop staat, dat de patiënt nummer honderd zoo veel van de wachtlijst is, dan is Leiden in last. Dan voelt men, dat intusschen het lieve le ven van vrouw of kind dreigt verloren te gaan, dat de tuberculosebrand het mensche- lijk huis vernietigt, eer de brandspuit (H.L.) voldoende water geeft. Wij zijn in dit opzicht de brandweerman nen. Wij kunnen pompen zoo hard we willen, als er geen druk staat op de geldleiding, dan kunnen wij niet helpen. En hoe komt dat? Veronderstelt, dat gij voor uw oogen ziet dat door een ongeluk een menschenleven dreigt verloren te gaan, zoudt gij dan niet uw laat ste kracht inspannen om zoo'n leven te red den. Welnu hoevele wachten op uwe reddings pogingen. Ik hoor ze, die duizenden zieken, ze roepen. ^„Wij zijn bedelaars om ons leven. We worden niet moe, al laat gij ons vruchte loos staan. We willen niet moe worden, wij willen geen moeheid voelen. Wij moeten U hebben. Wij willen niet weggestuurd worden, want dat is voor ons de dood en wij willen leven. Ook voor ons is het leven een blijde werkdag om te metselen en te bouwen een huis van toekomstig geluk. Help ons leven. Laat ons niet sterven door uw steun te wei geren." Want jaarlijks sterven 8 duizend menschen aan tuberculose en lijden er minstens 50.000 aan deze gevaarlijke ziekte. Onze arbeiders beweging heeft zeker in haar gelederen de huisgenooten medegerekend, 1700 zieken. Jaarlijks vragen vier honderd zieken om hulp bij H.L. Als God U op den laatsten oor deelsdag zal vragen Wat hebt gij gedaan voor de zieke, die uw broeder was en dood ging, die gered kon worden door uw liefde en voor wien gij een enkele cent weigerde, om z'n leven te redden. Wat moeten wij dan antwoorden Beseffen wij wat dat zal wezen Wij vragen ons wel eens af hoe het komt, dat er nog zoo weinig gedaan kan worden voor de bestrijding van de tuberculose. Kent u de tuberculose, de tering? Neen moeder van ondervinding, aan U vraag ik het niet. Ik weet wel wat gij zoudt antwoorden. Met een brok in de keel zoudt gij mij zeggen „Of ik de tering ken Maar ziet gij dan niet de moede trekken op mijn gelaat die spreken van slapelooze nachten1 aan het bed van mijn kind doorgebracht. Of ik. Denk eens aan dat oogenblik waarop ik mijne kleine aan de kille aarde moest afstaan. Of ik de tering ken Ik hoor dat van een vader wiens uiterlijke groote zorgen verraadt. Zie slechts naar mijn gezin, waarover zoo ineens een floers van somberheid is uitgespreid. De zonne is onder gegaan. De moeder, de spil, waar alles om draaide,. werd mij ontrukt, alsof mijn kinder tjes en ik het zonder haar konden stellen. Of wij de tering kennen Ja zelfs onschuldige kinderstemmetjes hoor ik. Ook zij weten wat tering is Eerst vader en toen moesje. Zij lag te bed en moest altijd zoo hoesten. Zij werd zoo mager en op een dag gaf zij ons een kruisje en haar zegen. Toen was ze dood. Ik hoorde de buurvrouw zeggen dat het de tering was. Maar aan die allen vraag ik het niet Die antwoorden zijn niet onbekend, want men hoort ze bijna dagelijks, helaas. Neen ik wilde de vraag stellen aan ande ren die de tuberculose slechts kennen van naam, van hooren zeggen. Ik stel ze aan de genen die nog aangespoord moeten worden om de taak, ons door de Roomsche liefde op gelegd, te helpen volvoeren. Ik vraag ze aan degenen die dan pas de noodzakelijkheid gevoelen „H.L."' te steunen, indien ze er zelf door geholpen moeten wor- een wedstrijd tegen Wderingerwaard. Het is .maar weer gelukkig dat de zen wedstrijd acher ilen rug is, want een voetbalwedstrijd zonder publiek is als aardappelen zonder zout. Er was nog wel epnig publiek opge komen doch. dit hadizich op een aan gelegen terrein opgesteld en volgde uit de verte de wedstrijd. Veel heeft men ntót gemist want de verrichtingen vau beide elftallen wa ren van dien aam, cfeit van een slechte wedstrijd gesproken mag worden. Succes 2 was natuurlijk gehandicapt doordat Idema met het eerste mee moest naar Uitgeest, als invaller voor Jb. Smit, bovendien was Werelds niet verschenen waarvooi Kroon inviel. Precies om uur stelden de elf tallen zich Op onder leiding van scheidsrechter Snijders, Succes speel de het eerste kwartier met 10 man en de wind in haar nadeel, van beide zij den werd wat onwennig heen en weer getrapt met B. K. C. iets in de meer derheide Indien er meer verband in de ploeg van Succes had gezeten en schotvaar digheid, had de uitslag wel eens an ders kunnen zijn althans voor de rust zijn een paar prachtkansen ge den. En ik stel ze ook aan degenen die bij het minste wat er gevraagd wordt altijd scher men met het woord „alweer, of Bezuiniging, om er vanaf te komen. Ja tegenover die aar zel ik niet, maar vraag ik rondweg „Kent gij de tering Welnu eigenlijk niet. Want anders bestond er nu geen wachtlijst en konden wij elke aan vraag direct behandelen. Maar helaastot heden is dit nog niet zoo en wachten er nu nog vele. Op een lijst van stille hoop van te leurstelling en rouw. Ja voor vele beteekent dit verergering van kwaal met het gevolg van de dood. En dan kom ik bij U met de vraag wat zoudt gij willen doen, zoudt gij dit langs u heen kunnen laten gaan als een doodgewoon iets. Neen gij moet hierom denken, dat onze lieve Heer Zijn deel moet hebben en als wij Hem het niet vrijwillig geven dan komt hij het halen en neemt hij altijd meer dan Hij anders van ons verlangt, dus laten wij nu niet aarzelen, ik vraag van u niet te veel. Ik vraag het niet voor ons zelve. Neen ik vraag voor hen die op uw hulp rekenen, die op u wach ten, voor hun vraag ik van u niet meer dan 5 cent per week. Dat is toch niet te veel. Wat is een stuiver. Een dood koel ding zonder le ven en met maar betrekkelijk weinig waar de wat verloren gaat tusschen uw rijksdaal ders, guldens en dubbeltjes. Ze telt amper mee 't nikkelen kleine ding. Maar voor hen heeft zoo'n stuiver een ontzaggelijke waarde, Iicci 1/ iuuu OI/UIYCI ccu uiiuZiia.eeciJjTk.c wnaiuc, 0 als deze stuiver wekelijks door u allen betaald mjst dooi Succes, die met een goede wordt. Want ja als u van de week betaalt en volgende week weer uitscheidt dan kimt u na gaan dat dit voor ons zeer moeilijk is aan gezien wij van deze week een patiënt verple gen en volgende week hem of haar moet zeg gen, hoor eens ze zijn nu opgehouden met een stuiver te betalen, nu moet u maar zoolang naar huis gaan tot hij weer eens betaalt. Dat is te gek vindt u dat zelf ook niet. Neen, als wij willen steunen, moeten wij daar mee doorgaan en als u niet eens een week een stuiver kunt missen, wat in dezen tijd toch wel eens kan gebeuren, wij weten de omstan digheden, ja, wij kennen ze Nu, misschien kunt u die week daarop of 2 weken daarna dat ééne stuivertje inhalen. Laten wij nu dan handelen, maar nu dan ook nog heden, het invulbiljet wat wij zoo straks ontvingen in vullen, want er zijn er die het medenemen met de gedachte dat zal ik thuis doen en wij weten hetvan uitstel komt afstel. Laat men het dan ook straks aan mij ter hand stellen. Zoo wil ik dan nu eindigen en u niet te veel van de feestavond afleiden door mijn woorden. Zoo spreek ik de wensch uit dat mijn woorden vrucht mogen dragen daar dit voor mij als leek een succes zou zijn, maar vooral voor die duizenden zieken wier tolk is hier was. Ik dank u thans reeds allen bij voorbaat. Toen kregen we de voordracht in 3 bedrij ven, die geheel door den voorzitter is geschre ven en uitgevoerd. De Voorzitter heeft juist geen titel gekozen, omreden de aanwezigen zelf na de opvoering de naam moesten opge ven, en tevens een nummer opschrijven, in geval de naam van de voordracht niet werd geraden, dat men dan toch een pracht schil derij kon winnen. Deze schilderij werd gewonnen door W. Krommetuin, die dit weer schonk aan de vereeniging, om het te laten verkoopen. Kooper werd de heer A. van Dongen. In de pauze werd druk gebruik gemaakt van de grabbelton. De lachspieren werden danig in beweging gebracht. Toen was de beurt aan de gemengde too- neelvereeniging St. Hippolytus, die ten too- neele bracht het blijspel in 3 bedrijven „De Familie Schelvisch" of „Het zijn sterke bee- nen die de weelde dragen." Wij kunnen niet anders zeggen als dat al len zeer goed spel hebben geleverd, vooral de hoofdrol was in uitstekende handen. En hiermede was ons ijverig comité aan het einde van zijn programma gekomen, zoodat de Voorzitter de heer Fr. Kiela, namens alle aanwezigen zijn hartelijke dank uitsprak voor de spontane medewerking. Ook aan de Kleine Harmonie Kapel en we hopen dat zoo wel de toonelvereeniging als de Kapel nog menig maal voor ons zullen willen optreden. Tot slot kunnen we nog mededeelen, dat er 22 nieuwe leden zijn bijgekomen voor de vrij willige 5-cents-actie. Voorwaar een mooi re sultaat. Het Comité kan dan ook dankbaar op dezen welgeslaagden avond terugzien. De aanwezigen bleven allen nog lang bijeen voor dit uurtje gezellig samenzijn. SPORT. Succes-nieuws. Succes 2-B.Ki.0.1. 0-4 Na een gedwongen voetbalvacantie van 5 weken wegens vorst en sneeuw kon Zondag de onderbroken Compe titie weer worden voortgezet. Succes 2 ontving B. K. C. I uit Kl.-Sluis en moest deze wedstrijd zon der publiek spelen, wegens de onregel matigheden welke zijn gepasseerd in schutter in de voorhoede zeker doel punten hadden opgeleverd. B. K. C. maakte voor de rust twee cjpelpun- ten, die voorkomen hadden kunnen worden. Na de rust werd nog eenige hoop gekoesterd nu S. de wind mee had en wat meer was ingespeeld, dat dat er wat beter spel geleverd zou worden, doch deze hoop bleek ijdel, de zelfde vertooning als voor de rust, zin loos heen en weer getrap, plaatsen deed men niet meer, een strafschop tegen B. K. C. werd nog naast getrapt, een paar uitvallen van B. Iv. C. lever de nog een tweetal doelpunten op. Plet was een wedstrijd welke weinig aanlokkelijks te zien gaf, die met wat al te groote cijfers, afgemeten naar het vertoonde spelpeil door B. K. C. werd gewonnen Succes I maakte een uitreis naar Uitgeest en wist daar een fraaie overwinning te be halen van 2—0. De rust ging met een blanco stand in. Succes 3 was naar Kleine Sluis op bezoek bij B.K.C. II en moest het loodje lijden door met 2l te verliezen. Succes 4, welke eveneens aan de KI. Sluis speelde verloor eveneens van B.K.C. 3 met 21. De SuccesB.K.C.-dag eindigde dus ge heel in het voordeel van B.K.C. Succes a Helder e is niet doorgegaan daar 't clubje uit Den Helder niet was opgekomen. POLITIE. Verloren een gouden dasspeldje en twee gummilaarzen. Bij iemand aan komen loopen een herders hond. Inl. bij den Gem. Bode. GEMEENTE ANNA PAULOWNA. BREEZAND. Priester-Jubileum. 19 Dec. j.1. was het de dag, dat de Zeereerw. Heer J. G. Verhoeff, pastoor te Breezand, zijn zilveren priesterfeest herdacht. Echter wegens de ad vent, was de feestelijke herdenking uitgesteld tot Zondag 7 Januari. Zaterdagmiddag 6 Jan. j.1. is de Eerw. Jubilaris dan plechtig inge haald door de commissie van ontvangst op de grens van de gemeente. Met een samengestelde stoet waarin voor aan ging de Edelachtbare Heer Lovink, bur gemeester van Anna Paulowna, gevolgd dooi de muziekvereen. „Concordia" van Breezand en een aantal auto's en groot aantal fietsers met vlaggen werd de Eerw. Jubilaris en zijn familie door de Commissie van ontvangst af gehaald. In de laatste auto nam pastoor Verhoeff plaats en zoo maakte deze stoet een rondrit door Breezand. Hierna betrad de Jubilaris zijn kerk, waar voor een prachtige eerepoort was opgesteld en werd zijn Eerw. binnengeleid door vele bruid jes, terwijl een welkomstlied werd gezongen. Direct daarop werd een plechtig lof gehou den waaronder Pater Harteveld een kort wel komstwoord sprak. Zondag 7 Jan. werd er een plechtige Hoog mis gecelebereerd door den Jubilaris, terwijl een feestpredikatie werd gehouden door den Zeer Eerw. Heer v. d. Meer, Pastoor van De Schermer, 's Namiddags 2 uur was er receptie in de zaal van den heer Borst waarvan een zeer druk gebruik werd gemaakt. Behalve geestelijke autoriteiten merkten we op, Bur gemeester Lovink, Wethouders, Secretaris en eenige raadsleden. Tevens Dokter Olrée, het 2e Kamerlid Ch. v. d. Bilt, enz. Des avonds was het een plechtig danklof, waarbij wederom een zeer druk bezoek was. Het dankwoord werd gesproken door de Ju bilaris. Het parochiale zangkoor, dat zeer hoog staat aangeschreven onder leiding van Dir. G. Timmer, heeft zeer veel tot de ver hooging van de feestelijkheden bijgedragen. Vermeldenswaard is nog dat de vader van pastoor Verhoeff het geheele feest heeft mee kunnen maken, ondanks zijn hoogen ouder dom. Breezand heeft op waardige wijze feest gevierd. Bij velen wapperde de Hollandsche driekleur, met de witgele wimpel. Tooneeluitvoering. Naar we verne men zal de Tooneelvereen. „Exceisior" op Zondag 21 Jan. a.s. in de Zaal van de heer W. Kossen een opvoering ge ven met de klucht - „Een Halsbre kend Huwelijk". De vereeniging heeft dit stuk reeds met succes opgevoerd te Oude Sluis, 't Zand en Callantsoog, doch nimmer te Anna Paulowna. Wc twijfelen niet of de van ouds goed be kend staande Tooneelvereen. zal ook in Anna Paulowna met succes dit mooie Tooneelwerk opvoeren. De bekende paardenslagerij Slikker Den Helder door brand verwoest. In de afgeloopen nacht is de bekende paar denslagerij van de Heer J. Slikker in de Kroonstraat door brand verwoest. De bewoners konden zich met moeite redden en moesten in nachtgewaad het brandende gebouw verlaten. GEMEENTE ZIJPE. AUTO-BOTSING. Vrijdagavond ongeveer 5 uur had te Scha- gerbrug een botsing tusschen twee auto's plaats. In de dubbele buurt, ter hoogte van café- Modder, stond geheel rechts, doch onverlicht, langs den weg een luxe-auto van den heer v. D. uit Schagen. Deze wagen werd niet tijdig opgemerkt door den heer E. B. uit Schagen, die met zijn auto uit de richting Callantsoog kwam aanrijden. Doordat de heer B. geheel rechts van den weg reed en hij de stilstaande wagen te laat zag, was een botsing niet te voorkomen. De slag was hevig. Wonder boven wonder kwam de heer B. er vrijwel ongedeerd af. De beide wagens, voornamelijk die van den heer B., werden echter ernstig beschadigd. BRUGWACHTER BENOEMD. De heer B. Hoppe te St. Maartensvlotbrug is benoemd tot brugwachter aan de Friesche- brug te Alkmaar. SCHAGERBRUG. Maandagavond hield de afd. Schagerbrug van den Bond voor Staats- pensionneering een propaganda-avond in het lokaal van Mej. de Wed. J. Broer alhier. Voor dezen avond trad als spreker op den Weleerw. heer Ds. Westmijze van Rotterdam, wélke het onderwerp behandelde „Erger dan ooit het spookbeeld, oud en arm." Op meesterlijke wijze heeft deze begaafde spreker de idee van den Bond voor Staats- pensionneering naar voren gebracht en met tal van levensschetsen duidelijk gemaakt, dat het voor een ieder, welke eenig menschelijk gevoel bezit, plicht is zich te scharen in de rijen van hen, die strijden voor een premie- vrij Staatspensioen. De rede werd door de aanwezigen onder ademlooze stilte aangehoord en na afloop werd de spreker met een dankbaar applaus beloond. Na de rede volgde een kleine pauze, waar na door den spreker nog een zestal voordrach ten werden gegeven in proza en poëzie, ernst en luim. Ook hier geraakte het publiek onder de bekoring van den spreker en werd' alles met volle aandacht aangehoord. Wij gelooven wel dat de voorzitter, die bij het sluiten der vergadering den spreker har telijk dankte voor hetgeen deze avond door hem gegeven is, de tolk van al de aanwezigen was, daar men een mooie, onvergetelijken avond heeft meegemaakt. Het resultaat van deze avond was voor de afd. gunstig, daar zich verschillende nieuwe leden bij het bestuur hebben aangemeld. In de maand Maart a.s. zal de heer Ds. Westmijze voor de afd. Schagen van den Bond voor Staatspensionneering een propa- ganda-rede houden. Wij wekken onze lezers op deze vergadering te gaan bezoeken. J. VAN DER VLIET. DAGELIJKSCHE VRACHTDIENST. VERVOLG. Nadat een vrouw aan Jan haar bood schappen heeft gedicteerd, belooft hij, la chend als altijd, dat 't „voor mekaar" komt. Met veel beteekenende knipoogjes zegt hij, al klimmende en zich nederzettend achter 't stuur „Spullen voor een Ouwejaarsfuif Da's werk, vindt u niet?" Ik ben 't natuurlijk met hem eens. En ter wijl we de twee fietsers weer voorbij rijden en Jan, evenals tegen alle voorbijgangers, z'n hand tegen hen opsteekt bij wijze van groet, haalt hij een papier met boterhammen voor de dag en begint heel genoeglijk te eten. In een ommezien heeft hij één pakje verorberd. ,,'t Toppunt van gezonde eetlust" zeg ik en in alle eenvoud legt Jan me uit, dat-ie hier z'n boterham maar opeet, want straks heb ik geen tijd in Alkmaar, ziet u." Wat een heerlijk bezit, zóó 'n gezonde etenstrek„En zoo maar, zonder een beetje drinken" vraag ik. „Och. meneer, je went an alles, 'k Lust 't makkelijk zoo," zegt Jan, legt de boterham, waaraan hij zooeven is begonnen plotseling neer en springt vliegensvlug de wagen uit. We staan dicht bij 't weeshuis en ik verheug me over de mooie omgeving, waarin hier de pleegkinderen verkeeren. Wat heerlijk, zóó veel ruimte, zóóveel lucht en licht. Als Jan arriveert, rijden de 2 fietsers ons weer voorbij, lachend, omdat we niet harder vorderen. Jan wijst me in de verte de Ruigeweg, daar achter de weg langs 't kanaal. We gaan de bocht om en zien Sint-Maartensbrug voor ons. „Maar niet te hard gaan" zegt Jan, „want als je dan wat krijgt, is 't nooit zoo erg. Als je met een vaartje van 3060 K.M. in de kant vliegt, ben je nog niet jarig We rijden de twee fietsers weer voorbij en komen zonder al te veel oponthoud bij de brug. Daar zet Jan z'n auto aan de kant en gaat 't dorp in. Jammer voor hem, maar ik ben blij, dat er niet al te veel boodschappen voor hem zijn. Een stofzuiger plant Jan in de wagen, doet de klep dicht, wipt op echte jongens manier weer in de cabine. „Dat is natuur lijk wel eens verschillend" zegt Jan. Heel wat menschen gaan uit met Oudejaar, die hebben dus niks „te boodschappen." Daar heb je waarachtig weer die twee fietsers. De weg is zóó glad en de wagen van Jan neemt zóó veel ruimte in, dat de arme drommels ver plicht zijn, om af te stappen. Dreigend ste ken ze hun vuist op en Jan heeft groote pret. Daar gaan we weer. De lucht is dik en grauw en alles is even somber. Jan eet de rest van z'n boterham op en dan duurt 't niet lang meer, of we zijn in Alkmaar „Mooi op tijd," zegt Jan, als we de klok kunnen zien. „Half een." Ik bedenk plotseling, dat ik ruim 4 uur in die cabine heb gezeten Ik had óók kunnen wandelen in die tijd We rijden langs 't ka naal nog een stuk Alkmaar in tot dicht bij de Waag. Daar treffen we een heele collectie vrachtwagens. Alkmaar demonstreert zich hier wel duidelijk als marktplaats. „Hier laat ik de wagen staan, ziet U, en dan doe ik op de fiets boodschappen." Jan haalt een fiets met een geweldige bagage drager, waar hij van alles opstapelt, ook de kapotte stofzuiger en de leege bloemenmand, voor de dag. Mijn fiets en m'n koffer laadt hij uit de wagen, drukt me de hand op zulk een wijze, dat ik in m'n vingers een indeu king van m'n trouwring duidelijk kan zien en voelen, en met een nog altijd lachend ge zicht en heel vlug zegt Jan „Nou, meneer, u redt u wel, hè springt op de fiets en verdwijnt om 'n hoek een nauw straatje in en laat me beteuterd staan. Ik kan 'm niet eens bedanken voor het mee-rijden, nog min der op andere wijze m'n erkentelijkheid be- toonen. En steeds denkend aan zóóveel kor daatheid, aan zulk handelend optreden zon der één oogenblik van besluiteloosheid, aan zóóveel levensblijheid en gezonde kijk op de wereld rondom hem als die Jan blijkt te bezitten, begeef ik mij naar 't station om m'n reis naar huis voort te zetten. In de wachtkamer is 't heerlijk warm terwijl ik langzaam ontdooi moet ik telkens denken aan het moeilijke, veelzijdige werk, dat zóó'n man heeft te verrichten. Aan de koude en de ontberingen, die hij lijdt zóó'n langen win ter door en aan de groote steun, die zijn ge moedelijke natuur en stellig daardoor de genegenheid van zóóveel menschen hem daarbij geeft. En nu ik weer rustig thuis ben, .besluit ik, om Jan dan m'n dank maar langs deze weg te betuigen, evenals aan de vriendelijke winkelierster in Schagerbrug. 'k Zal aan beiden met genoegen blijven den ken, al zal ik nooit, maar dan ook nóóit ver geten, hóé koud m'n voeten waren op die bewuste tocht en hóé mooi de duinen met sneeuw .bedekt tegen de grauwe winterlucht afstaken. Jan, tot ziens, hoor Succes met je vrachtdienst, maar kom nóóit in de stad wonen BIEDT ZICH AAN een net DIENSTMEISJE, voor dag en nacht of heele dagen. Brieven onder letter C. aan het Bureau Wier. Crt. H.-hoef. ER BIEDT ZICH AAN een jonge kunnende melken. Inlichtingen, K. de JONG, Normerlaan, Wieringen. GEVRAAGD TE H.-HOEF, WIERINGEN HULP OP KANTOOR pl.m. 17 jaar, goed kunnende schrijven en rekenen. Brieven onder letter K. bureau Wier. Crt. Accountant en Belasting - consulent Lid van het Algemeen Verbond van Accountants, gevestigd te Eiken Donderdagmiddag van 26 uur zitting in café N. KOK, Nieuwstraat te Hippolytnshoef. uit de Beltstraat naar den Koogerweg en houdt zich verder aanbevolen voor Stoomen, Verven, Wasschen en Breien en verkoop van GEHAAKTE SPREIEN. Krijgt Van. der Lubbe niet de doodstraf Zal het veranderd worden in levenslange tuchthuisstraf Inzake een eventueele strafverzach- ting voor Marinus v.d. Lubbe, ver neemt de „Tel." dat bij het Neder- landsche gezantschap te Berlijn nog geen antwoord der Duitsche rijksre- geering op het gedane verzoek is bin nen gekomen. Men is echter van mee ning, dat hét verzoek zal worden inge willigd en dat de doodstraf voor den brandstichter zal worden veranderd in levenslange tuchthuisstraf. NAM. 8 UUR IN HOTEL S. KAAN, Hippolytushoef, ten verzoeke van de erven van nu wijlen Mej. GEERTJE KORT, wed. van den heer C. de Haan Pz. van met aanbehooren in de Nieuw straat te Hippolytushoef en di verse perceelen land, totaal groot 4.82.33 H.A., nader bij advertentie te omschrijven. Notaris OBREEN. hunne zaak drijven, om ter vergadering te komen op des avonds 8 uur in HOTEL SMIT te MIDDENMEER. Bespreking van de zakenbelangen, welke kan leiden tot betere bedrijfsuitkomsten en onderlinge samenwerking Flinke opkomst ons aller belang. EENIGE WINKELIERS. eiken WOENSDAG gedurende de maand JANUARI van 1.30 tot 3.30 uur n.m. in het schoolgebouw aan de Laan No. 16. Schoolgeld van f 4.- tot f 62.- per jaar, naar gelang het inkomen der ouders. ONVERMOGENDENdie aan de eischen voor toelating voldoen, worden kosteloos geplaatst. Bij de inschrijving moet een geneeskundige verklaring worden overgelegd, waaruit blijkt, of de leerling al of niet voor het gekozen vak geschikt is. Formulieren hiervoor zijn aan de school verkrijgbaar. Tevens behoort bij de inschrijving het laatste belastingbiljet te worden medegebracht. OPLEIDING WORDT GEGEVEN IN Metaalbewerking Electriciensvak Timmeren en Meubelmaken. Inlichtingen verschaft de Directcmv

Wieringer courant | 1934 | | pagina 3