WIERINGER COURANT TWEEDE BLAD. VRIJDAG 19 JANUARI No. 6. B1NNENLANDSCH NIEUWS. Elf personen verdronken. Bemanning van de .,Oakford" verongelukt. Tien lijken aan gespoeld. Het Engelsche vaartuig,) „Oakford" is Woensdagavond ongeveer 10 uur van den Eierlandschen vuurtoren aan den Noordkant van het z.g. Engelsch- mangat. Woensdagavond ongeveer 10 uur was de reddingboot „Eierland", van Coxdorp, van de Reddingmaatschap pij, bij het gestrande schip en weiger de de bemanning het schip te verlaten Uit de radioberichten bleek, dat de „Brandaris" zich Donderdagmorgen nog in de nabijheid van het schip be vond. Er was evenwel niemand meer aan boord. Waarschijnlijk is 't in ver band met de grootte van het scheepje, dat er niet meer dan tien of twaalf man aan boord waren. Donderdagmorgen zijn de redding booten „Eierland" van Coxdorp en „Dorus Rijkers" van Den Helder de Wadden gaan afzoeken om te trach ten iets te vinden. Door de reddingboot „Eierland" zijn bij een hoek van de Vliehors 10 lijken gevonden. Aan boord waren elf opva renden. De bemanning van het Engelsche scheepje had Woensdag aan de sleep boot „Holland" geseind, dat het lek was en dat zij het zou verlaten, waar op de sleepboot terugseinde „Raad u ten sterkste af met eigen sloep van boord te gaan." De bemanning schijnt dezen raad echter niet te hebben opge volgd, want later bleek dat de sloep aan stuurboordzijde was te water ge laten. De davids waren naar buiten gedraaid en de blokken hingen bui ten boord. De „Oakford" is in 1900 gebouwd en eigendom van de See Strubin en Co. Ltd., Londen. Het schip meet 669 ton gros. De Noord- en Zuid-Hollandsche Redding Maatschappij heeft alles ge daan wat in liaar vermogen stond om de bemanning te redden. Haar red dingboot „Eierland" is een groot deel van den nacht bij het gestrande schip gebleven. De boot is zoo dichtbij ge weest, dat zij een poging liad kunnen doen om de mannen van het schip te balen. Deze toonde zich ecliterj zeer onverschillig, bleef rustig de pijp rooken en gaf geenerlei gevolg aan aan de herhaalde aansporingen om de behulpzame hand te bieden voor het ovenverpen van een lijn. Onder deze omstandigheden kon de „Eier land" niets ondernemen. Vermoedelijk is de bemanning Don derdagochtend ongerust geworden bij het opkomen van het water en heeft zij zich in een der eigen booten bege ven om naar land te roeien. Va et vient van onzen veestapel. Reeds 70.000 drachtige koeien afgemaakt. Op 1 Januari j.1. waren in lotaal 62.000 stuks rundvee (alle drachtige koeien) opgekocht en afgemaakt, zoo dat men thans reeds over de 70.000 heen is. De gemiddeld daarvoor pe- taaide prijs heeft f 120 (II91/2) be dragen. Volgens het programma moeten op 15 Mei a.s. 140.000 beesten zijn opge ruimd. Mocht dat aantal dan niet zijn bereikt, dan zal de vrijwillige inleve ring worden vervangen door een ge- dwongene. Werden tot voor kort alleen drach- lige beesten overgenomen, thans wor den ook nuchtere kuischkalveren, be nevens versch afgekalfde koeien ontvangst genomen. Voor de laatste wordt per kilo twee cents méér be taald dan voor drachtige. De teelt-beperking, waarvan wij reeds geruimen tijd geleden den in houd publiceerden, is nog steeds niet in werking. Auto geheel vernield. Inzittenden gewond. Woensdagavond omstreeks half acht is op den Rijksstraatweg nabij do Kis tenfabriek „de Phoenix" te Halfweg 'n auto-ongeluk gebeurd. Uit de richting Haarlem naderde met groote snelheid een luxe auto, be stuurd door den Heer Langenberg uit Den Haag. In de auto waren nog drie personen gezeten, de 40-jarige heer Kroon, tech- niker te Amsterdam, alsmede de twee gebroeders Koenders te Haarlem. De beide laatstcn hadden in Haarlem ge vraagd te mogen meerijden, hetgeen werd toegestaan. De bestuurder passeerde een voor hem rijdende auto, doch moest direct weer naar rechts uitwijken voor een tegenligger en om niet in den berm terecht te komen, gooide hij daarna terstond weer het stuur naar links. Door deze manoeuvre en mede, als ge volg van de groote snélheid, waarme de gereden werd, begon de auto te slingeren, kantelde en sioeg toen drie maal over den kop, waarna de wagen ondersteboven en totaal vernield mid den op den weg bleef liggen. Van de inzittenden bleek de 40-ja- rige Kroon uit Amsterdam ei het ergst aan toe te zijn. Zijn beide beenen zijn verbrijzeld. Per ziekenauto is hij naar een der Amsterdamsche ziekenhuizen vervoerd. Men vreest voor zijn leven. Van de andere inzittenden bekwam een van de Gebroeders Koenders een lichte hersenschudding. Deze kon naar huis worden vervoerd. De beide anderen, waaronder de bestuurder, be kwamen slechts lichte verwondingen. automobilisten heeft de bestuurder van Haarlem af verschillende auio's met groote snelheid voorbijgereden, terwijl ook op het oogenblik van het on geluk de snelheid van den wagen zeer groot was, zoodat het gebeuren moet worden toegeschreven aan roekeloos heid. De vernielde auto veroorzaakte stag natie in het verkeer op den straatweg. MARKTBERICHTEN. HOORN, 18 Jan. 1934. Op tic heden gehouden Kaasmarkt waren aanvoer en prijzen als volgt 6 stapels kleine fabriekskaas f 22, 2 stapels kleine boe renkaas f 22, totaal 8 stapels, wegende 5726 Kg. De handel was vlug. SCHAGEN, 18 Jan. 1934 Op de heden gehouden weekmarkt waren aanvoel en prijzen als volgt 5 Paarden f 80- f 180 43 Geldekoeien (mag.) f 90-f 160 30 Geldekoeien (vette) f 150-f 205 7 Kalfkoeien f 180-f 240 Graskalveren f 30-f 45 38 Nuchtere kalveren f 8- f 17 Schapen (vette) f 18 16S Over- houders f 9-f 13 26 Varkens (mag.) f 13-f 16 24 Varkens (vette) per Kg. 36-38 cent 80 Biggen f 7-f 11 Konij nen f 0.50-f 1.50 10 Kippen 50 cent. Eierveiling Schagen. Veilingsbe- richt van Donderdag 18 Januari 1934. Aangevoerd 50.000 Kipeieren. Prijs 52-54 Kg. 330 a 350 55-57 340 a 370 58-60 360 a 3,80 61-63 390 a 430; 64-67 410 a 430 Klein 320 Alles per 100 stuks. Stichting „Heldersche Eierveiling" Noteering van 18 Januari 1934. Aan gevoerd 16092 Kipeieren. Prijs 48-51 Kg. 300 a 3120 52-54 Kg. 320 a 350 55-57 Kg. 330 a 350 58-60 Kg. 340 a 420; 64-67 Kg. 400 a 430. Alles per 100 stuks. INGEZONDEN STUKKEN. Verzoeke beleefd onderstaand ih Uw veelgelezen blad te willen plaatsen. Toen de steun voor de koeien van het Crisis-Comité op het Gemeente huis gehaald kon worden, zei men overal, dat ik een dag later gegaan was, omdat ik bang was dat men des nachts bijl mij inbreken zou. Ik zeg hiermee echter iaat dit een grove leu gen is. En als ik 's-avonds weg moet en ook mijn zoon, zegt men, dat mijn vrouw naar de buren gaat. Ook dat is een leugen. En een vriend van me had gehoord van een bekende uit Stroe, dat hij mij nog wel eens een lesje ge ven zou. Ik was maar een klein ventje. Maar ik w^jjrschuw hem. U dankend voor de verleende plaats ruimte, Jb. Kuut, Stroe. GEMEENTE WIERINGEN. ONS WIER1NG ERMEERHOEKJE. BUITENLANDSCH NIEUWS. Drankzuchtige hond. De bekende sportman Lord Chelsett had gedurende een reis naar Amerika zijn lievelingsterrier Boy aan den huisknecht overgelaten. Deze kortte zich den tijd door den hond eiken dag een schotel vol whisky uit te laten drinken en zich dan te amuseeren met de gekke sprongen van het dron ken dier. De hond heeft zich inmiddels zoo aan den alcohol gewend, dat hij niet wil eten voor hij zijn schotel whis ky heeft gehad. Lord Chelsett heeft nu zijn hond in een sanatorium voor drankzuchtigen doen opnemen in de hoop dat het dier weer normaal zal worden. Smokkelmarken in den steek gelaten. In de coupé van een tweede klasse D-trein Stutgartt-Rotterdam vond de conducteur achter de kussens 7000 Mark opgeborgen. Het geld was in pa pier gewikkeld. Blijkbaar heeft een rei ziger het over de grens naar Rotter dam willen smokkelen doch op het laatste oogenblik uit vrees voor de con trole, het geld in den steek gelaten. De Rijn staat laag. De Rijn heeft een zoo lagen water stand, als sedert vele jaren niet is voorgenomen. Hoewel de schepen slechts half geladen worden, raken zij niettemin, in het bijzonder op den be neden Rijn, dikwijls aan den grond. Stilletjes gevlogen en verongelukt. Een 45-jarige sportvlieger Rowland Hall geheeten, en zijn eenige zoon, een knaap van 15 jaar, zijn Zaterdag ver ongelukt, toen hun machine in de omgeving van Circeseer kwam te val len. De machine vloog bij de aanra king met den grond in brand en loen de brand had uitgewoed, vond men de verkoolde lijken. De man had negen maanden geleden zijn vliegbrevet ge haald en drie maanden met de machi ne gevlogen. Deskundigen verklaren, dat de bestuurder bij den staanden hoogen wind een wending verkeerd heeft uitgevoerd. Toen de echtgenoote het schokkend nieuws vernam bleek, dat zij geheel onkundig was van het feit, dat haar man zich met de vliegsport bezig hield en bezig had gehouden. GEMEENTE ANNA PAULOWNA. Tooneelüitvoering „Excelsior" A.s. Zondag zal door de Tooneelvereeni ging Excelsior in de Zaal van den Heer Ifessen opgevoerd worden het succesblijspel „Halsbrekend Huwelijk" Zie advertentie in dit nummer. De Polder-revue. Zooals de adver tentie in dit nummer aangeeft zal de Polder-revue opgevoerd worden Zon-, dag 28, Woensdag 31 Jan. en Zondag 4 Febr. a.s. Wegens groote vraag naar kaarten raden we ieder aan voor ziet u zoo spoedig mogelijk van entrée bewijs, daar voor de opvoering van Zondag 28 Jan. de plaatsen nu reeds uitverkocht zijn. Altijd blijft er wat. Toen de elec- trische stroom werd geleverd door de Gemeente, las je in vele kranten in in gezonden stukken het moest noo- dig. overgebracht worden naar het P.E.N." Dagelijks werd er over ge praat enz. Thans is de stroomlevering door het P.E.N. Ook thans hoor je ve le zuchten en klagen „Was het maar aan de Gemeente gebleven". Och, och, het valt niet mee alle hoofden in een zak te krijgen. Zangkoor. Het voor eenige maanden opgerichte Zangkoor onder leiding van den Heer 't Hart, heeft thans haar of- ficieele naam gekregen „Omhoog." We wenschen de heer 't Hart veel suc ces toe met zijn koor. FAILLISSEMENTEN. Uitdeelingslijsten gedeponeerd Gedeponeerd zijn de uitdeelingslijsten in de faillissementen van C. Vlaming te Anna Paulowna (geen uitkeering) en van S. Zomer dijk, koopman te Wieringen, uitkeering van Volgens verklaringen van passeerende 25.058 „HUISVERZORGING." Donderdagavond kwam de vereeniging „Huisverzorging" vergadering bijeen in Hotel „Centraal" te Hippolytushoef. Aanwezig waren 40 leden. De presidente mevr. G. de Haan—Bosker spreekt in haar openingswoord haar vreugde er over uit, dat in tegenstelling met vorige jaren, de opkomst zoo groot is. Spr. roept in het bijzonder de beide bestuursleden van het Witte Kruis, de heeren P. Kaan en Ds. van Beek een hartelijk welkom toe. Vervolgens roept zij een woord van welkom toe tot het nieuwe bestuurslid mevr. Kolff- van Heurn, die spontaan aan het vereenigings werk heeft deelgenomen. In korten tijd heeft mevr. Kolff zeer veel nieuwe leden aange bracht. Spr. doet vervolgens mededeeling dat een tweetal dames van het Bestuur door ziekte afwezig zijn, n.m. mevr. Blaauboer-Hermans en mevr. Koorn-Berkemeier, de presidente wenscht hen onder instemming der vergade ring een algeheel spoedig herstel toe. De notulen worden gelezen door de waar nemende secretaresse mevr. Beeker en onder dankzegging goedgekeurd. Het jaarverslag wat hierna volgt, wordt eveneens goedgekeurd. De vereeniging bestaat nu 6'/2 jaar, het le dental is opgevoerd tot 260. In 24 gezinnen werd hulp verleend met een totaal van 637 verpleegdagen. Rekening en verantwoording. De penningmeesteresse, mevr. Buma-Lentz brengt vervolgens verslag uit van haar ge houden beheer. De ontvangsten hebben be dragen f 609.13 de uitgaven waren f 894.68, in dit bedrag is opgenomen het bedrag van f 804.20, wat uitbetaald werd aan de verzorg sters. De rekening sloot dus nadeelig met een bedrag van f 285.55. Het saldo vorig jaar bedroeg f 697.61, zoo dat nog in kas is f 412.06 Op een vraag van mevr. de Neeff, hoe of het komt dat zooveel moest worden uitgege ven, antwoordt de presidente, dat er meer le den zijn, bovendien een groot aantal zieken en ook konden de tarieven van bijbetaling niet op peil gehouden worden daar vele leden min der inkomen hebben gekregen. Ook menschen die vroeger uit sympathie met het goede doel lid waren, zijn nu soms in omstandig heden gekomen, dat zij hulp moesten aan vaarden van de vereeniging. Er zijn weken geweest dat 7 verzorgsters werden uitgezonden. Dit jaar zijn behalve de vaste bezorgsters 18 extra verzorgsters noo- dig geweest. Bij het voorlezen van de lijst van de ge zinnen waar hulp werd verleend vraagt de heer P. Kaan of Slootdorp niet te ver is voor de vereeniging. De presidente antwoordt dat dit leden be trof die nog maar juist van Wieringen waren vertrokken. Hierna wordt de rekening goedgekeurd, na dat mevr. van 't Hof eerst nog namens de controle-commissie verklaard had dat alle bescheiden in keurige orde waren bevonden. De penningmeesteresse wordt dank gebracht voor haar accuraat beheer. Als leden voor de nieuwe controle-commis sie worden benoemd de dames van 't Hoff- Blad.Engel-Numeijer en Doves-Minnes. Bestuursverkiezing. Periodiek moesten aftreden de dames G. Kaan-Koorn en J. Beeker-Toirkens, welke bij aclamatie worden herkozen. De dames nemen hun herbenoeming aan. Reglementsherziening. De presidente zegt dat het reglement wat onvolledig is en zullen eenige aanvullingen gemaakt moeten worden. Er staat n.1. niet in hoe lang men lid moet zijn om recht te heb ben op hulp. Het bestuur kwam hiermede nog al eens voor moeilijkheden te staan, en wil liever dat dit reglementair is vastgelegd. Of dit nu 3 of 6 maanden moet zijn moet de vergadering maar nader uitmaken. Nadat hierover uitvoerig is gediscuseerd wordt besloten dat men 3 maanden lid moet zijn om recht op hulp te hebben. Nu het reglement toch herzien werd zijn er nog eenige aanvullingen bijgekomen, die door Ds. van Beek nader geformuleerd werd. Het reglement wordt aangevuld met de na volgende artikelen „Men heeft slechts recht op hulp na drie „maanden lid te zijn geweest, doch na over- „leg kan het bestuur daarover besluiten." „Indien er in buitengewone gevallen geen „verzorgsters beschikbaar zijn, vervalt het „recht op hulp." „Het vereenigingsjaar is het kalenderjaar, „wie na 1 Sept. lid wordt, betaald geen con tributie, indien er in dat jaar geen hulp „meer verlangd wordt." „Het lidmaatschap moet voor Januari „opgezegd worden." Deze aanvullingen worden met algemeene stemmen aangenomen. De presidente spreekt vervolgens een woord van lof over de vaste verzorgster mej. Tr. v. d. Schans, die haar werk met de grootste ambitie vervult en altijd klaar staat en nim mer bemerkingen heeft. De vereeniging heeft hieraan een goede kracht en spr. hoopt dat ze nog lang voor de vereeniging zal mogen blijven werken. Spr. deelt vervolgens mede dat het Doops- gez. en R. K. Kerkbestuur ieder f 10.- subsi die hebben toegekend. Huisverzorging heeft dan alleen voor een verzorgster te zorgen, het salaris wordt door de kerkbesturen betaald. Meerdere kerkbesturen zullen nog worden aangezocht, één heeft reeds officieus toege- Slootdorp 18 Jan. Vergadering Anti- Revolutionnaire Kiesvereenifiing. In het Geref. Kerkgebouw was de Auti-Rev:. Kiesvereeniging Slootdorp- Middenmeer onder presidium van K. v.d. Veen in vergadering bijeen. Ge zien de slechte weersgesteldheden was de opkomst bevredigend. Aanwe zig zijn 22 personen. De voorz. opent met het doen zingen van Ps. 118-2, ge bed en leest vervolgens Mal. 4, heet daarna de aanwezigen hartelijk [welkom in het bijzonder de Eerw. Heer C. v.d. Vliet, Hupprediker, welke [een inleiding zal geven. De secr. leest de notulen, welke zonder bemerking worden goedgekeurd. Ingekomen stukken worden voor kennisgeving aangenomen. Bestuursverkiezing. W|egens bedan ken H. van 't Wout. Voor de stem ming stelt de heer G. Smid voor de keuze te maken uit bewoners van Mid denmeer. Het bestuur accepteert dit voorstel. Gekozen werd bij 2e stem ming G. Vos. Hierop werd Cand. v.d. Vliet het woord gegeven tot het houden zijner inleiding: „De Fascistische leuze van de Coöperatieve Staat". De genoemde leuze aldus spr. doet op alle terrein op geld, als voorstellend de oplossing der moeilijkheden van het huidige Regee- ringstelsel. De fase. meenen dat parle mentair regeeren een absolute onmo gelijkheid is. Het bijzonder belang der Partijen zou daarbij n.1. naar vo ren komen, dat men het algemeen Nationaal belang over 't hoofd ziet. Niet alleen in Nat. Soc. kringen doet deze gedachte post vatten, doch in [meerdere kringen vertoont men die trekken. Parlement noemt men dan ook geen geschikte belichaming, om dat alsdan niet één man heeft te ge bieden en dat het landbelang te veel wordt opgeofferd aan het belang der Partij. Spr. erkent dat hier een kern van waarheid in schuilt, althans het recht van interpelleeren wordt mis bruikt. Ook Dr. H. Colijn gewaagt van een herziening van de huidige Regee- rinsvorm. Doch hierbij moet men voorzichtig zijn zoodat het belang niet boven het beginsel uitgaat Dit is een gevaarlijke zone. Wat wil het Nat. Soc. zoo vraagt spr. Dezen willen niet terug naar het beginsel, doch alleen het economisch belang van den Staat. Spr. noemt in dit verband de oude en nieuwe opvat tingen en het fase. Het volk verdeelen in corporatie's, dus voor elke econo mische of geestelijke groep een soci aal deskundig vertegenwoordiger, doch de wil van den alléénheerscher moet worden opgevolgd. Deze beschou ,wing ontleedt inleider in 3 gedachten: le. Meer Idialistisch; 2e. Eenheids Partij of Geestelijke tirannie 3e. Totalitair-, of vergoding van den mensch en zijn macht. Spr. besluit met de wensch dat de aanwezigen mogen blijven volhar den bij het Ant. Rev. standpunt dat de Overheid is en blijft het Souverein Gezag van God. Na afloop der gehouden inleiding werden door een drietal aanwezigen eenige vragen gesteld., welke vlot wcr den beantwoord. Ds. v.d. Vliet sloot met dankgebed. OP ZESTAL. Ds. Fischer te Slootdorp en ds. v. d. Kree ke te Berkhout komen voor op het zestal voor predikant bij de herv. kerk te Winsum Baard. Middenmeer. Een schoenbedrijf. Ge- ruimen tijd wacht men reeds met on geduld op de opening van het winkel pand hoek Torenstraat. De twistvraag was voor velen „wat wordt dit voor een zaak" Thans a.s. Zaterdag is ook daarvan het probleem opgelost. De heer Lauinger, gekomen van Rotter dam, opent alsdan een schoenzaak. annex reparatie-inrichting. Waar een dergelijke zaak in den polder nog niet aanwezig was, zal dit bedrijf dus in een behoefte voorzien. Moge de nieuwe exploitant alle suc ces genieten. Middenmeer: De Christ. Zangvereen. is niet meer. Dinsdagavond besloten de leden van „De Lofstem" hun ver eeniging op te heffen. Deze vereeni- (ging, 20 Jan. 1933 opgericht, heeft dus nog geen jaar bestaan. Ondanks de [goede verhouding tusschen leden, be stuur en directeur onderling mocht 't niet gelukken voort te gaan. Den laat sten tijd toch bedankten vele leden. De oorzaken behoeven niet allen te worden genoemd. Een woord van dank dient echter te worden gebracht aan den eminenten directeur, den heer J. Broei- van Andijk voor zijn tactvolle leiding en die in staat is een koor hoog op te voeren, mits volle mede werking aanwezig is. Die medewerking was er, doch de groep werd te klein. Jammer voor de zangliefhebbers die dit bericht met een gevoel van spijt zullen lezen. BURGERLIJKE STAND MEDEMBLIK inbegrepen ged. Wieringermeer. van 11 tot en met 18 Jan Geboren: Gozen Jan, zoon van Klaas Slikker en Wijchertje Holman. Overleden: Betje Renooij, 86 jr. wedu we van KI. Helder. Jan Groen, 81 jr. we duwnaar van Antje Jonk. Slootdorp. Ontwikkelingsavond. Woensdag j.1. werd in het gymnas tieklokaal vertoond de film „De Neder landsche landbouw in de practijk en de rol die de Chilisalpeter daarbij: speelt". De heer Meintema gaf een kor te voordracht ter inleiding wat de film vooraf gaat. De film geeft een ge heel landbouwseizoen van voorjaar tot de herfst. Spr. doet uitkomen dat Chi lisalpeter als de meest natuurlijke hulp mest steeds in aanmerking komt. De film werd met groote aandacht gevolgd en gaf mooie beelden uit de practijk te zien. Na nog een komische film als toegift, sprak de heer Hee rink het sluitingswoord en dankte voor het g^gevene en de opkomst. KERKDIENSTEN WIERINGERMEER. ZONDAG 21 JANUARI. R.K. KERK SLOOTDORP. Zondag V/s en 10 uur H. H. Missen. In de week Dinsdag, Woensdag en Zater dag H. Mis te V't uur. Zaterdagav. 68 uur Biechtgelegenheid. Katechismus Dinsdag 2e, 3e en 4e klas Woensdag 5e, 6e en 7e klasZaterdag le klas en bovenalen de kinderen, die nog geen eerste H. Communie gedaan hebben. MIDDENMEER Zondag 7'h en 10 uur H. H. Missen. In de week Maandag, Donderdag en Vrijdag: H. Mis te V/2 uur. Zaterdagav .68 uur Biechtgelegenheid. Katechismus Maandag le klas en boven dien de kinderen, die nog geen eerste H. Com munie gedaan hebben. Donderdag 2e en 3e klas. Vrijdag 4e, 5e, 6e en 7e klas. NED. HERV. GEM. Slootdorp v.m. 10 uur Ds. Fischer. Middenmeer 's av. 7 uur Ds. Fischer. (In het Gymnastieklokaal.) EVANGELISATIE Middenmeer v.m. 9.30 uur Ds. Finkensieper. Slootdorp nam. 3 uur Ds. Finkensieper. GEREF. KERK SLOOTDORP Slootdorp v.m. 9.30 uur Leesdienst. Slootdorp n.m. 3.00 uur Cand. v. d. Vliet. GEREF. KERK MIDDENMEER Middenmeer v.m. 9.30 uur Cand. v. d. Vliet. Middenmeer nam. 3 uur Leesdienst. De rondvraag leverde niets sluiting volgde. op, waarna ZITTING AFGIFTE CONSENTEN. De Burgemeester van WIERINGEN maakt bekend, dat op Zaterdag 20 Januari a.s., 's middags 2 uur, in het café van Wed. S. Koorn, Havenstraat 2 te Den Oever, een zit ting zal worden gehouden voor de afgifte van consenten voor de kustvisscherij. De aandacht van belanghebbenden wordt er op gevestigd, dat krachtens de gewijzigde visscherijwet alle consenten voor één jaar gelden. De Burgemeester voornoemd, L. C. KOLFF. WIERINGER SCHAAKCLUB. Gesp. competitiewedstrijden op 16 Jan. NavisBakker 10 StegingDekker 1-0; Zanstra—Brands 1—0 Bakker—Smit 1—0 DekkerSteging 01 KoopmansNicolai 01 NicolaiKoopmans 10. De leden worden er aan herinnerd dat Dinsdag 23 Januari a.s. de heer K. Geus uit Den Helder een Simulaan seance zal geven. Deze seance vangt aan om half acht. De leden worden dus verzocht op tijd te komen. Voor belanghebbenden is er dien avond toe gang, mits men niet storende is. De seance wordt gehouden in de koffieka mer van de nieuwe bioscoop. Onveilig Wieringen. In aansluiting op onze berichten in het nummer van Dinsdag kan nog worden medegedeeld dat bij de gearres teerde J. W. een partij meubelen in beslag zijn genomen, welke zijn gekocht met geld afkomstig van de diefstal aan de Terp, ter wijl het onderstel van de tram-woonwagen van de verdachte H. H. om de zelfde redenen in beslag is genomen. Heden werden wij verblijd met de geboorte van onze Zoon HANS OTTO THE0D00R. K. O. FINKENSIEPER JOH. FINKENSIEPER-Koning. Wieringermeer 19 Jan. 1934. Visschersfonds. Wij vestigen de? aandacht op de vergadering van het Visschersfonds a.s. Zondag te H. hoef. (Zie advertentie.) Politie: Vetrloren |een portemonnaie met inhoud: loterijbriefjes en sleutel tjes. Gevonden een handbeschermer van een rijwiel. Inl. Gem. Bode. Diploma behaald. Onze plaatsgenoot C. Asjes Pz. behaalde 15 Jan. zijn diplo ma practisch boekhouden, schriftelijk onderwijs Arnhemsche school A.S.S.O. Benoemd. Onze vroegere plaatsge noot, de heer D. Luyt Nz., is benoemd tot machinist bij gemaal Leemans. Prachtig resultaat. De opbrengst van de verkoop-postzegels en kaarten voor |het ,misdeelde Kind heeft in deze ge meente bruto opgebracht f 410, en na aftrek waarde postzegels enz. f 199.65. lUitvoerig bericht volgend no. PREDIKBEURTEN WIERINGEN. ZONDAG 21 JANUARI. NED. HERV. GEM. |Den Oever nam. 2 uur Ds. van Beek. Westerland 's av. half acht Ds. Meihuizen. 24 Jan. 's av. 8 uur Herv. Zusterkr. te H.-hoef. 25 Jan. 's av. 8 uur Herv. Zusterkr. te O.'land. De Zondagsscholen te Hippolytushoef en Westerland zijn wederom begonnen. Zondagsschool te Oosterland en Den Oever. Zondag a.s. half elf vangt de Zondagsschool aan in de Kapel, Den Oever. DOOPSGEZ. GEM. H.-hoef v.m. 10 uur Ds. H. W. Meihuizen. EVANGELISATIE. Dat alle verdachten een complot met elkan-|H.-Hoef voorm. 10 uur de heer O. Deen. der vormden mag nu wel worden aangeno- Kapel Den Oever 4Ws uur de heer O. Deen. men. Woensdag 24 Jan. half acht Jaarvergadering.

Wieringer courant | 1934 | | pagina 3