DE EERSTE SIGARET. Een Fransch vrouwentijdschrift ver zocht eenigen tijd geleden haar leze ressen in hét kort te willen vertellen wat hen indertijd deed besluiten om voor de eerste maal in haar leven, een cigaret te rooken. De leidster van een der grootste Parijsche modehuizen zond het volgende antwoord „Mijn eerste cigaret houdt nauw ver band met mijn eerste liefde. Ik had in dien dagen nog een zekeren angst voor rooken. Bood men mij in gezel schap een cigaret aan, dan voelde ik miji gevleid omdat ik het beschouwde als een bewijs, dat men mij voor vol aanzag maar ik bedankte omdat ik bang: was mij te zullen verslikken of een hoestbui te krijgen en mij dus be lachelijk te maken. Op een dag ging ik met mijn eerste liefde naar buiten. Wij zaten aan den rand van het bosch op een weiland en keken naar de lucht. Hij nam twee ci- garetten uit zijn strooien étui en zei met een teederen blik „Jij moet ook rooken." Toen ik hem vroeg waarom hij dat wou, haalde hij de schouders op en zei „Ik vind het zoo kameraadschap pelijk." Behoef ik nog te zeggen, dat ik mijn eerste cigaret met de schoonste en beste gevoelens aangestoken, na een paar trekjes, door de meest onaange napoe gewaarwordingen bezield, weer weggooide Dienzelfden dag echter kocht ik een doosje van tien stuks en ging mij oefe nen. Maar mijn vriendje moest naar kostschool en toen hij afscheid nam, wuifde ik hem zoo lang mogelijk na. Daarna maakte ik rechtsomkeerd en stak een cigaret aan. Ik was zeer be droefd en hoopte, op deze manier troost te vinden. En dat ziet ge, is dan eigenlijk de eerste, werkelijke cigaret die ik mijn leven gerookt heb" fycieip en llmsls zijn spoedig verdreven met TtUj*iUacclt's Vx&decs Per stuk 8 ct. Doos -15 ct. 8>j Uw drogist kan deze omzetbelasting weer terug vragen. Nemen als voorbeeld een banketbak ker-f abrikant. Deze heeft b.v. geen vrijstelling aan gevraagd voor het inslaan van grond stoffen. Zooals we eerder hebben ge zien, moet de banketbakker per kalen der-kwartaal een aangifte verstrekken van zijn omzet en daarover belasting betalen. Deze banketbakker kan nu een ver zoek van voorgeschreven model bij de Inspecteur indienen^ teneinde terug gave te verkrijgen, van de omzetbe lasting der over dat kwartaal gebruik te grond- en hulpstoffen. Dit verzoek moet uiterlijk binnen 3 maanden na afloop van ieder kalender-kwartaal worden ingediend. Bij latere indie ning is het recht op teruggave verval len. Verder bestaat ook nog recht op te ruggave van omzetbelasting le. van met omzetbelasting in reke ning gebrachte goederen, die door de afnemer worden geweigerd. 2e. van met omzetbelasting in re kening gebrachte goederen, die door de fabrikant om een of andere reden hetzij geheel, hetzij gedeeltelijk wor den teruggenomen. 3e. van met omzetbelasting in re kening gebrachte goederen, waarvan om de een of andere reden de prijs wordt verminderd. De verzoeken om deze teruggave moeten uiterlijk binnen 3 maanden na afloop van ieder kalender-kwartaal worden ingediend. Het model voor die verzoeken is kosteloos bij de Inspecteurs of Ont vangers verkrijgbaar. Begrijpelijkerwijze kan geen aan spraak op vrijstelling of teruggave van omzetbelasting worden verkregen door de vervaardigers of bewerkers van niet aan de belasting onderwor pen onroerende goederen of die vol gens aard of bestemming als zoodanig worden beschouwd. Op overtredingen van de in deze Wet voorgeschreven voorschrifter staan vrij zware straffen voorgeschre ven en bij navordering van te weinig betaalde omzetbelasting kan deze met het 9-voud der te weinig betaalde be lasting worden verhoogd. TOEN EN NU De moeder kijkt naar de toilettafel van haar dochter en schudt bedenke lijk het hoofd. Hoeveel flacons en potjes hoeveel tubes en doosjes heb je daar eindelijk wel staan vraagt ze ontevreden. Niet meer dan ik noodig heb, luidt het antwoord en geduldig legt de doch ter uit „Hier is de vette creme, die gebruik ik 's-morgens en 's-avonds voor mijn gezicht. Deze flacon bevat een water tje dat het reinigensproces moet vol tooien. Ik klop het 's-morgens, als het vet weer weggenomen is, in de huid en laat het daar rustig drogen. In dit potje zit zalf -- vette creme als onder laag voor de poeder in die lichtgroene doos met den gouden kwast. Hier hebt. u mijn rouge, die zachte doekjes ge bruik ik voor mijn gezicht, en daar ligt mijn lippenstift. U ziet allemaal dingen, die dringend noodig zijn." „Toen ik jou leeftijd had repliceert de moeder, waschtte ik mij met ijs koud water en zeep. Van creme, poe der of lippenstift was geen sprake, ik zou mij geschaamd hebben zooiets te gebruiken. Als mijn tint iets te wen- schen overliet, kreeg ik kamillenthee te drinken en gestoofde pruimen te eten. 's-Winters moest ik voor het naar bed gaan mijn handen insmeren met gly cerine en mijn voeten met kamfer-spi- ritus. Eens per week namen wij een bad en eens per maand waschten wij het haar". „Nogal primitief", smaalde de doch ter. U zult toch moeten toegeven, dat de vrouwen van tegenwoordig véél lan ger jong blijven dan in uw jeugd „Zeker door al dien rommel." Neen, niet alleen daardoor. Ook door sport en gymnastiek door li chaamsbeweging in de buitenlucht. Een wouw kan tegenwoordig zoo lang jong blijven als zij zelf wil." Schouderophalend, verlaat de moe der het vertrek en gaat naar haar slaapkamer. Ze ontsluit een kast en terwijl ze kijkt naar creme, wascheau de cologne en rouge, naar poeder en de instrumenten voor electrische mas sage,, die daar gereed staan voor het dagelijksche gebruik,, mompelt ze 't kind heeft gelijk. Ik zal de volgende week weer met mijn gymnastische oefe ningen beginnen OMZET - BELASTINGWET. IV.. Teruggave van Omzet -belasting. Het verkrijgen van de hiervoor ge noemde vrijstelling is in de Wet opge nomen, om te voorkomen, dat de goe deren, die bij het productie-proces ge bruikt of verbruikt worden, meerdere malen zullen worden belast, aange zien het de bedoeling der Wet slechts van het eindproduct omzetbe lasting te laten betalen. Behalve dan de vrijstellingen be staat daarvoor een tweede manier, n.1. het vragen van teruggave der om zetbelasting van die goederen, waar van reeds eerder omzetbelasting is be taald. Iemand, die dus als fabrikant grond en hulpstoffen gebruikt, waarover hij eerst de omzetbelasting heeft betaald, GEMEENTE WIER1NGEN. POLITIE. Gevonden een rijwiel-belasting- merk, een lipssleuteltje en een mand. ml. bij den Gem. bode. V.S.J.V. Zondag trad in 't Hotel de Haan wederom, op veelvuldig verzoek, voor een uitverkochte zaal voor de V.S.J.V. „Kunst na Arbeid," de revolutionaire dichter-zanger Willem van Iependaal, met zijn medewerkers de accordeonisten „The Lucky Match, en een refreinzanger. Evenals hun eerste optreden voor de V.S.J.V. is deze avond weer een enorm succes geworden. De voorzitter opende met een kort woord deze kunstavond en gaf direct de „The Lucky Match de gelegenheid deze avond te openen met de Internationale. Daarna kwam van Ie pendaal met zijn proletarische levensliedjes. Dat deze liedjes wel insloegen bewees wel het applaus dat van Iependaal na ieder liedje in ontvangst had te- nemen. Ook de The Lucky Match hadden een warm applaus. Verder werd door de leden van de V.S.J.V. nog een toonëelstukje in één bedrijf van H. Scholtens getiteld „Verraad" opgevoerd. De rollen werden goed vertolkt. Hier volgt in korte trekken de inhoud van het stukje. Op Kerstmorgen vindt een Fransche vrouw, wier man aan 't front is, voor de deur van haar woning, een zwaar gewonde Duitsche soldaat. Ze neemt hem op in haar huis, tracht hem zelfs te verbergen, voor een Fransche pa- troille.Wegens „verraad" wordt ze onmiddel lijk doodgeschoten. Een kort maar fel, en diep ontroerend stemmingsstukje. De rest van de avond werd weer gevuld met liedjes van v. Iependaal en accordeonmuziek, Een gezellig bal na besloot deze avond. ONVEILIG WIERINGEN. Men zal zich nog herinneren dat bij de inbraak in het bios coopgebouw van den heer de Haan een groo- te partij kleedingstukken zijn ontvreemd, welke toebehoorden aan de fa. Coltof uit Den Helder. Al deze goederen zijn Zondagmiddag door Brigadier Bergsma in beslag genomen, bij de verdachten H. H., F. L., W. B., terwijl bij de kostbaas van W. B., zekeren O. wonen de in de Boven-Elft nog een damesmantel in beslag is genomen, waarvan de herkomst niet kon worden opgegeven. Intusschen zijn al de kleedingstukken, ter waarde gezamenlijk van ongeveer f 200.- door de fa. Coltof herkend, ook de mantel welke bij O. in beslag is ge nomen. In hoeverre O. met deze diefstallen te maken heeft zal nog onderzocht moeten wor den. Medegedeeld kan nog worden dat alle gear resteerde verdachten een bekentenis hebben afgelegd te Alkmaar. Alleen mej. H. de V. en N. M. zijn op vrije voeten gelaten, de overigen blijven in voor arrest. Op aanwijzing van de daders zal de politie nog eenige opgravingen moeten doen naar goederen die verstopt zijn. DOODELIJK MOTOR-ONGELUK OP AFSLUITDIJK. Wieringer aannemer rijdt tegen stilstaande onverlichte vracht auto. Maandagavond is de heer Juisting, aanne mer te Den Oever met zijn motorrijtuig, ko mende van Friesland tegen een stilstaanden onverlichte z.g. oplegger gereden, op de Af sluitdijk ter hoogte van Breezand. De klap moet zeer hevig geweest zijn. De heer J. bleef bewusteloos langs de weg liggen, waar een passeerende automobilist uit Har- lingen komende hem vond en naar het Hotel van den heer S. Zomerdijk vervoerde. Dr. Beeker was inmiddels gewaarschuwd, doch kon géén hulp meer verleenen. Na nog even tot het bewustzijn te zijn gekomen overleed het slachtoffer spoedig. De heer Juisting was een geziene persoonlijkheid op Wieringen, hoewel aannemer van zijn vak, was hij mu zikaal van aanleg en dirrigeerde een zang- Visschersfonds Wieringen. Zondagmiddag werd Concordia de jaarver gadering gehouden van he Visschersfonds, waar aanwezig waren 34 leden. De heer J. Tijsen, voorzitter van het fonds, opende de vergadering met een woord van welkom, daarbij de wensch uitsprekende dat 1934 een voorspoedig jaar mag zijn voor de leden. Zoo uit de stukken en het verslag van de afslag wel zal blijke'^teeeft het bestuur ee nige maatregelen n'_tJ0fcn nemen in het be lang van de afslag, wat naar we hopen goed gekeurd zal worden door de leden. We hebben wel eenige risico hiermee genomen, doch spr. hoopt dat dit ook in de toekomst gedragen zal kunnen worden. Hierna leest de heer S. P. de Vries de no tulen welke zonder op of aanmerkingen wor den goedgekeurd. Ingekomen stukken. Van de handelaren uit Enkhuizen is een verzoek ingekomen om een tweede telefoon lijn aan te brengen. De voorzitter zegt dit onderzocht te heb ben en om de kosten mag het niet gelaten worden, het is in het belang van de vissche- rij. Wordt toe besloten. Uit Utrecht is een aanbieding gekomen voor een electrisch afmijntoestel, aangezien echter lang niet alle visch in de haven wordt afgeslagen, doch voor een groot deel op de haven, heeft men er hier weinig aan. Vervolgens heeft de voorzitter nog eenige mededeelingen. Er is een nieuwe regeling ge troffen voor de visschers aan de afslag. De kosten worden in het vervolg 2l/s procent in totaal. Deze zijn dus met een kwart procent verhoogd. Vervolgens moet worden betaald voor hen die f 100.- en meer besommen per week f 1.- kistengeld en f 1.- kadegeld. Dan is er nog een verzoek ingekomen van de handelaren, die om 2 procent vragen van het bedrag wat zij hebben besteed op de af slag. De voorzitter zegt dat hij een onderhoud heeft gehad met een aantal handelaren en hun verzoek heeft afgewezen.Wel wilde hij indien het noodig blijkt te zijn, 1 procent toe staan, maar dan ook niet eerder als de noodzaak blijkt. De handelaren beroepen zich er op dat zij om naar Wieringen te komen extra kosten moeten maken. Spr. vraagt of de leden het goed kunnen vinden dat het bestuur er toe overgaat, als het noodig blijkt. De heer J. Lont zegt dat we daar toch al tijd op tegen zijn geweest. De visschers moe ten het tenslotte betalen, het is altijd in het nadeel van de visscherman. Het zelfde heb ben we reeds gehad met het groote tal. De heer Jn. Bakker zegt dat het oogen- schijnlijk wel lijkt op een nadeel voor de vis scherman, doch dat dit lang niet altijd zeker is. Als het blijkt dat de handelaren niet meer komen willen om deze afwijzing zal het na deel veel grooter zijn. De handelaren krijgen dit overal en reke nen dit als een vergoeding voor de kosten. De heer Jac. Kaptein zegt, hoewel geen vis scherman meer zijnde, dat de handelaar hier komt als hij wat verdienen kan, maar niet omdat hij die 2 procent krijgt, dit is meer een voorstel om de visscherman uit te merge len. De heer C. Metselaar zegt dat de prijzen aan Den Oever altijd het laagste zijn. De heer G. Dirks zegt dat dit niet zoo is. Spr. leest getrouw het visscherijblaadje, waar Wieringen lang niet het laagst staat geno teerd. Spr. zou er .echter op tegen zijn om in deze vergadering waar bijna alleen ouden van dagen aanwezig zijn om hierover een besluit te nemen. Beter zou het zijn als de tijd komt te Den Oever de visschers bijeen te roepen, die moeten het tenslotte betalen, Wanneer wij het toestaan voor de handela ren die van buiten komen, dan moeten ook de plaatselijke handelaren in deze regeling opgenomen worden en dan is het effect voor de handelaren van buiten weer weg en wordt de pl. handelaar weer bevoordeeld. De voorzitter zegt dat het zoo lang moge lijk tegen gehouden zal worden. De heer S. P. de Vries zegthet betreft hier een zaak van de visschers, in dit geval de afslag. Wij hebben ons afgevraagd op wel ke gronden vraagt men dat. Het antwoord is, dat kosten worden gemaakt om naar Wie ringen te komen, maar willen wé billijk zijn, dan geldt het ook voor de pl. handel, die zooals Dirks reeds zei, bevoordeeld wordt. Recht hebben ze er echter niet op en spr. beziet het dan ook zoo dat men niet direct moet toegeven. Besloten wordt dit punt aan te houden. Rekening en verantwoording. De heer Jac. Bakker brengt hierop verslag uit van zijn gehouden beheer. De ontvangsten hebben bedragen f 2649.49'A> de uitgaven waren f 1547.88. Het voordeelig saldo met inmiddels bijgeschreven rente be droeg f 1323.52. Het saldo van vorig jaar be droeg f 4071.67, zoodat het totaal bezit dus bedraagt f 5395.19. De heer Jac. Kaptein adviseert tot goed keuring, onder dankzegging aan de penning meester wordt hiertoe besloten. Verslag vischafslag. De heer S. P. de Vries brengt hierop ver slag uit van de afslag. Aangevoerd zijn 36011/» H.I. alikreukels 683 H.L. wulken 166.859 pond bot85500 kisten haring 95079 tal haring 10567 Kilo spiering 952 kisten toters 451 manden nest; 200 stuks zalm 1 stuks pylrog 1 stuks Haai; 93 manden sardien189.655 Kilo ansjovis 1546 kisten schar 1695 tal geep 113 kisten vlint46 kisten makreel645 kisten sprot 295.899 pond paling. De totale besomming heeft bedragen f 428.548.70. Hiervan komt 1Vï% ten goede aan het fonds, de totale inkomsten waren hiervan inclusief ijs, water en kistengeld f 4960.93. De uitgaven waren f 4952.67. In kas met vorig en nieuw saldo f 8.83. De heer Jac. Kaptein heeft ook deze reke ning met anderen nagezien en alles in keuri ge orde bevonden. De voorzitter dankt ook de heer de Vries voor zijn keurig verslag, daarbij opmerkend, dat de afslag een mooi resultaat heeft over het afgeloopen jaar, doch dat dat geld niet allemaal op Wieringen is gebleven, doch ook aan visschers uit andere plaatsen. RONDVRAAG. De heer P. Haflweeg heeft veel kisten zien stuk gooien en vraagt om beter toezicht hierop. Zal gebeuren. De heer S. ten Bokkel wil een andere weeg schaal, vooral in de palingtij d duurt het erg lang met een bascule. De mogelijkheid wordt onderzocht. De heer Jan Lont vraagt of de jonge leden die hoogst waarschijnlijk nimmer zullen trek ken van het fonds, niet vrij van contributie betaling kunnen krijgen. Het fonds moet toch door den tijd ophouden te bestaan. Na bespreking besluit men dat dit niet zal ONS WIERING ERMEERHOEKJE. Correspondentschap Openb. Leeszaal Alkmaar. Er is in de Polder opge richt een correspondentschap van de openbare leeszaal te Alkmaar. Dit houdt het volgende in Wie lid wordt van dit corresp., kan iedere week een boek uitzoeken uit de catalogus van bovengenoemde lees zaal en kan twee dagen daarna dit boek afhalen bij de daarvoor bestemde adressen. De catalogus bevat wetenschappe- like werken, kinderlectuur, en een zeer uitgebreide lijst romans. Elk lid mag één roman tegelijk le nen. Leestijd is dan 14 dagen. Heeft men het boek nog niet uit, dan kan men de leestijd laten verlengen wat meestal wordt toegestaan. Van de wetenschappelike werken mag men meer dan een werk tegelijk lenen en de leestijd is dan 6 weken. Verder b.v. wat boetes betreft -- gelden de regels van het reglement van de leeszaal. Deze week kan de uitlening begin nen. Daartoe nog het volgende Don derdag a.s. kunnen leden boekenkeus doen uit de catalogus en wel Te Slootdorp voor kinderen van 3-30 tot 4.30 ouderen van 6 tot 7 Adres Mej. Tiesinga-Bennink, Sloot weg 11. Te Middenmeet' voor kinderen van 3.30 tot 4.30 voor ouderen van 7 tot 8 Adres Mej. A. Poot, Sigarenwinkel, Brugstraat. Zaterdag boeken afhalen Te Slootdorp van 4-5 en van 6-7, adres zie boven. Te Middenmeet' vanaf 6.30, adres zie boven. Bij genoemde adressen ligt een ca talogus ter inzage. Daar momenteel de catalogus te Alkmaar is uitver kocht, zijn slechts deze twee beschik baar. Wïe nog geen lid is kan zich bij bovengenoemde adressen als zoodanig opgeven en onmiddellik aan de lening meedoen. Contributie bedraagt per lid f 2,—, voor man en vrouw te samen met recht van het lenen van 2 boeken te gelijk f 3,--, voor kinderen f 0.50. Deze bedragen worden nog verhoogd met f 0.25 administratiekosten, voor kinderen f 0.05. Het lezen is dan ver der gratis. Het bestuur verzoekt de leden a.s. Zaterdag hun contributie mee te ne men, waarvoor kwitantie wordt afge geven. Het bestuur Ds. Fischer voorz. Mw. Vas Visser- Bückman secr. Vogelaar penningm. Mw. Tiesinga-Bennink correspondente. PROPAGANDA-AVOND „H.E.A.G.-Zelfbin ders." Uitgaande van de drie gezamenlijke Landbouworganisaties hield de heer Loef ee- ne lezing over de practlsche gebruikswaarde der „Heag-Zelfbmders." in Hotel Smit. De heer G. Schoorl heet de talrijke aanwe zigen een hartelijk welkom, inzonderheid de Adj. Inspecteurs en den heer Loef. Hierop geft de heer Loef, vertegenwoordi ger der N.V. Kunstmest- en Machinehandel Musselkanaal eene duidelijke uiteenzetting over het practisch nut en meer rendabele uitkomst van het landbouwbedrijf door aan schaffing van zelfbinders-graanmaaiers. Een film werd vertoond, waarin de practi- sche voordeelen van een „Heag" zelfbinder naar voren werd gebracht De Heag-zelfbinder doet prachtig werk 't zij in staand-, han gend- en liggend graan en de mogelijkheid werd bovendien op het doek vertoond, dat ook rondmaaien zeer goed voldoet, dank zij de aangebrachte „halmheffer." De film gaf voorts in werking te zien de nieuwe schoven- afscheider. Op deze film volgde een filmover zicht over de kalksalpeter S. G., hare berei ding, bewaring, verpakking, en vanzelfspre- i kend de prachtresultaten op diverse gewas sen en op onderscheidene grondsoorten. De laatste uit 2 acten bestaande film vroeg ech ter nog al af en toe eenig geduld, doordat er iets haperde aan het toestel. Sommigen ven dan ook blijk van ongeduld door nog voor de afloop heen te gaan. j Na afloop werden nog eenige vragen ge steld, welke op deskundige wijze werden be antwoord en sloot de heer Schoorl deze zeer leerzame en genoeglijke avond met dank voor de opkomst en het gebrachte. Ontwikkeling sa vonden. Op Woens dag- 10 en Vrijdagavond 19 Januari j heeft de heer Vergouwen een zeer in- teressante lezing over het leven der bijen gehouden. Was te Slootdorp een j goede belangstelling, te Middenmeer had het beter gekund. De aanwezigen j gaven echter blijk door vele vragen j hoezeer deze doorwerkte lezing werd I gewaardeerd. Aan de hand van een groot aantal historische voorbeelden toonde de heer Vergouwen aan hoe oud reeds de bijen en hun honingfabrikage-me- thoden zijn. Voorts gaf hij dit procé- j dé uitvoerig aan, en verduidelijkte eert j een en ander met lichtbeelden. Aan het slot van de lezing werd er aan herinnerd dat de gelegenheid nog openstaat om onderwerpen voor lezin gen op te geven aan het Dorpshuis. Middenmeer. De inhuur der Volks tuintjes. De animo voor de vanwege j de Directie uitgegeven vólkstuintjes is vergeleken bij 't voorafgaande jaar beduidend. Aangemoedigd wellicht door 't behaalde succes der verbouwde I tuinproducten, besloten dan ook dit voorjaar velen om een eigen tuintje in te huren, opdat men zoo'n beetje ,van alles wat" zelf kan verbouwen. Hoewel de pachtsom nog al vrij prij zig is, kan men evenwel veel produc ten beter zelf verbouwen, dan aan- koopen. Een. torenklok te Middenmeer. Ziet men reeds uit de verte, dat op de toren te Middenmeer 'n fiere haan prijkt als windwijzer, het symbool van waak zaamheid tevens, heden heeft men ook in onzen kerktoren het klepel- werk aangbracht, hetwelk bij de noo- dige monteering reeds zijn vervaar lijk bengelen deed hooren. Moge nu spoedig volgen een betrouwbaar uur werk, opdat men alsdan in ons jonge dorp eene meer uniforme tijdregeling zal krijgen. Slootdorp. Oprichting Coop Aankoop Vereeniging. Door eenige pioniers ligt het in het voornemen om eene Coop. Aankoop-Vereeniging op te richten. Degenen, welke interesse gevoelen en de noodzakelijkheid hiervan inzien om over te gaan tot oprichting van een dergelijke inrichting (t.w. aan koop gezamelijk van Kunstmeststof fen etc etc.) worden a.s. Donderdag 25 Jan. te 6.30 uur verwacht in het ge bouw voor Maatschappelijk Werk te Slootdorp, teneinde aldaar besprekin gen te voeren welke tot oprichting kun nen leiden. -- De kraaien in actie. De bezaaide Tarwe Kavels worden in onzen pol der danig gehavend door geweldig veel bonte of zwarte kraaien Men ziet op sommige akkers een ware opgra ving aangericht om de tarwezaadjes te bemachtigen. Al's bestrijdingsmiddel wordt een doode kraai aan een. stok gedeponeerd, ter waarschuwing aan de bezoekers. We twijfelen sterk, of de ze maatregel alleszins afdoende is. koortje in zijn vrije avonduren. Hij was 40 jaar oud en laat een vrouw en twee kinderen gebeuren, achter. Vervolgens vraagt de heer Jn. Lont of de personen die op de afslag werken wel altijd noodig zijn voor hun weekgeld. Spr. ziet ze daar wel eens rondloopen met een hamer of bezem. De voorzitter zegt dat het weekgeld niet te hoog is van deze menschen en zij moeten altijd klaar staan van 's morgens vroeg tot 's avonds laat, het werk wat zij verrichten gebeurd tot tevredenheid. Dat er niet altijd even veel te doen is gebeurd wel eens. De heer de Vries zegt dat het loon van de ze menschen maar voor een klein deel op het fonds drukt. Het grootste gedeelte wordt door den boekhouder betaalt. De heer Jn. Lont is hiermee tevreden ge- stelt en heeft nog een bemerking. Hij heeft ontdekt dat de beide controle commissie's bestuursleden waren. In den regel worden deze toch uit de leden benoemd. De voorzitter zegt dat dit voor zijn verant woording is. De vergadering van het bestuur was midden in de week en men kon de leden, die toch aan hun werk waren er niet uit ha len. De boeken en bescheiden liggen echter ter inzage voor de leden. De heer C. Metselaar zou er op toegezien willen hebben als er kisten van Wieringen af gaan dat deze in goede staat terug komen. De voorzitter zegt dat er in de drukke tijd wel eens wat zal gebeuren, doch meestal komt alles in goede staat terug. De heer Jb. Tijsen zou gaarne zien dat niet meer uit de hand wordt verkocht. De voorzitter zegt dat daar veel haken en oogen aanzitten, maar men zal trachten het tegen te gaan. Tot slot geeft de voorzitter nog een verkla ring van de maatregel die is genomen om de kosten met één procent te verhoogen. Er is voor de boekhouder veel risico aan zijn werk. De verliezen die hij heeft, zijn niet gering. Het bestuur had zich een regeling ge dacht om van deze kwart procent een apart fonds te stichten en daar deze verliezen uit te bestrijden. De boekhouder wilde dit echter niet, daar men dan gauw zou gaan denken, het kan nu niet schelen, hij doet maar raak. De boekhouder wil een vast bedrag uit dit fonds. De rest komt dan het fonds ten goede. Besloten wordt om f 250.- jaarlijks aan de boekhouder te geven. Hierna volgde sluiting der vergadering. Dank aan de burgerij. Het Comité tot verkoop van post zegels en briefkaarten ten bate van Let misdeelde Kind, bedankt de bur gerij van Wieringen recht hartelijk voor de gulheid waarmede ze de post- .egels en briefkaarten heeft gekocht. De opbrengst bedroeg voor Wierin gen bruto f 410.--, waarvan na aftrek der werkelijke waarde van de postze gels ten bate van het misdeelde Kind komt f 199.65. Ook onzen vriendelijken dank aan de Redactie van dit paatselijk blad, die zoo welwillend was voor 't ver spreiden der strooibiljetten te zorgen. Het Comité voornoemd, G. de Haan - Bosker. C. M. Kolff - v. Heurn. S. M. de Neef - Korswagen. T. Bosker - Bakker. M. Meijhuizen - Wartena. A. v.d. Speek Obreen - Dirks. M. M. Geerts - Vendel. Jacq Beeker - Toirkens. SPORT. SUCCES-NIEUWS. Zondag speelde Succes I voor de comp. der K.N.V.B. een wedstrijd te Andijk tegen Andijk I. Succes welke een zeer goede wedstrijd speelde wist daar met 52 te winnen en keerde dus goed voldaan naar hier terug. Succes was zonder keeper Van 't Hof ver trokken daar deze niet meer voor Succes wenschte te spelen. Voor van 't Hof stond nu onder de lat de heer P. Posthumus, de kee per van ons tweede elftal, welke een pracht wedstrijd speelde. Succes II was naar Wieringerwaard en wist zich daar ook kranig te houden en kwam met een gelijke stand 2—2 uit den strijd. Succes 3 speelde op eigen terrein tegen Kolhorn I. Dit was een mooie vlugge wedstrijd en de doelen verkeerden om beurten in ge vaar doch de verdedigingen wisten goed stand te houden en ook deze wedstrijd eindigde in

Wieringer courant | 1934 | | pagina 2