WIERINGER COURANT burgerwoonhuis te huur. WACO AUTOBUSSEN sport TWEEDE BLAD. VRIJDAG 26 JANUARI No. 8. RECHTZAKEN. Arrondissements-Rechtbank. Meervoudige strafkamer. Zittingi van Dinsdag 23 Janulari. Een moordzuchtig trio in den Wieringermeerpolder. Een drietal individuen, die vermoe delijk het leven van een medemensch niet als bijzonder waardevol beschouw den en wel de 38-jarige Harm M. te Wieringen, de 41-jarige Take Iv. uit Kolhorn en de 21-jarige Adriaan Iman R., ook te Wieringen, thans allen ge detineerd in het Huis van Bewaring, stonden heden gezamenlijk terecht we gens een voorgenomen moordaanslag op hun medewerkman Gerrit Schol ten, welke heer zij te Wieringen op 9 Nv. gezamenlijk op het lijf vielen met schoppen en 'n schroef sleutel en zoo op hem losbeukten dat het slacht offer 'n lichte hersenschudding, 'n arm- en ribbenbreuk en eenige bloe dende wonden bekwam en nu ver keert in het aangename vooruitzicht van levenslange invaliditeit. De heer Scholten was de aangena me taak bedeeld van de leiding en loonuitbetaling van een aantal werk lieden, waaronder vele ongure ele menten schuilden, die lang niet vies waren van opruiing. Er ontstond dan ook op 9 Nov. een conflict met het hierboven gereleveerde bloedig gevolg. Het was Harm M., die het offensief opende door Scholten met het blad ijzer van een schop op het hoofd te slaan Adriaan Iman R. liet zich ook niet onbetuigd en timmerde Schol ten met een schroefsleutel op het hoofd. De heer Scholten trachtte zich door een overhaaste vlucht in veilig heid te brengen, doch hij kwam te val len en toen werd hem met schoppen den arm en ribben stuk geslagen. Scholten trachtte zich'nog met een ha mer te verdedigen doch had niet veel tegen de woestelingen in te brengen. Hij vluchtte zoo goed als het ging nog verder tot hij bewusteloos neer viel en hij werd opgenomen en in de woning van dr. Hoogkamer werden zijn vele kwetsuren behandeld. Omstreeks 6 weken was Scholten bedlegerig. Door Harm M. werd het slaan met de schop ontkend. Hij was er heele- maal niet bij geweest en wist ook niet van een vechtpartij piet Scholten af. Getuige Scholten bleef echter perti nent bij zijn verklaring. De verdachte Take no. 2 van het nobele drietal, ontkende niet beslist en erkende misschien met de schop te hebben geslagen, doch hij wist niet of Scholten op den grond had gelegen. Bij den rijksveldwachter had verdachte echter toch wat méér losgelaten 3e verdachte, de heer Adriaan Iman R., was zco openhartig te erkennen Schol ten met een sleutel te hebben gesla gen, omdat Scholten de arbeiders bij de uitkeering van hun uurloon zou hebben benadeeld. Hij keerde 30 ct. uit en kreeg zelf 35 ct. Voorts beweer de R. het eerst van Scholten een klap te hebben gekregen, het bleek echter dat Scholten toen alreeds op klappen was onthaald. Volgens Scholten hadden de heeren te kennen gegeven we zullen hem dood slaan. Verdachte R. zette den toestand uit een, beweerde dat Scholten zoo onge veer een bedrag van f 22 van de arbei ders in zijn eigen zak had gestoken, het kwam echter naar voren, dat de arbeiders overeen gekomen waren het werk voor 30 ct. per kubieke meter uit te voeren. De mishandelde aannemer deelde nog mede, dat hij Harm M. als de bel hamel beschouwt. Hij had de beide an dere verdachten opgesnord en geza- mentlijk waren zij toen tegen hem op getreden. In een vraaggesprek met mr. v.d. Loos, een der drie verdedigers, die hen waren toebedeeld, ontkende de heer Scholten de arbeiders te hebben bena deeld. Wel gaf hij toe in een piishandelings zaak verdachte te zijn geweest, doch toen was hij zelf ook gestoken en van het geïncrimineerde feit vrijgesproken Dr. A. P. Hoogkamer, arts te Sloot- in de Wieringermeer, gaf, na op zijn ambtsgeheim te hebben gewezen, ver slag van zijn medische bevindingen betreffende getuige Scholten, die bij bebloed op den Slootweg had gevon den en per auto naar zijn woning ver voerd. De beschrijvingen van de di verse lichamelijke letsels zullen onze lezers ons wel schenken. De algemeene conclusie van den des kundige was dat Scholten was blootge steld geweest aan een hevig uiterlijk geweld en volkomen herstel niet was uitgesloten. Hij had echter zwaar li chamelijk letsel ondergaan met kans op blijvende invaliditeit. De 26-jarige uitvoerder F. J. W. Ver wey als getuige gehoord, verklaarde dat Scholten het graafwerk had aan genomen tegen hem onbekende condi ties. Het liep met het graafwerk niet op rolletjes, doch getuige wist niet dat menschen waren weggeloopen. Wel had hij vernomen dat Meering en ïteyerse waren weggeloopen en zich later weer hadden aangemeld. Toen was er echter voor hen geen plaats meer. Scholten had aan getuige om assistentie verzocht en aangetroffen bij de put een aantal werklieden waar onder de drie verdachten. Hij had ge zien dat Meering en Koens hadden ge slagen met een schop en Reyerse met een schroefsleutel. Scholten vluchtte, kwam te vallen en kreeg toen ook nog klappen. Eindelijk werd gehoord getuige Jb. Grin uit Wieringen, deze had ook een en ander van den aanval op Scholten waargenomen. Meering en Koens sloe gen met een schop en Reyerse gebruik te 'n schroefsleutel. Hij zag niei dat Scholten was gevallen en toen nog méér klappen kreeg. Hij vond het te gevaarlijk om Scholten te hulp te ko men. Door den officier werd een kort over zicht gegeven van de rumoerige ge schiedenis op het werk in de Wierin germeerpolder, de oorzaak en gevol gen van de ontstane oneenigheid tus- schen arbeiders en aannemer. Uit de duidelijke verklaring der getuigen, voldoend in aantal, benevens de an dere verzwarende omstandigheden, achtte de officier het 'n buitengewoon ernstig schandalig en beestachtig feit. Wegens de primair ten laste gelegde poging tot doodslag requireerde de of ficier tegen Harm M. 2 jaar gev., tegen Taka K. 1 jaar en 8 maanden en tegen Adriaaan Iman R., de man met de schroefsleutel 1 jaar gevangenisstraf. Hierop kwamen de drie verdedigers mrs. Verdoorn, Schuurman en v.d Loos in actie voor hun prodeanen om naar de mate hunner welsprekendheid vrijspraak of voorw. veroordeeling te verzoeken óf zich te refereeren aan het oordeel der rechtbank. GEMEENTE ZIJPE. Schagerbrug. Autobotsing. lederen dag kan men in de couranten berich ten vinden betreffende auto-aanrijdin gen, met min of meer ernstige gevol gen, maar een aanrijding zooals 1.1. Donderdag alhier in de Dubbele Buurt plaats vond, zonder persoonlijke onge lukken, komt niet alle dagen voor. De auto van de vrachtrijder De Waal van Callantsoog stond voor het café van den heer Modder en aan de over zij der weg stond de petroleum-tank gen van de A. P. C. Uit de richting Schagen kwam een vrachtauto van de finna Koningsbrugge te Den Helder 3n daarachter een autobus van de H.A.B.CK Eerstgenoemde vrachtauto stopte even daar de chauffeur geen kans zag tusschen de twee auto's door te rijden de achterop komende auto bus kon niet tijdig stoppen en botste tegen deze aan, met het gevolg dat èn de auto van de firma Koningsbrugge èn die van den heer De Waal ook in de botsing werden betrokken. De auto van den heer De YViaal werd eenige meters achteruit geduwd en kwam te gen de poort, tusschen de perceelen Bodegraven en Wed. Thomasz, tot stil stand, na de poort gedeeltelijk e heb ben vernrild. Daar stondn nu vier aangereden au to's en evenveel chauffeurs, welke een en al bewondering waren over zoo'n gecompliceerde aanrijding. Al de vier auto's liepen materieele schade op en die van den heer De Waal wel het erg ste, met een paar ingedeukte spatbor den, afgeknapte bumper, kapotte kop lamp enz. enz. Men nam het ongeval elukkig nogal van de vroolijke kant op en de schuldvraag zal zeker wel uit gezocht worden. Het verkeer van en naar de Schager markt gaande vee- en personen-auto's ondervond eenige ver traging, daar spoedig een 15-tal van die vervoermiddelen moesten wach ten tot de weg weer ruim was. der sterkste spelers is van zijn klasse in Nederland en bovendien een ge routineerd simultaanspeler. In een sympathiek speechje werd den heer Geus een welkom toegeroe pen door den heer B. Glastra, waarna de rondwandeling begon langs de bor den. De openingen waren zeer verschil lend, wat direct al voor sommigen, moeilijkheden opleverde, doch over het algemeen wérd een vlotte beant woording gegeven. Van kwart voor 8 tot ruim twaalf uur hebben de leden van W. S. C. par- gegeven, waarvan het resultaat was dat 14 partijei^iyerden gewonnen door den heer Geus.l. remise en 1 verloren. De heer G. Steging is het gelukt te winnen, waarvoor hem een compli ment kan worden gegeven. J. de Rui ter, S. Minnes en C. C. Bakker speel den remise. Politie. Gev. een kindertaschje een dames handschoen en een pet. Inl. bij den Ge,m. bode. FEDERATIE VAN V.V.V.'s. Zaterdag is te Alkmaar een Federatie van V.V.V.'s in Noord-Holland boven het Noord zeekanaal opgericht. De V.V.V. Wieringen— Wieringermeer werd vertegenwoordigd door de heeren Corn. J. Bosker en Th. J. van Veg- ten, resp. voorzitter en secretaris. Nadat statuten en reglement waren behan deld traden 16 V.V.V.'s toe als lid, waaronder ook Wieringen. In het Algemeen bestuur heeft de heer Bos ker als lid plaats genomen en de heer v. Veg- ten als plaatsvervangend lid. Biljart-match Café Zomerdijk Den Oever. Onder groote belangstelling werd Woensdagavond in café Zomer dijk een biljart-mafch gehouden tus schen vier WSeringers en vier Har- lingers. De Wieringers behaalden in totaal 1071 punten de Harlingers 1562. De hoogste serie 50 p. werd gemaakt door Hornstra van Harlingen. P. Lig- tendaal, eveneens 'n Harlinger maakte als hoogste serie 48. Het hoogste ge middelde was 10 1/4, op naam aan P. Ligtendaal. Weer dieverij. Ondanks de politie hier 'n groote opruiming heeft gehou den, blijken nog niet alle belhamels te zijn gepakt. Dinsdagnacht bleek toch een ongewenscht bezoek te zijn ge bracht aan de kolenkelder, van de O.L. School te H.-Hoef. 'n Flinke par tij brandstof bleek te zijn verdwenen. PREDIKBEURTEN WIERINGEN. ZONDAG 28 JANUARI. NED. HERV. GEM. Hippolytushoef v.m. IOV2 uur Ds. Van Beek. Oosterland nam. 2 uur Ds. Van Beek. Na afloop stemming voor twee Notabelen we gens periodieke aftreding der Heeren M. Bak ker en S. Koorn Jr. DOOPSGEZ. GEM. GEEN DIENST. EVANGELISATIE. Kapel Den Oever v.m. 10 u. de heer Deen. H.-hoef nam. 4V2 uur de heer O. Deen. ONS WIERINGERMEERHOEKJE. Te bevragen bij P. LONT (Vet) Zandburen, Wieringen. ERFENIS VAN 8.5 MILLIOEN. Luchpost uit Batavia bracht de blijde boodschap. Volgens de Berlijnsche bladen heeft een Duitsche planter, die in Soerabaja overleden is, aan de familie van zijn Nederlandsche jeugdvriendin f 8.450.000 vermaakt. FAILLISSEMENTEN. P. de Vries Jr., landbouwer, Véen- huizen. R.-c,:. Ledeboer, curator mr. Windhausen. P. Mosk, Oosterend, Texel. R.-c. Ubbens, cur. mr. Langeveld. H. van Wijngaard Jr., schilder, Mid- den-Beemster. R.c. mr. Krabbe, cur. mr. Langeveld. GEMEENTE WIERINGEN. SCHAKEN. Simultaan seance. De simultaan seance van den heer K. Geus, hoofdklassespeler, uit Den Helder, Dinsdagavond gehouden in de koffiekamer van de nieuwe bioscoop tegen de leden van W. S. C. is een groot succes geworden. Het schaken begint op Wieringen po pulair te worden, dit getuigt het le dental wat W.L S. C. reeds heeft be reikt. Het bestuur had 20 borden opge steld, waarvan er 18 bezet raakten een aantal wat zeer bevredigend was. Men heeft zich geen oogenblik met de gedachte vertrouwd gemaakt dat ook maar één enkele partij gewonnen zou worden van den heer'Geus, welke een GEMEENTE ANNA PAULOWNA. Nog best afgeloopen. In den loop der verig week toen de Heer C. Kuiper in de werkplaats van zijn patroon de Heer de Graaf, werkzaam was Imet de electrische zaagmachine, geraakte de heer K., doordat hij uitgleed, met de hand maar even de zaag en een vin gertop werd afgezaagd. Het ongeluk nog wonderbest afgeloopen. Ware menschlievendheid. Een op roep was gedaan, om voor een som geld bloed te willen afstaan aan een ziek mensch. Daar het een arbeiders gezin betrof, meldden spontaan eenige menschen zich aan voor de bloedtrans fucie zonder eenige belooning te ver langen. Verkeersveiligheid J.l. Woensdag werd door een tweetal auto's der ver keerspolitie een controle-kruising ge daan in deze gemeente en weer menig automobilist ging voor een of ander feit op de bon. KOSSEN'S BIOSCOOP. Zondag komt op het witte doek de spannende sensatiefilm „DE MISDAAD IN KAMER No. 420." In deze film is voor elk wat wils. Immers, dramatische en komische scenes spelen zich in dit mooie werk om beurten af en de geweldi ge handigheid van hen die de hoofdrollen vervullen brengt de spanning tot het toppunt. Die wat moois wil zien, bezoeke Zondag Kossen's Bioscoop. Chr. Leeskring en Portefeuille. Gezien de groote behoefte aan goede ontwikkelings- en ontspanningslectuur voor onze chr. gezinnen, vooral met het oog op de jonge menschen, hebben enkele bewoners van Slootdorp het plan opgevat om te komen tot de oprichting van een Chr. leeskring en portefeuille. In een vergadering van Zaterdag 20 Jan. j.l. is deze poging aanvankelijk gelukt en is in principe besloten te komen tot de oprich ting van een dergelijke kring. Reeds een klei ne tiental personen gaven zich op voor dit doel. A.s. Zaterdag hoopt men nu wederom saam te komen en definitief de leeskring te rege len en een bestuur te kiezen. Men hoopt dan zoo mogelijk te komen tot oprichting van een tweede kring, daar de eerste reeds genoeg leden telt. Allen die daarom belang stellen in Chr. lectuur, hetzij tijdschriften, hetzij boeken, worden dan ook nog langs dezen weg uitgenoodigd de vergadering van Zater dag 27 Januari des avonds om 7Vs uur in het gebouw voor Maatschappelijk werk te Sloot- dorp bij te wonen, of zoo ge verhinderd mocht zijn daar aanwezig te zijn, zich te wenden tot onze plaatsgenoot de heer H. Hee- rink, Brink, Slootdorp of Chr. van der Vliet, Kerkstraat 2, Slootdorp. Onze Middenstand. Woensdagavond hield onze Handeldrijvende en Indu- strieele Middènstandvereeniging „Wie ringermeer" een vergadering in Hotel Smit. 22 leden waren aanwezig. De voorz. de heer v.d. Wal sprak in zijn openingswoord zijn voldoening er over uit, dat de opkomst van bijna al le leden getuigt, dat men hel nut van onze nieuwe vereeniging inziet slechts 'n paar zakemnenschen in de Wieringermeer zijn nog geen lid. Wel licht kojnen ze nog. Na het krachtig openingswoord las de secretaris, de heer Van Oeveren, de notulen, welke onder dankzegging wer den goedgekeurd. Bij de ingekomen stukken was on der meer een gelukwensch van den heer Heerink, hoofd der school te Slootdorp, die de vereeniging alle goeds toewenschte; dit schrijven werd door de vergadering zeer geappreci eerd. De consept statuten en het huishou delijk reglement, werden nu artikels gewijs behandeld en behoudens enke le kleine wijzigingen, zooals ze door het bestuur worden voorgesteld, aange nojmen. Op de statuten zal de Koninklijke goedkeuring worden aangevraagd. Uit de statuten en het reglement blijkt dat de vereeniging in de toe komst van plan is vakcursussen, een informatie- en incasso-bureau en;z., in het leven te roepen. Of de vereeniging tot de Kon. Mid denstandsbond zal toetreden werd nog niet beslist. Besloten werd een spreker van den Bond te vragen, die de werkwijze van den bond zal uiteenzetten. Verschillende plaatselijke omstan digheden omtrent het zakenleven wer den besproken. Eenige daarvan zou ,men gaarne gewijzigd hebben, en daar omtrent zal door het bestuur een on derhoud met de Wieringermeer-direc- tie worden verzocht. Omtrent de concurrentie van buiten stelt de vergadering vast, dat de leden met goede waar, flinke sorteering en zoo laag: mogelijke prijzen de burge rij de overtuiging zullen moeten bij brengen, dat ter plaatse inkoopen de plaatselijke welvaart verhoogt, en het zakenleven zich eerst dan kan ont plooien, als het 't vertrouwen van de burgerij heeft. In die richting moet door ieder ook individueel worden ge werkt. Nog werd besloten de vergaderingen van de vereeniging ojn beurten Middenmeer en Slootdorp te houden. Hierna sluiting. Electrische Klokken. Torenuurwerken zijn we in Slootdorp en Middenmeer nog niet rijk en dat is dikwijls, voor al voor vreemdelingen, zeer lastig, Edoch, onze voortvarende garagehou ders hebben hier thans in voorzien. Zoowel de fa. Eichner te Slootdorp, als de fa. Klare te Middenmeer hebben buiten hunne garages electrische klok ken laten bevestigen. Deze heeren dank voor hunne acti viteit. SLOOTDORP. Oprichting Economische aan koop-commissie. In het gebouw voor Maat schappelijk Werk waren een 20-tal perso nen opgekomen ten einde te komen tot op richting eener economische aankoop-vereeni- ging. Deze vergadering stond onder leiding van den heer L. Feikens. Deze begint met te zeggen dat er het vorig jaar een begin is gemaakt met de volkstuintjes. Al is waar dat er gewassen mislukten, daarentegen waren MARKTBERICHTEN. Van DEN HELDER tot AMSTERDAM rijden de Goedkooper en gemakkelijker dan eenig an- 9 Konijnen f 0.50 22 Kippen f 0.50-f 1; der vervoermiddel. Eenden 35-75 cent. De Kaasmarkt. HOORN, 25 Jan. 1934. Op de gehou den kaasmarkt waren aanvoer en prij zen als volgt 5 stapels kleine fa- briekskaas f 22, 2 stapels kleine boeren kaas f 23.50. Totaal 7 stapels, wegende 5803 Kg. De handel was vlug. SCHAGEN, 25 Jan. 1934. Op de ge houden weekmarkt waren aanvoer en prijzen als volgt Vee 10 Paarden f 180-f 350 26 Geldekoeien (mag.) f 80- f 120 35 Geldekoeien (vette) f 160— f 226.50 12 Kalfkoeien f 120-f 200 6 Vaarzen f 70-f 90 5 Graskalveren f 30-f 55; 54 Nuchtere kalveren f 6-f 21; 30 Schapen (vette) f 20.50-f 25 212 Overhouders f 8-f 12 10 Varkens (mag.) f 11-f 15 44 Varkens (vette) per Kg. 33-35 cent 102 Biggen f 7-f 11 er weer andere producten die zeer goed toe kwamen. Dientengevolge is de vraag dan ook dit voorjaar vrij beduidend naar een eigen tuintje. De poot- en planttijd is aanstaande en derhalve denkt men over aankoop zijner benoodigdheden. Spr. drong in dit verband aan om elkander bij te staan en alzoo geza menlijk zijne benoodigdheden aan te koopen. Ook de Holl. Mij. van Landbouw deed dit 't vorig jaar, doch ook daarin is verandering gebracht. De Commissie van Zes bestaande uit afgev. van de 3 Landbouw-Organisaties, neemt deze functie thans waar, doch volgens spr. niet op een wijze, welke allen volkomen bevredigt. Spr. zet dan voorts uiteen, dat bij eene gezamenlijke aankoop, kunstmest, poot- goed, enz. en ook kolen goedkooper en beter kunnen worden aangekocht. De zoogenaamde eenheidsprijzen van ko len vervallen ook door aankoop door een Aankoop-vereeniging, doordien deze prijzen dan lager staan. Spr. noemt voorts diverse artikelen welke voor gez. aankoop in aanmer king komen. De her G. Kesselaar vraagt of een Kon. goedkeuring ook verplichtend is. Voorz. zegt dat dit niet het geval is. De heer S. Bandringa wil oprichting op Spaarkasbasis voor inslag kolen. De Voorz. hoopt niet dat er 2 vereenigingen behoeven te worden opgericht. Momenteel wordt gedacht aan plant- en pootgoed en kunstmest. Bij oprichting eener vereeniging kan men ook eens een spreker doen optreden ter voorlichting voor de hier nog vrijwel onbe kende grondsoorten en hare bewerking eic. De heer H. ten Have zegt namens de com missie van Zes der Landbouworganisatie^, dat er nog plannen bestaan om ook elders kunstmest aan te koopen. Zoo thans de zaak is, is de aankoop van kunstmest zoo zegt spr. zooals vorig jaar geschiedde het voordeeligst en is ook de analyse safe. Spr. toont met voorbeelden waarin deze voordeelen bestaan. Voortgaande zegt deze dat mocht de nieuwe Vereeniging de sterkste worden de bestaande zich wellicht moet ruimen, doordat 2 soort gelijke vereenigingen toch niet gaat. Spr. wenscht dit even vast te stellen om samen te werken. De Voorz. zegt, dat het voor hem de vraag is of de mogelijkheid bestaat dat een Land bouw Organisatie mag leveren aan derden. Ook ten opzichte van levering brandstoffen is dit Wettelijk niet mogelijk. De landbouw organisatie^ meenen niet, dat hier een Vereeniging wordt opgericht uit concurren tiestrijd, waarbij de Voorz. verzoekt om de meest mogelijke of geheele samenwerking. Gevraagd wordt of alle aanwezigen zijn voor oprichting, hetwelk niet werd tegenge sproken. De heer L. van Dijk wil bij benoeming van een te benoemen commissie voor elk dorp een 3-tal personen zien benoemd welke zich eventueel zullen belasten om de orders te verzamelen en de zaken verder af te hande len, hetwelk werd goedgevonden. Op de vraag van Kesselaar of slechts tuin tjeshuurders lid mogen zijn, zegt de Voorzit ter dat elk zich kan aansluiten. Echter, die een bestelling op'geeft moet lid worden. De jaarlijksche contributie werd bepaald op f 0.25 te voldoen bij bestelling der producten. Benoemd werden hierna door L. Hollander in de commissie L. Feikens, S. Bandringa en J. Schuitema te Slootdorp. J. Moes, H. Tha len en W. A. Blij dorp voor Middenmeer. Genoemde voorloopige commissieleden hebben tot taak de zaak in een verder stadi um te brengen en zich te belasten met or ders. Binnen enkele dagen hoopt men op nieuw te vergaderen. Hierna sluiting. VORSTONTSLAG. Vanwege de opnieuw ingetreden winter, zijn alle vrijgezellen uit den polder ontslagen. De gehuwde arbeiders uit de randgemeenten treft dit ontslag even eens. MIDDENMEER. Opening smederij. Ons dorp heeft op 't gebied van zakenpanden weer een mooie aanwinst. De heer van der Geest opent n.1. a.s. Woensdag een smederij-affaire naar de eischen des tijds ingericht. Moge ook deze pionier alle succes ondervinden. KERKDIENSTEN WIERINGERMEER. ZONDAG 28 JANUARI. R.K. KERK SLOOTDORP. Zondag 7'/2 en 10 uur H. H. Missen. In de week Dinsdag, Woensdag en Zater dag H. Mis te V't uur. Zaterdagav. 6s uur Biechtgelegenheid. Katechismus Dinsdag 2e, 3e en 4e klas Woensdag5e, 6e en 7e klasZaterdag le klas en bovenalen de kinderen, die nog geen eerste H. Communie gedaan hebben. MIDDENMEER Zondag Vit en 10 uur H. H. Missen. In de week Maandag, Donderdag en Vrijdag: H. Mis te 7Vj uur. Zaterdagav .68 uur Biechtgelegenheid. Katechismus Maandag le klas en boven dien de kinderen, die nog geen eerste H. Com munie gedaan hebben. Donderdag 2e en 3e klas. Vrijdag 4e, 5e, 6e en 7e klas. NED. HERV. GEM. Middenmeer v.m. 10 uur Ds. Fischer. Slootdorp 's av. 7 uur Ds. Fischer. EVANGELISATIE Slootdorp v.m. 9.30 uur Ds. Finkensieper. Middenmeer nam. 3 uur Ds. Finkensieper. GEREF. KERK SLOOTDORP Slootdorp v.m. 9.30 uur Cand. v. d. Vliet. Slootdorp nam. 3.00 uur Leesdienst. GEREF. KERK MIDDENMEER Middenmeer v.m. 9.30 uur Leesdienst. Middenmeer nam. 3 uur Cand. v. d. Vliet.. Voorbereidingspreek H. A. Eierveiling Schagen. Veilingsbericht van Donderdag 25 Jan. 1934. Aange voerd 60.000 Kipeieren. Prijs 5254 Kg. 320 a 340 55-57 Kg. 330 a 350 340 a 370 61-63 Kg. 370 a 400 64-67 Kg. 400 Klein 320. Alles per 100 stuks. Stiching „Heldersche Eiereveiling". Noteering van 25 Jan. 1934. Aange voerd 14491 Kipeieren. Prijs 48-51 Kg. 300 52-54 Kg. 320-340 55-57 Kg. 320- 370 58-60 Kg. 330-30 61-63 Kg. 370- 390. Eendeieren 380. Alles per 100 stuks SUCCES-NIEUWS. Programma voor a.s. Zondag 28 Januari Succes I gaat naar D.J.K. (Amsterdam) om daar een wedstrijd te spelen voor den K.N.V.B. beker. Vertrek ongeveer 10 uur. SUCCES 2—PETTEN I 2 uur. SUCCES 3 is vrij. SUCCES 4—PETTEN 2 Adsp. zijn vrij. B.K.C.-NIEUWS. BJK.C. I is vrij. B.K.C. 2Schagen 3 J.V.C. 3B.K.C. 3 12 uur. 2 uur. 12 uur. GEMEENTE ZIJPE. PREDIKBEURTEN ZIJPE. ZONDAG 28 JANUARI. NED. HERV. KERK Oudesluis v.m. 10 uur Ds. Witkop. St. Maartensbrug v.m. 10 uur Ds. Eikema. Schagerbrug, Burgerbrug, Petten en Callants oog geen dienst. DOOPSGEZ. GEM. Burgervlotbrug v.m. 10 uur ds. R. v. d. Veen. EVANGELISATIE. Schagen, v.m. 10.30 uur de hr. Ooms van Amsterdam. Nam. 5.30 uur de heer Ooms. Breezand, voorin. 10 uur, de heer Boon. Breezand nam. 3V* uur, de heer Boon.

Wieringer courant | 1934 | | pagina 3