De goochelaar Laret een nieuw nummer in de troep nam ons op verbluffende wijze bij den neus. Er waren weer verschillende verzoeken om reportoire nummers te zingen van vroegere programma's binnen gekomen. Nolret vol deed hier op ruime wijze aan en vooral de parodie op de 2e rhapsodie van Liszt deed het weer geweldig. Ook vertelde Noiret nog iets van een droom die hij heeft gehad. In deze droom heeft een vergadering van alle bekende auteurs van hollandsche liedjeszangers en dichters plaats. Noiret heeft daar een lied opgemaakt en hij zong ons het voor. In dit lied beklagen onze Hollandsche auteurs zich er over dat hun liedjes niet meer gezongen en verdrongen door de buitenlandsche van veel minder ge halte. Een pleidooi dus voor de Hollandsche kunstenaar en het Hollandsche lied. Zeer sympathiek dus, maar ja artisten zijn van die grappenmakers. Je weet nooit wat je aan ze hebt. De goochelaar die in het ge zelschap optrad was zeer zeker geen Neder lander en stond met de Hollandsche taal nog in de sokken van een zuigeling. Maar zooals reeds gemeld Noiret had slechts gedroomd. Overigens een avond van gezellige sfeer, de refreintjes werden dan ook de zaal luidkeels meegezongen. Het nummer van Noiret met zijn vrouw, wie de belangrijkste van de twee is, had een uitbundige bijval. Wij weten wel zeker, dat Louis Noiret met zijn gezelschap nog meerdere malen op Wie- ringen zal terug komen. Voor de heer Jong kind met zijn club mag het een groote vol doening zijn dat deze avond wederom op schitterende wijze is geslaagd. Jaarlijksch onderzoek. Aan de jaar- lijksche inspectie van militaire klee-, ding zal dit jaar door de dienstplich tigen der lichting 1922 en 1925 moeten worden deelgenomen. Tijd en plaats van het onderzoek zul len nader worden bekend gejmaakt. Vrijstelling. Zijne Excellentie den Minister van Defensie heeft aan den dienstplichtige Sj. Veenstra uit deze gemeente voorgoed vrijsteliing van den dienstplicht verleend wegens kost winnerschap. Doopsgez. Jongerenkring. Vrijdag 2 Februari a.s. 's-avonds 8 uur bijeen komst. f - r« ft Nog een kleine waarschuwing. Zooals men weet staan er op het on juist invullen van het aangifte-biljet voor de belastingen meerdere strafbe palingen. De belasting-inspectie heeft dezer dagen ter kennis gebracht, dat tot 1 Maart a.s. de gelegenheid nog bestaat om een gedane onjuiste aangifte te verbeteren en een gunstige regeling te treffen. Nadien is echter, geen tegemoetko mende houding te verwachten, hetgeen dus zeggen wil, dat wanneer men ont dekt dat er een onjuiste aangifte is ge schied, pien alle strafbepalingen streng in oogenschouw zal nemen. Zij die dus willens en wetens gefou- deerd hebben zijn hiermede gewaar schuwd. De rekening was nagezien door de heer H. Rump en H. Wilms, laatstgenoemde verklaar de dat alles in keurige orde was bevonden. Verkiezing Commissarissen. Periodiek moet aftreden de heer C. Duijn- ker terwijl een vacature is ontstaan door het overlijden van den heer N. Koorn. De heer Duijnker werd herkozen, in de vacature N. Koorn werd benoemd de heer H. Wilms. De heer Wilms neemt zijn benoeming aan. de heer Duijnker was afwezig en wordt van zijn benoeming in kennis gesteld. Het te heffen tarief. Besloten wordt, gezien de gunstige resulta ten over het afgeloopen jaar, om wederom 60 procent der premie te heffen. Voor de controle-commissie 1934 worden benoemd de heer N. Kuiper en P. Vroone. De rondvraag die hierna volgt geeft eenige bespreking van huishoudelijken aard, waarna sluiting volgde. Teraardebestelling van den Heer H. Juisting, te Garrelsweer. Vrijdag 26 dezer had te Gar- relsweer de teraardebestelling plaats van den j.1. zoo ongelukkig om het leven gekomen Heer H. Juisting te Den Oever. De belangstel ling was zeer groot, zoowel uit de Geref. Ge meente op Wieringen als die te Garrelsweer. De leiding van deze begrafenis berustte bij den Weleerw. Heer J. Oranje, hulpprediker op Wieringen. Deze schetste den overledene als een man, versierd met groote gaven welke vooral ten dienste werden gesteld in het Koninkrijk Gods. Een man, die tot voorbeeld kan worden gesteld, een waar Christen. Hij zou tot ons niet wederkeeren, maar ieder waarachtig geloovige zou eenmaal tot Hem keeren. Daarna voerde bij de groeve het woord, namens de ouders de Weled. Heer Juisting van Krommenie, een broeder van den overle dene. Diep ontroerd sprak de heer Juisting over het vreeselijke in dit zoo plotselinge ver scheiden. Hier sprak de teedere liefde van broeder tot broeder. Met op een tot weerziens in den hemel, besloot de heer Juisting zijn toespraak. Diep onder den indruk verlieten daarop allen den doodenakker. Hierna werd in de Consistorie der Geref. Kerk het woord gevoerd door Ouderling Jan sen namens den Raad der Kerk van Wierin gen. Deze sprak van een groote in Israël ge vallen. Hij sprak zooals David eenmaal sprak over Jonathan. Uw liefde was mij wonderlijk Onze ziel is benauwd om onze broeder Juis ting. Doch hij was een Godsman in geheel zijn openbaring. In Hem brandde een groot verlangen naar hooger gemeenschap, een dorst naar den God zijns levens. Daarna voerde het woord de Weleerw. Heer Ds. Jonker, vroeger hulpprediker op Wierin gen. Ook deze sprak in gevoelvolle woorden hoe o.a. de overledene een bouwer was, maar dat God hem thans zelf had afgehauwen en als levende steen had ingevoegd in het groo te Godsgebouw dat de eeuwigheid zou verdu ren. Als Directeur had hij de zangvereeniging het eeuwigheidslied geleerd, en nu was hij binnengegaan in het schoon Jeruzalem dat hij eenmaal in den droom aanschouwde. Ook werd nog namens de beide zangvere nigingen het woord gevoerd. Ds. Staal, Geref. Predikant te Garrelsweer bedankte daarna namens de familie alle aan wezigen, in zoo groote getale opgekomen voor de laatste eer Hem bewezen. die hiervan gebruik wenschen te ma ken: bespreekt tijdig uw plaats. Woor den van hulde aan de medewerkers in de Revue voor hun keurige opvoering alsmede de Zeer Eerwaarde Heer Van der Eem voor de durf en moed en kun de om zoo'n Revue in elkander te zet ten. Tevens een extra woord van lof aan de muzikale leider de Heer Dudox die tevens alle muziek van deze Re vue compagneerde. De eerste opvoe ring van De Polder-Re'sjje „Wist je dat niet is op schitterende wijze ge slaagd. PROVINCIAAL NIEUWS. De vlotbrug nabij De Kooy. De vlotbrug over het Noord-Hoi- landsch Kanaal n^bij de Kooy, is voor voertuigen boven een bepaald gewicht verboden. Nu komt het meermalen voor, dat. auto's met een zwaarder gewicht, die van de Van Ewijcksluis af den beton nen weg langs het Balgzandkanaai heb ben gevolgd, bij de Kooy tot de ontdek king kpmen, dat zij de vlotbrug niet mogen passeeren en verplicht zijn te rug te keeren. Teneinde aan dit be zwaar tegemoet te komen, hebben de A. N. W. B. en de K. A. C. aan den directeur-generaal van de Zuiderzee werken verzocht aan het begin van de zen weg bij Van Ewijcksluis een bord te plaatsen, waarop duidelijk is aan gegeven, dat de vlotbrug is verboden voor voertuigen boven het bepaalde gewicht. Thans is de mededeeling ontvangen, dat dit bord zal worden geplaatst. LANGENDIJK. Via den noorder- marktbond en de Langedijker Groen ten-centrale zijn vorige week een re stant steungelden voor den landbouw uitgekeerd. De bedragen waren echter weer zeer gering, waaruit wel bleek hoe noodig het is dat de tuindersorga nisaties met kracht voor een betere steunregeling ijveren. Men meldt dat de omzet over de vei ling van de Langedijker Groenten-cen trale aanmerkelijk beneden het milli oen is gebleven. In normale tijden was de omzet ruim 4 millioen. ONS WIERING ERMEERHOEKJE. BURGERLIJKE STAND MEDEMBLIK inbegrepen ged. Wieringermeer. van 1926 Januari 1934. GeborenGeertruda Jacoba Maria, doch ter van Hendricus Antonius Cornelia Raat en Marijtje de BoerHans Otto Theodoor, zoon van Karl Otto Finkensieper en Johanna KoningMartinus, zoon van Johannes van Schaik en Cornelia Henrica Bon Dina Ca- tharina, dochter van Jella Herman Klooster hof en Sientje SchoenAnna, dochter van Anthonius van der Gulik en Ida Klljn. OverledenMaria Hermanna Dubois, 66 jaar, ongehuwd. Middenmeer. De voor rekening van de firma Uiterdijk gehouden houtver- kooping bij de Ned. Herv. Kerk trok veel belangstelling. De aangeboden partijtjes gingen alle vlug en prijzig van de hand. Na afdoop was het een drukte van je welste. Men zag de vele koopers in opmarsch hun partijtjes brandhout per kruiwagen of handkar vervoeren. -- Het gezonken graanschip wordt gelost. Meldden we voor eenige weken terug dat een schip met ettelijke hon derden H.L. gerst was gezonken, thans is men druk bezig deze kostbare la ding uit te lossen en het gezonken GEMEENTE ANNA PAULOWNA. SPORT. Succes 1 speelde te Amsterdam voor den K.N.V.B.-beker een wedstrijd tegen de 3e kl, K.N.V.B. D.J.K. Aanvankelijk werd gedacht door de thuisclub dat zij aan de jonge vierde klasser Succes een gemakkelijk kostje zouden hebben, doch daarin is D.J.K. leelijk bedrogen en werd dan ook met flinke cijfers geslagen, n.1. 52. Wij feliciteeren de Successers wel met deze fraaie overwinning. Succes n speelde thuis tegen Petten I en moest net op het kantje af het onderspit del ven doormet 54 te verliezen. Succes II speel de een goede wedstrijd doch miste terdege haar keeper Posthumus. Succes 4 speelde eveneens thuis tegen Pet ten 2 en kwam met een gelijke stand van 22 uit den strijd. STEMMING. Door stemgerechtigden der Hervormde Gemeente te Oosterland zijn j.1. Zondag de Heeren M. Bakker Sz en S. Koorn Jr. herbenoemd tot Notabelen. AANGEREDEN. Zaterdagmiddag omstreeks 6 uur is mej. M. de V.O. bij het oversteken der weg op haar rijwiel door een groote vrachtwagen met aanhangwagen aangereden op de gevaarlijke kruising aan de Hollebalg met het gevolg dat zij met een ernstige sche delfractuur in zorgwekkende toestand werd opgenomen. UITSLAG VERKOOPING. Zaterdagavond heeft ten overstaan van notaris Obreen de verkooping plaats gehad van eenige perceelen land en een woonhuis. De uitslag was als volgt 1. Woonhuis aan de Nieuwstraat f 3100.-. Kooper Mej. Wed. J. Maars. 2. Gerrit Doveskrocht, kooper C. de Jong f 1250.-. 3. Krochtje van Piet de Vries, opgehouden op f 800. 4. Kremerskrocht, Kooper A. Keijzer voor 1225. 5. Janus krochtje opgehouden f 550.-. 6. Ven van Siemon de Bakschuur. Koo per B. Kraan f 775.-. 7. De Dam, opgehouden f 250.-. 8. Klaverkrocht in de Marske, opgehouden voor f 800.-. 9. De Koog, kooper J. Krommedam f 475.- 10. Het Boschke, kooper T. Visser f 153.-. 11. Batum, opgehouden voor f 1100.-. 12. De Marske opgehouden voor f 850.-. Perceelen 6, 7 en 8 werden in comb. in bod gebracht en gekocht door M. Lont voor f 1835. Onderlinge Glasverzekering Maatschappij „Wieringen." Maandagavond hield bovenge noemde Maatschappij haar Jaarvergadering ten huize van den heer S. Veerdig. Aanwezig waren 7 leden. De president-commissaris den heer C. C. Bakker opende met een kort woord van wel kom waarna de notulen der vorige vergade ring werden gelezen welke zonder op of aan merking werden goedgekeurd. Verslag Directeur. De Directeur de Heer G. Timmerman brengt hierop een gedetailleerd verslag uit van zijn gehouden beheer waaruit wij het volgende aanstippen De ontvangsten waren f 289.82, saldo vorig jaar f 450.66. Totaal f 739.48. De uitgaven hebben bedragen f 245.10. Het kapitaal bedraagt dus per 1 Jan. 1934 f 494.38. Loop der bevolking. Vertrokken J. Broers en gezin naar SchoterlandN. P. G. en Mej. A. M. E. van Steijn naar SoestJ. D. de Walle naar Den HelderM. H. Bakker naar St. MaartenA. M. O. van Eijck—Schoema- ker en kinderen naar Purmerend. BURGERLIJKE STAND Geboren Pietje, dochter van G. Heijstek en C. J. den Dekkep Helena Cornelia An- tonia, dochter van N. H. Onderwater en A. van Graven Marinus Anthonie, zoon van J. Schouwenaar en G. H. van Dijk; Jacobus Maria, zoon van J. Th. van Zanten en C. M. H. Vink Marie, dochter van J. P. Schermer- horn en E. Schermer Franciskus Maria, zoon van G. Verresen en A. C. Disco. OndertrouwdJ. A. Schrama en M. M. de Groot. Overleden J. Bijpost, oud 77 jaarC. Jon ker, oud 65 jaar. Politie. Gevondeneen fiets-handbescher- mer. Verloren een motorpomp. BREEZAND. In een bij den heer Borst ge houden vergadering van bollenkweekers, sprak een groote meerderheid zich uit vóór saneering van de iristeelt. In een volgende vergadering zal een uitgewerkt plan tot sa neering worden vastgesteld. Opvoering Polder-Revue. De eerste lopvoering der Polder-Revue „Wist je je dat niet is een enorm succes ge worden. Ruim 300 aanwezigen vulden de zaal der „Vlas- en Korenbeurs" toen de Zeereerw. Heer pastoor Van der Ee.m een kort welkomstwoord sprak, en hoopte jnaar dat de Revue waarin men werkte met de leden van beide concregaties der Parochie Anna Pau- lowna mocht slagen, en zoo sprak Spr., als er in de Revue een klein stootje of trapje wordt uitgedeeld, moet men niet kwaad zijn, en denkt men maar aan liet stootje met de stok met stompe punt het trapje met de fluweelen pantoffel. De Revue, ingezet met Hein en en Trein in de Boerensjees werd dade lijk hartelijk gelachen en aan het ma ken der sjees en paard, kregen we da delijk het gevoel, dat we dezen avond veel zouden krijgen te genieten, en we hebben genoten reuze mooie tooneelen en dansen, flinke zetten, die gerust door velen in de zaal in de zak konden worden gestoken, en die harder aan kwam dan met de fluweelen pantof fel doch bet was goed bedoeld, en werd goed begrepen. Mooi bij uitstek vonden we het Kikkerslied, De Kerst nacht in 1870, Trijn op schaatsen Boerenbruiloft en het mooie groote bloemenballet Levende Bloemen en de Watersnood van 1916 was keurig. Het was gewoon af Tevens de andere gedeelten werden prachtig vei'zorgd. We willen van de inhoud niet meer verklappen, waar er immers nog twee opvoeringen geschieden en brengen even in herinnering a.s. W/oensdag 31 Jan. en Zondag 4 Febr. Voor diegene schip weer vlot te maken. De zakken met druipnatte inhoud worden over geladen in een ander schip. Welke bestemming deze lading heeft, is niet bekend. -- Drukke hooi-afzet. De afzet van de nog vrij groote voorraden hooi in onzen polder gaat momenteel zeer vlug van stapel. Ettelijke autovrach ten gaan geladen over de dijk met be stemming Friesland, Noord-Holland en ook zelfs zijn partijen verkocht voor de prov. Utrecht. De zeer goede kwa liteit lokt vanzelfsprekend koopers uit. gretige ACTIE BOEREN EN TUINDERS. TE ALKMAAR. In het Gulden Vlies organiseerde het Ne- derlandsche Boerencomité Zaterdag een con gres, waarop uitvoerige besprekingen werden gehouden over den toestand van den Neder- landschen landbouw. Het tegen 9 uur uitgeschreven congres be stond in hoofdzaak uit kleine boeren en tuin ders uit alle hoeken van N.H. Het congres werd bijgewoond door een drie tal rechercheurs van politie. In de zaal wa ren doeken aangebracht met de volgende opschriften „Wij verzetten ons tegen eiken gerechtelijken verkoop van huis en land' ,Weg met de hooge pacht en hypotheekrente." Tegen 10 uur begon de zaal vol met belang stellenden te loopen. Een bijzonder vaandel was dat van de afd. Eenigenbrug, waarop een goed gesitueerde hypotheekhouder stond afgebeeld, die den bqer toeroept „ploeg vroeg", terwijl de boer die dit doet afgekluifde botten krijgt, die aan het vaandel hangen. Om 10 uur opende de heer de Weert uit Nederhorst den Berg het congres, dank bren gende aan de vertegenwoordigers uit Fries land en Zuidholland voor het offer, dat zij hadden gebracht om naar Alkmaar te ko men. Spr. was van oordeel, dat de toestan den van dien aard waren, dat ernstiger be sprekingen dan op de vergaderingen van H. M. v. L. en den Neutralen bond gehouden worden, noodig zijn. Aan de orde is de ver dediging van huis en hof voor den kleinen boer. Het congres van heden is het derde con gres van het Ned. Boerencomité en het eerste landelijke. Het bewijst dat wij groeien. Het resultaat van het congres moet zijn, dat het nawerkt in zijn strijdkarakter op het platte land. De groote moeilijkheid is hier duidelijk te maken wat gedaan moet worden om wat wij hier willen tot werkelijkheid te maken. Het congres zal voor het Nederl. Boeren comité beteekenen, dat wij den strijd waar die nog niet begonnen is, in te zetten en voort te zetten waar hij wel is aangevangen. Na eenige huishoudelijke regelingen namen de besprekingen een aanvang over het ont- werp-oproep en de toegezonden resoluties. De heer de Weert hield een inleiding over de steunmaatregelen. De heer C. Borst van Oudkarspel gaf een inleiding over „Het fascisme een gevaar voor het platteland" en ir. Rutgers over „Het land bouwvraagstuk in Sovjet-Rusland. Over deze onderwerpen werd breedvoerig gediscussieerd. Het congres kwam tot de volgende conclu sies 1. De verarming op het platteland neemt snel toe. De kleine boer komt steeds meer in de verdrukking. De prijzen van zijn producten dalen. Het leven wordt duurder. De pacht, de hypotheekrenten en aflossing, de water- schaps- en andere lasten, kunnen niet meer door hem worden betaald. 2. De steun van de regeering komt voor het grootste deel terecht in de zakken van rijke boeren (tarwesteun) of rijke fabrikan ten (margarine en exportslachterijen). Wat nog in handen van den kleinen boer komt, belandt al snel in de zakken van zijn schuld- eischers. 3. De inkrimping van de productie is zoo geregeld dat zij den rijken voordeel brengt en den armen nadeel. De houders van stamboekvee behoeven hun kalveren niet af te laten slachten, de houders van elite-pluimvee mogen alleen broedeieren leveren. 4. de groote organisaties laten haar leden in den steek of pogen hen wijs te maken, dat zij met een betere pachtwet en dergelijke lap middelen geholpen zouden zijn. 5. Het fascisme dat in Italië en Duitsch- land de kleine boeren heeft bedrogen en uit geplunderd, tracht ook hier vat op de boe ren te krijgen, met valsche leuzen. Voor zoo ver het niet openlijk naar voren treedt, doet het dit langs een achterdeurtje zooals in de z.g. Drentsche Boerenbonden. Het congres is van oordeel, dat de politiek van de regeering en haar helpers er op richt is, de grooten te helpen en de kleinen te laten ondergaan en roept de werkers van het platteland op tot den strijd. Kijk rond in uw eigen dorp, gij kleine boe ren en tuinders Waar wordt de kleine boer geholpen, zoo, dat hij het hoofd boven water kan houden en niet onder de schulden bedolven raakt Zijn het niet de grooten en de rijken, die met den buit gaan strijken Wij willen geen steun meer aan de produc ten, maar steun aan de gezinnen, opdat wij die den ganschen dag werken, kunnen leven en ons bedrijf in stand houden. Wij willen geen verkoopingen van onze bedrijven, als wij niet in staat zijn onze schul den te betalen en zullen ons met alle kracht tegen deze onteigening van den kleinen boer verzetten. De werkloozen in de steden en de arbeiders, die loonsverlaging op loonsverlaging krijgen, kunnen onze producten niet meer betalen. Wij willen daarom geen inkrimping van de productie, maar willen, samen met de arbei ders, strijden tegen het stelsel dat millioenen in armoede laat leven om enkelen in staat te stellen het leven van parasieten te leiden. In de groote organisaties (landbouwmaat- schappijen en coöperaties) willen wij strijd voeren om de bestuursfuncties uit de handen van de groote heeren te nemen en de organi saties dienstbaar te maken aan de belangen van de kleine boeren. Wij willen geen fascisme in de dorpen. Het fascisme zal ons nog verder onderdruk ken en nog meer afhankelijk maken van de rijke kapitalisten. Iedere kleine boer, iedere landarbeider moet het weten, dat hij van het fascisme of nationaal-socialisme van Mussert of Baars, niets dan ellende te verwachten heeft. BUITENLANDSCH NIEUWS. Sneeuwstormen. Treinverkeer ontwricht. De hevigste sneeuwstorm sedert ja ren woedt in de provincies langs de Japansche zeekust, waardoor op ver scheidene plaatsen lawines plaats hebben en het treinverkeer word ont wricht. Vrijdag werden in de buurt van Soekoei vijf menschen levend door een lawine begraven, doch zij konden worden gered, ofschoon twee hunner zwaar gewond werden. Vijf duizend baanwachters zijn gejnobili- seerd tot het wegscheppen van de sneeuw van het baanvak. Noodlottige aanvaring op IJsland. Twaalf menschen omgekomen. Naar uit Reykjavik wordt gemeld, heeft Vrijdag bij zwaar weer aan de Westkust van IJsland een botsing, plaats gehad tusschen de Engelsche treilers „Sabik" en „Euthamia". De trawler „Sabik" zonk terstond. Van de uit 14 koppen bestaande be manning konden slechts 2 personen worden gered. Alle overige verdronken De twee overlevenden bevonden zich op het oogenblik van de botsing: juist op de commando-brug en spron gen terstond nadat de aanvaring had plaats gehad op de „Euthamia" over. De kapitein en een bootsman van de „Sabik" dreven nog enkele minuten aan de oppervlakte van de zee. doch konden in verband met den zwaren golfslag en doordat de „Euthamia" zelf een groot lek had opgeloopen bij de botsing, niet worden gered. De „Euthamia" slaagde er in, ondanks de opgeloopen averij, de haven van Dyrafjord binnen te loopen, Correspondentschap Openb. Leeszaal. Boeken terugbrengen en uitzoeken op Donderdagv Slootdorp bij Mw. Tiesinga-Bennink 3.30-4.30 voor kinderen, 7-8 voor oude ren. Middenmeer bij Mej. Poot, Brugstr. 3.30 tot 4.30 voor kinderen, 7 tot 8 voor Ouderen. Boeken afhalen op Zaterdag. Slootdorp van 4 iot 5 en van 6 tot 7. Middenmeer vanaf 6.30. Verwoesting in Nepal. Reeds 2000 slachtoffers. Te Khatmandoe, de hoofdstad van Nepal, is tijdens de jongste aard beving op elke vijf huizen één huis met den grond gelijk gemaakt. Reeds zjjn tweeduizend lijken gebor gen en het opgraven duurt nog voort. Handgemeen met Luipaard. In de „Daily Telegraph" lezen wij het bericht van een gevecht op leven en dood in de jungles van Assam van een theeplanter tegen een luipaard, dat voor beiden een fatalen afloop had. Gewapend met een buks was de planter op zoek gegaan naar het roof dier. dat een van zijn menschen had aangevallen. Nog vóór dat hij het had gezien, besprong het beest hem en sloeg hem de buks uit zijn handen. De planter greep hem nu met zijn han den aan en vocht tot het hem gelukte de buks te grijpen en twee schoten te lossen. Een vriend, die op het rumoer was komen aanloopen, schoot bet dier nog eenige kogels door het lijf, De planter was echter reeds zoo zwaar gewond, dat hij niet meer gered kon worden. Valscli overlijdens-extract. Een verzekeringsagent te Hilversum had zijn te Rotterdam gevestigde maatschappij bericht gezonden van het overlijden van een 16-jarigen jon gen, op wiens leven een verzekering van f 500 was gesloten. De agent sloot bij dit bericht in een uittreksel uit het overlijdensregister, en de maatschap pij deed hem de f 500 toekomen, om aan de rechthebbenden uit te betalen. De jongen was echter niet overle den en het extract uit het overlijdens register was door den agent vervalscht Hij had op sluwe wijze een typograaf die uittreksels laten drukken, zonder dat deze er eenig idee van kon hebben dat deze imitaties voor vervalschingen dienst moesten doen. Ook de kwitan tie van de rechthebbenden dat zij de f 500 hadden ontvangen had de agent vervalscht. Drie maal is deze truc met kleine verzekeringen gelukt en in totaal heeft de agent zoodoende ruim dui zend gulden binnengehaald. De agent is thans door de Vierde Ka mer der Amsterdajmsche Rechtbank, waar hij volledig heeft bekend, we gens valschheid in geschrifte en ge bruikmaking daarvan, meermalen ge pleegd, veroordeeld tot vier maanden gevangenisstraf. Er was zes maanden geëischt. MARKTBERICHTEN. De Veemarkt. ALKMAAR, 29 Jan. 1934. Op de ge houden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt- 59 Vette koeien f 120 tot 240 handel redelijk 5 Graskal veren f 27-f 40 7 Vette kalveren f 30- f 58 Vette kalveren per Kg. 60-80 ct. 48 Nuchtere kalv. (slacht) f 4-f 16 276 Vette Varkens (zware) per Kg. 34-39 cent. Handel goed. Een overzicht van de gehouden Schaak simultaan-seance in de koffie-kamer van de nieuwe bioscoop. Op de voorgrond de heer K. Geus uit Den Helder, die tegen 18 spelers van de Wieringer schaak club simultaan speelde en hiervan 14 partijen wist te winnen.

Wieringer courant | 1934 | | pagina 2