SCHOONMAAK DE WEGEN WACO AUTOBUSDIENSTEN kameraden", voordat zijn stem in de toejuichingen teloor ging. Dimitrof als professor De moeder en zuster van Dimitrof zijn van plan een paar maanden te Moskou te verblijven. Daarna willen ze echer in ieder geval naar Bulgarije terugkeeren. Naar verluidt, is de Sovjet Regee ring van plan Dimitrof een functie als professor aan de revolutionnaire universiteit aan te bieden. Onderwijzeres onder censuur. Eenvoudig kapsel en geen lip penstift. De minister van onderwijs in Egypte heeft voor de onderwijzeres sen scherpe bepalingen afgekondigd wat de kleeding betreft. Zij moeten een eenvoudig kapsel dragen en een zeer stemmig costuum overeenkomstig de waardigheid van hun beroep. Japon nen zonder mouwen zijn streng ver boden, evenals het gebruik van lippen stift en rouge. TTW 7FNIÏWFV komen rusfc' kalmee- Ufi LËilU W LH ren en worden daarbij tevens gesterkt door het gebruik van Mijnhardt's Zenuwtabletten Glazen Buisje 75 ct. Bij Apoth. en Drogisten. BINNENLANDSCH NIEUWS. VARKENSOOREN IN DE RECHTZAAL. Moeilijke tijden voor slagers ten plattelande. Op de tafel voor den rechter werden in de Dinsdag te Roermond gehouden rechtszitting achtereenvolgens gedeponeerdeen aantal varkensooren, zoo maar in een papier gewik keld en al lichtelijk onfrischde stempel, waarmee die ooren bewerkt waren en die men zal het reeds vermoed hebben valsch waseen doos stempelinkt en nog wat pape rassen. Terecht stond een slager uit Bütterswijk, die om bij het slachten de acht of negen cent keurgeld per kilo te ontduiken, die stempel had laten vervaardigen en nu ronduit, met iets van een lach op het gezicht, verklaarde een aantal varkens geslacht te hebben en met den bewusten valschen stempel zelf het keuringsmerk erop te hebben gedrukt. „U doet net, of dat iets heel gewoons is," zoo stoof de officier van justitie op, „op die wijze zoudt u eraan meegewerkt kunnen heb ben, dat afgekeurd vleesch geconsumeerd werd. Zou er een sterfgeval uit voorkomen, dan was u medeplichtig aan moord. Weet u w^l, dat daar twee jaar op staat Hij be- pji'kte den eisch intusschen tot zes maanden. De verdediger, mr. Tripels, pleitte, dat de opzet niet zoo was als de officier van justitie het voorstelde. Ieder ingewijde kon namelijk terstond zien dat men hier met een valsch stempel te doen had. Vervolgens verklaarde pleiter, hoe verdachte er toe gekomen moet zijn om op een dergelijke wijze fraude te plegen. De slager, die voor een groot gezin te zorgen heeft, kon zich met zelf slachten geen behoorlijk bestaan meer verwerven. Ten eer ste omdat bij de nieuwe regeeringsmaatrege- len aan sommige personen het huisslachten nog is toegestaan en ook, omdat er op de dorpen thans veelvuldig met worst langs de huizen wordt geleurd tegen prijzen, waarvoor een slager de vleeschwaren niet kan leveren. Zoo was ook het bedrijf van verdachte niet meer rendabel te maken. Toen kreeg hij op een dag bezoek uit Rotterdam, die hem alles aan de hand deed, wat hij noodig had om door de mazen der wet te glippen door de keuringsgelden te ontduiken. De gemaakte winst zou men samen deelen. Zoo is verdach te alleen tot zijn vergrijp gekomen, doordat zijn bedrijf evenals dat in tallooze platte landsgemeenten het geval is gebukt ging onder de maatregelen van de crisisvarkens- centrale. i BLOEMBOLLEN IN BESLAG GENOMEN. Saneeringsbepalingen overtreden. Twee bloembollenkweekers te Overveen Werden ervan verdacht bollen te hebben ge teeld in strijd met de saneeringsbepalingen. Woensdagmorgen om half negen is op last van officier van justitie te Haarlem overge gaan tot het uit den grond halen van de uit- geteelde bollen van vroege tulpen, bij deze handelaren, op de velden aan de Brouwers vaart en de Houtvaart. Het werk geschiedde door vaklieden, onder toezicht van twee in specteurs, belast met het toezicht op de uit voering van de saneeringsbepalingen. Bij een der kweekers werden de bollen van velden tot een totale grootte van 200 roeden uit den grond gehaald, bij den ander van 150 roeden. De bollen zijn in beslag genomen en worden te Haarlem opgeslagen, totdat de zaak in behandeling zal komen. Rumoerig Revoluiionnair Raadslid. Larens burgejneeser beleedig.d Bij het aan de orde stellen van de voorgeschreven wijziging van het amb tenaren-reglement kwam het in den gemeenteraad van Laren tot een hef tig incident in verband met de Zater dagavond gestoorde internationale bij eenkomst aldaar. De heer Van Praag (O.S.P.) zei, dat dit een symptoom was van het vogelvrij' verklaren der revolutionnairen, waarvan de burge meester een voorbeeld had gegeven door het aan hun beulen in Duitsch land overleveren van vier van spre kers kameraden. Hoewel de voorzitter hem tot de or de riep, ging de heer Van Praag voort met uitdrukking te geven aan zijn die pe verachting voor den burgemeester, dien hij met scheldwoorden overlaad de. „De tijd zal komen", riep hij ten slotte uit „dat wij aan bod komen en dan, wee uw gebeente Inmiddels had de raad besloten, den heer Van Praag uit de vergade ring te zetten. De heer Srijbos nam het voor den burgemeester op, zeggende „Hij deed niets anders dan zijn plicht". Omdat de heer Van Praag weigerde de vergadering te verlaten en nog steeds voortging met schelden, werd de politie ontboden, die eerst de tri bune ontruimde en daarna den heer Van Praag buiten het Raadhuis zette. De avonturen van de Wierlnger wereldreizigers. m. Zooals wij in ons vorig reisverhaal eindig den, werden we onder geleide van twee gen darmes naar de hoofdgevangenis in Pamplo- na overgebracht. Aan het station aangeko men stond de boevenwagen al op ons te wachten, waar wij mee naar de gevangenis gebracht werden. Het was een buitengewoon groote gevangenis en werd bewaakt door mi litairen. Binnen werden ons eindelijk de boeien afgedaan, waar we ruim 4l/2 uur in gezeten hadden. Onze handen waren, men ze zoo vast had aangetrokken, allebei aan de gevoellooze kant, doch dit was nogal spoedig over, daar wij, voor wij goed en wel op de kamer van de directeur waren, al ver scheidene malen moesten salueeren voor de c-ommandants en hunne onderdanen. Op het bureau van de directeur werd ons alles af genomen, behalve de koffer met kleeren, en werden daar nogmaals nagezocht. Na eerst nog tweemaal vingerafdrukken van ons ge nomen te hebben, werden wij ieder in een aparte cel gestopt. In deze cellen was het ge lukkig beter verlicht en zindelijker als in die van Tudela, doch waren aanmerkelijk klei ner. De lengte was 2»/s en de breedte l'/s me ter, met daarin een houten brits, een op klapbaar tafeltje en een ingebouwde W. C. De ruimte die er over bleef was net voldoen de om in 4 a 5 stappen af te leggen. Om warm te blijven en de tijd te dooden liepen wij overdag aldoor de cel op en neer, alleen het eten bracht ons afleiding, en was voor gevangeniskost tamelijk goed. De derde dag werd 's morgens om 11 uur de celdeur open gegooid, en mochten wij met nog 10 andere gevangenen buiten gaan luchten op een vier kante ruimte, omgeven door 5 meter hooge muren die van boven bezaaid waren met glasscherven. Als het weer niet geschikt was om ons naar buiten te sturen, moesten we allen samen in een groote cel. De andere ge vangenen waar we mee samen kwamen wa ren allemaal revolutionnairen, waar wij dus duidelijk uit op konden maken dat men ons daar ook voor aanzag. Drie maal per week moesten we naar de school, die ook in de gevangenis gebouwd was, om de Spaansche taal eenigszins te leeren, doch daar we met de onderwijzer zeer weinig konden praten ging onze kennis van de Spaansche taal er niet veel op vooruit. Het was een opmerkelijk iets dat er veel menschen van de 20 tot de 30 jaar bij waren die noch lezen noch schrijven kon den. Dit getuigt u dus iets van het nog zoo achterlijke dogmatische Spanje. Op een ze keren nacht schrikten wij beiden wakker door een hevig lawaai, dat de heele nacht aan hield. Wij vermoedden dat een groep revo lutionnairen gevangen genomen was, daar er steeds strijdliederen gezongen werden. Toen wij de volgende morgen buiten gelaten werden, probeerden we nadere bijzonderhe den daarover aan de weet te komen, en wij konden uit onze medegevangenen begrijpen, dat er 's nachts 150 revolutionnairen gevan gen genomen waren, waaronder ook enkele gewonden, en dat er bij de opstand 13 doo den gevallen waren. Na twee weken gevangen gezeten te heb ben, moesten wij bij de commandant van de gevangenis komen, waarbij ook een tolk aan wezig was. De commandant maakte zijn ver ontschuldiging, dat hij zich door onvoorziene omstandigheden, daar bedoelde hij de onlus ten mee, zich niet eerder met onze zaak had kunnen bemoeien. Wij moesten nogmaals alles vertellen en konden de commandant onze onschuld zoo overtuigend bewijzen, dat hij beloofde voor ons zijn best te zullen doen, en ons binnen een week dacht vrij te hebben. Er gingen echter drie weken voorbij zonder dat wij iets hoorden. Drie weken die ons wel een jaar toeschenen. Eindelijk de 19e Decem ber moesten we weer bij de commandant ko men, ook de tolk hadden ze weer meege- gebracht. Deze vertelde ons dat men al het mogelijke voor ons gedaan had, maar de gendarmes bleven beweren dat een van ons geslagen had, en dat zou Jan dan gedaan hebben. Hij deelde ons ook nog mede dat ik er niets mee te maken had, en onmiddellijk in vrijheid gesteld zou worden, maar onder- tusschen hadden ze mij vijf weken vastge houden. Toen ik aan hun vroeg waarom of ze mij, als ik dan onschuldig was, zoolang hadden vastgehouden, kreeg ik ten antwoord, dat zij dat gedaan hadden om als getuige voor Jan te kunnen optreden, daar zij gedacht hadden dat de zaak over vier of vijf weken na onze inhechtenisneming al voor zou ko men, maar nu was er bericht gekomen van het militaire gerechtshof van Burgos dat de zaak twee maanden uitgesteld was. Wanneer of Jan vrij zou komen wisten zij dus niet. De volgende morgen om tien uur werd ik vrij gelaten. Wij hadden afgesproken dat ik naar de Hollandsche Consul in San Sebastian zou gaan, om te vertellen dat wij onschuldig ge vangen genomen waren, en te probeeren Jan vrij te krijgen. Toen ik in San Sebastian aankwam ging ik direct de consul opzoeken die nogal gemakkelijk te vinden was, doch daar het een Spanjaard inplaats van een Hol lander was, die daar zat, kon ik er dus heel weinig mee praten, maar hij gaf me de raad naar Bilbao te gaan, want die consul was wel een Hollander. Bilbao was een groote haven plaats ruim 100 K.M. van San Sebastian ver wijderd. Na veel moeite en minstens 20 maal aan een agent gevraagd te hebben, vond ik eindelijk de consul. Toen ik hem alles verteld had, en hij ook aan onze onschuld geloofde, beloofde hij zijn best te zullen doen, en dacht Jan binnen twee weken wel vrij te hebben. Ik besloot toen om in San Sebastian te blijven wachten, om dan samen met ons wagentje naar Holland terug te gaan. Maar na drie weken gewacht te hebben was Jan nog niet vrij. Het ergste was dat mijn geld geld opraakte en dus wel gedwongen was al leen terug te keeren. De 9de Januari vertrok ik naar Hendaij in Frankrijk waar onze fiet sen stonden. Na mijn fiets goed nagezien te hebben, want hij moest nog een heele reis volbrengen, vertrok ik diezelfde dag nog van Hendaij, en reed dien nacht en de daarop volgende dag achter elkander door tot Sain- tes, een afstand van 350 k.m., waar wij, zoo als u zich misschien nog wel kunt herinneren, op de heenreis goede vrienden opgedaan hadden. Ik werd daar gastvrij onthaald en zij wilden dat ik nog een paar dagen bij hen bleef om goed uit te rusten, daar mij nog een heele reis te wachten stond. De derde dag vertrok ik, maar zij stopten mijn reiszak eerst nog vol eetwaren voor zij mij lieten gaan.. Na vandaar nog acht dagen gereden te heb ben, kwam ik te Lille aan, al dicht bij de Bel gische grens, waar post voor mij moest liggen. Daar kreeg ik de verheugende tijding dat Jan provinciale vrijheid gekregen had maar uit Spanje gevlucht was, en ook al in Frankrijk zat. Het kostte mij heel wat moeite om over de Belgische grens te komen, omdat de pa pieren voor mijn fiets niet meer geldig wa ren, maar ik had het geluk iemand te vinden die een stil grensweggetje wist waar ik zon der aangehouden te worden België wist in te komen, en had in die tien dagen een afstand van ruim 1200 k.m. gereden. Nog dienzelfden avond dat ik thuis ben aangekomen, kwam er een brief van Jan voor me uit Saintes waar in hij schreef dat hij gelukkig zonder eenige tegenspoed ook bij die goede gastvrije men schen was aangekomen, waar ik ook geweest ben, en daar mocht blijven eten en slapen. Dit is hem ook zeer van pas gekomen, daar die dag dat hij er aankwam het weer al ver re van goed was, en daarna nog 7 dagen slecht is geweest, doch al dien tijd er met buitengewone gastvrijheid heeft mogen blij ven, en wat ons belden oogj^iog wel lang in ons herinnering zal blijven. 1 Dit is het onverwachte einde van onze z.g.n. wereldreis, doch u ziet dat al zijn we niet zoo overlang weggeweest, wij toch terdege kennis gemaakt hebben met onmenschen en werkelijke menschen. Einde. W. HOLLANDER. J. POLET. geeft menige huisvrouw en meisje ruwe en roode werkhanden. Deze worden wederom spoedig gaaf, zacht en blank door Purol. GEMEENTE WIERINGEN. „Ora Et Labora" te Hipp lytushoef. Jaarfeest der Chr. Meisjesvereeniging Dinsdagavond j.1. werd door de Chr. Meisjesvereeniging „Ora Et Labora" het jaarfeest gehouden in het Evange lisatie-gebouw te Hippo. De leiding de zer vergadering berustte bij den Eerw. Heer O. Deen, Evangelist op Wieringen Deze opende deze feestavond met het laten zingen van Ps. 68 10, las voor Psalm 23 en ging voor in gebed. Spreker heette daarna allen harte lijk welkom, het was verheugend te zien hoe groote belangstelling voor de ze avond bestaat. Hij hoopte dan ook dat allen een genoeglijke avond zou den hebben. De 23sten Psalm zegt, dat de Heere een Herder is hij hoopt dat deze jonge meisjes die in stilheid wer ken ook van dat Herderlijke mogen genieten en ook de aanwezigen er iets van mogen verstaan. Hierna geeft Mej. Krijger verslag van 't vorig jaar en memoreert hoe ge- noegelijk gewerkt wordt, ja dat men zich ook uitstapjes naar andere dee len van Nederland niet laat ontglippen. Ook nog hoe een goed geslaagde bazar en een prachtig Kerstfeest gehouden werd. Penningmeesteresse Mej. Geusebroek doet verslag over de financiën. Batig saldo f 14.95. Daarna afwisseling door gezang. Hierna volgde een zeer leerzame in leiding van Mej. v.d. Pol over het ge bed. Een zeer ingewijd en helder be toog hoe het gebed een kracht geeft in Christus' leven. Daarop volgde Mej. Geusebroek met een leuke voordracht. Een samenspraak van de dames Terpstra, Krijger, Geusebroek en Veen stra over „Het Vrouwenkiesrecht" oogstte groote bijval. Men kon zien dat de dames er in gedresseerd waren 'om zich in de politiek te roeren. Tableau „Ons Doel" was indruk wekkend. Hierop Varia. Er werd gelegenheid gegeven aan afgevaardigden om haar felicitaties over te brengen. Meisjesvereeniging Den Oever felici teert haar zustervereeniging, Sloot- dorp dito in een mooi gedicht en noo- digt tevens uit tot het bijwonen op 7 Maart van gecombineerde feestavond te Slootdorp. De heer Timmerman fe liciteert namens de J. V. Mosterdzaad. Pro Rege, de Geref. J. V. doet het zelfde. Ook de Raad der Geref. Kerk bij monde van Ouderling Jansen feli citeert. Doch eerst moest spreker nog een scherp verwijt richten tot de da mes, welke niet toelieten dat gerookt werd. Spreker zou dit niet licht verge ten. Wat spreker's vrouw niet had vermocht, dat deden deze 15 meisjes hem ineens opleggen. (Geweldig ge lach.) Doch ter zake. God geve aldus spreker dat Ora Et Labora „Bid en Werk" voor allen werkelijkheid moge zijn. Tot volgend jaar weer. Daarna korte pauze Thee en koekjes lieten zich de feestvierenden toedienen Daarna voordracht Mej, v.d. Pol. Mej. Veenstra hield een ernstige heldere en zakelijke inleiding, welke getuige van 't welmeenen der vereeni- ging ook met hen die nog niet als lid dezer vereeniging waren toegetreden Daarna voordracht Mej. Terpstra met het lied van de Zee. Vooral oud- Wieringers zullen nog even terugge roepen zijn in hun herinneringen, bij deze voordracht, want zij hebben 't on dervonden wat het zeggen wil te wor stellen met de Zee, zooals ook de gra ven en de inbeiteling op vele grafstee- nen te kennen geven op Wieringen's Kerkhof. Daarna nog, voordracht en samen spraak welke zeer leuk en gezellig wa ren. Het was bijna middernacht toen nog enkele nummers moesten worden afge werkt, waarvan samenspraak „Dat is iens maar nooit meer" een groote lachlust verwekte. Drie dames in oud Wieringer kleederdracht stelden voor hoe ze uit een gewoon boerenplaatsje de groote stad Rotterdam hadden be zocht doch deerlijk verlegen en beetge no;men terug kwamen met de over tuiging, das iens maar nooit meer. Vlaggen-tableau en sluiting door den Eerw. Heer Deen en Avondgezang was 't slot. Het was 'n half uur na middernacht, nemand had zich verveeld. Wij geven een eeresaluut voor deze Meisjesver eeniging en haar leider en bij welzijn „tot het volgende jaar". BURGERLIJKE STAND Van 16 Februari t.m. 1 Maart. Geboren Aagje, d.v. R. Rezelman en A. Rotgans Peter, z.v. P. Over- eem en E. Groenland Albert Adri- aan, z.v. Jac. de Wit en L. J. Groote maat Geertje, d.v. A. Bruinsma en H. Smit Derk, z.v. Jan Drent en J. Rispens Afra Catharina, d.v. J. Borst en G. v.d. Stoop. Gehuwd: M. Wieringa en M. Rouw; N. Mulder en G. Christians. Overleden Wijntje Mulder, oud 74 jr. wed. Jn. Veerdig B. Keijzer, vr. oud 68 jr. wed. A. Duijnker Adriaan Klaas Dekker, 3 jr. z.v. Jn. Dekker en M. v. Eek W. Koorn, vr. 59 jr. echt- gen van C. Rotgans Ezn. De Gewestelijke Aardappel-Organi satie deelt mede, dat alleen zij iu 1934 aardappelen z uilen mogen verbou wen, die lid zijn der G. A. O. en teelt vergunning bezitten door of namens den Minister van Ec. Zaken uitgereikt Tot een oppervlakte van beneden 5 Are mag voor eigen gebruik en voor eigen rekening en risico worden ge teeld. Zij die hun oogst 1933 bij de tuin bouw-telling geheel hebben opgegeven op de veilingen moeten de teeltvergun ning via de veiling aanvragen. De termijn voor het aanvragen sluit op 15 Maart a.s. Op nader bekend te maken data zal voor het verkrijgen van formulieren zitdag worden gehou den. Geadviseerd wordt om thans reeds de noodige inlichtingen in te win nen bij de controleurs en kantoorhou ders der Gewestelijke Aardappel-Orga nisatie. Onderscheiding. Door Z.E. den Mi nister van Justitie is aan den heer A. Bergsjna, rijksveldwachter-briga dier alhier een eervolle vermelding verleend wegens diens beleidvol op treden bij de opsporing der daders van de inbraken van den laatsten tijd. BELGIE. LUCHTVAART. VLIEGTUIG IN VLAMMEN. Drie militaire vliegtuigen die te Evere wa ren opgestegen voor een verkenningsvlucht boven de provincie Limburg waren in verband met de zware wolkenmassa's gedwongen op een hoogte van 400 meter te vliegen. Plotse ling geraakte in de omgeving van Looz, naar V. D. uit Antwerpen meldt, van een der toe stellen de motor defect. Bij een poging tot het maken van een noodlanding kwam het toestel tegen een boom terecht. Door een ont ploffing in den motor vloog het toestel daar op in brand, waarbij de piloot, de 21—jarige sergeant Morteau gedood werd. door Noord Holland zijn lang. Maak daarom gebruik van de per rondritbiljet. 1 dag geldig op alle W.A.C.O. lijnen. W1ERINGERMEERP0LDER. Middenmeer. De slijmhoest. Hoewel hier vooral bij kinderen veel wordt ge hoest, (tengevolge klipiaatswisseling) is de laatste weken een bijna epidemi sche slijm- of kinkhoest waar te ne men. Velen wordt door Ds. Hoogka mer een injectie toegediend. Indeeling wegen. Ingevolge de mo tor- en rijwielwet zijn de navolgende wegen (bij gedoogen opgesteld) inge deeld in 3e klasse Oudelanderweg Hoornscheweg, Friescheweg, Sluitgat - weg, Noorderkwelweg, Zuiderzeedijk- weg, Oosterterpweg en Oostermidden- •meerweg. WIERINGERMEERVARIA. DE BLOEMENTUIN. „Slootdorp en Middenmeer worden echte tuindorpen" liet een bezoeker vorige zomer in bewondering uit. Deze woorden zijn me bijgebleven en meerdere malen deden we 'n tochtje door de kerndorpen om de tuintjes in oogenschouw te nemen, 't Strekt tot lof der bewoners dat er in het algemeen heel wat zorg en tijd aan besteed werd. En pas melden de nog spaarzame zachte zonnestralen, dat de lente nog wel eens zal aanbreken, of de dorpelingen werpen zich in volle ambitie weer op de voortuintjes. Wat al vormen en figuren worden moeizaam ge- tooverd en uitgepast en verzonnen Halt even medebewoners; het kan gemakkelijker, beter, en mooier. We willen even kalmpjes de helpende hand bieden. Laat ons elkaar goed verstaan. De voortuin wordt bloementuin, siertuin. Dat is de be stemming. Geen groententuin, nog minder kweekbedden erin voor diverse planten als koolsoorten, enz. Het bordje met 't opschrift „Koolplanten te koop" heeft evengoed suc ces als de planten in de achtertuin te vinden zijn. Als het waar is, dat uit de voortuin de aard van de(n) bewoner (bewoonster) spreekt, dan timmeren wy allen toch nog al aardig aan den weg en zullen wij ons heel wat cri- tische blikken en gedachten moeten laten welgevallen over ons werk. De tijd is voorbij, dat wij de siertuintjes kneedden in allerlei symetrische vormen. In het nieuwe land passen wij ons overal aan, dus geen enkels, ellipsen, stervormige figu ren of hartvormige beelden meer. Met die gekunstelde figuren komen wij ten achter, 't is antiek. Ze blijven daarom achterwege. De inrichting van den bloementuin moet op he den meer vrij en ongedwongen zijn, onge kunsteld de beplanting moet sober zijn, niet met bloemen en planten overladen en volge propt. Alle hoeken en kantjes behoeven dus niet angstvallig benut te worden. Hierbij moet wel getracht worden, in opvolging en afwis seling, steeds 'n bloempje te hebben, van het vroege voorjaar tot het late najaar. Met dit is niet gezegd, dat 'n flink perkje in den zo mer niet toelaatbaar is integendeel Perk- planten met scherpe kleuren, of in bonte kleurschakeeringen zijn zeer aan te bevelen, maarongedwongen en smaakvol ge plaatst. Vanuit de kamer wenschen wij een prettig overzicht te hebben over den geheelen tuin. Dientengevolge zullen de hoogste en hoogere planten geheel moeten vallen langs de schei dingen met de buurmenschen en tegen de blinde muurgedeelten. Ook vanaf de straat zijde moet de bloementuin overzien kunnen worden en een prettigen, ordelijken, rustigen indruk geven. Wie weinig zorg er aan kan besteden, handelt het best door gazon aan te leggen. Hiervoor is noodig een goed gazon mengsel te nemen. Paceygras en andere fij ne grassen zullen het best hiertoe passen. Enkele heestertjes of struikjes zullen hierin wat breking brengen. Aantal en plaatsing hangt af van de grootte van het gazon. Een perkje met bloemen maakt de zaak volledig. De eenige zorgen zijnhet gazon steeds kort te houden en wat opvolging in bloemen te hebben wat de perkplanten betreft. Een heel aardig effect bereikt men door in het gazon wat crocussen te plaatsen in 2 of 3 kleuren. Deze laat men er in verwilderen als het ware, en behoeven dus geen zorg. Een volgende maal zal ik de lezers gegevens aan de hand doen over randversieringen, 1 en 2-jarige planten en overblijvende planten. V. De mooie Nederl. Herv. Kerk te Middenmeer, welke binnenkort in gebruik wordt gesteld. De boerenhofsteden in de Wieringermeer krijgen een naambord.

Wieringer courant | 1934 | | pagina 2