WIERINGER COURANT VANAF HEDEN ZIJN ONZE KAASPRIJZEN ALS VOLGT: E. VAN DER WAL MIDDENMEER. RADIO - PROGRAMMA. TWEEDE BLAD. VRIJDAG 16 MAART No. 22. BEKENDMAKINGEN OMZETBELASTING. Fabrikanten en handelaren, aan wie een vergunning is verleend om overeen komstig art,. 19 van de Omzetbelasting- wet 1933 (Stbl. No. 546) de voor hun bedrijf benoodigde grond- en hulp stoffen of (en) koopwaren en verpak kingsmiddelen te kunnen inslaan, zon der dat wegens de levering van die goe deren omzetbelasting zal zijn verschul digd of wegens de invoer daarvan in voerrecht ingevolge genoemde Omzet- belastingwet verschuldigd zal zijn, be- hooren in de rechterbovenhoek van de af te geven bestelorders voortaan het in de vergunning voorkomende stamnummer te vermelden. Indien dit stamnummer niet in de vergunning werd opgenomen, zal dit op aanvraag door den Inspecteur der Accijnzen worden medegedeeld. GEMEENTE ANNA PAULOWNA. Anna Paulowna, datum postjmerk. Beste Harm, 't Is 'n heele taid geleje, dat ik wat van me heb late hoore maar we zitte hier met z'n alle zoo in de put, dat je zelfs je neus niet boven de rand kan kraige. Zelfs onze poldersche raads- waisgeer Kees blaast z'n laifdeuntje „ik zou ook nog wel eens wat wille zegge" niet meer van de toren, doch zit ook met z'n kop in de veerea. 't Eenigste middel is „we moeten met alles naar beneje", maar je begraipe wel Harm, daar benne hier vele nog niet mee an toe, en make ze soms nog bokkespronge, of de gouden tientjes hun aan de beene kriebele. Ik hou er niet van jong, om menschke in 't zonnetje te zetten, maar 'n verma kelijk staaltje van verbeeldings-kapi- taal wil ik je toch even vertelle. Je weet wel, dat we onlangs in Amster dam weer de „Rai", of wel de automo bielententoonstelling hadden, en al is de portmonnaie nou nog zoo plat, er zijn poldersche vrienden die liever 'ri week vasten, dan zoo'n lolletje missen. Zoo was er dan 'n flinke opsnijër hier vandaan naar Mokum getogen, en de hoed op één oor, een havana in de hoek van de mond, stapte ie weldra op de „Rai" langs de stroomlijnkarretjes, met 'n gezicht of ie dadelijk zoo'n 8-cy- linder koopen wou. De verschillende vertegenwoordigers der a'utomerken vlogen dan ook als muggen op hem aan, en onze polder sche menheer vroeg prijs, noteerde de sommen met z'n vulpotlood en bij één ging hij zelfs bij 'n karretje van zoo wat 3000 pop achter 't stuur zitten, om te zien of z'n buikje ruimte genoeg had. Hpi, jaa, hij vond 't wel 'n aardi ge wagen, de prijs was niet te hoog, mare, je zat wat laag, vond ie. Juist stapte ie weer uit, of claar stond 'n be kende uit de Polder voor z'n neus, die 't heele grapje had gezien. De aspirant automobilist stond even strak van schrik, kleurde tot achter z'n ooren, mompelde nog „ik kom direct nog us terug, en kneep er toen als de wind tusschenuit. De autohandelaar kwam nu te hoo- ren, dat het heerschap nog igieen cen ten in z'n zak had ojn één autowiel te koopen, laat staan 'n auto. Maar de handelaar, ook niet van gister, glun derde „dat hoef je niet te zeggen, ik had hejm al lang door we zien dade lijk aan de allures, wat vleesch we in de kuip hebben *t Is niet de eerste keer Aan 't station liep de „8-cylinder" de poldersche bekende nog eens tegen 't lijf en 't verzoek was in den polder aan geen mensch te zeggen, wat hij gezien had. Vanzelfsprekend doen we het ook niet, alleen 'n klein tipje in de krant om onze poldersche opsnijër voor straf nog even te doen kleuren. Tot kijk. Teun. Overgeplaatst. De Heer Bakker, commies der Dir. Belastingen te An na Paulowna is naar Friesland over geplaatst en inmiddels reeds vertrok- ken. Met ingang 25 Maart a.s. zal de Heer Talman, assistent bij de Nederland- sche Spoorwegen standplaats Anna Paulowna, als zoodanig worden overge plaatst naar station Bodegraven. Propaganda-avond. De propaganda- avond 'voor den Bond voor Staatspen- sionneering georganiseerd door de Fe deratie Hollands Noorderkwartier, gehouden j.1. Donderdagavond in de Zaal van de heer Borst te Breezand, was door de vrij slechte weersomstan digheden weinig bezocht. Toch heeft de Bond mede door de mooie rede van den propagandist en de Bondsfilm wel eenige leden gewonnen, en het succes zou bij goed weer zeer zeker groot zijn geweest. „De Tango". Zooals de advertentie in dit nummer aangeeft is het Zondag a.s. een prachtprogramma. Daarom vZon- dag allen naar de zaal van den Heer Kossen, Spoorbuurt. Jubileum Naastepad's Autobus-on derneming. Wij vernamen terloops, dat de firma Naastepad 1 April a.s. haar 10-jarig bestaan herdenkt. Toen wij dit hoorden, kwam ons in gedach ten hoe wij 10 jaren terug, toen de post boot nog voer van Wieringen naar Ewijcksluis, iederen dag een klein bus je vandaar naar Den Helder zagen rij den en velen schudden meewarig 't hoofd dat ding kon nooit bestaan. Maar nu na 10 jaren zien wij, hoe de stoere werkers hun onderneming hebben doen uitgroeien tot een, die in de eerste rijen op dat gebied genoemd piag worden. Een flinke directie, kundige chauf feurs, uitstekend materiaal, gezien biji het publiek, ziedaar alles wat van deze mooie, nuttige en onmisbare on derneming gezegd mag worden. Het gebouw der onderneming bij het station Anna Paulowna zal zeker op dezen dag veel belangstellenden moe ten herbergen, want wij zijn er van verzekerd dat velen zich zullen opma ken de firmanten persoonlijk geluk te wenschen. GEMEENTE WIERINGEN. Scheepvaart. Het aanduiden van ka bels bij kruising van vaarwaters zal in het vervolg op andere wijze geschie den. Het aanduidingsbord wordt vierkant en geel geschilderd piet een zwarten rand en een zwarte drukletter in het midden, te weten de letter K voor ka bels en de letter Z voor zinkers, ter wijl in een in den onderrand gespaard geel vak met zwarte letters van twee maal de hoogte van de randbreedte een nadere aanduiding van de betee- kenis van het bord wordt gegeven, zoo als „Telegraaf", „Telefoon, Hoogspan ning enz. of bij zinkers „Gas", „Water leiding" enz. Wlanneer borden worden vernieuwd of opnieuw beschilderd moeten wor den, zullen zij met deze voorschriften in overeenstemming worden gebracht. Kermis 1934. De standplaatsen voor de a.s. kerpiis zijn reeds weer ver pacht. Naast de vele kleine attracties zullen aanwezig zijn de Stoomcarrous- sel van de fa. Roels, Zweefmolen van v. Dam, Luchtschommel, Turksche Schop van Joh. Breek, Draaimolen van Ooms Theatre Variété van v. Grinsven en Motorsport-attractie van Westerbeke. De Postjager-avond. Zooals gemeld, is het 't bestuur van V.V.V. Wieringen- Wieringermeer gelukt op Maandag 26 Maart a.s. in Cinefma De Haan te Hip- polytushoef een avond te organiseeren, waar luitenant Asjes, de commandant van de Postjagervlucht een beschrij ving van de tocht zal geven. Tevens zal de film Nederland-Indié worden vertoond. Na afloop dan nog gezellig samenzijn onder 't genot van 'n strijkje. Waar de heer Asjes van Wieringer fa milie afstamt wordt 't door velen temeer op prijs gesteld, dat deze pionier van het beroemde Hollandsche vliegwezen hier wil komen spreken. Om een overzicht te hebben van het bezoek op dezen avond zullen vanaf Zaterdag bij de bestuursleden van V.V.V. C. J. Bosker, H.-Hoef, Th. J. v. Vegten, Middenmeer, Dr. Beeker, H.-Hoef, Hotel Smit, Slootdorp, T. Ta- kes, H.-Hoef, P. C. de Haan, H.-Hoef, J. de Vos, Amstelbad) toegangskaar ten a 50 ct. verkrijgbaar worden ge steld. Leden van V.V.V. hebben met hunne dames vrijen toegang. SUCCES-NIEUWS. Zondag zal Succes I haar tweede wedstrijd spelen voor den K.N. V.B.-beker op eigen terrein en ontvangt hier voor de 3e klasser K.N.V.B. Helder I. Dit zal dus voor de Successers een zware wedstrijd worden daar Helder deze keer geheel volledig uitkomt. Verléden jaar mocht Succes echter 't genoegen smaken door met 52 te winnen, doch hoe het nu zal afloopen kunnen we Zondag zien. Dus Successupporters wil men Zondag weer eens een mooie wedstrijd zien dan naar het Succesterrein. Aanvang half drie. Succes II gaatvoor de Goudenkruiswedstrij- den van de N.H.V.B. naar M.L.D. en zal daar ook geen gemakkelijke wedstrijd hebben. Aan vang 2 uur. Succes Hl speelt om 12 uur thuis tegen Oudeschild I. Succes 4 gaat naar Dirkshorn. De wedstrijd vangt aan om 2 uur. PREDIKBEURTEN WIERINGEN. ZONDAG 18 MAART. NED. HERV. GEM. Hippolytushoef v.m. lOVz uur Ds. Van Beek. Bevestiging van N. Lidmaten. Collecte. Oosterland nam. 2 uur Ds. Van Beek. Bevestiging van N. Lidmaten. Collecte. Zondagschool Den Oever. Zondag v.m. half elf Zondagschool. Westerland 's av. half acht ds. H. Meihuizen. 21 Maart 's av. 8 uur Herv. Zusterkr. H.-hoef. 22 Maart 'sav. 8 uur Herv. Zusterkr. Oosterl. DOOPSGEZ. GEM. H.-hoef v.m. 10 uur Ds. H. W. Meihuizen. EVANGELISATIE. H.-Hoef voorm. 10 uur de heer O. Deen. Kapel Den Oever 41/* uur de heer O. Deen. GEREF. KERK H.-hoef v.m. 10 uur Leesdienst. H.-hoef nam. 3 uur de heer Oranje. Den Oever v.m. 10 uur de heer Oranje. Den Oever nam. 3 uur Leesdienst. RECHTZAKEN Arrondissements Rechtbank, Alkmaar. Zitting van Dinsdag 13 Maart. Den loonploeger Krijn H. te Anna Paulowna was een voorw. straf opge legd ter zake verduistering. Hij werd wegens overtreding, der bijzondere voorwaarden tenuitvoerlegging der voorw. opgelegde 6 maanden gevange nisstraf gelast. De Wieringer inbrekers voor het voetlicht. De heeren Hendrik H. en Willem B., beiden uit Emmen en „arbeidend" te Wieringen, hadden in den nacht van 19 op 120 October in een zich aldaar be vindend bioscooplokaal, ingebroken, waarin de firma Colthoff te Helder een winkel in confectieartikelen had ge ïnstalleerd. De verkoop werd al dade lijk grandieus geopend en er verdwe nen dien nacht eenige damesmantels met bont, een paar heeren-costuums en heeren- en jongens jekkers. Het was jammer dat deze cliëntèle, die zich zei ven zoo goed kon helpen, verzuimde den koopprijs ten; behoeve van mijn heer L. Colthoff achter te laten. Aan den heer Willlem B. was hoven dien nog tenlaste gelegd, dat hij zijn in brekerskunsten ook ten uitvoer had gebracht hij een schuurtje en tot loon van zijn moeizamen nachtelijken ar beid een damesrijwiel had meegeno men. Dank zij de bemoei-ingen van briga dier Bergsma die in het ontdekken van het misdadigerscomplot een groot en loffelijk aandeel had, was het moge lijk om opsgtes"; twee schavuiten de hand te f^^Tal van voorwerpen, van diefsr' «tig en die thans als corpus 1 3f-. de zaal stoffeer den, werderil Verschillende inbrekers keten in besr.r.g genomen. Het gesto len rijwiel was het eigendom van den timmerman Christoffel Harkema. De officier releveerde, dat deze zaak slechts een inleiding was van hetgeen straks zou volgen. Men had hier te doen met een formeele dievenbende, die links en rechts alles stal, wat los en vast was. Dank zij de bemoei-ingen van brigadier Bergsma, die daarvoor door den minister eervol was vermeld en ook thans de waardeering van den officier in ontvangst mocht nemen, was aan deze dieven- en inbrekers campagne, gelukkig een eind gemaakt. Hoewel misschien eenige verzachtende omstandigheden mochten zijn aan te voeren, moest de maatschappij toch beschermd worden tegen dergelijke aan slagen en vórderde de officier tegen ieder der delinquenten 1 jaar gevange nisstraf. Mr. Windhans, verdediger van Hen drik H., pleitte clementie, terwijl mr. de Groot, optredende voor Willem B., vond zijn cliënt 'n schijnbaar slim- men doch in waarheid dommen kerel, die onder den invloed van anderen stond, reden waarom de ver dediger zich refereerde aan het oor deel der rechtbank. Het inbrekerskwartet wordt aangevuld Hierop verschenen de eveneens zorg vuldig in voorarrest gestelde heeren Filippus L., Hendrik H. (hierboven reeds aangediend) Nicolaas M. en Jan W., allen arbeiders te Wieringen die een geheele serie inbraken en schapen diefstallen hadden gepleegd. En wel te Wieringermeerpolder op 22 December, aldaar, bij afwezigheid der bewoners de deur van het door zekeren Brinkman bewoonde perceel werd opengebroken en buitgemaakt nagenoeg de geheele huishoudelijke inventaris, kleedeii, karpetten, costumes en andere lijfgoe deren, beddengoed, theekastje, stoel kussen, nog wat geld, 'n zilveren hor loge, een goed gespekt spaarbank boekje. In den nacht van 29 op 30 December stalen zij tc Barsingerhorn en te Wie- ringerwaard een schaap uit de weide Bovendien in den. polder deden de hee ren Hendrik H., Flip L. en Jan W. in dm polder 'n inval in een rijksmaga zijn, alwaar ook nog het een en ander, eigendom van den Staat der Nederian den, achterover werd gedrukt. Het bc- trof hier artikelen, voor de inbrekers van weinig waarde. Brigadier Bergsma deelde mede, dai lang niet alle gestolen goederen terecht zijn gekomen en gaf toen op' verzoek van den officier een beschrijving 1 van de geheime bergplaatsen der dieven in den woonwagen van Hendrik H. en een in 'n schuurtje gegraven hol. liet onderzoek naar gestolen kruide nierswaren uit de „Tijdgeest" gaf aan leiding tot deze ontdekkingen. Majoor v.d. Schans, commandant der rijks veld wacht te Medemblik, had een onderzoek ingesteld in het geheel leeggegapte woonhuis van Brinkman in den Wieringermeerpolder én later in een schuur. Verschillende goederen zijn in beslag genomen. Mej. Brinkman-Prince de gedupeer de huisvrouw, was in den avond van 22 December met haar echtgenoot uit gegaan en had het huis afgesloten. Toen zij terug kwamen, vonden zij na genoeg een geheel uitgeplunderd inte rieur Zij miste karpetten, overgor dijnen, kleederen, schoenen, bedden goederen, 'n spaarbankboekje, waarop f 192 ingeschreven, 'n zilveren horloge enz. Van het spaargeld is maar f 25 terecht gekomen. Scherper controle op spaarbankboekjes lijkt ons toch wel gewenscht. De f 192 werd door de hee ren na ontvangst gedeeld, ieder streek f 28 op Dat moest toch niet „magge". Als eigenaren der gestolen schapen presen teeren zich de heeren P. Woudenberg te Wie- ringerwaard en N. Koüseband, veehouders te Barsingerhorn. De arme dieren waren op de plek des misdrijfs om hals gebracht, wat het vervoer belangrijk vergemakkelijkte. Ten slotte werd nog besproken den diefstal uit het rijksdijkmagazijn door L., H. en W. en vertelde de technisch ambtenaar Lubber- ton Schut dat door hem op 12 December den inbraak plus diefstal werd ontdekt. Vermist werden verbandartikelen, 'n bijl, Solar carbid- lantaarns, eenig gereedschap, 'n eikenhouten tafel, petroleumstel, waterketels, schop und so weiter. Alle diefstallen werden door heeren verdacl ten erkend, dus bezorgden zij te dien aanzien de justitie geen moeilijkheden. U heeft den Staat der Nederlanden groot nadeel berokkend gelukte het den president zonder lachen te zeggen Uit het dosier kon blijken, memoreerde de officier, dat vele andere diefstallen en inbra ken door de diverse verdachten waren ge pleegd en daarom gaf Z. Ed. dienaangaande een geheele waschlijst ten beste. Ook waren nog meerdere schapen uit de weide gestolen. Het operatiegebied van deze rampassers breid de zich voortdurend uitHet motief „armoe de" kon de officier niet onderschrijven, gelet op den aard van vele gestolen voorwerpen, die voor de dieven geen waarde hadden. Er werd maar raak geroofd en men wist met de gestolen voorwerpen geen raad meer. Een dergelijk complex van! strafbare feiten kwam dUs in een zeer ernstig daglicht te staan en dit gaf den officier aanleiding om in casu te vorderen tegen Filip L. 3 jaar, Hen drik H. 2 jaar en 6 maanden, Nic. M. 2 jaar en tegen J. W. 3 jaar gevangenisstraf. Mr. Verduin, opponeerende voor Filip L., hield een geleerde en diepzinnige introductie en concludeerde verwijzing naar het reclassee ringsrapport. Voorts brachten de juristen, m. Weinhaus, mr. van Leeuwen en mr. Schuur man de belangen hunner respectieve prodeu- zen naar voren. WIERINGERMEERPOLDER. GEMEENTE ZIJPE. O f ii c I e I INRICHTINGEN welke Gevaar, Schade of Hinder kunnen veroorzaken. Burgemeester en Wethouders van ZIJPE tN.H) brengen ter openbare kennis, dat ter gemeentesecretarie ter inzage ligt een ver zoek met bijlagen van het Bestuur van de Coöp. Stoomzuivelfabriek „De Eendracht" te Stolpervlotbrug, om VERGUNNING tot het uitbreiden van zijn bestaande fabriek op het perceel, kadastraal bekend in Sectie D, no.i 20 50. Op Donderlag 29 Maart a.s., v.m. 10 u. zal ten gemeentehuize gelegenheid bestaan om bezwaren tegen de inwilliging van dit ver zoek in te brengen en deze mondeling en schriftelijk toe te lichten. Zoowel de verzoeker als zij, die bezwaren hebben, kunnen gedurende drie dagen, vóór het bovengemelde tijdstip ter secretarie der gemeente kennis nemen van de ter zake in gekomen schrifturen. De aandacht van belanghebbenden wordt er op gevestigd, dat volgens de bestaande jurisprudentie niet tot beroep gerechtigd zijn zij, die niet overeenkomstig art. 7 der Hinderwet op den bovenbepaalden dag voor het gemeentebestuur zijn verschenen ten einde hun bezwaren MONDELING toe te lichten. ZIJPE, (N.H.) 15 Maart 1934. Burgemeester en Wethouders voornoem^ J. DE MOOR. De Secretaris, J. A. DE BOER. Keuring voor den dienstplicht. De Burgemeester der gemeente ZIJPE (N.H.) maakt bekend, dat de Keuringsraad voor de ingeschrevenen voor den dienstplicht dezer gemeente zitting zal houden te SCHAGEN in de oude o.l. school aan de Loet op Dins dag, 3 April 1934. In het algejneen is ieder, die voor de lichting van het volgend jaar is inge schreven, verplicht voor den keurings raad te verschijnen. Onder meer behoeven echter niet voor dien raad te verschijnen zij, dit) zijn vrijgesteld wegens broeèerdienst of wegens het bekleeden. van een gees telijk ambt. of opleiding tot zoodanig ambt. Ook zij, die tot den vrijwilligen land storm behooren worden in het alge meen niet aan dit onderzoek onder worpen. ZIJPE, (N.H.), 14 Maart 1934. De Burgemeester voornoemd, J. DE MOOR. Burgerlijke Stand. van Zijpe. Van 9 t.m. 15 Mrt. 1934.) Geboren Hui te, z,.v. Gerrit Hobma en van Tjietske Lendemeijer Taatje, Geertruida Elisabeth, d.v. Jan Meijer en van Geertruida Elisabeth Borgman; Egbertus Nicolaas, z.v. Petrus Albertus Klaver eri van Ma.ria Catliarina Juur- link. Ondertrouwd Joost de Pee, oud 24 jr., manufacturier, te Sint Maarten .en Guurtje Glas, oud 20 jr. zonder be roep, alhier. Getrouwd Jent je Molenaar, oud 29 jr. zonder beroep, te Schagen. Overleden Geene. PETTEN. De arbeider G. Zwaan had Woens dagmorgen het ongeluk, terwijl hij werkzaam heden verrichtte voor den Waterstaat, met zijn been op ernstige wijze bekneld te gera ken, met het gevolg dat hij een enkel brak. Z. werd naar het Centraal Ziekenhuis te Alk maar vervoerd. PREDIKBEURTEN ZIJPE. ZONDAG 18 MAART. NED. HERV. KERK Schagerbrug 's av. 7 uur Ds. Witkop. Sint-Maartensbrug v.m. 10 uur Ds. Witkop. Callantsoog v.m. 10 uur ds. M. v. Wichen. Burgerbrug, Oudesluis en Petten geen dienst. DOOPSGEZ. GEM. Oudesluis n.m. 2' uur ds. R. v. d. Veen. (Avondmaal.) EVANGELISATIE. Schagen, v.m. 10.30 uur Ds. Kooij van Am sterdam. 's-Avonds geen dienst. Breezand. voorm. 10 uur, de heer Boon. Breezand nam. 3V2 uur. de heer Boon. Slootdorp Roodvonk. In een gezin al hier is heden roodvonk geconstateerd bij een tweetal kinderen. Op advies van de medicus zijn de kinderen elders in observatie ondergebracht. De stand der wintergranen. De stand der wintergranen vooral die der Tarwe is pover. De vroeg, gezaaide, wel ke de vrij strenge sneeuwlooze winter heeft doorgemaakt en de daarop vol gende winterherhaling heeft zichtbaar hierdoor geleden. Doch ook het „laat" gezaaide, hetwelk z.g.n. op de korrel stond, kojnt zeer bedenkelijk te voor schijn piet vele wegblijvers. Of aan dit euvel de winter of de kraaien de schuld hebben is wellicht niet te zeg gen doch zeker is dat de sporen van den vorst nog duidelijk in de graan velden zijn waar te nemen. KERKDIENSTEN WIERINGERMEER. ZONDAG 18 MAART. R.K. KERK SLOOTDORP. Zondag V/s en 10 uur H. H. Missen. In de week Dinsdag, Woensdag en Zater dag H. Mis te 702 uur. Zaterdagav. 68 uur Biechtgelegenheid. KatechismusDinsdag 2e, 3e en 4e klas Woensdag5e, 6e en 7e klasZaterdagle klas en bovenalen de kinderen, die nog geen eerste H. Communie gedaan hebben. MIDDENMEER Zondag V/s en 10 uur H. H. Missen. In de week Maandag, Donderdag en Vrijdag: H. Mis te V/s uur. Zaterdagav .6—8 uur Biechtgelegenheid. Katechismus Maandag le klas en boven dien de kinderen, die nog geen eerste H. Com munie gedaan hebben. Donderdag 2e en 3e klas. Vrijdag 4e, 5e, 6e en 7e klas. NED. HERV. GEM. Slootdorp v.m. 10 uur Ds. Fischer. EVANGELISATIE Middenmeer v.m. 9.30 uur Ds. Finkensieper. Slootdorp nam. 3 uur Ds. Finkensieper. GEREF. KERK SLOOTDORP: Slootdorp v.m. 9.30 uur Cand. v. d. Vliet. Slootdorp nam. 3.00 uur Leesdienst. GEREF. KERK MIDDENMEER: Middenmeer v.m. 9.30 uur Leesdienst. Middenmeer nam. 3 uur Cand. v. d. Vliet. MARKTBERICHTEN. Kaasmarkt. HOORN, ,5 Mrt. 1934. Op de gehou den kaasmarkt waren aanvoer en prij zen als volgt 4 stapels kleine Fabrieks kaas, wegende 2847 Kg. f 19.50. De han del was stug. De Veemarkt. SCHAGEN, 15 Mrt. 1934 Op de ge- honden weekmarkt waren aanvoer en prijzen als volgt 10 Paarden f 150- f 350; 44 Gelde koeien (jmag.) f 120-f 160 °0 Geldekoeien (vette) f 160-f 2125 12 Kalfkoeien f 160-f 200 9 Pinken f 40- f 75 363 Nuchtere kalveren f 3-f 12 14 Schapen (vette) f 20-f 26 238 Over- houders f 14 f 20.50 Bokken en Geiten f 3-f 5 20 Varkens (mag.) f 14- 17 17 Varkens (vette) per Kg. 37-39 cent 86 Biggen f 8-f 12 Konijnen f 0.50- f 1.50 en Kippen f 0.50-f 1.25. Eierveiling Schagen. Veilingsbericht van Donderdag 15 Mrt. 1934. Aange voerd 100.000 Kipeieren. Prijs 52-54 Kg. 180 55-57 Kg. 190 a 200 58-60 Kg. 190 a 210 61-63 Kg. ,200 a 230 64-65 Kg. 220 a 260. 3000 Eendeieren 180 a 190. Alles per 100 stuks. Stichting „Heldersche Eierveiling" Noteering van 15 Mrt. 1934. Aange voerd 270124 Kipeieren. Eendeieren 447 Boskers' Boekhandel, Middenmeer. Laat de prachtige prijzen van de Osmia- prijsvraag voor U niet verloren gaan! Heden Zaterdagavond 10 uur sluiting. Leidsche Kaas p. p. 19 ct. Gouda Kaas 20 p. p. 19 ct. Gouda Kaas 30 p. p. 22 ct. Gouda Kaas 40 p. p. 26 ct. Kruid-Edammer 20 p. st. 65 ct. Edammer 20 p. st. 60 ct. Nagelkaas per pond 23 ct. Edammer 40-f jong, extra fijn p. st. 90 en 95 ct. Edammer 40+ belegen, p. st. 90 ct. Edammer 40+ oud p. st. f 1. Broodkazen 40+ p. pond 27 ct. Een geweldig succes hebben wij met ons pri ma gesmolten rundvet p. pond a 37 ct. Per 5 pond a 35 ct. Beleefd aanbevelend, Ganseieren 8 stuks. Prijs als volgt 52-54 Kg. 200-220 55-57 200-230 58-60 Kg. 200-240 61-63 Kg. 220-240 64-67 Kg. 240. Ganseieren 700 Eendeieren 180-200. Alles per 100 stuks. MARKTOVERZICHT der vorige week inge zonden door Firma Jac. Knoop, Makelaars in aardappelen, groenten en fruit, Nassaukade 158 telef. 81431, Amsterdam. De handel in aardappelen was afgeloopen week beter dan vorige weken en gingen er meer aardappelen van de markt af. Goedkoo- pe blanke soorten blijven gezocht. Voor Be velanders was goede vraag. 12 Maart werden de volgende prijzen gemaakt per 70 Kg. Zeeuwsche Bonten f 3.70 4.0 ld. Blauwen f 3.504.50 ld. Eigenh. f 33.10 ld. Beve landers f 3—3.20 Drentsche Nieuwl. Zand f 4.205 per 100 Kg.Duinzand f 67 per 100 Kg.Limb. Industrie f 2.60 a 2.80 p. 70 Kg. Flakkeesche Eigenh. f 3.10—3.20 Ypolder en Haarl.meer Bevelanders f 3.20 a 3.30. ZATERDAG 17 MAART HILVERSUM 1875 M. V. A. R. A. 8.01 Gramofoonmuniek. V. P. R. O. 10.00 Morgenwijding. V. A. R. A. 10.15 Uitzending voor de arbeiders in de Con tinubedrijven. 12.152.00 n.m. Middagconcert. 2.00 n.m. „De wereld is ons arbeidsveld." Toe spraak voor het Onthouders-Radio-Comité 3.00 n.m. Voor de Kinderen. M.m.v. VARA- Kinderkoor. 3.30 nun. Concert. 4.00 n.m. Overschakelen naar den Kootwijk zender. 4.15 n.m. L. Evertsen „Hoe staat het met de huurverlaging der woningen, welke ge bouwd zijn met Overheidssteun." 4.305.00 n.m. Gramofoonmuziek. 5.00 n.m. Gramofoonmuziek. 6.00 n.m. Letterkundig overzicht door A. M. de Jong. 6.151 n.m. Gramofoonmuziek. 8.00 n.m. Bonte Avond, uit te zenden vanuit de Stadsgehoorzaal te Leiden. 9.009.10 n.m. Vaz Dias. 9.00 n.m. Toespraak door A. de Vries. 9.30 Vervolg Concert. 10.45 n.m. Persbureau Scharenlijm te Plakken- dam. 11.0012.00 Gramofoonmuziek. HUIZEN 301.5 M. (995 Kp.) N. C. R. V. 8.00—9.00 Concert. 10.00 n.m. Vervolg Orkest. 10.3011.00 Muziekuitzending voor fabrieken. 11.3012.00 Godsdienstig halfuurtje door Kapelaan J. H. A. Hendriks. 12.80—2.00 Middagconcert. 2.002.30 n.m. Halfuurtje voor de rijpere jeugd. 2.304.00 n.m. Kinderuurtje door Mevr. So- phle Nuwenhuls van der Rijst en Mej.

Wieringer courant | 1934 | | pagina 3