fa. Wei A. RAGEN Garage 0. Klare SIMPLEX MOTOREN en TURNER - RIJWIELEN. LUXE VERHUUR - INRICHTING Rijwielen Motorrijwielen. Standaard Oliën en Benzine. VERHUISD: A. P. HOOGKAMER Middenmeer BRUGSTRAAT. W. WIEGERSMA, HALLO. EENHEIDSPRIJZEN Dr. L. HOEDEMAKER TEXACO-DEPÖT MIDDENMEER - SLOOTDORP. ALLEEN MET DE W. A. C. O. ONS Slootdorg. R.K. Vrouwenclub. Naar wij vernemen wordt bovengenoemde vereeniging tot nadere berichten opge heven. Accountantskantoor. Uit een advertentie in dit blad blijkt, dat het Administratie-Kantoor P. de Graaf, gevestigd te Hippolytushoef, met ingang van 11 April a.s. voorloo- pig nog des Woensdags van 2-6 uur zitting zal houden ten Kantore van Bosker's Boekhandel te Middenmeer. Alsdan bestaat gelegenheid Uw boek houdkundige belangen te bespreken, terwijl tevens belasting-adviezen inge wonnen kunnen worden. Waar een dergelijk kantoor in de Wieringermeer nog niet werkzaam was en de noodzakelijkheid van boek houden meer en meer naar voren komt, vooral vooral nu de Omzetbe lasting haar intrede deed, zal naar on ze |ineening dit kantoor in een behoefte kunnen voorzien. halve bevestiging van het vonnis der rechtbank. De verdedigers mr. A. Prins, Ger- ling en Esser pleitten clementie. Arrest 17 April. MIDDENMEER HOOGWOUD ELECTRISCH TECHNISCH BUREAU. RIJWIEL- EN MOTORHANDEL. Agent voor de bekende KlokkenUurwerken. Gero-artikelen de schrijver Herman Heijermans, getiteld „Van Ouds de Morgenster". Hoewel 't stuk minder bekend is dan b.v. „Allerzielen" of „Op Hoop van Zegen", toont het daarmee toch veel overeenkomst, is het m.a.w. een echte Heijermans, d.w.z. vol leven, boeiend door dramatische wendingen, kortom, een stuk ontleend aan de werkelijkheid, zooals de schrijver die ziet en weet uit te beelden. Bovendien behooren de spelers tot de beste krachten van de tooneelvereenigingen ter plaatse en hebben ze het stuk meermalen met groot succes opgevoerd, zoodat de aanwe zigen een mooie avond wacht. Tusschen de bedrijven door zal een spreker en korte speech houden, en zal muziek een ieder aangenaam bezig houden. De entrée, (25 ct.) kan geen bezwaar en een ieder wordt opgewekt aanwezig te zijn. Dansavond „Harmonie". Zondag gaf de Muziekvereeniging „Harmonie" een balavond in Concordia te Hippolytus hoef, waaraan enkele attracties waren verbonden, o.a. prijsdansen, die wer den gewonnen door "de volgende paren en bestonden uit luxe voorwerpen. Ie Prijs door den heer Alb. Schmidt. en Anna Lont Pd. |2e pr. door den heer Jn. Bakker Mzn. en Anna Omes Cd. 3e pr. door P. Dekker Jbz. en G. Slikker 4e pr. door P. Verbiest en Nel Kok. De Concordia-band was versterkt jmet de beroemde Beverwijker Accor deon-spelers. Uitslag van de verloting „Apollo" waarbij we opmerken dat het eerste ge tal het lotnummer is en het tweede het prijsnummer. 326—12, 360—70, 101—40, 995—60, 838-^43, 967 —66, 195—21, 183—79, 9—2, 774—20, 907—18, 305—52, 308—78, 886-^6, 467—7, 391—53, 685 —39, 245—60, 827—75, 555—22, 174—51, 902— 67, 948—50, 284—65, 955—9, 957—38, 600—49, 922—1, 894—30, 899—72, 264-^42 757—23, 790 —32, 481—68,204—69, 12—57, 418—26, 43—59, 686—44, 985—73, 574—37, 657—6, 912—47, 782 —35, 844—45, 631—28, 975—24, 399—19, 972— 80, 350—36, 906—62, 196—64, 725—48, 602—56, 963—41, 937—31, 982—14, 813—3, 791—4, 333— 11, 335—33, 741—8, 706—13, 708—55, 592—76, 712—25, 934—17, 79—74, 789—27, 999—77, 739 —54, 339—10, 904—29, 526—5, 566—34, 909—16, 704—58, 834—71, 634—61. BINNENLANDSCH NIEUWS. WERKEN VOOR STEUN. Nieuiwe maatregelen van Mi nister Slotemaker de Bruine. Gemeenten en rijkssubsidie. De laatste maanden is in de bladen meermalen geschreven over een proef, die, in overleg met het Departement van Sociale Zaken wordt genomen en welke hierop neerkomt, dat, ten einde den lediggang onder de werkloozen te gen te gaan en aan den anderen kant de gemeenschap althans eenige baté; te doen toekomen van de gelden, welke voor werkloozenz.org moeten worden uitgegeven, de gesteunden als tegen prestaties voor hun steun, werk ver richten. Het Hbl. schrijft verder W|ij hebben ons één dezer dagen tot den Minister van Socialee Zaken gewend en dezen gevraagd, of ons ten aanzien van deze aangelegenheid enkele inlichtingen konden worden verstrekt. De Minister zeide, dat hij besloten heeft ten aanzien van een niet onbe langrijk aantal gemeenten uitbreiding van deze proef te geven en aan de ver schillende gemeentebesturen, welke hem hierover hadden geschreven, mede te deelen, dat hij bereid is er toe mede te werken, dat zij, die steun ontvan gen, zooveel mogelijk hiervoor aan het werk worden gezet. Bij de toepassing van dit stelsel, een bepaalden vorm van werkverschaffing dus, zullen ech ter de volgende bepalingen in acht ge nomen dienen te worden. Ie. Voor het verrichten van arbeid voor het steunbedrag; komen uitslui tend zij in aanmerking, die in de goed gekeurde steunregeling zijn opgeno men. Echter nog slechts subsidie wor den berekend voor hen, die behooren tot de groepen, waarvoor door den mi nister de regeling is geldig verklaard. 2e. De steunregeling in vollen om vang, ook wat betreft de controle maatregelen, o.m. het stempelen, blijft tijdens de dagen, waarop geen tegen prestatie wordt geleverd, onverzwakt van kracht. Steunbedrag verhoogd. 3e Het bedrag, dat aan de hand van de steunregeling aan de gesteun den, die een tegenprestatie moeten le veren, wordt uitgekeerd, kan b.v. met 10 pCt. worden verhoogd, als kleine te gemoetkoming in de kosten van slij tage van kleeding en schoeisel en van de noodige voeding. Wanneer aldus het steunbedrag met 10 pCt. wordt verhoogd en overigens volgens de steunregeling aan een ge steunde f 8 dient te worden uitgekeerd, dan wordt dit bedrag gebracht op f 8.80 Daarna heeft over het totale bedrag der uitkeering berekening plaats voor den deeler, welke deeler gelijk is aan het werkverschaffingsloon in de be trokken gemeenten en heeft vaststel ling plaats van het aantal uren, dat de betrokkene zal kunnen en moeten werken. Wanneer de deeler b.v. 33 is, dan werkt de betrokkene in 't beschre ven geval 27 uur. 4e. Indien het wenschelijk is met het oog op het toezicht, perioden te ne men van volle dagen, omdat anders wellicht gedeelten van dagen moet worden gearbeid, hetgeen soms bezwa ren met zich brengt, bestaat daartegen geen bezwaar. 5e. Gedurende de dagen, dat niet gearbeid wordt, moet de betrokken ar beider op de gewone wijze, evenals an dere gesteunden, stempelen. 6e. Als aan het einde der week uit een desbetreffende opgaaf van den on dersteunde blijkt, dat de inkomsten (uin. arbeid verkregen) van zijn gezin over de afgeloopen week bv. f 6 hoo- ger zijn geweest dan over de vooraf gaande week, dan zou de uitkeering over de afgeloopen week daardoor fei telijk dienen te worden verminderd met 2/3 van f6. Nu echter de betrokke ne voor den steun heeft gewerkt kan vermindering over de afgeloopen week niet plaats hebben, doch wordt de kor ting van f 4 toegepast op den steun van de volgende week, waardoor de te werkstelling in die week over een kleiner aantal uren plaats heeft. Voorbeeld. Plet bovenstaande moge met een wil lekeurig gekozen voorbeeld worden toe gelicht. De arbeider, die f 8.80 uitge keerd zou krijgen, geeft op, dat hij 1 of meer dagen niet gestempeld heeft, dat er naast de f 8.80 (f 8 pl. 10 pCt.), nog f 6 uit arbeid is verkregen. Er zou dus op den uit te keeren steun 2/3 van f 6 is f 4 in mindering moeten worden gebracht en derhalve, ware geen werk verricht, f 8 -- f 4 is f 4 steun worden uitgekeerd. Nu echter gewerkt is in de afgeloopen periode, moet de f 8.80 ten volle worden uitgekeerd, doch vindt de korting van de f 4 in de volgende week plaats. Zijn de inkomsten van het gezin in de week van tewerkstellen echter gedaald dan kan naar evenredigheid, in over eenstemming met de bepalingen der steunregeling, over de loopende week, de steun worden verhoogd. In deze ge vallen heeft immers tewerkstelling over een korter aantal uren plaats ge had, dan waartoe het bedrag hetwelk aan het einde der week uiteindelijk blijkt te moeten worden uitgekeerd, aanleiding zou geven. 7e. De werken, die als werkverschaf fings-objecten voor het leveren van prestatie door de gesteunden zullen worden aangewezen, moeten vooraf aan den inspecteur worden voorgedra gen en door den minister worden goed gekeurd. 8e. Werken, waarvoor, als zijnde norm&le onderhoudswerken e.s., gel den op de begrooting zijn uitgetrok ken en welke derhalve als gewone door de gemeente uit te voeren werkzaam heden, moeten worden beschouwd, ko men niet in aanmerking om onder de hierbedoelde regeling te vallen. Op de vraag aan de Minister of dus de gemeenten voortaan voor den steun kunnen laten werken, antwoordde de minister, dat, indien de gemeenten aanspraak op Rijkssubsidie willen blij ven m^ken, zij zich uiteraard naar de hier gegeven regels zullen dienen te richten. Hbl. Noodlottig, Paaschvuur. Toen Dinsdagmiddag te Didam kin deren een Paaschvuur stookten, kwam het vijf-jarig dochtertje van den heer G. W. Lucassen aldaar te dicht bij de vlammen, zoodat de kleertjes in brand geraakten. Het kind is aan de beko men brandwonden overleden. Onderscheiding. Bij K. B. is toegekend de zilveren eere-medaille der Oranja-Nassau-Orde aan den heer J. Jonker te Petten, ge|m- Zijpe, rervol ontslagen voorwerker bij het Staatsboschbeheer., De moord op de Veenkade te Den Haag Verdachte aangehouden. Woensdagmorgen is de persoon, die verdacht wordt op de Veenkade zijn vrouw en zijn zoontje van vier maan den om het leven gebracht te hebben, te Loosduinen aangehoudtn. Omstreeks zes uur werden twee sur- veilleerende politie-agenten te Loos duinen oj. 1 merkzaam gemaakt op een man, die zich nogal vreemd gedroeg. De agenten spraken den man aan en vroegen hem naar zijn naam. De man gaf toen een naam en een adres in Loosduinen op, die voor de beide agenten onbekend waren. Ze bekeken den man daarop wat nauwkeuriger en meenden aldra met den gezochten ver dachte te doen te hebben. Toen zij daar op den man vroegen, of hij deze inder daad was, gaf hij dit toe. De agenten hebben hem daarna overgebracht naar het politie-bureau Wilhelminastraat te Loosduinen, vanwaar hij per arres tanten-auto naar het hoofdbureau van politie te 's-Gravenhage is getranspor teerd. Daar heeft commissaris Kramer hem aan een verhoor onderworpen. De man man bleek echter zóó overspan nen, dat het verhoor geen voortgang kon hebben. Voorloopig wordt hij op het hoofdbu reau van politie in arrest gehouden. Krankzinnigheid geconstateerd. Nader meldt men dat in verband met de aanhouding van verdachte, dat de ze thans door den psychiater, dr. Bol- ten, is onderzocht. De medicus consta teerde bij den man een ernstige mate van krankzinnigheid en adviseerde tot spoedopneming in een gesticht. Naar aanleiding daarvan is de verdach te naar een inrichting overgebracht. Dorus Rijkersfonds. Aan het jaarverslag 1933 van het helden der zeefonds Dorus Rijkers is ontleend, dat gedurende de beide laat ste jaren tengevolge van de slechte' tijdsomstandigheden zeer vele leden zich genoodzaakt hebben gezien te be danken voor hun lidmaatschap, en er weinig giften zijn ingekomen, de col- pertage met de brochures der D. R.-bi bliotheek heeft ook niet veel opgele verd, zoodat dit jaar weder een nadee- lig saldo is ontstaan, dat weliswaar f 5000 minder is dan verleden jaar, maar dan toch nog meer dan de helft der baten bedraagt. Het hoofdbestuur heeft daarom in overleg met het college van commissa rissen besloten, voorloopig geen nieu we uitkeeringen toe te kennen, doch zich te bepalen tot het handhaven van de bestaande uitkeeringen. In 1934 zal getracht worden, de ba^iri te vermeer deren door het orgarifseeren van een verloting van 60.000 loten a f 1. De vereeniging telde op 31 Decem ber 1200 gewone leden en 138 begun stigers. In 1933 zijn in verscheidene gemeen ten openbare collectes georganiseerd, welke een bate van f 5100 opleverden. In het verslagjaar werden ondersteu ningen verleend aan 140 personen tot een totaalbedrag vantf> 35.745. LIEFDESDRAMA TE ROOSENDAAL. Meisjej uit een auto geduwd of gevallen. Zondagavond speelde zich voor hotel Gode- rie in de Spoorstraat te Roosendaal een dra ma af. Omstreeks dien tijd zagen voorbijgan gers een auto, waarin twee mannen gezeten waren, met toenemende snelheid een straat uitkomen. Een hunner duwde of sloeg een meisje, dat zich trachtte vast te klemmen, uit den wagen, tengevolge waarvan zij er onder kwam en een der achterwielen over het lichaam kreeg. Hieraan stoorden de Inzittenden zich ech ter niet, gaven vol gas en trachtten met ge doofde lichten over het Stationsplein en door de Stationsstraat weg te komen, j Een voorbijganger zette in een andere au to een achtervolging in. Op den Nispensche- weg kon hij de onbekende automobilisten tot stoppen en terugkeeren dwingen. De politie hield beide mannen aan en stelde na verhoor een 24-jarige jongeman uit Fijnaart in voor- loopige bewaring. Een van de mannen had omgang met het meisje gehad en wilde blijkbaar op deze ma nier hieraan een einde maken. Het meisje, de 19-jarige B. uit Roosendaal werd na haar val bij hotel Goderie binnengedragen. Zij kon spoedig weer overeind komen en loopen. Waarschijnlijk had zij slechts lichte kneuzin gen opgeloopen. BUITENLANDSCH NIEUWS. Tot Katholisme overgegaan. De Paus heeft in particuliere audi ëntie ontvangen Prins Hendrik Leo* pold van Pruisen, die Zaterdag j.1. den Lutherschen godsdienst heeft afgezwo ren en tot het Katholicisme is overge gaan. Stierengevechten. Bij stierengevechten op Paaschmaan dag te Nimes werd een picador door hoornstooten van een stier levensge vaarlijk gewond, eveneens twee hel pers, die den picador te huip schoten, zwaar toegetakeld. Het bandietenwezen op Corsika. De laatste der Corsikaansche ban dieten, de beruchte André Spada, die in de gevangenis te Ajaccio zijn straf uitzit, zal opnieuw op zijn geestelijke vermogens worden onderzocht. Hij is naar Marseille gezonden, waar hij zal blijven tot de geneesheeren, die hem zullen onderzoeken, hun rapport hebben ingediend. Dit tweede onder zoek naar zijn geestelijke vermogens wordt ingesteld als gevolg van zijn vreemd gedrag in de cel. Het grootste deel van den dag besteedt Spada n.1. aan godsdienstige overpeinzingen of in doelloos haak- of knoopwerk. Onlangs werd hij in allerijl naar het ziekenhuis gebracht om een operatie te ondergaan, welke noodig was gewor den door verwondingen, die hij zich zelf had toegebracht. GEMEENTE ZIJPE. KIEZERSLIJST. Burgemeester en Wethouders van ZIJPE (N.-H.) maken bekend, dat de op 22 Febr. j.1. vastgestelde kiezers lijst, zooals deze thans luidt, tot 1 April van het volgende jaar van kracht blijft, behoudens de wijzigingen daarin ten gevolge van rechterlijke uitspraken, welke wijziging der lijst bevelen, te brengen. De kiezerslijst blijft voor een ieder op de secretarie der gemeente ter in zage nedergelegd en, tegen betaling der kosten, stemdistrictsgewijze, in uittreksel verkrijgbaar. ZIJPE (N.-H.„ 3 April 1934. Burg. en Weth. voornoemd, J. DE MOOR. De Secretaris, J. A. DE BOER. BEKENDMAKING. ONDERWIJS. Burgemeester en Wethouders der ge- jmeente ZIJPE brengen ter kennis van belanghebbenden, dat op den len Mei a.s. weder nieuwe leerlingen tot de openbare lagere scholen alhier kunnen worden toegelaten, die den leeftijd van 6 jaar hebben bereikt. Deze toelating moet worden verzocht aan de Hoofden van scholen vóór of op 25 April a.s. Zij, die zich niet vóór dien datum aanmelden, zullen nog een jaar op toelating tot de scholen moeten wach ten. ZIJPE, 3 April 1934. Burg. en Weth. voornoemd, J. de MOOR. De Secretaris, J. A. de. BOER. Schagerbrugu Woensdagavond hield vereeniging „Algemeen Belang" al hier hare slotvergadering! betreffende de gehouden huisvlijttentoonstelling De voorzitter verheugde zich, dat ook dit jaar deze tentoonstelling we derom uitstekend geslaagd was, dank zij de spontane medewerking van in- 1 April 1934 (le Paaschdag.) De oude Ford werd ingespannen, Olie en benzine werd bijgevuld, Het zonnetje scheen prachtig, En de eigenaar vol ongeduld. Een viertal rare knallen, Verkondigden het vertrek-signaal, Dan een sprong naar voren en 't Fordje ging aan den haal. Met een vaart van zestig, Naderde 't vehikel W(esterland, Om vervolgens links af te zwenken U snapt reeds het verband Hijgend, puffend, 'n beetje „borstig", Tuft het beestje door de Meer, Menig voorbijganger bleef staan, Schudde 't hoofd' eens heen en weer. Eindelijk, het doel bereikt Vlak voor Garage Klare Het portier werd geopend Het Fordje ging bedaren. Ziet, het hoofd gaat achterover, De oogen staren ver omhoog De horizon werd afgetuurd Het moest iets zijn, dat vloog. Toen hij zoo een tijdje had gestaan, De man kreeg haast een stijve nek, Dacht hij eindelijk bij zich zelf „Het lijkt toch wel een beetje gek". De Krant uit den zak getrokken, Het W.-Meer-hoekje opgesnord Nog eens lezen, dan weer staren Naast hem de oude Ford. Ja, het was duidelijk te lezen, De K.L.M. kwam op bezoek En het nieuwe vliegveld zou komen, Hier bij dezen hoek. Doch bij het dichtslaan van het blad, Schoot het plotseling in zijn brein, Dat hij wel eens het slachtoffer Van een April-mop kon zijn. Toen z'n vrouw vroeg, wat hij had gezien, Dacht hij, ik zal er niet om liegen En zei haar met een stalen gezicht „Vrouw, ik zag ze vliegen". Jan Dinges. Zware mishandeling in den Wieringermeerpolder. Hooger beroep tegen een von nis der Alkmaarsche Recht bank. In hooger beroep hebben zich voor het Gerechtshof te Amsterdam drie polderwerkers te verantwoorden ge had, die door de Rechtbank te Alkmaar wegens zware mishandeling waren ver oordeeld tot gevangenisstraffen, resp. van 2, 2 en 1 jaar. Verdachten waren werkzaam bij de werken in den Wieringermeerpolder. In November 1933 kregen zij over een loonkwestie oneenigheid met den ploeg baas. Deze oneenigheid werd min of meer hardhandig beslecht, daar de pol derwerkers den man zoo aftuigden, dac deze deerlijke verwondingen opliep, waarvan hij de gevolgen zijn geheele leven zal moeten dragen. Voor de rechtbank te Alkmaar ontkenden ver dachten zich aan opzettelijke mishan deling schuldig te hebben gemaakt, ze waren driftig en daardoor waren de slagen een beetje te hard uitgevallen. Voor het Gerechtshof bekenden zij ech ter zich aan poging tot zware mishan deling te hebben schuldig gemaakt. De procureur-generaal mr. A. baron van Harinxma thoe Slooten imeende, dat, hoewel verdachten tevoren nooit zijn veroordeeld, dit feit zeer ernstig moet worden geacht. Hij eischte der- BRUGSTRAAT 65 MIDDENMEER. Telefoon 7. tegen billijk tarief. Modern ingerichte REPARATIE - INRICHTING. FORD SERVICE. VAN SLOOTDORP NAAR Telefoon 21. Spreekuur 12 uur en 6V27% uur. Gevestigd in KLOMPEN, LAARZEN en PANTOFFELS Kanaalweg Middenmeer. DEZE WEEK LAGE IN BOSKER'S BOEKHANDEL MIDDENMEER. 6 Rol creppe voor 25 ct. 1 rol wit kastpapier en 2 doos punaisen samen voor 25 ct. 24 vel wit kastpapier met rand voor 25 ct 2 Rollen losse witte kastranden voor 25 ct. 100 vel boterhampapier voor 25 ct. 10 Potlooden voor 25 ct. 8 Groote stukken gummi voor 25 ct. 6 Cahiers, prima kwal. voor 25 ct. 100 Prima enveloppen voor 25 ct. 1 Zwaar sehrijfbloc voor 25 ct. Dierenarts. HIPPOLYTUSHOEF WEERINGEN. Boodschappen te MIDDENMEER worden aangenomen bij „BOSKER's BOEKHANDEL" Brugstraat 21 Middenmeer. TELEFOON 23. Ondergeteekende maakt hiermede bekend dat vanaf HEDEN is geopend een depot van de bekende Texaco maatschappij, Petroleum, Benzine en Oliën te Middenmeer. Beleefd aanbevelend BERTUS MUNTER, Postkantoor Slootdorp. zenders, de juryleden en de dames en heeren commisseleden., De rekening van den Penningmees ter, den heer H. de Graaf Sr., werd na gezien door de heeren S. Jaring en W. J. van Loenen en in volmaakte orde bevonden. Het bleek dat de finan cieele uitkomst zeer bevredigend wa ren en een batig saldo had opgele verd. Gezien de gunstige resultaten van een dergelijke tentoonstelling, werd eenparig besloten ter gelegener tijd wederom iets dergelijks te organisee- ren. Met nogmaals allen een woord van hartelijken dank te hebben gebracht, sloot de Voorzitter de bijeenkomst. Schagerbrug. Bij Min. Besluit van 15 Maart, no. 89, is aan het bestuur van de afdeeling; „Zijpe en Omstreken" van de Holl. Mij. van Landbouw, we derom vergunning verleend tot het houden van een verloting, ter gelegen held van de paardenmarkt en tentoon stelling alhier, te houden in de maand September a.s. Voor f 2.50 heen en terug naar Amsterdam. Vraagt gratis dienstregeling bij onze agen ten DE HAAN en TIMMERMAN, H.-hoef.

Wieringer courant | 1934 | | pagina 2