TWEEDE BLAD. VRIJDAG 6 APRIL 1934. No. 28 NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR WIERINGEN EN OMSTREKEN RADIO - PROGRAMMA WIERINGER COURANT Ons Lichaam en onze Gezondheid. Jicht en Rheumatiek. Jicht is een ziekte, die veel bij mannen voorkomt, doch ook bij vrouwenbijzonder treedt deze ziekte op bij vrouwen, die in de overgangsjaren zijn. Jicht is een ziekte, die veroorzaakt wordt door afzetting van urinezouten in de gewrich ten en omgelegen weeke deelen zij kenmerkt zich door hevige pijn. Veelal is deze zeer he vig in den grooten teen, vandaar dat men wel eens schertsend spreekt over het „pootje." Rheumatiek is niet minder pijnlijk en treedt in spieren en gewrichten op. Beide zijn stofwisselingsziekten en kunnen door een doelmatig dieet ten deele bestreden worden, naargelang van den ernst van den toestand. De huisvrouw, die het menu der familie sa> menstelt, heeft het voor een deel in de hand deze ziekte zoo niet geheel en al te voorko men, dan toch te doen verminderen. Heeft iemand een hevigen jicht- of rheu- matiekaanval gehad, dan wil dat volstrekt niet altijd zeggen, dat hij voorbeschikt is hieraan te blijven lijden. Alles moet in het werk gesteld worden om een goede stofwisseling te bevorderen. In de eerste plaats moet het dieet geregeld worden en moet het eten van vleesch zooveel moge lijk, liefst geheel vermeden worden, verboden zijn rund vleesch, lever, hersens, nieren en zwezerik, terwijl kip in kleine hoeveelheden is toegestaan. Beter is het indien men de kracht heeft het vleesch eten na te laten en men in hoofdzaak plantaardige voeding tot zich neemt. Verder is het noodig mogelijk in de buiten lucht te vertoeven en te trachten te voorko men, dat men kou vat. In het bijzonder moet men ervoor zorgen geen koude voeten te heb ben, terwijl alcohol-gebruik eveneens uit den booze is. Een ervaren huisvrouw zal ook de vegetari sche voeding zóó weten te bereiden, dat het vleesch niet gemist wordt. Er is een groote afwisseling, vooral als men af en toe ook rau we groenten tot slaatjes weet te verwerken Jus behoeft men niet te missen, want gebruin de boter bij groenten en aardappelen gege ven, is wèl zoo smakelijk. Trouwens aardap pelen kunnen op allerlei manieren worden toebereid, in den vorm van puree, pommes, frites, gebakken aardappelen enz. Eiergerech ten kunnen eveneens bijzonder smakelijk worden toebereid. Men gaat een bijzonder gunstigen tijd tege moet om het dieet te veranderen, daar lang zamerhand meer jonge groenten op de markt komen. Het lichaam kan hierdoor een toevoer van goede voedingsstoffen in zich opnemen, die het zoo dringend noodig heeft voor den opbouw en de instandhouding. Wie dan ook rheumatisch in aanleg is, kie ze den zekersten weg en ga over tot een vleeschlooze voeding, waarbij melk, eieren en kaas geoorloofd zijn en aardappelen, groene groenten, vruchten en slaatjes noodzakelijk. BINNENLANDSCH NIEUWS. BELASTING ONTDOKEN. De zanger van het levenslied, C. P., wonen de te Bloemendaal, stond Woensdag terecht, verdacht van ontduiking van de inkomsten belasting. Op 3 Januari werd hij te dier zake bij ver stek veroordeeld tot een gevangenisstraf van drie maanden. Hij kwam tegen dit vonnis in verzet, zoodat de zaak opnieuw diende. De officier van justitie requireerde heden 3000 gulden boete subs. 100 dagen hechtenis, benevens een voorwaardelijke gevangenisstraf van 3 maanden met een proeftijd van 3 jaar. De verdediger drong met klem aan op vrij spraak subs. verzocht hij clementie voor zijn cliënt, met het oog op zijn antecedenten. Vonnis 18 April. BUITENLANDSCH NIEUWS. VULKANEN EN IJS. De vulkaan Skeidarner Jökuul, in 't Zuid-Oosten van IJsland gelegen, is Zaterdag j.1. begonnen te werken. Reeds de vorige week werden sterke veranderingen aan den gletscher op den Skeidarar waargenomen, groote stukken ijs vielen in de Skei-darar-ri- vier, waardoor deze tot een bruisenden stroopi aanzwol. Thans rijst een hooge vuurzuil uit den berg op, die te Reyk- jaxik (op 250 K.m. afstand) nog is te zien. De rivier voert kokend heet wa ter mede, terwijl de uitbarsting ge paard gaat met aschregen en onder- aardsch gerommel. De telegrafische verbindingen in dit gebied zijn geheel verbroken, doch men gelooft niet, dat er menschen in gevaar zijn. Tijdens de Paaschdagen hield de werkzaamheid van den Jökull met on verminderde kracht aan. De van den vulkaan opstijgende rookzuil bereikte een hoogte van 17 tot 20 KM. In den nacht van Zondag op Maan dag daalde in verscheiden dorpen een dichte aschregen neer, tengevolge waarvan in het Breidalgebied de bo dem imet een dikke laag zwavelhouden de asch was bedekt. Gevreesd wordt, dat de vegetatie door dezen aschregen sterk zal lijden. De rivier Breidal vorm de verscheiden takken, welke machti ge ijsblokken met zich voerden. Volgens een Dinsdagavond ontvan gen bericht uit Reykjavik houdt de uit barsting aan. De aschkolom bereikte een ongekende hoogte en de aschregen is in de laatste twee dagen ook in Oost land en het Oostelijk gedeelte van Noordland gevallen, op geheel IJs land hoort men de explosies van den vulkaan. Het centrum van de vulka nische activiteit ligt in het midden van den Vatna Jökull, ten Noorden van de rivier de Skeidarar. vinden. Doch op een der laatste dagen kwamen er bezwaarlijke gedachten en men besloot maar van 't huwelijk af te zien. GEMEENTE ANNA PAULOWNA. ZATERDAG 7 APRIL HILVERSUM. 301.5 M. (995 Kp.) V. A. R. A. 8.01 Gramofoonmuilefc. V. P. R. O. 10.00 Morgenwijding. V. A. R. A. 10.15 Uitzending voor de arbeider» In de Con tinubedrijven. 12.152.00 n.m. Middagconcert. 3.00 n.m. V.A.R.A. Mandoline-ensemble o.l.v. Joh. B. Kok. 3.30 n.m. Concert. 4.00 n.m. Van het witte doek. Filmkwartiertje. 4.15 n.m. De Flierefluiters o.l.v. Jan van der Horst. 5.00 n.m. Kindervertellingen. 5.55 n.m. Overgang naar den versterkten zen der. 6.00 n.m. Letterkundig overzicht door A. M. de Jong. 6.20 n.m. Volksliederen door „De Wielewaal". V. R. O. 7.00 n.m. „Wat wil het Nederlandsch Vrijden kersfonds V. A. R. A. S.00—9.00 Concert. Ö.OO n.m. Heyermans-Cyclus. Opv. van De Avonturen der eerste Hollandsche Lucht schippers I. 10.00 n.m. Henri Wallig en Liddy Bergmann brengen hun liedjes. 10.30 n.m. V.A.R.A.-Orkest o.l.v. H. de Groot. 10.15—10.30 n.m. Nieuwsberichten Vaz Dias. 11.00—12.00 Gramofoonmuziek. HUIZEN. Golflengte 1875 M. K. R. O. t-00 GramofconmuBle!: 10.3011.00 Muziekuitzending voor fabrieken. 11.30—12.00 Godsdienstig halfuurtje door Kapelaan J. H. A. Hendriks. 12.152.00 n.m. Middagconcert. 2.00—2.30 n.m. Halfuurtje voor de rijpere Jeugd. 2.304.00 n.m. Kinderuurtje door Mevr. So- phie Nuwenhuis van der Rijst en Mej Lldwlna Dlepenbrock. Flink Succes. Den 2e Paaschdag be haalde de Mandolineclub „Kunst en Eer" onder leiding van den Heer J. Geluk, op het Mandoline-Concours te Utrecht een 2e prijs in de 2e afd. Onthoudt U dit A.s. Zondag Pro- paganda-avond in de zaal van den Heer Kossen, van de afd. Anna-Paulowna, Bond voor Staatspensionneering. Ewijcksluis. Brand. Doordat de vuur plaat was losgeraakt en er vuur op de vloer was gevallen, bemerkte de Wed. v. Twuiver (die zich reeds te bed had begeven) een benauwde rooklucht. Bij een onderzoek bleek dat reeds een groot gat in de vloer was gesmeuld. Met behulp van buren wist men dit binnenbrandje tijdig te blusschen, dat anders zeer ernstige gevolgen had kun nen hebben. Breezand. Beter op tijd als te laat in gezien. Een jongepian alhier, had ern stige voornemens ten huwelijk te tre den, reeds was -men ingeteekend en deze week zou de voltrekking plaats GEMEENTE ZIJPE. RECHTZAKEN Uitspraak van de Arrondissements Rechtbank te Alkmaar, van 3 April 1.1.: Arie T. en Petr. T., schippers te 't Zand (Zijpe). Vervoer van spiritus of gedistilleerd zonder bewijs dat daar voor de verschuldigde accijns was vol daan. Ieder 4 maanden gevangenis straf met verbeurdverklaring der inbe- slag genomen sterken drank. Burgerbrug. De tweede Paaschdag was bij een der caféhouders alhier al het bier in de dorstige kelen verdwe nen en men had nog meer dorst. Goe de raad was duur. Een der bezoekers zou even met zijn auto naar Schagen toeren, om nog wat fleschjes bier te halen. Alles ging goed, op de heenreis. De fleschjes werden ingeladen en de terugtocht aanvaard. In vlug tempo ging het huiswaarts. Bij de verradelij- ke bocht in den weg tusschen Schager brug en Burgerbrug, kreeg de auto kuren en week van het rechte pad af en geraakte n de breede rietschoot. Naar men zegt waren alle bierflesch jes stuk. Dus kort bij het doel en toch nog zoo ver af Hoe zij hun dorst ge stild hebben, weet de schrijver niet. H. L R. O. 4.00 nm. Aria uit „Madame Butterfly" van Puccini, gezongen door Lotte Lehmann met koor. 4.04 n.m. Luc. Willink „De kunst in nood." 4.14 n.m. Uitzending voor de Theosofische Ver- eeniging. 4.17 n.m. Dr. D. H. Prins „De wonderen van het innerlijk leven." 4.37 n.m. Uitzending voor de Nationale Bond van muziek-instrumentmakers en stem mers. K. R. O. 5.15—5.30 n.m. Esperanto-nieuws door P. Heil- ker. 6.20—6.40 n.m. Paul de WaartJournalistiek weekoverzicht. 6.45—7.10 n.m. Het K.R.O.-Orkest. 7.157.35 n.m. Katholieke Radio Volksuniver siteit. 8.10 Het K.R.O.-orkest. 8.358.50 n.m. „De nachtelijke bezoeker." Hoorspel. 8.30 Persberichten Vaz Dlas. 9.15n.m. KRO. Orkest. 9.45—10.00 n.m. „Verzekering". Hoorspel in één bedrijf door Ladislaus Békeffi. ±10.00 n.m. Vaz Dlas. 10.20—10.40 n.m. K.R.O.-Boys. ZONDAG 8 APRIL HILVERSUM. 301.5 M. (995 Kp.) V. A. R. A. 9.03 Tuinbouwhalfuurtje S. S. Lantlnga„De Wintersnoei." 9.30 n.m. Martien Beversluis draagt voor uit eigen werk. 10.30 Solisten Concert. 11.00 K. Singer Wzn.„Enkele crisismaatrege len voor het platteland." 11.15 VARA-Septet. A. V. R. O. 12.30—1.00 Middagconcert. 2,154.30 n.m. Aansluiting met het Olympisch Stadion te Amsterdam. Ooggetuige-ver slag van den internationalen voetbalwed strijd Nederland—Iersche Vrijstaat door H. Hollander, GEMEENTE WIERINGEN. BRAVO O. K. K. I Hooggeachte jongedames, O. K. K.-sters, directeur, Jullie stelden de verwachting Van ons allen niet te leur. Jullie hebt den 2den Paaschdag In de oude Bisschopstad, Er eens even laten hooren Wat je te vertellen had. Ja, je was wel pessimistisch Dit en dat was glad gejmist, Maar, toen kon je nog niet weten, Wat je even later wist. Jullie dacht het wordt een of-day, Dat stond vast en buiten kijf. Maar het was tóch 2 x honderd En bovendien een dikke vijf. Nu reeds achtmaal in successie Met een eersten prijs bekroond, O. K. K. je hebt ook Maandag Je uitmuntendheid getoond. Die prestatie, zonder weerga Is door oefening bereikt, Ge kunt daarom met trotsch steeds dragen De naam die op Uw vaandel prijkt. Dus, verdedig de traditie Ook in 't Eerecorps met eer, Als het achtmaal wil gelukken Kan het ook wel negen keer. (Nadruk verboden.) NIEK. Aanrijding Slingerweg. Donderdag avond te ongeveer 6 uur, toen de be jaarde arbeider H. v. Ginken van zijn werk kwam uit de werkverschaf fing, en de weg, hoek Slingerweg-Elft wilde passeeren, kwam tegelijkertijd een vischauto van de firma Roosen daal van Enkhuizen aanrijden, en werd v. G. aangereden. Gelukkig haalde de chaffeur vlug 't stuur van zijn auto o.m, doch kon niet verhoeden dat v. G. een flinke duw ki*eeg van het achter eind van de wagen en op de weg werd geslingerd, 't Kwam echter nog al goed af, G. had een kleine wond aan zijnij hoofd en was natuurlijk hevig ge schrokken. Echter zal dit het laatste ongeluk in de Slingerweg wel niet zijn, want er wordt op schrikbarende wijze door de auto's en motorfietsen gereden. Men zij dus op de verschillende hoe ken der verkeerweg op zijn hoede BURGERLIJKE STAND Van 30 Mrt. t.m. 5 April 1934.) Geboren Johannes Alexander, z.v. J. A. Hofstetter en M. C. M. Langes. Gehuwd N. J. Kat en P. Haanstra. Overleden J. M. Huijgens, vr. 25 jr. wonende te Groningen. Als levenloos aangegeven kind van P. A. Wor en P. de Jong. Loop der bevolking. 28 m. en 26 vr. ingekomen. L. Boersma uit Wonseradeel M. Wolters uit Smilde M. Th. Smiers uit Amsterdam Jan Hollenberg uit Ob- dam J. en C. Trompetter uit Opper does A. J. J. Sanders uit Eindhoven; H. en F. Dijkstra uit Barradeel Gr. Bontkes uit Groningen Jac. Smit en echtgen. uit Koog a.d. Zaan J. Boor- sma en gezin en S. Boorsma en gezin uit Medemblik Mw. M. J. de Greef- Heikens uit Wedde; J. Kloosterman en gezin uit Medemblik C. Lammert- sma uit Bolsward J. Bodewitz en ge zin uit Barsingerhorn Mw. M. Veen- stra uit Franekeradeel; Mw. J. Drent- Valkema uit Warffum K. Dontje uit Zwolle; J. v.d. Kooy en gezin uit Sneek B. ten Brinke en gezin uit Winscho ten J. Jonk uit Delfzijl Mw. B Jonk de Haan uit Nieuwwolda. Vertrokken 16 m. en 13 vr. Y. J. Roode en gezin naar IJmuiden; A. W. Kroon naar Peursum Jok. Krijger en gezin naar IJmuiden W. J. van Vliet naar Amsterdam C. J. Breed naar Schoorl J. Veld naar Win schoten J. v.d. Mei en echtg. naar Den Helder L. J. Polak en gezin naar Dordrecht G. Tromp naar Zijpe Tr. Poel naar Anna-Paulowna A. Tix naar Den Haag C. Hartog naar Hoog karspel; T. Klevering naar Den Helder; C. S. Carpentier naar Bemmel M. Aris en gezin naar Alkmaar J. J. Bosker en echtgen. naar Delft. Keuring. Bij de op 29 Maart j.1. te Den Helder voor den dienstplicht ge houden keuring van lotelingen der lichting 1935 uit deze gemeente wei den de onderstaande ingeschrevenen goedgekeurd J. Bontkes, P. Dekker S. Halfweeg S. de Jong R. Jorna C. Koorn M. WL Koorn L. Kuit D. Lont C. Lont J. J. Landolt A. Meijer; P. Ottens J. H. v.d. Schans; J. Scheltus H. Woortman J. Hek man. De ingeschrevene uit deze ge meente L. Drent werd te Haarlem goed gekeurd. Voor goed ongeschikt werden ver klaard de ingeschrevene J. Engel, W. Kuiper, C. de Wit, E. Rotgans en M. B. H. -M. Zijlmans. V. A. R. A. 5.15 Vooravondccncert door VARA-orkest. 5.30 n.m. Orgelspel door Cor Steyn. 5.40 n.m. Voetbal van den Dag. V. P. R. O. 6.00 n.m. „Het kampwerk van de Vrijzinnig Christelijke Jeugddcentrale." 6.45 nm. Kerkdienst uit het Gebouw van de Ver. van Vrijz. Herv. te Beverwijk. A. V. R. O. 8.159.30 n.m. Fragmenten uit de operettes 1. Der Graf von Luxemburg II. Der fidele Bauer. 9.55—10.10 n.m. Radio-Journaal 10.10—11.00 n.m. Concert. Ludwig Ruth (Le- wis Ruth) en zijn orkest. 11.10 n.m.—12.00 Gramofoonmuziek. HUIZEN. Golflengte 1875 M. N. C. R. V. 8.30—9.30 Morgenwijding. K. R. O. 9.30 Morgenconcert. 10.00—11.45 Hoogmis uit de Parochiekerk van den H. Antonius van Padua, Rotterdam. 12.00—12.15 n.m. Middenstandskwartiertje. 12.01 Lunconcert. 2.102.30 n.m. Het Nijmeegsch A Cappella- koor. 2.30 K.R.O. Orkest. 4.00^—5.00 n.m. Ziekenlof uit Bloemendaal. N. C. R. V. 5.00 n.m. Kerkdienst uit de Geref. Kerk aan de Loolaan, te Apeldoorn. 6.457.45 n.m. Korte Evangelisatledienst. K. R. O. 7.45—7.50 n.m. Voetbaluitslagen (R.K.F.) 7.508.15 n.m. Pater Mr. D. Beaufort„Cor poratieve ontwikkeling der Maatschappij." 8.35—9. n.m. Solistenconcert. 9.009.10 n.m. Vaz Dias. 9.05—9.25 n.m. Voordracht door Leon v. d. Hulst„De Moedwillige Verkenskop." 9.20 n.m. Het KH.O.-orkest. 10.40—11.00 n.m. Epiloog door het Klein Koor. MAANDAG 9 APRIL HILVERSUM 301.5 M. (995 Kp.) V. P. R. O. 8.00 Gramofoonmuziek. INGEZONDEN STUKKEN. M. de R. Naar aanleiding van Uw verslag van de tooneelvoorstelling van 1 April j.1. („De Wereld op zijn Kop", opge voerd door de Jonge Spelers) verzoe ken wij U het volgende te willen op nemen. Volgens Uw verslaggever zou de mo raal van het stuk niet deugen, het zou niet populair pijn, banaal, walgelijk enz. enz. Nu is het niet onze bedoeling om aan te toonen dat de moraal wel deugt, het stuk wel populair is, niet banaal of walgelijk. Dit laten wij graag aan deskundigen over. Vooral over moraal te schrijven is niet ieders terrein. Het lijkt echter vreemd dat juist Uw verslaggever het stuk een mislukking vindt. Wij zouden hier verschillende groote dagbladen kunnen noemen die een goe de recensie gaven, doch willen vol staan met wat andere bladen uit onze omgeving over dezelfde opvoering schreven. „De Schager Courant schreef o.a." „Het stuk speelt in het jaar 2000. Allen speelden hun rollen uitste kend, waarvoor ze dan ook een ge weldig applaus verwierven. Het Instituut voor Arbeidersont wikkeling kan dan ook op een goedgeslaagden avond terugzien." De Heldersche Courant schreef in dezelfde geest, terwijl de Texelsche Courant naar aanleiding van een op voering op 2e Paaschdag aldaar, na aan gekondigd te hebben in een volgend nummer een overzicht te zullen geven van de inhoud van het stuk, schreef „Het stuk zat vol humor en er is dan ook onbedaarlijk gelachen. Doch ook was het een reeks klach ten tegen een maatschappij, waar in een klein deel leeft ten koste van de rest, waar honger en ellen de heerscht, ondanks overvloed. Het daverend applaus na elk be drijf bewees duidelijk, hoe het pu bliek meeleefde. 'De rolllen waren allen in goede handen, wat men van dit beroepsgezelschap, dat speelt voor een ideaal, ook niet an ders kan verwachten. Het was zoo wel voor de Texelsche Bestuur- dersbond en zijn gasten als voor de spelers, 'n zeer geslaagden avond." Wij zullen hierover verder geen dis cussie gaan voeren over de moraal enz. Wij laten de beoordeeling gaarne aan anderen over. Het bleek ons duidelijk dat de opvoering in de smaak viel. Wij hopen dat U zult willen inzien dat Uw verslaggever zich tte gauw heeft „geschaamd" en heeft geschre ven over een onderwerp dat hij (zij) niet machtig is. U M. de R. dankend voor de plaats ruimte. Het bestuur van het I. v. A. O. Afd. Wieringen. Het is me zeer aangenaam het be stuur van het I. v. A. O. afd. Wierin gen met een paar woorden van ant woord te kunnen dienen, al kan ik me niet best begrijpen, dat die heeren hog ingaan op het „zoogenaamd verslag" 10.00—10.16 Mor gen wijding. 10.30 Mr. la Chapelle draagt voor. 11.00—12.00 Orgelconcert. 12.15 Lunchconcert. 2.002.30 Gramofoonmuziek. 3.00l i Middagconcert. 4.00 n.m. Gramofoonmuziek. 4.305.30 n.m. Causerie door Max Tax. 5.30—6.45 nm. The Columbia Three. 6.307.30 n.m. Concert door het Omroeporkest. 7.308.00 n.m. Causerie„Italianen en Ne derlanders". (Een Nederlandsch-Itali- aansch bergkamp). 8.01—8.05 n.m. Nieuwsberichten Vaz Dias. 8.01— Omroep -Orkest. 9.15—10.15 n.m. Concert door Ludwig Ruth en zijn orkest. 10.1511.00 n.m. Radio-Tooneel. Cyclus „Toppen van het Verleden." 11.00 Persberichten Vas Dia» HUIZEN Golflengte 1875 M. N. C. R. V. 8.008.15 Schriftlezing. 8.30 n.m. Concert. 10.30—11.00 Morgendienst. 11.00—11.30 Lezen van Chr. Lectuur. 12.301.45 n.m. Orgelconcert. 2.453.15 n.m. Wenken voor de keuken, door Mevr. M. Adrian-Merckens. 3.153.45 n.m. Cursus knippen en naaien. 4.00—5.00 n.m. Bijbellezing. 5.01 nm. Vooravond Concert door een Ensem 6.30—7.00 n.m. Vragenuurtje. 7.15—7.30 n.m. Ned. Chr. Persbureau. 7.308.00 nm. Vragenuurtje. 8.00—10.30 nm. Uitzending van de Vergade ring voor de Vrije Universiteit te Amster dam. 10.30—10.40 nm. Vaz Dias. 10.4011.30 nm. Gramofoonmuziek. DINSDAG 10 APRIL A. V. R. O. 8.159.30 Gramofoonmuziek. 10.00 Morgenwijding. 10. Concert. 11.00—11.30 Kookpraatje door Mevr. R. Lot gering—Hillebrand. 11.3012.00 Solistenconcert. 12.012.00 nm. Het AVRO-Klein orkest. 2.00 Studio-Concert. 2.30—3.00 n.m. Voordracht. 3.10 Kamermuziek. 4.305.00 n.m. Radio-Kinder-Koorzang oJ.v. Jacob Hamel. 5.005.30 n.m. Voor kleinere Kinderen door Mevr. Ant. van Dijk. V. P. R. O. 5.30 n.m. Bijbelvertelling voor jonge men schen. j voordracht door Ds. B. J. Aris. A. V. R. O. 6.007.00 n.m. Orgelconcert door Pierre Palla. 7.00—7.25 n.m. Causerie door Dr. Ir. P. N. Boe kei, Rijkszuivelconsulent. „De consumptie melkregeling van de Crisiszuivelcentrale en de verbetering van de melkwinning." 7.308.00 nm. Engelsche Les. 8.018.15 nm. Nieuwsberichten Vaz Dias. 8.30 nam. Concert. 9.3010.15 n.m. Aansluiting met het Gebouw Tivoli" te Utrecht. Fransche Chansons. 10.1511.00 n.m. AVRO-Radiotooneel. Studio opvoering van „De oude Brit." 11.10 n.m.12.00 Aansluiting met Hotel Café- Restaurant „Central" te Den Haag. HUIZEN. Golflengte 1875 M. K. R. O. 8.00—9.15 Morgencncert. 11.30—12.00 Godsdienstig halfuurtje. 10.30 The Hawahan Three. 11.30—12.00 Gramofaanplaten concert. 12.15—1.30 n.m. Concert. 2.003.00 Vrouwenuurtje door mej. Lauwer». 3.00—4.00 nm. Modecursus door nievr. H. Cup pens Geurs. 4.10n.m. Het KRO-orkest. 5.456.00 n.m. H. J. A. Briels „De eerste Roomsche filmstudio." 6.15n.m. Gramofoonmuziek. 7.157.45 n.m. Pater L. Verwilst O.P. „Het al taar in de kerk." 8.45—9.00 nm. De film van het verleden. L. 9.05 Het K.R.O.-Orkest. Abor„De Bekeeringsgeschiedenis van Hugo de Groot. 9.30—9.50 nm. „De nieuwe woning". Hoorspel, 10.00 n.in. Vervolg Orkest.

Wieringer courant | 1934 | | pagina 1