Met de W.A.C.O.-BUSSEN de oud-veteraan Josef Erdle, die in den Fransch-Duitschen oorlog van 18701871 een bijzondere rol heeft gespeeld. Hij was trom petter bij het eerste Beiersche artillerie-regi ment dat onder commando stond van den lateren prins-regent Luitpold, den oom van koning Lodewijk den Tweede. Op de een of andere wijze was Erdle achter het signaal „retireeren" van de Franschen gekomen. Toen nu in een veldslag het gevecht het heetst was geworden, blies hij plotseling dit Fransche signaal. Fransche trompetters lieten zich er door in de war brengen en namen het over en de Fransche troepen trokken zich terug. De slag was voor de Duitschers gewonnen. Voor deze geslaagde list werd Erdle voor den geheelen aangetreden troep geprezen en hem werd het kruis van militaire Verdiensten op de borst gespeld. Later verkreeg hij nog een reeks andere eere teekens. Erdle is bijna 82 jaar oud geworden. VATICAANSTAD. Hoe de paus werkt. Het Italiaansche blad Corrispondenza publi ceert een aantal merkwaardige bijzonderhe den over de geweldige activiteit, die de paus tijdens het Heilig Jaar heeft ontwikkeld en schrijft het welslagen daarvan met recht toe aan de ontzaglijke werkkracht van den paus. Volgens een nauwkeurige berekening heeft de paus van het vorig jaar April tot op heden 1307 toespraken gehouden. Twee honderd toespraken waren gericht tot jonggehuwden, die hun huwelijksreis naar Rome maakten, 400 tot Katholieke jeugdgroe pen en 60 tot deelnemers aan groote bede vaarten. In Mei, October en December van het vo rig jaar gebeurde het niet zelden, dat de paus op één dag 5 a 6 toespraken hield, waarvan sommige langer dan een half uur duurden. Het record werd echter Woensdag j.1. be haald, toen de paus negen maal voor een groot aantal toehoorders, tot laat in den avond sprak. De Corrispondenza deelt tenslotte nog me de, dat men erover denkt, de belangrijkste toespraken, die de paus tijdens het Heilig Jaar heeft gehouden, als de schoonste herin nering aan zijn onvermoeide activiteit in boekvorm uit te geven. Alleen zij, die KING - pepermunt gebruiken, kunnen weten wat de origineele pepermunt beteekent voor de gezondheid van den modernen mensch. DE JEUGD AAN DEN TAND GEVOELD. 1.200.000 personen geëxamineerd. Het Duitsche Arbeidsfront heeft te samen met de Hitler-jeugd in de afgeloopen week jeugdige leden van deze organisaties op de proef gesteld hoeverre hun kennis strekte aangaande onderwerpen, welke in het tegen woordige Duischland van belang worden ge acht. Den laatsten dag werden nog jonge men- schen, die in administratieve betrekkingen waren, aan den tand gevoeld typisten, kler ken, enz. „Der Montag" geeft een beschrijving van dien dag, waarop meisjes tusschen 14 en 16 jaar werden ondervraagd. Eerst hadden zij algemeene vragen te be antwoorden als „Wat is de beteekenis van de Hitier jeugd voor mij Daarna werden vragen gesteld betreffende het besturen van de huishouding, eerste hulp bij ongelukken. De examinandae moesten o.a. gaten in kousen stoppen, knoopsgaten maken e.d. Ten slotte moesten zij proeven afleggen omtrent de kennis en vaardigheid in haar eigen vak en vragen beantwoorden als deze „Wat zoudt u doen als u naar een bank werd gezonden met een chèque, en die onderweg verloor Winkelmeisjes werden problemen van tact voorgelegd, als „Hoe zoudt u optreden je gens een moeder en dochter, die het niet eens konden worden over een mantel van de dochter In het geheel werden in de afgeloopen week 1.200.000 personen getoetst. ZOMERTIJD IN ENGELAND. Aangezien Engeland in den nacht van 21 op 22 April den zomertijd zal invoeren, zullen de Engelsche radioprogramma's tot de invoe ring van den zomertijd in ons land (14 op 15 Mei) een uur vroeger beginnen dan gewoon lijk. HARINGEN TROKKEN VOORBIJ Tegenwoordig maakt men voor dieptepei lingen op zee zeer veel gebruik van een radio apparaat, bestaande uit een zendertje en een ontvanger. De naar den bodem uitgezonden radiogolven kaatsen naar den ontvanger te rug. Uit deze echo-werking kan men de diep te bepalen. Onlangs bemerkte echter een Zweedsche reederij, welke met dit instrument experimenteerde, dat de naald van de diep- teschaal hevig begon te trillen, zoodra er een school haringen voorbijtrok. De reederij heeft zich terstond een dergelijk apparaat aange schaft. BINNENLANDSCH NIEUWS. ONTSLAG MINISTER VERSCHUUR. Ingaande 17 April. Interimaat van dr. Colijn. De Staatscourant van Woensdagavond be vat een Koninklijk besluit waarbij lo. met ingang van 17 April op zijn verzoek een eervol ontslag wordt verleend aan den heer mr. T. J. Verschuur, als minister van Economische Zaken, met dankbetuiging voor de vele en gewichtige dienst, den Lande in deze moeilijke tijden bewezen. 2o. tijdens de ontstentenis van een Minister van Economische Zaken het beheer van het Departement van Economische Zaken, ad in terim, wordt opgedragen aan den Minister van Staat, Minister van Koloniën, voorzitter van den Raad van Ministers, den heer dr. H. Colijn. „Er is geen quaestie van eenig meeningsverschil." „De Maasbode" gaf Woensdagavond het verslag van een gesprek dat een der redac teuren van het blad heeft gehad met minis ter Verschuur, vlak nadat hij had besloten ontslag te vragen. Wij stippen er uit aan „Graag had ik Koningin en het land in dit ministerie verder gediend, maar voorloopig kan ik niet meer Zes en vijftig maanden heb ik onder hoog spanning moeten werken. Telkens rezen er nieuwe vraagstukken, die scheppenden arbeid vroegen, intense aandacht en dat in een tem po, dat de nood nu eenmaal in vele gevallen eischte. Niet zelden moesten binner. zeer kor ten tijd de gewichtigste beslissingen worden genomen, waarbij het wel en wee van tal- loozen betrokken was. Alleen een sterk ge stel heeft mij in staat gesteld zooveel te kunnen afdoen, maar ik heb te veel van mijn krachten geëischt en daar is deze ziek te bijgekomen, die mij tot rust dwingt. Maar een minister mag niet rusten. Hoe kan ik echter op halve kracht werken? Het land heeft er niets aan als ik Talma's voorbeeld volg. Talma was een reus, maar hij bleef ook te lang, sloopte zijn kracht totaal en overleed kort na zijn aftreden. Hoeveel had hij nog kunnen doen Ik heb mij daaraan gespiegeld. De dokters zeggen, dat mijn hart geen gebre ken heeft, maar dat ik de reserves moet aan vullen" Niemand is onmisbaar. Ik weet, dat is betrekkelijk, maar een nieuwe minister kan nu gemakkelijker optreden dan in Mei 1933. De reorganisatie der departementen heeft haar beslag gekregen de landbouwpolitiek is vastgesteld de groote lijnen zijn uitgestip peld en de centrales werken. Het komt nu op uitvoering en toezicht aan en de secretaris generaal is ingewerkt." „Ook voor handel en nijverheid is de koers bepaald. De crisismaatregelen vormen één geheel. De handelspolitiek is geleidelijk van koers veranderd. Het is nu een quaestie van uitwerken. De nieuwe Minister heeft, daarbij het voordeel, dat de Kamers het gevolgde beleid met algemeene instemming hebben goedgekeurd, wat de groote lijnen aangaat. In tientallen bedrijven schrijdt de ordening voort. Zelfs in moeilijke bedrijven als de ka toennijverheid. Ik heb er met zorg voor ge waakt aan geen extremistische eischen toe te geven, maar, ten aanzien van de contin- genteering bij voorbeeld, naar best vermogen gelet op een gezonde prijspolitiek voor de be volking." „Voor dit kabinet heb ik niets dan lof. Ge loof mij, als ik in volle oprechtheid zeg, dat men zich moeilijk een kabinet kan voorstel len, waarin hartelijker samenwerking bestaat. Dat heeft mij het heengaan zwaarder ge maakt. Er is geen quaestie van eenig zakelijk persoonlijk of principieel meeningsverschil. De geest in het kabinet is uitstekend. Zeg en herzeg toch aan onze menschen, dat zij zich eenigszins rond Minister Colijn en zijn hel pers scharen, niet alleen omdat zij werkelijk aller vertrouwen verdienen, maar vooral om dat het zoo noodig is voor ons lieve land. De ministers staan voor moeilijke vraagstukken en pijnlijke beslissingen. Alleen wie verant woordelijkheid droeg kan het beoordeelen." KEES PRUIS VEROORDEELD. Drie maanden voorwaardelijk en 1000 boete. De rechtbank veroordeelde Woensdag den conferencier en zanger van het Levenslied Kees Pruis wegens ontduiking van de inkom stenbelasting tot een voorwaardelijke gevan genisstraf van 3 maanden met een proeftijd van 3 jaar en tot een geldboete van f 1000. Verdere inpoldering van Zuiderzee-gronden. Bezwaren in de Eerste Kamer tegen drooglegging van den Noord-Oost-polder. Vrees voor te groote offers. Vele leden der Eerste Kamer hebben bij het afdeelingonderzoek naar de be- begrooting voor 't Zuiderzeefonds ern stige bezwaren geuit tegen verdere drooglegging van Zuiderzeegronden. Zij waren daarom min of meer scherp gekant tegen den memoriepost inzake den Noord-Oost-polder, blijkens het voorloopig verslag van de commissie van rapporteurs. De bezwaren kwamen in hoofdzaak hierop neer, dat na de inpoldering van de Wieringermeer de toestanden op agrarisch gebied zich dermate hebben gewijzigd, dat thans stillegging van de droogmaking geraden is. De voordee- lén immers zullen geenzins opwegen tegen de nadeelen, zoo meent men. De resultaten van den Wieringermeerpol der vallen niet mee, het land schijnt niet voldoende ontzilt te zijn, van be- reidwillgheid om den grond te aan vaarden blijkt niets, gegadigden voor de in pacht uit te geven gronden schij nen zich niet aan te melden, en de Staat is tot veel grootere offers ver plicht dan werd verwacht. Uit het oogpunt van werkverschaf fing zou dan ook veeleer aanbeveling verdienen bevordering van wegen bouw of boschcultuur, waarbij groote bedragen aan arbeidsloon zijn gemoeid Met nadruk bepleitten de leden, die hier aan 't woord waren, het stopzet ten van den arbeid aan de Zuiderzee werken. Verscheidene andere leden konden zich daarentegen neerleggen bij het denkbeeld van de Regeering, om tot inpoldering van den Noord-Oostpolder over te gaan, omdat daardoor voor de eerste jaren een object van werkver ruiming van beteekenis zou worden verkregen. Gevraagd werd, of het in de bedoe ling ligt den aan te leggen dijk het ka rakter van een Zeedijk te geven, dan wel of met den aanleg van een binnen dijk zal kunnen worden volstaan. Sommige leden vroegen nadere in lichtingen over de beschikbaarstel ling van gronden in den Wieringer- meerpolder ten behoeve van Duitsche emigranten. Zoo werd gevraagd in welke vorm medewerking is verleend, en of zekerheid bestaat dat de aldus geplaatsten, na verloop van 'n bepaald den termijn den polder weer zullen ver laten. Het zou niet wenschelijk zijn, in dien een deel dezer vluchtelingen hier achterbleef en zich op de uitoefening van andere bedrijven ter plaatse ging toeleggen en alzoo onder bevoor rechte omstandigheden beslag ging leggen op een arbeidsveld, hetwelk bij de inpoldering zeker niet ten behoeve van vreemdelingen is geschapen. Dorpsbarbier en Winkelsluiting. In den gemeenteraad van Rijnzaters woude is de dorpsbarbier het onder werp, of zoo men wil het lijdend voor werp geweest van langdurige beraad slagingen der vroede vaderen. Woens dag is daar de dag voor den baard- krabber en waar vooral in de zomer maanden zijn klanten tot 's-middags laat hun werkzaamheden hebben, zag hij geen kans om alle liefhebbers te scheren of te knippen voor het wettige sluitingsuur en hij vroeg ckrhalve op zomersche Woensdagav?^? a onthef fing van de wet op de winkelsluiting. De burgemeester voelde er niets voor maar de raad wilde de ingezetenen niet laten verwilderen en besloot na langdurige discussie het sluitingsuur op Woensdagavonden in den zomer voor kapperswinkels te bepalen op 10 uur. SPROETEN komen vroeg in het voorjaar, koop tijdig een pot SPRUTOL. Bij alle Drogisten. WEG NAAR AFSLUITDIJK. Verbetering aangekondigd. In de raadsvergadering van Haskerland is mededeeling gedaan van een schrijven van den Minister van Waterstaat, houdende be richt, dat het in de bedoeling ligt den weg van den Afsluitdijk over Sneek naar Joure afdoende te verbeteren uit het fonds van voor werkverruiming beschikbaar te stellen gelden. Bij de uitvoering zal begonnen worden met het wegvak Afsluitdijk—Harkezijl, waarna het andere gedeelte tot Joure zal volgen. BLIKSEM INGESLAGEN. Kippen en varkens verbrand. Woensdagavond sloeg tijdens een hevig onweer de bliksem in de groote voorraad schuur van den kolenhandelaar van Benkom te Oss. De schuur stond spoedig in lichter laaie. Niet minder dan 10.000 K.G. kolen zijn verbrand, terwijl 20 kippen en eenige varkens een prooi der vlammen werden. De brand weer stond machteloos. De belendende per- ceelen konden behouden blijven. DE LOONSVERLAGING IN DE ZAANSTREEK. Woensdag heeft te Den Haag onder leiding van den rijksbemiddelaar mr. S. de Vries Czn. een conferentie plaats vinden tusschen de werkgevers en werknemersorganisaties, be trokken bij de door de patroons aanhangig gemaakte loonkwestie op 13 der grootste fa brieken in de Zaanstreek. Het resultaat van de door de werknemers organisaties gehouden besprekingen is zooda nig, dat de patroonsvoorstellen door de chris telijke en katholieke organisaties zijn aan vaard, doch door de modernen zijn afgewezen. ZEILSCHIP GEZONKEN. Het zeilschip „Marchiena", schipper Boer- tien, met grind van den Rijn naar Enkhui zen, is Woensdagmiddag op het IJsselmeer onder Oosterleek door een zware bui overval len en dadelijk gezonken. De bemanning, bestaande uit schipper en knecht, wist zich met moeite in een boot te redden. Deze is, na een paar uur te hebben rondgedobberd, door een voorbijkomend zeilschip opgepikt en te Enkhuizen binnengebracht. De menschen, die doornat en geheel verkleumd waren, zijn door de plaatselijke Vereeniging tot redding van Schipbreukelingen van droge kleeren voor zien en in een hotel ondergebracht. GEMEENTE ZIJPE. Vergadering Zijpe en Hazepolder. Vergadering van het college van Dijkgraaf, Heemraden en Hoofdinge landen, gehouden op Dinsdag 17 April 1934, des namiddags 12 uur, in het café „Het Wapen van de ZIJPE" te Scha- gerbrug. Aanwezig waren alle leden. In het college van Hoofd-ingelanden zijn 2 vacatures. De Dijkgraaf opent de vergadering en deelde mede dat de Secretaris, door voetverstuiking, niet aanwezig kan zijn. De Opzichter Kooij, zal als secretaris fungeeren. De notulen van de vergade ring van 8 Dec. zijn nog niet gereed, zoodat de vaststelling hiervan moet wachten tot de volgende vergadering. Dijkgraaf deelde verder mede. dat op 17 Maart kasopname was gedaan ten kantore van den Penningmeester. In kas was f 232.19, op de postrekening f 17.27 en bij de Boerenleenbank was belegd f 4120.45, totaal f 4369.91, wat overeenstemde met de boeken. Van Ged. Staten was bericht van goedkeuring ingekomen tot het aan gaan van een leening van f 35000.-, voor het stofvrij maken van wegen. Ook was van Ged. Staten een schrij ven ingekomen betreffende de beken de aanvullingen in de reglementen voor ambtenaren in openbare dienst, n.1. het verbod van uniform en insig ne, het uitsteken van andere vlaggen dan de Nationale, uit dienstwoningen enz. De Dijkgraaf is van meening dat leden met een en ander wel bekend zijn en het niet noodig is de 6 folio vellen getypt schrift voor te lezen. De heer De Boer zou evenwel gaarne kennis nemen van de inhoud van be doeld schrijven, waarop de Dijkgraaf met voorlezing hiervan aanvangt. Hal verwege vraagt hij of het noodig is al les voor te lezen, waarop de heer De Boer antwoordt, dat het zoo genoeg is. Met algemeene stemmen worden de gewenschte aanvullingen aan het amb tenaren-reglement toegevoegd. Ingekomen is een verzoek van J. Si- mons en C. Weij, om de Pastorie te St. Maartensbrug te mogen huren. Het Dag. Bestuur stelt voor hierop afwijzend te beschikken, daar de heer Simons geen vaste betrekking heeft en men dus niet geheel verzekerd is dat de huur steeds betaald kan worden De heer Bruin zegt dat het bedoeld perceel een woning is, welke er van binnen zeer netjes uitziet en om geen gevaar te loopen dat de woning niet goed bewoond zal worden, stelt het Dag. Bestuur voor, afwijzend op het verzoek te beschikken. De heer Dignum zou willen verhu ren, daar een gebouw, als het steeds leeg staat er toch ook niet beter op wordt en het in elk geval iets opbrengt. Na nog eenige besprekingen, komt het voorstel van het Dag. Bestuur in stempiing, wat wordt aangenomen met 11 stemmen voor en 3 tegen, de heeren Dignum, Van der Sluijs en Komen. Ingekomen is een schrijven van de firma Stoel te Alkmaar, in verband met het besluit tot het plaatsen van een verkeersspiegel bij de Groote Brug te Schagerbrug. Het gemeentebestuur van Zijpe heeft in volle vertrouwen toe zegging gedaan om de helft der kosten voor gemeente-rekening te nemen. Het Dag. Bestuur wil evenwen eerst eens goed weten, zegt de Dijkgraaf, wat de kosten zijn en wat of het beste is, om hier te plaatsen. Het Dag. Be stuur vraagt daarom machtiging van Hoofd-ingelanden om in deze te hande len naar omstandigheden en met B. en W. der gemeente, deze zaak te regelen. De gevraagde machtiging wordt met algepieene instemming verleend. Aan de orde kwam vervolgens on derzoek geloofsbrieven van de Heeren C. Smit en P. Doorn Lz., gekozen tot Hoofd Ingeland en G. Blaauboer, G. Buik, J. van der Oord, A. Rens en G. Jonker gekozen tot molenmeesters van respect, polderafd. B. H, I, K en O.N. De heeren Komen, De Boer en Dig num worden verzocht de verschillen de geloofsbrieven na te zien. Bij monde van den heer De Boer verklaart deze, dat alles in orde was bevonden en ad- viseeren zij tot toelating tot de betrok ken functies, wat met algemeene stem men geschiedt. Benoeming van een Heemraad in verband met de periodieke aftreding van den Heer J. Rampen (herkiesbaar.) De heer Rampen wordt met alge meene stemmen (1 blanco) herbe noemd en verklaarde op den vraag van den Dijkgraaf, de benoeming we der aan te nemen, waarop de heer Rampen door den Dijkgraaf wordt ge feliciteerd. Benoeming van een Regent voor het Algemeen Weeshuis te Zijpe naar aan leiding van de benoeming tot Heem raad van den Heer J. Eriks Sr. Benoemd wordt de heer H. Swan, met 11 stemmen, terwijl de heeren C. Smit, J. van der Oord en G. Radema ker elk 1 stem bekwamen. Op een vraag van den Dijkgraaf aan ren heer Swan, of hij de benoeming aanneemt, antwoordde deze, dat hij onbekend is met de werkzaamheden van Regent van het Weeshuis. Even wel verklaart hij de benoeming aan te nemen en hoopt dat hij deze functie naar behooren kan vervullen. De Dijkgraaf zegt dat dit wel zal mee vallen. De werkzaamheden, hieraan verbonden, zijn niet zoo zwaar. Vaststelling van a. Suppletoire be grooting 1933, b. Rekening en verant- antwoording 1933 en c. Begrooting '34. Een suppletoire begrooting dienst 1933, wordt vastgesteld, in ontvangst en uitgaaf tot een bedrag van f 10.000. Vervolgens komen aan de beurt de rekening 1933 en de begrooting voor 1934. Een commissiebestaande uit de heeren Van der Oord, Komen en Kraak man, heeft een en ander onderzochten bij monde van den heer Kraakman wordt hierover 'n rapport uitgebracht. De rekening van algemeen bestuur gaf aan een batig saldo van f 2331.11, die der Sloot- en Weggelden een batig saldo van f 3332.92. De rekening werd met algemeene stemmen goedgekeurd. Bij de behandeling der begrooting vroeg de heer Van der Sluijs het woord en merkte op, dat door hem in de De cember gehouden vergadering reeds is gevraagd of voor het teren der wegen een leening van f 35000 voldoende was en niet te veel uit de reserve geput zou worden, en geen lastenverhooging noo dig zou zijn. Spr. is toen door het Be stuur gerustgesteld en de lasten zijn ook onveranderd gebleven, n.1. f 6.50. Evenwel uit de cijfers blijkt, dat het saldo is achteruitgegaan en in dezen tijd was het wel gewenscht geweest de lasten eenigszins te verlagen. Spr. concludeert dan ook, dat het beter zou zijn geweest 'n geldleening van f 40.000 te sluiten jn plaats van f 35.000. De Voorzitter antwoordt dat in de begrooting geen rekening is gehouden met de bijdrage van de Provincie voor de wegen en met de bijdrage van de gemeente voor steun aan werkloos- heidsbstrijding, wat de begrooting ten goede komt. Een grooter leening te sluiten zou niet direct verlaging van lasten ten gevolge hebben. En als er een hoogere leening gesloten was, zegt Spr., zou de aflossing toch ook weer hooger zijn en dan nog de kans of Ged. Staten een hoogere leening zouden goedkeuren. De begrooting van algemeen bestuur vangt aan met een batig saldo van f 2331.- en sluit in ontvangst en uit gaaf met f 16791.—, met een post on voorziene uitgaven van f 2147.—. De begrooting van Sloot- en Weggel den vangt aan met een batig saldo van f 3332- en sluit in ontvangst en uitgaaf met een bedrag van f 87535.—, met een post van f 1135.— voor onvoor ziene uitgaven. De heer J. C. Bruin zegt, naar aanlei ding van de opmerking van den heer Van der Sluijs, dat het Dag. Bestuur wel verlaging van lasten voor oogen heeft gehad, maar het is teleurgesteld dat voor dit jaar geen belasting van be bouwde eigendommen kan plaats vin den. De Dijkgraaf wilde wel eenige lastenverlaging van 50 ct„ maar Spr. was daar niet voor en vond het beter dit jaar nog door deze zure appel te bijten. De heer Van der Sluijs zegt, dat de Voorzitter toch in de Dccember-verga dering als zijn jneening uitsprak, dat voor 1934 nog wel niet te rekenen zou zijn op de belasting van gebouwde eigendommen. De heer Swan informeert naar de loonen der arbeiders en doet de vraag of het niet gemotiveerd is, de loonen te verlagen, wat toch overal plaats vindt. De Dijkgraaf deelde mede dat het loon van Van Eeten f 24.- per week is en van de overige arbeiders f 2£.-. Spr. zegt dat de arbeiders tegenwoordig meer arbeid presteeren, door het teren der wegen, als in normale tijden als gewoon wegwerker en zij steeds hun werk uitstekend doen. De heer Van der Oord zegt, dat men toch vooral niet te veel op loonsverla ging moet gaan letten. Wij krijgen zoo langzamerhand geschoolde arbeiders voor het teren der wegen, wat veel waard is. Deze meeniing is ook de heer Dignum toegedaan. De heer Swan wenscht er, gehoord deze motieven, geen voorstel van te maken. De begrooting wordt onveranderd, met algemeene stemmen goedgekeurd. Een voorstel van het Dagel. Bestuur tot het aangaan van een Kasgeldlee- ning ad f 25.000.-- tegen ten hoogste 4i/2 pCt. wordt met algemeene stem men aangenomen. (Deze kasgeldlee- ning was al reeds in de begrooting op genomen.) Voorstel van het Dag. Bestuur tot het aan den opzichter verstrekken van een vergoeding voor het gebruikma ken van een auto ad f 300,— voor dienst 1934. De Dijkgraaf zegt dat het Dag. Be stuur het niet eens kan worden over deze zaak. De meerderheid was er voor om f 300.- te geven voor dit jaar en dan vrij te staan voor het volgend jaar. Een minderheid wenschtte f 400.- toe te staan. Spr. merkte op dat het meeste werk voor den Opzichter gebeurt in het een trum waar hij woont en piisschien is er het volgend jaar minder werk op de wegen en kunnen wij weer zien. De heer Rampen zou f 400.- willen ge ven en dan er bij bepalen dat de Op zichter zelf een auto aanschaft. De heer Bruin meent dat men den Opzichter in deze vrij moet laten. Spr. heeft het eens nagegaan en zegt dat in een tijdperk van 20 weken, de autohuur f 297.- bedroeg, reden waar om hij een vergoeding van f 300.- vol doende acht. De heer Van der Oord is voorstan der om f 400.- te vergoeden en acht het beter dat de Opzichter vandaag dan morgen met een auto gaat rijden. Maar Spr. zou ook geen vast bedrag per jaar willen vergoeden. We kunnen later weer zien, hoe wij dit zullen regelen. De heer Rezelman zegt, dat hij er ook voor is, om f400.— te vergoeden. De heer Van der Sluijs is er wel voor om het voorstel van den heer Rampen te steunen, n.1. f 400.-, maar acht het bezwaarlijk er de voorwaarde aan te verbinden, dat de Opzichter dan zelf een auto moet aanschaffen. Het voorstel van den heer Rampen wordt nu gewijzigd in dien zin om voor dit jaar f 400.- te vergoeden, zon der de Opzichter te verplichten een auto te koopen. Dit voorstel wordt aangenomen met 10 stemmen voor en 4 tegen, die van de heeren Rademaker, Eriks, Bruin en de Dijkgraaf. Bij de rondvraag brengt de heer Ko men de dijkafgraving te Oudesluis ter sprake, uitgevoerd door 't Hoog-Heem raadschap en Spr. vraagt of het nu geen tijd wordt het daar geplaatste muurtje een schop voor zijn k te geven, daar het in geen geval eenig doel meer heeft. k-.. 16881: De Dijkgraaf zegt, dat na den wa tersnood het muurtje gebouwd moest worden, wat een schat aan geld heeft gekost. Nu is die dijk aan het Hoog heemraadschap en gaan deze de dijk verlagen. Spr. begrijpt er heusch ook niets van. Toen de heer Delver inder tijd aan Prov. Staten verzocht om een doorrit in de dijk te mogen maken, in het belang van zijn bedrijf, werd dit toegestaan, als hij zorgde voor schut- balken enz., voor een eventueele over-' strooming, voorwaarden welke moei lijk overeen zijn te brengen met de te genwoordige verlaging van de dijk. Het muurtje zal wel kunnen verdwij nen, maar last veroorzaakt het niet, als het blijft bestaan. De heer Dignum wil het obstakel als klaagmuur dienst laten doen. (Wij voor ons zijn bevreesd dat het muurtje dan te laag en te klein zou blijken.) Het resultaat was, dat men het muur tje met rust zal laten. De heer Van der Oord vraagt of de voorjaarsvergaderingen niet wat eer der kunnen beginnen, b.v. des morgens met het oog op de werkzaamheden van verschillende leden. De Dijkgraaf meent dat hier wel geen bezwaar tegen zal zijn en zegt overwe ging toe. Niemand verlangt meer het woord en met een woord van dank sluit de Dijkgraaf de vergadering. door Noord-Holland. In uw vacantie een heele dag toeren op een rondritbiljet voor 'f 2.50. Vraagt gratis dienstregeling bij onze agen ten DE HAAN en TIMMERMAN, H.-hoef.

Wieringer courant | 1934 | | pagina 2