WIERINGERMEER- POLDER. Eenige dochterondernemingen der H.A.B.O. waren voorts in beroep geko men tegen de beschikking van Ged. Staten van Noordholland, waarbij ver gunning werd geweigerd tot het in werking brengen van een autobus dienst tusschen Alkmaar en Leeuwar- den--Sneek, tusschen Schagen en Leeu warden—Sneek, tusschen Den Helder en Leeuwarden—Sneek en tusschen Medemblik en Leeuwarden—Sneek, al le voorzoover in Noord-Holland. Enkele belanghebbenden waren voorts appellant tegen de beschikking van Ged. Staten van Friesland, waarbij aan W. Keetman c.s. vergunning is ge weigerd tot het in werking brengen van een autobusdienst Leeuwarden - Den Oever en tusschen Sneek en Den Oever, voorzoover in Friesland. De heer J. J. van Capellen te Noord- wijk aan Zee alsmede de gemeente-be sturen van Den Helder, Sneek, Bols- ward, Workum, Hemel umer Olde- Phaart en Noordwolde waren tegen de beschikking van Ged. Staten in beroep gekomen, waarbij aan J. J. van Capel len vergunning werd geweigerd tot het in werking brengen van een autobus dienst tusschen Den Helder en Scha gen en Sneek. Tenslotte was er nog het beroep van de fa. Elema en Stollenga te Marum te gen de beschikking van Ged. Staten van Noordholland, Friesland en Gro ningen, waarbij aan deze firma vergun ning geweigerd werd tot het in wer king brengen van een autobusdienst tusschen Amsterdam en Groningen. Over deze kwestie was een uitgebreid rapport opgesteld, dat door den rap porteur, staatsraad Kooien, werd voor gelezen. Daarna hebben de verschillende ap pellanten hun schriftelijk beroep mon deling toegelicht. De Koninklijke beslissing volgt later. Inschrijving Handelsregister Alkmaar. Nieuwe Zaken Alkmaar W. Klaasse Bos, Spoorstraat 5. Winkel in wol, katoen enz. BergenG. Wester, Raadhuisstraat hk. Kerkstraat. Winkel in aardappelen en fruit. Den Helder W. F. Kriek, Lorentzstraat 109. Huisschilder. Wijzigingen Alkmaar Comm. Handels- vereeniging „De Maatschappij Noordholland v. h. F. Schilling," Oudegracht 168. Vervaar diging van koffiestroop enz. Vennootschap ontbonden. Voortgezet door J. Bossert. Noord-Scharwoude Coop. Boerenleenbank te Noord-Scharwoude. Bestuurswijziging. Wielingen Wed. G. MaarsVroom, Elft straat 27. Handel in bier en minerale wate ren. Overgegaan aan S. de Jongh. G. Molenaar, broodbakkerij, St. Maartens- vlotbrug D 82. Voortgezet door J. Molenaar. N.V. Theehandel v.h. Focke S. Klein, Utrecht. Ontslag en benoeming beheerder Den Helder. Opheffingen Alkmaar A. Tol, groenten- winkel, Laat 129a. Den Helder fa. Mensink, Kanaalweg 18. Radiodistributiebedrij f Zijpe Joh. Lighert, schipper, Schagerbrug. Centrale Stierenkeuring N.-Holland. Door de provinciale commissie tot bevordering van de rundveefokkerij werd in den Bergerhout te Alkmaar de centrale stierenkeuring voor Noord- Holland gehouden, die zich kenmerkte door groote deelneming en belangstel ling. Uit verschillende provincies, vooral Friesland, waren vele fokkers aanwezig. Van de éénjarigen stieren viel het op, dat er weinig eerste klasse beesten bij waren. De twee-jarigen waren bijzon der goed, vooral over No. 1 van de 2-ja rigen waren de deskundigen vol lof. Van de aangevoerde dieren werden de volgende stieren in de hieronder aangegeven volgorde geplaatst 1-Jarige, geboren 1 April 1933 of la ter le klasse Trijntjes Herriot, eig. J. N. Blaauw te Stompetoren Frans Wodan 40, eig. A. Francis te Schagen; Maries Wodan, eig. P. Waal te Beem- ster Hollander 6, eig. firma Ruyter te Beemster Blokker Frans Constan- tijn, eig. N. D. Kaan, Wieringerwaard. 2e klasse Herriot van Marie 10, eig. P. Otjes Nz. te Beemster Frans Con- stantijn 30, eigenaar N. D. Kaan te Wie ringerwaard Frans Meyne 17, eig. ge broeders Sleutel te Wieringerwaard Hollander 8, eig. firma Ruyter te Beemster Blokker. 1-Jarige stieren, geb. 1 Jan. tot 31 Maart 1933 1 kl. Herriot 3, eig. P. Konijn te Venhuizen Wodan Frans 4, eig. J. Schenk Kz., te Wieringerwaard; Frans Max 83, eig. K. Schenk Kzn. te Wieringerwaard Hollander 4, eig. firma Ruyter te Beemster Blokker Frans 12, eig. A. IJff Gzn. te Beemster. <2e klasse Sneeks Meyne, eig. K. Meyne te Twisk Excelsior 11, eig. J. Meurs te Oostwoud Meyne 24, eig. C. Stapel te Hoogkarspel; Dora's Mey ne, eig. N. Ruyter te Beemster Frans E, eig. A. Brak te St. Maarten. De 2-jarige stieren werden als volgt geplaatst, terwijl de eigenaars ieder f 50 ontvingen Thomson, eig. P. Spaan te Oterleek Karei, eig. M. Bakker te Wieringen Frans Wodan 25, eig. H. Nobel te Bar- singerhorn Blok Zeppelin, eig. K. Reyne te Barsingerhorn. 2e klasse Albert, eig. N. Kaan te Wieringerwaard Blok Max 11, eig. J. Broersma te Lutjewinkel. 3e klasse Albert, eig. A. Bloem te Oosterblokker Frans Meyne 6, eig. J. B. Bijvoer te Koegras Clasina Mey ne, eig. J. A. Mooy te Wieringerwaard; Frans 191, eig. J. van Twuyer te Uit geest Nico Mina, eig. E. Koster Pz., te Wognum Excellent Frans, eig. K. Zijp te Twisk Frans Max, eig. J. Meurs te Oostwoud. 3-Jarige stieren, le pr. Constantijn Frans, eig. F. A. F. Groneman te Wie ringerwaard 2e pr. Hendrik, eig. W. Jimmink Hzn. te 't Zand 3e pr. Worteltjes Wodan, eig. D. Hoogland te Schagerwaard 4e pr. Blok Max 9, eig. J. E. J. Kramer te Burgerbrug. De vier prijzen bestonden ieder uit f 25.-. Des midddags ontwikkelde zich een zeer bevredigende handel in één-jarige stieren. GEMEENTE WIERINGEN. ZATERDAG en ZONDAG de EMMABLOEM- DAG TE WIERINGEN. Veel is er bij het heengaan van de Ko ningin-Moeder ook over de Emmabloem ge schreven, omdat Zij vooral voorging met de daad, de vreeselijke ziekte, de tuberculose, te bestrijden. Thans is Zaterdag en Zondag aan onze burgerij de daad om te toonen, dat zij het goede voorbeeld wil volgen. Onze afd. het Witte Kruis kan daarmede de patiënten helpen, die het noodig hebben, hun leed verzachten. Koopt dus de Emmabloem en geeft iets meer als gewoon. Dames, die zich met de verkoop willen be lasten, gelieve zich cp te geven bij Mevr. G. de Haan-Bosker. Uwe medewerking zal ten zeerste op prijs worden gesteld. GEMASKERD BAL. Zondag werd vanwege Zang- en Vriendschap een gemaskerd bal in „Concordia" gehouden. De uitslag was als volgtle pr. Indische Prins, de heer Holle- berg 2e pr. Vodenkooper, mej. W. Wiebrecht; 3e pr. Greetchen uit Faust, mej. Raddy Kort; 4e pr. Zeeroover, Tevens werd er als extra attractie schoon - dansen gehouden waarvan de heer en mevr. W. van der Ende de le pr. verwieven 2e pr. de heer P. van Biers en mej. N. Kok. OPERETTE-REVUE „ZOO'N WELVAART TOCH." Over bovengenoefde revue, geschre ven door den heer M. J. Bosker, had den we al veel gehoord, ook was er al iets over in de kranten geschreven doch dat de opvoering zoo'n geweldig succes zou worden hadden velen misschien niet verwacht. Toen j.1. Zondagavond om ongeveer acht uur in de concertzaal van den heer J. Lont alhier, het doek opging, was de zaal afgeladen. De heer Bosker opende deze feest avond met een woord van welkom. Het trof spreker dat zoo veel inwoners van Oost-Wieringen zich hadden opge maakt om dezen avond bij te wonen. Immers hij kon dadelijk weer consta- teeren hoe groot of de belangstelling voor de muziekvereeniging „Apollo" was ten bate van wie deze revue opge voerd werd. Verder zei spreker nog dat men de verwachtingen niet te hoog moest stellen daar het hier alles dile- tanten werk betrof en dat de meeste costumes eigenhandig waren gemaakt. Na deze gloedvolle speech werden door „Apollo" op goede wijze een twee tal muzieknummers ten gehoore ge bracht. Vervolgens nam de heer J. v. Glab- beek uit Den Helder, directeur van bo vengenoemde vereeniging het woord. Spreker bracht in de eerste plaats een woord van hartelijken dank namens zijn vereeniging aan allen, die op zoo'n ondubbelzinnige wijze geijverd hadden voor het welslagen van de on langs voor zijn vereeniging, gehouden fancy-fair dat zoo'n schitterend einde als resultaat heeft gehad. En het trof spreker wederom dat thans ook weer zoovelen aanwezig waren. „Apollo" kan de Oost-Wieringers niet missen evenmin als de Oost-Wieringer „Apollo' kan missen. Het verheugde spr. dan ook ten zeerste dat het be stuur zijner vereeniging op 15 April j.1. had besloten het fancy-fair-comité bestaande uit de heeren J. Tijsen Jz. Sr. C. Tijsen Mzn., J. Klein Jz., Jr., Jn. Verfaille, Jb. Kaleveld en M. J. Bosker tot eerelid te benoemen. (Applaus.) „Apollo" had tot nu toe slechts één eerelid (n.1. hun oud-directeur den Heer L. Spaander.) Onder het spelen van een „Lang zullen ze leven" reikte de voor zitter, de heer C. Koorn Vz., de keurige diploma's van 't eerelidmaatschap aan gemelde heeren uit. Namens het fancy- fair-comité dankten de heeren Tijsen en Bosker voor de hun verleende onder scheiding, welke bijzonder op prijs werd gesteld. Na dit officieele gedeelte kon eindelijk begonnen worden met 't opvoeren der Revue. Het zou ons te ver voeren om hier een overzicht te geven van alle fines ses. Wij zullen ons daarom tot het voornaamste bepalen. Ook de spelers en speelsters willen we niet met name noemen, want we zeggen niet te veel als we zeggen dat allen stuk voor stuk gegeven hebben wat ze konden en uit stekend voldaan hebben. Na het zingen van het introductie lied bleek alras dat onze verwachtin gen eerder te laag dan te hoog gespan nen waren. Zooals reeds boven gezegd zullen we ons tot het voornaamste be palen. Op de introductie volgde een vliegersscène die zeer veel bijval oogst te. Ook het huiselijk tafreeltje waar de man natuurlijk het onderspit weel moest delven viel zeer in den smaak. De vier jaargetijden, het laatste deel der eerste acte was bijzonder mooi en kwam uitstekend tot zijn recht. De tweede acte begon dadelijk alweer met een aardig en vlot gespeeld tafreel tje van twee verstokte vrijgezellen die tenslotte door de bloemenfinale toch tot andere gedachten werden gebracht. De vissehersscène waarbij verschil lende visscherstypen van rond de Zui derzee ten tooneele werden gebracht, alsmede de „Pelikaan", vonden we wel een van de mooiste gedeelten uit de revue. De zwemclub „het natte ele ment" oogstte ook een geweldig ap plaus. Tot slot kregen we nog een bij zonder aardig geheel te zien waarin propaganda werd gemaakt voor de V.V.V. en tevens gepleit werd voor be houd der schilderachtige watermolen tjes in de Wieringer Koogen, die met afbraak bedreigd worden. Na verschei dene open doekjes behoorde de revue weer tot het verleden. Doch als we dachten dat we nu klaar waren had den we het mis. Nogmaals trad de heer v. Glabbeek voor het voetlicht, die den heer M. J. Bosker hartelijk feliciteerde met zijn enorm succes an hem tevens bedankte voor het vele,^jL yheel vele, dat hij voor „Apollo" geÖ&cAohad. Het was spreker dan ook bijzonder aange naam dat hij den heer Bosker namens alle medewerkenden aan zijn revue een schitterende bloemenmand mocht aan bieden. Na al het genotene werd nog een gezellig poosje gedanst. Gezien het schitterend succes, kun nen we hen die dezen avond niet heb ben kunnen bijwonen, nog mededee- len dat de revue naar alle waarschijn lijkheid nogmaals opgevoerd zal wor den. Wanneer en waafis nog niet met zekerheid te zeggen. Zijn wij goed inge licht dan zal in „Cinema de Haan" te Hippolytushoef een opvoering plaats vinden. SPORT. SUCCES I HELDER I 3—1. Fraaie overwinning voor de thuisclub. Zondag j.1. speelde Succes I voor de 3e ronde K.N.V.B.-beker en kreeg op bezoek de 3e klas- ser K.N.V.B. Helder I. Voor deze wedstrijd was veel publiek opgekomen en 't is werkelijk beloond geworden want dit was een wedstrijd waarin de verschillende momenten niet van de lucht kwamen. Over de geheele wedstrijd werd er tamelijk forsch gespeeld, en moest scheidsrechter nog al eens optreden wat dan ook zeer terecht wel geoorloofd was, want beide partijen gaven zich geen duim breedte toe. Helder heeft in deze wedstrijd voor Suc ces het onderspit moeten delven, doch heb ben 't de Successers lang niet cadeau gege ven, want er werd tot de laatste minuut goed partij gegeven. Over de wedstrijd het volgende. Om onge veer half drie laat scheidsrechter tossen en verkiest Succes in de wind op te spelen. Helder brengt de bal aan het rollen en de eerste aanval wordt direct op het Succesdoel •genomen, doch de verdediging zend retour. Direct hierop zit de H.-voorhoede alweer voor S.-doel, de geheele verdediging wordt gepas seerd, doch door slecht schieten loopt deze aanval op niets uit. Helder is niet voor de poes en is uiterst gevaarlijk. Bij een der aan vallen zal onze rechtsback Nieuwbuurt juist een bal wegtrappen en wordt op 't zelfde mo ment aangevallen en dit treffen kwam zoo hard aan dat genoemde back het ongeluk had dat zijn knie uit de bikkel geraakte, wat een heele consternatie veroorzaakte. Di rect werd geneeskundige hulp ontboden en na eenige oogenblikken was de knieschijf weer op z'n plaats gebracht en liep dit onge val gelukkig nog vrij goed af, doch Nieuw buurt moest vervangen worden en kwam Schotting in het veld. Opnieuw wordt begon nen en trekt Succes ten aanval doch schiet naast. Even hierna kopt Grootemaat een mooie kopbal in de richting van 't vijande lijke doel, doch keeper zag 't gevaar en red de mooi. De Helder-aanvallen daarentegen blijven echter zeer gevaarlijk, doch door 't slechte schieten brengen zij er echter niets van terecht. Een tweetal corners op Succes- doel levéren geen gevaar op. Even hierna valt Helder weer goed aan, alles wordt gepasseerd, daarbij kwam nog dat keeper Posthumus kwam te vallen terwijl hij uitliep en deze wordt eveneens gepasseerd, en daarna had den de Heldermannen nog het ongeluk over het verlaten doel te schieten, zoodat 't Suc cesdoel aan een groot gevaar ontsnapte. Ein delijk moet Succes 't toch opgeven en krijgt Posthumus 't nakijken 01. Vlak voor rust ontkwam het Succesdoel wederom aan een groot gevaar, doordat een der Succesbacks, welke met de bal verlegen scheen te zijn op een paar meter van doel af terugspeelt op de Succeskeeper, welke de bal toevallig voor zijn beenen kreeg en zoodoende wist te redden. Hierna gaat de rust in. De tweede helft begint al weer even span nend maar thans is het Succes die zich hevig begon te roeren en weet Albert de H.-achter- hoede op listige wijze te passeeren en maakt heel mooi 11. Nu wordt de strijd nog span nender en 't is geweldig zoo vlug 't- spel zich verplaatst. Wederom is 't Succes die scoort, doordat Kuiper een bal mooi voorzet en 't is wederom Albert die de H.-doelman 't nakij ken geeft 21. Helder brengt nu een wijzi ging in haar elftal waardoor haar voorhoede wel verbeterd, doch haar achterhoede ver zwakt. Hiervan weet Succes te profiteeren en weet op wel wat vreemde wijze de H.-doelman nogmaals te passeeren 3—1, onder groot ge juich van haar supporters. Helder geeft t echter nog niet op en schiet in de laatste mi nuut nog keihard tegen de lat, doch 't wil haar niet lukken 't Succesdoel te vinden. Er wordt niet meer gedoelpunt zoodat 't einde van deze mooie wedstrijd eindigde in een 31 overwinning voor de Successers. GEMEENTE ANNA PAUL0WNA. De wedstrijd proef elf tallen op B.K.C.-terrein. Zondag j.1. speelde op het BX.C.-terrein 2 proef elftallen, welke samen gesteld waren door de N.H.V.B., en deze wedstrijd is in alle opzichten een succes geworden. Onder mooi voetbalweer hebben de elftallen, zoowel A als B een goede wedstrijd gespeeld. Er was veel belangstelling* tevens de Ipfficials der N.H.V.B. Wat op enkele spelers wel eenig in vloed had was, daar er vooral voor de rust wat zenuwachtig werd gespeeld, tevens de vreemde omgeving waarin de spelers waren opgesteld heeft daar ook zeer zeker parten aangespeeld, bijvoorbeeld M. Schenk uit Wie ringerwaard, het altijd prachtige spelertje was voor rust gewoon uit vorm, eerst in de 2e helft kwam hij er wat beter in, Lont van Succes speelde voor rust een goede partij, in de tweede helft was hij zichtbaar vermoeid, Schipper, de keeper van B.K.C. heeft voor de rust op uitmuntende wijze zijn doel verde digd, na de rust maakte hij eenige fouten, v. Teulingen van B.K.C. speelde als altijd een flinke wedstrijd, terwijl de eminente B.K.C.- halfspeler J. Steenvoorde onder z'n kunnen is gebleven. Tauber van B.K.C. speelde een re- solute-partij met veel goede kopmomenten, terwijl Post van B.K.C., die in moest vallen, (wegens het oploopen van een beenblessure der linksbuiten van het A-elftal, die van 't veld werd gedragen), heeft een prachtige wed strijd gespeeld, en heeft een groot aandeel mogen we wel zeggen aan de 32 overwin ning van het A-elftal, door z'n keurige rem men en onberispelijke gevaarlijke voorzetten. We besluiten onze beschouwing bij spelers uit de omtrek, doch willen gaarne een dergelijke wedstrijd weer bijwonen. ONS Vrijdag Emmabloemdag. Vanwege onze afd. van Het Witte Kruis zal Vrijdag het Emmabloempje worden aangeboden. Men kent de edele strekking de ba ten komen ter bestrijding van de tuber cuiose. Een aanbeveling het bloempje te koopen is eigenlijk overbodig en we willen hopen dat in de Wieringerineer polder een flink bedrag in de busjes wordt gedeponeerd. Slootdorp. Uitvoering Wierinfler- meers Fanfare. Was de belangstelling voor de gehouden Muziekuitvoering te Middenmeer zeer groot, te Slootdorp was .1. Zaterdagavond in Hotel Smit eveneens alles tjokvol met jeugdige en bejaarde menschen. Het uitgebreide programma werd ook hier vlot afge werkt en een welverdiend applaus be wees telkens dat men het gebrachte zeer op prijs stelde. De Gymnastiek- Vereen. W. M. T. verleende weder hare medewerking, alsook de Hujnorist Loozen. Het was eene in alle opzichten butiengewoon goed geslaagde avond en 't was reeds kort bij twaalven toen Ds. Fischer, zeer zeker als tolk van al len, dank bracht voor het gepresteerde. De heer v.d. Wal dankte voor de er kentelijke woorden en sprak de hoop uit dat deze avond voor allen een ge noeglijke jnag zijn geweest. Een geani meerd bal werd na afloop gegeven, waaraan door velen werd deelgenomen. We spreken de wensch uit van deze plaats dat onze Fanfare zich ook nog in het komende seizoen zal mogen doen hooren in den vorm van een mu zikale rondgang. LOONSVERLAGING in de WIERINGERMEER. Per 1 Mei a.s. is door de Wieringermeer- Directie aan alle landarbeiders op een uur loon -basis van f 0.35 en f 0.40 een verlaging aangekondigd van pl.m. 14%. De 3 plaatse lijke arbeiders-organisaties hielden naar aan leiding van bovenstaande onder leiding van de Hoofdbestuurders eene vergadering. Op nieuw is door de Hoofdbestuurders een con- rerentie met de Wieringermeer Directie ge houden. De uitslag hiervan is nog niet be kend. ZUIDERZEEFONDS VOOR DE NEDER- LANDSCHE HERVORMDE KERK. Het Bestuur van het Zuiderzeefonds voor de Nederlandsche Hervormde Kerk deelt ons mede dat de Hervormde kerk te Middenmeer gereed is en op Zaterdag 28 April 1934 in ge bruik zal worden genomen. Tot dat doel zal dien dag namiddags te 3 uur in het kerkgebouw een samenkomst wor den gehouden, waarin door het Bestuur van het Zuiderzeefonds de kerk zal worden in gebruik gegeven aan de Neder- duitsche Hervormde Gemeente van de Wie ringermeer en daarna de Kerkeraad dier ge meente het gebouw zal in gebruik nemen en voor de eerste maal aan zijn bestemming zal doen beantwoorden door het houden van een korte godsdienstoefening. Het orgel zal dien dag worden bespeeld door den Heer van der Hoeven, den bekenden or ganist van de Jacobikerk te Utrecht. Slootdoip. Vergadering Ziekenhuis Verpleging Fonds. j.1. Zaterdagavond was eene vergadering belegd van de Ziekenhuis Verpleging „Schagen" sub afdeeling Wieringermeer in het gebouw van Maatsch. Werk. De Voorz. G. Schoorl heette de niet talrijke aanwezigen hartelijk welkom op deze eerste algemeene vergadering. Deze releveert in korte trekken de op richting der afdeeling en is verheugd te concludeeren dat deze keuze van aansluiting een gelukkige mag heeten voor de Wieringermeer «n om finan- cieele en om technische reden. De secr. de heer L. Feikens doet le zing der notulen welke zonder bemer king worden goedgekeurd en vastge steld. Hierop volgt een financieel over Bioscoop Kossen. a.s. Zaterdag1, en Zondag zal in Bioscoop Kossen de aloni geroemde film „De 42e Street" worden vertoond met een schitterend bij programma. Tevens de Interlandwedstrijd van 14 dagen geleden Hol landIerland. We vestigen de aandacht op dit buitengewoon programma tevens dat wegens de tijdsomstandigheden a.s. Zaterdag de entréeprijs voor gehuwden zal zijn f 0.30 per persoon man en vrouw dus samen f 0.69, het volledige programma zal niettegenstaan de deze lage prijzen worden vertoond. Men let wel op dit geldt alléén voor Zaterdag 28 April. Des Zondags gewone prijzen. Zie ad vertentie in volgend nummer. Bode „Algemeen Belang." Ons werd mede gedeeld dat de heer Kossen als bode van het begrafenisfonds .Algemeen Belang" heeft bedankt en in zijn plaats is benoemd de Heer Van Zandwijk. Benoemd. Zaterdag j.1. is mejuffr. G. Lan- gedijk benoemd als leerling verpleegster in het Marine Hospitaal te Den Helder. De ver moedelijke indiensttreding zal zijn Juli 1934. We wenschen onze plaatsgenaote goede vor deringen Breezand. Ouderavond School II. Na een inleidend woord van het hoofd der school, den heer B. de Vries, waarin deze mededeelde, hoe door een klein tekort aan kinderen, het aantal leer krachten van 5 op 4 is gekomen, be toogde de heer Vergaaij de wensehe- lijkheid en mogelijkheid het daarheen te leiden, dat er weer vijf komen. De klassen tellen nu ruim 50 en ruim 40 leerlingen, verdeeld over 2 leerjaren, zoodat aan elk individueel kind slechts wéinig aandacht besteed kan worden. De jongste en de minder goede leerlingen zullen daar 't meeste van te lijden hebben. Het kind kan zich tegen deze verslechtering niet ver weren, de onderwijzer wel. Het doel is dan ook niet de taak van de laatste te verlichten, doch het kind in bescher ming te nemen. De strijd om het be staan zal steeds moeilijker worden het is dus zaak de jeugd zooveel moge lijk mee te geven. De groote werkloos heid ondor de jonge onderwijzers zal het mogelijk maken tegen f 10 per zicht van de Vereeniging „Schagen" en de afd. Wieringermeer. Uit laatstge noemd cijfermateriaal blijkt voldoende dat de afd. Wieringermeer geen voor- deelig saldo oplevert voor Schagen en alzoo een tekort opbracht. De afdee ling opgericht met 66 leden groeide uit tot 420 hetgeen een bewijs geeft dat vrijwel het overgroote deel in onze polder is aangesloten. De algemeene zaken in besprekijng gegeven wordt ge vraagd of er ook vergoeding wordt ge geven aan geleiders van kinderen even tueel vervoerd per bus naar en van het Ziekenhuis. De voorz. antwoordt hier op ontkennend, de vergoeding, verple ging wordt echter daarentegen zeer soepel en coulant geregeld, n.1. 42 ver plegingsdagen 3e klasse tot een maxi mum per ziektegeval van f 126.-, ter wijl de keus van een Ziekenhuis vrij is. De heer van Leenen vraagt of bij eventueele verhuizing, het lidmaat schap ook nog zekeren tijd blijft ge handhaafd. De voorz. antwoordt dat dit hier niet blijft gehandhaafd. De voorz. vervolgend zegt dat zich bij sompiige ziektegevallen inzake auto tochten*naar en van het Ziekenhuis* ongewenschle uitwassen voordoen, n.1. dat meerdere huisgenooten meereizen enz enz, wat aanleiding geeft tot een lichte waarschuwing. Eenige leden zou den gaarne verlaging tegemoet zien van het Doktersfonds, waarbij de op merking wordt gedaan zich daartoe te vervoegen ter bevoegder plaatse. De klacht wordt naar voren gebracht dat bij sommige ziekte- of operatie-geval len een souvernir later thuiskwam in den vorm van een rekening vergoe ding voor operatiekamer. Geantwoord wordt hierop dat dit voorkwam bij en kele gevallen waarbij dan de kosten het maximale bedrag daarvoor (f 100) te boven kwam. Opgemerkt wordt dat in een ander Ziekenhuis te Alkmaar deze post nooit werd in rekening gebracht, zoodat, waar de keuze Ziekenhuis vrij is, den leden dergelijke strubbelingen kunnen ontgaan. De heer L. van Dijk zou gaar ne zien dat gedurende de zomermaan den de contributie's evenredig werden verzwaard om gedurende de winter tijd minder te mogen kunnen betalen. Voorz. zegt dat dit administratief zeer moeilijk is bij te houden, het geen ook door de secr.-penn. wordt beaamd, hoewel alle waardeering is voor genoemde opmerking. Besloten wordt voorts om de plaatselijke auto ondernemers te vragen naar vervoer- tarief hetgeen reeds eerder is geschied zonder behoorlijk succes. Voorts wordt vastgesteld dat jaarlijks na de gehou den Jaarvergadering te Schagen ook hier eene algemeene vergadering te houden. Nadat de voorz. dank bracht voor de opkomst sloot deze de verga dering. De EMMABLOEM - COLLECTE Zal gehouden worden op VRIJDAG 27 APRIL a.s. WIJ REKENEN OP UW STEUN. Het Bestuur Witte Kruis. ADMINISTRATIEKANTOOR P. DE GRAAF Hippolytushoef Tel. 66. ZITDAG TE MIDDENMEER des Woensdags van 26 uur bij Boskeris Boekh. (Tel. 23.) week een volledig bevoegde leer kracht te krijgen. Spr. meende zelfs in deze tijden op een klein offer voor deze zaak te mogen rekenen. Wat men daarvoor van 't gezinsinkomen be steedt, komt de gemeenschap te goede en als 't deze niet goed gaat, onder vindt het huisgezin toch ook den terug slag. Over het geopperde plan werden nog eenige discussies gevoerd, waarna een commissie werd gevormd, die zal on derzoeken of hiervoor voldoenden steun van ouders en andere voorstan ders van openbaar onderwijs te ver wachten is. GEMEENTE ZIJPE. iepenhout. De Burgemeester van ZIJPE N.-H.) vestigt de aandacht van belanghebben den er op, dat het in deze gemeente verboden is tusschen 1 April en 1 Octo- ber iepenhout te laten liggen, opgesta peld te houden of te vervoeren. De Minister van Economische Zaken is bevoegd van dit verbod geheel of ge deeltelijk en al dan niet voorwaarde lijk ontheffing te verleenen Dit verbod is niet toepasselijk op a. geheel ontschorst hout b. hout met een doorsnede kleiner dan 7 centimeter of afkomstig van stammen of takken met een doorsnede kleiner dan 7 centimeter c. hout, dat onder water ligt d. houtj waarvan de schors in haar geheel met timmermanscarbolineum is bestreken of op andere door den Mi nister van Economische Zaken bepaal de wijze is behandeld. Verzoeken o,m ontheffing van het verbod kunnen worden gericht tot den Inspecteur van het Staatsboschbedrijf te Utrecht. ZIJPE (N.-H.), 21 April 1934. De Burgemeester voornoemd, J. DE MOOR.

Wieringer courant | 1934 | | pagina 2