en was de zaal op sommige tijden reeds te klein. Ook wij brengen gaarne een woord van hulde voor de ondernemingsgeest, die het echtpaar Duijnker ondanks de zorgvolle tij den toont te bezitten, en felieiteeren hen met de totstandkoming van deze mooie zzaak die een sierraad voor onze gemeente is geworden. s - -- r e- - O. K. K. Een eerste prijs een keer of acht In de kunst al ver gebracht Ernstig van hun taak gekweten Instrumenten thans versleten Nieuwe kan men niet betalen Bij gebrek aan kapitalen Daarom komt men U thans vragen (Heusch 't gebeurt niet alle dagen) Of 't U wellicht mag behagen. Hier een steentje bij te dragen, i Uw hulpe kan men niet ontbeeren Wil de fancy-fair marcheeren. Alles kan men thans gebruiken Kannen, vaasjes, schalen, kruiken, Rookgerij, tabak, sigaren, Thee en koffie, grutterswaren, Mooie platen, schilderijen, Allerhande snuisterijen, Waar U ook mee aan mocht komen Dankbaar wordt het aangenomen. Met de kleinste kleinigheden Is men blijde en tevreden. Kortom Hoe U O.K.K. kunt helpen Is alreeds vermeld, Geeft thans allen want zij hebben Ook U nog nooit teleurgesteld NICK. „FLORA." Donderdag- vergaderde de bloepien-vereeniging „Flora" te Den Oever in de Zaal van den heer Jurrie Lont. De opkomst had beter kunnen zijn. Toch werden door de 20 aanwezigen, onder leiding van den voorz., den heer C. M. Tijsen, weder belangrijke beslui ten jegens de vereeniging genomen. De traditioneele tentoonstelling en daaraan verbonden feestelijkheden zul len plaats hebben op Zaterdag 8, Zon dag 9 en Maandag 10 Sept.- a.s. Op Zondag 9 Sept. zal een groote harddraverij gehouden worden hoofd prijs f 300. Verder wil men trachten de tentoonstelling, niet meer in de Kapel, doch in een andere localiteit, b.v. in een tent onder te brengen. Op Maandag 10 Sept. zullen volks spelen worden georganiseerd. Veemarkt. De jaarlijksche veemarkt zal dit jaar worden gehouden op 23 en 30 Mei en 6 en 13 Juni a.s. Bouwvergunningen. Burgemeester en Wethouders dezer gemeentee heb ben vergunning verleend aan J. Schooneveldt te Amsterdam tot het op richten van een benzinepomp-installa tie op den Afsluitdijk nabij Den Oever aan de fa. Kingma en Zn. te Slootdorp tot het inrichten van een slagerij al daar, beiden ingevolge de Hinderwet. Aan de firma Kingma en Zn. te Sloot dorp tot het-oprichten van ©en slagerij: aldaar aan P. Lont Pzn. tot het bou wen van een woon- en winkelhuis aan de Koningstraat aan C. de Graaf tot het bouwen van een woonhuis aan den Koningsweg aan de wed. P. Mulder tot het {maken van een bergplaats aan den Slingerweg. Dankbetuiging H. M. de Koningin. pare Majesteit de Koningin heeft hare dank betuigd aan 't Gemeentebestuur voor de blijken van deelneming bij het overlijden van H.M. Koningin-Moeder. Van den Heer Directeur van het Ka binet der Koningin werd het volgende schrijven ontvangen „Ter voldoening aan de bevelen van Hare Majesteit de Koningin heb ik de eer U Hoogst Derzelver dank over te brengen voor de betuigde deelnepaing bij gelegenheid van het overlijden van Hare Majesteit de Koningin-Moeder. Hare Majesteit heeft de door U uit gedrukte gevoelens van medeleven op hoog,en prijs gesteld." Vergunning Verloting. Aan de Voet- balvereeniging Succes werd vergun ning verleend tot het houden van eene verloting op een feestavond te houden op 12 Mei a.s. ter herdenking van het 10-jarig bestaan van genoemde ver eeniging. Ten behoeve van een te houden fan- cy-fair door de Mandoline-club O.K.K. alhier werd deze vereeniging eveneens vergunning verleend tot het houden van een loterij. Vergadering V. G. J. B. Oosterland. Vrijdag 11 Mei a.s. des 's-avonds 8 uur bijeenkomst. 10-jarig bestaan V.V. Succes. Zater dag 12 Mei zal de vereeniging „Succes') haar 10-jarig bestaan feestelijk herden ken in de zaal Concordia. Het programma is wederom keurig samengesteld en het belooft dus weer een {mooie avond te worden o.a. wordt opgevoerd het blijspel: Ze krijgen me kaar. Verder voórdrachten, dansen met attracties, verloting, enz. enz. Zie adv. in dit nummer. Politie. Verl. een zwart dames beursje inhoudende eenig geld. Inl. bij den Gem.-Bode. GEMEENTE ANNA PAULOWNA. Voetbalsport. Zondag heeft B.K.C. I op fraaie wijze een overwinning be haald op eigen terrein om Schagen I met 3-0 te slaan in de kampioens-com petitie. Wielersport. Veel liefhebberij komt er den laatsten tijd voor de wieler sport. Ook in onze gemeente ziet men reeds een groot aantal racefietsen. Doch de moed schijnt nog te ontbreken een vereeniging te stichten. Voor deze mooie sport zouden reeds verscheidene goede krachten zijn te vinden, o.a. mannen als Prins, Oostdijk, Muntje- werf, Paardekooper enz. Steekt de hoof den eens bij elkaar en spoedig zouden we een flinke vereeniging zien verrij zen. En daar de wegen in Anna Pau- lowna en omgeving zich er thans bij zonder voor leenen om lange ritten te organiseeren, zou de wielersport ook ook in onze omgeving zeker spoedig na volging vinden. De Diesseltrein. Zaterdagmiddag ongeveer 3 uur was er een ongewone drukte nabij station Anna Paulowna, daar de nieuw model Diesseltrein zou passeeren, die een proefrit maakte tot Den Helder. In vliegende vaart reed de ze zilvergrijze Zeppelin voorbij, die nauwelijks 8 minuten noodig had van af Anna Paulowna naar Den Helder. In Den Helder kon men van dichtbij onze misschien toekomstige treinen bezichtigen en aan belangstelling ont brak het niet. Ongeveer 4 uur 19 pas seerde hij Anna Paulowna op de terug reis, en het spreekwoord van de Zater dagavond was hier „Heb je Zeppelin ook gezien Verloting Plaatselijk Crisis-Comité. Maandagavond werd in de Raad zaal onzer Gemeente de verloting ge houden van het plaatselijk Crisis-Co mité. Vele harten popelden reeds vroeg in de avond van hoop, om een der mooie prijzen te mogen afhalen BREEZAND. Vergadering Bewaar- schoolvereen. Daar de heer Pieterse bedankt had als lid, leidde op verzoek de heer De vries in zijn plaats de Vrijdagavond gehouden vergade-' ring van de Bewaarschoiolvereeniging. Mw. Klerk gaf een overzicht van het bestaan der vereeniging sinds de laat ste ledenvergadering en Mw. Swart deelde een en ander mede over de fi nanciën. Daar ging het niet schitterend mee. Wanneer de ouders van de 27 kin deren die de school bezoeken allen re gelmatig het schoolgeld betaalden, zou dat al een heele steun zijn. Besloten werd bij een achterstand van vier we ken schoolgeld de kinderen niet meer toe te laten. Mej. Pranger deelde mede, dat, wan neer zij wegens vertrek naar elders de school niet meer zou kunnen leiden, een gediplomeerde Frobelschoolonder- wijzeres haar taak wil overnemen, des noods alleen tegen vergoeding van reiskosten. De heer P. Borst werd aangewezen als voorzitter en het bestuur aange vuld met Mw. Bloothoofd en den heer J. Borgo. Het bestuur nam op zich plannen te beramen om den financi- eelen toestand der vereeniging wat te verbeteren, waarna de heer De Vries sloot met den wensch, dat het mochi gelukken de school in stand te houden De Veemarkt. ALKMAAR, 7 Mei 1934. Op de gehou den Veemarkt waren aanvoer en prij zen als volgt 35 Vette koeien f 140- f 235 5 Vette kalveren f 34-f 45, per Kg. 50-70 cent 123 Nuchtere kalv. (slacht) f 4-f 14 450 Vette varkens (zw.) per Kg. 29-35 cent. Handel stug. GEMEENTE ZIJPE. Schagerbrug. Door den heer J. Zee man Dz. te Schagen is van den heer G. van der Sluijs alhier een gedeelte grond gekocht tusschen zijn perceel en dat van den heer N. Keijzer. Door den heer Zeeman zal hierop een woning worden gebouwd, welk werk is opge dragen aan den heer B. P. Zeeman te Wieringermeer, (Middenmeer.) Stolper vlotbrug. Zaterdagmorgen had alhier, bij de wegkruising Schager weg-Rijksweg, wederom een auto-onge val plaats. Een vrachtauto met zand van den heer Breed te Schoorl, komen de uit de richting Callantsoog, werd door een luxe auto, komende uit de richting Alkmaar en afkomstig uit Am sterdam, letterlijk aan splinters gere den. De zware zandauto, welke reeds boven op den kruin van den Rijksweg was, werd door de luxe-auto, welke met een flink gangetje kwam aangere den; men sprak van 100 Km. in het midden geraakt en 8 M. weggeduwd en totaal vernield. Ook van de luxe auto was het geheele voorgedeelte letterlijk in een partij oud ijzer herschapen. Van de zware vrachtauto was al het hout werk gebroken, de dikke ijzeren chas- siebalken waren als hoepels verbogen en de cabine lag boven op den motor kap. Het is en groot wonder dat de chauffeur ongedeerd uit de chaos van hout, ijzer en glas ongedeerd te voor schijn kwam. De beide heeren uit de luxe auto kwamen er minder gelukkig af, daar deze beiden nog al ernstige verwondin gen opliepen. Zij werden bij den brug wachter Dekker binnengedragen en spoedig was Dr. Oterdoom en Zuster Meurs ter plaatse om de gekwetsten te verbinden. Na verbonden te zijn wer den zij per ziekenauto naar hun woon plaats vervoerd. De gemeente-politie was spoedig aan wezig om van een en ander proces verbaal op te maken. Ook werden voor later onderzoek, enkele foto's gemaakt. De twee verongelukte auto's werden later door de kraan wagen van de fir ma De Moor naar Schagerbrug ge bracht, waar zij veel belangstellen den trokken. Schagerbrug. Op 30 April waren bij de agentschappen der Arb. Bern. in de ze gemeente 132 werkz. ingeschreven, n.1. 112 landarb.-grondw.-dijkwerkers, 4 bloemistknechts, 3 steenzetters, 1 tim merman, 1 wagenmaker, 1 heiwerker, 1 schipper en 1 electricien. St: Maartensbrug. De weder-opbouw van het onlangs afgebr. perc. van den heer C. Zwaan te Stolpe is opgedragen aan den heer P. Doorn., aannemer te St. Maartensbrug Oudesluis. Zondagavond gaf onze Gem. Zangvereeniging JSTieuw Leven" onder leiding van den heS®!^. J. Hoog- vorst van den Helder, een uitvoering in de zaal Krijger. Een tiental nummers werden ten ge- hoore gebracht, waaronder drie door vrouwenkoor. Alle zangstukken volde den heel goed Waar de partijen uitste kend tegen elkaar opwogen, werd een welluidend geheel gevormd. Zeer mooi klonken o.a. „Du hitte Israëls", en Lente. l>it laatste werd be geleid door Mej. T. A. Asjes, alsook het slotnummer Kunstenaarsleven. Een welverdiend applaus klonk telkens. In de pauze liet het orchest van Gebr. Hooij zich hooren. Na de pauze werden de lachspieren danig in beweging gebracht door de éénacter klucht Een Mal geval Het sloeg verbazend in. Een gezellig bal was het slot van den genotvollen avond waarmede directeur en leden alle eer mee hebben ingelegd. BINNENLANDSCH NIEUWS. Belastingcommies mishandeld. Bij een in de gemeente Ter Aar ge houden rijwielbelasting-controle pleeg de zekere K. D. uit die gemeente ver zet tegen een commies der directe be lastingen. Toen de laatste de fiets in beslag wilde nemen, trok D. een mes waarmee hij den ambtenaar een steek 'in den arm toebracht, zoodat deze zich onmiddellijk onder dokter's be handeling moest stellen. D. heeft zich later bij de politie aangemeld. Eeu molen behouden. Succes voor dekkerwieken. De groote poldermolen van den pol der de Noordster te St. Anna-Parochie die overigens nog in goeden staat ver keerde, had in het begin van dit jaar een zijner wieken verloren en stond nu reeds eenige maanden werkeloos. In Noord-Holland zou een dergelijke molen spoedig gesloopt zijn om plaats te maken voor een motorische bema ling. Doch het polderbestuur, dat in de nabijheid reeds verscheidene ver- dekkerde poldermolens aan het werk had gezien, die reeds sinds jaren tot groote tevredenheid hunner eigenaars* de polders prima en goedkoop droog houden, was voorzichtiger en liet zich omtrent deze voor hen belangrijke quaestie omstandig inlichten. De molenmaker Westra uit Frane- ker proest op last van het bestuur een kostenvergelijking maken betreffende de verschillende bemalingswijzen en toen hieruit bleek, hoe voordeelig, de molen kon werken, was het pleit spoe dig beslist. Op de laatste gehouden in gelanden-vergadering van den polder, wist de voorzitter, de heer Oosterbaan, de leden op grond van louter financi eels overwegingen ook van het nut van den molen te overtuigen, zoodat beslo ten werd den molen te laten verdekke- ren- J t: AUTOBUS QNDER POELDIJK TE WATER GEREDEN. Paniek onder de dertig passa giers. Allen gered. Verscheide ne gewonden. Vrijdagavond omstreeks 6 uur is op den Nieuwenweg te Poeldijk een groote autobus van de Westlandsché Stoom tram Maatschappij, bij het uitwijken voor een vrachtauto in den ber>m van den weg geraakt, gekanteld en met de 30 passagiers in de breede Nieuwe vaart gevallen. Verschillende personen werden door het stukslaan van de ramen ge wond. De Nieuwe weg is de hoofdverkeers- weg tusschen Den Haag, en het West- land, doch op het enorm drukke ver keer is de weg eigenlijk niet berekend. Hij is te smal, en voor de breede autobussen is erf nauwelijks voldoende ruimte om tegemoet komende voer tuigen te passeeren. Zoo komt het, dat de bussen aan eene zijde bij het passeeren met de wie len in de berm geraken. Door de vele regens van de laatste dagen was deze berm, welke op gelijke hoogte van de straat ligt, geheel doorweekt. Onder een laagje koolasch bevindt zich een ondergrond van klei, en het is dus geen wonder, dat de bus steeds meer afgleed, en dieper wegzakte. Met uiterste krachtsinspanning trachtte de chauffeur, die het gevaar zag aankomen, de bus weer op den straatweg te brengen. Diepe sporen over een afstand van pljm. 60 meter be wezen zulks. De pogingen mislukten, en onder hevig gegil van de passagiers kantelde de bus en tuimelde de vaart in. De Nieuwevaart is ongeveer 10 me ter breed. De bus kwam opzij te lig gen en voor het grootste gedeelte ver dween zij onder water. Begrijperlijker- wijze ontstond, toen men de bus zoo vlak langs het water zich zag voortbe wegen, reeds een paniekstemming on der de buspassagiers, die echter groo- ter werd toen de bus tenslotte kan telde. Een van de passagiers, de heer H. Seelt uit Naaldwijk had nog de te genwoordigheid van geest gehad, om voor de bus kantelde het noodluik aan den bovenkant van de bus te openen. Tijdens het kantelen wist hij door dit luik de bus te verlaten en kwam in de Nieuwevaart terecht. Hij zwom ONS AAN ONZE ABONNE'S. Klachten over slechte bezorging van de Wieringermeerbode gelieve men uitsluitend te richten, aan ons bijkantoor, BOSKER'S Boekhandel, Middenmeer. Telef. 23. De Administratie. Aan alle Hervormde Inwoners. Ieder Ned. Herv. lidmaat zal begrijpen, dat 't voor het college van Kerkvoogden en Notabe len een zware taak is, de eerste grondslagen te leggen voor het finantieel beheer van de nieuwe gemeente. Genoemd college is op de goede gedachte gekomen een gemeenteavond bijeen te roepen en verzocht mij dit aan de gemeente te willen bekend maken van de kansel en door een ingezonden stuk. Deze gemeenteavond zal hedenavond plaats heb ben in het vergaderlokaal van de kerk te Mid denmeer. Aanvang 7.30. De bedoeljjig is dat het college enige me dedelingen zal doen en gaarne opmerkingen uit de gemeente zou vernemen. Daardoor zou er voeling tussen het beheers- college en de gemeente ontstaan. Ik juich dit sympathieke idee toe en hoop, dat het een vruchtbare avond zal worden. J. C. FISCHER, hulppred. Met het oog op de tocht naar Alkmaar op Hemelvaartsdag (Openlucht samenkomst Vrijz. Herv.) wordt bekend gemaakt dat de bus 12.30 uit Middenmeer vertrekt en 1 uur uit Slootdorp. Men moet op tijd wezen, want de bus gaat precies op tijd weg. Bedoeld wordt Radiotij d. F. Een kaatsclub in de Wieringermeer? Naar wij vernemen worden er ernstige pogingen aangewend om een kaats club op te richten. Gezien het groote aantal Friezen wat in de Wieringermeer woont, lijkt het ons tóe dat voor deze bij uitstek Friesche sport wel animo bestaat. Voor deelname kan men zich wen den tot den heer Jac. Kingma, Kanaal weg te Middenmeer. Brand in de mesthoop. Bezig zijnde eenig afval te verbranden aan het be drijf van den heer S. in de Kooltuinen geraakte Maandagmiddag een in de nabijheid staande mesthoop hierdoor daarna weer naar de bus en klom op den zijkant, waar hij de ramen intrap te. In de bus bevonden zich ongeveer 30 passagiers, waaronder ook verschil lende schoolkinderen. Vooral ook zij kwamen in het gedrang en verkeerden in gevaar te verdrinken. Men greep zich aan alles vast, zelfs aan een gor dijntje trok men zich op, teneinde op deze wijze het hoofd boven water te houden. Van alle kanten schoten omwonen den toe, terwijl een tuinder snel met zijn schuit naar de bus voer. Van den wal af werd een plank op de bus gelegd, en zoo kon men de pas sagiers die door de ramen uit de bus waren getrokken, op den wal brengen, terwijl verschillende ook in de schuit werden opgenomen. INGEZONDEN STUKKEN. Wieringen, den 7/5 1934. Tot opheldering van het bericht „onaangenaam incident", voorkomen de in dit blad van j.1. Vrijdag, voelen wij ons verplicht, even te vermelden, dat deze vergadering niet werd gehou den door de Communistische afd. al hier, maar door de Vrije Socialistische Jeugd Vereen. Doch ook de V.S.J.V. treft geen schuld van dit onaangenaam incident. Omreden genoemd persoon evenmin lid is van de V. S. J. V. dan van de Comm. afd., is dit dus een per soonlijke kwestie. Wel was er door het bestuur van de V.S.J.V. geld aan genoepid persoon verstrekt om bloemen te koopen. Maar als hij dit voor andere doeleinden heeft gebruikt, dan voor de aankoop van bloemen, is dat zijn zaak, en heeft hij zich zelf te verantwoorden. Hopende dat dit klein bericht vol doende is tot opheldering van deze kwestie. Het Bestuur V. S. J. V. Wieringen. PREDIKBEURTEN WIERINGEN. HEMELVAARTSDAG. EVANGELISATIE. H.rHoef voorm. 10 uur de heer O. Deen WIERINGERMEERVARIA. BLOEMENBEZOEK. Schuchter waagde 'n enkel bloempje zich te openen en haar gele toiletje te pronk te zetten, 't Scheen toch te be vallen en gedwongen door het welda dige voorjaarszonnetje volgden meer dere knopjes het voorbeeld. En weldra was er geen houden meer aan en hel geel tooiden zich de koolzaadvelden. Mooi, mooi, juichen de polderbewo- ners, prachtig-mooi roept de automo bilist uit, terwijl hij z'n vaart tempen om nog enkele seconden langer te ge nieten. Schitterend-mooi en doelbewust van nut die gele kleur, zeggen wij ieder na. Kijk die bloemen krijgen bezoek. Hom imels laten er zich op neer, als het wa re om er een poosje op uit te rusten. Brommend hun dank betuigend, be snuffelen ze enkele andere lokstertjes, om in één weer wat van hun gading te vinden. Boven verwachting veel hom mels bespeurt de natuurliefhebber reeds. Zij hebben dus ook reeds de pol der in bezit genomen om het groote terrein te exploiteeren en haar nuttige diensten te verrichten. De talrijke ko lonies die deze wijfjes zullen gaan stichten geven de waarborg dat de teelt van vele zaden, o.a. roolklaver- zaad, boonen, enz. zullen gaan geluk ken. in aanraking met 't vuur. Aanvankelijk licht smeulend, wakkerde later de massa dusdanig aan dat de motorspuit werd geroepen ter assistentie. Onze brandweer, hoewel niet op volle sterk te door het vroege uur van den dag, trok te plm. zes uur er op los en werd weldra onder leiding van de opper- brandmeester Jaspers met 4 stra'ea.1 gewerkt. In een minimum van tijd was de vuurgloed bezworen. Politie Gevonden een paar dames handschoenen. Verloren een au.t.o- jcrik. Inl. Politie te Middenmeer. KERKDIENSTEN WIERINGERMEER. HEMELVAARTSDAG. EVANGELISATIE Slootdorp v.m. 9.30 uur Ds. Finkensieper. GEREF. KERK MIDDENMEER Middenmeer v.m. 9.30 uur Leesdienst. ADMINISTRATIEKANTOOR P. DE GRAAF HIPPOLYTUSHOEF Telef. 66. ZITDAG TE MIDDENMEER des Woensdags van 26 uur bij Bosker's Boekhandel (Tel. 23.) BIEDT ZICH AAN NET M E I S J E 23 jaar, voor dag en nacht, liefst in Midden meer. Brieven onder letter K. BOSKER'S Boekhandel Middenmeer. GEVRAAGD EEN MEISJE, VOOR DE MORGENUREN, bij v. d. KOOIJ, SLOOTDORP. K. v. d. Geest Brugstr. Middenmeer heeft aan te bieden de bekende Burgers EN. R. en Juncker Rijwielen. Reeds vanaf f 34.50 een pracht rijwiel. Meerdere insecten vereeren de geJe bloempjes met een bezoek. Bijen zoe men rond, enkele, neen, tientallen tel len we er als we het „zaad" wat verder instappen. In de geliefde bloempjes boren ze hun kopjes om er geel bepoe derd uit te voorschijn te komen. Enlce le zien we, die rechts en links van het lichaam een geel balletje dragen. Onze nieuwsgierigheid is opgewekt en we willen de bloemen en die insec ten in verband met elkaar wat nader onder oogen zien. Gewapend {men 'n loupe zullen we 'n bloem even ontle den. Vooraf dient opgemerkt, dat de de gele bloemblaadjes, liever gezegd, de gele kroonblaadjes, zoo'n hei-gele tint hebben, enkel en alleen als sterk lokmiddel. De hommels en bijen en andere gevleugelde vrienden worden aangelokt tot bezoek, 't Is het pak kende uithangbord dat geen voorbij trekken of voorbijvliegen toelaat. De geur der bloemen helpt verder hieraan niet weinig mee. Bij het uiteenrafelen der bloem val len andere deelen op. De kopjes der meeldraden zijn voor de aardigheid weer {maar eens geel en geheel onze vingers worden bepoederd met het stoffige goedje dat die kopjes loslaten. De loupe toont ons gele korreltjes, niet hei-geel. Dit stuifmeel bepoederd het geheele harige bijen-lichaam tij dens het bloemenbezoek. Het zindelij ke diertje poetst en borstelt en kamt het stuifmeel door vlugge pootbewe- gingen bijeen, kneedt er een balletje van met wat vocht en vult er het korf je van de achterpoot mee. Met deze „polletjes" stuifmeel vliegt ze zwaar beladen naar hare woning en bergt het in de ratencellen op. Met haar kop drukt ze het diep in de cel vast opeen. Dit stuifmeel zal tot voedsel die nen voor de jonge bijenlarven. Met wat honing wordt er een popje van ge maakt. Het stuifmeel is het eiwitrijke deel van het rantsoen en zouden we het krachtvoer kunnen noemen. Onder aan de meeldraden, op de bo dem van de bloem, bespeuren we met het bloote oog enkele vochtdruppel- tjes, soms klein, bij warm weer aardig groot. De smaakzin vertelt ons dat ze zoet zijn. Deze vochtdruppeltjes zijn nu de bloemenneetai', vaak ten onrechte honing genoemd. De insecten zuigen en likken die op, bergen ze voorloopig in 'n aparte ho ningmaag en brengen ook dit in de woning. Is nu het drukke insecten- bezoek op de koolzaadakkers te ver klaren V. De Graanmarkt. ALKMAAR, 4 Mei 1934. Op de ge houden Graanmarkt waren in totaal 242 H.L.'s aangevoerd, als 18 H.L. voertarwe f 3.75-f 5 12 gerst chev. f 4.15-f5.25 126 haver f 6-f 6.50 42 boonen, w.o. bruine f 7.50-f 10, citroen f 10-f 10.50, duiven f 8.50 en witte boo nen f 14-f 17.50 10 kanariezaad f 6.50- 5 geel mosterdzaad f 12.25- 3 karwij- zaad f 14-f 16 13 blauwmaanzaad f 12- f 14.50 tuinboonen f 5 en 13 erwten, w.o. groene (groote) f 15-f 17, grauwe f 12-f 35 en vale erwten f 22.50 per 100 Kg. Handel stug. De Kaasmarkt. ALKMAAR, 4 Mei 1934. Op de ge houden Kaasmarkt waren in totaal 50 stapels, wegende 110000 Kg. kaas aan gevoerd, waarvan de prijzen als volgt: Fabriekskaas(: 41 stapels Kleine f 19.50 3 stapels Commissie f 15.50 Boeren kaas 6 stapels Kleine f 17.50. Alles met Rijksmerk. Handel matig.

Wieringer courant | 1934 | | pagina 2