kant uit Barcelona Creuz en zijn zoon ontvoerd. Zij eischen een losgeld van 100.000 peseta's. ENGELAND. Overtuigen met de vuist. Oswald verdedigt zijn volge lingen. Voor de radio heeft Sir Oswald Mos- ley Vrijdagavond het optreden van zijn orde-commissarissen in de Olympia Hall verdedigd. Volgens zijn lezing wer den mannelijke zwarthejnden door socialisten en communnisten tegen de maag getrapt en met scheermessen be werkt en werden ook vrouwelijke fas cisten deerlijk toegetakeld. De fascis ten maakten een verzameling wapens van hun tegenstanders buit o.a. boks ijzers met punten, kousen gevuld met glasscherven om iemand mee in het gezicht te slaan een nieuwe vorm van wapen, aldus Mosley ijzeren pen nen en scheermessen. Oversteekplaatsen voor voetgangers. Strafbaarstelling van over treders. Op een 60-tal plaatsen in het West end van Londen en op bepaalde ge vaarlijke hoeken in Whitehall, Ho'l- •born en het Strand zijn thans over steekplaatsen voor voetgangers aange bracht. Zij bevinden zich daar waar het verkeer door lichten of door de po litie wordt geregeld. Voetgangers mo gen niet het verkeer belemmeren van voertuigen die recht door rijden maar voertuigen die rechtsaf slaan moeten voetgangers op die plaatsen gelegen heid geven om over te steken. Over treding door voetgangers wordt met 'n maximum-boete van 5 sh. gestraft, bestuurders van voertuigen stellen zich bij overtreding bloot aan een maxi mum-boete van 5 pond sterling. GEMEENTE ANNA PAULOWNA. De route werd voorloopig vastgesteld als volgt H.-Hoef, Den Oever, Polder, De Terp, Middenmeer, Medemblik, Wei- Sport. B. K. C. I speelde uit tegen vershoof, Zwaagdijk, Hoorn, Oosthui- O. S. V- III te Oostzaan en verloor ba zen, Edam, Monnikendam, Volendam een spannende strijd 3-4. B. K. C. II en dan terug over Purmerend, Zaan- won van J. V. C. met 3-1. B. K. C. A ad- dam, Limmen, Alkmaar, Westerland, spiranten wonnen met 7-0 van OudeH.-Hoef. Sluis. Mocht echter op de volgende verga- Draverij. Veel belangstelling trok dering, a.s. Maandag, blij^n. dat men Zondag de kortebaan-draverij op het meer voor een tocht naar Friesland mooie sportterrein te Kleine Sluis""'gevoeld (deze tocht zou echter langer immers 20 beste paarden stonden inge- j worden en men komt veel minder na schreven. Doch een groote teleurstel- tuursc.hoon tegen) dan kan dit worden ling was het, dat slechts 8 deelnemers gewijzigd. aan de start verschenen. I Groote deelname aan de tocht woidt De uitslag werd le prijs Gretthen [venvacht derhalve zijn ook de kosten H. f 100 2e pr. Tamboer i 40 -; 3e pr. :grooter. Mog,; cC"."jurgerij, bij bet aan- Pinkerton f 20 4e pr. Rentner f 10: bieden van de lijsten, ons door milde Ondanks de weinige deelname, werden :iht.eèkenirig ter zijde staan, om onze er aardige ritten uitgevoerd. oudjes een gelukkigen dag te bereiden. Nieuwe bewoners. Het Café-Lunch- Verleden jaar vernamen wij van room „Concordia", dat eenigen tijd eenige deelnemers, dat zij ook wel iets heeft leeg gestaan, is thans bewoond hadden willen bijdragen. Welnu, dit ONS WIERIN6 ERMEERHOEKJE. BINNENLANDSCH NIEUWS. Moreele beteekenis van crediet voor werkverruiming. Regeering wil niet dwingend ingrijpen in het tegenwoordig loonpeil. Geleidelijke weg naar lager loonpeil acht zij de verkieslijkste. Blijkens de memorie van antwoord aan de Eerste Kamer inzake het ont werp van wet tot wijziging en verhoo ging van het zevende hoofdstuk B der Rijksbegrooting '34 (crediet voor werk verruiming) is ook de Regeering van oordeel dat het aantal werkloozen, dat door het aangevraagde crediet kon wor den geholpen, in verhouding tot het totaal niet bijzonder groot is, maar ook dat de waarde van den maatregel voor een belangrijk gedeelte van mo reele beteekenis is. Dat de Regeering zou tegenspreken, dat van hoogerhand loonsverlaging zal worden bevorderd, is niet juist. Zij heeft tegengesproken, dat zij bepaalde loonen dwingend wil opleggen. Zij heeft echter daarnaast te kennen gege ven, dat zij bij de uitvoering van onder dit crediet vallende werken met de be langhebbenden hoopt tot overeenstem ming te komen omtrent zoodanige loonnormen als wenschelijk en noodig zijn om een zoo groot mogelijk aantal arbeiders te behoeden voor de ellende der werkloosheid. Zij vertrouwt, dat hier overeenstemming zal kunnen wei den bereikt. Zou dit onverhoopt niet het geval zijn, dan zou daarvan het ge volg moeten zijn, dat de werken niet worden ondernomen. De Regeering moet dit standpunt innemen, omdat met het kunstmatig scheppen van werk gelegenheid alléén, de werkloosheid niet daadwerkelijk kan worden bestre den teneinde van dit crediet een wer kelijk nuttig rendement te verkrijgen, is het noodig dat het mede wordt aan gewend om zooveel mogelijk belemme ringen weg te nemen, die de natuur lijke verruiming van de werkgelegen heid tegenhouden. De Regeering kan echter niet genoeg herhalen, dat het onjuist is haar de be doeling toe te schrijven van dwingend te willen ingrijpen in het tegenwoordi ge loonpeil'. Zij beschouwt het collec tief looncontract als elke andere pri vaatrechterlijke overeenkomst en is er zich van bewust, dat met ingrijpen in privaatrechterlijke overeenkomsten de uiterste voorzichtigheid moet worden betracht. Ethische en economisch minimum. Een andere vraag is natuurlijk, of de loonen reeds thans voldoende verlaagd zijn, zoodat de Regeering op verdere, verlaging geen invloed zou behoeven te oefenen. Het komt den ministers voor, dat hierop in het algemeen geeri antwoord valt te geven, doch het lijdt geen twijfel dat bij elke onderhandeling er volop gelegenheid zal zijn alle argu menten pro en contra ten volle tot hun1 recht te doen komen. Zij zijn van mee ning dat jnen, wat men het ethisch minimum pleegt te noemen, dit niet los van het economisch mogelijke mag bezien, zulks in het belang van de ar beidende bevolking in haar geheel. Lette men op het economisch moge lijke niet, dan zouden verhoudingen kunnen ontstaan, die tot toeneming van werkloosheid zouden leiden. De Regeering, die dit gevaar nimmer uit het oog mag verliezen, is zich intus- schen ook bewust van de gevaren wel ke in te groote en te plotselinge loonda ling gelegen kunnen zijn. Zij is dan ook niet voornemens verder te gaan dan door de noodzakelijke aanpassing wordt gevorderd, en ze is er van over tuigd dat de geleidelijke weg naar la ger loonpeil de meest verkieslijke is. door de heer W. Breider, die het café bedrijf zal trachten voort te zetten. Doos 30 en 60ct. GEMEENTE ZIJPE. HERIJK VAN MATEN EN GEWICHTEN. Burgemeester en Wethouders van Zijpe fNJï.) maken bekend dat dit jaar voor den herijk der. maten en gewichten zitting zal worden gehouden te Schagerbrug, in de achterzaal van het café van den heer J. Modder voor 't Zand op Dinsdag 19 Juni, van 91/*—12'/ï u. Keinsmerbrug en Oudesluiis op Dinsdag 19 Juni, van 13V216 uur. Burgerbrug op Woensdag 20 Juni, van 9 12 uur. St. Maartensbrug op Woensdag 20 Juni, van 1316 uur. Schagerbrug, op Donderdag 21 Juni, van 9 12 en van 1314 uur. Aan belanghebbenden wordt in herinne ring gebracht lo. dat de maten en gewichten schoon, droog en roestvrij moeten worden aangebo den om onderzocht te kunnen worden IJzeren maten binnen en buiten geverfd. Blikken maten blank geschuurd. Koperen gewichten afgewasschen en ook de gaten ge- zal thans gaarne worden geaccepteerd van hen, die wat geven kunnen. Let wel, het is geen moei I Tenslotte vragen wij de autobezit ters, of zij zich en hun wagen weder willen disponibel stellen. Velen gaven zich reeds vóór de vergadering op, en we verwachten, dat anderen spontaan zullen volgen. Voor deelname aan de tocht kunnen ouden van dagen zich vóór Maandag 16 Juni opgeven aan onderst, adressen: Corn. J. BoskeiyJ. J. Bosker, J. N. Bruul, H.-Hoef; C. C. Bakker, Elft; De Ruyter, Slingerweg C. Maars, Ooster- land J. Poppen, Den Oever. SUCCES-NIEUWS. Zondag speelde Succes I evoor de kampioenswedstrijden v. Noord-Hol- Zaterdag j.1. bezochten 11.M. de Koningin en H.K.H. Prinses Juliana de Wieringermeer. Ir. Roebroek leidde de hooge gasten rond in Slootdorp. H.M. de Koningin en Prinses Juliana brengen een bezoek aan den Wieringermeerpolder. Middenmeer en Slootdorp ontvangen de Vorstinnen op hartelijke wijze. Zaterdagmorgen hebben de Koningin en Prinses Juliana een kort bezoek gebracht aan de Wieringermeerpolder. Hoewel dit bezoek een niet-officiëel karakter droeg, was de be land een uitwedstrijd tegen Helder I en ver- vn^;ng althans van de dorpen Middenmeer en Slootdorp, tamelijk goed over deze gebeur tenis ingelicht en stond dan ook, vooral in Slootdorp een groote schare langs den weg opgesteld. Van de verschillende openbare gebouwen, kerken en enkele particuliere woningen waai de de driekleur, terwijl zeer veel menschen zich met Oranje hadden getooid. Te Schagen overnacht. De Koningin en de Prinses hebben van Vrij' loor met 54. Succes 3 speelde thuis tegen Held. Boys 2 en bracht het er beter af. S. 3 won met groote cijfers n.1. 82. Succes a speelde ook thuis tegen Held. Boys adsp. en won met 4—0. Politie. Gev. een vulpen, een zilve ren kettinktje, een heeren-horloge en een tasch inhoudende toiletbenoo- digdheden, schoenen enz. Inl. bij den Gem.-Bode. INGEZONDEN STUKKEN. M. de Redacteur. Naar aanleiding van het ingezonden stukje rei^dTlJzeren"gewichten*mogen ~ntet"gepot-van den heer A. Duinker Azn in Uw nummer lood zijn, doch moeten roestvrij zijn gemaakt van 7 df®", zend ik U hierbij een en daarna ingewreven met gekookte lijn olie 2o. dat de maten en gewichten vóór 1 Oc- tober 1935 gestempeld moeten zijn met de letter h en dat er, bij verhindering om van de zitting gebruik te maken, nog gelegen heid bestaat maten en gewichten te laten herijken aan het ijkkantoor te Amsterdam, eiken Maandag en Vrijdag, uitgezonderd 31 Augustus van 9lh15V2 uur. 3o. dat de maten en gewichten, welke wor den gestempeld met het afkeuringsmerk Ax niet in winkels enz. mogen teruggebracht worden 4o. dat betaald moet worden voor het onderzoek van maten en gewichten (ijkloon) en voor het justeeren van gewichten (jus- teerloon) en wel ten bate van 's Rijks schat kist 5o. dat de milligram-gewichten niet op de herijkzitting maar alleen aan het ijkkantoor herijkt kunnen worden. (Opzending per post franco met insluiting van een postbewijs tot een bedrag, overeenkomende met de som van 10 cent voor elk gewicht. Ook is mede te zenden de bij de laatste verificatie afgege ven gezegelde enveloppe, daar de gewichtjes anders aan de eischen, gesteld voor nieuwe, zullen moeten voldoen.) ZIJPE (N.H.) 8 Juni 1934. Burgemeester en Wethouders voorn., J. DE MOOR. De Secretaris, J. A. DE BOER. GEMEENTE WIERINGEN. DEN OEVER. Ongelukkige val. De timmer man C. Koorn J.Vz. is Zaterdagmorgen bij het verrichten van werkzaamheden aan de muziektent van „Apollo", van de tent gevallen en brak hierbij een gewrichtsbeen van den rechtervoet. DURE RUIKERTJES. Zondag is door Bri gadier Bergsma van Hippolytushoef tegen verscheidene personen procesverbaal opge maakt, welke aan het kamillenplukken waren in het hooiland van veehouders in de Dorper-, koog. Zeehond op den Afsluitdijk. De dieren pogen om over den dijk uit het IJselmeer in de Waddenzee te komen. Dat de zich nog in het IJselmeer be vindende zeehonden inderdaad trach ten over den afsluitdijk heen in de Waddenzee een veilig heenkomen te zoeken, bleek duidlijk, toen Zaterdag in de vroegte de vrachtautochauffeur J. Doesburg, naar de „Tel." uit Wierin gen verneemt, op den verkeersweg over den afsluitdijk Wieringen-Fries- Iand een jong exemplaar kon vangen, dat reeds een flink deel van den weg had afgelegd. Het springlevende zee hondje werd naar Den Oever medege nomen en vond in een garage een on derkomen. Van de vele soorten visch (versch van den afslag) welke men het dier voorzette, was het niet gediend en het weigerde eveneens voedsel tot zich te nemen volgens de methode, wel ke men dan in dergelijke gevallen be proeft, n.1. melkflesch en speen. Autorit Ouden van Dagen, Wielingen. Op Maandagavond j.1. \verd door eenige automobilisten onder leiding van Corn. J. Bosker vergaderd en ge zien de schitterend geslaagde tocht van verleden jaar, besloten, pogingen in het werk te stellen ook dit jaar de Ouden van Dagen op een tocht te ver gasten. De datum werd bepaald op Woens dag 4 Juli. afschrift van een brief, heden door mij aan het college van B. en W. te Wieringen gezonden. Ik verzoek U beleefd dit te willen publlcee- ren en zeg U daarvoor bij dezen vriendelijk dank. Hoogachtend, B. J. GELDER. Amsterdam, 9 Juni 1934. Aan het College van Heeren Burgem. en Wethouders der Gem. Wieringen te Hippolytushoef. Edelachtbare Heeren, Hierbij zend ik U ter kennismaking het rapport van Dr. H. Blegvad, directeur van het Deensche Biologische Station over het ver loop der ziekte in het zeegras gedurende 1933 in Denemarken. Uit dat rapport blijkt, dat evenals hier te lande, het zeegras in Denemarken door een ziekte is aangetast en het verloop aldaar ge heel en al overeenkomt met wat hier te lan de is geconstateerd. Immers, ook daar dezelf de vlekken op het zeegras, het zinken 'op den bodem en ook daar begint het verdwijnen in 1932 en zet zich mét den stroom van het wa ter in 1933 steeds verder voort. Gegeven de groote belangstelling welke ter dezer zake in Uwe Gemeente bestaat, heb ik geen bezwaar indien U dit rapport ter inzage zoudt willen leggen. Ik vertrouw, dat na voldoende kennisname, terugzending geschiedt. Met alle Hoogachting, UEd. dw. meubileerd. Mej. van der Weijden, directrice van de landbouwhuishoudschool leidde hier het hooge gezelschap rond. De Koningin Emmahoeve is één van de acht boerderijen die van gelijk type zijn gebouwd. Het is een juweel van een boerderij, een flin ke ruime stal, brandvrij, een speciale afvoer ventilatie voor bedorven lucht, en een toevoer dito voor versche lucht. De boerderij is ingericht als tentoonstellings gebouw waarvoor de schuren zich bijzonder leent, langs de wanden, die men met z.g. be verbord heeft bekleed, zijn tal van teekenin- gen opgehangen, waarvan velen een toekomst beeld hoe de dorpen en verschillende plekken in den polder er over eenige jaren uit zal zien. Om ruim twaalf uur vertrokken de Ko ningin en de Prinses met hun gevolg van Slootdorp per auto naar Schagen, toegejuicht door den honderden Polderbewoners. Het behoeft geen betoog dat dit ongewone bezoek aan onzepolder een gezellige drukte gaf. De groote pers, pleegden na afloop der ge dag op Zaterdag in den salonrijtuigen, welke beurtenissen een aanslag op de telefooncel stonden opgesteld op het rangeerterrein bij van Hotel Smit te Slootdorp, om nog op tijd het tramstation overnacht, nadat Zij tevoren met een verslag uit te komen voor het avond waren teruggekomen van een reis door Fries- blad. Tijdens het wachten op aansluiting met land. hun resp. redacties werd het vreemdelingen- Om ongeveer halftien Zaterdagmorgen ver- I boek van dit Hotel druk bestudeerd, wat dan trokken de hooge bezoekers per auto naar de ook zeer zeker de moeite waard is en voor een verzamelaar van handteekeningen een waar devol bezit zou zijn. Men kan geen land ter wereld bedenken wat niet in dit boek staat vermeld. Waarmede dus de internationale vermaard- MARKTBERICHTEN. Be Veemarkt. ALKMAAR, 11 Juni 1934. Op de ge houden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt 53 Vette koeien f 135 tot f 240 5 Graskalveren f 16-f 25 16 Vette kalveren per Kg. 45-70 cent 78 Nuchtere kalv. (slacht) f 4-f 12 306 Vette varkens (zware) per Kg. 28-32 cent. Handel redelijk. Den Burg (Texel), 11 Juni 1934. Op de lammerenmarkt waren aangevoerd 3183 lammeren f 7-f 11.50, middenprijs f 8. De handel was vlug. N.V. Eierveiling voor Hollands Noor derkwartier. Veilingsbericht van 9 Ju ni 1934. Aanvoer 200.000 Kipeieren. Prijs 56-58 Kg. 230 a 250 58-60 Kg. 240 a 260 60-02 Kg. 240 a 270 62-64 Kg. 260 a 290 64-66 Kg. 280 a 3.10. Aanvoer 20.000 Eendeieren. Prijzen 250 a 260. Alles per 100 stuks. MARKTOVERZ1CHT der vorige week inge zonden door Firma Jac. Knoop, Makelaars in aardappelen, groenten en fruit, Nassaukade 158 telef. 81431. Amsterdam. De nieuwe Malta aardappelen waren de eerste dagen der week gevraagd en hoogere prijs, einde der week hepen de prijzen terug, de aanvoer van nieuwe aardappelen was groo- ter, Nieuwe Muizen wordt de aanvoer iedere dag grooter, maar de vraag is niet zoo groot omreden er veel Malta wordt verkocht. Ook vragen de koopers hoofdzakelijk muizen uit Bovenkarspel, omreden de kwaliteit beter is als uit Broek op Langendijk. Daar de prijzen vastgesteld zijn, gaan de koopers naar de bes te streek. Er is geen verschil in prijs voor mooie of leelijke muizen. Oude aardappelen zijn puike Bevelanders gevraagd, ook Friesche roodstar, Z. Bonten en Blauwen zijn versleten en moeilijk te ver- koopen. Er wordt gezocht naar goedkoop soort muizen, welke afwijken van kleur en kwaliteit, maar zijn door de vastgestelde prij zen niet te vinden. Heden 11 Juni 1934 wer den de volgende prijzen gemaakt Z. Bevelanders f 3.50 a 3.75 Friesche Rood star f 3.50 a 3.75 Z. Bonten en Blauwen f 2.- tot 2.50 per 70 kilo,, verder per 100 kiloAn dijker Muizen f 7 a 8 dito kleine muizen f 5.40 a 6 Westlandsche Muizen f 7.50 a 8 Kleine f 7Nieiuwe Malta f 10.50 a II. Wieringermeer. De Koningin was vergezeld van haar Ka merheer, jhr. mr. C. D. Dedel, den oppercere- monimeester graaf Dumonceau, den adjudant- generaal van het Indische leger, jhr. De Jon- ge van der Haelen en den intendance-officier heid van ons nieuwe gewest is bevestigd en jhr. Verheijen. Een tweetal hofdames, freule tevens van Hotel Smit. Van Asbeck en freule De Braun, vergezelde del FEESTAVOND „FLEVO." Prinses. Zaterdagavond heeft de voetbalver- Op de grens van het oude en nieuwe landeeniging Flevo- in Hotel Smit te Mid. te Kolhorn werd het hooge gezelschap ont- denmeer een feeatavond e-ehouden rot vangen door de Wieiringermeerdirectie, de V 'eesiavon" genouüen tot heeren ir. Roebroeck, ir. Mesu en ir. Smeding. jstl-Jvin& dei kas, voor de aanschaffing Allereerst werd een bezoek gebracht aan deivan speelmateriaal, boerderij van den heer P. G. Luth, alwaar de I Het liet zich in den beginne aanzien stand der gewassen werd bezichtigd, de Ko- j dat deze avond een debacle zou worden nlngin en de Prinses waren vol belangstelling gezien het geringe aantal personen en lieten zich over alle mogelijke zaken in-fWat op het aanvangsuur aanwezig was, het mooie zomerweer, bpvendien de in luiding der Medemblikker kermis, zul len wel oorzaken geweest zijn, die het lichten omtrent de resultaten welke reeds zijn bereikt op de nog niet geheel ontzllte zee bodem. Het bezoek te Middenmeer. Van het bedrijf van den heer Luth ging de tocht naar het dorp Middenmeer, alwaar een [tegengewerkt. bezoek voor dezen feestavond hebben bezoek werd gebracht aan de landarbeiders woning van de fimilie Zijlstra, Torenstraat 50. Geruimen tijd hebben de Vorstinnen, bin nen de muren van deze eenvoudige woning vertoefd en vroegen de bewoners naar tal van bijzonderheden, als leefwijze, of men tevre den was in deze polder, kortom het was merk baar, dat evenals in Friesland, ook het bezoek aan het nieuwe gewest een studiereis goldt, waarop Zij zich van tal van economische bij zonderheden op de hoogte liet stellen. Intusschen had zich een groot aantal vrou wen en kinderen voor deze woning verzameld, die de Koningin en de Prinses hartelijk toe- juichden, bij het naar bulten komen. Bij het mooie postkantoor werd nog even halt gehouden, waarop men naar de Terp werd gereden. De Polder biedt vanaf deze plek een prach tig overzicht, er werd dan ook bovenop een oogenblik uitgestapt om de Koninklijke fami lie te laten genieten van het reeds mooie pol derlandschap. Eindelooze rijen op ruiters hoogopgetaste klaverhooi staat in de blakende zon te dro gen, daar tusschen de roode daken van de boerenbedrijven en in de verte de dorpen Middenmeer en Slootdorp die in een zilveren plas schijnen te liggen door de wondermooie luchtspiegelingen, Zuidwaarts ziet men het hel witte gemaal „Lely" liggen met op de ach tergrond de silhouette van Radbouds veste. Te Slootdorp. Van de Terp ging de tocht verder naar Slootdorp, waar allereerst een kort bezoek werd gebracht aan het Dorpshuis, alwaar Burgemeester Peters van Medemblik aan de Koningin en de Prinses werd voorgesteld. Na dit bezoek werd de school bezichtigd, waar het dochtertje van het schoolhoofd de heer Heerink de Koningin een bouquet bloemen aanbood. Schoolkinderen zongen H.M. het Wilhelmus toe. Te voet begaf zich het ooge gezelschap ver volgens door de Kerkstraat naar de Juliana- kerk, waar de Prinses destijds de eerste steen van legde. Ds. Fischer maakte alhier zijn op wachting, daarna werd nog een bezoek ge bracht bij Zuster Kolkman in het wijkge- bouw. Op de Brink deed zich nog een aardig ta fereeltje voor. H.M. ontdekte tusschen de menschenrij langs den weg een vrouw in Zeeuwsche kleederdracht en knoopte met de ze vrouw een praatje aan. Mej. Franse, een inwoonster van Middenmeer en afkomstig uit Goes, antwoordde onbevangen op al de vra gen die H.M. haar stelde. Zij informeerde wederom naar tal van familieomstandighe den. Mej. de Boer eveneens uit Middenmeer had haar dochtertje in Zeeuwsch costuum gekleed en werd ook door de Koningin en Prinses toe gesproken. Na dit alleraardigste oponthoud, werd de Koningin Emmahoeve aan het begin van de Brink bezichtigd, alwaar den heer van Eek, hoofd van de bouwkundigendienst der Wie ringermeerpolder, de koningin en de Prinses van voorlichting diende bij het bezichtigen van de stallen en schuren. Echter kan toch gezegd worden dat de avond geslaagd is, later op den avond kwamen nog wat dames en hee ren binnen, zoodat 't programma afge werkt kon worden, hoewel een der aan gekondigde humoristen was vertrok ken. De overblijvende, de heer K. Kalf uit Texel was later een mislukking, hij heeft een drietal voordrachten van pa pier voorgelezen, en we moeten eerlijk bekennen dat we er niets van hebben gehoord, het was totaal onverstaan baar. Gelukkig had „Flevo" het met de band van de heer Verfaille beter getrof fen, dezen hebben er den geheelen avond de stemming in weten te hou den en gaven zeer goede dansmuziek. Het bal met de verschillende attrac ties vormden dan ook de hoofdschotel van den avond. Verschillende aardige prijsjes wer den verdanst, een Amerikaansche ver- kooping werd ook nog gehouden, zoo dat naar we hopen, „Flevo" er nog zon der kleerscheuren is uitgesprongen. Een volgende maal in het meer ge schikter f eestseizoen zal een derge lijke avond zeer zeker nog beter slagen. Flevo-Adspirantennieuws. De aangekondigde wedstrijd tegen de M. F. C. adspiranten is Zaterdagmid dag niet doorgegaan. Bij het secretariaat was echter geen afbericht binnengekomen, zoodat we tot op heden nog voor een raadsel staan. Mogelijk is de kermis oorzaak geweest. INGEZONDEN STUKKEN. M. de Redacteur Gaarne eenige plaatsruimte voor onder staande. Bij voorbaat dank. „Een scheldende incomste." We hebben al vele malen de vesti ging van een bedrijf in de Wieringer meer medegemaakt, de aankondiging was dan steeds in fatsoenlijke stijl, en men wachtte zich voor hatelijkheden. De Coöperatie „De Tijdgeest" is van deze goede regel afgeweken, en heeft gemeend in een plaatselijke aankondi- gings-circulaire het bestuur der Mid- denstandsvereeniging van alles wat hatelijk is naar het hoofd te moeten slingeren. We zullen daar niet op reageeren en kunnen niet helpen, dat de activiteit onzer verceniging de directie der coope ratie een doorn in het oog schijnt te zijn. Zelfs zullen we maar over het hoofd zien, dat de Directie gebruik maakt De woning van deze boerderij was reeds ge- van de slagregel-gedichten door onze

Wieringer courant | 1934 | | pagina 2