SPROETENVERDELGER is en blijft: SPRUTOL. PROVINCIAAL NIEUWS. zaak, en de eerste aanleiding van het droevig ongeval. Verdachte heeft de onvoorzichtigheid gehad om in 't wilde weg op een groep menschen te schie ten, maar de omstandigheden waren van dien aard, dat deze volgens den officier met een voorwaardelijke ge vangenisstraf van zes maanden vol doende gestraft is. Mr. Jansen uit Venlo vroeg in ver band met het onbesproken gedrag van verdachte en zijn familie, alsmede om den toestand van groote getergdheid, waarin het noodlottig schot gelost werd, vrijspraak van rechtsvervolging Uitspraak over 14 dagen. Oude man aangereden en gedood. Woensdagmorgen omstreeks 12 uur kwam .de 50-jarige veldarbeider P Weel, wonende aan den Middenweg te Heerhugowaard, tegenover het bosch van Wonder zijn erf afloopen. Daar de man eenigszins doof was, heeft hij het signaal van een uit Noordelijke rich ting komenden luxe-auto niet gehoord, Hij liep pardoes tegen den auto aan, viel tegen den grond en overleed eeni- ge oogenblikken daarna. De man was sinds eenige weken voor de tweede maal gehuwd. Als toevallige omstandigheid zij vermeld, dat de overledene na maan den lang bij de Zuiderzeewerken werk zaam te zijn geweest -- deze week voor het eerst een wachtbeurt bij de werk verschaffing te Heerhugowaard ver vulde. ONDIEPTEN IN HET FLEVOMEER. Klachten van de schippers. Door de schippers, die op de voormalige Zuiderzee varen, wordt geklaagd over ondiep ten in het Flevomeer. Schepen met een diep gang van 2.50 M. stooten reeds op ondiepten aan de binnenzijde van den afsluitdijk, ter wijl voor den Ketel zelfs door slib moet wor den gevaren. Zelfs houtschepen, die een diep gang hebben van ongeveer 2.50 M. (zwaarder hout meer) ondervonden dezen hinder. Zeg mij Uw naam Mijn naam, SPROETENBEZITTER, Schageu. De heer Jac. Jansen te Ber gen is benoemd tot directeur van Scha- gen's Hannoniekapel. Geslaagd voor het Baker-examen. Bij het Zaterdag gehouden baker examen te Alkmaar, van de Commissie voor kinderhygiëne in Noord-holland, verkregen het diploma de dames M. Bakker te Oudeschild (Texel), G. Bak ker te Woimerveer, J. v.d. Meij-Prins te IJmuiden, W. E. Kamp te Heiloo, D. C. de Vries te Spaarndam, A. Vriesman te Oudkarspel, M. van Veen te Urk en M. Sleutel te Schagen. OPGEDRAGEN. De installatie van de thea- terstoelen voor de nieuwe, in aanbouw zijnde Victoria Bioscoop te Hoorn, onder directie van den eigenaar, den heer van Os, aldaar, is opgedragen aan de Meubelfabriek „Eik en Linden", te Alkmaar. LEERT ZWEMMEN. Heel ons kleine Nederlandje Is een waterig geval, Water vindt men aan haar kusten Sloot en plassen overal. Is het wonder dat men daarom Met het water raakt vertrouwd, Dat de doorsnee Nederlander Zooveel van het zwemmen houdt Als het nog zoo koud en guur is Denkt men niet aan zwemmerij, Maar zoodra de zon je blakert Is men weer van de partij. En ook hier in deze streken Op ons eigen kleine land. Zoeken velen hun verpozing Aan den koelen waterkant. Want, van alle soorten sporten Voldoet het zwemmen nog 't meest, 't Geeft je altijd weer ontspanning En naar lichaam, en naar geest. Zwemmen, mooiste aller sporten, Is aan iedereen vergund. Maar, dan is het ook vereischte, Dat U werk'lijk zwemmen kunt. Al te veel nog melden kranten Dan van hier, en dan van daar „Was de zwemkunst niet goed meester en verdronk, was jaar. Moest voor roekeloosheid boeten en bekocht het met den dood Vader van een tweetal kinderen, De verslagenheid was groot Van vermiste kleine jongens Ongeveer in deze trant Politie vond na uren zoeken 'n hoopje kleeren langs den kant Iedereen heeft bij het lezen Naar ik hoop direct gevoeld, Wat met deze enkele woorden In dit versje wordt bedoeld. En zoo niet, wel, luistert even Dat is in het kort gezeid, Zwemmen leeren, dat is noodzaak Hoofdzaak is „voorzichtigheid". (Nadruk verboden.) NIEK. GEMEENTE WIERINGEN. Straatprediking te Den Oever. Zaterdagmiddag 3 uur a.s. zal te Den Oever een openluchtsamenkomst zijn en zal een straatprediking worden ge houden door Ds. Joh. Meijnen van Den Helder, de Heer Brasser van Den Hel der, Candidaat J. Oranje van Wierin- gen en Candidaat C. v. Vliet van Sloot dorp.. Het onderwerp voor deze samen komst is GEMEENTE ANNA PAULOWNA. De rit voor Ouden van Dagen is on danks de moeilijke tijdsomstandighe den door de Bond voor Staatspension- neering met medewerking van Burge meester Lovink en de Heereu Rezel- man en Stammes vastgesteld op Dins dag 3 Juli. De route is vermoedelijk naar Amsterdam waar een bezoek aan de Artis enz. zal worden gebracht. Men is besloten dit jaar niet met lijs ten te collecteeren, doch met verkoop van loten, (die slechts f 0.20 per stuk zullen kosten) te trachten voor deze feestdag voor de oudjes de financieele regeling voor elkaar te brengen. En in onze Gemeente hebben we hierover niet te klagen, altijd weer worden door autobezitters hun wagens gratis dispo nibel gesteld en de geheele burgerij helpt het flinke bestuur der afd. altijd tot slagen. 60 jaar getroiJwd. In de loop dezer week vierde het echtpaar P. Ruiten berg in de Lotweg het zeldzame 60- jarig Huwelijksfeest. Postduivensport. Zondag 10 Juni hield de Postduivenvereniging „Al tijd Verder", 'n wedvlucht vanaf Orle- ans afstand 604 Km. De vogels werden om 6 uur in vrijheid gesteld. De eerste vogel werd geconstateerd om 4 u 29 m. 50 sec. Laatste prijswinnende duif 5 u. 50 m. 04 sec. De prijzen werden ge wonnen door G. de Boe 1—7 J. v. Steijn 2-4-5 N. Spïfct 3 K. Verver 6. R. DEKKER f Door samenloop van omstandigheden kregen we, he laas te laat om in bet vorig nummer te vermelden, de droeve tijding in han den, dat de heer R. Dekker, OucLOp- zichter van den Polder- en Gemeente Anna Paulowna in den leeftijd- van jijna 70 jaren was verscheiden. Algemeen is men onder den indruk van dit nu zoo spoedig heengaan van iezen beminden ambtenaar in ruste, Jie men nog zoo gaarne eenige jaren had gegund. Immers, ofschoon in 1932 van hier naar Beyerwijk vertrokken, om daar van zijn welverdiende rust te genieten, trok het hart van heip en zijn gezin zoo zeer naar zijn ouden polder, dat zp na korten tijd zich hier weer kwamen yps tigen temidden van de zoovele kennis sen, die hun een warm hart toedroegen- Echter, een sloopende kwaal maakte een einde aan het zoo werkzaam leven De opleiding van den candidaat tot het examen, b. De oproep van den candidaat tot het examen. De candidaat die alles wist en niet slaagde. d. De candidaat die maar een ding wist en slaagde. De straatprediking zal opgeluisterd worden door een klein zangkoor. Bij regenweer in de Geref. Kerk te Den Oever. Herkozen. Tot Hoofdingelanden van het Heemraadschap Wieringen werden herkozen de heeren P. Kooij J. P. Hz., J. Engel Jacz. en D. Blaauhoer. Paardenkeuring. Op de Vrijdag 1.1. vanwege de Prov. Commissie gehouden Premie- Staïnboekkeuring waren meer dere paarden, dan voorheen het geval was, voorgebracht. Premiën werden toegekend aan O- nelli I van Jb. Lont Cz.; Selda van Jb. Dekker; Ojannie I van P. de Jong; Nel ly van W. Mostert Sz.; een 7-jarige van J. Breebaart. In het Stamboek werden opgenomen: de 3-jarige Tantje van S. Lont (Vet); Nelly van W. Mostert Sz.; eeen 7-jarige van J. Breebaart; een 8-jarige van Gebr Engel. De Keuringscommissie bestond uit de heeren L. Zijlmans, Hoofddorp, M. G. v. Baaien, Asperen, J. C. Colder, Al- blasserdam; A. M. Heijdema, Den Haag C. Bulk, Nieuw Vennep; M. A. Noord- man, Heemstede. „Herwonnen Levenskracht." Uislag van de trekking verloting., afdeeling Wieringen. Op de volgende lotnummers zijn prijzen gevallen 14, 15, 34, 57, 64, 67, 69, 72, 77, 87, 125, 148, 161, 178, 187, 197, 211, 223, 261, 278, 286, 315, 327, 328, 340, 351, 359, 380, 405, 421, 482, 485, 502, 510, 511, 514, 518, 532, 542, 548, 561, 568, 585, 602, 636, 645, 649, 651, 871, 695. 708, 720, 729, 748, 764, 792, 793, 872, 998, 1018, 1035, 1042, 1046, 1049, 1073, 1078, 1094, 1100, 1115, 1141, 1160, 1177, 1187, 1198, 1236, 1253, 1256, 1319, 1331, 1376,, 1378, 1512, 1525, 1526, 1553, 1567, 1587, 1606, 1629, 1643, 1645, 1650, 1652, 1657, 1661, 1693, 1697, 1716, 1746, 1753, 1780, 1782, 1827, 1882, 1885, 1890, 1894, 1898. De hoofdprijs, zijnde 2 fauteuils en 4 stoe len is gevallen op No. 1525. De gelukkige win naar is den heer E. v. d. Wal te Middenmeer. CINEMA DE HAAN. Gaat de roep ver bui ten de gemeente over het mooie bioscoop gebouw, steeds weer is de Directie paraat, om datgene aan te brengen, wat zij denkt dat noodig is ter vervolmaking van het gebouw. van den beer Dekker, Velen, zeer velen, waren Woensdag op de doodenakker aanwezig, toen de heer Dekker naar zijn laatste rustplaats werd gebracht en de baar was als hel vvare bedolven onder bloemen en kran sen. Burgemeester Lovink en Dijkgraaf Wijdenes Spaans voerden het woord en spraken vele woorden van waardeering jegens hem die was heengegaan en die voor velen, in plichtsbetrachting en om zijn humaan karakter een voor beeld was geweest. Ook de beer K. Keuris uitte in war me bewoordingen wat de heer Dekker altijd voor de Van Ewijcksluizers was geweest: een vriend in de ware zin van het w°Qr$ Piep ontroerd dankte de oudste zoon de beer A. Dekker, namens de familie allen, die zijn beminden vader de laat ste eer hadden willen bewijzen Door alle eeuwen heen neemt de origineele pepermunt in de officieele geneeskunde een be langrijke plaats in. KINp-pepermunt ifl bereid uit datzelfde edej.e natuurproduct. Doorzitten i Stukloopen PUROL Zonnebrand Thans weder is een tooneeldecor aange bracht, dat in alle opzichten een pracht is. Bovendien zoo practisch, dat in enkele mo menten een wijziging in 't geheele tooneel kan worden bewerkstelligd. Voor gezelschappen een juweeltje om daar de kunst naar voren te brengen. ZONNESTRAAL - COLLECTE. Wederom is de dag vastgesteld. n.L Zaterdag 23 Juni, waarop de bekende vereeniging „Zonnestraal" een beroep zal doen op de burgerij om haar in staat te stellen haar edel werk, n.1. de strijd tegen de tuberculose,, voort te zetten. De nood der tijden maakt 't ook voor Zon nestraal moeilijk om te helpen, waar zoo dik wijls wordt geroepen. En toch moet aan de roepstem der lijders gevolg worden gegeven. Hoevelen zijn er niet, wier toestand hopeloos scheen, die weer geheel hersteld de sanato- ria's van Zonnestraal konden verlaten. Daarom helpt dit werk, zooveel in uw ver mogen is, en koopt Zaterdag 23 Juni een bloempje BALDADIGHEID. Door de ambtenaren der rijkspolitie is procesverbaal opgemaakt tegen, zekeren L. P., visscher te Den Oever, die in den avond van 9 Juni j.1. een hek bij café Plooy uit zijn hengsels heeft gelicht en pl.m. 15 Meter van zijn plaats verwijderd. WERKLOOSHEID. Het aantal werkloozen be droeg op 31 Mei J.1. in deze gemeente 272. Hiervan waren 254 personen in de werkver schaffing in den Wleringermeerpolder ge plaatst. BURGERLIJKEN STAND van 31 Mei 14 Juni 1934. GeborenAnna, d.v. E. Jager en A. Moor- lag Jurjen, z.v. E. Luikens en M. Pijpker te Hellendoorn Arriën, z.v. R. Doevendans en W. Schoenmaker. Ondertrouwd Th. Rijkers en J. B. Brink man. OverledenPleter Mostert, oud 91 jaren, weduwn. van M. Koorn. Als levenloos is aan gegeven een kind van C. Wiegman en M. A. J. Brandt. OVERTREDING WONINGWET. Door den Brigadier der Rljksveldwacht A. Bergsma al hier is procesverbaal opgemaakt tegen H. K. te Westerland wegens overtreding van art. 73 der Woningwet (zonder vereischte vergun ning een woonkeet ter bewoning gebezigd.) OPBRENGST COLLECTE. De onlangs ge houden verkoop van blauwe bloempjes t.b.v. de Afd. Wieringen van den N.V. tot afschaf fing van alcoholhoudende dranken heeft f 23.53 opgebracht. ^G»!rt?r0NKEN P™;i OPHi™», raogen zoo dikwijls geprobeerd heeft, in het we weder een aanvullingslijst vermelden van zweet ziinq aanschijn* nm irnino geschonken prijzen voor het Muziekconcours. Q11Q to ,7^1oo .0Xa deP kolos- Bierbrouwerij de Oranjeboom (Agent S. de f vqi plaatsen, liefst naar het cen- Jongh) een zilveren eikel lauwerkrans Vis- trPm van bet dorp. De overlevering schersvereeniging D.E.T.V., Zilveren lauwer- wüde, dat er goud in dien rotsklomp krans, Gebr. Kos, Anna Paulowna zilveren zat> en vroeger is al eens met spring- lauwertak, Garage-Hotel-Bioscoop de Haan stoffen geprobeerd tot in het steenen zilveren lauwertak, Beiersche Bierbrouwerij hart door. te dringen. Doch anders dan i?r,Tr?vlid 2e^renVemedaSedame: I'veIdsPaat cn glimmer vond men niet. Bloemenvereen. Flora Zilveren Kruis. Heinekens Bierbrouwerij (Agent J. Haver- korn) Zilveren eikelkrans. GEMEENTE ZIJPE. Muziekvereen. ApoUo Verzilverde lauwertak.volks- Bloemenvereen. Flora 7.tivpr.n vmi, buurt, bet Pathmo9, ligt een zwaar berggedeelte. Bij het bouwen van groo te woning-comDlexen stuitte men op dit gevaarte in den tijd dat men noo dig had om het aan den dag te bren gen, had men wel een half huis kun nen bouwen. Zoo vindt men in heel Twente die ge weldige zwerfkeien, groote en kleine. En wie ze in zijn bezit heeft, houdt ze in hooge eere. Het is een uitingsvorm van de lief de voor den grond, waarop de Twente naar woont, en niet licht zal hij er toe overgaan van deze steenen afstand te doen, al zou men hem er heel wat voor willen geven. 1 Officieel. PETTEN. PUBLICATIE. Het Gemeentebestuur van Zijpe maakt bekend, dat het Kerkepad en de Voorbuurt te Petten vanaf Maan- 18 Juni a.s. tot nadere aankondiging voor het doorgaand verkeer is afgeslo ten. Zijpe, 14 Juni 1934. Het Gemeentebestuur voornoemd. De Burgemeester voornoemd, J. DE MOOR. De Secretaris, J. A. DE BOER. BURGERLIJKE STAND. Gem. Zijpe van 8 t.m. 14 Juni 1934 Geboren Brigitta Maria Johanna, d.v. Jacobus de Jong en van Grietje Meijer Gerrit, z.v. Gerrit Zwaan en van Neeltje Hollander Trijntje Dieu- wertje, d.v. Klaas de Graaf en van Jik- ke Feenstra. Ondertrouwd of getrouwd Geene. Overleden Jannetje Duinmaijer, oud 75 jr., weduwe van Pieter Broertjes 't ZAND. Mej. A,. C. Jansen, onderwijzeres aan de o.l. school te 't Zand ls In gelijke be trekking benoemd te Akersloot. Ons Lichaam en onze Gezondheid. Bacteriën in de Mondholte. Het is bekend, dat ook in de mond holte van volkomen gezonde menschen de meest uiteenloopende bacteriën zich bevinden. Nauwkeurige onderzoo kingen hebben aangetoond, dat meer dan 100 verschillende soorten bacte riën de voortdurende bewoonsters van onze mondholte zijn. De talrijke klieren, die zich in onzen mond bevin den, zouden eigenlijk voor voldoende: desinfectie moeten zorgen, aangezien zij de slijjnhuid voortdurend vochtig en glad houden, maar de cellaag op de tong vormt tezamen met spijsiesien een korrelige massa, die bij voorkeur in de plooien van het tandvleesch, van de amandelen en van de klieren blijft zitten en daar een ideale voedings mogelijkheid levert voor bacteriën. Bovendien is de temperatuur in de mondholte de juiste lichaamstempera tuur, zoodat de bacteriën zich ook in dat opzicht heel goed voelen, terwijl verder het door haar zoo gehate licht niet al te veel in den mond doordringt Bij het inademen nemen we een hoe veelheid zuurstof tot ons, waar vela bacteriën niet tegen kunnen, doch die voor andere uitstekend is. De mendi van pasgeboren kinderen is volkomen bacteriënyrij, de kiemen komen pas bij de eerste voedinge in den mond. De natuur heeft ervoor gezorgd, dat de bacteriën in den mond van gezonde menschen niet veel schade kunnen aanrichten. De slijmhuid in den mond vernieuwt zich n.1. voortdurend. De bovenste cellaag wordt afgestooten en daarmee ook de bacteriënvormingen. Bovendien wordt de slymhuid voort durend door het speeksel afgespoeld. Het inslikken van de afgestooten slijm huid bewerkt een voortdurenden af voer van bacteriën naar het spijsver teringskanaal, waar ze volkomen ver nietigd worden. Men behoeft in het geheel geen over dreven vrees voor die bacteriën te koes teren, doch wel erop te letten, dat men de mondholte voortdurend goed schoon houdt. KEIEN IN TWENTE. Wie het opschrift boven dit stukje ziet, make zich niet bezorgd. Er zal geen verhandeling volgen over straat- plaveisel, nog over bolleboozen in studie of wetenschap, die wel eens be wonderd worden aangeduid met het adlectief „kei". Het is ook niet de be doeling te schrijven over geologie; dus myoceen of veldspaat of lydiet wordt hier verder niet genoemd. Niets van dat alles 1 Maar op onze tochten door Twente is het ons dikwijls opgevallen, dat er op vele plaatsen zulke kanjers van keien te vinden zijn. Elke hoer, die wet gevoelt voor het aanzien van zijn hof, heeft aan den in gang van het pad, dat naar zijn woon stede voert, groote keien liggen, wit ge kalkt, waarop de naam van de boerde rij geschilderd staot. Er zijn ook vele buitenverblijven, die bij de inrijpoort groote steenen als wachters hebben neergelegd, waarop eveneens het adre3 kaartje staat vermeld. Maar behalve dat kan men op verscheidene plaat sen nog geweldige steenbrokken aan treffen, gedeelten van rotsen, tien tallen eeuwen geleden door glet- schers uit het hooge Noorden hierheen gevoerd en die diep in den bodem zijn blijven rusten. Totdat er hier of daar een opgraving verricht werd of 'n hei develd ontgonnen en dan kwamen de ze oeroude knapen, duizenden kilo's zwaar, voor den dag- De mooiste steen en ook de oud9t be kende, is zeer waarschijnlijk die te 01- denzaal bij de St. Plechelmuskerk. In een oud geschrift van 1641 wordt hij reeds genoemd. Ja, zelfs het volksge loof hield zich er mee bezig en vermoe delijk in verband met den bijzonderen vorm, werd als waar verteld, da,t de heksen hem als offersteen gebruikten in den nacht van 1 Mei ielkèn jare op nieuw. Een andere eerwaardige steenklomp van hoogen leeftijd vindt men in het Twickelerbosch, aan den prachtigen weg van Delden naar Almelo. Deze kei draagt haar geschiedenis, althans voor zoover den menschen bekend, op den rug geschreven. Want daar staat gebeiteld „Getrokken door twaalf paarden ben ik uit Azelo gekomen XXIII Febr. MDCCCXLV Ben monster van 50.000 kilo. Dan mogen we u nog voorstellen 'n knaap, den grootsten dien we, naar beweerd wordt, in ons land kennen. Jaren geleden is hij reeds ergens in Lonneker, aan den ouden Postweg naar Deventer, in een stuk heide ontdekt. Maar er bestond geen mogelijkheid, hem voor dén dag te brengen. Tot eeni ge liefhebbers zich er voor spanden (fi guurlijk gesproken) en zorgden dat de kei naar Enschedé werd gebracht. En daar rust nu het 50.000 kilo's zware monster op een vloer van cement voor het Rijksmuseum in Twente, als onver woestbaar huldebetoon aan den stich ter van dit museum. In „De Lutte", nabij den Tankenberg die lieflijke plek in den uitersten post- hoek van Twente, staat ook al zoo'n monsterkei. Hij werd destijds gevon den in een weiland op den Dassenberg en de eigenaar van dit landgoed liet hem neerleggen aan den ingang van 'n prachtige beukenlaan. In Usselo i9 een boer, die zich de ge lukkige beziter van een tienduizenden kilo's zware kei noemt. En zoo erg ge steld is hij op dit bezit, dat, ware de deurpost niet te smal, hij de geweldige steenklomp wel binnnenshuis had wil len halen. Nu ligt hij er vlak voor en geen tien roovers zijn in staat hem weg te sleepen. En ook in Markelo heeft men z'n lief de aan een kei verpand. Boven op den Kattenberg vindt men er zoo'n voor- wereldlijk monster, en tientallen pijl- gen f 3 a e 80 Kippen f 0.60 a 1 10 Eenden tjee wijzen naar het punt, waar men al f o.30. Stalin en de Zigeunerin. Onder de talrijke verhalen en anec- doten, die om het Kremlin te Moskou en zijn bewoners gesponnen worden» vindt men de volgende vermakelijke geschiedenis. De Russen zijn een bijgeloovig volk» en naar het schijnt, doen zij geen af stand van hun geliefde gewoonten, zelfs niet, wanneer ze het tot de hoog ste betrekkingen in den staat hebben gebracht. Zoo liet Joseph Stalin eens een zigeunerin bij zich in zijn paleis komen, om een blik in de toekomst te slaan. Bij deze gelegenheid deed hij geen afstand van zijn landelijke woonte, om, achterover geleund zijn stoel, zijn bespijkerde laarzen tafel te leggen. De zigeunerin zette eerst groote oogen op, toen ze den rooden tsaar van Rusland in zoo'n studentikoze houding zag zitten, maar spoedig herstelde zij zich en profeteerde met gesloten oogen: .,De zool is Rusland, groot, breed en sterk de hak is uw macht. Maar wat zie ik de hak zit los Rusland zal zonder u moeten blijven en er zal een man moeten komen, die sterker, dege lijker en machtiger is". Stalin zond de zigeunerin weg met 'n onderdrukte verwensching, maar het eerste, wat hij deed, was, zijn adju dant met zijn laarzen naar den schoen maker sturen. ge- ih op MARKTBERICHTEN. Stichting „Heldersche Eierveiling". Noteering van 14 Juni 1934. Aange voerd 30124 Kipieieren. 696 Eend eieren. Prijs 52-54 Kg. 200 a 240 55-57 Kg. 230 a 250 58-60 Kg. 230 a 260 61-63 Kg. 260 a 270 Kleine eieren 200 a 220 Eendeieren 200 a 230. Alles per 100 stuks. Schagen, 14 Juni 1934. Op de heden gehou den weekveemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt4 Paarden f 100 200 7 Gelde- koeien (mag.) f 80 a 130 31 Geldekoeien (vette) f 160 a 225 3 Kalfkoeien f 150 a 215 2 Pinken f 40 a 50 4 Graskalveren f 4 a 110; 88 Schapen (vette) f 14 a 17253 Lammeren f 5 a 12 21 Varkens (mag.) f 12 a 14 43 Varkens (vette) per K.G. 28J30 cent95 Big-

Wieringer courant | 1934 | | pagina 2